EIIAIIDEn-niEUWS Windgevoelig Invalidenvoertuig van eigen bodem Cursus voor vrijwilligsrs/sters Dames 1 Intermezzo handhaaft koppositie Doelgerichte steun aan Israël Goede resultaten Good-Luck Transportbedrijf naar Veilingweg Verkoop stroopwafels Ouderavond Chr. Kleuter en Lagere School 2e Blad DiWSDAG 14 FEBRUARI 1984 No. 5270 HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling HD 01870-3477 m DD W W w w w W W W w w W W W W w w „Er zijti rokers.... en niet rokers. Hou rekening met j elkaar". Dat is de tekst van een nieuw affiche en een sticker van de Stichting Sigarettenindustrie en de Stichting j Nederlandse Kerftabakindustrie. Met deze bood schap hoopt men onderling begrip en tolerantie onder rokers en niet rokers te bevorderen. De affiches zullen vooral hun weg moeten vinden in openbare gebouwen, zoals gemeentesecretarieën, sociale diensten, ziekenhuizen en postkantoren. De sigaretten- en kerftabakindustrie stellen het meer rekening met elkaar houden in hun campagne cen traal. In feite wordt van de roker gevraagd mogelijke hinder voor de niet roker te voorkomen. Van de niet roker wordt verwacht dat deze niet a priori een afwijzende houding ten opzichte van de roker aan neemt. Deze affiche-aktie is niet de eerste van de sigaretten industrie. De aktie sluit aan op twee eerdere, op onderlinge tolerantie gerichte, campagnes. Zowel affiche als sticker zijn gratis verkrijgbaar bij de Stichting Sigarettenindustrie Stichting Neder landse Kerftabakindustrie, p/a Wassenaarseweg 25, 2596 CE Den Haag. Veelgehoorde autoklacht: In ons aan harde wind en storm rijke land klagen veel automibilisten over de wind gevoeligheid van de auto. Meestal spreekt men dan niet over de eigen auto die over de weg slingert, maar over de auto's van anderen. En de wind kan inderdaad flink tekeer gaan op onze Nederlandse wegen. Tóch behoeft het meestal niet aan de auto zélf te liggen. Immers, automobielfabrikanten zijn tegenwoordig zeer wel in staat auto mobielen te vervaardigen die qua wiiid- gevoeligheid de toets der kritiek kunnen doorstaan. De oorzaak van versterkte windgevoelig heid dient de automobilist in eerste in stantie bij zichzelf te zoeken. Wjmt men besteedt vaak te weinig aandacht aan de banden en de schokdempers. Dit zijn twee onderdelen die met de oorzaak van wind gevoeligheid direct kunnen samenhangen. De Vereniging voor de Bandenbranche in Nederland (VACO) beaamt dat de meeste automobilisten zich niet of nauwe- SINT MAARTENSDUK Voorzitter Mvan Damme herkozen Op de jaarlijkse bijeenkomst van de Bond van Muziekgezelschappen Tholen en Sint Philipsland is de heer M. van Damme als voorzitter herkozen. THOLEN Concordia honderd jaar Ter ge legenheid van het eeuwfeest van de Kon. Muziekvereniging Concordia wordt er op zaterdag 25 augustus te Tholen een mu ziekfestival gehouden. lijks bewust zijn van de vitale veiligheids- functies van banden en schokdempers. Op grond van jarenlange praktijkervaring ad viseert men daarom automobilisten half jaarlijks hun auto onder andere op wind gevoeligheid te laten testen. Bij de gespecialiseerde bandenbedrijven omvat deze test: de juiste bandenspan ning, voldoende profieldiepte, en goed werkende schokdempers. Bovendien kan het nodig zijn de wielen te balanceren of de auto uit te lijnen. Een dergelijke test werkt zeker mee de koersstabiliteit van de auto te verbeteren. THOLEN Brievenbus Ten Anker verplaatst De PTT brievenbus in de voortuin van het bejaardentehuis Ten Anker is verplaatst naar de hoek Jan van Bloisstraat-Ten Ankerweg, dus naast het terrein van Ten Anker. Reden van de verplaatsing is de steeds toenemende verkeersdrukte op het voorterrein