Roompotsluis OPROEP Streekgenoten winnen prijzen in Boerderii-Uitvinderswedstrijd donderdag 26 januari 1984 Welpenkorfbal K.V. Good-Luck A. J. van Rumpt Het weerbericht en autobanden Stellendam en Goedereede'^ De AVONDOPENSTELLING vrijdag 27 januari 1984 Tafeltennis-toernooi in Melissant HET '^KUkVENSTER Rabobank per 1 februari in gebruil( MEDISCHE DIENSTEN Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" Bladz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 20 JANUARI 1984 blik op kerk -^P en samenleving ij - Kerkgang en politiek - Christen-zijn en kerkgang - De Kerk blijft er Binnen het CDA is voor de zoveelste keer een rel ontstaan, die een nieuwe demon stratie betekent van de verdeeldheid in eigen kring. Ze zijn eigenlijk al niet meer te tellen, de splijtzwammen, die door de voorstanders van de eenheid worden uit gelegd als kinderziekten, maar die duide lijk maken dat het CDA een monster verbond is. Het kamerlid Faber heeft dan nu als zijn mening naar voren gebracht dat kerkgang een norm is om christen-politicus te zijn. Wanneer iemand geen kerkganger is, waaruit moet dan zijn christen-zijn blij ken? Deze uitlating heeft veel bijval gevonden, maar evenzeer een golf van verontwaar diging op gang gebracht. Ingezonden stuk ken in de kranten en opmerkingen in interviews logen er niet om. Waar haalde die meneer Faber de moed vandaan om het christen-zijn van zijn politieke geest verwanten te normeren aan hun kerkgang? Moetje persé naar de kerk gaan om chris ten te zijn? En zo ja, hoeveel keer per zondag? Enzovoorts! Dat de ontkerstening en de ontkerkelijking de laatste jaren snel voortgeschreden zijn weet iedereen. We hoeven dan eigenlijk ook niet verwonderd te zijn over deze reakties binnen het CDA. Blijkbaar is de verbinding tussen christen-zijn en kerk gang een station dat velen allang gepas seerd zijn. De vraag blijft dan wel over wat de C in de naam nog voorstelt.... Intussen is kerkgang als één van de voor naamste kenmerken van het christen-zijn voor velen een omstreden zaak, niet alleen binnen politieke kaders. Alle kerken hel> ben momenteel een grote of een minder grote rand van mensen die zeggen chris ten te zijn, maar kerkgang „niet zien zitten". Daarvoor voeren ze allerlei re denen aan. De kerk is een verouderd instituut en is niet met de tijd meegegaan. Of de kerk heeft de arbeiders in de kou laten staan. Of wat die dominees preken, dat is zó bekend, daar valt niets meer van te leren. Of in de kerk wordt een „one- man-show" opgevoerd, er is slechts één man aan het woord en er is geen gelegen heid tot discussie. En zo zouden we nog wel enige tijd door kunnen gaan. Behalve deze „Unkse" onkerkelijkheid is er natuurlijk al veel langer de „rechtse" onkerkelijkheid. Mensen die vinden dat de kerk totaal verwaterd en verwereldlijkt is, dat de „bediening" er niet meer is, of dat de Heilige Geest er niet meer werkt. Daar om hebben ze zich in de kleine kring van het gezin of van een groepje gelijkgezinden teruggetrokken en lezen ze daar een preek. De kerk is misschien nog goed voor de onbekeerden, maar wie eenmaal tot be kering is gekomen, die gaat er zo spoedig mogelijk uit. „Je kunt er wel geboren, maar niet gevoed worden" is een bekende stelregel in deze kringen.... Het is bij zoveel tegenstand een wonder dat de Kerk nog bestaat. We zijn vaak verwonderd over de velen die het in de loop der jaren hebben laten afweten, en dat mag de voortdurende zorg van de kerk zijn: hoe krijgen we de verloren schapen terug? Maar we moesten eigenlijk méér verwonderd zijn dat er toch nog altijd zoveel mensen zijn die de kerk niet de rug hebben toegekeerd en zondag aan zondag opgaan om het Woord te horen. Dat is niet onze verdienste en niet onze trouw. Het is Christus Die Zijn Kerk in stand houdt en Die zorgt dat Zijn Gemeente er blijven zal in deze wereld, „hoewel zij soms een tijdlang zeer klein en als tot niet schijnt gekomen