RENTE-BIJSCHRUVING RABOBANK - GOED VOORHOGERENTE - Abonneert U op Eilanden-nieuws B en W beantwoorden veelheid van vragen Laat u niets wijsmaken Mini diskettes net KOSTHUIS afwezig Verloren MERC AS OL ML station I I. van Lint autoschade bv Nieuws van BoekhuisArJese 2 gashaarden Vanaf heden kunnen de spaarbankboekjes voor rentebij schrijving worden aangeboden. met kantoren te Middelharnis, Sommelsdijk, Melissant en Herkingen I Marinus Guiljam I Adriana Jacoba ten Hove Annelies 1=: Lennard Vertederende geboortekaartjes Liggende of staande foto's Bij raadsverkiezingen in '86 twee zetels meer! Alles over filters Johnson 15 topkwaliteit en lage prijs iLfahnsan HOGCHEM Wij leveren al uw drukwerk vakkundig en snel af I Gebrs. de Waal VRUDAG 6 JANUARI 1984 EILANDEN-NIEUWS Bladz. 3 FAMILIEBERICHTEN •i;: geven u mede namens hun ouders kennis van het voornemen om op D. V. woensdag 11 januari a.s. in het huwelijk te treden. De voltrekking vindt plaats om 14.00 uur in het gemeentehuis te Middelharnis. g Kerkelijke bevestiging om 15.00 uur in het kerk- gebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirks- land, door de Weleerwaarde heer ds. A. Hooger- land. Receptie: van 19.30 tot 21.30 uur in het Vereni- gingsgebouw „Onder de Wiek", Ring, Dirksland. '5' ;S januari 1984 4413 AH Krabbendijke, Wilhelminastraat 63 i 3247 AA Dirksland, Beatrixlaan 26 Si Toekomstig adres: Reimerswaalstraat 10, 4413 ER Krabbendijke ^ft¥:«¥:W:::::::::¥:::::^^ Wees Gij haar Gids, Die trouw en goed haar door dit leven leidt; En op de smalle weg haar voet, Richt naar Uw heerlijkheid Met grote dankbaarheid aan God en tot onze vreugde delen wij mee, dat opnieuw een dochtertje en zusje aan onze zorgen werd toevertrouwd. Wij noemen haar P. de Jager G. M. de Jager-Grandia Marco Heleen Gerard 3 januari 1984 Kerkring 22 3255 AH Oude Tonge KiSSSiSSSaSWftWft' 6 januari 1984 verrijkte God ons gezin met kindje een 4e S 22 Costleystreet Carterton New Zealand Ido en Leny Funcke-Visser Jacqueline Remco Alexander U vindt ze bij Gebr. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieuwe modellenboek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 SOMMELSDIJK Heden behaagde het de Heere, na een ernstige ziekte en een geduldig gedragen lijden, tot onze diepe droefheid van ons weg te nemen, mijn innig geliefde man, onze lieve en zorgzame vader, schoon vader, opa, broer, zwager en oom CORNELIS VAN ZANTEN echtgenoot van Arentje Maliepaard op de leeftijd van ruim 72 jaar. Psalm 68 vers 10 (berijmd) Sterke de Heere ons in dit smartelijk verlies. Achthuizen: A. van Zanten-Maliepaard Oude Tonge: N. Kroon-van Zanten C. Kroon René J. van Zanten D. vanZanten-Kattestaart Corjan 5 januari 1984 Kranendijk 36, 3258 LJ Achthuizen Gelegenheid tot condoleren: zaterdag 7 januari van 19.00 - 20.30 uur in de zaal van het bejaarden dienstencentrum, Bemhardstraat27 te Oude Tonge, en na afloop van de begrafenis. De begrafenis zalD. V. plaats hebben op maandag 9 januari a.s. om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Oude Tonge, vanuit de zaal van het bejaardendienstencentrum. Geen bloemen Heden nam de Heere uit onze familiekring weg, onze geliefde broer, zwager en oom CORNELIS VAN ZANTEN echtgenoot van A. Maliepaard op de leeftijd van 72 jaar. Wassenaar: C. de Korte-van Zanten Middelharnis: A. vart Zanten Stellendam: L. van Zanten-Langeweg Oude Tonge: Joh. van Zanten neven en nichten januari 1984 DANKBETUIGING Voor uw blijk van medeleven ons betoond na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa JOHANNIS HEIJBOER betuigen wij een ieder langs deze weg onze oprechte dank. Mede namens mijn kinderen en kleinkinderen: J. Heüboer-Vroedsteijn Oude Tonge, januari 1984 Bemhardstraat 47 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader HENDRIK VAN RIKXOORD betuigen wij een ieder langs deze weg onze hartelijke dank. In het bijzonder doktoren en verplegend personeel van „De Samaritaan" voorde liefderijke verzorging hem bewezen. familie Van Rikxoord Sommelsdijk, januari 1984 Metaal detectors voor beroep en vrijetijd Pb. 573 Voorburg Tel. 070 867240 Natuurlijk weet u het wel maar 't is toch goed er aan te denken