EIIIVI1DEI1-niEUW5 „Wie was mijn moeder?" Zendingsavond Nieuwe Tonge „De Christenvrouw" De k 1P - van het oerwoud naar de boerderij enbatterij Streekcommissie geeft uitdruldcing aan verbijstering Rijl(splan Soc. Cult. Werk vergadert Begrafenisonderneming ,,VOORZORG" Vraag aan het Rode Kruis: SCHAKEN „DE ZWARTE PION" Het Zeeuws, evengoed een taal als 't Fries I MEDISCHE DIENSTEN Uw huis verkopen TAMBOER 3e Blad VRUDAG 30 SEPTEMBER 1983 No. 5232 Een van de minder bekende taken van het Nederlandse Rode Kruis is het opsporen van zoekgeraakte familieleden. Het komt meer voor dan u denkt, dat iemand zich zorgen maakt over een zoon of dochter die naar het buitenland vertrokken is, eerst nog wel iets van zich liet horen en dan het schrijven opgeeft. Wat is er met hem of haar gebeurd? Leeft hij of zij nog? Wie zoekt dat uit? Je leest ook verhalen in de krant over broers die elkaar in dertig jaar niet gezien hebben, alle contact verloren hebben en wat ouder geworden toch elkaar proberen op te sporen. Wie helpt daarbij? Dat kan het Rode Kruis doen. Deze wereldwijde organisatie, met al haar plaatselijke besturen en medewerkers heeft van nature de kanalen om iemand te vinden, die in de mist der jaren verdwenen is. Ze kunnen daarover bij het Rode Kruis treffende verhalen vertellen. Hier komen er drie, die we optekenden bij het Amsterdamse Rode Kruis. Zonder namen te noemen, want de mensen achter het verhaal moeten niet herkenbaar zijn. Maar ze zijn wel historisch. 1Eenjaar of dertig geleden trouwde een Nederlandse man met een buitenlandse vrouw. Niet lang na de geboorte van hun dochter verliet de vrouw het huis en kwam niet meer terug. De man zocht geen contact meer en vertelde de dochter eigenlijk niets over haar moeder. Op een dag vond de dochter tussen de papieren van haar vader enkele gegevens van haar moeder. Ze wendde zich tot het Rode Kruis met het verzoek te proberen haar moeder op te sporen. Nu zijn dertig jaar een hele tijd en de gegevens waren nu ook niet zo erg duidelijk. Het duurde dus even, een halfjaar. Moeder leefde, woonde in het noorden van het land en wilde dolgraag haar dochter weer zien. Er volgde een kennismaking want ze waren vreemden voor elkaar en daar is een goede relatie uit gegroeid. 2. Vlak voordat Indonesië Oost-Timor bezette vertrok een gezin uit Portugalnaar dit mooie verre eiland, dat toen nog voor de helft Portugees gebied was. Om redenen, die niet terzake doen, verdween de vader. De moeder en kinderen keerden terug naar Portugal. Inmiddels kwam Nederland in de mode voor wat wij gastarbeiders noemden en zo kwamen ook vele Portugezen hier. De vader van de verdwenen man begon naar zijn zoon te verlangen en vroeg via de familie hier of het Rode Kruis zijn zoon kon opsporen. Het Amsterdamse Rode Kruis stuurde aan het Indonesische Rode Kruis de beschikbare gegevens en jawel: vier maanden later kreeg Amsterdam het adres van de gezochte, waarna het contact hersteld werd. 3. Uit Zuid-Amerika kwam het verzoek om een Chileense vrouw op te sporen, die in Amsterdam gewoond moest hebben; het laatst bekende adres werd op gegeven. Daar woonde ze niet meer. Om aan de kost te komen werkte ze als inwonende huishoudelijke hulp en wisselde blijkbaar nogal eens van werkgever. Het Rode Kruis begon een speurtocht door de stad, waarbij bleek dat onze Chileense maar liefst op tien verschillende adressen had gewerkt. Vergeefs overigens, want ze was de stad inmiddels uit. De speurtocht ging door en de Chileense vrouw is gevonden: in Oost-Berlijn. Een Rodekruistaak, waarvan we niet elke dag