Raad Oostflakkee subsidieert Sticliting 700 jaar Grijsoord HET WETEN over wonen WAARD VERBOD niet toegestaan Donderdag 17 mei feestelijke opening Predikbeurten Ontmoetingsdag In 't ziekenhuis na val van 8.90 mtr. Graag even uw aandacht voor... Sander van Marion Winkelcentrum d'n Diek M'harnis voor suikerpatiënten OpBinnenhuis*': ongehuwd samenwonen in huisreglementen bejaardenoorden Zangavond Dirksland bespeelt de drie orgels Praatgroep voor ouders Informatie bestemmingsplannen Bij auto-ongeluk een dode en drie zwaar gewonden Programma VC Intermezzo Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS VRUDAG 10 FEBRUARI 1984 De enige van Oostflakkees' ge meenteraad die in de gisteravond gehouden raadsvergadering beden kingen heeft opgeworpen tegen het voorstel een subsidie van 53.000- te verstrekken aan de Stichting 700 jaar Grijsoord, is SGP vertegen woordiger dhr. Breeman geweest (z^n fractiegenoot dhr. van Dam was wegens familie-omstandighe- den afwezig). Dhr. Breeman vond het te subsidiëren bedrag „onnoe melijk hoog" en bovendien had hij inhoudelijke bezwaren tegen som mige delen van het feestprogram waarom hij zijn instemming niet aan het voorstel kon verbinden. Een amendement van dhr. Bree man om het subsidiebedrag te hal veren verkreeg geen enkele steun. Medio vorig jaar werd de Stichting die de feestelijkheden voor a.s. zomer voorbe reidt wanneer in Oude Tonge het 700- jarig bestaan van Grijsoord wordt her dacht, een voorbereidingskrediet van 10.000-ter beschikking gesteld. Thans was door de Stichting een subsidie van 65.000,- exclusief het voorbereidings- besluit gevraagd, maar in goed overleg hebben B en W dat weten te reduceren tot een maximum van 53.000,- De Stich ting heeft wel het nadrukkelijk verzoek gekregen aktie te ondernemen om een redelijke opbrengst uit commerciële akti viteiten van derden te putten zodat het tekort, en daarmee het te subsidiëren bedrag, wellicht lager uit zal vallen. B en W motiveren hun bereidheid de Stichting te subsidiëren met te herinneren aan het subsidiëren vorig jaar van de Stichting St. Adolfsland met een verge lijkbaarbedrag per in^yoner, voorstanders als ze zijn van de toepassing van het gelijkheidsbeginsel. Op de suggestie van dhr. Breeman de garantiesubsidie met de helft te ver minderen kon weth. v.d. Ree dan ook geen positief antwoord geven. „We hebben het bedrag in onderling overleg vastgesteld en kunnen nu niet zomaar, staande de ver gadering, tot de helft teruggaan", maakte hij dhr. Breeman duidelijk. Dhr. v.d. Ree vond het voorgestelde bedrag alleszins aanvaardbaar temeer wanneer men zich als gemeentebestuur realiseert dat een feest, zoals gevierd staat te worden, in St Adolfsland heeft geleerd veel gemeen schapszin aan te kunnen wakkeren. „De onderlinge integratie wordt door dit soort aktiviteiten ten zeerste bevorderd", vond weth. v.d. Ree. Omdat het amendement van dhr. Bree man geen steun kreeg moest hij volstaan met een tegen-verklaring. Liever extra onderwijskracht dan Schoolbegeleidingsdienst Door dhr. Bamhard (PvdA) werd een gedachte geopperd waarover meerderen uit de raad en zo ook het College, bereid bleken verder over na te denken. Dhr. Bamhard deed dat bij het kennisnemen van de kosten van de Schoolbegeleidings dienst voor de Drechtsteden, van welke in de gemeente Oostflakkee alle kleuter- en lagere scholen gebruik maken. In 1984 heeft dat Oostflakkee wél ruim 60.000,- gekost en dat nu vond dhr. Bamhard wat ver gaan. „Het kost een heleboel geld en bij wat je ervoor temgkrijgt zou je een vraagteken kunnen zetten", zo berede neerde hij. Het was voor hem daarom de vraag of het niet