Zilveren gemeentepenning voor brandweercommandant W. A. v.d. Welle MEDEDELING heeft te koop: Bouw van een nissenhut niet bij voorbaat uitgesloten KOMT Uggg&EVEN PROEVEN? PREDIKBEURTEN Jois kledingshop een SCHUIFPUI Feestweek „Ons Huls" Oostflakkee: Mededeling aan Girorekeninghouders Cursus geestelijke vorming Bladz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 13 JANUARI 1984 Vele sprekers prezen zijn doorzettingsvermogen De brandweercommandant van Oost flakkee, de heer W. A. v.d. Welle uit Ooltgenspiaat is een man die niet gauw uit het veld geslagen is maar dinsdagavond was hij wél even stil toen hij en zyn echtgenote in de grote zaal van Hotel „Hobbel" een gemê leerd gezelschap aantroffen dat spe ciaal voor hen gekomen was. De heer Van der Welle, die 20 jaar brandweer man is en 10 jaar commandant van Oostflakkee als opvolger van de heer M. Goudkamp, werd door het ge meentebestuur, zijn manschappen en meer andere takken van dienst gehul digd voor het vele werk in het belang van het brandweerwezen en mitsdien voor de gehele bevolking gedaan. Hij kreeg daarvoor de zilveren gemeente penning, een insigne met oorkonde en vele goede woorden en prachtige ca- deau's aangeboden. Een ongebruike- Igk jubileum (10 jaar) maar wel ver diend, dat was een constatering die in de diverse toespraken te beluisteren was. Hij kon het mooi versieren De ceremoniemeester voor deze samen komst, de plaatsvervangende comman dant de heer M. Hobbel te Den Bommel verwelkomde allereerst de heer en me vrouw Van der Welle-Bom, vervolgens burgemeester drs. W. M. de Vos, de wet houders A. Kroon en P. H. v.d. Ree, gemeentesecretaris H. W. de Vries, leden van de gemeenteraad van Oostflakkee, chefs van diverse afdelingen van de ge meente en de technische dienst, de politie, de heren A. Kamphuis en R. C. v.d. Pol van de regio Zuidelijk-Zuid-Holland te Dordrecht, M. Peekstok als voorzitter van de vereniging van brandweercomman danten op Flakkee; D. Stolk, kringhoofd B.B., Kring Zuid-HoUand-G te Helle- voetsluis en voorts de drie korpsen van Oostflakkee: Den Bommel, Oude Tonge en Ooltgenspiaat Het echtpaar Van der Welle, dat bij binnenkomst met applaus werd begroet vernam uit de mond van zijn collega, dat deze samenkomst op initiatief van de burgemeester was belegd. De heer Hob bel sprak tevens over het bijzondere van deze avond, 't gaat eigenlijk niet om die 10 jaar maar om de prestatie die in die tijd is geleverd. „Hij is in het gemeentehuis kind aan huis en hoe hij alles versiert weet ik niet; het gaat met een grap, maar het gaat", aldus de heer Hobbel. „Uw mensen" Burgemeester De Vos releveerde aller eerst de loop van de in het zoimetje gezette commandant „We willen graag deze zaak in ruimere kring vieren en in overleg met de heer Hobbel, samen met alle brandweermensen „uw mensen" zijn we hier bijeen". Uit het dossier blijkt dat Van der Welle 20 jaar lid is van het korps, met enkele bijzondere uitspringers: 1 januari 1966 brandwacht 1 e klas, 7 januari 1969 bevel voerder korps Ooltgenspiaat en 1 januari 1974 commandant Oostflakkee. „Toen is de juiste keuze gemaakt, want u weet op gepetste wijze op te komen voor uw mensen en de brandweer tot de gren zen van het haalbare, politiek en finan- Uit handen van drs. de Vos neemt dhr. v.d. Welle (l) de gemeentepenning in ontvangst cieel te brengen", aldus de burgemeester. „Bevelvoerders geeft u de kans zelf standig te werken, u wijst de korpsen op hun verantwoordelijkheid, u wist de brand weer in een nieuw jasje te steken, drie nieuwe spuiten werden ingezet en voor de laatste twee die in november j.l. werden overgedragen hebben wij uiteraard zeer positieve gespreken gevoerd, wij zaten op één lijn", aldus nog steeds de heerDe Vos. Spreker vervolgde: „bij de overdracht hebben we u reeds bedankt en dit willen we hier nogeens nadrukkelijk herhalen en als