als u fotografeert. Met de meeste camera's kunt u namelijk met twee formaten werken: het meest gebruikte liggende formaat en het staande formaat. Soms is een bepaald onderwerp namelijk beter in beeld te krijgen als u de camera even 90 graden kantelt. Wie dia's maakt die bedoeld zijn voor een (klank) diaserie kan beter uitgaan van het liggende formaat. Door het gebruik van één for maat komt er meer rust in de presentatie en kan het beeld bovendien tot aan de bovenkant van het scherm worden in gesteld. Vervolg begrotingsbehandeling Middelharnis: De beantwoording door het Colle ge burg. van Welsenis en de 3 wethouders namen daar elk aan deel heeft geruime tijd in beslag genomen en was dermate uitvoerig dat de raad daar zijn waardering over uitsprak. Zoals we met de alg. beschouwingen deden, zo zullen we ons ook in de weergave beperken en volstaan met enkele interessante mededelingen. Eén ervan kwam van weth. L. C. Kievit m.b.L de bouw van een nieuwe biblio theek. Die wordt niet meer gedacht op de parkeerplaats naast de Hema, maar op de plaats aan het Kerkepad waar nu nog de noodaccomodatie van „het Diekhuus" staat. Dhr. Kievit vond het logisch dat er weinig klachten worden gehoord over de huidige bibliotheekaccomodatie. Z.i. mag daaruit niet worden afgeleid dat men er mee tevreden zou zijn maar protesten en klachten blijven ongezegd omdat het pu bliek weet dat haar een nieuwe biblio theek te wachten staat. „Men zeurt er niet meer over", was de mening van weth. Kievit Weth. Jacobs bracht de raad nieuws over een parkeerplaats voor vrachtwagens bij Middelharnis. Aanvankelijk was gedacht aan een terrein in „de Oostplaat" maar i. v.m. het veraf-gelegen zijn is dat door de chauffeursvereniging afgewezen. De ge dachten gaan nu uit naar een terrein tussen de zg. „zes huisjes" aan de Langeweg en de nieuwe Staverseweg. Dat voorlopig nog niet moet worden ge dacht aan de inrichting van de buiten- haven van Middelharnis als jachthaven, werd aangevoerd door de raadsvoorz. Het College acht het beter de buitenhaven allereerst vrij te houden voor bedrijvigheid van reeds gevestigde of nieuw te vestigen bedrijven. Van weth. Koppelaar kwam de toe zegging dat er wat gedaan zal worden voor de werkloze werknemers. Er is een en quête gehouden in hoeverre er belang stelling onder hen bestaat om vrijwillig te werken met behoud van hun uitkering. Met de geïnteresseerden het zijn er verhoudingsgewijs maar weinigzal een nader gesprek volgen. Overigens is deze afspraak in intergemeentelijk verband ge maakt. Het College althans de meerderheid daarvan blijkt nog te geloven in de komst van een ontspanningscentrum in het plan „de Staver". Dat impliceert dat het College er niet voor voelt het be staande zwembad te renoveren; zeker nu een berekening duidelijk heeft gemaakt dat dat zo'n half miljoen zou gaan kosten. Filters hebben een speels element toe gevoegd aan het fotograferen, vooral in ideur. Ze geven de fotograaf die de wereld om hen heen zo mooi en boeiend mogelijk in beeld wil brengen veel extra mogelijk heden. Over dat „spelen met filters" heeft Peter IJsseldijk voor de Focus Elsevier paper-backserie een boekje geschreven. Het heet „Alles over filters" en geeft een schat aan informatie over dit onderwerp. In de tekst en aan de hand van veel foto's wordt duidelijk uitgelegd en getoond wel ke filters er zijn, hoe je ze kunt gebruiken en watje er mee kunt bereiken. Het boekje bevat 200 illustraties in zwart/wit en kleur en kost/29,50 Mededeling werd ook gedaan over het woningbouwcontingent voor 1984: 20 woningwetwoningen, 13 premi e woningen en 15 premie A woningen; te weinig in verband met de lijsten van woningzoeken den. In Stad is nog plaats voor 11 woning wetwoningen en 10 premie of vrije sector woningen. Ook in Nieuwe Tonge en Som melsdijk is voldoende bouwrijpe grond beschikbaar. Bij de verdeling zo zegde de voorz. toe zullen alle aspecten worden meegewogen, ook die van de leefbaarheid van de kleine kernen. De beschikbaarheid van contingent impli- ceertt ook dat er op de plaats van hotel Spee gebouwd zal kunnen worden zodra de premiebeschikking verkregen wordt Om bedrijven voor vestiging