-^uj Aandenken voor jubilerend Ziekenhuis sommehdijk: Klouters vBn „de Regenboog" bij 't huwelijk van juffrouw Gerda Politieberichten Opnamestop Joop den Uyl Flakkeese bevolking wordt bmaderd voor tlomêmmaii Delta Overleg tegen watersportellanden in de Grevellngen Informatie-avond Een ambacht om trots op te zijn „De Open Deur' Video-middag met limonade en koek Kerkdienst vervalt, ledenvergadering niet Oliebollen Chr. School Succes voor kapster Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Wat doe je met je handen? Middelharnis spreekt in Oude Tonge Zangavond Dirksland nieuwe subsidieregeling premie-woningen 56e Jaargang DINSDAG 7 FEBRUARI 1984 No. 5268 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Som nelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) te^. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no, 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GERI FORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDS 1 EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Volgende week, de week van 13 - 18 februari zullen zo mogelijk alle flakkeese Rode Kruis en EHBO ploegen worden gemobiliseerd om de helpende hand te bieden in het welslagen van een bijzonder spon tane aktie. De leden van deze ploe gen zal worden gevraagd aan alle flakkeese deuren giften in ontvangst te nemen die samen moeten leiden tot de aanbieding van een geschenk uit de bevolking aan het van Weel Bethesda Ziekenhuis te Dirksland wanneer dat op 15 maart het gou den jubileum viert Het is mevr. D. N. Hartensveld-van Splunder uit Middelharnis die deze sym pathieke aktie heeft aangezwengeld. Wel iswaar had ze gehoord en gelezen over het 50-jarig jubileum van het ziekenhuis maar toen de berichten over een aktie uit de bevolking uit bleven besloot ze in aktie te komen. „Wie op Flakkee heeft er niet eens met het ziekenhuis te maken?" vroeg ze zich af. Zelf lag ze in het ziekenhuis toen ze 18 was; haar moeder toen ze 80 was, „derhalve is de aanwezigheid van het ziekenhuis voor jong en oud een zaak om heel dankbaar voor te zijn!" zo overwoog mevr. Hartensveld met welke schone ge dachte ze terecht kwam bij dhr. W. Don kersloot, ambtenaar ter secretarie. Sa men, aangevuld met brandweercomman dant Peekstok vormen zij nu het uit voerend comité" dat een snelle aktie heeft voorbereid. Wanneer de aktie volgens het draaiboek OOLÏGENSPLAAT Wegens ziekte van ds. D. Rietdijk te Middelburg kan de kerkdienst woensdag 8 februari a.s. in de Geref Gemeente geen doorgang vinden. De ledenvergadering die D.V. zou wor den gehouden na de kerkdienst begint nu om 7.30 uur nam. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 MELISSANT Morgen, woensdag 8 februari hopen wij weer bij u langs te komen. De opbrengst is net als de vorige keer, weer ten bate van het 75-jarig jubileum, dat we D.V. no vember 1984 hopen te gedenken. gaat verlopen gaan leden van alle flak keese ElffiO en Rode Kruis ploegen volgende week de deuren langs om daar geld in te zamelen. Niemand durft een prognose van de opbrengst te maken maar er bestaat goede hoop dat de beurzen wijd open zullen gaan, temeer omdat toe gezegd wordt dat het aandenken er een zal zijn ten dienste van de patiënten van het ziekenhuis. Bij het 25-jarig bestaan van het ziekenhuis bood de flakkeese be volking uit de toen bereikte opbrengst van 41.000,een röntgeninstallatie aan. Nu, anno 1984 lijkt het bedrag aanzienlijk hoger te kunnen zijn en wordt gemikt op het stichten c.q. inrichten van een dag verblijfvoorde patiënten, ook de jeugdige. Wanneer dat lukt zal dat kunnen worden ingepast in de nieuwbouw die