van Ten Anker met alle ge varen van dien. Voor de oudere bewoners van het tehuis is dat niet zo prettig, daar zij nu wat verder moeten lopen. Fietsen merkaktie Om het aantal fietsdiefstallen te verminderen gaat de rijkspolitie Tholen Sint Philipsland in maart een zogenaamde fietsenmerkaktie beginnen. Alle inwoners van de gemeente Tholen en van Sint Philipsland kunnen gratis hun postcodenummer en het huis nummer in het fietsframe laten graveren en tevens een fïetsregistratiekaart invul len. Het aantal fietsen op Tholen en Sint Philipsland wordt geschat op 15.000. Het graveren bij verhuizingen en/of aanschaf van een nieuwe fiets zal dan door de rijwielhandelaar gebeuren. Met deze fiet senmerkaktie hoopt men dan dat de fiet sendiefstallen zullen verminderen. Wan neer men met het graveren gaat beginnen wordt nader bekend gemaakt. De door de Fa. Waaijenberg te Veenendaal reeds enige jaren op de markt gebrachte Arola 14, een rijbewijsvrij 4-wielig voertuig voor gehandicapten wordt sinds kort niet meer uit Franse onderdelen geassembleerd, maar geheel in Nederland vervaardigd. Dit is het gevolg van een licentie-overeenkomst die de F a. Waaijenberg onlangs met de Franse fabrikant heeft gesloten. Aangezien de bouw nu geheel in Nederland geschiedt is het ook mogelijk geworden een aantal verbeteringen aan te brengen, waardoor de Arola 14 nu optimaal is aangepast aan de wensen van de Nederlandse.gebruiker. Bovendien heeft een ergonomische studie, uitgevoerd in het kader van een afstudeeropdracht van de TH-Twente geleid tot een betere opstelling van de bedieningsorganen en tevens tot aanzienlijk grotere aanpassingsmogelijkheden aan specifieke handicaps. Nu de Arola produktie geheel in eigen beheer geschiedt heeft de Fa. Waaijenberg tevens een mobiele service ingesteld, waardoor onderhoud en reparatie bij de Arola bezitter „aan huis" kunnen worden uitgevoerd. De Ned. Stichting „Verpleegkundigen voor Israël", wil langs deze weg allen welke ons steunden in 1983, hartelijk danken. Aan giften en koliekten werd een bedrag van circa 403.000,ontvangen. De uitgaven bedroegen 409.000,De onkosten zijn uitermate laag. Op vrij willige basis wordt het werk verricht Het geld verdwijnt niet in de grote pot van een ziekenhuis, maar wordt doel gericht en zwaar gecontroleerd uitgekeerd. Dit is wat de stichting beoogd. Voor 1984 is een nieuw hulpprogramma samengesteld, waarmede een be<&ag van tenminste 420.000,— gemoeid is. Aan negen ziekenhuizen worden de kos ten van dertien verpleegkundigen ver goed, d.w.z. salaris, sociale lasten, pen sioen en dienstkleding. Zij zijn werkzaam op de volgende afdelingen van onder staande ziekenhuizen. 1. Assaf Harofeh Hospital te Zerifin, afd. Intensive Care. 2. Beilinson Medical Center te Petah Tiqva, a) de afd. voor opvang jeugdige diabetici; b) de afd. opleiding thuiszorg van deze kinderen. 3. Jerusalem Mental Health Center te Jeruzalem. a) de afd. opsporing en thuiszorg van demente ouderen; b) de afd. welke de zorg heeft soort gelijke patiënten welke voor korte tijd waren opgenomen, in de ge zinnen te verzorgen. 4. Kyriat Sanz Laniado Hospital te Natanya. a) de afd. ten dienste van spoeddag- opname; b) de kinderafdeling. 5. Löwenstein Hospital te Ra'anana, een hoofdverpleegkundige voor de af- deUng dagbehandeling en thuiszorg van geriatrische patiënten. 6. Nahariya Hospital te Nahariya, twee verpleegkundigen voor nierdia- lysepatiënten. 7. Queen Juliana Parents Home of Herzlia, ziekenafdeling van dit be jaardentehuis. 8. Shaare Zedek Medical Center te Je ruzalem, couveuse-afd. vande kinder afdeling. 