zinvoller wordt een extra onderwijskracht aan te trekken die op de diverse scholen, waar dat ook maar wordt gevragd, hand en spandiensten zou kun nen verlenen. Bij weth. v.d. Ree viel de vraagstelling in goede aarde. Zeker waar het de consta tering betreft dat de begeleidingsdienst veel geld kost kon dhr. v.d. Ree het roerend met dhr. Bamhard eens zijn. „Ik ben dan ook geneigd over uw suggestie mee te denken" liet dhr. v.d. Ree weten en wellicht hoort de raad er meer van via de Onderwijsnota die in wording is. Zaterdag 25 februari 1984 van 10.00 - 16.00 uur organiseert de Diabetes Ver eniging Nederland een ontmoetingsdag voor suikerzieken en andere belangstel lenden in het Congresgebouw in Den Haag. Het thema van de dag is „Diabetes in beweging". Er worden inleidingen gehouden over de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van diabetes, over diabetes en sport, de maatschappelijke aanvaarding van diabe tes, voeding en dieet, zelfcontrole en men selijke insuline. 's Middags is er een speciale gespreks groep voor ouders van kinderen met dia betes. De gehele dag is er een grote informatiemarkt, waar talrijke fabrikan ten en instanties zich presenteren. Voor de jdnderen is er een apart programma, waar in onder andere de bekende goochelaar Henk Driessen een plaats heeft. De toegangsprijs bedraagt 15,per persoon (koffie en lunch inbegrepen). Kinderen tot en met twaalf jaar betalen slechts 5,Aanmelden kan tot uiterlijk donderdag 23 februari bij de Diabetes Vereniging Nederland, telefoon 030 - 620822. In het Ahoycomplex te Rotterdam wordt van 17 t/m 25 februari weer de jaarlijkse Nat. Woonmanifestatie Bin nenhuis gehouden. Onderstaand een greep uit wat nouveauté's die er worden gepresenteerd. Met Bokubus: betaalbare glazen meubelen De Bokubus is een bouwdoos waarmee men zelf snel en simpel glazen meubelen bouwt stellingen, vitrines, ta fels, wandkasten e.d. Een glazen doorkijk- stelling is uiterst prijzig; wie zelf met het Bokubus-systeem zo'n stelling in elkaar zet hoeft er slechts een luttel bedrag aan te spenderen. De clou van het systeem is een zwart kogelelement, dat de verbinding vormt tussen de glazen plaatjes in de bouwdoos. Er komt zelfs geen schroeve- draaier aan te pas, alles schuift solide ineen. Bokubus is een woonprimeurtje van de fa. Boglas uit Dongen, te zien op stand 204 van Binnenhuis. „Lamous": nieuwe meubelstof „Lamous" is een nieuwe meubellpekle- dingsstof met verrassende decoratieve en praktische eigenschappen. Het lijkt op een soepele suède, is zacht als zijde en sterk als rundieder. De nieuwe meubelstof is vervaardigd van micro polyester vezels, is vuilafstotend, kleurecht, waterafstotend en antistatisch. De hardnekkigste vlekken kunnen er met gewone huismiddeltjes uit worden verwijderd. Bouman's Meubel- keuzecentmm ontdekte „lamous" op de intemationale meubelvakbeurs in Keu len, en exposeert een fraaie zitmeubel collectie op Binnenhuis. Nostalgische keukens Ook in de woonmode laat menigeen zich graag inspireren door trends uit groot moeders tijd. Een nieuw bewijs biedt Binnenhuis waar aimo 1984 de „Oma's keuken" in volle glorie pronkt. Keuken- centram Schoonhoven presenteert een kompleet programma geschilderde hou ten paneelkeukens met ouderwets gra nieten blad. Deze nostalgische keukens zijn minstens zo flexibel als de meest modeme „kookstudio's" omdat ze qua vormgeving en kleur geheel aan persoon lijke wensen kunnen worden aangepast. Tafelklok met Huygens-uurwerk Globe klokken worden vervaardigd bij de klokkenmakerij van Christiaan v.d. Klaauw in Joure. Het uurwerk ervan is een ontwerp van diens vooraaamgenoot Christiaan