s-^uj Dirkslands nieuwe burgemeester dhr. C. Oversier gisteren geïnstalleerd VID.YELDE De G.O. 30 zat hele vrijdag op het droge Vrouw na zoektocht dood gevonden Studieverg. S.G.P. Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Lezing door C. v.d. Bok in Ouddorps museum CPB „Flakkee" vergadert Ds. Aangeenbrug gaat naar Zwitserland 1984 EN 1985 AUTO-VOORDEEL BIJ VAN DER VELDE 56e Jaargang DINSDAG 17 JANUARI 1984 No. 5262 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREÈKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Ouddorp: Zondagochtend even voor half 12 is vanuit een helkopter van de Rijkspolitie, die bij de gepleegde zoekaktie was inge schakeld het stoffelijk overschot gevon den van de bijna 71-jarige Johanna v.d. Kreeke, bewfoonster van „de Vliedberg". Het lag in een sloot, waarin minder dan kniehoogte water, langs de Vrijheidsweg. Johanna v.d. Kreeke ze was eenvoudig van geest is vrijdagavond vanuit „de Vliedberg" vertrokken zonder iemand te zeggen waar ze heen zou gaan. Een brandweerman die van de wekelijkse in- struktie-avond naar huis ging heeft haar kwart over elf nog in de Dorps weg gezien, later werd ze nog gesignaleerd in de Kel- derweg. Toen ze zaterdagmorgen vermist werd, werd zaterdagmiddag om twee uur de brandweer ingeschakeld. De brand weermannen hebben tot half 7, overigens zonder resultaat, verder gezocht. Vooral werd gezocht op rekreatieterreinen. Zon dagmorgen, toen de wind was geluwd kon de hulp van een politiehelikopter worden ingeroepen. Opnieuw werd gezoch in de omgeving waarin ze het laatst werd ge zien. Al spoedig werd haar stoffelijk over schot gevonden. De brandweer die zich bereid had verklaard zondag opnieuw te zoeken hoefde zijn diensten niet meer te verlenen. Ouddorp is geschokt over het gebeurde; zij die het slachtoffer nog 's avonds laat hebben gezien betreuren het dat ze haar niet hebben aangesproken. Omtrent haar beweegredenen van huis weg te gaan tast ieder in het duister; het is waarschijnlijk dat ze in het donker de weg is kwijtgeraakt. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Op dinsdag 24 januari hoopt de heer C. v.d. Bok in de voormalige raadszaal van het Museum „Ouddorps Raad- en Pol derhuis", Raadhuisstraat 4, een lezing te houden voor donateurs over de geschie denis van Ouddorp. De heer Van der Bok is een boeiend verteller en hij zal zijn verhaal illustreren met dia's. Ook andere belangstellenden (misschien toekomstige donateurs?) zijn van harte welkom. In verband met de beperkte plaatsruimte is het wel raadzaam op vrij dag 19 januari even nr. 01878 - 1303 te bellen om zich van een plaats te ver zekeren. De aanvang is 19.45 uur. De afd. „Flakkee" van de Chr. Platte landsvrouwenbond hoopt a.s. donderdag avond om half 8 bijeen te komen in h%t Dienstencentrum te Middelhamis, Doe- tinchemsestraat Mevr. de Koeijer houdt een inleiding over „lichtvoetige prozen", van o.a. Simon Carmiggelt, Annie M. G. Schmidt en Bertus Aatjes. GOEDEREEDE De Herv. predikant ds. M. Aangeenbrug sinds februari 1979 in Goedereede heeft een beroep aangenomen naar de Evangelische Reformierte Kirchgemein- de in het Zwitserse Thusis. Het zal omstreeks Pasen zijn dat ds. Aangeenbrug afscheid neemt van zijn Goereese gemeente. DIRKSLAND De studieverg. der S.G.P. hoopt morgen (woensdag) avond weer te vergaderen in „Rehoboth". Aanvang half 8. Inleider is dhr. P. J. Koningswoud over „Bezuini gingen in de gezondheidszorg". Belang stellenden hartelijk welkom. