Dhr. J. van Hoorn blaast uit in de VUT Het is mij goed.... TAFELTENNIS Vrienden van scouting Middelhamis: Gelijkspel voor meisjes C Intermezzo bij SV Kwiek Te zijner tijd welliciit zijreflectie fiets verplictit op 16 januari van Icraclit Bladz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 17 JANUARI 1984 - dir. Chr. Scholengemeenschap „Prins Maurits" Begeleiding Muloo'tje naar Scholengemeenschap kostte veel van zijn krachten Wie vrijdagmiddag aanwezig is geweest op de afsctieidsbüeenkomst van dhr. J. van Hoorn als directeur van de Chr. Scholengemeenschap „Prins Maurits", voor HAVO en MAVO, heeft daar kunnen beluisteren dat het niet maar „gemakshalve" is dat dhr. van Hoorn op z^n 59ste in de VUT gaat, daarmee van de éénmalige mogelijkheid voor zijn leeftijdscategorie gebruik makend. „Vooral de laatste jaren hebben wat teveel van m^n krachten gevergd", zo liet hij weten maar zeker ook had dhr. van Hoorn dat motief laten gelden dat een jonge energieke directeur nu zijn kans geboden zou worden. De scheidende en de per 1 januari benoemde directeur dhr. J. Boot mochten zich in aller waardering en sympathie verheugen, zo lieten bestuur en belangstellenden blijken. Dhr. van Hoorn droeg een groot deel van de gehoorde waardering over aan de coUega^s met wie hg een goed team had kunnen vormen; bovenal dankte hij de Heere voor het leven en de genoten werklust en gezondheid om het werk dat hem lief was te hebben kunnen doen. Met de manier waarop dhr. van Hoorn gedurende 16 jaar de Scholengemeen schap heeft geleid bleek ook het bestuur bijzonder ingenomen. „De School is als „de school van Van Hoorn", een begrip geworden", stelde bestuursvoorz. E. R. van Putten waarderend vast, erop wijzend hoezeer het behoud van de identiteit van de school dhr. van Hoorn aan het hart gelegen had. Dhr. van Putten vertolkte de dankbaarheid van het bestuur over de wijze waarop dhr. van Hoorn invulling heeft gegeven aan de moeilijke opdracht de tegenwoordige jeugd erop te wijzen dat niet het eigen „ik", maar het Koning schap van Christus het belangrijkst in het leven is. Wetend dat dhr. van Hoorn er zich mede voor heeft beijverd de jeugd deze „geestelijke wapenrusting" voor het verdere leven mee te geven wilde dhr. van Putten toch niet een standbeeld voor ver dienste, maar veeleer een „altaar van dankbaarheid" oprichten om te gedenken dat de Heere dhr. van Hoorn in staat stelde zoveel voor de school te kunnen doen. „De school is uw levenswerk geweest, u was resoluut, rechtlijnig, rechtzinnig en schijnbaar onbewogen maar de zorgen en de problemen hebben u zeker niet on beroerd gelaten", wist dhr. van Putten; „uw medeleven en in droeve omstan digheden uw medelijden is groot ge weest" stelde dhr. van Putten waarderend vast, dhr. van Hoorn verzekerend dat in zijn persoon en ervaring veel gemist zal worden. RÜ van sprekers De erkentelijkheid van het bestuur werd nog eens onderstreept door bestuurssec- retaris dhr. J. A. Struijk. Hij dacht dhr. van Hoorn een grote verdienste toe in de totstandkoming van de HAVO. Wanneer hij een en ander uit de ruim 16 jarige periode van dhr. van Hoorn opdiepte kon dhr. Struijk bij dat alles vaststellen dat de scheidende directeur nooit uit eigen be lang-, maar steeds in het belang van de school heeft gehandeld. Het deed dhr. Struijk ook bijzonder veel deugd dat de heer van Hoorn het Christelijk karakter