Politieberichten SNEEUWSTER heel wat ruimer adem halen in eilandelijke brandweerwedstrijd „Boor" al week zoek Diepvries Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Middelhamis: Verboden vistuig 40jaarbijdeP.T.T. V. ^A^ Bedrijvigheid bij mactiinefabriel( IVIaaslont Drietal scliapen gestolen GEEN SPREEKUUR Met gastolen brommer aangehouden 56e Jaargang DINSDAG 4 OKTOBER 1983 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS ƒ11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Ruit vernield In de nacht van 1 oktober j.l. werd door onbekenden een ruit vernield van textiel bedrijf Jatex aan de Westdijk te Middel hamis. Kennelijk hebben onbekenden zich opgehouden in het slop langs dat textielbedrijf Hoe de vemieUg heeft plaats gevonden is niet bekend. Wel is bekend dat jeugdigen zich vaak ophouden in de omgeving van dat slop. Er werd niets vermist Diefstallen Tijdens een sportles op „Concordia" hebben onbevoegden zich toegang ver schaft tot de kleedlokalen. De daarin aan wezige kleding werd doorzocht en door elkaar gegooid. Er werd een portemonnee ontvreemd met vijftien gulden. De politie adviseert de gebruikers van dit veld geen geld meer mee te nemen daar het al meerdere malen is voorgekomen dat men op een dergelijke wijze van de eigen dommen wordt beroofd. Op 1 oktober j.l. werd alhier aange houden een inwoner van Sommelsdijk. Hij had twee kisten met fruit ontvreemd uit een boomgaard van de fa. Baars te Dirksland. De verdachte had de kisten fruit bij zijn aanhouding nog in zijn auto. Het fruit is inbeslaggenomen en de ver dachte werd na proces verbaal te hebben opgemaakt, heengezonden. Dure auto gestolen Op 2 oktober 1983 werd er te Nieuwe Tonge een BMW personenauto ont vreemd. Deze auto had een waarde van 52.000 gulden en stond bij de aangever, A. van D. te Nieuwe Tonge, op straat geparkeerd. In de auto bevonden zich een aantal goederen, waarvan de waarde wordt geschat op ca. 3000 gulden. Hoe Nu in de aanbieding men met deze afgesloten auto is weg gekomen kon niet worden vastgesteld. Valse aangifte Door een inwoner van Nieuwe Tonge werd op 2 oktober 1983 aangifte gedaan van diefstal van zijn personenauto. Deze auto stond volgens zijn zeggen geparkeerd op het Spuiplein te Middelhamis. Enige tijd daama deelde hij mede dat hij als benadeelde was gebeld en was hem mede gedeeld dat zijn auto onder Sommelsdijk langs de dijk zou liggen. (Nieuwlandse- dijk). Aldaar werd de auto behoorlijk beschadigd aangetroffen. Er waren echter geen sporen aanwezig die op diefstal enz. duidden. Bij nader verhoor bekende de eigenaar zelf met de auto van de dijk te zijn gereden. De diefstal etc. had hij ver zonnen. OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uuur ds. J. Koster, Klaaswaal. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Miep neemt weer nieuwe gelukwensen in ontvangst Er zullen maar weinig handwerkende dames op Flakkee zijn die de winkel van Miep Boeter, in wol en handwerkartikelen, niet regelmatig zijn binnengewipt en al die dames zullen weten hoezeer het in die krappe ruimte op Westdijk 31,4x4 meter groot, behelpen is geweest. Om de haverklap moest worden „afgedaald" naar het beneden gelegen magazijn waar zich de voorraad bevond waarop ze zo graag haar klanten een blik had gegund. Sinds vrijdag is dat verlangen werkelijkheid geworden, toen ging de deur open van het nieuw betrokken pand, schuin tegenover het vorige, niet 4 metertjes-, maar bijna twintig hele meters diep Zo schuchter als ze als veertienjarig meisje begon, zo straalde ze nu toen ze haar klanten, die zo goed als haar kennissen zijn geworden, kon laten delen in die weelderige ruimte waarin ze het hele assortiment overzichtelijk