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Rotter dam-C. voorbereiding Heilig Avond maal. We hadden het al eerder ontdekt-, maar we mogen Dirksland er ander maal mee geruststellen; de nieuwe burgemeester dhr. C. Oversier is een gewoon mens. Een mens en bur gemeester zonder hoge pretenties en een mens die emoties kent. Nau welijks wist hij die gistermiddag te verbergen toen hij na zijn instal latie, waarbij ofHciële redevoerin gen hadden geklonken tot zijn ver bazing ook heerlijk ongekunsteld werd toegesproken door zijn eigen lieve zus die hem, als ware het een schouderklopje aan 't begin van zijn burgemeesterschap, toedichtte dat het met Gods wil en de liefde hoog in 't vaan, wis en zeker wel zal gaan! Over gevoelens van sympathie heeft Dirkslands nieuwe burgemeester overi gens niet te klagen gehad. De PvdA fractie maakte bij monde van dhr. de Berg dan wel duidelijk voor hem liever een vrouw als burgemeester te hebben gezien en dan graag nog een met een PvdA overtuiging, dat werd weer helemaal goedgemaakt door iemand als dhr. J. C. Kalle van de SGP die duidelijk maakte dat zijn groepe ring zeer tevreden met dhr. Oversier als eerste burger is. Eenzelfde geluid kwam van dhr. D. A.. H. van Dis van het CDA terwijl de VVD wat gematigder-, maar zeker niet onvriendelijk bleek. Eerst was evenwel het woord aan loco burgemeester A. C. van Rossum voor de installatie van dhr. Oversier, 6 weken nadat burgemeester H. Bos afscheid ge nomen had. De officiële raadsvergadering waarin de ir taüatie plaats vond was belegd in het Verenigingsgebouw „de Schakel". Van het gemeentehuis staatnog slechts de voorgevel overend en 't was de nieuwe burgemeester die daar zelf de enige toespeling op maakte. „Aan de wens door de WD geuit dat er door het ge meentehuis een frisse wind zou waaien wordt daarmee ten volle voldaan....!" stel de hij vrolijk vast.... De Installatie Loco-burgemeester van Rossum die dhr. en mevr. Oversier en hun 3 kinderen welkom heette achtte zich van de taak ontslagen een beschrijving van Dirksland en Goeree Overflakkee te geven. Dhr. Oversier is geboren Oude Tongenaar en dientengevolge met de flakkeese omstan digheden op de hoogte. Nieuw voor hem is echter het burgemeesterschap waarom dhr. van Rossum vooral op de inhoud daarvan inging. Met het noemen van een aantal bezigheden waarmee de burge meester zich onledig kan houden reali seerde dhr. van Rossum zich dat een werk week twintig dagen zou moeten tellen om die alle te vervullen waarom hij dhr. Oversier raadde voor elke dag een keuze te maken. Dhr. van Rossum bood de nieuwe burgemeester een welwillende gemeenteraad en een staf van welwillende medewerkers. Het was.zijn wens dat de fam. Oversier zich spoedig in Dirksland zal kunnen vestigen en er zich thuis zal voelen. „Moge God u de wijsheid en de gezondheid geven uw ambt uit te oefenen" was 'sprekers hartelijke wens waarna hij dhr. Oversier de ambtsketen omhing waarmee voor hem het burgemeester schap over Dirksland een feit was ge worden. De raad.... Terwille van de beperkte ruimte slechts enkele markante punten uit de beschou wingen die de diverse fracties ten beste gaven. Dhr. J. L. Poortvliet(VVD) maak te dhr. Oversier duidelijk dat hij niet beantwoordt aan de door deze fractie gegeven profielschets: de nieuwe burge meester mocht vooral geen ambtenaar zijn. Dhr. Poortvliet stapte er overigens gemakkelijk overheen dat dhr. Oversier dat wel is geweest en zegde hem de voUt medewerking van zijn fractie toe: „wij waarderen dat u in de raad met de stand punten van de minderheid rekening