horen. Maar het komt wel wekelijks voor. Momenteel komen er veel aanvragen tot opsporing van familie in het Midden- Oosten, met name Irak en Iran vanwege de oorlog, die daar al twee jaar woedt. Eén van die Rodekruistaken waarover niet vaak gepraat wordt. Ze gaan door, zonder ophef en zonder valse romantiek. Maar voor de betrokkenen vaak het einde van een ondragelijke spanning óf het einde van een raadsel. Op woensdag 5 oktober a.s. hopen we D.V. weer de regionale zendingssamen komst te houden. Aanvang half 8 in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge. Sprekers: Ds. J. v. d. Bom, opening. Ds. J. Blom, Ridderkerk. Dhr. A. H. Veldhuizen, Herkingen. Een lektuurtafel van de G.Z.B, is aan wezig. Deze avond is inplaats van de traditie geworden zaterdagmiddag. We hopen dat degenen die de middag altijd bezochten, geen verstek laten gaan op de avond en zij die op zaterdagmiddag verhinderd waren, nu op woensdagavond wel kunnen komen. Graag zien we als Zendingscommissie nogmaals onderstreept dat deze avond is bedoeld voor heel de regio in wijd ver band. De gemeente van Christus is zendings gemeente dat moet voor ons voldoende aanmoediging zijn om op deze bezinning niet te ontbreken. Groetend, de Zendingscommissie. PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 2 oktober 1983 SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. D. Geuze en 18.00 uur ds. Th. W. H. van der Heijden, Oud Vossemeer - Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. inNed. 9.45,14.15 en 18.15 uur leesdienst. Uitslagen schaken „De Zwarte Pion" d.d. 26 september 1983. Jeugdafdeling: H. den Baars - F. Duininck0-1 J. de Krey - M. Osterthun0-1 I. van Nimwegen - F. Nijman O - 1 H. Schellevis - J. v. d. Wulp0-1 T. v. d. Velde - E. Broere1-0 B. Verwers - K. Verbiest0-1 Ie afdeling: C. J. Smit - G. de Jager1-0 E. Verbeek - M. Verolme0-1 M. V. d. Waal - W. PeemanVi-Vi C. van Prooyen - R. Faasse'/2 - "/2 A. Visser - C. Bakelaarafgebr. 2e afdeling: J. Noordijk - N. van Brachtafgebr. C. Poortvliet - C. Groenendijk1-0 Joh. du Pree - J. Minnaarafgebr. J. Smallegange - H. K. Smit1-0 C. Littel - P. Lesuis0-1 K. Verolme - E. BernhardO - 1 E. Nijman - J. Albrechts0-1 Ingezonden: Geachte mevrouw Soldaat-Poortvliet. Dank voor uw reactie. Dat er een bloeien de Zeeuwse dialectvereniging is met eigen tijdschrift, dat juich ik van harte toe. Zo is er ook een Groningse, Brabantse, Twent se, Limburgse. Op deze manier worden de dialecten wel in ere gehouden. Waar 't mij echter om gaat is, dat we landelijk gezien nérgens zijn. Het Fries is een taal en (ik citeer) andere „dialecten" slechts een slap aftreksel van het huidige A.B.N. Getuige de stelling in de N.R.C. van 12 september. „Het Fries is een taal, geheel anders dan bijv. het Twents en het Zeeuws, dat slechts dialecten zijn van het huidige Nederlands". (Redactioneel ar tikel). Daartegen kwam ik in 't geweer. Op zo'n stelling knikt heel Nederland braaf van ja. Zo hebben we 'tt immers altijd geleerd? Fries op alle scholen (onderwijzers van elders moeten dit eerst leren!), Friese plaatsnamen, Friese straatnamen, Fries in de rechtszaal, straks Fries in de kies wet. Men vindt dit wel een beetje „strebe- rig" in Nederland, een beetje lastig, die Friezen, maar 't gaat tóch door. Want „Fries is een echte taal" niet waar? En de rest van Nederland is van géén importantie, die moeten zich maar koest houden in hun dialect verenigingen, daar vallen ze niemand mee lastig! Aan de hand van de geschiedenis duidde ik aan, dat alke nu gesproken taal toch altijd weer een dialect is van een