NIEUWE BOEKEN r jeugd- hoekje w ^a 1 a Begrafenisonderneming ..VOORZORG" Haast bij vinden bergingspiaats bavenslib Briefwisseling van Oom Ko Jarige JANUARIRAADSEL 1 EXTRA RAADSEL A S 0 O M A A T U 1 T z a 6 l 3 6 n S ALLEMAAL Uitslag wini(eiiersal(tie Ondernemersvereniging Ouddorp, december '83 Drietal Teeltlnformatleboekjes Uitslagen Damvereniging „Denl( en Zet" Bladz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 13 JANUARI 1984 C. H. Spurgeon, Laat uw licht schijnen. Uit geverij De Groot- Goudriaan te Kampen. 44 blz. Prijs f 8,90 Dit boekje bevat een uittrek sel van college-toespraken, door de 19e eeuwse opwek kingsprediker Spurgeon voor zijn studenten gehouden. Evenals de Heere Jezus dat eertijds Zelf deed, sprak ook Spurgeon veel door middel van beelden en gelijkenissen. Om aan te tonen dat hij in staat was vele uren over één enkele kaars te spreken, hield hij drie lezingen daarover. De treffendste gedachten daaruit werden in dit boekje samengebracht. Terecht noteerde de uitgever op de achterflap dat hier de prins der predikers aan het woord is, die de voor ieder begrijpelijke taal van het alle daagse leven spreekt. En hij weet zijn beelden op overtui gende wijze te betrekken op het geestelijke leven. Dit uit- gaa^e betreft de negende druk. Ds. L. Kievit, Om de eer van Zijn Naam. Uitgeverij J. H. Kok te Kampen. 86 blz. Prijs f 13,90 Aan ds. Kievit predikant van de her vormde gemeente te Gouda werd en kele maanden geleden een jubileumbun del aangeboden; een bespreking van de inhoud stond onlangs in Eilanden Nieuws. Bij die gelegenheid sprak een van de vrienden als zijn wens uit dat de jubilaris nog eens een Postille zou publiceren een boek met preekschetsen. Misschien mogen we het boekje „Om de eer van Zijn Naam" als een voorloper daarvan be schouwen. Het bevat twintig meditaties, ooit als zodanig gepubliceerd in De Waarheids vriend. Wat hun zeggingskracht en Schrift- gebondenheid betreft, zijn het als het ware preken in een notedop. De meditator koos als uitgangspunt voor zijn gedachten tek sten uit Exodus 32 - 34,1 Samuel 4 - 5 en 2 Samuel 6. Het merendeel van de schrift gedeelten heeft te maken met de oud testamentische tabernakeldienst. C. van den Bovenkamp, Hem mijn Helper heten. Uitgeverij De Banier te Utrecht. 120 blz. Prijs f De ondertitel van dit boek luidt: „Ar tikelen, gesprekken, verslagen en ver halen over gehandicapten(zorg)". Het werd uitgegeven ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Vereniging „Ge handicaptenzorg der Gereformeerde Ge meenten". Binnen de Gereformeerde Gemeenten wordt middels deze eigen organisatie veel zorg besteed aan de opvang van en hulp aan de verstandelijk, lichamelijk en so ciaal gehandicapte medemens, zowel jon geren als ouderen. Bekend zijn de twee gezinsvervangende tehuizen „De Eerste ling" te Moerkapelle en „De Beukelaar" te 's Gravenpolder. Dit boek schenkt onder meer aandacht aan deze tehuizen, daarnaast aan de kin derdagverblijven en een mogelijkheden als aangepaste kerkdiensten, catechisatie, enz. Ouders van gehandicapte kinderen vertellen over de aanvaardingsproblema- tiek. Men leze b.v. het vraaggesprek met ds. B. de Romph te Noordeloos. Het boek bevat veel goeds. Toch vind ik het over het algemeen te fragmentarisch. Spurgeon En niet elk artikel(tje) is m.i. dermate waardevol dat het een uitgave in boek vorm verdient. Samuel Gerber, Sterven.... toch niet onvoorbereid? Uitgeverij Boeken- centrum b. v. te 's Gravenhage. 