Vivo Versmarkt Donderdag a.s. hoorzitting bestemmingsplan/bedrijfsterrein Marlous Renske i Vincent VVD L VVD VVD Telefoon 01878 - 1686 Weststraat 39 Ouddorp 1^ Straks geboortekaartjes nodig Ooltgensplaat: Aanliüuding inbrekers Mooij introduceert Jumbo uienventilator De aanzanding in de haven van Colljnsplaat Fusie vissersbonden FAMILIEBERICHTEN ....God staat aan het begin en Hij komt aan het einde.. Jan Dillingh Nelleke Dillingh-Spronk Jeroen Frederike 13 januari 1984 Boudewijnstraat 21 3243 AD Stad aan 't Haringvliet ïij: Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van 5^: Piet Breen Petra Breen-van Dam i 13 januari 1984 i Bizetstraat21 6961 AL Eerbeek DIRK MALIEPAARD echtgenoot van Lena du Pree in de ouderdom van 70 jaar. Stad aan 't Haringvliet L. Maliepaard-du Pree J. Maliepaard L. J. Maliepaard-Maliepaard Erik - Ivo J. Maliepaard D. Maliepaard-Mellaard Dick - Linda Achthuizen: J. M. A. Maliepaard-van Wijk A. Kristalijn William - Leon Stad aan 't Haringvliet: D. Kamerling-Maliepaard J. Kamerling Leo - Johan 3243 AM Stad aan't Haringvliet, ISjanuari 1984 Molendijk 62 De begrafenis zal D.V. plaats vinden woensdag 18 januari nam. 2.00 uur vanuit het Herv. Verenigings gebouw aan de Voorstraat. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in bovengenoemd gebouw. Geen bloemen Op 12 januari overleed plotseling onze lieve nicht ANNIE VAN DAM-v.d. HOEK Ons medeleven gaat uit naar haar man en kinderen. Ouderkommissie en leerkrachten van de Openbare MAVO Oude Tonge 12 januari 1984 J. VISSER in de leeftijd van 69 jaar en 6 maanden. A. Visser C. J. Visser-Breen en verdere familie 14 januari 1984 Westnieuwlandseweg 6 3253 LT Ouddorp De crematie heeft plaats op woensdagmorgen 18 januari om 10.30 uur in het crematorium te Rotter dam-Zuid. DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is ieder persoonlijk te bedanken, die op welke wijze dan ook belangstelling en medeleven hebben betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa JAN VAN 'T GELOOF betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank. In het bijzonder de direktie, de doktoren en het verplegend personeel, afd. Rustburg van „de Sama ritaan" voor de goede verzorging. Ds. Van Kooten en ds. Hoogerland voor de geeste lijke begeleiding. Uit aller naam: mevr. Van 't Geloof-van Noord Sommelsdijk, januari 1984 Koomlust 23 Heden nam de Heere van ons weg mijn gehefde man, onze onvergetelijke vader, groot- en over grootvader JAN DUKGRAAF echtgenoot van Pietertje Blok in de ouderdom van bijna 86 jaar. Sommelsdijk: P. Dijkgraaf-Blok Nieuwe Tonge: L. Horseling L. Horseling-Bruggeman Sommelsdijk: G. K. Horseling A. Horseling-Huizer klein- en achterkleinkinderen 16 januari 1984 van Aerssenstraat 11, 3245 BC Sommelsdijk Gelegenheid tot condoleren: woensdag 18 januari van 20.00 - 21.00 uur in de rouwkamer van het verpleeghuis „De Samaritaan", Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op donder dag 19 januari a.s. om 11.00 uur v.m. op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk, vanuit de Lukaskapel van „De Samaritaan", waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Geen bloemen Van ons werd weggenomen onze geliefde en be minnelijke groot- en overgrootvader JAN DUKGRAAF Elly en Joop Eva Petra en Chris Linda en Martin Dick en Conny Ineke en Cor Gerry en Piet Gert;-Jan Heleen Sommelsdijk, 16 januari 1984 Cora en Klaas Remco Petra en Chris Dennis en Anita Betty en Wilco Edwin Heden nam de Heere, na een geduldig gedragen lijden van onze zijde weg, onze zeer geliefde, broeder, zwager en oom JAN DUKGRAAF echtgenoot van Pieternella Blok LEUNIS VAN KOPPEN weduwnaar van Aaltje Human in de ouderdom van 95 jaar en 6 maanden. Ons van uw deelneming overtuigd houdend. Utrecht M. van Koppen Lattrop: C. G. A. van Koppen-Vermeij Ouddorp, 15 januari 1984 Hoge Pad 2 Correspondentie-adres na a.s. donderdag: Livingstonelaan 190, 3526 HS Utrecht Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren in „de Vliedberg", Hoge Pad 2, uitsluitend dinsdag 17 januari van 15.00 tot 16.00 uur. De