9. Saroka Ziekenhuis te Beersheba, po likliniek en thuiszorg voor geestelijk gehandicapten. Giften voor deze sedert 1977 werk zame stichting, kunnen worden gestort op giro 3885840 ten name van: Penning meester Ned. Stichting V.V.I., Alb. Ples- manplein 92, 2805 AE Gouda. Fin. inlichtingen: 01820 - 18579 (H. Meindert - Gouda). Dam- en Schaal(vereniging „Ontspanning" te Ouddorp Uitslagen van 6 februari 1984: Dammen: J. Moerkerk - KI. Tanis1-1 G. Tanis - A. Meijer0-2 C. Akershoek - H. Tanis2-0 C. Tanis - C. Mierop0-2 J. Visbeen - mej. K. Tanis2-0 P. van Dam - K. Westhoeve2-0 De heer Visbeen heeft de leiding bij de dammers. In de laatste 13 wedstrijden behaalde hij 25 punten. Korfbalnieuw s: In een goede wedstrijd versloeg Good- Luck in Strijen Ventura Sport met 6-11. Ook de reserves behaalden een ruime overwinning, 7-3. De junioren-selektie boekte een belangrijke zege, het werd tegen ADO 4-5Junioren 2 speelden thuis tegen Albatros en wonnen verdiend met 6-5. Good-Luck 1 begon direkt aanvallend, het was in de eerste minuutBennie Vis die van afstand de score opende, waarna V. Sport via een doorloper gelijk kwam. Good-Luck zette de tegenstander behoor lijk onder druk, Leo Grootenboer kreeg twee kansjes, wat 1-3 betekende, met de rust was de stand 3-7. Na de thee kwam V. Sport sterk terug, Leo Grootenboer maakte nog een straf- worp, waarna de thuisclub tot 6-8 inliep. Aanvoerder Hans Los zorgde voor 6-9, in de slotfase bepaalde Petra Vermeulen de eindstand op 6-11. Good Luck 2 - Ventura Sport 6 7-3 Om een redelijke plaats in het klasse ment te behouden moest Good-Luck win nen, in het begin zag het er niet naar uit, V. Sport kwam al snel op een 0-1 voor sprong. Na enkele goede aanvallen was het kansje daar voor Margie Bakker, zij maakte geen fout. 1 -1De thuisclub speel de nu duidelijk sterker, Joop Verolme kwam vrij en schoot beheerst 2-1 in. Voor rust waren het Corrie Markwat en Ria van Antwerpen die nog raak schoten. In de tweede helft eenzelfde spelbeeld, opnieuw opende V. Sport de score, waarna Joop Verolme 5-2 aantekende. Door goed onderscheppen had de thuisclub veel bal bezit, Rien Minheere werd goed aan gegeven en schoot fraai 6-2 in. Jan Ver- hage zorgde voor 7-2, waarna in de slot fase V. Sport nog 7-3 aantekende. Zaterdag 18 februaria.s. startom 13.30 uur een rekreanten-toernooi in de Sport hal te Dirksland, hieraan wordt deel genomen door oud-korfballers van DeUa, Korvo, Good-Luck en Thor. De organi satie is in handen van Thor, de wed strijden duren 2x 20 minuten. Belangstel lenden kunnen gratis de wedstrijden bij wonen. Begin februari 1984 werd door 9 vrijwil ligsters de cursus voor vrijwilliger/ster beëindigd. Het initiatief voor deze cursus werd genomen door het regionale overleg vol wasseneneducatie Goeree Overflakkee en uitgevoerd onder verantwoordelijkheid van de Stichting Volwasseneneducatie Goeree Overflaldcee. De provincie Zuid- Holland verleende een subsidie voor dit werk. De cursus, bedoeld om vrijwilli gers/sters een ruggesteun te geven in za ken die zijzelf als moeilijk ervaren, heeft zowel aan de verwachtingen van de deel neemsters als die van de Stichting Vol wasseneneducatie ruim voldaan. Aan deze cursus werd deelgenomen doon Mw. J. Blok-Tieleman, Mw. M. v.d. Bos-v.d. Meer, Mw. L Bouwer, Mw. G. v.d. Doel-de Jong, Mw. N. v.d. Made- Pollemans, Mw. I. Meijer-v.d. Putten, Mw. J. Redelijkheid-Legierse, Mw. A. van Renswoude en Mw. G. Tuinenburg- Nickson. Zij zijn als vrijwilligsters be trokken bij wijkgroepen, schoolbesturen, wereldwinkel, bejaardenwerk, VJV en kerkbesturen. Dankzij een subsidie voor 1984 Van de provincie Zuid-Holland kunnen dit jaar 2 groepen starten, 1 daggroep en 1 avond- groep. Informatie en