Boete van 1800 - voor het afgraven van een Ouddorpse schurveling VERKOPING FILMAVOND in de rekreatiezaal om 19.30 uur Politieberichten Tuinder uit Zuidzijde zeer ernstig gewond bij botsing voor nieuwe Chr. basisschool 1 EHBO Middelharnis-Sommelsdijk had prachtige jubileumavond H Kantongerecht Sommelsdijk: Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Inwoner Stellendam verongelukt vc f^5^ Weg over Stormvloedkering moet tolweg worden Abonneert U op Eilanden-Nieuws GEEN SPREEKUUR Uitslag verloting EHBO 56e Jaargang DINSDAG 18 OKTOBER 1983 No. 5237 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. De kantonrechter Mr. van Schravendijk heeft in de j.l. vrijdagmorgen gehouden kantongerechtzitting de Ouddorper K. M., wonend aan de Kelderweg, met een boete van 1800,gevonnist omdat deze een achter zijn woning liggende schurveling had afgegraven. De verd. handelde daarmee in strijd met de ontgrondingsverordening Zuid Holland en het Gemeentelijk bestemmingsplan waarin de schurvelingen als beschermd natuurgebied zijn aangemerkt. De ca. 700 m^ grond die hij uit de zeventig meter lange schurveling had gewonnen had de verd. voor een deel gebruikt om een stuk bouwland in het West Nieuwland op te hogen. Hij had daartoe eerst de laag teelaarde afgegraven en die na de ophoging weer aangebracht. Verdachte gaf ter zitting zijn fout overigens geheel toe. Hij had geweten d^t de afgraving verboden was maar hij was er toe overgegaan omdat het betrekken van grond van elders veel geld gekost zou hebben. De kantonrechter bleek hem te vonnissen tot een geldboete van 1800,tegen welk vonnis verd. niet in hoger beroep zal gaan. Het vonnis was milder dan de eis van de Officier Mr. Scheffers. Deze had de verd. aanvankelijk een voorwaardelijke vrijheidsstraf van een maand op willen leggen in combinatie met de eis dat verdachte een nieuwe schurveling aan zou leggen met grond van dezelfde samenstelling als de oorspronkelijke schurveling. De Off begreep dat dat moeilijk te realiseren zou zijn zonder weer andere schurvelingen aan te tasten. Hij besloot daarom tot een eis van 2000, NIEUWE TONGE De verkoping van de Vrouwenvereniging „Ora et Labora" is door bijzondere om standigheden verschoven van woensdag 19 oktober naar D.V. donderdag 20 oktober. De openingstijden staan in de folder die huis aan huis is bezorgd. Minister Smit-Kroes heeft geen bezwaar tegen het aanleggen van een autoweg over de stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde, als de meerkosten gedekt worden door tolheffing, anders komt er een smalle werkweg, die alleen maar sporadisch of seizoengebonden zal wor den opengesteld voor het particuliere ver keer. Gedeputeerde Staten verzetten zich te gen het ministeriële plan, om naast de tol op de Zeelandbrug, nu ook nog tol te gaan heffen op de andere Noord-Zuidverbin ding over de eilanden Schouwen Duive- land en Walcheren. Een ander heet hangijzer is de afkoop som van het Rijk, wat betreft de Wester- schelde veren. Zesendertig miljoen gulden wil de minister geven, tweeënveertig mil joen willen Gedeputeerde Staten. De broodnodige derde dubbeldekker, die voor deze dienst moet worden gebouwd, nu de bouw van de brug-tunnel verbinding onder en over de Westerschelde in de ijskast is gezet, kan anders niet worden gerealiseerd. Dit was het resultaat van een onderhoud, dat door enkele Zeeuwse Gedeputeerden dinsdag 12 oktober met de Minister in Den Haag werd gevoerd. Donderdag 20 oktober: De N.C.R.V is deze avond te gast in „De Samaritaan". Deze omroep beschikt over een aantal mooie films die de moeite waard zijn te bezoeken. Donderdag 20 oktober wordt de schilder/ tekenaar RIEN POORTVLIET in het zonnetje gezet U kent ongetwijfeld zijn boek ,,Te hooi en te gras". Meer dan een jaar concentreerde Rien Poortvliet zich op een oude liefde; het boerenleven en bracht dit op zijn eigen manier in beeld waarbij hij veel aandacht besteedde aan Goeree- Overflakkee. De N.C.R.V. heeft een film samen gesteld over het ontstaan van het boek. We trekken met Rien Poortvliet langs vertrouwde plaatsen en bladeren door zijn geweldige boek. Rien Poortvliet vertelt waarom hij dit boek heeft gemaakt en op welke manier. Vele dierbare plaatsen dienden als in spiratiebron zoals bekend is Flakkee ook één van die streken