Huygens; dat ontwerp dateert van 1656. Dit uurwerk is in de klok ge bouwd \n kombinatie met een draaiende aardbol. Tevens zijn de jaargetijden op de klok aangegeven. Dat is mogelijk gemaakt door de aardas onder een hoek van 23.5 te laten draaien. In 36.534.219 dagen draaien van de as (zeg maar 50.000 jaar) is de klok één dag mis. Ietwat „slordiger" is de maan die op de klok rond de aardbol draait; die maakt zo'n fout iedere 40.000 jaar. Het zal allemaal de tijd van ge- braikers van zo'n klok wel uitduren.... Pop-Art en Punk maken het ,Jonge wonen" speels Uit Duitsland komt via Bouman Woonmarkt Brienenoord een speels woonidee overgewaaid naar Binnenhuis '84. Ontwerper Harry Grieshaber te kende een koUektie ,Jonge meubelen" waarin Italiaanse invloeden herkenbaar zijn, maar die vooral op Pop-Art en de Punk-mode zijn geïnspireerd. Voorbeel den: verkeersborden blijken ludieke bij zettafels te zijn, de kapstok is een Charly- figuur, appels of schaakstenen vormen de leuningen van eetkamerstoelen, andere meubelen worden gevormd door reuze- handen, kolossale ijsco's of tekenfilm figuren. Jong wonen is, volgens Gries haber, „leven met een ^imlach".... Computer „bewaakt" thuis wonende bejaarden Op de beurspresentatie „Thuis welzijn voor bejaarden*', in de Maashal, wordt gedemonstreerd met het E Idat personeels- alarmeringssysteem. Bejaarden die, via de gewone telefoon, op dit systeem (van ITT-Nederland) zijn aangesloten, zijn 24 uur per dag verbonden met een centrale computer in Apeldoom; deze computer geeft in noodgevallen alle belangrijke ge gevens over de abonnee door. Tafellaken altijd „vlekkeloos" Wijn, jus, koffie alles wat maar vlek ken kan achterlaten krijgt geen kans meer op een door de fa. Wilh. Drache, Breda, op Binnenhuis geïntroduceerd nieuw ta fellaken. Bij regelmatig wassen is dit tafel laken, dat in diverse designs wordt gepre senteerd, gegarandeerd blijvend vlekvrij. „Breukgarantie" op serviezen Van diezelfde fa. Drache (Europa's Ongehuwd samenwonen van bejaarden in bejaardenoorden mag niet in het huis reglement onmogelijk worden gemaakt, omdat het een aantasting is van de indivi duele vrijheid en verantwoordelijkheid van de bewoners. Op grond hiervan hebben gedeputeerde staten van ZuidfloUand de Arob-be- zwaarschriften ongegrond verklaard van besturen van enkele bejaardenoorden op godsdienstige grondslag. Die besturen hadden bezwaar gemaakt tegen de be slissing van gedeputeerde staten om goed keuring te onthouden aan het gedeelte van de huisreglementen van deze bejaarden oorden waarin ongehuwd samenwonen niet werd toegestaan. Het gaat om de bejaardenoorden Cen traal Tehuis voor Israëlieten in Neder land in Rotterdam, Huis ter Leede in Leerdam, Open Vensters in Ameide, De Bannehof in Gorinchem en Sabina in Oud Beijerland. Indien de leiding van een bejaardenoord ongehuwd samenwonen van de bewoners wil verhinderen door een beroep te doen op de grondslag, neemt die leiding een verantwoordelijkheid op zich die véél ver der gaat dan waar ook in onze samen leving ten opzichte van volwassenen het geval is, zo stellen gedeputeerde staten. Naar hun mening mag het argument van de grondslag nooit zo ver gaan dat de persoonlijke vrijheid wordt afgenomen of ontkend. SOMMELSDIJK De 19-jarige André Groenendijk uit Sommelsdijk heeft dinsdagmiddag op een bouwwerk in Zwijndrecht een val van bijna 9 meter gemaakt. Hij kwam na zijn buiteling gelukkig niet op beton-, maar op nog onbebouwde grond terecht waardoor zijn val nog redelijk goed afliep. Welis waar liep hij wat inwendig rugletsel op maar dat zal geen blijvende gevolgen hebben. André is samen met zijn vader