Op z'n flakkees gezeit: r Eerste winterhelft igt al achter ons jeugd- hoekje Februarlraadsel 1 Begrafenisonderneming „VOORZORG" Sterke inkomensdaling leidt niet direct tot overgang van auto naar openbaar vervoer MEDISCHE DIENSTEN Kruisvereniging Goeree-Overflakkee EXTRA RAADSEL 10-daagse bejaardenreis naar Oostenrijk Kees, hie bleef alleen Verkennend onderzoek wijst uit: Briefwisseling ALLEMAAL Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 3 FEBRUARI 1984 Jae, alléén, nêt as je zeit. Hie keek 's nae de klokke, het was nog genééns hallef achte, dus nog veul te vroeg om nae bed te gae;n. D'n baes had gezeit Je bluuf marege d'n dag nae de begrae- fenis nog mar thuus, as je dienkt dat het beter is. Dat doe 'k tan mar, liep 'n te dienken. Het is toch zoe héét in de bedstee. Nee, ik gae nog mar niet, dus zette hie z'n eige nog mar een stuitje op moeders plekke, in de zurg- stoel. Hie had een zwaer hoad van 't dienken in praeten. Almar dat eige verhael, hoe of tat het gegaen was. Dat hei je as je op 'n kleine plekke weunt. Je kan iederéén in iederéén kan joe. In omdat z'n moeder niet ziek was geweest, stieng iederéén d'r van te kieken. Ze was ommers nog zoe fief voor d'r 67 jaer. Je had ze het nog nie gegeve, zeië ze, as Kees het verhael, voor de zuwelste kéér vertaald had. De meisen wazze wel of in an geweest. Mina, die oak duchtebie weunende, kwam of in an 's in huus loape in z'n ouste zuster, Joantje, die op Stad weunende, die was oal de daegen, dat Moeder boven aerde stieng, gebleve. Hie had 'n hoap steun an d'r gehad, mar ieder hei toch z'n eige diengene, dus die kon toch oak weer nie langer van huus. In ze zou toch weer we 's gaauw komme. Ze wou dan mar mi Donkersloat meerieë, had ze gezeid. D'n boer had toch oak z'n tied noadig. Hie ha ze van de weke wel trek gebrocht, mar je kan toch oak niet oalles van zoe 'n man varege. Het was al moai dat 'n het van de weke gedaen had. Jae, Jaop van Jannetje had t'r een goeien baes an. Want tat is oak dichtte een tref Mar docht Kees ik magge oak nie klaege. As je gien vak heit, deur dat je fanself mi je voader meegegaen was, nae 't land, dan mö je dichte mar neme wat t'r is. In zoe was Kees, net as z'n voader arebeier ge worre. Het was noait nae z'n zin geweest oor, mar och, hie liep in dat gereel in hoe gaet het tan. Mar noe was tat gereel gebroke, wat zou d'r noe motte. Hie had noe al zoe lange mit z'n moeder saeme geleefd. Mar hie dee toch oaltied de boo- schappen al voor d'r in as t'r wat te rekken of langen was, dan was 'n d'r zoe bie geweest. Hie had een goeie moeder in had tat toch wel gewardeerd. Mar noe, wat mos het noe? Hie liet oalles wat 'n beleefd had an z'n oagen vurbie gaen. Mi het héle huusouwen op het Waeter- wegje, daer hadde ze jaeren geweund. Och, het was t'r wel klein, mar je was t'r gewaand in je buren hadde oak negen kinders in die weunende in zoe'n zelfde huusje. Z' n voader hieuw oalles netjes bie, was oaltied bezig om de boel kellef te houwen. Had juun om d'n dorden in 'n hoo^e. Ze hadde een vareke, dus 's win ters spek in karemenoade genogt. Moeder was oaltied bezig geweest om de kinders netjes voor d'n dag te laete komme, mar ze hadde wel zwarte sneeuw gezieë. Vooral, toen de kinders nog klein wazze. Mar die kwamme al gaauw in de hand, dus die hielpe al gaauw mee, om wat vuulte uut te doewen in het vareke gae voere. Ze gienge oak al gaauw