uit heeft kunnen stallen. Bloemen werden aangedragen en gelukwensen aangeboden en de dames hebben niet nagelaten haar uitdrukkelijk te complimenteren met de ondernemingszin die ze tentoon heeft gespreid, overigens al door vele jaren heen.... Veertien was ze nog maar toen ze haar voorgangster, „tante Cor Mosselman" de helpende hand ging bieden en 18 was ze nog maar toen ze de zaak overnam. Miep had uitstekende medewerksters, van wie Nelleke de Bonte een lange reputatie heeft en die nog steeds voortzet. Vrijdag toen de nieuwe zaak open ging deelde ook het personeel in de vreugde maar er was nauwelijks tijd om er lang bij stil te staan, zó druk is het geworden en gebleven. Alle artikelen, zoals baby en peuterkleding, wol en handwerkbenodigdheden en alle mogelijke artikelen uit het klein-vak hebben nu in de nieuwe zaak de plaats gekregen die ze toekomen. De winkelende dames kunnen nu rustig hun keus maken zonder dat het dringen behoeft te worden.... De winnende ploeg brengt een van de „slachtoffers" naar de EHBO-post De waarheid van het gezegde dat „het kan verkeren" is j.l. zaterdag ook in brandweerkring nadrukke lijk ervaren n.a.v. de uitslag van de eilandelijke brandweerwedstrijd die dil jaar in Oougensplaat ge houden werd. De PTT bedrijfs brandweer die enkele weken ge leden nog vierde werd op de ge houden landelijke wedstrijd kwam j.l. zaterdag op de elfde plaats te recht terwijl Melissant nü glorieer de op de eerste plaats terwijl ze bij de landelijke wedstrijd 9e was ge worden. De aanwezigheid van twee voor de sloop bestemde binnenvaartschepen in de Oolt- gensplaatse haven had de wedstrijdorga nisatie de gelegenheid geboden van het ge bruikelijke wedstrijdpatroon af te wijken. De wedstrijdploegen werden dan ook niet naar een of ander gebouw-, maar nu eens naar een schip gedirigeerd. Verondersteld werd dat in de machinekamer van het schip, de „Vicaris" brand was uitgebro ken welke zich via de roef en het ruim verspreidde en naar het naastgelegen schip dreigde over te ?ullen slaan. Op het dek trof de brandweer scheeps- maat Nico Kamp aan die moord en brand schreeuwde om een nieuwe brandblusser en de brandweermensen duidelijk maakte dat de schipper zich nog in de brandende en met rook gevulde roef bevond. Bij elke aanraking liet slachtoffer Nico een kreet die door merg en been ging omdat zijn been zou zijn gebroken en hij speelde uitstekend de paniek na die iemand in zo'n omstandigheid kan bevangen. „Het schip is zó een roeiboot, blusse...." riep hij maar steeds. Die ploegen die voor een juiste inzet kozen gebruikten drie stralen, zoals jury voorzitter Swiep later zou verklaren. Een straal ter bescherming van de aanvals- pnt pnt pnt pnt pnt ploeg die met perslucht de roef inging, de volgende op het naastgelegen schip en de derde in het ruim via welk de brand dreigde over te slaan. De uitslag werd als volgt: 1Melissant497 2. Dirksland486,5 3. Middelhamis469,5 4. Sonimelsdijk467 5. Den Bommel460 6. Stad aan'tHaringvliet. ..459,5 pnt 7. Ouddorp458,5 pnt 8. Stellendam453,5 pnt 9. Nieuwe Tonge453 pnt 10. Goedereede449 pnt 11. PTT Middelhamis444,5 pnt 12. Herkingen443,5 pnt Ooltgensplaat en Oude Tonge hebben niet deelgenomen. De prijzen werd uitgereikt door burg. drs. de Vos van Oostflakkee. Door de jeugdbrandweer van Ouddorp werd een demonstratie in het nieuwe afleg- systeem gegeven. Bij machinefabriek Maaskant en Zonen b.v. te Bruinisse blijft het een komen en gaan van visserijkotters en andere sche pen. Zo werd op het zandschip Weltevreden van de firma Ouwerkerk uit Middelburg een verbouwing aan de zandpomp uit gevoerd, waardoor het schip in het vervolg veel efficiënter kan gaan werken. Voor de kant ligt