blijk heeft het gemeentebestuur gemeend u hiervoor de gemeentepen ning in zilver met inscriptie te moeten uitreiken". Verder kreeg de jubilaris het jaarteken voor 20 jaar trouwe dienst, behorende bij de vrijwilligersmedaille, die de burgemeester als blijk van waar dering vanwege Hare Majesteit de Ko ningin aan Wijnand Abraham van der Welle uitreikte. Voor mevrouw Van der Welle was er een prachtig bouquet bloemen. a Ia minuut was het er Hiema kregen de drie bevelvoerders het woord. De heer KI. van Ree namens het korps Ooltgenspiaat. Oiider uw leiding was het materiaal a la minuut aanwezig. Op de nieuwe spuiten zijn we allen zeer trots. Dank voor uw medewerking hierin. Om bij de tijd te blijven werd een moderne wandklok aangeboden. De heer Jan Kamp van Den Bommel prees de capaciteiten en de kwaliteiten in een humoristische speech. „U wist de zaken aan elkaar te praten. Gaat zo door met je gezelligheid". Het cadeau was een moderne barometer. Daan de Ron uit Oude Tonge sprak over de emotionele betrokkenheid bij het aan schaffen van de nieuwe spuiten. U was en wij zijn zo groos als een bezem. Een ingelijste foto van de overdracht van de spuiten was een passend geschenk. Plv. commandant, de heer M. Hobbel gaf zijn mening te kennen, mede namens alle manschappen. Hij bedankte zijn kol- lega en zijn vrouw voor de prettige samen werking en de goede verstandhouding. voor zondag 15 januari 1984 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 ds. W. J. op 't Hof; woensdag 18 januari 19.00 uur eerw. heer G. Meu- leman- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. J. Seele, 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord - Doopsgez. Gem. 9.30 uur ds. M. C. Maliepaard, Pemis. GOEDEREEDE-Herv. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. M. Aangeenbrug. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmer, bediening Heilige Doop; 18.00 uur ds. M. van Campen, Vlaardingen, extra koUekte kerkvoog dij - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord, 17.00 uur ds. J. Bakker, Capelle a.d. Ussel. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., extra koUekte verwarming - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. B. Baak, Den Haag. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden, 18.00 uur ds. D. Dekker, 2e kollekte expl. Onder de Wiek - Ger. Gem. 10.00 (Heilig Avondmaal) en 18.00 uur ds. A. Hoo- gerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. heer A. H. Veldhui zen, extra kollekte bouwfonds - Ger. Gem. 10.00 uur lezen, 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a.d. Ussel; 18.00 uur ds. L. Kruijmer, bevestiging ambtsdragers, extra kol lekte kerkvoogdij - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. Drenthe. LUDKASKAPEL H.D.G. - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten, extra kollekte NBG, Introïtus: Psalm 123 1, Jeugd groep: Soimnelsdijk. MIDDELHARNIS- Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist, 18.00 uur ds. G. C. de Jong; extra kollekte kerk; art. 20 NGB - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. M. G. Kampstra, Goes - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. A. v.d. Waal, Heilig Avondmaal - Ger. Kerk (vrijgem.) 9.30 uur lezen, 14.30 uur ds. C. Kleijn. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom; Heid. Catechismus zondag 22; Ie kollekte kerkvoogdij, 2e kollekte kerkeraads- fonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap, Amemuiden; 18.00 uur ds. P. de Jager; extra kollekte NBG - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Klok, 18.00 uur ds. J. A. H. Jongkind, Brandwijk, extra kollekte restauratiefonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Hage, 18.00 uur dss. Stutvoet, Brouwershaven. DEN BOMMEL- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, extra kollekte kerk - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur de heer A. v.d. Schee, Spijkenisse. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. lO.Oo uur ds. K. van Meijeren; 18.00 uur kand. W. G. Hulsman, Zeist; extra kollekte quotum - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur. ST. MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. D. Oskam, Spijk - Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen - Oud Ger. Gem. 3 x lezen. YERSEKE - N.H. Ger. Bond 14.30 uur ds. M. B. v.d. Akker, 18.30 uur ds. A. Schaap. Spreker bood een zeer exclusief cadeau aan. Het was door mensen uit het korps gemaakt: een straalpijp met daaraan een oude helm gelast waarin bloemen waren geplant Dit cadeau was eigenlijk speciaal voor mevrouw Van der Welle, die het ook in ontvangst nam. De raakvlakken met de technische dienst van de gemeente Oostflakkee werden ver woord door de heer C. Sprong. „Brand weercommandanten zijn een uniek soort die eigenlijk zeer bijzondere kreaturen zijn". Spreker citeerde Godfried Bomans, die schreef: „De wervingskracht der vrij willige brandweer steunt op het beginsel dat het de brandweerlieden niet zozeer om het blussen te doen is, als wel om het branden...." De heer Sprong: „Er zijn mensen die hebben een overvloed aan hersens, doch een chronisch tekort aan ziel. U hebt van het eerste voldoende, en met het tweede bent u rijk begaafd, en juist dat maakt u zo geschikt als leider". Na een terugblik uit het verleden volgde een felicitatie onder het aanbieden van een fotoboek. Eigenschappen Uw eigenschappen, menselijkheid, het open zijn, mening niet onder stoelen en banken steken, dat waren enkele woor den van de heer A. Kamphuis, de regio naal-commandant uit Dordrecht. „U boft met zo'n gemeentebestuur die de veiligheid veilig stelt. Met een goed korps en uitstekend materiaal zijn wij zeer tevreden". Spreker bood een fles „lijfdrank" aan. De adjudant van de Rijkspolitie, de heer R. Osinga vond dat een huldiging voor 10 jaar uniek is. „Wij moeten er zeker 25 jaar over doen". Het geschenk, een gedenk- tegel is nog in de maak en volgt spoedig. „Wij hadden dit, mijn vrouw en ik niet verwacht", aldus de heer Van der Welle in zijn dankwoord. „We stonden enigszins perplex.toen we binnen kwamen. Ik heb getracht het in die 10 jaar zo goed mogelijk te doen. Alle drie de korpsen gelijke kansen geven. „De Brandweer is voor mij een ontspaiming en voel me happy tussen die mannen", aldus de commandant, die de band met de gemeente, de Regio Dor drecht en vele andere instanties dank bracht voor hun medewerking. Ook kol- lega Hobbel, die met de burgemeester de steenleggers voor deze huldiging zijn ge weest „Het is goed dat een mens eens een schouderklopje krijgt dat wil ik gerust weten. In die 10 jaar heb ik veel steun van de manschappen gehad en dat is ont zettend belangrijk. Ze stonden voor 100% achter mij en ben hun daar zeer dankbaar voor. Ook met de bevelvoerders was er een prettig kontakt", aldus de heer Van der Welle. Hij beantwoordde iedere spreker apart, te beginnen met de burgemeester met wie hij voor de twee spuiten (Oude Tonge en Ooltgenspiaat) dikwijls in relatie moest treden. De heer Van der Pol, die met de over dracht verhinderd was werd met de heer Kamphuis bedankt voor de begeleiding. De heren ambtenaren, op wie nogal eens wordt afgegeven, heb ik leren kennen als mensen die me op alles attendeerden en goed in de weer waren. Bedankt.... Voor alle goede woorden, de gemeente penning, etc. de prachtige cadeau's heel, heel hartelijk bedankt ook namens mijn vrouw, die, als ze niet achter me gestaan had het voor mij niet was gegaan zoals het is gegaan. Alle aanwezigen, ook de pers en de niet aanwezigen die verhinderd waren betrok spreker in zijn dankwoord. Bij de veelzijdige ontwikkelingen die zo in die 20 jaar worden meegemaakt is er naast luim ook de ernst en dan denk ik, aldus