87 blz. Prijs f 13,90 Boeken over de voorbereiding op de dood waren in vroeger tijd niet ongewoon. Zo schreef Luther in 1519 zijn „Ein Sermon von der Bereitung zum Sterben". Te den ken valt verder aan William Perkins' „A salve for a sick man" (Balsem voor zie ken) en aan „Euthanasia ofte Welsterven" van Johannes Hoornbeek. In boeken als deze trachtten de gereformeerde vaderen pastorale hulp te bieden op de weg naar het levenseinde. Trouwens, is niet heel het leven als zodanig te typeren? En behoort de overdenking van de dood en het toekomende leven niet tot de praxis piëtatis, de praktijk der godzaligheid, die het hele leven omvat? In onze 20ste eeuw is de verschijning van boeken met dit onderwerp sporadisch. Dat zal wel samenhangen met de meer op het Dies-seitige (het hier-en-nu) gerichte levensbeschouwing en -houding van onze dagen. Het boekje van Gerber is evenwel een uitzondering op deze stelling te noe men. De schrijver die mij verder on bekend is vraagt aandacht voor de voorbereiding op het sterven. Zelfs door middel van een persoonlijk gerichte vraag: „Sterven.... toch niet onvoorbereid?" Zowel de voorbereiding op het eigen ster ven als de stervenshulp aan anderen ko men aan de orde. Heel praktisch, maar ook heel fundamenteel. Als de enige goe de toerusting tot het sterven wijst de schrijver op het toebehoren aan Christus Jezus en het delen in Zijn genade. Een enkele uitdrukking in dit verband is mij wel wat te activistisch gekleurd zo b. v. op blz. 35v.), maar dit is niet de overheer sende tendens van het boekje. Ik beveel het ter lezing en bezinning aan. Het onderwerp is niet onbelangrijk. Het leven van de christen staat immers onder de spanning van de pelgrimage. Typerend dat de „enige troost beide in het leven èn sterven" dezelfde is namelijk „dat ik met lichaam en ziel niet mijzelf, maar mijns getrouwen Zaligmakers Jezus Chris tus eigen ben.Zalig dan de doden die in de Heere sterven. J. K. Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Post bus 8, Middelharnis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden ge publiceerd. WAAROM Je ziet in sommige firmanamen als C& A en titels nog wel eens het letterteken staan. Waarom wordt dat daarin wel gebruikt en vrijwel nooit in normale zinnen En waar komt dat vreemde teken vandaan? Antwoord: Volgens taalkundigen is dit symbool een ligatuur, dus een verstren geling van twee letters die vroeger vast aanéén werden geschreven en die na de uitvinding van de boekdrukkunst ook tot één letterblokje werden gegoten, zoals bijvoorbeeld nog gebeurt met de fl (het oude guldenteken) en voor procenten. Het huidige &-teken zou volgens histo risch onderzoek zijn gevormd uit de e en de t van het latijnse woord „et", dat hetzelfde betekent als ons voegwoord: en. Uit oude handschriften blijkt, dat deze ligatuur al in de achtste eeuw voorkwam >f én dit Venetiaanse drukkers haar om streeks de vijftiende eeuw in boeken gin gen gebruiken. In die tijd konden de lezers er beter dan nu een rond gevormde kapi tale E (in de vorm van een gespiegelde 3) met daaraan vastgehaakte kleine t uit lezen. Later is het symbool wat gestroom lijnd en werd het meer en meer in de vorm van een opengewerkte 8 geschreven dan als Et De wijze van schrijven en drukken en ook 't tekenen en schilderen loopt vooral bij firmanamen in de verschillende landen sterk uitéén. In normale schrift uren en moderne leesboeken wordt 't zelden toegepast, maar in handelsdruk werk en reclame kom je dit teken regel matig tegen. KSURIMG VAARBtWiJS Ik ga een boot kopen, maar hoorde dat ik voor verkrijging van dat nieuwe vaar bewijs medisch gekeurd moet worden. Nu ben ik pas door die mangel gegaan i. v. m. verlenging van mijn rijbewijs. Moet ik dan toch weer naar een andere dokter en zoveel geld uitgeven vooreen