in Middel harnis te interesseren is het aldus de voorz. onvoldoende dat iemand, zoals dhr. Hoogzand eens suggereerde, ,,de boer opgaat". „Alle hens moet aan dek om bedrijvenhier te krijgen!" propageerde de voorz. Contacten zijn er regelmatig maar Goeree Overflakkee is zo ver en zo onbekenden met Middelharnis is het net zo. Dus alle raadsleden en niet alleen één wethouder daarvoor de boer op", was 's voorzitters devies. Vermeldenswaard is nog de filosofie van dhr. Kersbergen over de toepassing van het profijtbeginsel: „We moeten ons niet voorstellen dat de meesten uit onze ge meente uit minimumloners bestaat" zo wees hij dat doemdenken af: „er zijn er nog voldoende die een redelijk inkomen halen. Als ik zie wat er in de kantines van de sportverenigingen geconsumeerd wordt denk ik dat de contributies best wat om hoog kunnen", was zijn mening. Elk van de raadsleden had zijn zorg kenbaar gemaakt over de velen en de cijfers van weth. Koppelaar wezen een flinke groei aan die van enigerlei uit kering moeten leven. „De nood is soms erg hoog", zo werd uit de raad op veler Jachtservice Flacquee Westhavendijk 6 Middelharnis 01870 - 3458 - 3877 materiële-, zowel als immateriële om standigheden gewezen. Voor het bieden van hulp in immateriële zin is een maat schappelijk werker beschikbaar, één dag per week door een part-time kracht aan gevuld. Meerderen uit de raad meenden dat hierin versterking gewenst is. „Niet alle nood zal door Maatschappe lijk Werk kunnen worden gelenigd", moest weth. Koppelaar met spijt vaststellen. Aan het overige deel van de beantwoor ding is weinig nieuwswaarde toe te ken nen. De antwoorden waren vrijblijvend en niet echt relevant voor later te nemen beslissingen omdat die niet aan het Col lege-, maar aan de raad zijn. Straks 17 zetels Na de uitputtende bespreking verrastte de voorz. de raad met een plezierige mededeling, vooral aan de eenmans fracties omdat de mededeling perspec tief biedt voor vergroting van de fracties. Wanneer het inwonertal de 15.000 over schrijdt (thans zijn er al 14.958) zal de nu 15 leden tellende raad tot 17 leden worden uitgebreid. Bij de hoofdstuksgewijze behandeling verklaarde dhr. W. Villerius zich tegen de uitgave voor de Europese Beweging en.... privé tegen de uitgave voor de jaarlijkse personeelsreis van het gemeenteperso neel. Bij monde van dhr. Villerius ver klaarde de SGP zich tegen de post Gods dienst en Vormingsonderwijs a 9487,50 De CDA fractie tekende aan 1410,- in mindering te brengen van het Buurtwerk i.v.m. de filmvertoningen op zondag; de SGP verklaarde zich tegen de gehele post, zowel als tegen subsidiëring van die Ver enigingen die op zondag aktiviteiten ont plooien zowel als tegen de uitgave voor het Open Jongerenwerk en o.a. de peuter speelzalen. Het liep tegen middernacht dat de be groting tenslotte kon worden vastgesteld. Er is op Goeree-Overflakkee maar één erkend erkend M.L. specialist bij ons Per 1 januari is de BTW verhoogd. haal snel de BTW tabcl Wij hebben ze \a.na.ïf 7,00 Verder hebben wij voor u in het nieuwe jaan ordners, ordner-alfabet; kasboeken, doorschrijf- kasboeken; nog enkele agenda's; archiefdozen. NIEUW BIJ ONS; div. andere computer soft-ware. mor elk goad Jongeman van 22 jaar (werkzaam bij Den Hertog Diepvriesspecia liteiten) zoekt van maandag t/m vrijdag, liefst in Dirksland. Tel. 01877 - 2544, toestel 15 Dokter van Rijswijk van 10 januari t/m 13 januari en van 16 januari t/m 19 januari Waarneming door dokter Bulthuis; voor afspraken enz. kunt u terecht bij de assistente in Stellendam Slaplanten Bloemkoolplanten Spitskoolplanten Bloemisterij-Tuincentrum Vroonweg 23 DIRKSLAND Tel. 01877 - 1354 - 1390 TE KOOP Tel. 01870 - 2123 omgeving Ger. Kerk Middelharnis dameshandschoen gebreid en leer (zwart) Tel. 01870 - 5556 •ff. modellen van 2 tot 235 pk een wereld van verschil Nieuwlandsedijk 3 3245 LB Sommelsdijk Telefoon 01870 - 2292 boek W^0^^*^^^^^^^^^*^ I y>--'-"-omrkaan,n '•isilekaanics '■O'nrhri,;,,, Handelsdruk\A/erk: Rekeningen briefpapier enveloppen vert. kaartjes brochures DRUKKERIJ Langeweg 13 - Sommelsdijk Tel. 01870-2729

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 3