de heer Van der Welle aan ons overleden korps- Ud, de heer Han de Vos, die tijdens een oefening onwel werd en ons even later is ontvallen. Han wordt nogal eens aangehaald als een geroutineerd brandweerman die niets vergat Hiermede besloot de heer Van der Welle zijn toespraak, waarna de heer Hobbel opmerkte „graag voor u gedaan". Hiema werden nog enkele „binnen-brand blussertjes" ingenomen. Uit een publikatie in de „Zierik- zeesche Nieuwsbode" van 11 januari j.l. kan de indruk zijn ontstaan dat de bijeenkomst van de Raad waarin de edelachtbare heer C. Oversier zal worden geïnstalleerd als burgemees ter van Dirksland voor een ieder toegankelijk is. Het zal duidelijk zijn dat deze bij zondere raadsvergadering slechts door genodigden kan worden bijgewoond. Tijdens de aangegeven recepties in de onderscheidene dorpen Dirksland, Melissant en Herkingen is uiteraard een ieder welkom om kennis te maken met de burgemeester en zijn gezin. Aan die houders van een Giro rekening die gewoon zijn het abon nementsgeld via een automatische overschrijving te voldoen, delen wij mede, dat onzerzijds het bericht van de abonnementsgeldverhoging aan de Girocentrale is doorgegeven. Na deze publiekelijke kennisge ving zal de Girocentrale voortaan het hogere bedrag aan ons over maken. Rekeninghouders die daar echter bezwaar tegen hebben dienen dat niet aan Giro, maar aan ons, de administratie van Eilanden-Nieuws kenbaar te maken. De nieuwe abonnementsprijs be draagt resp. 11,50 per kwartaal, 23,- per halfjaar en 46,- per heel jaar. Administrtatie 'X' 'X' 'X' 'X' 'X' w 'X' 'X' 'X' w w w Net gedragen dames-, heren en kinderkleding tegen lage prijzen; zoals: beenwarmers, t-shirts en overhemden. Tevens te koop: voor biimen, 4.30 x 2.70 mtr. te.a.b. GEVRAAGD: leren motorjacks; herenkostuums en herenbroeken, maat 50-56 en kinderkleding van 1 - 3 jaar Nieuwstraat 11, Middelharnis Telefoon 01871 - 1563 HERKINGEN T.g.v. het 25-jarig bestaan van het Ver. gebouw „Ons Huis" heeft het Bestuur van de Stichting ver. gebouw voor volgende week een aktie-week georganiseerd. On derstaand het programma: Maandag 16 januari: Zanguitvoering met medewerking van een ander koor. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 17 januari: Gymnastiekvereniging „Animo". 's middags 15.30 uur - kleintjes 4 t/m 9 jaar, 's avonds 19.30 uur- uitvoering 10 jaar en ouder. Woensdag 18 januari: 's Middags 14.00 uur- Poppekastvoorde kleintjes; 's avonds 19.00 uur-Bingo voor de jeugd van plm. 9 t/m 14 jaar. Donderdag 19 januari: Receptie van 20.00 uur tot 22.00 uur. alleen voor genodigden); graag voor half 9 aanwezig). Vrijdag 20 januari: Feestavond met muziek e.d. voor wie zich jong voelt Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 21 januari: 10.30 uur - ballonnenwedstrijd voor de jeugd; 14.30 uur - Herkingen in klank en beeld voor alle inwoners. Trekking grote verloting. Zij die wel willen komen, maar geen vervoer hebben (slecht ter been of bij slecht weer) kurmen bellen naar de be heerder van het bejaardencentrum, dhr. H. Kagchelland, tel 313. Raad Oostflakkee: Gem. werken rijdt met een slopertje! Precies op de verjaardag van zijn dochtertje (gefeliciteerd trouwens) heeft de heer I. Bax, nieuw raadslid voor de WD in de plaats van de heer de Goeij, gisteravond zyn entree gemaakt in Oostflakkees gemeenteraad. Het was niet zozeer de tïtale agenda-, dan wel een vyftal beroepsschnften tegen de weigering van een bouwvergunning dïe - door hun veelheid - de heer Bax verbaasden. Het was voor hem de vraag waar de problemen liggen en 't zou hem Hef zijn wanneer die weg kon worden geëffend om te voorkomen dat straks de inhoud van de agenda voor het eeuwendeel uit beroepsschriften bestaatZe moesten overigens- alle vijf worden afgewezen. Desniettemin meende ook de raadsvoor zitter dat dhr. Bax alle gelijk'mocht wor den toegedacht