EiüvnDEfi-niEuws Fractie Hoogzand betrekt Minister in twijfels over de stemmacliines NIEUWS Wie was die automobilist? Aktieplein Uitvinderswedstrijd Goed Gevonden Prima oogst in 12e jaar SCHEPEN Wit is weer in trek in de badkamer Pompen voor eten Ellanden-nleuws uit de Kerken m.: familieberichten op komende Caravan Camping RAI Rechtstreekse uitzending vanuit Ridderl(erl( Bingo in Dirksland Schakelen met luchtdruk Sparta-heren strijden om de 2e plaats 4e Blad VRUDAG 17 FEBRUARI 1984 No. 5271 Middelhamis: De fractie Hoogzand in Middelharnis' gemeenteraad blijft zich met kennelijke vasthoudendheid verzetten tegen de bestendiging van een verondersteld-, dan wel geconstateerd verkeerd gebruik van de stem- machines in Middelharnis. Al direct na het eerste gebruik medio 1982 zette genoemde fractie een nadrukkelijk vraagteken bij de verkiezings uitslag toen die duidelijk afweek (ten nadele van de SGP en ten gunste van de RPF) van het landelijk beeld. Correspondentie daarover met B en W en met de Kiesraad heeft tot dusver tot geen enkel ingrijpen geleid waarom de fractie zich thans tot de Minister van Binnenlandse Zaken heeft gewend met het verzoek een onderzoek in te stellen en in afwachting van de uitslag daarvan het gebruik van de stemmachines op te schorten. De Minister maakt in het schrijven ook kennis met de verontwaardiging van de heren Hoogzand en Kemner over de manier waarop zij zich door de Kiesraad voelen „afgescheept". Op hun schrijven aan de Kiesraad eind '82 hadden de heren een rechtstreeks antwoord verwacht maar merkwaardigerwijs zond de Kiesraad een antwoord (pas begin '84) aan het College van B en W van Middelhamis waarvan de fractie pas na verzoek een copy heeft ontvangen. Het verzoek aan de minister spitst zich toe op de vraag of het door de Kiesraad gegeven advies in overeenstemming is met de Kieswet. Zolang daarover geen duidelijkheid bestaat meent de fractie Hoogzand dat van het gebruik van de stemmachines moet worden afgezien. Uit het antwoord van de Kiesraad blijkt dat de Raad niet de zorg deelt de inrichting van het bedieningspaneel tot vergissingen zou leiden. De raad acht het onwaarschijnlijk dat de kiezers niet de knop vóór-, maar die achter de naam van de candidaten in zouden drukken; immers moet ook op de traditionele stembiljetten het hokje vóór de naam worden rood gemaakt. Bovendien, zo wordt weerlegd, geeft de stemmachine bij het indrukken van de knop de geschreven naam van de gekozene welke keus pas door een druk op de stemknop wordt bekrachtigd. Wie derhalve een andere naam leest dan die van zijn candidaat kan die vergissing gelijk ongedaan maken. Voorts suggereert de Kiesraad de mogelijkheid op de stemmachines aanvullende voorzieningen zoals pijlen of kleuren aan te brengen of tussen de lijsten telkens een kolom vrij te-laten. De Kiesraad neemt overigens aan - zo schrijft zij - dat naarmate de kiezers meer vertrouwd zullen raken met het hanteren van stemmachines, dergelijke vergissingen minder vaak voor zullen komen. De fractie Hoogzand leest uit de passage de erkenning dat zich vergissingen hebben voorgedaan, in een tweede schrijven aan de Kiesraad wijst de fractie Hoogzand er bovendien op dat tijdens het stemmen middels de machines soms meerdere kiezers rondom de machine staan terwijl voor opmerkzame burgers via de kier tussen het deksel en de machine te zien is naar welke partij de voorkeur van de stemmer blijkt uit te gaan. „Uit de locatie van de uitgestrekte arm is de uitgebrachte stem min of meer af te leiden; dat doet afbreuk aan de privacy", zo stelt de fractie Hoogzand vast. Uit kermelijke vrees dat het antwoord van de Kiesraad weer lang op