onderzoek? Antwoord: Neen, voor het zg. klein vaarbewijs I en II voor de pleziervaart is geen medische keuring nodig. U kunt volstaan met een „eigen verklaring" zoals bij het rijbewijs. Medisch onderzoek volgt uitsluitend als die eigen verklaring wijst op enigerlei afwijking. Zelfs als u voor uw beroep of voor het besturen van een vrachtschip of dgl. over een groot vaar bewijs moet beschikken, kan in dit geval Raad van de Waterstaat: De Raad van de Waterstaat vindt dat er zo spoedig mogelijk, maar uiter lijk 1 januari 1988 een grote bergings- lokatie voor havenslib aan de kust moet komen met een capaciteit van 120-150 miljoen kubieke meter. De meest vervuilde specie (klasse 3) mag niet meer in zee worden gestort en de iets minder vervuilde (klasse 2) tot uiterlijk 1 januari volgend jaar. In ieder geval mag het baggerwerk niet stagneren. Het is volgens de raad niet aanvaardbaar dat de Rotterdamse havens en de vaarwegen in die regio niet op voldoende diepte worden gehouden, gelet op de grote nationaal-economische be langen. Dit meldt de raad in zijn advies, dat hij op verzoek van minister Smit-Kroes van Ver keer en Waterstaat aan haar heeft uit gebracht. De Minister had de Raad van de Waterstaat al laten weten, dat zij er zich grote zorgen over maakt, dat er niet tijdig stortplaatsen beschikbaar komen voor het verontreinigd havenslib uit de Rotter damse haven. Zij signaleerde dat de na gestreefde datum van 1 januari 1987 voor het beschikbaar komen van een grote bergingslokatie op zee vermoedelijk niet gehaald kan worden, omdat er vertraging is bij de voorbereiding. Zij acht een uitstel van één jaar niet uitgesloten. De Raad van de Waterstaat heeft in zijn advies met deze vertraging rekening gehouden. Wat betreft de meest verontreinigde bag- gerspedie vindt de raad, dat er naar ge streefd moet worden op korte termijn de beschikking te krijgen over de Put van Heenvliet, Gadering en Landtong Ca- landkanaal als bergingsplaatsen (totale capaciteit 12 miljoen kubieke meter tot 1988). Die plaatsen zullen in de komende herfst beschikbaar moeten zijn. Als voor de berging van klasse 3 specie toch niet voldoende ruimte komt, kan volgens de raad het gebruik van de lokatie Kaliwaal bij Druten in Gelderland worden over wogen. Weliswaar zijn de kosten voor het transport daarheen hoog (zeven tot negen gulden per kubieke meter), maar toch lager dan aanvankelijk was geraamd. Voor de berging van klasse 2 specie pleit de Raad van de Waterstaat voor een plaats op de Maasvlakte ten westen,van de Europaweg. Deze berging zou dan tijde lijk moeten zijn. Het voordeel ervan is dat al aan het einde van dit jaar met de berging kan worden begonnen. Bovendien biedt deze lokatie een capaciteit, die eenvoudig aan de behoefte kan worden aangepast. Mocht deze oplossing uiteindelijk toch niet mogelijk blijken, dan zou de aanleg van een zogenaamde mini-slufter, een ruimte binnen een lusvormige dam aan de rand van de Maasvlakte met een capaci teit van 8 miljoen kubieke meter, tot de mogelijkheden behoren. De mini-slufter zal volgens de Raad van de Waterstaat zodanig van vorm moeten zijn, dat het verlengde van de zogenaamde demarkatielijn die bedoeld was als grens van de industriële activiteiten op het land, niet wordt overschreden. Met dit plan dient niet vooruitgelopen te worden op de aanleg van een grote slufterdam, waar voor reeds plannen bestaan. Als men een mini-slufter overweegt, verdient het vol gens de Raad van de Waterstaat wel aanbeveling deze oplossing af te wegen tegen een wat grotere, zogenaamde kleine slufter met een capaciteit van 40 miljoen kubieke meter. De aanleg daarvan vergt