aanmelding: tel. 0187 - 3927. CPJ Flakl(ee iioudt sportavond Op vrijdag 17 februari a.s. wordt in de sportzaal te Den Bommel een sportavond gehouden. Aanvang 20.00 uur. MIDDELHARNIS Na een, niet al te moeilijk verkregen, overwinning op degradatiekandidaat Bro- leco 2, is dames 1 van Intermezzo weer een stapje dichterbij het kampioenschap van de hoogste volleybalklasse op dis- triktsnivo: de promotieklasse. Als Inter mezzo er in slaagt om kampioen te wor den, gaan ze na twee jaar afwezigheid weer in de nationale 3 e divisie spelen. Afgelopen zaterdag kwam de zege voor Intermezzo op het Vlaardingse Broleco 2 geen moment in gevaar. In een vrij zwakke wedstrijd werd met 3-0, via de setstanden 15-8, 15-3 en 15-6 gewonnen. Heren 1 van Intermezzo bevindt zich nog steeds onder aan de ranglijst. Thuis tegen koploper C W konden ze het weer niet bolwerken. Ondanks een grote inzet ter voorkoming van verlies, moest Inter mezzo in CW haar meerdere erkennen. De eerste set werd met een enorme inzet en wilskracht met 15-13 binnen gehaald. Na deze set vond CW het welletjes en won ze de overige drie sets met respec tievelijk 5-15 en twee maal 6-15. Aanstaande vrijdag moet Intermezzo op bezoek bij Sliedrecht Sport 2. Zeker geen eenvoudige tegenstander, maar toch weer en kans om één- of meerdere punten te pakken om zo de dreigende degradatie te voorkomen. Overige uitslagen: Heren 2 - Hou Stand0-3 Heren 3 - VoUey/vd Berg1 - 3 Heren 4 - VoUey/vd Berg 22-2 Heren 5 - VoUey/vd Berg 33-1 Heren 6 - Apollo 20-3 Dames 2 - Volley/vd Berg3-0 Dames 4 - Mevo 33-0 Jongens A - TOP 23-0 Meisjes Al - TOP 23-0 Meisjes A2 - TOP 10-3 Jongens b - Jongens c3-0 Meisjes Cl - Meisjes C23-0 Jongens Dl - Jongens D23-0 Hollemare 1 - Meisjes D2-1 DEN BOMMEL De handwerkkring van de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s. donderdag 16 februari weer bij u langs te komen met stroop wafels. De aktie is ten bate van het te restaureren kerkorgel. THOLEN Benoeming De heer L. J. Koopman is namens de gemeente Tholen benoemd als lid van de raad van commissarissen van de N.V. Watermaatschappij Zuid West Nederland. SINT ANNALAND In het kader van de sanering van de Noordstraat is het transportbedrijf van J. H. van 't Hof genoodzaakt uit te zien naar een nieuwe vestiging. Daarin is het ge slaagd, want binnen afzienbare tijd zal dit bedrijf verhuizen naar het voormalige landbouwmechanisatiebedrijf van Cebe- co aan de Veilingweg. Het gemeentebe stuur van Tholen heeft overeenstemming bereikt over de aankoop van de gebouwen aan de Noordstraat, waarvoor de pro vincie steun verleent. Het transportbedrijf stond bovenaan de prioriteitenlijst voor verplaatsing, van milieuhinderlijke be drijven. De huidige gebouwen aan de Noordstraat zullen worden gesloopt, waar na er nieuwe woningen zullen worden ge bouwd. OUDDORP De jaarlijkse ouderavond voor de kleu ter- en lagere school zal worden gehouden D.V. op vrUdag, 17 februari a.s., des avonds te half acht in de gemeenschaps ruimte van de lagere school „School met de Bijbel KoninginBeatiix", Margrietweg nr. 6. Ouders van de kleuters en/of leerlingen van de kleuter- en lagere school en overige belangstellenden worden uitgenodigd om kennis te nemen van de gang van zaken bij het onderwijs. De heer I. A. Kole, één der adjunct directeuren van de scholengemeenschap „De Driestar" te Gouda zal een inleiding houden, getiteld: „DeBijbel in relatie tot gezin, school en kerk". Gelet op het feit, dat per 1 augustus 1985 de kleuter- en lagere school zullen worden getransformeerd in een basisschool is het van groot belang, dat zowel voor het heden als voor de toekomst de identiteit van deChr. scholen, haar grondslag vindt in Gods Woord. Er bestaat uiteraard ge legenheid om met de inleider over deze aangelegenheid van gedachten te wis selen. Evenals vorige jaren zullen ook andere onderwerpen, o.a. in de vorm van de jaarverslagen van de schoolleiding van kleuter- en lagere school aan de orde worden gesteld, zodat de mogelijkheid be staat om in ruime mate aandacht te be steden aan het gehele schoolgebeuren. De agenda luidt als volgt: 1Opening door de voorzitter. 