werknemer van bouwbedrijf Van Wijnen te Zwijndrecht en vader en zoon werkten samen op de bouwplaats waar het ongeluk gebeurde. Overigens is niemand er getuige van geweest. De val bleef enkele minuten onopgemerkt, maar André had de tegen woordigheid van geest plat te blijven lig gen terwijl hij om hulp riep. grootste leverancier van porselein en glas werk aan partikulieren): een zogenaamde „breukgarantie" op serviezen. In geval van breuk biimen vijfjaar kan het servies onderdeel voor de helft van de prijs wor den nabesteld. Verstelbare twee- en driezitters Mondileder brengt op Binnenhuis een intemationale primeur met de Italiaanse kollektie Mondivano. Het zitcomfort er van is optimaal omdat niet alleen de fau teuil maar ook de 2-en 3-zitsbanken, per aparte zitplaats, een ingebouwd systeem hebben waarmee de mgleuning in diverse standen kan worden gesteld. Tegelijker tijd krijgen de benen extra steun van een voetenbankje dat onder de zitting uitklapt. Mondivano wordt in zes modelleringen uitgebracht, alle uitgevoerd in door en door geverfd nappa-leer. „Natuur legt tapijt" Wie Quarzolux vloerbedekking kiest (een woonprimeurtje van De Stam op Bin nenhuis) laat de natuur het tapijt leggen. Quarzolux is samengesteld uit natuurlijke sediment-korrels die met epoxyhars een naadloze vloerafwerking vormen. De zeer dekoratieve vloer is vrijwel onderhouds vrij. Quarzolux is er in tal van interieur- kleuren. Zweeds huis zorgt voor „warmte" Op Binnenhuis '84 is volgens een Zweeds systeem een kompleet huis op- geti-okken, het VARMA HUS. „Varma" is Zweeds voor „warmte", het Varma Hus is dan ook naar Zweedse maatstaven geïsoleerd. Assom BV, het bouwbedrijf dat het Zweedse huis in diverse typen (met afgeleiden) in Nederland bouwt, pakt het dik in met steen- en glaswol, voorziet de ramen van liefst drievoudige isolerende beglazing en past een uniek systeem voor tochtafdichting toe. Ook Zweeds-degelijk is de afwerking; het hang- en sluitwerk van het Varma Hus houdt ongewenste bezoekers absoluut buiten de deur. Kastenwand met ingebouwde open haard Behalve dat de Rotterdamse open haar den-speciaal zaak Gebr. Daniels in een eigen stand op Binnenhuis tal van mo dellen toont, zijn er ook op andere beurs presentaties bijzondere inzendingen van dit bedrijf De modellen zijn in samen werking met bekende meubelontwerpers (onder wie Peter Heuvelmans, die ook op de „top-elf in de entreehal vertegen woordigd is) ontwikkeld, wat tot bijzon dere kreaties heeft geleid. Bij De Stam bijvoorbeeld, staat een kastenwand waar in de open haard geheel is ingebouwd. Op D. V. zaterdag 11 febmari zal er in de Ger. Gem. te Dirksland een zangavond worden gehouden, aanvang 19.30 uur. Opening door ds. Hoogerland. De volgende koren hopen hun mede werking te verlenen: Het gemengde koor „Sursum Corda" uit Krabbendijke. Het mannenkoor „Jeduthun" uit Krabben dijke. Het gemengde koor „Soli Deo Glo ria" uit Dirksland. Het Dirkslands Man nenkoor. Deze avond zal worden afgewisseld door samenzang, de koUekte is bestemd voor de gehandicaptenzorg afd. Goeree-Over- flakkee. Iedereen is hartelijk welkom. Ooltgensplaat-Achthuizen-Den Bommel e.o. Met dit bericht vraagt het bestuur van de afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Rode Kruis graag even uw aandacht voor enkele aangelegenheden die de inwoners van Ooltgensplaat-Achthuizen-Den Bommel e.o. aangaan. Ten eerste worden de leden die hun contributie al hebben overgemaakt heel hartelijk bedankt voor hun vlotte afwer king. Een groot gedeelte van de leden heeft al aan de oproep gevolg gegeven, maar nog niet allen hebben hun contri butie voor 1984 