aerpels leze, want al kreegje die soms wel van d'n boer, dan kon je die weer verkoape. Ze wazze mi z'n elleven mar ze bleve an d'n eet. Ze zatte netjes in d'r boeltje in z'n moeder had het netjes onderhouwe. Je mó niet dienke datje seumers in de kaemer mog, dan weunende je in de luzze of soms wel achter, in het schuurtje dat voader daer an gebouwd had. Die man z'n vier was ommers noait uut. Hie was mit t't haemer in nieptange, né zoe biedehand as mit te schrepel ofte spae. Het was jammer dat 't un nog al dichte verlette mos, hie was veul ziek. Je vaargt te veul van je eige, zei moeder dan, mar hie gieng deur. Dat was z'n aerd noe éénmal in de kinders wazze al net éénder. In zoe was het oak gebleve, toen z'n voader stierf in hie mi z'n moeder alleen overbleef De oare waazze uutgevloge, d'n lesten was Bert. Die trouwende in maert 1934, in gieng d'n twoalfden meië al op aeventuur uut, nae Amerukka. Jae, dat was t'r toch één in wiens voet stappen Kees toch graeg had wille gaen. Mar, in daer hei je het tan weer.Hie wou z'n moeder dat niet andoewe. Hie mocht t'n naem ha, dat 'n bedurreve was, deur moeder, mar dat liep wel los. Toch was het leven mit hie in z'n moeder saeme nie zoe benauwd in bekrompe, as tat sommige dochte. Mar ondanks oalles toch had Kees z'n idealen om het toch wat voarder te schoppen as arebeier, noait opgegeve. Al was het mar net as WuUem in Roel, die wazze condecteur in bestierder van d'n trem geworre. Hie had hier nog wel 's gepurbeerd om op t'n trem te kommen, mar z'n moeder zag toch wel: Dat is mar een noadsprong, dus ze raeiende dat of Of tat dit noe kwam omdat ze 'n een klein beetje bie het ouwe wou laete, in of tat het was, net as 'n nae 't één of oare meisje keek, d'r is niks goed genogt voor Kees, nee.... dat wist Kees zellef oak niet. In hoe gaet het tan, dan wordt t'r op d'n ouwen sleur voarder geleefd. Zoe zat Kees nae dien vermoeiden dag nog over oalles in nog wat te dienken. In bie die gedachten, nam z'n vaoder toch oak wel 'n groate plekke in. Hie wist het nog zoe goed dat vaoder speulegoed voor d'r maekende. Die groate kruuwaegen stieng nog boven. Die had vaoder ge- maekt, toene ze pas kort gelee verruust wazze. Ze wazze veruust van 't Waeter- wegje, nae de Weië. De zoegenaemde Schoolstraete. Da kwam. Moeder had een aarfenisje getrokke. Ze had een meutje dat aarg op heur was. Die kwam oak oaltied graeg in Er zyn geen aanwijzingen dat auto bezitters die plotseling sterk in in komen achteruitgaan, op korte ter mijn de auto laten staan en over stappen op het openbaar vervoer. Voorzover woon-werkverkeer blijft bestaan, stapt men niet over op een andere vorm van vervoer. Dit zijn enige conclusies van onder zoekers van het Instituut voor Sociaal Beleidsonderzoek. Het instituut heeft in opdracht van het ministerie van Verkeer en Waterstaat een onderzoek verricht naar het effect van een plotselinge daling in vrij besteedbaar inkomen op het ver plaatsingsgedrag. Er is nog weinig bekend over de manier waarop Nederlanders reageren op de hui dige economische omstandigheden. Om inzicht te krijgen in eventuele gevolgen van de economische verandering, heeft het instituut een verkennend onderzoekje uitgevoerd. Dat wil zeggen dat een kleine groep mensen (79 in totaal) is onder vraagd, die een flinke inkomensdaling heeft meegemaakt. De onderzoeksresul taten zijn dus niet representatief voor de hele