oertaal. Dat wij, wat dit betreft met 't Zeeuws (Frankisch) en 't Gronings, Drents, Twents (Saksisch) even ver terug gaan in de geschiedenis als de Friezen met hun Fries. Onze taal is gelijkwaardig en van even grote importantie als het Fries. En geenszins een aftreksel van het huidige A.B.N., dat n.b. pas ontstond na 1585! Dus waarom dan geen Zeeuws, Gro nings, Limburgs in de eerste leerjaren? Waarom alleen in Friesland en plaats naambord met Ljouwert en daaronder Leeuwarden? Waarom niet hier een bord met Menheerse en daaronder Middel- harnis? OfBru, met daaronder Bruinisse? Waarom geen Zeeuws, geen Limburgs in de rechtszaal? Of: schaf't over de hele linie af en spreek allemaal A.B.N., thuis je eigen taal. Deze kwestie is allerminst „achterhaald", me vrouw. Integendeel, 't eerste frisse geluid moet nog klinken. Iets, wat al zo lang een stelling is kun je moeilijk doorbreken. Mijn reactie bijv. tegen de N.R.C, is nog niet (of misschien, zo'n andere opinie of gooi ik (Friese) heilige huisjes omver? met „waeckt voor uw saeck" bedoel ik heel doelbewust: ook buiten de provincie grenzen treden. Erkenning. Overleg. En niet alleen „Fryslan boppe" (Friesland bovenaan) zoals nu. Belachelijk, onbelangrijk, met zoveel van zaterdag 1 oktober tot maandag 3 oktober 1983 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Kempen, tel. 01870 - 2710. Dokter van Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter H. O. Zoon, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter P. J. Bulthuis, tel. 01879- 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter W. Westra, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Buth, tel. 01871 - 1183 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441 L. Tjebbes, Middelharnis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam - Melissant: Dienst heeft zr. R. de Vlieger, tel. 01878- 1321. Middelharnis - Sommelsdijk: van vrijdagavond 6.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst zr. M. de Leeuw, tel. 01870- 3374. Nieuwe Tonge - Oude Tonge - Herkingen - Dirksland: van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst zr. G. Knaa- pe, tel. 01873 - 2060, b.g.g. 1850. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooitgensplaat: Dienst heeft zr. I. Bakelaar, tel. 01873 - 1819. ATTENTIE Tijdens de verbouw van het wijkgebouw in Ouddorp is het telefoonnummer 01878 - 1318. HULP MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" SPREEKUREN OUDE TONGE: Julianastraat 9, 01874- 1515. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; ma, WO, vr. van 12.30 - 13.00 uur. MELISSANT: Plein 1, 01877 - 1592. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur. OUDDORP: Molentienden 6, 01878 - 1810. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; SOMMELSDIJK: St. Joris Doel- straat 32, 01870 - 5305. ma, di, wo, do, vr. 9.00 - 10.00 uur. WEEKENDDIENST in geestelijke of sociale nood: Gelieve in het weekend 01874 - 1515 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag Vm vrijdag 8.45 - 10.00 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke 1 e maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873- 1968 of033-620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel. 01879- 1815 dringende zaken aan de orde zoals nu? O.K. maar dan is 't Friese streven (kies wet, straks in de kamer) even belachelijk, even onbelangrijk. Ik vecht nog even door. Dan nu maar besluiten met de spreuk uit 't Zeeuwse wapen: „Luctor et emergo" (ik worstel en kom boven). Dieke Vaarzon Morel De huis-tuin- en keukenkip heeft een achtenswaardige