zich zal laten wachten heeft de fractie de Nationale Ombudsman gevraagd pogingen in het werk te stellen de Kiesraad te bewegen tot het formuleren van een antwoord - niet aan B en W - maar aan de fractie zelf die immers de vragen stelde. NED. HERV. KERK Beroepen te: Zoetermeer drs. E. F. Vergunst te Ridderkerk; Gameren, Wijn gaarden en Moordrecht (deelgemeente) C. M. Buijs, kand. te Krimpen aan den IJssel; Nieuw Lekkerland W. J. op 't Hof te Ouddorp; Veen (Noord-Brabant) H. Visser te Katwijk aan Zee. Aangenomen naar: Hillegersberg H. Veldhuizen te Alblasserdam; Oud Alblas J. H. van Daalen te Polsbroek; Harder wijk M. A. van den Berg te Aalburg. Bedankt voor: Bleskensgraaf M. A. van den Berg te Aalburg; Onstwedde P. H. van Trigt te Aalst Toegelaten tot de Evangeliebedie ning: J. L. de Haan, W. Boumastraat 60, Sint Annaparochie; C. J. Harder, Vaste- now 5, Dordrecht. Toegelaten tot de Evangeliebedie ning en beroepbaar gesteld: H. Nobel, Planetenlaan 477, Groningen; F. J. Vrij- landt-Postma, Gebrandystraat 1, Assen (part-time). Beroepbaar gesteld: A. van der Meij (vicaris), Oleanderstraat 10, OudBeijer- land. GEREF. KERKEN IN NED. Beroepen te: Lutjegast A. de Vries, kand. aldaar, die dit beroep heeft aange nomen; Oude Pekela B. J. Ramaker, kand. te Zwolle; Wolvega D. J. de Lange te Borger, Slootdorp G. Labots, kand. te Kampen; Middelhamis (als geestelijk ver zorger Hemesseroord) J. W. Bmining, kandidaat te Sommelsdijk, die dit beroep heeft aangenomen; Weesp drs. J. Ridder- bos te Nijmegen. Bedankt voor: Buitenpost D. J. de Lange te Borger. Aangenomen naar: Zaandam, de be noeming tot geest, verzorger in de stich ting de Heel, J. S. R. Lanser, te Schagen; Krimpen aan den IJssel A. C. Moerman te Middelburg; Sneek H. Postma te Dalf- sen. Beroepbaarstelling: G. Labots, kan didaat te Kampen, Buitennieuwstraat 120-1; J. J. Salakay, Buitenieuwstraat 36 te Kampen; A. de Vries, De Wieren 25 te Lutjegast. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor: Nunspeet L. W. Bilkes te Ermelo; Opperdoes H. de Graaf te 's- Gravenzande; Doetinchem en Doesburg H. H. Klomp te Zwaagwesteinde. Tweetal te: Vlaardingen H. H. Klomp te Zwaagwesteinde en P. J. Kok te Bun schoten. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Nieuwleusen T. Dijke- Dhr. Bestman uit Herkingen, va der van de jongeman die dinsdag middag ter hoogte van benzinesta tion de Gast te Dirksland op een naderende auto botste, zou graag met de betrokken automobilist in contact komen. Zijn zoon kwam er gelukkig zon der verwondingen af, de fiets werd geheel vernield. Dhr. Bestman zou van de hem onbekende automobilist, die zich overigens correct van de gevolgen van de botsing heeft vergewist, graag wat meer over de toedracht van het gebeurde vernemen. Wanneer hij daartoe bereid is wordt hij verzocht met dhr. Best man contact op te nemen, tel. 01876 - 480. Hallo jongelui vanaf 14 jaar en ouder er is a.s. zaterdagavond 18 febmari (mor gen) weer van alles te beleven in „Onder de Wiek" te Dirksland. Er is een Bingo, waarbij vele fantastische prijzen zijn te winnen! Jullie komen toch allemaal?! De zaal is open vanaf 19.30 uur en de aan vang is 20.00 uur. Tot ziens namens het bestuur van het Open Jeugdwerk Dirksland. ma te Twijzel en KoUumerzwaag-Zwaag- westeinde; Rotterdam-Noord J. M. de Jong te Pieterburen-Schouwerzijl; Zut- phen T. Dijkema te Twijzel en Kollumer- zwaag-Zwaagwesteinde. Bedankt voor: Bunschoten en voor Stadskanaal H. van den Berg te Hoek; Schildwolde H. Folkers te Eindhoven; Hoogkerk A. Veldman te Dalfsen; Gro- ningen-Noord J. Kmidhof te Hardenberg. GEREF. GEM. IN NED. EN NOORD-AMERIKA Bedankt voor: Poortugaal W. Hage