van de school heeft behouden en nu dhr. en mevr. van Hoorn van een welverdiende rust hopen te gaan genieten wenste dhr. Struijk hen een gezegende levensavond toe. Namens het bestuur bood hij dhr. van Hoorn een enveloppe en een boek aan. Een karikatuur van dhr. van Hoorn werd verbeeld door adj. directeur C. Ouist Met de nodige luim veronderstelde dhr. Quist dat voor de muzikaliteit die dhr. van Hoorn bezit al in de box de basis was gelegd en even vrolijk constateerde dhr. Quist dat dhr. van Hoorn ook in de 2e klas van de Ulo die hij bezocht nog een 1 e klas leerling was geweest... Op 1 november 1967 was hij zo releveerde dhr. Quist naar Middelhamis gekomen om daar „di- recteurtje van een Chr. Mulootje" te wor den, maar, in ernst, kon dhr. Quist er thans van getuigen dat dhr. van Hoorn zijn sporen verdiend en nagelaten heeft. „Onder zijn bezielende en deskundige leiding en dankzij zijn inzet en werktempo is het schooltje van toen tot een flinke scholengemeenschap uitgegroeid", con stateerde dhr. Quist Hij vond het meer dan spijtig dat in de actieve periode de komst van het Chr. Atheneum niet gerea- 4iseerd kon worden. Namens zijn collega's nam dhr. Quist van dhr. van Hoorn af scheid als van een vader die het goed voor zijn kinderen heeft gezocht,' die nooit zichzelf heeft gezocht maar steeds het belang van de school op het oog heeft gehad. Die erkenning resulteerde in de hoop dat dhr. en mevr. van Hoorn onder Gods toezicht in goede gezondheid nog vele jaren van een welverdiende rust zul len mogen genieten. Voorts werd in eenzelfde waarderende teneur gesproken door dhr. A. C. Baas namens „Het Spectrum", Chr. Mavo te Stellendam, dhr. C. Oosterom namens de Chr. Mavover. afd. Zeeland, dhr. E. Bruinsma te Ouddorp namens de Prot Chr. Hoofdenkring, deze laatste was erin geslaagd de letters VUT op dhr. van Hoorn toe te passen en hem een Veel zijdig, Uitgeslapen Toonaangevend on derwijsman te noemen, wiens aanwezig heid in de hoofdenkring node gemist zal worden. Namens de oud-leerlingen sprak Coby van Rossum een hartelijk dankwoord voor het vele dat dhr. Van Hoorn voor de duizenden leerlingen heeft gedaan; dhr. A. B. Nieuwenhuyse sprak als collega (uit Middelburg) en vriend: „beloof me.... zo zei dhr. van Nieuwenhuyse dat je je vrouw voortaan elke dag thee op bed brengt en voortaan elke dag de afwas doet'" Als „cadeau" bood dhr. Nieuwenhuyse de fam. van Hoorn zijn overigens al be staande vriendschap, dankbaarheid en bewondering aan. Namens de burg. gemeente Middelhar- nis was het burg. van Welsenis die dhr. van Hoorn zijn waardering toe deed ko men. De aanwezigheid van de school heeft een bijdrage betekend aan het totale voorzieningenpakket voor de regio", zo complimenteerde dhr. van Welsenis, ook zijn waardering tot uitdrukking brengend voor de bezigheden, o.a. in de Stichting Maatschappelijk Werk, die dhr. van Ook mevr. van Hoorn deelde in de waardering. Hier krijgt zij bloemen aangeboden door Annelien v.d. Valk. Links dhr. van Hoorn; rechts bestuurslid dhr. de Krey. Hoorn buiten schoolverband heeft be hartigd ten dienste van de gemeenschap. Bewogen oproep Dhr. R. van Putten die namens de Prot Chr. Rayonschoolraad voorGoeree Over- flakkee een afscheidswoord sprak legde daarin een bewogen oproep als chr. scho len de onderlinge eenheid te bewaren. „Het christelijk onderwijs verkeert niet alleen door Overheidsmaatregelen