2. Jaarverslag aktiviteiten kleuter- en lagere school, te verzorgen door de schoolleiding. 3. Koffiepauze. 4. Inleiding te houden door de heer I. A. Kole te Berkenwoude, getiteld „De Bijbel in relatie tot gezin, school en kerk". 5Gelegenheid tot het stellen van vragen over de gehouden inleiding. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. SINT ANNALAND Sint Annaland Icriigt binnenicort een vaste tandarts Na daartoe toestemming te hebben ge kregen van het gemeentebestuur en van het ziekenfonds M.Z.B, zal tandarts P. C. A. M. Verkouteren uit Roosendaal zich blijvend in de Voorstraat in Sint Anna land vestigen. De twintigjarige tandarts gaat niet alleen zijn praktijk in Sint Anna land uitoefenen, maar hij gaat er ook wonen. Na vorig jaar afgestudeerd te zijn in Nijmegen wil hij zo spoedig mogelijk aan de slag. Daartoe heeft hij een onderhoud gehad met de Üians tijdelijk in Sint Annaland werkende tandartsen Vos en Wouters, die het pand van de voormalige smederij van J. Hendrikse aan de Weststraat hebben gekocht. Hij houdt momenteel met zijn collega Vos spreekuur in het Groene Kruisgebouw aan de Tuinstraat in Sint Annaland. Zodra een en ander gereali seerd zal zijn, zullen de huidige tijdelijke tandartsen zich uit Sint Annaland terug trekken. MIDDELHARNIS De Gemeenscliapsiiililiotlieek sluit van 20 t/m 24 februari Van 20 t/m 24 februari wordt de geauto matiseerde uitieenadministratie van de Gemeenschapsbibliotheek overgescha keld van off-line naar on-line. Wat betekent dit? Het geautomatiseerde uitieensysteem wordt in die week rechtstreeks aangeslo ten op de computer van de Provinciale Bibliotheek Centrale in Schiedam. Hier door kunnen o.a. onderstaande admini stratieve handelingen direkt door de com puter worden vastgelegd en verwerkt Uitleentermijn: De computer weet op welke datum een boek is uitgeleend. Bij het terugbrengen van de boeken constateert de computer of de boeken op tijd zijn teruggebracht en of er boete moet worden betaald. De lener kan zelf de laatste terugbrengdag ont houden met behulp van een (binnenkort geplaatst) stempel-automaat. Contributie-inning: Vanaf april 1984 zal de contributie inning gebeuren met accept-girokaarten. Leners vanaf 18 jaar ontvangen één maand voordat de bibliotheekpas verloopt een accept-girokaart. Hiermee kan de lener via zijn'haar bank- of girorekening zijn/haar abonnementsgeld betalen. Zon der wederopzegging wordt het abonne ment telkens met één jaar verlengd. Cultureel Jongeren Paspoort-houders ontvangen een accept-girokaart met het volle contributiebedrag. Voor het in aan merking komen van korting dienen deze leners in de bibliotheek te betalen. Herinneringskaarten: Het maken en verzenden van herinne ringskaarten voor te laat terugbezorgde boeken gaat in de on-line situatie centraal vanuit Schiedam gebeuren. Mocht een lener vragen hebben over een aan hem/ haar gestuurde herinneringskaart, dan kan hij/zij aan de inlichtingenbalie in de Ge meenschapsbibliotheek terecht. Sluiting: Wegens werkzaamheden aan de auto matiseringsapparatuur is de Gemeen schapsbibliotheek van 20 t/m 24 februari gesloten. AROLA14

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 5