die in zijn boek getekend en vermeld zijn. Deze filmavond bevat twee films ge maakt over het werken en de boeken van Rien Poortvliet. Twee films die zeker de moeite waard zijn. De filmavond wordt gehouden in de rekreatiezaal van verpleeghuis „De Sa maritaan" in Sommelsdijk en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Aanrijding J.l. vrijdag vond er een aanrijding plaats op de Lieve Vrouwe Poldersedijk te Stad aan 't Haringvliet. De bestuurder van een bromfiets, P. G. uit die plaats stond aan vankelijk stil op de berm van de weg. Zonder op te letten keerde hij daarna op de weg. Op dat moment werd hij echter ingehaald door de bestuurster van een personenauto. Er ontstond hierdoor een aanrijding waarbij wonderwel alleen ma teriële schade ontstond. De bestuurder van de bromfiets had de auto niet gezien maar heeft deze wel gevoeld. Diefstal In de nacht van 13 op 14 oktober werd ten nadele van een inwoner uit Herkingen een kauwgumballenautomaat vernield. Deze automaat hing aan zijn gevel. De onbekende dader(s) hebben niet alleen de automaat vernield maar ook de kauwgum- ballen en het geld wat in de automaat aanwezig was, meegenomen. Ten nadele van een winkelier op het Zandpad te Middelhamis werd tijdens de koopavond van vrijdag j.l. een vrij duur jack ontvreemd. Van de eventuele dader( s) ontbreekt tot op heden elk spoor. Onverantwoord en niet toegestaan vuil storten Regelmatig wordt geconstateerd dat er op een doodlopend straatje aan de Molen- laan te Sommelsdijk vuil wordt gedepo neerd. Dat vuil bestaat uit huisvuil en afval van bomen e. d. Op 15 oktober j.l. lag daar weer een hoeveelheid van dat spul. Dat vuil is door onbekenden in brand gestoken. Het zal duidelijk zijn dat dat een geliefkoosd speelobject voor kinderen is. Het vervelende is dat er tussen dat vuil kennelijk een spuitbus of iets dergelijks heeft gezeten. Die bus is uit elkaar gespat en een kind wat daar aan het spelen was, raakte hierdoor licht gewond. Het zal duidelijk zijn dat dit veel ernstiger ge-" volgen had kunnen hebben. Onverantwoord surfen Op 16 oktober werd bij de politie een melding ontvangen dat er ter hoogte van Battenoord een surfer in moeilijkheden zou verkeren. Toen de politie ter plaatse kwam klauterde de surfer net op de kant. Hij was vanaf de Grevelingendam bij Battenoord terecht gekomen. Vermoede lijk door het slechte weer was hij in de problemen gekomen. Gezien de weers omstandigheden kan hier van waaghalze rij worden gesproken. OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Koster van Klaaswaal. STAD aan 't HARINGVLIET - woens dagavond 7.30 uur ds. M. Golver- dingen van 's Gravenzande, voorberei ding Heilig Avondmaal. GOLTGENSPLAAT- donderdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Rotter dam-C. De jeugd aan het werk De pas begonnen bouw van de nieuwe Chr. basisschool te Sommelsdijk in „de Koekoek" in Sommelsdijk- Zuid, is vrijdagmiddag flink opgeschoten toen 18 leerlingen van kleuter en basisschool elk hun „eerste" steentje bij droegen. De jeugd, de een heel schuchter en de ander met wat meer zwier, metselde dat het een lieve lust was waarmee ze te kennen gaven dat het hen niet snel genoeg kan gaan. Toch zal het nog tot volgend jaar juli duren vooraleer de nieuwe school gereed is. In combinatie met het daar al aanwezige semi-permanente kleuterschoolgebouw zal de nieuwbouw een belangrijk deel uitmaken van de geïntegreerde bijz. kleuter- basisschool. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 De 40-jarige afdeling Middelhar nis-Sommelsdijk van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO heeft jl. vrijdag avond een prachtige jubileumavond beleefd waarop velen het huidige bestuur de handen hebben gedrukt. O.m. was dat burg. van Welsenis van Middelhamis, trots als hij was op de aanwezigheid van een zo actieve vereni ging in zijn gemeente. Spr. trok een pa rallel tussen de intentie van het werk van de ANWB (óók vier letters!) en de EHBO die zich beiden toeleggen op het verlenen van hulp om erger te voorkomen. De heer Doove en Mevr. Riem boden de gelukwensen aan van resp. het Hoofd- en het distriktsbestuur. Zij brachten in hun gesproken gelukwens hun bewondering naar voren voor de manier waarop de Ver. was opgericht en gedurende veertig jaar geleid is, wat