wilt houden, zéker als dat in de praktijk merk baar zal zijn...." liet dhr. Poortvliet weten, „Wij hebben gekregen wat we hebben gevraagd", kon dhr. J. C. Kalle (SGP) tevreden vaststellen. „Moge het uw be geerte zijn Hem in alle uw wegen te kennen opdat Hij uw paden recht zal maken", zo wenste dhr. Kalle de nieuwe burgemeester toe, hem de steun van zijn fractie toezeggend. wanneer althans een beleid wordt gevoerd dat de toets en de kritiek van Gods Woord kan doorstaan. Erop zinspelend dat dhr. Oversier óók een geboren flakkeeër is stelde dhr. Kalle met een kennelijke instemming vast dat de „top" van het gemeentebestuur uit „eigen" Kopers van een zuinige Toyota krijgen naast de 2 jaar garantie (tot 100.000 km) nu extra: 2 JAAR GRATIS ONDERHOUD tot 40.000 KM. Dus ook géén kosten voor olie, materiaal en arbeidsloon! Maak nu kennis met Toyota in glanzende vorm en rij extra voordelig in 1984 en 1985. Goedereede: De G.O. 30, „de Klaartje" van rederij Gebr. Tanis, heeft de hele stormachtige vrijdag vervaarlijk vast gezeten in het Goereese Gat, ter hoogte van Goeree Havenhoofd, 's Avonds tegen zevenen, toen het opnieuw hoog water was, lukte het de reddingsboot „de Zeemanspot" de kotter vlot te trekken. De stranding van de kotter gaf in het weekend op Goeree Havenhoofd weer extra voedsel aan het verwijt jegens het gemeentebestuur dat er 2 miljoen uit de Visserijreserve wordt onttrokken ten be hoeve van de bouw van een sporthal in Ouddorp. De stranding werd veroorzaakt door de geringe breedte van de vaargeul. Een aantal kotters had nabij de Hinder op hoog water gewacht om de vaargeul binnen te kunnen varen. Toen meerderen dat tege lijk deden, raakte de G.O. 30 schipper Adam Tanis, Jac.zn. in een ondiepte om daar vast te lopen. De reddingsboot die rond half 9 uitvoer heeft 's morgens tever geefs getracht de kotter vlot te trekken; wel werd ze in een betere positie gemanou- vreerd waarin het volgende hoogwatertij kon worden afgewacht. De „Zeemans pot", met schipper Leen Koese, is de hele dag „stand-by" gebleven om direkt in te kunnen grijpen wanneer dat noodzakelijk zou zijn. Later op de avond zou een sleepboot zijn gekomen maar die kon, nog onderweg vanuit Europoort, worden ge meld dat de kotter vlot was gekomen. mensen bestaat. Niet dat dhr. Kalle de nieuwe burgemeester nu gelijk met een reeks verlangens op wilde zadelen, wél maakte hij hem duidelijk dat de bouw van een verzorgingshuis in Dirksland niet min der dan een vurige begeerte is.... „Moge u zo besloot dhr. Kalle onder Gods zegen werkzaam zijn voor de ware be langen van onze gemeente". Een vrouwelijke burgemeester, uit de kring van de PvdA zou voor de PvdA fractie de vervulling van een wens zijn geweest, niet een mannelijke CDA'er der halve. Niettemin putte dhr. de Berg hoop uits burgemeesters wens om te komen tot een rechtvaardige verdeling van de ge meentelijke vertegenwoordigingen. „U kunt er op rekenen dat onze fractie een terugkeer naar normale verhoudingen in de adviesorganen zo spoedig mogelijk zal aanvaarden", liet dhr. de Berg weten. Spr. betreurde het dat dhr. Oversier in een interview duidelijk had gemaakt het van groot belang te achten dat Dirksland zijn industriegrond kwijt raakt. „Wat kopen de mensen in dure huizen daarvoor terwijl zij door stijgende (woon)Iasten geen kans meer zien de eindjes aan elkaar te kno pen?" zo stelde hij de rhetorische vraag. Spr. hoopte dat de noden van deze cate gorie en die van de vele werklozen aan de nieuwe burgemeester zeker niet voorbij