■^T!J. Ook alle bussen van de ZWN hebben nu hun eigen „bakkie" Ver. voor Natuur en Landschapsbeschermitig Goeree-Overflakkee vijfjaar Visser SAMENZANG f----------------------------- Fanfare „de Hoop" Stellendam heeft eerste langspeelplaat Doelenconcert 7 december 1983 Van U wil ik zingen MORGENAVOND te DIRKSLAND Garage KNÖPS B.V. Zwanensterfte op de Grevelingen 19 november Landelijke voorziening met de ZWN afgerond Aanrijding Scliaapsweg/Prov. weg Aanrijding met gewonde Ramoco b.v. Goeree-Overflal(l(ee ^énvandëwêïnïflënïê-j Officiële overdraclit nieuwe tanl(autospuiten Citroen- Hesselink in Ned. Herv. Kerk Tijdrede in Bruinisse Onze SHOWROOM Lj'^:Uj'TS' 56e Jaargang No. 5246 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 m RENAULT-dealer j voor Verkoop na 17.00 uur: l C. Breen, 01878 - 2496 TALBOT A utobedrijf MIDDELHARNIS Demonstratie voor de bevolking Dirksland, 01877 - 1357 Vanavond beleeft de Stellendamse fanfare „de Hoop" een van de hoogte punten in haar bestaan wanneer haar eerste lang speelplaat het licht zal zien. Het eerste exemplaar wordt tijdens een bijeenkomst in „het Haegse Huus" aan burg. van Velzen aangeboden. De verschijning van de L.P. is een gevolg van het behalen van het Landskampioenschap op het K.N.F, topconcours in Nijmegen. De avond, waarop ook enkele leden zullen worden gehuldigd i.v.m. hun 25-jarig en 30-jarig lidmaatschap begint om 8 uur; aanvang 8 uur. De toegang is gratis. „De Hoop" zal ook een concert verzorgen en ter bijeenkomst de plaat aanbieden a 19,95. De platen zullen met ingang van volgende week ook verkrijgbaar zijn bij de Rabobanken Stellendam- Goedereede en Goeree Havenhoofd. Ook bij dhr. D. Jansen, Brielse- straat 5, 3251 CC Stellendam. y. ;„l_ j De plaat, voorzien van een hoes waarop het orkest te zien is, met als achtergrond enkele vissersschepen, heeft een rijk gevarieerde inhoud: 1The Cossack (mars) - Rimmer. Een moeilijke, maar prachtige mars uit het bekende brassbandrepertoire; 2. Western Pictures - Kees Vlak. Eén van de mooiste werken van deze Nederlandse componist; 3. No. 5 uit de Adagio's van Henk van Lijnschooten; 4. Music - John Miles. Enige tijd geleden de best verkochte plaat van Nederland, met solo's voor cornet en alt; 5. Monuments of the Netherlands, een mooie mars van Louis Andriessen; 6. Four Contrasts for Wind, een razend populair werk van Trevor J. Ford; 7. Lamento - Henk Blom. Een bugelsolo; 8. Our Naval History - Jef Penders. Een rijk geschakeerd werk, waarin Penders iets uit wil beelden van onze rijke maritieme geschiedenis. ^ch^XU Record Productions E.R.P. De produktiemaatschappij van deze plaat is een nieuwe naam aan het grammofoonplaten firmanent. Deze maatschappij werkt vanuit Helle- voetsluis en realiseert allerlei soorten muziek, van pop tot klassiek en van dixyland tot jazz. Een ieder die muzikaal iets van niveau heeft te bieden, kan zich (hefst met cassetteband) richten tot: E.R.P., Postbus 1109, 3220 BC Hellevoetsluis. Bijeenkomst „de Cliristenvrouw" is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend VRIJDAG 18 NOVEMBER 1983 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS II PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mni Bij contract speciaal tarief. De op de gele montagewagens mee gevoerde leus: „elke bus z'n eigen bakkie", blijkt een wat gepopulari seerde uitdrukking te zijn van de wens dat elke bus van de landelijke streekvervoersbedrijven van een eigen „bakkie", mobilofooninstal latie, zal zijn voorzien. De wens is inmiddels volledig vervuld; werd in 1980 de eerste installatie inge bouwd, j.l. woensdagochtend werd het hele landelijke projekt voltooid met de ingebruikname van de cen trale Esofoonpost van de ZWN te Zierikzee. De naam Esofoon voor het mobilofoonsysteem is afgeleid van de Ver. van Exploitanten van Streekvervoersondernemingen' in welke vrijwel alle streekvervoersbe drijven in ons land verenigd zijn. Aan directeur Dels't van de ZWN woens dagmorgen de eer om gastheer te zijn van de velen die bij de realisering van het landelijk