begrafenis zal D.V. plaats hebben donderdag 19 januari 1984 om 14.00 uur op de begraafplaats te Stellendam. Aanvang rouwdienst in „de VUedberg" ca. 13.00 uur. Vertrek vanaf „de Vliedberg" om 13.45 uur. Op vrijdag 20 januari 1984 spreekt in zaal „De Schakel" te Dirksland de Staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken Dr. W. van Eekelen. Aanvang 20.00 uur. DIERENBESCHERMING Hond aangetroffen Bij de fam. v.d. Berg is sinds vrijdag ondergebracht een Duitse staander. Die is in Nieuwe Tonge opgevangen. Het is een teef, ze draagt een halsband en heeft een half-lange beharing. Haar tatouagenummer is EFO 287. De eigenaar gelieve contact met de fam. v.d. Berg op te nemen, tel. 01877 - 1232. 1 kg. HAMLAPPEN8,95 500 gram VERSE WORST3,75 I kg. MANDARUNEN (Clementines)2,48 500 gram SPLITERWTEN0,59 JOHANNA VAN DE KREEKE op de leeftijd van bijna 71 jaar. Krimpen a.d. Lek: S. v.d. Weide-v.d. Kreeke Ouddorp: Kr. Westhoeve Jac. Westhoeve C. Westhoeve-van Bloois en verdere neven en nichten 14 januari 1984 Molentienden 3 Ouddorp Correspondentie-adres: Jac. Westhoeve, Koolweg 11, 3253 LH Ouddorp Gelegenheid tot condoleren dinsdag 17 januari van 19.00 - 21.00 uur en woensdag 18 januari na de plechtigheid in de aula van „de Vliedberg", Hoge Pad 2, ingang t.o. de parkeerplaats. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op woensdag 18 januari om 15.00 uur op de algemene begraaf plaats te Ouddorp. De rouwdienst word gehouden in de aula van „de Vliedberg". Aanvang 14.00 uur. In vertrouwen op Gods rijke genade is voor ons toch nog onverwacht uit ons midden weggenomen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, behuwd- vader en opa WOUTER CHRISTIAAN VERWOERD echtgenoot van Johanna Kreft B. L. Tieleman Hardinxveld: H. J. Hettema-Verwoerd G. Hettema en kleinkinderen 3243 AM Stad aan't Haringvliet, 16 januari 1984 Molendijk 52 Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren: elke dag van 7 tot 9 uur aan het woonhuis. De begrafenis is bepaald D.V. op vrijdag 20 januari a.s. des nam. 2 uur op de algemene begraafplaats te Stad aan 't Haringvliet vanuit het Hervormd ver enigingsgebouw. Voorstraat 33. Heden nam de Heere van ons weg onze geliefde en onvergetelijke opa WOUTER CHRISTIAAN VERWOERD echtgenoot van Johanna Kreft in de leeftijd van 70 jaar en 9 maanden. Jannetta en Rien Anneke Jolanda en Wim Frans Jacqueline Wout Wout v.d. Sluis Inge Verwoerd Tineke en Wim Marjoke Wout Wout Tieleman Annette Rinie Hettema John Peter Marja Kees Helma den Braber 3243 AM Stad aan't Haringvliet, 16januari 1984 Molendijk 52 Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen, ons oud-bestuurslid, de heer W. CHR. VERWOERD De Heere zij de familie met Zijn troost en zegen nabij. Bestuur der Chr. Nat. „Albert Schweitzerschool"; J. Wagner, voorz. Jac. Boender, secr. Stad aan 't Haringvliet, 16 januari 1984 Met leedwezen heeft de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gem. te Stad aan 't Haringvliet kennis genomen van het overlijden van de heer W. CHR. VERWOERD Die overwint. Ik zal hem maken tot een pilaar in den tempel Mijns Gods. Langeweg 13 SOMMELSDUK Donderdag 19 januari a.s. des nam. 7.30 uur zal in het Verenigingsgebouw „'t Centrum" te Ooltgensplaat door het gemeentebestuur van Oostflakkee een hoorzitting worden gehouden betreffende het in voorbereiding zijnde bestemmings plan „Bedrijfsterrein OoltgensplaafVia een huis-aan-huis bezorgde informatie krant werd in grote lijnen de inhoud van he|; ontwerp-plan uiteen gezet Dorpsweg Aan beide zijden van de Dorpsweg ligt een bedrijfsterreintje, waarop voornamelijk kleine agrarische bedrijven gevestigd zijn. Omdat een aantal ondernemers uit het dorp de komende jaren wil verhuizen of uitbreiden, hebben burgemeester en wethouders het voornemen dit bedrijfsterrein uit te breiden. Een van de belang rijkste aanleidingen daartoe is de voorgenomen verplaatsing van enkele bedrijven naar buiten het dorp. Deze bedrijven beschikken momenteel over onvoldoende ruimte en veroorzaken regelmatig overlast voor de omwonenden. Van bepaalde