overgemaakt. Een vrien delijk verzoek: neem even de moeite en zoek de aan u toegezonden acceptgiro kaart op, vul deze in en stuur deze kaart naar de giro of naar de Bank en u doet het Rode Kmis daar een groot plezier mee. U weet het, het Ned. Rode Kmis kan uw bijdrage niet missen. Doet u het even? Graag! Op vakantie. Het Ned. Rode Kmis biedt vakantiemogelijkheden voor hen die niet zelfstandig op vakantie kunnen gaan. Mensen uit Ooltgensplaat-Achthuizen en Den Bommel e.o. die denken voor een week in een van de huizen ,,IJsselvliedt" of de „Valkenberg", of een week op de „J. Henry Dunant" een varend vakantieschip in aanmerking te komen kunnen zich melden bij: de secretaresse, mevrouw IJ. Willemsen-de Boer, Voorstraat 9, Oolt gensplaat, tel. 01873 - 1478. U moet echter wel bedenken, dat een aanmelding niet automatisch inhoudt dat u ook deel kunt nemen aan een vakantie. Bij de selectie door het hoofdbestuur zul len zij, die het meest op medische en verpleegkundige hulp zijn aangewezen, eerder een kans maken. Ook is er aan deze week een eigen bijdrage van 175,- verbonden. Aanmeldingen graag binnen een week. «Ten derde een bericht van het Jeugd Rode Kmis. Door bemiddeling van de scholen en anderen heeft de leiding van het Jeugd Rode Kmis 215 boekjes „Suske en Wiske" verkocht. Hartelijk dank daar voor. Voorts nog dit: de jaarvergadering is vastgesteld op dinsdag 6 maart a.s. en de plasma-avond van de bloedtransfusie- dienst op woensdag 20 juni a.s. Het is maar dat u het (vroegtijdig) weet. van de Grote- of Sint Laurenskerk te Rotterdam In de Grote- of Sint Laurenskerk te Rot terdam zal op maandag 13 februari a.s. een orgelconcert worden gegeven door de bekende organist Sander van Marion. Sander van Marion neemt een geheel eigen plaats in onder de Nederlandse organisten. Opvallend zijn zijn register- keuze, waardoor hij steeds nieuwe klan ken aan het orgel ontlokt, zijn lichte, sprankelende speeltrant én zijn improvi saties: composities van het moment, waarin hij alle mogelijkheden van het orgel en van zichzelf verwerkt. Een aanzienlijk aantal l.p.'s van zeer uiteenlopende aard is van hem versche nen, waaronder ook opnamen uit het bui tenland, zoals „Sander van Marion op orgeltour door Amerika'Binnenkort ver schijnen opnamen uit Frankrijk en Spanje, welke nog gevolgd zullen worden door opnamen uit andere Europese landen. Niet alleen plaatopnamen, maar ook con certreizen maakte hij in het buitenland, zoals Engeland, Duitsland, de Verenigde Staten en Canada. Voor het concert op de drie orgels van de Sint Laurenskerk is een boeiend pro gramma samengesteld. Sander van Ma rion speelt werken van o.a. Soler( Sonate voor de Spaanse trompetten), Albinoni (Concerto in F), J. S. Bach (Koraalva riaties), Widor (Cantabile) en uiteraard improvisaties van hemzelf. Datum: maandag 13 febmari 1984. Aanvang: 20.15 uur. Toegangsprijs: ƒ5,- C.J.P. enBej.Pas/3,50 OUDDORP De kmisvereniging organiseert een praatgoep voor ouders vanjonge kinderen van IVi tot 3 jaar. Op vier (donderdag) avonden. De aanvangsdatum is donder dag 29 maart om 19.15 uur. Voor opgave en informatie kunt u kon- takt opnemen met zr. De Vlieger op tele foon nummer 01878 - 3121, dagelijks tussen 13.00 en 14.00 uur. Het vernieuwde/heringerichte winkelcentrum „d'n Diek te Mid- delharnis, waaraan de werkzaam heden nog in volle gang zijn, zal op donderdag 17 mei officieel worden geopend. De daaropvolgende dag, vrijdag 18 mei is er een met vele festiviteiten waarna op zaterdag 19 mei de 3e Middelharnisse Haven dag zal worden gehouden. Het be loven dagen te worden waarop Mid- delharnis zich in veler belangstel ling zal