Esofoonprojekt betrokken zijn geweest. Zij werden naar „de Blauwe Keet" te Oosterland genodigd om het offi ciële sluitstuk van de operatie bij te wo nen. „We beleven hier niet een feestelijke première-, maar een feestelijke demière" grapte ESO voorzitter Mr. A. H. Hoed in zijn welkomstwoord waar in hij het ver loop van de landelijke operatie de revue liet passeren. Een markant punt daaruit was de in gebruikname van het eerste net in Arnhem tijdens de Olympische Spelen voor ge handicapten in 1980. Thans, anno 1983 kon het projekt met de ingebruikname van de centrale van de ZWN worden af gesloten, een constatering waarmee E so en ZWN bijzonder tevreden bleken te zijn. ZWN directeur dhr. Delst liet daar geen twijfels over bestaan. Dhr. Delst hoefde maar te wijzen op de vertaktheid van het lijnennet in het gebied Zeeuws Vlaan- deren-Rotterdam om ieder te doen inzien van hoe groot belang het is dat de bussen met de centrale v.v. in contact kunnen staan. Het geeft de mogelijkheid het rij dend personeel tijdens de dienstuitvoering optimaal te begeleiden. Voorts is het dien stig aan een goede procesbeheersing en tenslotte kan het ook de veiligheid van de chauffeur dienen omdat hij in geval van nood via een geheime knop de centrale kan waarschuwen. De centrale te Zierikzee wordt overdag door twee verkeersleiders bemand, 's mor gens, s avonds en in het week-end kan met één man worden volstaan. Van de ver keersleiders wordt verwacht snel en zake lijk te handelen wanneer hun tussenkomst gevraagd wordt. Ze zullen ook dienen in te grijpen wanneer het onverhoopt voor zou komen dat de mobilofoons teveel voor onderling verkeer gebruikt worden. „De dure installatie bedoelt een efficient hulp middel te zijn om als vervoersbedrijf zo efficient mogelijk te kunnen werken en ze is zeker niet bestemd voor grapjes onder weg..!! liet E so directeur dhr. Hoed weten. De officiële ingebruikname zou worden gepleegd door de Minister van Verkeer en Waterstaat mevr. Smit-Kroes maar zij bleek door andere verplichtingen ver hinderd. In haar plaats trad de Dir. Per sonenvervoer dhr. J. G. Kalhorn. Ervan overtuigd zijnd dat de Esofoon bijdraagt tot een veilig, efficient en betrouwbaar openbaar vervoer verklaarde dhr. Kal horn zich graag bereid namens de Minis ter de officiële ingebruikname te plegen. Hij deed dat door via de Esofoon in de aanwezige mobiele centrale de centrale te Zierikzee op te dragen de verkeersleiding in het vervoersgebied op zich te nemen. Het antwoord kwam snel, luid en duide lijk. De opdracht was begrepen en zal worden uitgevoerd. Over en uit....! Op donderdag 24 november a.s. zal de Vereniging voor Natuur- en Landschaps bescherming Goeree-Overflakkee het feit herdenken dat zij vijfjaar geleden werd opgericht. Er zal een avond worden georganiseerd waarop de vereniging zich zal presenteren. Hierbij is het de bedoeling dat geïnteresseerde leden, maar vooral ook niet-leden kennis kunnen maken met het werk van de Vereniging. Door middel van een aantal panelen zullen de Vogelwerkgroep, de Plantenwerkgroep en de werkgroep Aktief Terreinbeheer hun werkterrein en werk uiteen zetten. Een 5-tal leden zal, elk in 20 minuten, iets vertellen (aangevuld met of aan de hand van dia's) van hetgeen hen omtrent de natuur op het eiland erg aanspreekt. „Wat is er aan natuur verdwenen", H. van Dam. „Het zandwallenlandschap op Goeree", G. Tanis. „Vlinders op Goeree Overflakkee", H. Huisman. „Ringonderzoek Brandganzen", R. Boot. „Wat is er nog aan natuur", J. Heyboer. Onderwerpen hierbij zijn: Als een kleurige omlijsting van het geheel zullen er een aantal aquarellen van de heren A. Vogelaar en P. Vroegindewey tentoongesteld worden. Ook op deze wijze wordt dan een beeld geven van de natuur en het landschap op Goeree-Overflakkee. De avond zal worden gehouden in de ontmoetingsruimte van de Exoduskerk aan de Dorpsweg te Sommelsdijk; aanvang 19.30 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur en alle geïnteresseerde leden en niet-leden ?ijn van harte welkom. De toegang is gratis. Op 