Nederlandse bevolking. De inkomensdaling in de groep onder vraagden lag voor de meesten tussen de 10 en 30%. In guldens uitgedrukt, varieert dit van 200,— tot 650,— per maand. Het grootste gedeelte van de ondervraagden heeft nu maandelijks nog tussen de 1.300,— en 2.400,— te besteden. De drie belangrijkste oorzaken van de inkomensdaling in deze groep zijn: ont slag, echtscheiding en arbeidsongeschikt heid. Wat betreft het effect van de in komensachteruitgang op het bestedings patroon is in dit onderzoek sterk de nadruk gelegd op eventuele veranderingen in het verplaatsingsgedrag. De onderzoekers hebben een indeling kunnen maken in vijf groepen: - personen, die helemaal niet bezuinigen (14 personen) - personen, die wel bezuinigen maar niet op vervoer (25 personen) - Jjersonen, die zowel op vervoer als op andere zaken bezuinigen (27 personen) - personen, die alleen op vervoer be zuinigen (5 personen) - personen, die zeggen dat ze niet op vervoer bezuinigen, maar dat wel blij ken te doen (8 personen). Autobezitters die bezuinigen op vervoer, doen dit door minder ritten te maken. Op de korte afstand gaan zij vaker lopen of nemen de fiets. Slechts een enkeling ge bruikt af en toe het openbaar vervoer in plaats van de auto. Niet-autobezitters bezuinigen door minder vaak met het openbaar vervoer te gaan en vaker te fietsen en te lopen. Opmerkelijk is dat veel ondervraagden een vrij oude auto hebben (bouwjaar 1971 -1977) en dat weinigen van plan zijn een andere auto aan te schaffen. Op het ministerie van Verkeer en Water staat worden ideeën ontjvikkeld voor ver volgonderzoeken, die hard cijfermateriaal opleveren. dat groate huusouwen, toen ze nog jonge- meid was. Naederhand kwam daer nie méér van, toen wier ze huusouwster bie een rieken boer ongder Melissant. Die man had kind of kroaie in de wege, dus hie docht, voor dat 'k t'r kwietraeke: ik trouwe mit t'r. Zoe noe in dan gienge ze d'r wel 's een paer daege nae toe. Dan kwam noam Jan ze haele, mit te kurros. In dat was 'n feest oor, voor die man in meutje nè zoe goed as voor Kees z'n moeder in de kinders. Mar toen die twéé maansen weer de wegt van oalle vleis gienge kwam de nuttoaris an de deure. Vaoder in moeder moste bie z'n komme. Dat was toch wat, zoe mar zoe'n man die bie je an de deure kwam, in dat was toch een groate menheer. 't Hele straetje had het netuurlijk al gezieë, dus d'n ééne voor d'n oaren kwam mar 's terloaps in huus bie Kees z'n moeder. In nieuwsgierig, dat ka je begriepe. „Bei je wat te wachten?" wier d'r onder bedekte taarmen, gevroge. Zoe voare as ik wete, niks oor. Mar as het zoe voare is, dan za je het wel zieë. In het was wat: Meutje had nogal wat achter gelaete. Oal de nichtjes in neven kregen een paer honderd gulden, mar de moeder van Kees aarfde zuvvel, dat ze een huusje konnen koape. Dat ha ze dan toch mar an d'r meutje te danken, wier d'r in de buurte gezeit. „Dat hao 'k net", was het weerwoord geweest, „van ons eige wazze m'n noait zoe vaore gekomme". Het was wel een héle veranderieng ge weest, want het huus was veul groater. Dat konne ze wel gebruke, want mit tat groate antal kinders, had je oaltied ruumte- gebrek. Mar toen ze d'r goed in wel weunende, wier voader ziek. Hie knappende wel op, mar nae tied van een oagenblik lag te man weer. Hie hei z'n eige hélemaele opgekelleft mi het vruuzen, veul te veul gedaen. Om oalles kantje levantje te maeke. Toen ze d'r een goe jaer in deurgebrocht hadde in het t'r toch zoe nae d'r zin hadde, mos voader héél de last van het groat briengen van de kinders in moeders hande geve. Hie stierf. De man had z'n eige niet ontzieë mar hie kon het t'r nie van winne.