en het College zal er dan ook naar streven de mogelijkheden zo ruim mogelijk te maken. In de diverse bestemmingsplannen zal dat geregeld die nen te worden; elk bouwvoomemen dient daaraan getoetst te worden en blijkt veelal in strijd met de geldende voorschriften te zijn. Een landelijk verspreid persbericht als zou er voortaan zónder bouwvergun ning gebouwd kuimen worden is mede oorzaak van de veelheid van afwijzingen. Toch meende dhr. de Vos daar ook een positief puntje uit te kunnen distilleren: „de burgers proberen tenminste hun recht en hun gelijk te halen en dat is al een goed ding". Een van de beroepschriften was van de dir. van AVK te Oude Tonge. Op grond van het strijdig zijn met de Welstands voorschriften was door B en W de ver gunning tot de bouw van een Romney- loods (soort nissenhut) geweigerd. Het bedrijf had aanvankelijk verklaard de loods slechts tijdelijk nodig te hebben maar was in gebreke gebleken die tijdelijk heid nader aan te tonen zodat de ver gunning een definitief karakter zou heb ben gehad. Meerderen uit de raad meen den dat B en W zich mede hadden laten leiden door een eerder genomen raads besluit dat er op Oostflakkees' grond gebied geen nissenhutten meer zouden mogen worden gebouwd. Het was dhr. C. L. M. de Wit die aan dat besluit her innerde alsmede aan de merkwaardigheid dat één van de raadsleden direct na de stemming verklaarde verkeerd te hebben gestemd. De stem werd echter niet meer gecorrigeerd en het besluit werd met de kleinst mogelijk meerderheid genomen. Dhr. de Wit verklaarde nu best van dat besluit af te willen. Het hoefde nauwelijks omdat de voor zitter benadrukte dat elke aanvrage, ook tot de bouw van een nissenhut, aan het bestemmingsplan moet worden getoetst Een bouwvergunning wordt getoetst aan de regels van de Welstand'en de voorz. wees er de raad op hoe moeilijk het is daarvan af te wijken. Wanneer de raad dat belieft te doen zal ze zelf een deskundige aan moeten wijzen die de zaak in hoger beroep verdedigt. Meerderen uit de raad maakten duidelijk niet meer te hechten aan het destijds genomen raadsbesluit, zeker nadat de voorz. duidelijk had gemaakt dat daar ook moeilijk mee te werken zou zijn. Wanneer er geen bezwaren van Welstand zijn moet een bouwvergunning kunnen worden ver leend.... Bedrijfsauto Het voorstel tot de aanschaf van een Isuzu KB 26 bedrijfsauto voor de dienst Gemeentewerken bleek een ludiek ele ment te bevatten, ontleend aan de inruil- prijs van de oude wagen die slechts 650,- zal bedragen. Dhr. S. Moerenhout (CDA) verbaasde zich er hogelijk over dat het ouwetje niet meer op kan brengen. „Biedt maafes", was het gevatte ant woord van weth. v.d. Ree, maar voor dhr. Moerenhout nam het niet de constatering weg dat de Gemeente zijn personeel wel in een héél ouwe kar laat rijden waarbij hij zich afvroeg of dat wel verantwoord is. Zelf geloofde dhr. Moerenhout dat het nog wel mee zou vallen, dachtig aan een eerdere ervaring: „Enkele jaren geleden hebben we ook eens een auto goedkoop weggedaan maar die ben ik nog jaren en jaren op de weg tegengekomen; die deed het kennelijk nog prima.!" „Ook dat kan gebeuren", zo berustte weth. Kroon. Toch vond dhr. Moerenhout dat er voort aan maar wat eerder moet worden in geruild. Commissie Georganiseerd Ooverleg De SGP fractie onttrok zich aan deel name aan de Commissie Georganiseerd Overleg. Daarentegen complimenteerde dhr. Poortvliet(PvdA) het College ermee dat Ooltgenspiaat de eerste flakkeese ge meente zal zijn waarin een dergelijke Commissie, waarin ook de vakbonden zitting zullen hebben, zal kunnen func tioneren. Benoemd werden de heren H. Bamhard (PvdA), L. Hokke (CDA) en dhr. Bax (WD). Gekrakeel over alternatief samenleven In de voorliggende wijziging van de IZA regeling Zuid Holland, waaraan de raad gevraagd werd zijn goedkeuring te hech ten, wordt in het kader