23 november 1978 werd de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee opgericht. Als basis dienden toen een groep vogelliefhebbers op de Kop van Goeree, die veel contacten onderhielden met de Natuur en Vogelwacht Schouwen Duiveland, en een groep verontruste natuurliefhebbers op Oostflakkee. Vandaar ook dat de Natuur- en Vogelwacht Schouwen Duiveland mede aan de wieg stond van de vereniging op Goeree-Overflakkee. Hieruit is later een samenwerking ontstaan bij het uitgeven van het blad „Sterna". Dit blad verschijnt 4x per jaar en geeft uiting aan datgene waarvoor de beide verenigingen bescherming vragen. Aan diezelfde wieg, zij het enigszins op afstand, stond ook de Stichting voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee, die met een kleine groep op het zelfde gebied aktiviteiten verrichtte. Nu, 5 jaar later, is er voor een ver gaande vorm van samenwerking gekozen, om de krachten te bundelen voor het behoud van de natuur op Goeree-Overflakkee. Hoewel er slechts gesproken kan worden van een prille historie kan toch teruggezien worden op een zeer aktieve periode. Een periode waarin men, toen met 30 leden en thans met ruim 400 leden, zich niet alleen inzette voor het behoud van de natuur en het landschap maar ook nog moeite moest doen om zich geaccepteerd te maken bij de plaatselijke overheden. Zoals gesteld een aktieve periode waarin zowel grote als kleine gebeurtenissen de aandacht vroegen. Veel tijd om in te werken was er b. v. niet toen de inspraak procedure starte rond de RVK Flakkee. Ook het daarna indringend besproken ontwerp Streekplan Zuid Holland Zuid heeft veel energie gevergd. De veelheid aan kleinere plannen, zoals bestemmings plannen en recreatieve plannen kunnen hierbij zeker niet uitgevlakt worden. Om nog maar te zwijgen van de vele, zeer vele, „kleine" voorvallen van directe natuur- en landschaps aantastingen, zoals het afgraven van schurvelingen, het omploegen van êêuwkanten, het storten van afval, het vernietigen van vegetatie en het bedreigen van de fauna. En dat alles met wisselend succes, waarbij de weegschaal helaas meer naar de kant van het „verlies" dan naar de kant van de „winst" is uitgeslagen. Gelukkig zijn er naast al deze aktiviteiten ook aktiviteiten als flora- en fauna-waarnemingen, aktief terreinbeheer, excursies en lezingen. Als er al geconcludeerd moet worden dat voortzetting van de vereniging geboden is, dan zullen de laatst genoemde aktiviteiten zeker in die richting stimuleren, want daarin zit mede een deel van het plezier en de inspiratie om natuurliefhebber en natuurbeschermer te blijven. Zoals gebruikelijk zijn dit jaar weerkaar ten aangevraagd voor de bejaarden van de Gemeente Oostflakkee voor de Doelen concerten op woensdag 7 december a.s. Helaas zijn er dit jaar veel minder ter be schikking gesteld dan in vorige jaren, om precies te zijn 50 stuks. De kaarten kosten inclusief vervoer 22,per stuk. U kunt uitsluitend op maandagochtend 21 november en dinsdagochtend 22 no vember tussen 9 en 11 uur telefonisch kaarten bestellen bij het kantoor van de Stichting Bejaardenwerk Oostflakkee, 01871 - 1545. De eerste 50 mensen die opbellen krijgen een kaart toegewezen. De anderen moeten helaas teleurgesteld worden. Donderdagmiddag leende een traktor, bestuurd door C. L. M. V. uit Ooltgens- plaat, bij het oversteken van de Prov. weg 47 (kruising met Schaapsweg) geen voor rang aan de bestuurster van een Renault 4, welke reed in de richting van Rotterdam. Tengevolge van de aanrijding sloeg de Renault over de kop. De beide inzit tenden, 2 dames uit Abcoude, kwamen met de schrik vrij. De auto werd afgevoerd door garage Blaak uit Den Bommel. Te vens bleek dat de dames t.b.v. een familie- Ud een paar jachtgeweren vervoerden waartoe zij niet bevoegd waren. De wa pens werden in beslag genomen in af wachting van het onderzoek tot de be voegdheid door het betreffende familielid. ca ca C3 >R ,a Vrijdagochtend om ca. 07.30 uur vonder een aanrijding plaats op de Prov. weg 47, ter hoogte van de verkeerslichteninstal- latie, tussen