te zijn in de ogen der mensen". Waarnemer Advertentie van onze Mededeling aan onze cliënten: kantoren te: Stellendam Goedereede Goedereede-Havenhoofd zal EENMALIG worden verplaatst van naar Per 1 februari dient de scheepvaart van en naar de Oosterschelde er reke ning mee te houden dat onbelem merde vaart door de monding niet meer mogelijk is. Alle scheepvaart verkeer zal vanaf die datum gebruik moeten maken van de schutsluis aan de noordzijde van de stroomgeul Roompot. In verband met de werkzaamheden aan de stormvloedkering en de aanwezigheid van een vaste hulpbrug werden reeds in 1979 de stroomgeulen Hammen en Schaar van Roggenplaat afgesloten. De stand van de werkzaamheden vereist nu dat ook de stroomgeul Roompot voor alle scheepvaartverkeer wordt gesloten. De exacte datum van deze maatregel is afhankelijk van de vorderingen van het werk. Gerekend moet worden op 1 fe bruari of zo spoedig mogelijk daarna. De betonning voor de scheepvaart zal zowel aan de Oosterschelde- als aan de Noord zeezijde worden aangepast op de door vaart via de sluis. De maximaal toelaatbare scheepsafme- tingen zijn 95 meter (lengte) en 14,50 meter (breedte) terwijl een minimum kiel- speling van 0,70 meter moet worden ge hanteerd. De drempel is aangelegd op 5,70 meter beneden N.A.P. De boven kant van de sluisdeuren en het sluispla- teau liggen op 5,80 meter boven N.A.P. Aan de beide zijden van de sluis zijn wachtplaatsen ingericht voor zowel de beroeps- als pleziervaart. De waterbouwkundige werken in de Oosterscheldemonding zijn in volle gang. In alle drie de stroomgeulen worden volop werkzaamheden uitgevoerd. Het varen in dit gebied buiten de betonning is door de aanwezigheid van ankerdraden en andere obstakels en de sterk toegenomen stroom- snelheden levensgevaarlijk. Rijkswaterstaat acht het met het oog op de veiligheid van met name de water sporter van het grootste belang dat deze maatregelen strikt zullen worden nage leefd. Een ieder dié bekend is met de situatie wordt daarom verzocht om collega's hier op te wijzen. TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 03 CD DD Restaurant DE HOOGE HEERLIJKHEID, geves tigd aan de Voorstraat 19- 23 te Middelharnis, is ge wikkeld in een proces rond om de betaling van in de cember 1981 aan een cliënt geleverde wijnen voor een bedrag van 580- De cliënt stelt dat de in 1981 door een bezorger afgeleverde wijnen te gen afgifte van een kwitantie zijn betaald. Getuigen hebben dat be vestigd. Maar in mei 1982 laat de heer Kern (DE HOOGE HEER LIJKHEID) zijn cliënt weten het geld van zijn bezorger niet te heb ben ontvangen. De heer Kern gaat er vervolgens van uit dat betaling derhalve niet kan hebben plaats gevonden. Eenjaar later( 16 mei 1983) schrijft de juridisch gemachtigde van De Hooge Heerlijkheid dat de bezorger (die dan al niet meer bij De Hooge Heerlijkheid werkt) heeft laten we ten geen betaling van de wijnen te hebben ontvangen. De cliënt voelt er niets voor het bedrag nog een keer te betalen. Daarop wordt de zaak aanhangig gemaakt bij het kantongerecht. Inmiddels beschikt de kantonrechter over verklaringen van getuigen en de kwitanties van de geleverde wijnen. Op 16 februari a.s. vindt het eerste getuigenverhoor plaats. Personen die een ervaring van dezelfde strek king menen te hebben worden ver zocht hierover melding te maken bij de Stichting Handelsinformatie- en Bedrijfspublicaties, Postbus 2834, 3000 VB Rotterdam. Hallo jongens en meisjes van 6-8 jaar. Korfbalvereniging Good-Luck start m.i.v. maart 1984 een welpenafdeling speciaal voor jongens en meisjes van 6-8 jaar. Elke woensdagmiddag kunnen de kinderen tus sen 2.00 en 3.00 uur terecht op ons terrein aan de Heuvelweg te Middelharnis (200 mtr. voorbij Hemesseroord). Enkele enthousiaste moeders zullen de kinderen bezighouden met balspelen, spelletjes, enz. en ze zo spelenderwijs de grondbeginselen van korfbal bijbrengen. Voor