Akte van toedeling Ruilverkaveling „de Stelle" V isser AFGESLOTEN Rode Kruiscolonne Middelharnis onder „eigen dak" „SOLA FIDE" Massale samenzang Garage KNÖPS B.V. Ie Staverseweg Prachtige muziekcassette met opnamen van TOYOTA-TIP VAN DER VELDE ///j%. Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee m.i.v. volgende week Citroen-Hesselink ^AMEnZAhQ m ORóELIMPRpVlöATIL DIRyKóLAMD Afdeling V.B.O. aan „Prinses ireneschooi Joitn de Wit beëindigt raadslidmaatschap Corolla Diesels Op 1 november: AUTO-SCHADE Verkrijgbaar: ;ïi 56e Jaargang VRUDAG 28 OKTOBER 1983 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond No. 5240 ABONNEMENTSPRIJS ƒ11,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Volgende week dinsdag 1 november zal ten overstaan van notaris Mr. G. E. H. ter Braak de akte van toedeling van de ruilverkaveling „de Stelle" passeren, welke akte de nieuwe eigendomssituatie in het verkavelde gebied bekrachtigd. Ze vormt dan ook het juridische sluitstuk van de ruil verkaveling. De ruilverkaveling „de Stelle" kwam in 1977 in stemming. Nu de werkzaamheden zijn beëindigd kan een heel positieve balans worden opgemaakt; wanneer de het kleingebruik (tot 2 ha) buiten beschouwing wordt gelaten is de gemiddelde kavelgrootte in het gebied toegenomen van 2,9 ha vóór de verkaveling tot 9.2 na de gepleegde ruilverkaveling. Het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer gaf een folder uit waaruit we het volgende putten: Landbouwkundige verbeteringen - wegen en waterlopen Voorafgaand aan de kavelinrichtingswerken zijn de wegen in het gebied verbeterd; met name door verbreding van de bermen en reconstructie van de verharding van de bestaande wegen. Het waterloopstelsel is aangepast aan de eisen van een goede afwatering; voor de polders Kraayenisse en Nieuw Kraayer is een nieuw gemaal gebouwd. Voor een groot deel van het gebied zijn mogelijkheden geschapen voor de inlaat van zoet water. - kavelinrichting. Door kavelaanvaardings- en verbeteringswerken werden aanmerkelijk betere mogelijkheden geschapen voor een doelmatige bedrijfsvoering. Door het aan brengen van nieuwe drainage verbeterde ook de ontwatering sterk. - bietenstortplaatsen In samenwerking met het Waterschap Goeree-Overflakkee en de Suiker Unie werden een aantal openbare bietenstortplaatsen aangelegd. Ter illustratie hieronder enkele cijfers van vóór en na de ruilverkaveling: Bedr. grootte klasse Gem. aantal gebruiks- kavels per bedrijf Gem. oppervlakte per gebruikskavel vóór vóór na 2 - 10 ha 10 - 20 ha 20 - 40 ha 40 ha 1,5 3,0 4,0 8,0 11,2 1,0 1,1 2,3 3,6 0,6 1,3 3,1 3,1 5,2 0,9 3,6 7,8 12,3 16,4 Landschap en recreatie De bestaande landschapselementen in het gebied zijn versterkt door de aanplant van 60 ha nieuwe bossen. Met subsidie zijn een vijftiental bedrijven of particuliere woningen van erf- beplanting voorzien. De Kouden Hoek is een natuurreservaat geworden, waarvan door toedeling krachtens artikel 13 van de ruilverkavelingswet en gerichte aankopen thans 70 ha in eigendom en beheer is bij het Staatsbosbeheer. In samenwerking met de Provincie Zuid-Holland is een fietspad aangelegd langs de haven van Goedereede. Kadastrale vernieuwing In de akte van toedeling zijn 750 eigendomsverhoudingen vastgelegd. Verder zijn er ruim 200 hypothecaire inschrijvingen in de akte opgenomen en 240 erfdienstbaarheden geregeld. Het ruilverkavelingsgebied is nu afgebeeld op 30 kadastrale kaarten, schaal 1 2000. Het aantal kadastrale percelen is teruggebracht van 3150 tot 1500. De nieuwe kadastrale gegevens worden t.z.t. per kennisgeving aan de eige naren toegezonden. Pacht De pachtrechten die zijn opgenomen in het plan van toedeling