een 12-jarige fietser uit Oude Tonge en een personenautobestuurster uit Ooltgensplaat Doordat de jongen over stak terwijl het licht voor hem op rood stond, werd hij geschept door de per sonenauto. Hoewel de fiets totall-loss raakte, bekwam de knaap slechts een bult op zijn hoofd en schaafwonden aan de benen. Verkoop Service 01871 - 1662 Op de GreveHngen ter hoogte van het monument, trof de politie 8 zwanen aan die een niet-natuurlijke dood bleken te zijn gestorven. In samenwerking met de Rijks politie te water werd een groter gebied onderzocht waarna bleek dat minstens 150 zwanen bleken te zijn omgekomen. Naar de oorzaak van deze sterfte wordt een onderzoek ingesteld. Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 op grond van VAKBEKWAAMHEID Landelijke erkenning is verleend voor het installeren en onderhouden van electrotechnische mstallaties, het repareren van electrische huishoudelijke-, audiovideo en andere electronische apparatuur Waar U bediend wordt door gediplomeerde ervaren mensen U eerlijk en deskundig adviseren zowel bij kleine als grote zaken. OOLTGENSPLAAT-OUDE TONGE De twee nieuwe tankautospuiten voor de brandweerkorpsen Ooltgensplaat en Oude Tonge zullen op zaterdag 26 no vember a.s. officieel aan genoemde korp sen worden overgedragen. Daarvoor is er om 10.30 uur in het verenigingsgebouw „'t Centrum", Van Weelstraat 10 te Oolt gensplaat een bijeenkomst belegd. 's Middags vanaf 14.00 uur is er een demonstratie voor de bevolking van Oost flakkee in de dorpen waar de nieuwe voertuigen worden gestationeerd, resp. Ooltgensplaat en Oude Tonge. (Zie ad vertentie in dit nummer). De nieuwe wa gens hebben zich evenwel al aan het publiek gepresenteerd met enkele „echte" branden en bewezen dat het bezit van deze moderne apparatuur geen overdadige weelde is. Zoals reeds eerder aangekondigd, zal morgenavond op veler verzoek weer een samenzangavond (de vierde) worden ge houden, in de prachtige Hervormde Kerk te Dirksland, van psalmen en geestelijke liederen. Het belooft weer een mooie avond te worden (duur ruim 1 Vi uur) want naast de goede opkomst die uiteraard ook nu weer wordt verwacht, hebben diverse mede werkenden hun bijdrage toegezegd. Allereerst de bekende organist van deze kerk Krijn Kieviet, die op zijn schitte rende orgel met zijn bekende fraaie be geleiding, de samenzang zeQ ondersteunen. Ook de verzoeken, van diverse liederen die u ons toegestuurd heeft, zijn in het programma opgenomen. Deze avond zal het jeugdkoor o.l.v. dhr. M. v. d. Veer en de muziekgroep o.l.v. dhr. J. van Hoorn van de Chr. Mavo/Havo te Middelharnis hun medewerking verlenen, Jorien Mijnders uit MeUssant, hoopt 2 declamaties voor te dragen. Ds. G. C. de Jong, hervormd predikant te Middelhar nis, werd bereid gevonden, deze avond te openen en te sluiten. Van deze avond zal tevens weer een opname worden gemaakt. Het belooft met veler medewerking, een fijne avond, waar over de organisatoren Gods zegen afbidden, opdat het zingen tot zegen moge strekken. Direkt voor de genen die aanwezig zijn, en indirekt voor de patiënten in het ziekenhuis, en allen die beschikken over een kerktelefoon. Allen dus hartelijk welkom om half 8 in de Grote Kerk te Dirksland. Bij de ingang van de kerk wordt een programma verstrekt. De deuren zijn om zeven uur open. Toegang is gratis De fraaie (kleuren) foto die op de hoes prijkt DIRKSLAND De afdeling Dirksland van „de Christen vrouw" houdt a.s. woensdag een bijeen komst i.v.m. haar 35-jarig bestaan. De avond begint om kwart voor 8 in „Onder de Wiek" en zal een feestelijk karakter dragen. Een voordracht wordt gehouden door mevr. Tuk uit Mijnsherenland. Gasten en introducé's hartelijk welkom. A.s. woensdagavond om half 8 zal in Bruinisse, door ds. S. de Jong van Katwijk aan Zee, een tijdrede worden gehouden. Plaats van samenkomst is het kerkgebouw van de Ger. Gemeente in Nederland aan de Schoolstraat 13. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. LANGEWEG 113 - TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1