- In wier 58 jaer. Veul te jong, zeië de maansen die een rouwbezoek brochte. Mar dat wor nie gevroge. Lienekee bleef zitte mi negen kinders. Gelokkig wazze d'r al een minke die in de hand kwamme. Die gienge al wat ver- diene. Twéé getrouwd. Ze heit het gelokkig geroaid. Ze had oak nogal een goeie steun an Jannie d'r man gehad. Dat is zoe'n kittige joon, zei ze dan. In d'r eige jongers hielpe moeder d'r wel deur heen. Mar hoe gaet het, 's levensloap, d'n éénen voor d'n oaren gieng trouwe, in zoe was moeder alléén mit Kees overgebleve. Jae, zeit t'n hardop, in m'n hawe het goed gehad. Mar hoe zal noe m'n leven ver- loape, ik zou 't niet wete. Mar ik ha noe gien gedachten genogt om daer m'n eige in te verdiepen. Hie haelende de horre van onder de raem in gieng nae boven, 'k Zal mar purbere om te slaepen. (wordt vervolgd) T. H. v.d. Vad SINT MAARTENSDIJK Geen uitbreiding naar het noorden Het bestemmingsplan „Noord" te Sint Maartensdijk is definitief van de baan. De uitspraak van de Kroon is het slot van een ruim 10 jaar durende bespreking over het plan „Noord", dat uitbreiding betekende aan de noordzijde van de provinciale weg. Na vele besprekingen en oplossingen van de vele bezwaren stelde dé raad van Tholen in 1978 het bestemmingsplan „Noord" vast. De raad was van mening, dat uitbreiding Noord gunstiger was dan uitbreiding naar West, omdat daar wo ningbouw te dicht bij de rioolwaterzuive ringsinstallatie en begraafplaats zou ko men. Gedeputeerde Staten van Zeeland waren het niet eens over het plan „Noord" en gaven geen goedkeuring. De Kroon heeft thans beslist dat het door de ge meente Tholen gedane beroep tegen het besluit van G.S. ongegrond is. De nood zaak tot oprichting van een woonwijk ten noordoosten van de provinciale weg is niet aangetoond, zodat er voor de Kroon geen aanleiding bestond het plan goed te keuren. Weerpraatje: (van onze weerkundig medewerker) De meteorologische winter wordt be rekend over de drie volle wintermaanden, te beginnen op 1 december. Naar die berekening zijn wij nu in de tweede helft van de winter. De eerste helft van de winter heeft alleen in de noordoostelijke helft van ons land, voornamelijk van 9 tot 15 december, een laagje sneeuw laten zien en enkele dagen een paar schaatsers. De zuidwestelijke helft heeft daar nau welijks iets van gemerkt Op het in de winter wamrste weerstation van Neder land Vlissingen had het nog maar een nacht iets gevroren, namelijk op 2 december. Dat illustreert al dat er in die eerste helft van winterweer nauwelijks sprake is ge weest Zelfs al zou de tweede helft nor maal gaan verlopen, dan nog zal dat kouder zijn met meer vorst dan de eerste helft Wat deze januari betreft is het al een grote bijzonderheid dat het in ieder geval tot maandag 16 januari elke dag nog heeft geregend in ons land. Daarbij ook al enige fikse stormdagen. Half januari werd voor al noordelijk Nederland en de westkust bezocht met windstoten rond 130 km per uur. De KNMI windmeter bij Schier monnikoog kwam op een windstoot van 150 km per uur. Ook Scandinavië had die eerste helft een onbestendig zachte winter, want ook daar kwam