Gemeente Dirksland Na 57 machinistenjaren Kon. Zilver voor dhr. J. van Dam YMELDE iJzerconstruGtie lioudt voorgevel Gem.liuis staande V isser rlofit^etemaii 2198,- Garage KNÖPS B.V. Vrijwilligersavond in „de Samaritaan" NU f 2798,"" Onze SHOWROOM f Dirksland: Ooitgensplaat: Recreatie en natuurbesclierming op een van de Vlietplaten Citroen-Hessellnk TOYOTA "UZEGT'TMAAR DE KLANT IS BIJ ONS ECHT KONINGS Ramoco b.v. Goeree-Overflal(l(ee Zaterdagavondjeugdwerk Uitspraak Raad van State zet de zaak op zijn kop Nieuwe kotters In aanbouw 56e Jaargang VRUDAG 13 JANUARI 1984 No. 5261 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRUS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief In verband met de installatie van de Edelachtbare heer C. Oversier als burgemeester van de gemeente Dirksland wordt een keimismakingsreceptie gehouden op maandag 16 januari 1984, te weten te: Dirksland: in het verenigingsgebouw „De Schakel" van 16.00 -17.15 uur; Herkingen: in het verenigingsgebouw „Ons Huis" van 18.30 - 19.45 uur; Melissant: in het verenigingsgebouw „Melishof' van 20.15 - 21.30 uur, V Gaarne stellen wij de inwoners van Dirksland en alle overige belangstellenden in de gelegenheid in de onderscheidene dorpen tussen de genoemde tijdstippen met burgemeester Oversier en zijn gezin kennis te maken. DIRKSLAND, 4 januari 1984 Burgemeester en Wethouders van Dirksland, i de secretaris, de loco-burgemeester, j C. Noorthoek. A. C. van Rossum. Tijdens de dinsdagmiddag gehou den afscheidsbijeenkomst van dhr. J. van Dam te Ooitgensplaat als machinist van het gemaal van de polder „Het Oudeland" en reserve machinist van het gemaal „Gala thee", beide te Ooitgensplaat, heeft er zelfs Koninklijk Zilver geblon ken in de vorm van de Zilveren Eremedaille. Dhr. van Dam kreeg die Onderscheiding door burg. drs. De Vos opgespeld ten teken van zelfs Koninklijke waardering voor de manier waarop hij 57 jaar lang zijn functie als machinist heeft vervuld! De brenger van die Koninklijke geste, burg. de Vos heeft zich in de door hem gesproken gelukwens eveneens vol be wondering getoond voor de arbeidszin van de thans 79-jarige heer van Dam: „ge durende 57 jaar de zorg voor de water beheersing rondom Ooitgensplaat te heb ben heeft een groot verantwoordelijkheids gevoel gevraagd", constateerde dhr. de Vos, wetend dat een juiste waterbeheer sing een belangrijke voorwaarde is voor de kwantiteit en kwaliteit van de landbouw- produkten in het gebied. 's Burgemeesters waardering steeg naar mate hij dacht aan de ongeregelde werk tijden die dhr. van Dam al die jaren heeft gekend; heel dikwijls is het letterlijk nacht werk geworden. De staat van dienst van dhr. van Dam typeerde de burgemeester dan ook als respectabel waarom het hem deugd deed dhr. van Dam van de hem verleende Onderscheiding in kennis te stellen en hem die op te spelden. Gelukwensen In een eerder artikel al zagen we terug o op het werkzame leven van dhr. van Dam. Al in 1926 werd hij reserve machinist om in 1938 tot machinist van het gemaal „de Galethee" te worden benoemd. Hij bleef dat tot eind 1969; bleef nadien reserve en werd in oktober 1973 toch nog machinist van het Oudeland. Geen wonder dat meer deren die in die lange periode met hem te maken hadden behoefte hadden hem Dhr. en Mevr. Van Dam, beiden gelukkig met de Kon. Onderscheiding OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 thans, aan het eind van de rit, een dank woord en een gelukwens toe te voegen. Dat deed de waarnemend dijkgraaf van het Waterschap Goeree Overflakkee dhr. J. P. Wamaer, wiens echtgenote mevr. van Dam met een fraai boeket bloemen had begroet. Dhr. L. Verolme sprak als Hoofd van de Technische Dienst van het Waterschap, gevolgd door dhr. C. H. van Oorschot, tot 1973 dijkgraaf van de toen opgeheven polder Sint Adolfsland. Ook sprak dhr. H. L. Schilperoort, oud-bestuurslid en zoon van de eerste dijkgraaf van de polder Sint Adolfsland. Dhr. Schilperoort