volgens de raad maar drie maanden meer dan de bouw van een mini-slufter. met een eigen verklaring worden volstaan, als u tenminste kunt aantonen dat het medisch onderzoek voor het rijbewijs niet langer dan twaalf maanden geleden heeft plaats gevonden. KOmt 8L0EMEN¥REUGDE Het valt me telkens weer op, dat tege lijk gekochte snijbloemen bij mijn vrien dinnen langer goed blijven dan bij mij. Kan dat aan vochtgehalte of rook in huis liggen? De behandeling is verder 't zelfde. Antwoord: Gezien uw brief spoelt u de vazen wel om, maar reinigt u ze niet grondig na gebruik. Dat omspoelen is besUst onvoldoende, want er heeft telkens een rottingsproces plaats gevonden als steel en blad onder water stonden. Het vuil van het water hecht zich aan de binnenzijde van uw vazen, en het besmet het verse water. Was uw vazen dus telkens behoorlijk met zeep of afwasmiddel, spoel ze daarna nog eens goed om en kijk dan eens hoe lang uw snijbloemen blijven staan. Zonodig water bijvullen in die vaas, dan heeft het vochtgehalte in huis of een vleugje rook geen invloed. De bladeren wegnemen voor zover de stelen onder water staan. ANTIEK BEWAREN De buurman wil mij een reeks kostbare antieke wandborden in bewaring geven omdat hij zijn huis tijdelijk gaat ver huren. Moet ik daarvoor een speciale verzekering afsluiten of kan ik bij breuk bij mijn w.a.-verzekeraar aankloppen? Antwoord: Als u iets bewaart voor anderen, behoort u daar heel voorzichtig mee te zijn en „het goed te beheren als ware het van uzelve". Dat wil zeggen, dat u het niet op de w.a.-verzekering kunt verhalen indien u er onzorgvuldig mee omspringt en schade aan toebrengt. Maar uw buurman heeft waarschijnlijk een kost- baarhedenverzekering. Hij kan beginnen aldaar aan te melden, dat de borden tij delijk bij u zijn ondergebracht en daar verzekerd moeten zijn of blijven. Uiter aard blijft die verzekering voor zijn reke ning. Wil zijn verzekeringsmaatschappij dat risico niet aanvaarden, dan kunt u beter weigeren om dat antiek zolang in huis te nemen. Beste jongens en meisjes, daar zijn we dan met het eerste jeugd- hoekje in het nieuwe jaar. We zullen hopen dat we ook in dit jaar weer vele hoekjes voor jullie mogen plaatsen. De Heere geve ons er kracht en lust toe om dit werk, ook in het jaar dat we nu zijn ingegaan, weer te kunnenen mogen vol brengen. Het is een aangename en nuttige bezigheid. In het afgelopen jaar zijn veel vrienden en vriendinnen afgezwaaid. Zo gaat het in het leven. Wat zou het fijn zijn, als er in dit jaar wat nieuwelingen bij zouden komen. Veel goed wensen heb ik van jullie mogen ontvangen, en dat doet je oom toch goed. Zelfs hebben er velen om mijn verjaardag gedacht. Dat was een echte verrassing, want er waren zelfs gelukwensen bij van oud raadselnichten. Allemaal hartelijk dank voor de blijken van medeleven. Voor de maand december was er nogal wat werk opgegeven. Voor enkelen mis schien wel wat teveel. Toch blijkt uit de nu reeds ontvangen brieven, dat velen er uit gekomen zijn, ondanks de „haken en ogen". Het kan soms een puzzel worden, dat puzzelen, maar daar zijn het dan ook puzzels voor. Jullie kunnen nu ook weer je krachten beproeven op de nieuwe op gaven. Hier komen ze: Remco Funcke - Nieuw Zeeland: Zulke afstanden kennen wij hier niet Rem co; is me dat even een overtocht, drie uren op een boot. In Zeeland gaan er wel een heleboel auto's op de veerboot, maar geen treinen zoals bij jullie. Je hebt een pracht rapport zeg! Het taalvak is zeker uit sluitend engels? Het zal voor jou niet mee vallen om de Nederlandse raadsels te maken Remco; gelukkig dat vader en moeder je een handje helpen. Jacqueline