zijde is toegezegd aan verplaatsing mee te werken. Een enquette in 1981 heeft uitgewezen dat vijf bedrijven op korte termijn behoefte hebben aan minimaal 1, 2 hectare grond. Voor uitbreiding of vestiging is er totaal 4 hectare grond be schikbaar. Over uitgifte hiervan, de bestemming etc. van dit bestemmingsplan „Weipolder", waarvan de bewuste grond reeds grotendeels eigendom is van de gemeente kan men op deze avond alle gewenste inlichting en voorlichting verkrijgen. Ook zal de ontsluiting voor het verkeer en de route naar genoemd terrein nader worden uiteengezet. Voor verdere bijzonderheden kunnen wij u verwijzen naar de hierboven genoemde informatiekrant Voorts zijn alle ingezetenen van het dorp donderdagavond op deze hoorzitting welkom. Door Mooij Kamerik BV is onlangs de Jumbo Uienventilator geïntroduceert. De ventilator heeft een schoephoek, die ver stelbaar is, terwijl het apparaat gewoon kan blijven doordraaien. Mooij Kamerik is het eerste bedrijf in Nederland, dat met een dergelijke ventilator op de markt komt Met de introductie van de Jumbo Uien ventilator wordt mogeijk de aanzet gege ven tot het in Nederland „groen oogsten" en meteen inschuren van uien. Deze methode is van origine Nederlands, wordt met succes in Engeland toegepast en heeft tot resultaat een betere kleur en houd baarheid van het produkt. Eén en ander vereist echter speciale aandacht op het gebied van bewaren en drogen. Omdat de uien in een vroeg stadium van het lang worden gehaald vraagt droging ervan bij voorbeeld om een ventilator met een capa citeit tot soms wel 55 pk! Technische gegevens: Uniek is de mo gelijkheid de schoephoek te verstellen, terwijl het apparaat in bedrijfis. Hierdoor wordt een variabele luchthoeveelheid ver kregen van 15.000 tot 450.000 kubieke meter per uur en een variabele ventilator- druk van 350 tot 4000 N per vierkante meter. Ook wanneer de ventilator echter stilstaat is de schoephoek verstelbaar. Dat kan gewoon met de hand geschieden. De regeling van de ventilator gebeurt door middel van een elektrisch of pneumatisch signaal. De machine is verkrijgbaar ineen één- en tweetrapsuitvoering. Inhchtingen over de Jumbo Uienventila tor zijn te verkrijgen bij Mooij Kamerik BV, standnummer R 502, op de Land bouw RAI. Nieuwe praktische verzeitering voor amateurfotograaf en -filmer De Europeesche Verzekering Maat schappij N.V. te Amsterdam heeft een nieuwe, praktische verzekering op de markt gebracht. Deze Foto- en Filmappa- ratuurverzekering, bestemd voor de ama teurfotograaf en/of-filmer, biedt dekking tegen schade of verlies van apparatuur door onverschillig welke oorzaak. Het praktische nut van deze verzeke ring wordt gevormd door het feit dat de De fiisie tussen de Nederlandse Vissers bond (voorzitter Klaas Hoekstra) en de Federatie van Visserijverenigingen (voor zitter Ben Daalder) schijnt in een verge vorderd stadium van voorbereiding te zijn. Waar ieder het wel over eens'is, is dat eeii sterke organisatie meer voor de vis serij kan bereiken dan waimeer men ge scheiden optrekt Velen waren echter van mening, dat fusering alleen niet genoeg is en dat naast de fiisie een verjongmg van het bestuur een noodzakelijke voorwaarde zal zijn, om werkelijk met nieuw elan en met voort varendheid te kunnen werken. In de nieuwe organisatie zouden ook geschei den afdelingen moeten zijn voor iedere soort visserij. Mosselvissers en haring vissers horen niet bij elkaar. verzekerde verlost is van de plicht om bij het aangaan van de verzekering zijn foto- en filmapparatuur te specificeren. De Foto- en Filmapparatuurverzekering ken namelijk een vast verzekerd bedrag tegen een vaste jaarlijkse premie, ongeacht de omvang van de apparatuur. Ook appara tuur, die na het aangaan van de verzeke ring wordt aangeschaft is automatisch, tot het gekozen verzekerde bedrag, meever zekerd. Men heeft de keuze uit een verzekerd bedrag van 2000,- of 3000,-. De premies zijn respektievelijk 60,- en 80,-per jaar. Dankbaar en blij zijn we met de geboorte van ij:; Marleen ftt*«it(t Tot onze diepe droefheid