verder de G.O. 50 van de Gebrs. Klijn te Ouddorp. In dit schip de Jacob Neeltje wordt een 1500 pk 8 cy linder Stork dieselmotor gebouwd, ter wijl naast een brandstof seperator ook een brandstofverbruiksmeter worden aan gebracht. Dit laatste is iets nieuws voor Nederland. De Br. 43 krijgt een algehele opknap beurt zoals ook de TX 38 heeft gehad. De Br. 43 zal in verhuur in België gaan vissen, terwijl over andere ingemilde sche pen zoals de TX 38 andere onderhande lingen over de verkoop worden gevoerd, want de schepen die werden ingeruild, waarvoor nieuwe in de plaats kwamen vormen voor de diverse scheepswerven en machinefabrieken in Nederland toch wel een probleem omdat ieder onverkocht in- milschip, renteverlies betekent Begin deze maand ontving Maaskant weer opdracht uit Polen voor levering van acht stuks ankerlieren voor duwbakken, waarvan er umiiddels twee zijn afgeleverd. SINT ANNALAND Bord met opschrift en beeldje dorps huis Aan de noordzijde van het onlangs geopende nieuwe Dorpshuis aan de Lan- geweg-Hoenderweg is voor de ingang een bord met de naam „De Wellevaete" aan gebracht Het is een zwart bord met rode letters. In de grote hal bij de ingang is het door directeur J. H. Lam van het Al gemeen Bouwbedrijf B. V. Vaessen ge schonken beeldje van de Heilige Anna in gemetseld. STELLENDAM Tegen een viertal „sport" vissers is pro ces verbaal opgemaakt wegens het vissen met verboden vistuig. De vier visten vanaf de Haringvlietsluis met dreghaken waar bij het de bedoeling was de vis letterlijk aan de haak te slaan waarbij de vissen worden verwond. Deze manier van vissen is in de Visserijwet verboden. De politie, geconfronteerd met deze wijze van „sport" vissen, zal in den vervolge hierop strenger toezien. OUDDORP De Ouddorpse schapenhouder M. heeft dezer dagen vast moeten stellen dat van de in de Westduinen grazende kudde een drietal „zwartbleskoppen" verdwenen zijn. De schapen kosten plm. 180,per stuk. GOEDEREEDE De burgemeester van Goedereede is verhinderd a.s. vrijdag spreekuur te hou den. Afd. dierenbescherming Mevr. Tanis, Westduinweg 19 te Oud dorp mist sinds een week de gecastreerde kater „Boor" (afkomstig van Boris). Boor is een zwarte Oosterse. Kort haar en mevr. Tanis zou het bij zonder op prijs stellen hem weer terug te hebben. Haar telefoonnummer is 2074 in Ouddorp (01878). Op zaterdag 15 oktober a.s. zal inP.T.T. kring stilgestaan worden bij het 40-jarig ambtsjubileum van dhr. H. A. A. Krijgs man, tiians kantoorhouder te Oude Tonge. SINT ANNALAND Hoogste punt Rabobank De firma Sjerp uit Willemstad is thans zover met de uitbreiding van de Rabobank in Sint Anna- land gevorderd, dat het hoogste punt be reikt werd. Dit feit werd gevierd met het hijsen van de vlag door voorzitter A. A. Geluk die zijn hartelijke dank uitsprak voor de vlotte en snelle afwerking. Wan neer alles naar wens verloopt, zal de bank in nieuwe vorm op 24 oktober geopend kunnen worden! Diefstal schildersgereedschap opgelost De politie heeft de dief kunnen achter halen en aanhouden die voor een waarde van ca. 5000,aan schildersattributen had gestolen uit een werkkeet bij de Ha- ringvlietsluizen. De dader bleek de 27- jarige F. E. P. A. uit Spijkenisse te zijn. Het overgrote deel van de buit bleek nog in 's mans bezit te zijn. STELLENDAM Een 17-jarige knaap uit Stellendam is in zijn woonplaats door de politie aange houden terwijl hij rondreed op de brom mer van een dorpsgenoot die hij begin september ontvreemd had. De jongeman bleek ook te hebben gedronken zodat tegen hem om tweeërlei redenen proces verbaal werd opgemaakt. ^HH 1.98 ca B a ca O a C3 Melissant werd eerste

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1