Funcke - Nieuw Zeeland: Wat een lange brief heb je geschreven Jacqueline; je kan er wat van hoor. Enook al zo'n mooi rapport Er is niet zoveel verschil in vakken met Nederland. Dat zal later wel anders worden. Mijn dank voor de goede wensen hoor. Ik ben erg blij datje zo tevreden was met het poezieversje. Zoiets is altijd leuk als je het later nog eens leest Dank voor de fijne brief Jacqueline! Jan Aleman - Kenya: Zelfs in Kenya last gehad van de post staking in Nederland? Het is wel erg geweest hoor; gelukkig is het achter de rug. Het is niet zo heel erg als jullie achteraan komen, want dat heb je onder normale omstandigheden ook Jan. Dat kan eenmaal niet anders. Dat zal gezellig zijn als je oma op bezoek komt? Een flinke oma hoor, die zo'n lange reis aandurft André Aleman - Kenya: Bij jullie wordt het Kerstfeest onder heel andere weersomstandigheden gevierd dan in Nederland. Daar moet je wel aan wennen André. Jullie zijn dus ver weg geweest naar de kerk? Ja, hier heb je die lange afstanden niet Maar een vreemd kostje hoor, dat jullie te eten kregen. Mis schien is het best lekker. Oom Ko is al aan het afkeuren zonder het zelf geproefd te hebben. Maar zuurkool eten jullie beslist niet André! Kees Aleman - Kenya: Weer een nieuwe hut aan het bouwen Kees; bomen zijn er bij jullie genoeg. In Nederiand is er bijna geen plaats voor de jeugd om eens echt uit te ravotten, daar hebben jullie geen hinder van. Is dat de laatste klas waar je nu in terecht komt? Ik merk dat er bij jullie kerkdiensten zijn voor Nederlanders en inlanders. Er zijn veel Hollanders in de omgeving, dat had ik echt niet gedacht hoor. Hannie Grinwis - Ouddorp: Je brief heb ik ontvangen Hannie, maar oplossingen waren er niet bij. Ik weet niet of dat de bedoeling geweest is? Is me dat even druk geweest met Kerstfeest; maar gelukkig dat jullie nu zo'n mooi gebouw hebben zeg. Maar dat is wel nodig ook met zo'n grote vereniging. En was je erg zenuw achtig toen je een inleiding moest houden? Chris Ras - Yerseke: Je hebt je brief keurig getypt Chris; er zit schot in het typen, en zo maar doorgaan hé. Dat is een mooi boek zeg, het hol op de hei. Maarjehebthet al uitgelezen, jammer hoor. Je hei je vekansie weer op Haarken deurgebrocht? Joe treft ut nog alles bie je opa's, 't Is wé mooi ewist, ma 't is verbie Chris. Noe zitje we in Yese op schole, i ma leer'n. Addy v.d. Velde - Yerseke: Veel was er niet te vertellen, maar als.er eens wat te vertellen geweest was, weet ik niet waar je het had moeten bergen. Zo'n dropping lijkt me erg interessant vooral als het goed donker is, met wat regen en wind. Dan wordt het pas echt hé. Als je voor zjezelf koken mag op school, ligt het wel aan jezelf als je nietje lievelingskostje krijgt Het uitslapen is ook weer achter de rug Addy, 't is nu weer: vroeg op en vroeg naar bed. Klazina Joppe, Dirksland, hartelijk ge feliciteerd met je verjaardag! Klazina is jarig op 15 januari, en zij woont Wilhelminalaan 3, 3247 AS Dirksland Klazina ontvangt graag post dus als het even kan graag een kaartje! 1. Jaargetijde 2. Plaatsje in Zeeuws Vlaanderen 3. Levenssap 4. Deugniet 5. Jongensnaam 6. Vangtoestel 7. Drank 8. Reukorgaan 9. Niet grof 10. Heidemeertje 11. Inhoudsmaat (Ex. 29) De cijfers zijn reeds gegeven. De ge vonden letters kunnen jullie achter het juiste cijfer invullen, en overbrengen naar het bovenste cijferraam. Bij juiste in vulling ontstaat een gezegde van een Ne derlandse dichter. Staring. Het handelt over de winter. Maak van de gegeven woorden van drie letters, vier nieuwe woorden van vijf let ters, door twee letters toe te voegen, en wel zodanig, dat