overleed na een moedig en geduldig gedragen lijden onze lieve zorgzame man, vader, schoonvader en opa pat haar man en kinderen, onze schoonzuster en tante, de kracht mogen ontvangen om dit verlies te kunnen dragen. J. van Sint Aimaland-Zoon C. van Sint Aimaland-de Haas neven en nichten Den Bommel Dirksland, januari 1984 Met leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van ons mede-kommissielid, mevr. CORNELIA JOHANNA VAN DEN HOEK echtgenote van Johannis van Dam In plaats van kaarten Hierbij geven wij u kennis van het plotsehng over- Ujden van onze broer, zwager en oom op de leeftijd van bijna 86 jaar. Dirksland: A. S. Goedegebuur-Dijkgraaf E. Goedegebuur K. Dijkgraaf-v.d. Baan Hoek V. Holland: R Dijkgraaf-Fillekes Dirksland: Klara Goedegebuur Dirksland, 16 januari 1984 Zeer bedroefd maar dankbaar voor alles wat hij tijdens zijn leven voor ons heeft betekend, nam de Heere uit ons midden weg onze zeer geliefde en zorgzame vader, schoonvader, broer, zwager en oom Eens leefde ze nog als een kind, verstond slechts, wat een kind verstaat. Maar wie hier niets dan raadsels vindt, ziet eens God Zelf in het gelaat. Met leedwezen geven wij u kermis dat onverwacht van ons is heengegaan, onze geliefde zuster, schoon zuster en tante op de leeftijd van 70 jaar en 9 maanden. Wat wij in hem verliezen, zullen alleen zij beseffen die hem van nabij gekend hebben. Stad aan 't Haringvliet: J. Verwoerd-Kreft N. van der Sluis-Verwoerd W. van der Sluis Ooltgensplaat: M. den Braber-Verwoerd P. C. den Braber J. C. Verwoerd A. Verwoerd-van der Valk Middelhamis: C. J. Tieleman-Verwoerd Vele jaren heeft hij met de liefde van zijn hart onze gemeente mogen dienen als notabel en kerkvoogd; De Heere sterke en trooste zijn vrouw, kinderen en verdere familie. Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een pracht modellenboek voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij Bij tijdige bestelling snel gereed. ■N^^ri Donderdag j.l. omstreeks 22.00 uur 's avonds kwam dhr. S. met echtgenote thuis in zijn woning te Oude Tonge. Groot was de verrassing toen bleek dat op de slaap kamertwee inbrekers aanwezig waren, die zo schrokken van de thuiskomst van de bewoners, dat zij niet durfden te vluchten. Dhr. S. wist de inbrekers in toom te houden en de politie te bellen, waarna beide heren ingerekend konden worden. De daders, de 24-jarige F. v. E. en de 27- jarige P. v.d. B. uit Rotterdam, hadden reeds een plastic zak gevuld met geld en sieraden. Een derde dader, de 26-jarige R. v.d. B. uit Rotterdam had op de uitkijk gestaan. Deze kon later in de nacht te Rotterdam aangehouden worden. Een tien meter diepe kuil, met een in houd van plm. 15.000 m' veroorzaakt een draaikolk, voor de haven van Colljnsplaat en daardoor wordt de aanzanding of dicht- slibbing van de havengeul sterk beïnvloed. Dit is de konklusie van de TH studenten Piet Brandjes en Carol Granneman, die op verzoek van het gemeentebestuur van de gemeente Kortgene en onder supervisie van de kustwaterbouwkundige prof. dr. ir. E. Bijker. Het dempen van deze diepe put kost 9 miljoen; een andere oplossing, verdere uitbouw van de havendam, 2 miljoen. Baggerwerk kan echter in beide gevallen niet achterwege blijven. Bij de kuiloplos- sing kan 1/3 van de huidige baggerkosten worden bespaard, bij verlenging van de dam de helft. De verzanding van de vissershaven diue in de zeventiger jaren werd aangelegd, is voor de gemeente een voortdurende zorg en een dure aangelegenheid. De nieuwe haven, eigenlijk een vergro ting van de bestaande vissershaven, was een gevolg van het creëeren van een meergelegenheid van plezierjachten. In de vroegere veel kleinere, toen uitsluitend in gebruik als vissershaven speelden de pro blemen van aanzanding niet. Er wordt door het gemeentebestuur wel verband gelegd tussen de afsluitingswerken in de Oosterscheldemonding en genoemde ver zanding. Door die werken heeft verande ring in het stroompatroon plaats en ook voortdurende beweging en zandtransport in de bodem.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 4