in 1986 gestalte gaat krijgen. Het geschenk zal in elk geval in overleg met het Ziekenhuis bestuur en de directie worden gekozen. Wat nu te doen....? Wie zich aan gesproken voelt door de aktie zorge ervoor dat de kollektanten met hun lijstkoUekte volgende week niet aan een gesloten deur komen. Voor wie buiten het eiland woont geven we het rekeningnummer waarop een bijdrage gestort kan worden. Op de Rabobank Middelhamis-Sommelsdijk is een rekening geopend onder het motto: jubileumgeschenk Ziekenhuis Dirksland. Het nummer an die rekening is: 3420.49.100. Het gironurrmier van de B ank is 34612 k Omdat de tijd voorts kort is wordt ieder vriendelijk gevraagd geen uitstel te betrac >iten en daadwerkelijk mee te helpen aan het bereiken van een saldo dat op de 15e maartna de herdenkings dienst in de H:,m-v. Kerk te Dirksland met trots kan 'i irden genoemd. Dameskapster Marleen de Jager heeft op het Zuidhollands kappersfestival te Sche- veningen een verdienstelijke 3e prijs be haald in de afd. coupe knippen en föhnen. Marleen is juist terug uit Engeland waar ze in Londen, op de befaamde Internat, kappersschool van Vidal Sassoon met goed gevolg de opleiding voor knippen en föhnen afrondde. MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. T. M. van Dijk, Rotterdam-A. STAD AAN 'T HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. E. Venema, Middelburg-C. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag Woensdag 8 februari a.s. des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst gehouden worden. Het Delta Overleg, gevormd door een aantal particuliere organisaties op het gebied van landschapsbe heer en milieubeheer in het Delta gebied, heeft de Raad van Bestuur van de Grevelingen een protest ge stuurd n.a.v. het deelplan Hompel- voet, dat eind 1983 door de RIP (Rijksdienst voor de IJsselmeerpol- ders) is uitgebracht. Met name is het bezwaar gericht op de daarin gesuggereerde aanleg van twee re creatie-eilanden in de Grevelingen. Het Delta Overleg gelooft namelijk niet in de filosofie die daaromtrent door de RIP wordt gehuldigd. De twee aan te legen recreatie-eilanden zouden nl. de recreatieve druk op het kwetsbare en biologisch waardevolle eiland „de Hom- pelvoet" wegnemen. De Hompelvoet, de plaat vlak voor Ouddorp gelegen, is eer der al tot natuurgebied bestempeld. Dat gebeurde al in de NISG (Nieuwe In- richtingsschets voor de Grevelingen) d.d. 1975 en het Programma van Eisen d.d. 1976. HetDelta Overleg herinnert er dan ook aan dat oorspronkelijk al is vastgelegd dat in het middengebied van de Greve lingen het hoofdaccent zou liggen op het natuurbehoud, recreatie-activiteiten zijn aan de oost- en westzijde geconcentreerd. Nu toch wordt gefilosofeerd over sprei ding van recreatie-eilanden over het hele Grevelingengebied neemt hetDelta Over leg daar ernstig stelling tegen. In de NISG (Nieuwe Inrichtingsschets) immers wordt een duidelijke zonering aangebracht. „De aanleg van eilanden in een ondiep, belang rijk fourageergebied voor vogels druist in tegen deze gedachte", zo steltDelta Over leg vast; „een verstoring van de rust door b. V. toename van de plankzeilsport (ook in ondiep water!) kan de fourageerfunctie van het gebied verkleinen en wellicht zelfs geheel teniet doen", zo wordt gevreesd. De zorg van het Delta Overleg gaat niet name over het gedrag van de plankzeilers die, hoe ondiep ook, bij alle oevers kunnen komen. De plankzeilsport is in principe overal in de Grevelingen toegestaan, juist ook daar waar watervogels fourageren en ruien. „Die eilanden zullen als steunpunt gaan fungeren, de recreatie juist