die dhr. van Dam al levenslang kent haalde mooie herinneringen op, o.a. ook de wisseling van oud en nieuwjaar die ze samen, in het gemaal, vierden! De rij van sprekers werd besloten door dhr. A. L. Nelemans, voorz. van de perso neelsvereniging. In één ding moest dhr. Nelemans de puzzelgrage heer van Dam teleurstellen: hij was er niet in geslaagd een heel grote puzzel van een gemaal voor hen te bemachtigen....! Een van de Vlietplaten in het Krammer en wel de meest westelijke waarop de Krammersluizen worden gebouwd en waarover de Philipsdam komt te lopen zal na voltooiing van de Philipsdamwerken dienstbaar worden gemaakt aan en voor de recreatie in samenhang met de ont wikkeling van het Grevelingenstrand, dat nu al op zomerse dagen 5000 dagrecrean- ten opvangt. Twintig procent van de bezoekers van het Grevelingenstrand komt uit Noord Brabant, dit percentage zal nog toenemen als de verbinding via de Philipsdam nog aanmerkelijk korter wordt. Een deel van deze recreanten kan dan nog dichter bij huis blijven, door hun verpozing te zoeken op de genoemde locatie op de westelijke plaat van de Vliet Hier zouden 3000 dagrecreanten kunnen worden opgevan gen, verblijfsrecreatie zal niet toegestaan zijn. Dirksland, 01877 - 1357 J.V.C. I de uitvinders van de 1 V VHS video-recordersy HR-D 120 adviesprijs 2420,- NU HR-D 225 adviesprijs 3080,- |3 jaar volledigei GARANTIE RENAULT-dealer voor Verkoop -l- Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 NIEUWE TONGE A. s. zaterdagavond is er weer openjeugd- werk voor jongeren vanaf 15 jaar in Her vormd Centrum „Elim". Hierbij nodigen we ook jou uit' Er wordt een leuk spel georganiseerd. We beginnen 19.30 uur. Kom je ook? Opbouw- en toerustingsdagen van de Ver. „de Christenvrouw" Belangstellende christenvrouwen zijn hartelijk welkom op D.V. donderdag 26 januari 1984 in de Prinsekerk (kapel), Schepenstraat 71 te Rotterdam. Spreker Ds. J. J. Poort uit Oisterwijk. Onderwerp: Geestelijke boosheden heden ten dage". Ca. 7 minuten lopen vanaf het Centraal Station (Blijdorpzijde). Goede parkeer gelegenheid. is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend LANGEWEG113 TEL. 01870-2222 MIDDELHARNIS Vele gemeenten, vooral ook in de regio Zuid en Noord Beveland kwamen te laat tot de conclusie dat ze verkeerd bezig waren. Bij de opkomst van de recreatie in de tweede helft van de jaren zestig, werden veel woningen in de kom der gemeente verkocht tegen aantrekkelijke prijzen voor de verkoper die door de koper als zomer- woning werden bestemd. Gevolg gebrek aan woonruimte voor de jonge generatie, die een gezin wilden gaan vormen, leegstand gedurende acht maan den, woningen die plm. vier maanden in het toeristenseizoen werden bewoond maar de rest van het jaar stonden te verkrotten. Er werden toen overal gemeenteveror deningen aangenomen, die het verkopen of verhuren van woningen in de kom der gemeente om die als recreatiewoning te gaan inrichten verboden. Zeer ook tot genoegen van de Middenstand, die im mers alleen kan floreren, als er weinig onbewoonde woningen in de gemeente zijn. De Raad van State heeft nu echter be paald, dat men als gemeente onrechtmatig handelt, als men verbiedt woningen in de kom der gemeente als recreatiewoning te verkopen. De heer P. H. Pols uit Ros malen, werd door genoemd gemeente bestuur een verbod als hier bedoeld op gelegd, maar Pols kreeg van de Raad van State gelijk toen hij aanvoerde, dat de door hem ten verkoop aangeboden woning te verkrot was om als permanente woning te dienen. De leefbaarheid is meer gediend met een recreatiewoning, dan met een permanente woning die niet kan worden bewoond, omdat ze verkrot is, aldus de Raad van State. Deze uitspraak zet echter de zaak op zijn kop, verkrotting ontstaat door onvoldoen de onderhoud en dat is juist het euvel van de vakantiewoningen, de eigenaar kijkt er meestal niet meer naar om. Door zich straks te beroepen op deze jurispredentie, is het hek weer van