te Kminingen; Dordrecht drs. M. Burggraaf, kand. te Rotterdam; Scherpenisse M. Mondria te Waardenburg; Gouda J. J. van Eckeveld te Zeist. Beroepen te: Groningen H. Paul te Vlissingen; Boskoop J. J. van Eckeveld te Zeist; Tricht-Geldermalsen A. B. van der Heiden te Enkhuizen; Teraeuzen W. Ha ge te Kruiningen; Oosterland A. Moer kerken te Nieuw Beijerland; Wageningen C. Vogelaar te Benthuizen. Op de komende Caravan Camping RAI, die van donderdag 23 tot en met maandag 27 febraari a. s. wordt gehouden, is voor de tweede maal een aktieterrein ingericht. Een programma van spelen, de monstraties en wedstrijden zal continu gedurende de tentoonstellingsdagen plaats vinden. Het publiek zal zelf aktief kunnen mee doen bij het beladen van een caravan, het achteruitrijden met een caravan en het snelste opzetten van een vouwcaravan of tent, waarbij mooie prijzen te verdienen zijn. Bezoekers aan de Caravan Camping RAI kunnen het jeu-de-boules en berg beklimmen ook zelf eens proberen op het aktieplein, waar deskundigen aanwezig zijn om hen met raad en daad bij te staan. Schaatsen op de Caravan -l- Camping RAI is echter helemaal nieuw. Op een heuse schaatsbaan kan de bezoeker weer eens oefenen. Kinderen zijn van harte welkom op het aktieplein. Voor hen is zelfs een groot gedeelte van deze RAI-camping gereser veerd. Ervaren kleuterleidsters staan over dag klaar om de allerkleinsten op te van gen in een crèche. De oudere kinderen worden „aan het werk" gezet met vele bekende en nieuwe vrije-tijds-materialen en spelletjes. Programma: Wedstrijd caravan beladen-10.30,13.30 en 20.00 uur. Wedstrijd tent opzetten -12.15,15.15 en 20.45 uur. Wedstrijd tent oppompen - 11.15, 14.15 en 19.45 uur. Wedstrijd jeu-de-boules (pétanque) -11.00 14.00 en 19.30 uur. Wedstrijd caravan achteruitrijden -11.45, 14.45 en 20.15 uur. Kunstfrisbie-11.30,14.30 en 20.30 uur. Schaatsen - 11.30, 14.30 en 20.30 uur. Bergbeklimmen- 12.45, 15.45 en 21.15 uur. Kinderopvangcrèche - 10 tot 17 uur. opblaasbaar dak Een opblaasbaar dak, bestaande uit bre de buizen van plastic folie, was een van de acht winnende inzendingen in de uitvin derswedstrijd die onder de naam „Goed Gevonden" nu al weer voor de twaalfde maal werd georganiseerd door enkele tuinbouwvakbladen: Vakblad voor de Bloemisterij, Tuinderij en VolleGrond. Tuinders blijken bijzonder inventieve lie den te zijn, want in de afgelopen twaalf jaar zijn honderden ideeën de redakties gepasseerd en menig idee heeft brede toe passing in de praktijk gevonden. Nu is er belist wel het nodige aan ma chines en hulpapparatuur voor de glas tuinbouw op de markt, maar tuinders lopen soms tegen specifieke problemen op. Zoals het geval waarin het opblaas bare dak uitkomst bood. Het ging in dit geval om twee kassen die op een meter van elkaar zijn gebouwd. Dat betekent twee keer ca. 100 m glazen gevel, blootgesteld aan de buitenlucht. Mét de nodige af koeling ter plaatse, want het ging hier om gestookte kassen. Dichtmaken met glas bleek kostbaar. De tuinder bedacht toen een systeem waarbij hij buizen van plastic folie over een draadwerk legde en deze buizen onder lichte druk met lucht op- gepompt houdt. Dat kost weinig (hij ge bruikt voor de overdruk een oude stof zuigermotor) en bespaart veel op de gas- rekening. Leo Vermeer uit De Lier be dacht het systeem en hij kreeg een waarde- ringsprijs groot 300,- Andere waarderingsprijzen waren er voor L. Meeuwissen uit Pijnacker die een manier bedacht om de witte plastic folie die over de kasgrond moet worden uit gelegd door gebmik te maken van een eenvoudige klembuis ter breedte van de folie en een uitgekiend afrolsysteem met één man glad neer te