aantrekken en vervolgens als basis gaan dienen voor de spreiding van de recreatie in het open middengebied met alle consequenties als aantasting van natuurlijke waarden en verstoring van dien", zo vreest het Delta Overleg. Zij verzoekt de Raad van Bestuur voor de Grevelingen dan ook de aanleg van watersporteilanden achterwege te laten. Ons land kent van oudsher een aantal ambachten, waar we best trots op mogen zijn. Voorbeelden van handvaardigheid worden immers hoe langer hoe zeldzamer. Zo worden er precies als honderden jaren geleden nog steeds handgevormde pla vuizen gemaakt. Alhoewel er meerdere tegels als zodanig worden aangeboden, die echter machinaal zijn gevormd, is de echte tegel toch te herkennen. Zij heeft namelijk een doorzichtige zout-glazuur waardoor de handvormtekening bewaard is gebleven en duidelijk zichtbaar is. Dat dit ambacht nog niet verloren is gegaan komt waarschijnlijk door de ietwat onregelmatige charme die de tegel heeft De vierkante plavuizen zijn erg hard en kunnen zowel buiten als binnen worden gebruikt. Zij hebben maten van 20/20 cm, 21/21 cm en 24/24 cm. Hun dikte is 15 mm óf 25 mm. Vooral laatstgenoemden zijn ideaal wanneer men een vloerver warming heeft, zij houden de warmte namelijk langer vast. De prijs per m^ ligt, met de legprijs inbegrepen, rond die van een goed tapijt. Met dien verstande dat tegels een leven lang mee kunnen gaan. Wanneer men plavuizen zélf wil leggen, doet men er goed aan ze heel lichtjes in te wrijven met olie of vloeibare zeep. Men 'üijgt dan geen grauw- of cementsluier op de tegel. En^ls ze eenmaal gevoegd zijn denk dan wel aan de tijd dat u er niet op mag lopen! MELISSANT Kerkdienst Donderdagavond half 8 hoopt voor de Ger. Ge;», in Ned. voor te gaan ds. A. van Straalen varj Bameveld. Alhoewel de huid van de handen meestal niet zo gevoelig is als die van bijvoorbeeld het gezicht, kunnen ook handen niet zon der 6xtra verzorging. Zij staan immers biout aan o.a. weer en wind en si.eike* schoonmaakmiddelen. Vooral deze laat- sten zijn niet zo best voor onze handen. We doen er immers alles mee! Handcrème en een goede nagelverzorging zijn dan ook onontbeerlijk, wanneer men tenminste met zachte handen en mooie nagels voor de dag wil komen. Er is op het ogenblik een crème in de handel, die voor de hele handverzorging is ontworpen (dus ook voor de nagels). Zij is zowel geparfumeerd als ongeparfu meerd in de handel gebracht, zodat ook degenen die bijvoorbeeld veel met etens waren te doen hebben, er gebruik van kunnen maken. Bestanddelen van Complete Care zijn o. a. de vitaminen A en E, een natuurlijke vochtbehouder, eiwitderivaten en film- vormende en cationische polymeren. Wanneere men de crème gebruikt, heeft men minder kans op schilferen, splijten en breken van de nagels. Tevens wordt de huid beschermd en verzorgd. Nóg een leuk gegeven is, dat bij onder zoek bleek dat door deze crème de nagels harder blijken te groeien. Men heeft in sommige gevallen zelfs een groeitoename van 10% kunnen vaststellen. OOLTGENSPLAAT Jonge gezinnenkring Op donderdag 9 februari a.s. komt de jonge gezinnenkring o.l.v. ds. K. van Mei- jeren bijeen ten huize van de familie A. J. G. van Rossum, Berkenlaan 7. De avond begin D.V. om 8 uur. GOEDEREEDE Het open jeugdwerk te Goedereede „de Open Deur" opent óók a.s. zaterdag avond 11 februari haar deuren voor jon geren van 16 jaar en ouder. Op veler verzoek is er geen avondvullend pro gramma; men krijgt nu volop de gelegen heid eens bij te praten. Tussendoor zal er een film worden vertoond over de Goe- reese visserij, tevens kan men een spelletje doen