in een crisissituatie-, het is ook een bedreiging dat we op Flakkee elkaar uit het oog gaan verliezen!" zo waarschuwde hij: „er is weliswaar veel eenheid op papier maar in een aantal gevallen dreigen we aan elkaar voorbij te gaan onder invloed van eigen tijdse óf oud-vaderlijke theologen". Dhr. van Putten maande de eenheid te bewaren en daarom terug te keren tot de Bron en met elkaar te blijven spreken met respect voor eikaars eigenheid. Dhr. van Putten betreurde het dat het Chr. onderwijs op Flakkee in de heer van Hoorn een „man van formaat" verliest. Het is avond geworden.... In zijn hartelijk dankwoord stelde dhr. van Hoorn met Marcus 4 vast dat het avond geworden is en dat er straks overgevaren moet worden naar de andere zijde. „In de routine van het dagelijks leven merk je niet zo „onderweg" te zijn; nu wel", constateerde dhr. van Hoorn; „het is al voorbij wat voor je gevoel pas begonnen was". Nu hij ging scheiden van mensen en dingen nu beleed dhr. van Hoorn schuld en tekortkoming jegens God maar ook vroeg hij de mensen die hij misschien ooit onheus behandeld mocht hebben hem dat te vergeven. Wanneer dhr. van Hoorn terug dacht aan zijn loopbaan merkte hij daarin een over vloedige zegening op. Na te hebben ge werkt in Gouda, Dirksland, Middelburg en Zetten was het Middelhamis geworden in een aanvankelijk naar het dhr. van Hoom had geleken wat geïsoleerde positie to.v. de bevolking. Spr. erkende inderdaad hard te hebben gewerkt en nu de tijd van pensionering is aangebroken hoopt hij zeker to.v. zijn gezin wat goed te kunnen maken. „M'n vrouw en kinderen hebben meer geduld met me gehad dan ik in de verste verte kon verlangen". Tot de ervaren zegeningen rekende dhr. van Hoom zeker ook de komst van de HAVO in augustus 1978; „na alle ver geefse pogingen was het een geschenk uit de hemel", zo had dhr. van Hoom ervaren De nieuwe directeur dhr. Boot en zijn echtgenote. BRUINISSE In een leuke volleybalwedstrijd tegen SV Kwiek, zijn meisjes C van Intermezzo tot een 2-2 gelijkspel gekomen. In de eerste set had de ploeg van coaches Piet en Anneloes weinig te vertellen bij een opvallend beweeglijk en goed stop pend Kwiek. Veel opslagen in het achter veld van Intermezzo werden door de meis jes uit Middelhamis „verprutst". Het drie keer spelen zat er wel al goed in. In de tweede set ging het duidelijk beter met Intermezzo. Vooral de service, die erg vast was, speelde hierbij een belangrijke rol. Het breekpunt kwam in de derde set. Via prima spel, waaronder zeer goed ver dedigen, zelf initiatief nemen, plaats bal len achter in het veld en achter de aanvals- lijn van Kwiek, liep Meisjes C uit tot 2-9. Toen lukte het niet meer bij Intermezzo. Kwiek kwam temg tot 10-10, enkele wis sels bij Intermezzo zorgden nog voor een korte opleving, maar het was Kwiek die uiteindelijk de set won met 15-12. De vierde set gaf het zelfde beeld als de tweede. Veel goede opslagen van Inter mezzo zorgde voor een snelle 4-15 set- overwinning. Overige uitslagen: WIK - Heren 13-0 YUM - Heren 23-0 Vovero- Heren 33-1 VC Goeree 2 - Heren 42-2 Vovero 2 - Heren 53-0 WIK - Dames 12-3 Vovero - Dames 22-2 Vovero - Dames 22-2 Vovero 5 - Dames 30-3 Vovero 4 - Dames 42-2 Vovero - Jongens A0-3 Vovero - Meisjes Al1-3 Kangoeroes - Meisjes C23-0 Vovero - Meisjes D2-1 DDL - Jongens D23-0 DIRKSLAND Met ingang van 27 januari zal worden gestart met