stamboom: hij is een telg uit een geslacht voorname tropische vo gels, de bankiva-hoenders. Deze verre voorvader van onze bamevelder, leghorn of batterijkip leeft echter nog steeds in het wild in Zuidoost-Azië. Daar is het ver trouwde „kukeluki" één van de geheim zinnige oerwoudgeluiden. Onder de titel „De wilde opa van uw zachtgekookte eitje" schreef Jaap Loo- huis een artikel over dit onderwerp in het oktobernummer van Grasduinen. De kip al 5000 jaar in ons land De merkwaardige geschiedenis van de kip begint zo'n vierduizend jaar geleden in India, waar de mensen toen al op een hoog cultureel peil stonden. De landbouw werd er intensief bedreven en er werden huis dieren, waaronder het hoen, gehouden. Waarschijnlijk niet voor de eitjes maar voor de hanengevechten. Uit de geschiedenis blijkt tevens dat 500 jaar later de kip ook in Egypte voorkwam. De Egyptenaren van die dagen waren zelfs kippeboeren en werkten toen al met broedmachines, hetgeen er op duidt dat de kip reeds in de consumptiesfeer was ge raakt Later werd de kip naar andere landen rond de Middellandse Zee geëxporteerd en zo scharrelden er destijds ook kippen in ons land. Het wilde bankiva-hoen is schuw en waakzaam aangezien hij een makkelijke prooi is voor roofdieren. Deze eigen schappen maakten het dier slecht geschikt om te worden omgetoverd tot mesthoop fazant en zelfs legbatterij-zielepoot. De eerste pluimveehouders hebben die aangeboren schuwheid alleen kunnen overwinnen door te gaan fokken met de minst schuwe exemplaren. Maar ook al leken ze uiterlijk misschien op hun wilde stamvader, het waren toch typische huis dieren geworden. Een ingewikkeld sociaal levenspatroon Zowel de wilde hoenders als de tamme kip hebben een ingewikkeld sociaal leven. Buiten de broedtijd leven ze in groepjes van vijftien tot twintig exemplaren. Hanen en hennen, jong en oud door elkaar. Meestal is het aantal volwassen hanen in de minderheid, maar omdat iedere haan meerdere hennen heeft, hoeft er geen ei onbevrucht te blijven. In zo'n groep kennen de vogels allemaal Het bankivahaantje vliegt graag een boom in om koning te kraaien. Zijnpronkkam met een grote kam en verlengde staartveren draagt het alleen in het broedseizoen. hun plaats in de rangorde. De grootste, sterkste en meest ervaren haan staat aan het hoofd. Hij kan zich ten opzichte van de rest van de groep alles permitteren, hoe wel dat zelden gebeurt want ze herkennen hem niet alleen maar erkennen hem ook. En zo staat ieder op een sport van de maatschappelijke ladder tot en met het kleinste hennetje. Haantje de voorste Normaal heerst er vrede in de groep. Wil bijvoorbeeld haan nummer twee een gooi naar het leiderschap doen, dan ontstaan er schermutselingen. Ook onder de hennen wordt weleens gekift, maar de hanen zijn hier niet van gediend en maken er ogenblikkelijk een eind aan. Bij de tamme kip is dit vredestichtende gedrag bewaard gebleven. Dit is er tevens de oorzaak van dat een toom hennen met een haan, beter legt dan één zonder haan. Wanneer de hen haar eieren heeft uit gebroed, zal zij haar kuikens alleen moe ten opfokken. Hiertoe is zij echter bij zonder goed in staat en niet voor niets staat de kloek bekend als het toonbeeld van goed moederschap. Dit is één van de oorspronkelijke bankiva-eigenschappen die bewaard zijn gebleven in onze huis- hoenders. Willen deze huishoenders een prettig bestaan hebben dan zal de groep dus niet te groot moeten zijn, zodat de rangorde overzichtelijk blijft en er geen frustraties optreden. De hanen moeten elkaar in conflict situaties kunnen