bij uitzondering matige tot strenge vorst voor. JANUARI AL BAR NAT Januari is in ons land op de meeste plaatsen al veel te nat Normaal valt er in deze maand ruim 62 mm, maar er zijn al hele gebieden waar de 100 mm ruim is overschreden. Een enkele keer gebeurt het dat eerst eind januari de kou toeslaat. Het meest treff'ende voorbeeld daarvan is altijd nog februari 1956. Toen begon het eerst in de laatste januariweek kouder te worden en de februarimaand die er op volgde was zeer streng en met februari 1929 de koud ste van deze eeuw. Nu zijn dat uitzonde ringen, maar de kans dat wij toch nog op de schaats komen, is nog niet voorbij. Verleden jaar was februari ook het koud ste deel van de winter en kon er ook nog op enkele meren worden geschaatst, terwijl velen in januari de hoop daarop al hadden opgegeven. Een Elfstedentocht, neen die kans is ook voor deze winter weer zo goed als verkeken, want daarvoor zijn zeker ongeveer drie weken met overwegend strenge vorst nodig en dat gebeurt in ons land niet zo vaak. van zaterdag 4 februari tot maandag 6 februari 1984 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v.d. Peppel, tel. 01870-2117. Dokter v.d. Peppel is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter H. O. Zoon, tel. 01877- 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter P. J. Bulthuis, tel. 01879- 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter M. de Jager, tel. 01875- 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts C. P. Wolthers, tel. 01878 - 1660 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441 L. Tjebbes, Middelharnis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WIJKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 - 1440 Den Bommel01871- 1312 Dirksland01877 -1500 Goedereede01879 - 1267 Herkingen01876 - 224 Melissant01877 - 1234 Middelharnis/Sommelsdijk 01870-2300 Nieuwe Tonge01875-1390 Ooltgensplaat01873-1310 Ouddorp01878-1321 Oude Tonge01874 -1289 Stad a/h Haringvliet01871 - 2301 Stellendam01879-1296 HULP MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" SPREEKUREN OUDE TONGE: Julianastraat 9, 01874- 1515. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; ma, WO, vr. van 12.30 - 13.00 uur. MELISSANT: Plein 1, 01877 - 1592. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 - 10.00 uur. OUDDORP: Molentienden 6, 01878 - 1810. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; SOMMELSDIJK: St Joris Doel- straat 32, 01870 - 5305. ma, di, wo, do, vr. 9.00 - 10.00 uur. WEEKENDDIENST in geestelijke of sociale nood: Gelieve in het weekend 0187 4-1515 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.00 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke 1 e maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873 - 1968 of 033 - 620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel.01879- 1815 Bericht aan de bevolking van Goeree- O verflakkee inzake de bereikbaarheid van de wijkverpleegkundigen en wijkzieken verzorgenden. Het bestuur van de^ruisvereniging Goe- ree-Overflakkee vraagt hiermee uw aan dacht voor de volgende vraag: Hoe bereiken wy (de bevolking) de wijkzuster, wanneer wij haar hulp nodig hebben? Tot nu toe was het veelal de gewoonte dat u de zuster in uw woonplaats thuis op belde. Zoals u wellicht bekend is, werken de wijkzusters op ons eiland in vier sub groepen; per subgroep is één zuster 's avonds, 's nachts en