maken geen deel uit van de akte van toedeling. Door concentratie en pachtruil kon het aantal pachtverhoudingen worden terug gebracht van 550 vóór tot 300 na de ruilverkaveling, zijnde 185 bestaande, gehandhaafde pachtverhoudingen en 115 nieuwe pachtverhoudingen. Als ingangsdatum voor de nieuwe pachtsituaties geldt de datum van overschrijving van de akte van toedeling in de Openbare Registers; dit wordt 2 november 1983. Aan alle partijen zullen de gegevens voor de nieuwe pachtcontracten en de pachtwijzigingsovereenkomsten worden toegezonden. fuiacht om de kou^ PEUGEOT TALBOT Al Kasla Tel. MIDI tobedrijf njelaan 41-43 01870- 3094 3ELHARNIS C M RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 -1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 OUD VOSSEMEER Voor beroep bedankt Ds. Th. W. H. van der Heijden, hervormd predikant te Oud Vossemeer, heeft bedankt voor het beroep naar Hendrik Ido Ambacht. -♦ Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Met ingang van a.s. maandag zal de 1 e Staverseweg voor het doorgaand verkeer gesloten worden. Dat houdt verband met de aanleg van de nieu we Staverseweg die ten noorden van de bestaande weg zal worden aangelegd. De werkzaamheden zijn in enkele weken tijds zover ge vorderd dat het nieuwe tracé al duidelijk te zien is. Het doorgaand verkeer dat veelvuldig gebruik gemaakt heeft van de „oude" Sta- ver zal voortaan om moeten rijden óf van een andere sluipweg gebruik moeten maken. Het fietsverkeer Dirksland-Sommelsdijk v.v. kan plaatsvinden via de Rozenlaan en de voormalige trambaan. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Met het verdwijnen van de plaat selijke BB ploeg zal de taak voor de Rode Kruis colonne Middelharnis er stellig niet minder om worden-, maar anderzijds heeft het tot ple zierig gevolg gehad dat er voor het Rode Kruis een uitermate geschikte accomodatie vrijkwam. Het voor malige BB gebouwtje, verscholen achter een bungalow aan het Ma- rietjespad, naast zuivelhandel Wie gel, behoefde wél een grondige re novatie die door de Colonneleden goeddeels eigenhandig werd ge pleegd. Dinsdagavond staken ze zich in 't uniform om de ingebruik name wat feestelijk te vieren.... Op de tafels smakelijke hapjes en een koele dronk-, maar degeen die wat pla gerig vroeg of élke instructie-avond daar mee „versierd" wordt werd door de leid ster/helpster Jacqueline Gebraad uit Nieuwe Tonge snel tot andere gedachten gebracht. Voor één keer was het feest bij de colonne, daarvoor én voortaan zal 't weer aanpakken geblazen zijn waarbij bovengenoemde Jacqueline een indruk- Speelfilm over het leven van Maarten Luther Met deze speelfilm hopen we als jeugd vanaf 15 jaar en ouder samen te komen op zaterdag 29 oktober om 19.30 uur in het verenigingsgebouw „De Hoeksteen" te Middelharnis. Voor velen is de geschiedenis over het leven van Luther onbekend en daarom nodigen we allen, met name ook de oudere jeugd uit om deze film bij te wonen. Ook zouden we het op prijs stellen als we deze avond ook jeugd van andere kerk genootschappen mochten ontmoeten. Voor de Heere bestaan geen kerkmuren en ook voor degene die nog nooit in een kerk is geweest of die de zaterdagavond op verkeerde plaatsen doorbrengt, bestaat de gelegenheid om kennis te maken met deze boeiende film. De film is een verkorte versie van de bekende speelfilm die Irving Pichel in 1950 over het leven en werk van Maarten Luther heeft gemaakt in opdracht van de Amerikaanse Lutherse kerken. Indeling van de avond Deel I: Luther als kloosterling, zijn reis naar Rome en zijn geestelijke worsteling met Von Staupitz, de ontdekking van het „solafide", zijn conflict met Tetzel. Pauze