ontwijken. Daarom is het belangrijk ze de vrijheid te geven en dat kan ook want van nature zijn ze enorm honkvast. De vereniging „De Christenvrouw" heeft met onderstaand schrijven aan het be treffende Ministerie gereageerd op de in houd van het ontwerp Rijksplan Sociaal- Cultureel Werk 1984-1986. „Het bovengenoemde plan heeft bij ons grote verbijstering gewekt", zo wordt me degedeeld. De brief vervolgt: „In de eerste plaats heeft het ons zeer bevreemd, dat volgens ons, u te weinig landelijke bekendheid aan het plan hebt gegeven. In de regionale pers vinden we hier niets van terug en ook de orthodox- christelijke bladen zijn gepasseerd, zodat alleen een deel van de bevolking zich heeft kunnen buigen over deze problematiek. Het ontwerp Rijksplan is alleen met moei te te bemachtigen en kan daardoor in intern verband niet besproken worden, zodat aan de basis weinig bekendheid ontstaat. Het is onze vraag of de reactie van de basis voor u wel zo belangrijk is. Wij herinneren ons dat in 1981 een geweldige reactie bij u is binnengekomen omtrent het Nederlands Actieprogram Emancipatie beleid. Desondanks ademt het ontwerp van bovengenoemd Rijksplan dezelfde geest als het Nederlands Actieprogram Emancipatiebeleid en blijkt dat u geen rekening houdt met de inspraakresultaten, zodat we ons afvragen of reageren wel enige zin heeft. Toch willen wij onze stem laten horen. We leven in een tot nu toe democratische samenleving, waarin we een bepaalde vrijheid genieten. Ieder die zich houdt aan bepaalde regels, kan het leven inrichten naar nonnen en wetten die met het ge weten overeenkomen. Iemand die ernstig probeert te leven naar bijbelse normen, heeft dit steeds in vrijheid kunnen doen. Het ontwerp Rijksplan Sociaal-Cultu reel Werk 1984-1986 ademt een geest die in strijd is met de geestelijke vrijheid. Telkens weer wordt gesproken over het emancipatieproces waarmee men alle vrouwen, maar ook de gehele samenleving van kind tot bejaarde, wil doordringen. Is het uw departement bekend dat er bij een groot percentage van de Nederlandse vrouwen geen behoefte bestaat om om geturnd te worden in emancipatorische richting? Deze vrouwen voelen zich vol komen gelukkig in hun gezinnen en heb ben er geen behoefte aan dat hun kinderen door anderen worden opgevoed. Zij zijn er diep van overtuigd dat de moeder alleen in staat is een goede nestwarmte te geven. Dit is overigens ook met bewijzen ge staafd door wetenschappelijke onder zoekers, zoals bijvoorbeeld de bekende kinderpsychologe/pedagoge professor WilhelminaJ. Bladergroen. Daarom wijst de Vereniging „De Christenvrouw" crè ches, peuterspeelzalen en kinderdagver blijven met kracht van de hand. Zij meent, evenals genoemde moeders, dat het be lang van het kind prioriteit heeft boven de belangen van de vrouw. Uit het ontwerp Rijksplan blijkt het omgekeerde. Onzes inziens ademt uw plan een dicta toriale geest. U bent bezig in een demo cratisch bestel anderen zo te beïnvloeden dat van eigen inzichten weinig of niets overblijft Dit is niet alleen in strijd met de wetten van de democratie, maar beslist ook met de Wet van Hem, Die de hoogste Wetgever is, de Schepper van hemel en aarde. Hij heeft het huwelijk ingesteld. Daarom willen wij met klem protesteren tegen het feit dat u over samenlevings verbanden spreekt alsof het huwelijk zijn waarde en alleenbestaansrecht heeft ver loren. Alle andere samenlevingsvormen zullen op den duur de samenleving zo verzwakken dat de revolutie steeds meer invloed krijgt en voortschrijdt. Wat ons ook met zorg vervult is dat u al vroeg wilt beginnen