de dam en heeft de Raad van State de gemeenten een slechte dienst bewezen. En de be trokken gemeente Kortgene heeft in de kom der gemeente al 20% niet permanent bewoonde huizen, die de leefljaarheid in de gemeente niet ten goede komen. Maandag a.s. hoopt de gemeente Dirksland in de persoon van dhr. C. Oversier haar nieuwe btirgemeester te begroeten. De eerste burger zal echter voorlopig nog niet zijn opwachting kunnen maken in het gemeentehuis want kijk'es hoe dat er bij staat! Van het oorspronkelijke gemeentehuis staat nog slechts de zijgevel, het dak en de voorgevel die op gezag van Monumentenzorg onder geen enkele voorwaarde mochten worden gesloopt De aaimemer moest daarom overgaan tot de plaatsing van een ijzeren steunconstructie vooraleer de niet monumentale rest kon worden weggesloopt. De eis van Monumentenzorg heeft de gemeente Dirksland wel het kapitale bedrag van 160.000,gekost aan het materiaal van de constructie en de plaatsing ervan. Na gebruikt te zijn kan de hele „ijzerwinkel" tz.t. naar de schroothoop.... Dirksland krijgt er overigens niets meer voor terug; de restwaarde is al in de prijs verdisconteerd. De welzijnszorgcommissie van de Stich ting Hervormd Diakonale Gezondheids zorg organiseert elke week haar aktivi- teiten in het verpleeghuis „De Samari taan" te Sommelsdijk. Deze aktiviteiten worden druk bezocht door de bewoners van „De Samaritaan", „Het Oudeland" en „De Goede Ree". Bewoners die niet in de gelegenheid zijn deze aktiviteiten bij te wonen kunnen de meeste avonden toch volgen via de huis- radio of via video-uitzendingen. Onze bewoners willen deze avonden en ochtenden graag mee beleven. Gelukkig kan dit meestal dankzij de hulp van vele vrijwillig(st)ers. Deze hulpvaardigen begeleiden de be woners van hun afdeling naar de rekreatie- zaal of Lukaskapel, schenken een kopje koffie. Een gezellig gesprek en de aan wezigheid wordt erg gewaardeerd. Zonder deze vrijwillig( st)ers zou het niet mogelijk zijn deze aktiviteiten te organi seren. In de loop der jaren wisselt de bezetting van ons vrijwillig(st)ersteam. Om ervoor te waken dat wij op onze avonden altijd voldoende vrijwillig(st)ers kunnen begroeten doen wij graag een oproep aan alle belangstellenden die vrij willigers werk willen doen. Zangavonden, filmavonden, kulturele avonden, bingo-avonden en dia-ochten den zijn aktiviteiten waarvoor de welzijns zorgkommissie graag in kontakt wil ko men met nieuwe vrijwilligers. Daar velen niet precies weten wat nu dit vrijwilligerswerk inhoudt worden geïnte resseerden uitgenodigd voor een ontmoe tingsavond op donderdag 2 februari 's avonds om 20.00 uur in de rekreatiezaal van het verpleeghuis „De Samaritaan", Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk. Terwijl bij de firma Padmos in de repa- ratiehaven inBruinisse wordt gewerkt aan de afbouw en het visklaar maken van de Eurokotter Tholen 25 van de firma I. Deurloo en waarin een 300 p.k. Mitsu bishi dieselmotor moet worden geplaatst, werkt men aan de andere zijde van de haven bij Maaskant aan de afbouw van de nieuwe Noordzeekotter G.O. 41 van de firma 't Mannetje. Bij Padmos ligt verder de Bru 19 van de firma de Keijzer Bruinisse, in deze mos selkotter komt een niuewe Caterpiller dieselmotor van 320 p.k. Een lier en een nettenrol worden ge bouwd voor de BR. 5 uit Breskens. In reparatie bij Maaskant liggen nog de Bru 4 van de heer M. Verspoor voor een nieuwe uitkaplier, de Bru 34 van Otte, Jumelet en van Kooten voor een lier reparatie de Bru 26 van de heer D. de Ronde voor een reparatie aan de pompen en de BR. 48 firma Verspoor voor een reparatie aan de losinstallatie. PEUGEOT TALBOT Al Kasta Tel. MIDI itobedrijf njelaan 41-43 01870 - 3094 OELHARNIS ^l^%<.^(.^^t.^t^^«.^^(.^vt.^X^t.^%w^^.^t^v^v.^'^^t.^^t.^t.^t>^^^^<^^«^^t^^^^(^^<.^^t<^*«i| ei a a Ö^a a e a Kt wiet Dorpsweg 28-34,018704466, Middelhamis. ^►♦♦♦*#»JH^JHf»4Hf*4*Jf f -i

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1