zullen gaan. Ook dhr. D. A. H. van Dis (CDA) kon met instemming vaststellen dat het CDA heeft gekregen om wie in de profielschets was gevraagd en hij maakte duidelijk ook niet anders te hebben verwacht gezien de gescheiden mening van de linkse partijen in de raad. Het bleef ook voor dhr. van Dis een onbeantwoorde vraag waartoe de Mi nister zou hebben geadviseerd wanneer de linkse partijen het in dezen wél met elkaar eens waren geweest. Overigens deed het dhr. van Dis deugd te hebben gelezen dat de burgemeester zal streven de frustraties bij de niet confessionele partijen weg te nemen; ,,geen eenvoudige-, wel een goede zaak" oordeelde hij. Dhr. van Dis liet niet na de nieuwe burgemeester te manen de hnkse minderheid ook weer niet te over schatten omdat ze één restzetel heeft gekregen door het falen van de RPF bij de laatste raadsverkiezingen. Zinspelend op de grote financiële onderlegdheid van zo wel de nieuwe burgemeester als die van de secretaris had dhr. van Dis geen enkele vrees meer dat de gemeente Dirksland ooit in de rode cijfers zou geraken ook al blijft er best nog wat te wensen: ,,we hebben weliswaar al veel voorzieningen maar daaraan zijn ook de reserves op- gemaakt" liet hij wat schamper weten, om met een fraaie beeldspraak te besluiten: „....we kennen hier zware, stugge, soms kleverige-, maar ook lichte, soepele grond. Ook de mensen zijn in zoveel soorten te verdelen en onder hen gaat u werken; moge u dat met Gods hulp in vreugde doen". Nadat nog gem. secretaris dhr. Noort- hoek, mede namens het gemeenteperso neel had gesproken en de nieuwe burge meester met de bereidheid tot goede sa menwerking ook een vulpen voor het schrijven van de vele handtekeningen had Mevr. Oversier kreeg bij aankomst een draagboeket bloemen van Nelleke van Nieuwenhuyzen, dochtertje van het VVD raadslid aangeboden was het woord aan de heer Oversier zelf Dank aan de Allerhoogste Dankbaar om het burgemeesterschap te mogen aanvaarden bracht dhr. Oversier allereerst dank aan de Allerhoogste Die hem heeft geleid en gespaard en op Wie hij in de toekomst zijn vertrouwen wil stellen. Wanneer hij de politieke gemeleerdheid van de raad zag herhaalde dhr. Oversier zijn overtuiging dat de democratie niet functioneert met een meerderheid van 51 gaf hij blijk van zijn voornemen ook de minderheid in de raad bij de besluit vorming te betrekken. Hij wees overigens af dat die partijen die geen wethouders zetel bezetten zich daarom oppositioneel zouden moeten gedragen. „Wanneer dat gebeurt is er altijd maar één slachtoffer; het gemeentebelang.!" zo waarschuwde burg. Oversier. Hij vroeg ieder die inzet te geven en bood daarbij de zijne aan dat op politiek terrein zo harmonisch mogelijk kan worden samengewerkt. Spr. acht dat een eerste vereiste om het hoofd te kunnen bieden aan de moeilijkheden die ten gevolge van de econoniische omstandig heden dreigen en waarvan de contouren zich nu al duidelijk aftekenen. Overigens maakte de burg. de raad duidelijk niet zélf met een programma naar Dirksland te komen maar de raad in het voeren van een eigen beleid te willen stimuleren en te respecteren. Dhr. Oversier stelt zich voor een burgemeester te zijn op wie de hele bevolking, met kleine zorgen, grote zorgen of in 't geheel geen zorgen, een beroep moet kunnen doen. Graag riep hij bij de vervulling van zijn ambt de toegezegde medewerking van de personeelsleden in om door ieder daartoe geholpen in het maatschappelijk gebeuren een rol van betekenis te kunnen vervullen. Voorals nog riep