mogen verheugen. Wie tot het verrichten van de officiële ope ningshandeling van het Winkelcen trum wordt uitgenodigd zal t.z.t. wanneer daarover meer definitieve informatie bekend is in een pers conferentie worden bekend ge maakt. De Middelhamisse Middenstanders hebben bovenstaande informatie gekre gen tijdens de woensdagavond gehouden ledenvergadering. Ze gingen daarin ook vrijwel unaniem akkoord met een concept Gebmiksreglement voor „d'n Diek", welk reglement, door B en W opgesteld, nog door de gemeenteraad zal moeten Zondag 12 februari 1984 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Woensdag 15 februari: 19.00 uur eerw. hr. GMeu- leman-Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord (Heilig Avondmaal) en 17.00 uur ds. A. A. Kamermans, Scharendijke - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. W. Tanis. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Trouwborst, Heilouw en 18.30 uur ds. L. Quist, mnd. extra koll. kerkvoogdij. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Oorschot, Lunteren en 18.00 uur ds. J. van den Bom; diakonie- koUekte Werelddiakonaat- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. de Bakker (voor bereiding Heilig Avondmaal) en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra koUekte GZB proj. Werelddiakonaat- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur dhr. A. v.d. Schee, Spijkenisse. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. D. Dekker; 2e koUekte P.I.T. - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoo gerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra koll. GZB projekt Werelddiako naat- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kmijmer, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk; koUekte Wereld diakonaat - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Westra, Voorburg. LUKASKAPEL H.D.G. 10.15 uur ds. W. H. vanKooten, voorbereiding Hei lig Avondmaal. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. H. Jongebreur; extra koUekte kerk- Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Polhuis, Rotterdam - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. R. Stutvoet - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. B. Gratz. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. van den Bom, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur kand. W. G. Hulsman, Zeist; Ie koUekte kerkvoogdij en 2e koUekte GZB pro jekt Werelddiakonaat - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. van Gorsel, Wijk, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. P. de Jager, voorbereiding HeUig Avond maal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Klok, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Hage. DEN BOMMEL- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal - Ger. Kerk. 10.00 en 18.00 uur ds. J. H. Becker. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. S. Jumelet, Zeist en 18.00 uur ds. H. Veldhuizen, Alblas- serdam; extra koUekte kerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.30 uur ds. J. Noordhof LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Dekker. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30uurds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Néd. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. worden vastgesteld. In de wetenschap dat de Middenstand geen bedenkingen heeft zal de raad daar weinig moeite mee heb ben. In het reglement worden regels gegeven voor o.a. het aanbrengen van luifels, het uitstallen van waren voor de panden en het gebmik van zogenaamde „sandwichbor- den" met reclameboodschappen. De open bare mimte naast het perceel Zandpad 126 kan worden gebmikt als expositie- mimte, milbeurzen en kleine markthandel. Het perceel voor het schoolgebouw aan het Beneden Zandpad kan worden ge bmikt voor sociaal-cultureel en/of spor tieve aktiviteiten van de in de gemeente Middelharnis gevestigde verenigingen en aktiviteiten georganiseerd door het Win- kelcentmm „d'n Diek". Verkeersmaatregelen In de nieuwe situatie zal op Westdijk en Zandpad weer gefietst mogen wor den; niét echter tussen 12 en 6 uur 's middags en tydens de koopavond. La den en lossen mag voortaan alleen van 7 uur 's morgens tot 12 uur 's middags. Nieuwe voorzitter De vergadering koos in de plaats van dhr. F. Buijsse die zich niet meer herkiesbaar stelde een nieuwe voorzitter, in de per soon van dhr. P. Nipius, dir. van de Ver. Spaarbank te Middelhamis. Nieuwe be stuursleden zijn dhr. A. HisschemöUer en dhr. J. Timmermans. De datums voor de te houden braderieën a.s. zomer werden vastgesteld op 13, 20, 27 juU en 3 en 10 augustus. OOSTFLAKKEE Maandag 13 febmari a.s. van 19.30 tot 21.00 uur is de gemeentesecretarie, Voor- sü-aat 31 te Ooltgensplaat afdeling Alge mene Zaken en het Bureau Gemeente werken) geopend voor het verkrijgen van alle informatie over de bestemmings plannen in de gemeente Oostflakkee. Deze zitting is voor een ieder toeganke lijk. OOLTGENSPLAAT Woensdagavond omstreeks 8.30 uur had op de Strevelsweg te Rotterdam een emstig autoongeluk plaats, waarbij een dode valt te betreuren en twee zwaar gewonden in het ziekenhuis St Clara zijn opgenomen en één in Dijkzigt. Mevrouw M. Remmelzwaal (37) uit Zwijndrecht, met haar schoonouders de heer Remmelzwaal (73) en mevrouw Remmelzwaal-van Tongeren (72 jaar) woonachtig te Katwijk aan Zee, reden richting Zwijndrecht toen hun auto fron taal botste op een auto die tijdens een keermanoeuvre op de rijbaan van het tegemoet komende verkeer was terecht gekomen, waarna de wagen van mevrouw Remmelzwaal nogmaals werd geraakt door een achter haar rijdende automo bilist. Bij deze botsing overleed de mede passa gier mevrouw Remmelzwaal-van Ton geren ter plaatse, haar man kreeg een heup fractuur en meer verwondingen, terwijl mevrouw Remmelzwaal-van Dam, die de auto bestuurde met een gebroken borst been, arm en ribben levensgevaarlijk werd gewond. Zij werden beiden in het St. Clara ziekenhuis opgenomen. De ge wonde chauffeur van de andere wagen werd naar het Dijkzigtziekenhuis ver voerd. De overledene werd overgebracht naar het Zuiderziekenhuis. De familie Renunelzwaal was op bezoek geweest bij een zuster van mevrouw Rem melzwaal-van Dam, n.l. mevrouw C. den Braber-van Dam uit Ooltgensplaat, die in het Dijkzigt-ziekenhuis wordt verpleegd. Het medeleven met de zwaar getroffen families Remmelzwaal, Den Braber en Van Dam, die de laatste tijd wegens ziekten veel hebben meegemaakt is te Ooltgensplaat bijzonder groot. Wij vemamen nog dat zowel mevrouw Remmelzwaal-Van Dam alsmede haar schoonvader thans buiten levensgevaar verkeren. MIDDELHARNIS Zaterdagmiddag en -avond is er weer volleybal in de Olympiahal te Middel harnis. Volleybalvereniging Intermezzo speelt dan haar thuiswedstrijden. Het programma ziet er als volgt uit: 14.15 Jongens Dl - Jongens D2 14.15 Meisjes A2 - TOP 14.15 Meisjes Cl - Meisjes C2 15.15 Meisjes Al - TOP 2 15.15 Jongens A - TOP 2 15.15 Jongens b - Jongens c 16.45 Heren 4 - Volley/vd B. 2 16.45 Heren 5 - VoUey/vd B. 3 16.45 Heren 6 - ApoUo 2 16.45 Dames 2 - Volley/vd B. 18.00 Heren 2 - Hou Stand 18.00 Dames 1 - Broleco 2 18.00 Dames4-Mevo3 19.30 Heren 3 - Volley/vd B. 20.00 Heren 1 - CVV

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2