inlichtingen kunt u terecht bij: C. Markwat, Bloemendaal 22. Tel. 01877 - 2052, Dirksland; of: J. Blok, Berkenlaan 49. Tel. 01870 - 4066, Middelharnis. SINT ANNALAND Uienveiling van dinsdag 17 januari 1984 Uien, maat veertig opwaarts. Klasse twee N.L. 65,70-ƒ67,00 Uien, drielinge.n, maat vijf en dertig/veertig op waarts, klasse twee N.L. 39,20 - 40,10 Uienprijs per honderd kilogram. Aanvoer: honderd en drie en negentig ton. Wij nodigen u graag uit voor een kennismaking met de nieuwe vier-deurs uitvoeringvan de BMW3-serie. BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon 01871 - 1553 Elke ochtend kunnen we de waarschu wing verwachten dat bruggen, viaducten, oi>- en afritten glad kuimen zijn. Het is sprekend voor een kwakkelend jaargetijde waarbij de temperatuur steeds om het vriespunt blijft schommelen. In de nanacht en vroege ochtend hebben die wegdekken de neiging te gaan op vriezen. Dit is voor het ochtendverkeer bepaald niet ongevaarlijk. Het weerbe richt met de daaraan gekoppelde waar schuwingen is daarom uiterst belangrijk. Voor het voorkomen van ongewenst slip gevaar zijn de autobanden onder iedere auto echter minstens even belangrijk. Im mers, autobanden vormen de enige ver binding tussen de auto en het wegdek' Ieder die zich rijdens voortbeweegt is daarvan afhankelijk. Het is derhalve van belang dat een ieder zich realiseert dat het contact band-weg dek beperkt is tot ongeveer de grootte van een briefkaart! Dat betekent dat bij slechte weersomstandigheden een bandenprofiel van tenminste 4 mm besUst is aan te bevelen. Het weerbericht is een „must", evenzo veilige autobanden. Dan komen we onbeschadigd de winter door. Tafeltennisvereniging „de Treffers" or ganiseert op donderdagavond 2 februari haar jaarlijkse VIBO open tafeltennistoer- nooi in het gymnastieklokaal van ver enigingsgebouw „Melishof' te Melissant. Aanvang 19.30 uur; zaal is open vanaf 19.00 uur. Prijs deelname: Leden 3, niet leden 5,Max. aantal deelnemers 48. Spelsysteem; voorronde- 16 poules van 3 spelers; waarna de 16 winnaars volgens het afvalsysteem verder spelen Snel opgeven is dus belangrijk. Dit kan bij K. Petersen, Marijkelaan 28 te Melis sant, tel. 01877 - 1367. Gymschoenen zijn verplicht; witte of zeer lichte kleding is verboden. van zaterdag 21 januari tot maandag 23 januari 1984 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. J. Wieringa, tel. 01870 - 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter H. O. Zoon, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter van Rijswijk, tel. 01879- 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter M. deJager, tel. 01875- 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter P. J. H. Kramers, tel. 01873 - 1201. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts van Overbeeke, tel. 01877 - 1457 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441; L. Tjebbes, Middelharnis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WUKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam - Melissant: Dienst heeft zr. P. Korteland, tel. 01879 - 1039. Middelharnis - Sommelsdijk: van vrijdagavond 6.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst zr. M. de Leeuw, tel. 01870-3374. Nieuwe Tonge - Oude Tonge - Herkingen - Dirksland: van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst zr. A. Schoo- nenberg, tel. 01875 - 1390. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooitgensplaat: Dienst heeft zr. J. van Dam, tel. 01873 - 1510. MAATSCHAPPELUK WERK „Goeree - Overflakkee" SPREEKUREN OUDE TONGE: Julianastraat 9, 01874 - 1515. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; ma, WO, vr. van 12.30 - 13.00 uur. MELISSANT: Plein l, 01877 - 1592. ma, di, wo, do, vr. van 9.00-10.00 uur. OUDDORP: Molentienden 6, 01878 - 1810. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; SOMMELSDIJK: St. Joris Doel- straat 32, 01870 - 5305. ma, di, wo, do, vr. 9.00 - 10.00 uur. WEEKENDDIENST in geestelyke of sociale nood: Gelieve in het weekend 01874 -1515 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Al sinds 1974 organiseert het weekblad voor de landbouw Boerderij elk jaar een uitvinderswedstrijd voor haar lezers. Boerderij is een uitgave van Uitgeversmaatschappij C.Missetb.v.,inDoetinchem. De uitvinderswedstrijd heeft als doel het bevorderen van de inventiviteit van de Nederlandse boer op het gebied van landbouw-mechanisatie en mechanische voorzieningen in de bedrijfsgebouwen. Van de totaal zeven prijswinnaars komen er vier uit Zuid-Nederland. De zuidelijke prijswinnaars zijn: H. J. Kram te Westmaas, flexibel eindstuk aan drainreiniger. M. H. Burgers te Dinteloord, onkruidstrijker. Deze uitvinderswedstrijd is belangrijk voor de innovatie op het gebied van landbouwmechanisatie en landbouwbedrijfsuitrusting. Momenteel zijn de tweede en derde prijs al in produktie bij enkele fabrikanten van landbouw- werktuigen. De eerste verkoopresultaten zijn zeer hoopgevend. Tweede prijs 1.500,—): Derde prijs (f 1.000,—): Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" Sommelsdijk/Middelhamis d.d. 16 ja nuari 1984. Voor de Zeeuwse competitie is gespeeld 's-Gravenpolder IV - D.E.Z. I.8 - 8 Afdeling I K. Vis - I. Mackloet0-2 J. van Hoorn - J. Lodder1-1 C. Spee - H. Koese0-2 P. Leroy - B. Vis1-1 Afdeling II S. Hoogzand - A. Krijgsman1-1 C. v.d. Bos - I. Koese1-1 A. Knape - C. Polder2-0 Afdeling III J. Kamp - M. van Lente0-2 H. Noordijk - L. Taaie1-1 Joh. van Hoorn - F. Noordijk1-1 A. v.d. Sluijs-W. Vroegindeweij1 -1 J. Verbiest - L. van Erkel1-1 Afdeling IV J. HoUeman - A. Campfens1-1 G. Zaaijer - P. Verhage0-2 J. Groenendijk - N. Kievit0-2 Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.00 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873 - 1968 of 033 - 620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakicee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel.01879- 1815 A,s. zaterdag: Misschien kent u de Vereniging Van Or gelvrienden; misschien ook niet. Onder staand willen we u in elk geval informeren over onze activiteiten en over onze plan nen. Het doel van onze vereniging is het geven van voorlichting m.b.t het orgel, orgel bouw en -spel, alsmede tot zijn fiinctie in de eredienst. Daarnaast komen ook an dere instrumenten aan bod (recentelijk bijv. de piano en de dwarsfluit). We trachten dit doel te bereiken middels le zingen, bespelingen, excursies, etc. Vrij wel elke bijeenkomst vindt plaats in een ander kerkgebouw; aldaar is bespeling van het orgel door de leden meestal mogelijk. Bovendien houden we jaarlijks een „orgel- reis". Wat hebben we voor met dit schrijven, zult u zich afvragen. Wel, graag zouden we zien, dat onze activiteiten wat meer „onder het publiek" bekend worden. We kunnen ons dan ook zeer wel voorstellen, dat zich onder de lezers van deze krant enthousiaste mensen bevinden, die graag hun muzikale belangstelling zouden wil len verdiepen. Onze vereniging biedt u zeker die mogelijkheid! Om belangstellenden in de gelegenheid te stellen, kennis te nemen van ons werk, hebben we een „open dag" georganiseerd op zaterdag 21 januari a.s. in de muziek kamer van Piet Westhoeve te Ouddorp (Koolweg 11). Het programma bevat o.m. de navol gende onderdelen: 1. Bespreking door Rinus Verhage van het lied „Wie schön leuchtet der Mor genstern"; daarbij zal Piet Westhoeve zijn (drie klavieren tellend) Leeflang- orgel bespelen. 2. Improvisatie op dit thema, ingeleid door Paul Kieviet. 3. Klankbeeld over de activiteiten van de V. V.O., verzorgd door Henk in 't Veld en Hans Villerius. 4. Toelichting op en demonstratie van de dwarsfluit door Marjan Timmer-Van Neuren. We hopen te beginnen om 14.30 uur. Bij deze nodigen wij u allen uit onze „open (mid-)dag bij te wonen. Graag tot ^'''^'^^- netbestuur 9?

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 10