dhr. Oversier clementie in waar het gaat om de aanwezigheid van zijn Loco-burgemeester van Rossum hangt dhr. Oversier de ambtsketen om echtgenote. Graag zal zij haar represen tatieve taak gaan vervullen maar momen teel praevaleert nog de zorg voor het gezin dat nog op een afstand van 120 km van Dirksland woont, evenwel met de be doeling om zich zo snel mogelijk in de nieuwe woonplaats te vestigen. Spr. dankte tenslotte voorde vriendelijke en openhartige wijze waarop hij en zijn gezin waren begroet: „mogen wij in de toekomst onder Gods zegen werken aan de belangen van de gemeente Dirksland" zo was zijn wens. Dhr. Oversier had niet verheeld zijn poli tieke principe te laten weten: „afkomstig uit de voormalige CHU onderschrijf ik nog steeds de 12 bekende CHU karakte ristieken als ideële uitgangspunten voor het poUtiek handelen. De CHU, met als bekende drieluik: God, Nederland en Oranje". Veler welkom.... Een nadrukkelijk welkom werd burg. Oversier en de zijnen toegeroepen door, als eerste, burg. van Velzen van Goede reede, mede namens de burgemeesters kring van Goeree-Overflakkee en Voome en Putten. Dhr. van Velzen wees er zijn collega op dat het burgemeesterschap wel iswaar een mooi ambt is maar dat ver guizing en waardering soms dicht bij el kaar kunnen liggen terwijl het kan zijn dat de burgemeester noch aan het een-, noch aan het ander part of deel heeft. De Postcommandant van de Rijkspolitie Opperwachtmeester Leeflang was de vol gende die dhr. Oversier begroette, hem alle medewerking van de politie aanbood en in Dirksland een gezegende tijd toe wenste. Dat deed ook oud-burgemeester Bos. Nog onder de indruk van het spon tane afscheid dat hem ten deel was ge vallen wenste hij zijn collega een minstens zo genoegelijke tijd in Dirksland toe. het was dhr. Bos evenwel niet mogelijk een daartoe dienend recept te geven: „het blijft nu eenmaal een kunst om de veelkleurige en soms tegenstrijdige activiteiten de no dige richting en ruimte te geven" had dhr. Bos ervaren. De welkomstwoorden sprak hij mede namens het bestuur van het Ziekenhuis en van de Stichting Verzor gingshuis. Geen wonder dat dhr. Bos ook en vooral dat laatste in de aandacht van dhr. Oversier aanbeval. Volgende sprekers waren dhr. G. W. Robijn namens de Woningbouwvereni ging dhr. Uhl als directeur Financieën Binnenlands bestuur en ds. van der Lin den met een hartelijk welkom namens de Herv. Kerken uit de drie dorpen. Ds. bad de nieuwe burgemester de vreze des Hee- ren als beginsel van alle wijsheid toe zodat zijn burgemeesterschap zowel tot opbouw van de gemeente Dirksland als tot opbouw van Gods Koninkrijk zou mogen strekken. Tenslotte waren het brandweercomman dant dlir. J. W. de Geus en de jongste zus van burg. Oversier, mevr. Meijer-Over- sier die een gelukwens spraken. In zijn korte beantwoording liet dhr. Oversier blijken zich bijzonder in te willen spannen voor het doorgaan van de bouw van het Verzorgingshuis waaraan door de oud-burgemeester en de gemeente raad al zo hard is gewerkt. „Het zou wel heel onaanvaardbaar zijn als wij als eerste gemeente het slachtoffer zouden worden van een nieuw Overheids beleid", was zijn mening. O.a. dankte dhr. Oversier ook ds. van der Linden voor zijn wens op de vervulling waar van dhr. Oversier van harte hoopt. „Een tweede beginsel der wijsheid zal voor mij zijn het respecteren van de gemeenteraad" zo liet hij tenslotte weten. ca B BI c3 q ca e a Dorpsweg 28-34,01870-4466, Sommelsdijk

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1