de vier toegevoegde woorden van twee letters, samen een beroep vor men!!! J 6 J u V '3 V n V Evangelisatiedienst te Ouddorp woensdagavond 18 januari a.s. om 8 uur in de Doopsgez. kerk aan de Weststraat Spreker: ds. Joh. Smink van Zwolle Ieder is hartelijk welkom r if V ^f ^9 S 10 Jt J de hartelijke groeten van OOM KO Hoofdprijs: Mej. Alie Hoek, Boompjes 4; 2e prijs, J. Tanis, Molentienden 58; 3e prijs, J. Tanis-v.d. Wende, Westduinweg 29 a; verder onderstaande winnaars van een waardebon van 50, N. v.d. Nieuwendijk, Stationsweg 27; J. de Rooij, Molentienden 111; J. C. v.d. Bok, Duinkerkerweg 19; J. Hollaar, Wil helminaweg 52; Elma Hameeteman, Wil helminaweg 15; Peet v.d. Stoep, Heyburg 1; P. Vrolijk, Broekweg 15; W. Tanis, Hazersweg 1; D. Flikweert, Dorpsweg 2; T. Rijnbrand, Hermansweg 24; A. J. Nederveld, Hazersweg 34; Anita v.d. Berg, Keijzerstraat 14, Stellendam; J. Tanis-Westhoeve, Molenweg 34; M. Koomeef, Vissersstraat 16; Mattie Ha meeteman, Wilhelminaweg 15; J. Ha meeteman, Hofdijksweg 39; Ellis v.d. Stoep, Heyburg 1G. van Rossum, Ste nenbaak 14; A. Tanis-Hakvoort, Tulpen pad 6,' Stellendam; H. Mierop-Breen, Wil helminaweg 26 (namen zonder plaats naam zijn allen uit Ouddorp). Bovenstaande prijswinnaars kunnen hun prijs aflialen bij Slagerij J. Wagenaar, Weststraat 2a te Ouddorp. Trekking is verricht door Opperwacht meester der Rijkspolitie, dhr. A. H. Bijl, op woensdag 4 januari 1984. SAMEN OVER DE DREMPEL Waar vind ik de stichting,. Samen over de drempel?" Antwoord: Deze stichting ter bevor dering van de maatschappelijke accep tatie van geestelijk gehandicapten heeft haar secretariaat aan de Smitsweg 547, 3765 CR Soest en het telefoonnummer is 02155- 18932. Van de firma C. W. PANNEVIS' Zaad- teelt en Zaadhandel B.V. te Enkhuizen ontvingen wij een drie-tal teeltinformatie- boekjes over de produkten spruitkool, uien en de conserventeelt van erwten, stamslabonen en spinazie. Naast een omschrijving van de rassen wordt een groot aantal richtiijnen gegeven over onderwerpen als zaaien, bemesting en bestrijding van ziekten, plagen en on kruiden. Met deze teelttechnische informatiereeks hoopt de firma Paimevis tegemoet te ko men aan een toenemende vraag naar teelt- gegevens over de verschillende produkten. De boekjes uit deze serie zijn gratis be schikbaar voor de telers van bovenstaan de produkten. U kunt hiervoor kontakt opnemen met de vertegenwoordiger van Pannevis in uw rayon of rechtstreeks met het kantoor te Enkhuizen. C. W. PANNEVIS' Zaadteelt en Zaadhandel B.V. Postbus 2 1600 AA Enkhuizen Tel. 02280 - 12145 Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" Sommelsdijk/Middelhamis d.d. 9 januari 1984. Afdeling I J. van Hoorn - B. Vis1-1 K. Vis - C. Spee2-0 J. Dekker - B. Vis0-2 P. Leroy - J. van Hoorn1-1 J. Lodder - H. Koese1-1 Afdeling II C. v.d. Bos - S. Hoogzand1-1 C. Polder - I. Koese1-1 P. Bakker - A. Knape0-2 M. Klink - A. Krijgsman1-1 H. Verolme - N. Quispel2-0 Afdeling III A. v.d. Sluijs - M. van Lente1-1 J. Kamp - F. Noordijk0-2 L. Taaie - W. Vroegindeweij0-2 H. Noordijk - T. van Brussel1-1 Joh. van Hoorn - L. van Erkel1-1 Afdeling IV A. Campfens - J. v.d. Kooij1-1 J. HoUeman - N. Kievit1-1 L. Kievit - R Jacobs2-0 J. de Rooij - P. Verhage0-2 J. Groenendijk - G. Zaaijer1-1 f (p /o )S /'f rr lê ie 2/ Ji JJ i9 Jir f/ Je> 3/ Si jj 3'/ jr Jé JJ Jg J_f ie> <f/ >j ir ié. tt j IS- li J2 S JO •/o 3S JV ■if <i8 if it Jl /r 10 7 li jj\ iS 2»/ It Jé II 'j lil is II jr Xo 11 i il deh f iJ Tevens Taxi (dag en nacht bereikbaar). P. Vroegindeweij, Emmalaan 18, Middelharnis Tel. 01870-2996

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 6