tafeltennis in de sporthal te Dirksland via s.v. Olympia. Voorlopig zal de training op vrijdagavond gehouden worden, doch wellicht gaat dit later over naar woensdagavond. De aanvangstijd is 19.00 uur tot 20.00 uur. DIRKSLAND OPEN JEUGDWERK „Onder de Wiek" A.s. zaterdag 21 januari wordt de film „Time to run" vertoond. Dat gaat over een jongen die tegen kernenergie is. Zijn vader werkt in een kerncentrale wat con flicten geeft met zijn vader en zijn vrien din. Aanvang kwart voor 8; entree 3,50 HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g en hij maakte er geen geheim van hoe graag hij ook het Atheneum gerealiseerd had gezien. Na dank te hebben gezegd voor alle ondervonden medewerlang van de zijde van bestuur, leraren, de concierge en de administratieve kracht mej. Mulder en zijn trots te hebben uitgesproken over het feit dat de examen cijfers steeds ver boven het landelijk gemiddelde liggen deed dhr. van Hoom een groot deel van de gehoorde waardering jegens zijn persoon en werk voor een „zeer belangrijk" deel toekomen aan zijn collega's met wie het goed werken was geweest Aangesproken toonde dhr. van Hoom zich tot de door dhr. R. van Putten gedane oproep als christelijke scholen de onder linge eenheid te bewaren, in welk kader hij zich ook verheugd toonde over de ver betering van de sfeer tussen „Prins Mau rits" en „Het Spectmm" te Stellendam. „Ik zal deze tijd temidden van goede collega's en trouwe vrienden erg missen!" verzekerde dhr. van Hoom tenslotte, zich afvragend waaraan hij zoveel gehoorde waardering te danken had.... Aan dhr. van Hoom werden geen grote geschenken aangeboden. Hij had te ken nen gegeven evt giften liever te besteden aan een fonds tb.v. de verpleging in Israël. De nieuwe directeur Restte dhr. van Hoom nog de aan wezigen zijn opvolger dhr. J. Boot voor te stellen. Spr. bereidde zijn jonge college er op voor zeker tegenstand te zullen onder vinden bij het leiding geven aan een chris telijke school, maar hij gaf hem het beste advies zich te laten leiden door Hem Wiens Naam de eerste en belangrijkste plaats in de naam van de school inneemt. „In aftiankelijkheid van Hem, zo komt het werk te liggen onder de machtige zegen van Zijn aanwezigheid". Nadat dhr. van Hoom de sleutels had overhandigd vroeg hij het bestuur zuinig met zijn opvolger om te gaan: „geef hem raimte om voluit te kunnen functioneren, het kan de bloei van de school ten goede komen". Belijdend vaak zwak van moed en klein van krachten te zijn geweest rond de dhr. van Hoorn de afscheidsbijeen- komst af met een hartelük: „Vaarwel!" (Ps. 72:23) Zó kan 't stormen in het leven dat ons levenshuis gaat beven. Vragen kwellen telkens weer angst en twijfel slaat ons neer Wij begrijpen niet Gods wegen alles, alles schijnt ons tegen. Mensen in de eenzaamheid en het Godsvertrouwen kwijt erger is er niet te denken heel de wereld kan niet schenken waar het bange hart naar smacht God geeft goede strijders kracht. Als Zijn Geest in 't hart gaat spreken zwijgt de storm, haar krachten breken Rouw, verdriet en tegenspoed nabij God wordt alles goed. Hij zal leiden door Zijn raad naar Zijn eeuw'ge dageraad. LANERTA mss. Korfbalnieuws: Slechte wedstrijd Good-Luck 2 De reserves traden aan tegen Merwede uit Sliedrecht In de beginfase draaide de thuisclub redelijk en via een strafworp schoot Marjo de Zout 1-0 in. Na een kwartier was het Rob