in het weekend te bereiken. van Oom Ko Hallo jongens en meisjes, daar zijn we weer na een week van af wezigheid. Waar blijft de tijd! De dagen gaan zomaar open en dicht, zei men vroeger,, maar dat is nog niets veranderd. De sneeuwballenpret was ook gauw voor bij, tenminste bij ons wel. Misschien dat ze in het hoge noorden wat langer hebben kunnen genieten. De schaatsen konden echter nog op zolder blijven. De vorige week liep oom Ko in het late avonduur nog een eindje om. Het was een mooie heldere lucht en bijna volle maan. Dan is er zoveel te zien aan de hemel, maar ook op het land en op het water. En dan de rust die er vanuit gaat. Moeten jullie ook eens doen, als het een heldere lucht is. Echt ont spannend na een schooldag. En dan pro beren de sterrenbeelden te leren kennen. Het is beslist de moeite waard daar eens een uurtje voor te nemen. In het begin is het wel wat moeilijk, maar aldoende leert men. We gaan nu beginnen aan de nieuwe opgaven, dat wordt dan E H E N EOCNHDRA VOID TONETSIE M A U S APSNFATE H B L E LINTSADZ EARMGEAFASNI S K D A RMIOAATH E F K Z ITBAAHJL H 0 B E STIFRGAN E A H ,U VESTAFNE L K R A NAUJAIAT T R E 0 EREGISCM ISEHLOAMITHND 1wandelde met God 2. de man naar Gods hart 3. was Paulus als een zoon 4. vrouw van Jozef 5. andere naam voor Daniël 6. andere naam voor Petrus 7. andere naam voor Judas 8. moeder van Manasse (2 Kon. 21) 9. was vroom, oprecht en wijkende van het kwaad 10. vroedvrouw in Egypte 11zo noemde Hizkia de koperen slang 12. vader van Samuel 13. vader van Elhanan (2 Sam. 21) 14. moeder van de man die God vloekte (Lev. 24) De bedoeling is dus dat jullie de ant woorden op de vragen wegschrapt De overblijvende letters geven dan een spreek woord of gezegde. Jullie hebben daar vast weleens van gehoord! z Horizontaal en vertikaal dezelfde woor den invullen: 1. bedevaartganger 2. op goed geluk; in 't wilde weg 3. kleimaam 4. vissoort José Koppenaal - Ooltgensplaat: Nou José, dat is dan een lange brief geworden. En keurig geschreven! Jammer is, dat het de laatste zal zijn. Maar, oom Ko had het al eerder verwacht Vanzelf willen we niemand missen, want er zijn er toch al niet zoveel die met ons mee doen. Maar er is immers overal een tijd van, afgezien nog van het vele werk datje moet doen. Hartelijk dank voor je trouw in al die jaren, maar ook voor deze laatste, belang rijke brief Inderdaad heb je al die tijd naar een onbekende ome geschreven, maar dat maakt echt niets uit Wie weet of we elkander nog eens ontmoeten. Gods on misbare zegen toegewenst José. Als je vasthoudt aan hetgeen je me schrijft, dan alleen is er zegen te wachten. De harte lijke groeten, en misschien hoort je oom nog weleens van je. Jozina Koppenaal - Ooltgensplaat: Het antwoord op je vorige brief was wel wat laat maar dat brachten de omstandig heden mee. Oom Ko legt weleens een briefje opzij als het wat moeilijk te be antwoorden lijkt Volgende keer beter denkt dan je oom. Toch weet ik niet of dat het geval was met jouw brief Een mooi rapport hoor, niet één onvoldoende, en zelfs nog een tien. Je hebt beslist je best wel gedaan Jozina! Zo maar doorgaan hoori Anja Mierop - Ouddorp: Het was inderdaad wat vreemd met nieuw jaar. Nog niet zolang geleden werd de maandag ook niet gewerkt. Dat was wel wat geschikter. Maar dat kan tegen woordig niet meer Anja. Het tekent de tijd waarin wij leven. Jullie hebben dan wel een