en zal er met elkaar worden ge zongen. De open deur is te vinden in „de Ark" te Goedereede. De zal is geopend om 19.30 uur en de toegang is vrij. Diekhuus Middelharnis: Halio jongens en meisjes, Ben je 9, 10, 11 of 12 jaar en op woens dagmiddag 8 februari om 2 uur vrij. Kom dan naar onze spannende en lachende video-films in het Diekhuus kijken. Kosten zijn maar 1 gulden. Terwijl ook nog limonade en één koek op je ligt te wachten in de pauze. De filmgroep Heel wat bruidsparen hebben een gemakkelijker gang naar het gemeentehuis gemaakt dan het overigens stralende stel Gerda Vogelaar uit Nieuw Beijerland en Louis van Zuuren, ambtenaar te Oud Beijerland dat vrijdagmiddag heeft gedaan. Toen ze bij het historische gemeentehuis in Oud Beijerland uit de glanzende old timer stapten zagen ze zich geplaatst voor een woud van kleurige bogen, met papieren bloemen bezet. De kleuters van de Chr. kleuterschool „de Regenboog", allemaal met een feestmuts op de bol, waren met de bus naar Oud Beijerland gekomen om daar voor juffrouw Gerda, die sinds vier jaar aan hun school verbonden is een erehaag te vormen. Omdat echter de lengte van de bogen-, zowel als die van de kleuters beperkt was moesten bruid en bruidegom heel diep door de knieën om onder de bogen door te kunnen. Na de huwelijksvoltrekking woonden de kleuters ook de kerkelijke bevestiging bij waarna ze te gast waren op de kleuterreceptie waar ze de juf, die voorlopig aan hun school verbonden blijft, hartelijk geluk konden wensen. HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g - Diefstal buitenboordmotoren Tussen 2 en 3 februari j.l. werden van twee boten bij de jachthaven in Herkingen drie buitenboordmotoren gestolen. De bedra ding waarmee enige motoren waren vast gemaakt werd vernield. Het betreft hier vrij dure motoren zodat een aanzienlijke schadepost ontstond voor de eigenaren. - Diefstal loopplank Na 31 januari j.l. werd er van een boot, liggende in de jachthaven te Middelhamis, een massief houten loopplank ontvreemd. De schade bedraagt ca. 500 gulden. - Diefstal minicontainer Van een bedrijf, gevestigd aan het indus trieterrein te Sommelsdijk werd op 4 fe bruari j.l. een minicontainer ter waarde van ca. 120 gulden ontvreemd. Het afval dat in de container zat heeft men in de nabijheid neergegooid. - Schoorsteenbrand Op 3 februari j.l. moest de brandweer van Nieuwe Tonge uitrukken voor een schoor steenbrand in een woning aan de Molen dijk aldaar. De schade bleef beperkt tot het bovengedeelte van de schoorsteen. In de woning hing alleen rooklucht. - Diefstal fiets Door een inwoner van Middelhamis werd wederom aangifte gedaan van diefstal van een damesfiets. De fiets stond bij de sport hal aan de Sportlaan te Middelharnis. Te Middelhamis werd een man gehoord die een week daarvoor ook een fiets had ontvreemd bij die sporthal. De fiets stond nog bij hem thuis in de schuur. Omdat het regende had hij de fiets maar geleend om thuis te komen en was „vergeten" de fiets terug te brengen. - Diefstal video Door de politie te Middelhamis werd op 5 febmari j.l. een man aangehouden die bij een kennis een video had weggenomen. De video werd in Dirksland temgge- vonden en werd weer temgbezorgd bij de eigenaar. Het betrof hier een video van ca. 2700 gulden. Stichting Hervormd Diakonaal Verzorgsgingshuis „De Goede Ree" te Sommelsdijk verzorgingsliuis „De Goede Ree" te Sommeisdijlc Het bestuur van de Stichting Hervormd Diakonaal Verzorgingshuis De Goede Ree maakt langs deze weg bekend, dat in verband met de renovatiewerkzaamheden aan het verzorgingshuis, voorshands geen bewoners kunnen