Deel II: slaat zijn stellingen aan, komt voor de Rijksdag te Worms, op de Wart- burg en de Augsburgse confessie. Na deze film hopen we onder het nut tigen van een gratis consumptie, gezellig wat na te babbelen. Lieve jeugd, deze avond mag je niet missen, opdat we zouden zien en horen wat er in het leven van Luther heeft plaats gevonden. Komt allen!!! Toegangsprijs 2,— wekkend relaas deed over de opleidings- mogelijkheden voor het volgen waarvan gelukkig steeds weer nieuwe deelnemers worden gevonden, alleen ontbreekt het deze keer aan mannelijke deelnemers on der de groep van elf die de nieuwe basis opleiding gaat volgen. Mannen die zich geroepen voelen zijn alsnog welkom....! De basisopleiding leidt hen, die het EHB O-diploma hebben, in 19 avonden op voor het dan te verkrijgen „legitimatie bewijs". Bij de opleiding behoort ook het gedurende 40 uur stage lopen in een verpleeghuis waarin werkelijke praktijk ervaring wordt opgedaan. Van de deel nemers wordt verwacht dat ze de les- avonden heel consequent volgen maar dat wordt door de cursisten gemotiveerd als ze zijn als een vanzelfsprekendheid ervaren. Na het behalen van het legitima tiebewijs kan een vervolgcursus worden gevolgd die op een aantal specifieke taken is toegespitst, o.a. op Gewondenzorg On der Rampomstandigheden (GOR), Am bulancevervoer, verzorging gehandicap ten en zieken, en een Reanimatiecursus. De cursus Ambulancevervoer neemt daar van de meeste tijd zestig avonden zelfs! in beslag. De waarde van de nieuwe accomodatie is dat de cursussen in „eigen huis" kunnen worden gehouden; de nieuwe ruimte zal dan ook elke week enkele avonden bezet zijn. Ook kunnen er oefeningen worden georganiseerd waarbij niet steeds naar een ander gebouw moet worden gegaan om daar de benodigde materialen op te halen, zoals dat tot dusver het geval was wanneer in het Groene Kruis gebouw werd ge oefend met materiaal dat uit de opslag ruimte, „het Huusje mit d'n boam" op de Oostdijk moest worden aangevoerd. Ove rigens wordt die opslagruimte wel aan gehouden. De Rode Kruis colonne heeft dinsdag avond veler gelukwens in ontvangst mo gen nemen en wederkerig heeft zij dank gebracht aan die instanties en personen die hen het eigen huis gegeven hebben, o.a. het Gemeentebestuur, het afdelings bestuur, zeker ook de zelfwerkzame co lonneleden en zoals de convocatie ver meldde enkele niet nader te noemen enthousiaste personen.... Pü/MPFiTAD RUMPTSTAD B.V. Dirksland, 01877 - 1357 OrgctatstJCrija XLevleL Opncxnoert cfoor -^ Psalmen en geestelijke liederen en diverse orgelhnprovisaties vanuit de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. De samenzang van deze opname werd begeleid door de organist Krijn Kievit uit Dirksland, die ook de orgelimprovisaties speelde op dit schitterende orgel. Gebruik kon worden gemaakt van opnamen, die de Dirkslandse Ziekenomroep (DIZO) maakte van een aantal samenzangavonden. (Zo hopen we binnenkort weer een dergelijke samenzangavond te houden en wel op D. V. zaterdagavond 19 november a.s.) Deze opname is van een goede stereo-kwaliteit. Wij bevelen u deze muziekcassette ten zeerste aan. Het uiterlijk van de cassettehouder, zoals hierbij afgebeeld, werd geheel door de heer P. Geelhoed uit Dirksland verzorgd. Hiervoor zijn we hem bijzonder erkentelijk. Het cassettebandje kost slechts 14,90 Dit is voor zo'n opname beslist niet duur! De baten komen geheel ten goede voor een nieuw aan te brengen pleisterlaag op de muren van de Herv. Kerk te Dirksland. (Oorzaak: Onvoorziene schadepost aan dit monumentale kerkgebouw). Op onderstaande adressen zijn de muziekcassettes verkrijgbaar: - Boekhandel Vroegindewey Westdijk, Middelharnis - Boekhandel Poortvliet Sint Joris Doelstraat, Sommelsdijk - Boekhandel Verwei Kerkring, Oude Tonge - Boekhandel „De Luifel" Zomerstraat, Dirksland - J. van Wijk (Huishoudelijke artikelen) Markt, Goedereede - Voor overige inhchtingen kunt u zich eventueel wenden tot dhr. L. Kreeft, Nieuweweg 79, 3251 AS Stellendam. Telefoon 01879 - 1455. Het comité SINT ANNALAND Uienveiling van dinsdag 25 oktober 1983 Uien, maat veertig opwaarts klasse twee N.L 54,50 Uien drielingen, maat vijf en dertig/veertig opwaarts, klas se twee N.L. 36,30 Uienprijs per hon derd kilogram. Aanvoer: tachtig ton. Aardappelveiling van dinsdag 25 oktober 1983 Doré gewone 0,83 Lekkerlanders gewone 0,40 Bintjes ge wone 0,28 - 0,41 Irene gewone 0,65 - 0,74 Aardappelprijs per kilogram. Met ingang van 1 november 1983 zal er aan de „Prinses Irene"-school voor indi vidueel onderwijs, Hobbemastraat 4 te Middelharnis, een afdeling V.B.O. ko men. De afdeling start met drie groepen. Het V.B.O. (voortgezet buitengewoon on derwijs) is toegarielijk voor die meisjes en jongens, die twaalf jaar of ouder zijn en (nog) geen toelating hebben kumien ver krijgen tot een school of afdeling voor individueel beroepsonderwijs (I.T.O., I.H.N.O., I.L.O.) Vanuit het V.B.O. blijft de mogelijkheid bestaan om aangemeld te worden bij het individueel beroepsonderwijs (I.B.O.), in dien de vorderingen van de V.B.O. leer ling beantwoorden aan de door het I.B.O. (individueel beroepsonderwijs) gestelde eisen. Het onderwijspakket van het V.B.O. bestaat zowel uit theoretische (rekenen, lezen, taal e.d.), als praktijkvakken. De praktijklessen, twaalf per week, wor den gegeven door leraren en leraressen van de Technische School, het I.H.N. O./ L.H.N.O. en de Landbouwschool. Zij vinden plaats in bovengenoemde praktijk scholen. Indien de leerling 15 jaar is geworden en nog binnen het V.B.O. onderwijs ont vangt, dan mag hij/zij één dag per week stage gaan lopen bij een bedrijf of in stelling. De stage heeft ten doel de overgang van school naar arbeidsplaats soepeler te doen verlopen. De aanmelding van de leerlingen voor het V.B.O. kan het gehele jaar geschieden bij het hoofd der school, tevens kunt u ook nadere inlichtingen over dit type onder wijs bij haar verkrijgen. Hoofd der school W. M. Kik-Mourik, tel. 01870 - 3767 (school). GOEDEREEDE De vertegenwoordiger van Visserijbe- langen in Goerees' gemeenteraad dhr. John de Wit heeft moeten besluiten zijn vorig jaar september begonnen raadslid maatschap thans te beëindigen. Dhr. de Wit heeft die consequentie moeten trek ken uit het feit dat het hem, als eigenaar van een druk assurantiekantoor, aan vol doende tijd ontbreekt om het raadslid maatschap te behartigen zoals hij dat van zichzelf en van anderen zou verlangen. Omdat hem de tijd meer en meer ont breekt meent dhr. de Wit niet langer te kunnen voldoen aan de voorwaarde die hij aan het raadslidmaatschap stelt, n.l. steeds uitvoeriger geïnformeerd en ge documenteerd te zijn. Hij was voorts lid van de raadscommissie voorde Visserij en Financieën. Zijn opvolger is nog niet aangewezen; tweede op de lijst van Visserijbelangen is dhr. J. Redert. Snelle beslissers verdienen nu geld Nog slechts 3 stuks model 1983 ^omt u vooral even kijken bij: Telefoon 01870 - 4466 Dorpsweg 28-34, Sommelsdijk De zaak die SER VICE geeft Ook vrijdagavond en zaterdag geopend n na 2 ha -N »j^jH^»»j^»»»J^»»»»»»»»»»»»»<^»»¥ B ca B ca ca - gazonmaaiers HONDA -generatoren - pompen - frezen CROWN - luchtkussenmaaier KARCHER - hogedrukreinigers KONGSKILDE -luchlverhltlers L.V. Poldersèdijkla Stad aan het Haringvliet Tel. 01871-1202 99

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1