bijzondere hond Anja, want de meeste honden zijn wat bang. Die van ons durfde niet eens naar buiten. Rammelt je vrien din iedere dag aan de deur? Misschien wel nodig om je wakker te rammelen? Andrea van Zielst - Texas: Oom Ko houdt het maar op Texas, dat is wat gemakkelijker, en dan weet iedereen datje niet op Flakkee woont Jullie krijgen dus ook een schooltest; daar helpt emi greren ook al niet voor Andrea! Hebben jullie zo'n kwade hond, of was het per ongeluk dat hij je moeder beet? Want dat kan natuurlijk ook hé. Jammer dat de poes weg is Andrea; misschien zit hij on verwacht voor de deur. Allemaal de groet jes hoor! Nathalie Kamp - Yerseke: Jammer dat je de cijfers niet meer weet Nathali, maar ik geloof je wel hoor. Oom Ko heeft het gelezen dat jullie een nieuwe school hebben, maar ook dat de kerk verbouwd is. Ja, de mensen in Yerseke hebben beslist verschrikkelijk veel geld Nathali, want zo'n school kost vast heel veel, en een kerk ook wel, denk je niet? Oom Ko wil best eens een versje voor je schrijven, maar dan moet je wel even wachten hoor! Goed? André Aleman - Kenya: Oom Ko is „snip-verkouden" André, daar weten jullie niet van mee te praten. Of hebben jullie daar ook last van verkoud heid? Nou, leuk is het niet hoor. Hier hoef je echt je trui niet uit te trekken, of het moet zijn met het naar bed gaan. Bij jullie is het lekker warm zeg; en hoe staat het daar met de „nachtelijke zoemers?" Of hebben jul lie die ook niet Jan Aleman - Kenya: Kan me voorstellen dat jullie blij waren met de komst van oma, vooral als die oma voor sinterklaas speelt Maar zonder dat is het voor jullie allemaal wel fijn. Als je zo dicht bij elkar woont als in Holland, dan is het maar gewoon als oma eens komt aan wippen. Maar flink is je oma wel, want je oom zou er eerst weleens een nachtje over slapen hoor! Kees Aleman - Kenya: Vijf weken vakantie is een hele tijd Kees. B ij ons is het nu winter, en dan zou het niet zo fijn zijn vijf weken vakantie om te krijgen. Die kamelen zijn niet zo erg kies keurig lijkt me. Die hebben ook liever wat anders hoor, dan harde bladeren en doorn struiken. Het is heel wat anders Kees dan in Ouddorp. Voor jullie zou het hier nu ook niet meevallen, al vriest het dan niet de groeten en tot volgende week. OOMKO Sinds kort zijn de telefoons in alle wijk- gebouwen op Goeree-Overflakkee voor zien van een antwoordapparaat. Het is de bedoeling dat u, wanneer u in het vervolg hulp van de wijkzuster nodig heeft, altyd het telefoonnummer van het wijkgebouw in uw woonplaats draait. Onder ALTIJD verstaan we: 24 uur per dag, zowel door de weeks als in het weekend. U krijgt dan op een bandje te horen hoe en wanneer u de dienstdoende zuster kunt bereiken. Elke week worden de telefoonnummers van de wijkgebouwen vermeld in dit blad onder de rubriek „Medische diensten". STAD AAN 'T HARINGVLIET van 19 juni t/m 28 juni 1984 Vanaf diverse opstapplaatsen gaan we via Luxemburg naar Duitsland voor over nachting. Volgende dag naar het hotel Obsteig (Oostenrijk). Vele excursies o.a. Merano (Italië). Het hotel is splinter nieuw, alle kamers douche/bad, toilet enz. Inlichtingen bij onderstaand adres: J. C. Arensman, Vrouw^esweg 15, Stad aan 't Haringvliet, tel. 01871 - 1617. 4 Tevens Taxi (dag en nacht bereikbaar). P. Vroegindeweij, Emmalaan 18, Middelharnis Tel. 01870-2996

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 10