leggen. Daar zijn anders twee man voor nodig en als u weet dat een kas al gauw 10.000 m^ groot is, dan betekent dat heel wat in arbeids besparing. Jan van Paassen en Albert VoUebregt uit Honselersdijk bedachten een methode om kweekbedden op werkhoogte machinaal met grond te vullen. Ook dat betekent sneller en vooral lichter werken. Heel uitgekiend is ook de manier waarop witlofteler L. Reedijk te Maasdam te werk gaat bij het verplaatsen van de demon tabele koel- en bewaarcel op zijn bedrijf. Door op een hand palletwagen een profiel te lassen dat past in eenzelfde maar dan omgekeerd profiel op de demontabele wanden, kunnen deze gemakkelijk worden opgepakt en verreden. Het Amerikaanse bedrijf Leisure Cycle Technology in F airfield heeft een systeem ontwikkeld waarbij de fietser met behulp van luchtdmk de versnellingen kan scha kelen. Dit pneumatisch systeem wordt toegepast bij derailleurs en kent vier posi ties die bediend worden via een lichte dmk op een toets van een op het stuur aan gebrachte unit Hierdoor kan de gewenste versnelling gemakkelijk worden gekozen. Een van de voorwaarden waarop meest al de bouw van een nieuwe kotter tot stand komt is dat de aannemer van de nieuw bouw, de oude kotter over neemt. Dat was ook het geval bij de transactie tussen Maaskant b.v. te Bminisse-Stel- lendam en de firma Zuydweg-Rietdijk te Yerseke. Er kwam een nieuwe YE 73 „Mytillus", Maaskant werd eigenaar van de oude kotter. Zuidweg-Rietdijk heeft nu zijn oude vaar tuig weer van Maaskant temggekocht, om te worden ingezet als kotter waarmee in het vervolg op de verwaterlappen bij Yer seke. Voor Maaskant een prima oplos sing, want een aantal oude schepen, dat groeit naarmate men nieuwe bouwt, wordt toch wel een last voor het bedrijf, gezien de investering aan kapitaal. Eerder verkocht Maasvis b.v., de door Maaskant in het leven geroepen b.v. voor oude schepen, de opgelegde kotter G.O. 55 Concordia aan de heer C. Blok. Deze kotter vaart thans als Sch. 36 Cornelia. Beddenreiniger Van de hoofdprijzen ging de derde prijs naar een voUegrondsbedrijf, Gebr. Van Alphen te Galder. Het gaat hier om een beddenreiniger, waarbij u bij „bed" moet denken aan een bed aardbeien. Na de oogst moeten de oude planten met wortels en al netjes worden uitgegraven en afgevoerd. Een heel werk dat nu in een fractie van wat handwerk vraagt, kan worden uitgevoerd dank zij het vemuftige apparaat van de Gebr. Van Alphen waarmee de planten onder het grondoppervlak worden los- gesneden en met snel draaiende borstels netjes opzij wordt geveegd. Dat gebeurd ooic met de losse bladeren en het stro dat tussen de aardbeinen wordt gebmikt om de vrachten schoon te houden. Twee tweede prijzen van elk 1000,- zijn er toegekend. Ze gaan naar A. en C. Vijverberg in Honselersdijk die een seal- apparaat uitdokterden waarmee ze plastic zaidcen waarin een groeisubstraat voor de planten kunnen dichtmaken. Voor heen werd hiervoor plakband gebruikt, maar dit plakband is na de teelt niet milieuvriendelijk op te ruimen. Sealen was een goede oplossing, temeer daar een las beter blijft zitten; het plakband raakte nog wel eens los. 1000,- Ook voor J. van Haaster uit 's Gravenzande. Waar ging het om? Toma- tentuinders delen hun tomaten aan touw waarlangs de plant omhoog wordt geleid. Bij een bepaalde werkmethode, laat men de plant steeds langs het touw naar be neden zakken, zodat het oogstbare deel steeds goed bereikbaar is (tomaten kun nen 7 a 10 meter lang worden!) Het af gedragen deel van de plant ligt dan op de kasgrond. Het touw wordt van bovenaf verlengd via een klos. Daar moet dus 10 meter touw op zitten. 