zowel van bestuur als leden een inzet van de volle 100% heeft ge vraagd. Dhr. Rien Boomsma, een van de grond leggers van de jubilerende vereniging haalde herinneringen op uit de begin periode en de wijze waarop tijdens de rampdagen hulp was verleend; vervolgens zag dhr. Dekker terug op zijn deelname aan voedseltransporten in de oorlogs dagen naar Den Haag waar ze bijna werden overvallen door hongerende men sen. Dokter v. d. Peppel, die in navolging van wijlen zijn schoonvader dr. Arends al lange tijd aan de EHBO verbonden is verklaarde zijn rol daarin het geven van cursussen en het afnemen van examens steeds met plezier te hebben vervuld, een enthousiasme dat hij ook bij zijn opvolger dokter Wieringa Jr. aanwezig veronder stelde. Dhr. M. Peekstok sprak een gelukwens vanuit zijn kwaliteit van Brandweercom mandant en zijn betrokkenheid bij het Rampenplan waarbij de EHBO een be langrijke plaats is aangewezen. Geschenken werden er evenzeer aan geboden, o.a. een beademingspop, inge leid door dhr. H. Troost. Het cadeau werd aangeboden in de vorm van een cheque van 1090,waarvoor de aanschaf als geschenk van de leden plaats kan vinden. GOEDEREEDE Wegens verhindering van de burgemees ter vervalt diens spreekuur a.s. vrijdag 21 oktober. Mevr. Kroos krijgt het EHBO-vaantje aangeboden In 't zonnetje Door bestuurslid L. Dijkgraaf werd de huidige presidente van de afd. Mevr. Kroos-Vijfhuize in 't zonnetje gezet want ook zij bleek een jubileum te vieren! Ze heeft bij de Ver. de 35 jaar volgemaakt; waarvan ze 33 jaar bestuurslid is; 26 jaar was ze secretaresse en sinds 1982 is ze presidente. Dhr. Dijkgraaf wees erop dat mevr. Kroos-Vijfhuize zich niet op haar voor zitterschap voor laat staan maar dat ze met de overigen volopmeedraait" als er representatief werk aan de winkel is bij alle mogelijke gebeurtenissen en evene menten. Zaterdagavond tegen negen uur is de 5 8- jarige Stellendammer Aren Troost bij Ouddorp om het leven gekomen. Komend uit de richting strand raakte hij met zijn personenwagen bijna op het eind van de Oosterweg in de rechterberm. Doordat een stuurcorrectie wellicht wat te bruusk is uitgevoerd schoot de wagen de weg over om aan de linkerkant tegen een boom en vervolgens in de sloot te rijden. Een tegemoetkomende auto werd bijna ge raakt De bestuurder overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. Dhr. Dijkgraaf complimenteerde haar als „de spil van de Vereniging". De aan bieding van een cadeau liet dhr. Dijkgraaf vergezeld gaan van de wens dat de jubila- resse nog een aantal jaren aan de EHBO verbonden zal blijven. Bij deze gelukwens kreeg mevr. Kroos door een viertal helpsters een op een bran card opgemaakte kolossale fruitmand aan geboden. „Het is gezond en 't hoeft niet in één week op!" hield dhr. Dijkgraaf haar voor. De uitslag van de verloting die gehouden werd ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de Kon. Ned. Ver. EHBO afd. Middelharnis-Sommelsdijk is als volgt: leprijsreischequet.w.v./500,-.3774 2e prijs dames- of herenrijwiel.1298 3e prijs waardebon gereedschap tw.v. 100,-2055 verdere prijzen onder de nummers: 1031-1089-1131-1193-1335-1370- 1398-1482-1607 -1611 -1677-1790- 1822-1839-1854-1863-1874-1941- 2051 - 2067 - 2128 - 2143 - 2147 - 2305 - 2406 - 2432 - 2452 - 2483 - 2577 - 2661 - 2679-2725-2784-2902-2918-2981- 3012-3022-3036-3040-3312-3334- 3335-3341-3345-3369-3528-3603- 3650-3686-3752-3909-3925. De prijzen zijn reeds bij de prijswinnaars thuisbezorgd. WW: ~Een foto vaTThëFonglfukTTmicrdê'gekantelde vrachtwagen, rechts de tandemasaanhanger en daartussen twee opleggers die tijdig tot stilstand konden komen De man die vrijdagmorgen op de Hellegatdam een ernstig ongeluk overkwam is niet zoals we in een eerste bericht veronderstelden een inwoner van Zeeland-, maar de 53-jarige tuinder C. v. d. Berg uit de Zuidzijde (Den Bommel). Zijn lichte vrachtwagen waarin hij op weg was naar de veiling in Barendrecht werd frontaal getroffen door een van een tegenligger losgeschoten aanhanger. De toestand van dhr. v. d. Berg is nog steeds kritiek. Hij heeft o.m. een ernstige hoofdwonde terwijl ook borst en longen getroffen zijn. Hij wordt in het ziekenhuis te Dirksland verpleegd. B a ca a ei o a

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1