Rossel die vrij kwam en van afstand 2-0 aantekende, na de mst kwam Good-Luck minder aan de bal en moesten toestaan dat Merwede de geboden kansen goed benutte, eind stand 2-5. De jeugdselektie deed het beter en stuur de Albatros met een 4-3 nederlaag naar huis. Voor Good-Luck scoorden Danielle Vermeulen 2x, Herbert Robijn en Jim Bezuijen. DIERENBESCHERMING Weggelopen Zwarte, langharige poes met witte bef Graag inlichtingen bij mevr. Spuybroek, Wilhelminaweg 12, Ouddorp, tel. 01878- 1462. Sinds 10 dagen vermist poes, wit met zwarte vlekken, leeftijd plm. 1 jaar. Inl. mevr. v.d. Vlugt Koolmees 9, Sommels- dijk, geen tel. Ingezonden: De padvinderij in Nederland (sinds 10 jaar Scouting Nederland genaamd) telt thans 110.000 aktieve leden. Zij is daar mee de grootste jeugdvereniging van ons land. Het aantal mensen dat gedurende een kortere of langere periode in hun leven lid van de padvinderij geweest is moet, sinds in 1909 in Nederland de padvinderij start te, inmiddels enkele miljoenen bedragen. Enkele duizenden daarvan zijn in hun vrije tijd werkzaam als leiding, admini strateur of petmingmeester van een Scou- tinggroep. Het merendeel heeft echter geen binding meer met het huidige scouting en denkt alleen via het foto-album temg aan die bijzondere tijd dat ook zij lid waren. Sinds enkele jaren hebben enkele van die men sen een vereniging opgericht Vrienden Van Scouting (V.V.S.). Deze vereniging „Vrienden van Scou ting" is opgericht met doel daadwerkelijke steun te geven aan het werk van Scouting Nederland. Duizenden vrijwilligers en en kele tientallen beroepskrachten geven hun tijd en inzet aan de meer dan 110.000 padvinders. Die verdienen een mggesteun en wie kan daar beter voor zorgen dan een kring van vrienden. Een aantal mensen heeft zich verenigd in kringen, die plaatselijk of regionaal aktivi- teiten ontplooien. Daadwerkelijk steun kan ook betekenen: een goed woord voor Scouting op de juiste plaats en het juiste tijdstip. De Vrienden van Scouting onderhouden goede banden met gelijkgerichte organisa ties in het buitenland en het overkoepe lend „Intemational Fellowship of Former Scouts and Guides" (IFOFSAG), waar bij ook de Nederlandse Vrienden bij zijn aangesloten. Leden van de V.V.S. Icunnen zgn: - Zij die ooit aktief lid waren van een padvinder-organisatie, want tot 1973 telde Nederland daar 4 van. - Zij, die zonder ooit lid te zijn geweest belangstelling hebben voor Scouting en zich willen en kunnen inzetten om met hun kennis, ervaring of materiaal Scou ting te helpen. Die hulp kan bestaan uit financiële hulp, assistentie bij subsidie-aanvragen, bouw tekeningen maken, werkmimte of mate riaal ter beschikking stellen of speciale werkzaamheden uitvoeren. Daamaast houdt iedere groep van V.V.S. zich bezig met eigen aktiviteiten. Dat hangt geheel van de plaatselijke situatie en van de zin van de leden. Reeds sinds 10 jaar is er rond Rotter dam zo'n kring van V.V.S. Daar trokken steeds meer ex-Scoutingleden van de Zuidhollaildse eilanden naar toe. Men heeft thans besloten op Voome, Putten, Rozenburg en Goeree ook een kring te starten. Op donderdag 9 febraari 1984 vindt daartoe een oriëntering plaats in het groepshuis van Scouting Goedereede te Stellendam. Alle informatie daarvoor kunt u verkrijgen van de heer A. A. van Assendelft tel. 01883 - 13524. Staatssecretaris Scherpenhuizen (Ver keer en Waterstaat) overweegt