10.000 Planten in een kas is niets; er moeten dus heel wat speciale klossen met touw worden ge wonden. Daarvoor is er een apparaat van de heer Haasterwaarmee 7 klossen tegelijk op eenvoudige en snelle wijze van de juiste lengte touw worden voorzien. De eerste prijs gaat naar Hans Preesman te Heinenoord die een manier bedacht om twee maal zo snel bloemen te bossen en op de juiste lengte af te knippen. „Bossen" wil zeggen, de geoogste bloemen voorzien van een bandje of draad dat de bos bijeen houdt. Bossen en op lengte knippen waren vroeger afzonderlijke handelingen. De tijd winst is aanzienlijk en de kosten van het apparaat dat voor de gecombineerde han deling nodig is, zijn vrijwel te verwaar lozen, want elke bloementeler kan het zelf maken met het materiaal dat normaal op zijn bedrijf voorhanden is. De prijzen worden 8 februari om half twee uitgereikt in de bestuurskamer van Veiling De Kring te Bleiswijk tijdens de Tuinbouwvakbeurs 1984 die in deze vei ling wordt gehouden. De winnende in zendingen zijn tijdens de beurs te zien in de stand van Uitgeversmij. C. Misset(nr. 553) de uitgever van de organiserende bladen Tuinderij en VolleGrond en mede uitgever van het Vakblad voor de Bloe misterij. Volleybal: A.s. zaterdag waimeer Sparta thuis speelt in de sporthal te Middelhamis is voor heren 1 de wedstrijd tegen Vovero van groot belang omdat de bezetting van de tweede plaats de inzet is. Dames 1 blijft met groot verschil de koploper ondanks het verlies van j.l. vrijdag tegen Kangoe roes. De meeste teams van Sparta krijgen bezoek van Vovero, alleen heren 2 ont moet streekgenoot VC Goeree. Jongens D speelt uit bij DVO in Oud Beijerland. Het programma: 10.30 uur Meisjes Dl - Vovero Dames 1 - Vovero 2 12.15 uur Dames 2 - Vovero 3 Jongens B - Vovero Heren 1 - Vovero 2 14.00 uur Dames 2 - Vovero 2 Heren 2 - VC Goeree 2 Dames Kwiek - Vovero Negentig procent van het aantal badkamerkranen voor wastafel, douche en ligbad, dat wordt verkocht is wit. Ook de belangstelling voor wit sanitair is eerder toe dan afgenomen. Is dit een crisis-symptoom of is wit in de mode? Beide is waar. Wit sanitair is aanzienlijk goedkoper dan gekleurd sanitair en sinds de eigentijdse interieurvorsers hun voorkeur hebben uitgesproken voor witte kamers, blijkt de witte badkamer in opkomst Dat zou er op kunnen duiden dat kleur van het badkamerfirmanent aan het verdwijnen is. Maar wie de vemieuwde Welke-gids Badkamers open slaat, komt nog volop kleur tegen. Want het zijn bijvoorbeeld niet de gekleurde kranen die door de witte verdrongen worden, het chroomwerk heeft min of meer afgedaan. De nieuwe Welke-gids Badkamers is weer een rijke informatiebron voor iedereen die van plan is om zijn badkamer op te knappen ofte verbouwen. Niet alleen wordt een informatief boekje open gedaan over kranen, ligbaden, doüchebakken, spatschermen, wastafels en closetten.... alle sanitaire toestellen worden uitvoerig besproken zodat een weloverwogen keus kan worden gemaakt Daarnaast besteedt de vemieuwde Welke-gids Badkamers uitvoerig aandacht aan het optimaal indelen van die natte ruimte in huis. Zelfs alle mogelijkheden op het gebied van kastruimte worden niet overgeslagen. Heel belangrijk is de keus van wand- en vloerafwerking. Uit sfeer- maar ook uit budgetoverwegingen. In deze fraaie gids worden er verschillende goed gedocumenteerde hoofdstukken aan gewijd. U treft er zelfs precies in aan wat de tien belangrijkste punten zijn om op te letten als een wasmachine of een wasdroger wordt gekocht En wie de verbouwing van zijn badkamer zelf onder handen neemt, leest hoe hij moet begroten en het karwei moet aanpakken om de kosten binnen de perken te houden. De Welke-gids