van het gezins lidmaatschap de alternatieve samenle vingsvorm, het ongehuwd samenwonen. erkent en het was duidelijk dat daartegen zoals ook in de andere gemeenten gebeurde door SGP en CDA bezwaar zou worden aangetekend: Op Bijbelse gronden moeten wij dat afwijzen", maakte dhr. Breeman (SGP) duidelijk: „de enige door God gewilde samenlevingsvorm van man en vrouw is die van het huwe]yk"j Van de zijde van het CDA werd door dhr. L. Hokke duidelijk gemaakt dat ook in zijn kring deze gevoelens leven: „het CDA erkent alleen het huwelijk als sa menlevingsvorm. In alternatieve vormen lijkt het alsof de Schepper Die het huwe lijk heeft verordineerd, buiten de deur wordt gewerkt". Van de SGP leek dhr. Poortvliet(PvdA) deze opstelling beter te kunnen billijken dan van het CDA, vooral ook omdat deze partij meehielp aan de totstandkoming van de 'Wet twee-verdieners. Dhr. Poort- vliet drong dan ook op een nadere ver klaring aan, maar in feite was die al gegeven: „we willen onze afkeuring uit spreken over deze manier van samen wonen", liet dhr. C. L. M. de Wit nog weten. Overigens maakte hij duidelijk zij het onder het genoemde protest— toch wel voor de regeling te zullen stemmen. Van de CDA fractie deed dat ook dhr. Moerenhout De heren M. D. de Wit L. Hokke van het CDA en de heren van Dam en Breeman van de SGP waren als enigen tegen. Project voor werklozen De raad stemde van heler harte in met het project dat wordt opgezet om een tiental werklozen gedurende twee maan den aan werk te helpen terwijl zij in het genot van hun uitkering blijven. Het re- creatiebos van de Stichting LOS te Oude Tonge zal een goede onderhoudsbeurt krijgen. Desgevraagd verklaarde weth. Kroon dat het College na dit een ander project overweegt maar dat moet nog aan de regionale Commissie worden voorgelegd. Het College werd gecomplimenteerd met het project dat zéker door kan gaan en sterkte gewenst bij de voorbereiding van een ander. Het was van dhr. Breeman een schran dere bemerking dat toch niet iedereen zomaar bomen kan gaan snoeien.... waar om het werk dan ook onder deskundige leiding zal staan. Zorg over heffingen eiO30 Bij de ingekomen stukken maakten meerderen uit de raad hun zorg bekend over de in het vooruitzicht gestelde stij gingen van de heffingen van het Zuive ringsschap Hollandse Eilanden en Waar den. Terwijl die nu 60,80 bedragen zullen die in 1990 tot 84,27 per i.e. gestegen zijn, zo laat de meerjarenbe- groting weten. Toch adviseerde de voorz. er niette hard tegen te protesteren omdat in de komende jaren ook enkele werken in Oostflakkee op het programma staan zoals het beëindigen van de functie van het Spui te Ooltgens piaat waar de hele omgeving thans nog door stankoverlast gehinderd wordt Ook zou het gem. bestuur graag in Den Bom mel (gelijk met Stad) een goede zuivering hebben. Met een protest zouden we mis schien onze eigen glazen ingooien", raad de de voorz. af TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 CS3 CZl DD Maandag 16 januari,s avonds om kwart voor 8 wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw „de Hoeksteen" te Middelharnis een cursus „gees telijke Venning" gehouden door Ir. A. R. van Klinken. Het onderwerp dat dhr. Van Klinken behandelt is: „Ethische grenzen aan Weten schap en techniek". De cursisten zijn op deze avond weer hartelijk welkom. Volleybal: Sparta 17.30 uur 18.15 uur 19.15 uur 21.00 uur zaterdag weer thuis Jongens D - DVO Meisjes D2 - Vierpolders Dames 1 - Vierpolders Meisjes B - Geervliet Jongens B - VC Goeree Heren 1 - Geervliet Dames 2 - V/Quick 2 Heren 2 - V/Quick 2 Dames Kwiek - MVC 2 Een nieuwigheidje van ^^^^''uw banketbakker. Gratis proeven van de nieuwste lekkernij uit onze eigen oven. Haalt u even een uitnodigingskaart op in onze zaak. Bakkerij A. Akershoek Hoenderdijk 13 OUDDORP

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2