met de indoctrinatie van onze jeugd. Dit is ondermijning van het ouderlijk gezag. Aan de ouders is in de eerste plaats de vorming van onze jeugd opgedragen en zeker niet aan de samen leving. Als de jeugd van bovenaf wordt gevormd, dan ontstaat de massamens zon der eigen initiatief en inzicht. Al met al vinden wij dit ontwerp Rijks plan een griezelige beklemmende betutte ling van overheidswege op het gehele dagelijkse leven van de mens in al zijn doen en laten, onzichtbare ketens waar mee de mens wordt gebonden in ons land in alle geledingen van hoog tot laag. Evenals bij de jeugd wordt bij ieder alle eigen initiatief zo gedood, de persoonlijk heid verdwijnt. Geen vrolijke bonte scha kering meer tussen mensen onderling, maar een grauwe gelijkdenkende massa, Op dinsdag 4 oktober a.s. komt de streek commissie voor Goeree-Overflakkee weer bijeen in Hotel Marion, Vingerling 51 in Middelharnis om 20.00 uur. De streekcommissie zal onder andere over de volgende punten praten: signalen uit de streek, aktiviteiten voor 1983-1984 en de herziening van de structuurschets voor stedelijke gebieden. Signalen uit de streek Bij dit agendapunt kan men terecht met het melden van gebeurtenissen of pro blemen in de streek, waarvan men vindt dat er eens aandacht aan besteed zou moeten worden. De streekcommissie kan hierbij te hulp schieten door aktie te ondernemen naar de provincie en/of be volking toe. Wel moeten de onderwerpen die men aan de orde stelt te maken hebben met ruimtelijke ontwikkelingen in de streek. Aktiviteiten 1983-1984 De streekcommissie zal bekijken welke aktiviteiten zij in de toekomst gaat organi seren. In de pen zitten in ieder geval avonden over het Slufterdamproject, over de Grevelingen, zout of zoet en over de omleiding bij Oude Tonge van de A59. Verder zal inspraak georganiseerd wor den bij de herziening van het provinciaal fietspadenplan. Dit aktiviteitenprogramma kan uitge breid worden door signalen uit de streek en door nieuwe plannen van de provincie. Herziening structuurschets voor stedelijke gebieden Vorige week is de herziening van de structuurschets voor de stedelijke ge bieden gepubliceerd. Dit is een rijksnota die de hoofdlijnen van het verstedelijkings- beleid voor de komende tien jaar aangeeft. Het rijksbeleid is richtinggevend voor het provinciaal beleid. De nota gaat een Pla nologische Kernbeslissing doorlopen. En de streekcommissie wil een avond organi seren om te laten zien wat de gevolgen van deze nota zijn voor de streek. Tot 1 februari kan men reageren op de rijksnota. Voor meer informatie over de streek commissie en/of de vergadering kan men terecht bij J. Soeteman, contactpersoon van de streekcommissie, telefoon 01878- 1593 of bij het Centraal Secretariaat van de streekcommissies, Verrijn Stuartlaan 17, 2288 EK Rijswijk, telefoon 070 - 997770. beheerst door de dictatuur van wetten en voorschriften, gesteld door een overheid die zich keert tegen de Wet Gods. Wij willen u met klem vragen om dit plan, als onaanvaardbaar voor een groot deel van de Nederlandse bevolking, te vernietigen. Vanuit ons bijbels standpunt verzekeren wij u dat uw plan rampspoed en leed over heel ons volk zal brengen. Wie God gehoorzaamt, zal Hij zegenen, maar wie Hem verlaat heeft smart op smart te vrezen". Hoogachtend, namens de Vereniging ,,De Christenvrouw" (Foto: Grasduinen) «{It ^p «1^ «ijb ii^ 4^ ii|;> «i;» 4i|^ «i^it 4^ «1^ <h|^ «i|« Tevens Taxi (dag en nacht bereikbaar). P. Vroegindeweij, Emmalaan 1 8, Middelharnis Tel. 01870-2996

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 9