Badkamers geeft weer veel prijzen en adressen van leveranciers, zodat de badkamerverbouwer in spé na het lezen van deze gids precies kan vaststellen: zó gaat mijn badkamer er uitzien, en dat gaat het kosten. De Welke-gids Badkamers is bij de meeste tijdschriftenwinkels te koop. Prijs 4,95 dinsdag 28 februari 1984,19.45 uur Ned. II Dinsdagavond 28 febmari a.s. brengt de Evangelische Omroep vanuit Ridderkerk een rechtstreekse uitzending, getiteld Pompen voor Eten op het scherm (19.45 uur Ned. II). In deze uitzending wordt aandacht gevraagd voor de grote honger snood in het noord-oosten van Brazilië, die al tienduizenden slachtoffers heeft gevergd. In dit gebied tien keer zo groot als Nederland heeft het al vijfjaar bijna niet meer geregend. Honderdduizenden mensen zijn voor de droogte op de vlucht geslagen en hebben inmiddels hun toe vlucht gezocht in de grote steden, waar hun situatie alleen nog maar erger is ge worden. Doel van de aktie Pompen voor Eten is geld in te zamelen, dat vooral kan worden gebmikt voor de aankoop van nood- voedsel en pompen. Ratten en hagedissen Eten is er in het rampgebied bijna niet meer te vinden. De uitgehongerde mensen eten onder meer ratten en hagedissen om in leven te blijven. Geregeld worden win kels en vrachtauto's met voedsel geplun derd. Daarom moet er allereerst nood- voedsel heen. Maar er zijn ook pompen nodig. Daarmee kan het water dat op verschillende diepten in de grond zit naar boven worden gehaald om het land mee te bevloeien en zo opnieuw vmchtbaar te maken. Op die manier zal er dan op den duur voor alle bewoners dus ook de genen die gevlucht zijn weer genoeg voedsel voorhanden zijn. Het zuiden van Brazilië, waar de groot ste hoeveelheid voedsel voor het land wordt geproduceerd, is driekwart jaar ge leden door grote overstromingen getrof fen. Uit deze hoek valt voorlopig geen grootscheepse hulp te verwachten. En om het allemaal nog erger te maken heeft Brazilië eenenorme staatsschuld, zodat er geen voedselaankopen gedaan kunnen worden op de wereldmarkt. Grammofoonplaat De aktie Pompen voor Eten wordt in Nederland gecoördineerd door E. O. Met terdaad, in nauw overleg met Tear Fund en een interkerkelijk comité in BrazUië. Het streeftjedrag is 2 miljoen. Een belangrijk onderdeel van de aktie vormt de grammofoonplaat Pompen voor Eten, die de Ridderkerkse Kinderkoren, onder lei ding van Jennifer van den Hoek en The Credo Singers uit Rotterdam, onder lei ding van Arie Pronk zojuist hebben ge maakt De opbrengst van de plaat komt geheel ten goede aan de aktie. Al deze koren werken aan de komende TV-uit- zending mee. Ook in Ridderkerk aanwezig is de Nederlandse zendeling Klaas van der Raa, die al 24 jaar als zendeling in Brazilië werkzaam is en daar zitting heeft in het interkerkelijk hulpcomité. Tijdens de rechtstreekse TV-uitzending kunnen de kijkers telefonisch een gift toe zeggen en/of de plaat bestellen. In totaal zullen er 25 telefonisten beschikbaar zijn om alles te noteren. Het telefoonnummer van de aktie is 01804 - 30900. Giften kunnen op dit nummer worden toegezegd, maar ook zonder te bellen worden over gemaakt op giro 5530900, ten name van Pompen voor Eten, Ridderkerk. De plaat kan worden besteld door over making van 25,(inclusief verpak- kings- en verzendkosten) op postgiro 5530900, ten name van Pompen voor Eten in Ridderkerk. In een groot aantal plaatsen kan de plaat ook worden af gehaald op speciale adressen; daar kost de plaat 19,90. De plaat is voor dit bedrag verkrijgbaar bij: Mevr. S. G. van Geffen-van Oostende Roede Kruislaan 16 3257 KG Ooltgensplaat is het blad voor uw

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 13