te zijner tijd de zijreflectie voor fietsen verplicht te stellen. Tot het zover is, wordt getracht het vrijwillig gebmik van de zijreflectie te stimuleren. Dit voornemen heeft de staatssecretaris ook in het Nationaal Plan voor de Ver keersveiligheid opgenomea Uit de vele mogelijkheden heeft men gekozen voor zijreflectie in de vorm van wielcirkels. Nog dit jaar zullen hiervoor keuringseisen en vormvoorschriften wor den opgesteld. Oplichtende wielcirkels in het doricer maken onmiddellijk duidelijk, dat men hier te doen heeft met een fiets. Het oplichtend effect kan worden ver kregen via retroreflecterende banden, re- troreflecterende velgen of een retroreflec- terend lint tussen de spaken. De zijreflectie zal het aantal flankbot singen met fietsers waarbij tot nu toe het grootste aantal slachtoffers viel moeten teragbrengen. Uit een analyse van de Stichting Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid (SWOV) bleek dat het risico van fietsen bij schemer en duistemis toenam met een factor vier, vergeleken bij het fietsen overdag. In de afgelopen jaren werden voor de fiets reeds de rode achterreflector en de reflectoren op de pedalen verplicht ge steld. Dit alles als aanvulling op het ver lichtingssysteem. Bespreking over profileschets commissaris der Koningin Minister Rietkerk van Binnenlandse Za ken komt donderdag 19 januari naar het provinciehuis in Den Haag om daar riiet provinciale staten te spreken over de pro fielschets voor een nieuwe commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Het gaat om de opvolging van mr. M. Vrolijk, die eind mei met pensioen gaat Provinciale staten zullen met de minister tijdens een openbare statenvergadering (aanvang 14.30 uur) van gedachten wis selen over de eisen van bekwaamheid en geschiktheid van de nieuwe commissaris der Koningin. De Staten van Zuid-Hol land hebben daartoe in december een pro fielschets vastgesteld. Hogere motorrijtuigenbeiasting Op 16 januari gaat de verhoging van de motorrijtuigenbelasting in die nodig is voor de financiering van het Rijkswegen fonds nieuwe stijl. Deze verhoging, die in december is aanvaard door de beide ka mers, betekent onder meer dat de tarieven voor personenauto's dit jaar gemiddeld met raim tien gulden zullen zullen stijgen. De jaarlijkse bijdrage aan het Rijks- wegerrfonds uit de algemene middelen komt te vervallen, evenals de opcenten op de motorrijtuigenbelasting. Deze worden nu vervangen door een toeslag die in de toekomst jaarlijks op 1 april zal worden aangepast aan de prijsontwikkelingen. In 1984 zal dit leiden tot een extra voeding van het Rijkswegenfonds van 36 miljoen gulden. Daamaast zullen de inkomsten van het fonds duurzaam met 21 miljoen gulden per jaar verhoogd worden in ver band met de groei van het te onderhouden rijkswegermet Beiden verhogingen resul teren in de nieuwe tarieven van de motor rijtuigenbelasting zoals die met ingang van 16 januari gaan gelden. Deze tarieven zullen dus voortaan jaarlijks worden wor den aangepast Hieronder enkele voorbeelden van de tarieven zoals die gaan gelden in de pro vincie Zuid-Holland. gewicht huidig tarief verhoging in '84 (kg) (f) (f) personenauto s (benzine) 700 30012 900 43610 1200 72814 motorfiets 200 188 5 bestelauto 1200 53923 vrachtauto 7000241637 autobus 10000318149 ïVfVt'fVïVfV •A

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 6