worden opgenomen. Naar het zich laat aanzien zal deze opnamestop van kracht blijven tot medio september. Belanghebbenden worden daarom ver zocht gedurende de komende periode geen beroep te doen op de direktie van De Goede Ree om voor opname in aan merking te komen. Zodra opname van daartoe geïndiceerde bewoners weer mogelijk zal zijn, zal dit eveneens door middel van een persbericht worden bekend gemaakt. Op donderdag 23 febmari zal PvdA oppositieleider Joop den Uyl, op uitnodi ging van de afd. Oostflakkee van de PvdA in Oude Tonge een spreekbeurt houden. Omdat het Verenigingsgebouw een be perkte raimte heeft zullen zij die deze avond bij willen wonen een overigens gratis toegangsbewijs moeten aflialen bij een van de adressen die op raam- affiches in Oostflakkee worden vermeld; afhalen vóór 11 febmari. De avond wordt in twee gedeelten gesplitst; vóór de pauze houdt dhr. den Uyl een inleiding over de actuele landelijke politiek om na de pauze open te staan voor een gedachtenwisseling met de aanwezigen. - Inbraak directiekeet Vermoedelijk werd in het weekend van 4 op 6 febmari ingebroken in een directie keet aan de Langeweg te Niéuwe Tonge. Er is nog niet bekend wat er werd ont vreemd en wat de schade is. - Diefstal brandstof In hetzelfde weekend werd uit een aantal vrachtwagens, staande in de polder onder Melissant, de dieselolie ontvreemd. Daar het onderzoek nog maar net is gestart is er niet bekend hoeveel dieselolie is weg genomen. Op D.V. zaterdag 11 febmari zal er in de Ger. Gem. te Dirksland een zangavond worden gehouden, aanvang 19.30 uur. Opening door ds. Hoogerland. De volgende koren hopen hun mede werking te verlenen: Het gemengde koor „Sursum Corda" uit Krabbendijke. Het marmenkoor „Jeduthun" uit Krabben dijke. Het gemengde koor „Soli Deo Glo ria" uit Dirksland. Het Dirkslands Man nenkoor. Deze avond zal worden afgewisseld door samenzang, de koUekte is bestemd voor de gehandicaptenzorg afd. Goeree-Over- flakkee. Iedereen is hartelijk welkom. Per 1 januari 1984 heeft het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer nieuwe subsidie regelingen afgekondigd voor premiewo ningen. Het betreft hier de zogenaamde premie A- en premie B-woningen, als mede een nieuwe subsidieregeling voor goedkope vrije sektor woningen. Ten op zichte van de regelingen zoals deze in 1983 golden zijn een groot aantal wijzi gingen te konstateren. De regeling is voorts wat ingewikkelder van stmktuur. Makelaarskantoor Tamboer b.v. heeft daarom besloten een algemene informatie avond te organiseren waarop uitgebreid ingegaan zal worden op de nieuwe sub sidieregelingen: onderwerpen welke op deze avond aan de orde zullen komen zijn o.a. de inkomens eisen, de ontwikkeling van de woonlast in de loop der jaren, financieringsvormen, etc. Tevens wordt door een deskundige na dere informatie verstrekt omtrent de bouw kundige kwaliteit van premiewoningen. Hiertoe is uitgenodigd de heerD. Vroeg- indeweij, van het gelijknamige architekten- buro. Tijdens deze avond zal de heer Vroegindeweij dan ook nadere informatie verstrekken omtrent de bouwkundige as- pekten. De informatie-avond wordt gehouden in de zaal van restaurant Bellevue aan het Zandpad 60 te Middelhamis. Datum: 15 febmari 1984. Aanvang: 19.30 uur. Deze informatie-avond is voor een ieder geheel vrij toegankelijk. Uiteraard zal volop ge legenheid worden geboden tot het stellen van vragen. B c3 a es MlDlJELHAKMiS 9 ■^X^^f^^K^^'^>^K^>*^^%^\■^^^K^^f.^^K^V^^y^^i\^^t^^\^%\^'V^\t^^^i^\K.^'W^>%^>K^%\é^ C^ \^-\ \T C S I S 1.^ 4^1 |7lHpllL#"l #11^1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1