EIIIM1DEI1-I1IEIJW5 Shell Harmonie in Middelharnis De Flakkeese he Bazar Maas en Scheldebode Pasfoto's 22 en 29 september 1893 ATTENTIE Schoolzwemsport-ontmoeting 1983 in zwembad Dirksland Heuvings haardstee Opening jeugdwerk van de N. H. Kerk Kinderkledingbeurs Diekhuus HET "^^KIJkVENSTER Cursus Politieke Vorming van vrouwen Uw huis verkopen TAMBOER Hisschemöller 2e Blad VRUDAG 30 SEPTEMBER 1983 No. 5232 blik op kerk ~^"J? en samenleving L) - De bede - Tot hiertoe Het was voor velen met mij een aan gename verrassing dat de Troonrede, die H.M. de Koningin op 20 september uit sprak, weer eindigde met de bede dat God de arbeid van de Staten-Generaal mocht zegenen. In 1972 ontbrak deze bede voor het eerst en ondanks allerlei discussie daarover werd ze tien jaar achtereen weg gelaten. Het siert het kabinet-Lubbers dat het publiekelijk weer durfde uit te komen voor de Naam van die God aan Wiens zegen alles gelegen is. Ondanks het feit dat men wel weten kon dat humanisten en atheïsten dat niet in dank zouden af nemen. Inmiddels is het weer opnemen van die bede van deze kant ook al be stempeld als „discriminatie!" Er is weleens opgemerkt dat het teke nend is dat sinds het weglaten van de bede de economie van ons land snel berg afwaarts is gegaan. Natuurlijk moeten we oppassen dat we niet te snel causale verbanden leggen. Maar het blijft wel waar dat wie God verlaat smart op smart te vrezen heeft. En als een regering open lijk te kennen geeft God niet langer in erkentenis te willen houden, dan kan het zijn dat de Heere daarover Zijn onge noegen laat blijken om te laten zien hoe diep-afhankelijk we van Hem zijn. Waaruit we nu ook weer niet de con clusie moeten trekken dat het nu wel beter zal gaan omdat de bede weer in de Troon rede is opgenomen. De Heere is geen afgod van de heidenen, die handelden volgens het principe „do ut des" (ik geeft U opdat Gij teruggeeft). We mogen voor al hopen en bidden dat het opnemen van de bede niet een formaliteit zal blijken te zijn, maar dat onze regering en onze volks vertegenwoordiging ook werkelijk de Heere nodig zullen hebben bij al hun beslissingen en besluiten. Het is een trieste zaak dat op zondag avond 25 september (nog geen week na Prinsjesdag) het beruchte stuk „Tot hier toe heeft de Heere ons geholpen" door de VARA-televisie werd uitgezonden. Op vele plaatsen in Nederland waar het stuk werd uitgevoerd rees er terecht een vlam mend protest tegen deze publieke Gods lastering. Desondanks is het nu op de beeldbuis geweest. Ik heb iemand gesproken die ernaar gekeken had, alleen maar om erover mee te kunnen praten. Er wordt vaak gezegd: van christelijke zijde wordt er wel tegen geprotesteerd, maar niemand van die pro- testeerders heeft het stuk werkelijk gezien. Welnu, de persoon die het gezien had ver zekerde mij: het is Godslasterlijker en schunniger dan iemand zich ook maar kan voorstellen. Eén grote potpöuri van vloe ken, spotten en sex. Het is een droevige zaak dat zoiets in Nederland kan. Dat niet alleen het christe lijk volksdeel wordt gekwetst in z'n diep ste gevoelens, maar dat Gods Naam zo ontstellend wordt gelasterd en Zijn dienst zo opzettelijk bespottelijk wordt gemaakt. Dan kunnen we alleen maar zeggen: wat is de Heere langmoedig dat Hij dit toelaat. Waarnemer Er zijn nog enkele plaatsen open bij de kursus Politieke Vorming van Vrouwen (PVV) voor de gemeente Oostflakkee. Deze kursus heeft tot doel: bij vrouwen meer politiek inzicht op gang te brengen. Onder politiek verstaan we niet de partij politiek maar politiek zoals we die ervaren in ons dagelijks leven en direkte om geving. De kursus PVV is bedoeld voor vrouwen die - inzicht willen krijgen in wat hun leef-, woon-, werksituatie met de maatschap pij en daardoor met politiek te maken heeft. - willen leren voor hun eigen belangen op te komen, weerbaar te worden, kritiek te durven geven en te kunnen ont vangen. - willen leren invloed te krijgen om daar door met elkaar in de maatschappij ver anderingen tot stand te brengen, bijv. zebra's, speelruimte, inspraak op scho len. De behoeften en vragen van de kursisten zijn medebepalend voor de inhoud van de kursus. Voor wie is de PVV De PW is voor alle vrouwen, behalve voor hen die al goed thuis zijn in de politiek. Kursusduur: 10 wekelijkse bijeenkom sten van 2 uur op woensdagavond. Kursusgeld: 40, Plaats: De kantine van KORVO aan de van Halenstraat te Oude Tonge. Meldt u zich aan voor 3 oktober bij: Henny Taal, tel. 01877 - 2180 Fidel Vemooij, tel. 01875 - 1956 Karla Meys, tel. 01870 - 4003 Op vrijdag 7 oktober zal de befaamde Shell Harmonie uit Rotterdam een optreden verzorgen in de aula van de Tech nische School in Middelharnis. Deze avond is wederom georganiseerd door de Lionsclub Goeree Overflakkee die de netto opbrengst van deze avond ter beschikking zal stellen van de Stichting Vakantiewoning voor Gehandicapten. De toegangsprijs —ƒ6,50 per persoon kan zo laag worden gehouden omdat de Shell Harmonie gezien de bestemming van de opbrengst bereid is gevonden geheel belangeloos aan deze avond mee te werken. Op het programma staat o.a. Athletic Festival March van Serge Prokofïeff, de wals Goud en Zilver van Franz Lehar en de Rivieren cyclus van Malando. Na de pauze volgt een muzikale show met onder meer Star Dust van Carmichael en Swanee van Gerswhin/Engels. De Harmonie staat onder leiding van dirigent Joh. van den Berg. Toegangskaarten voor deze avond, die om 20.00 uur aan vangt, zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij: C. Kroon, Pr. Bernhardstraat 4, Den Bommel Drukkerij Kranse B.V., Voorstraat 13, Sommelsdijk Reisburo Buysse (VVV kantoor) Middelharnis J. G. Meijer, Het Klooster 8, Goedereede P. Weideman, Lauwerijnstraat 16, Nieuwe Tonge, alsmede op 7 oktober aan de zaal. De Stichting Vakantiewoning voor Gehandicapten, voort gekomen uit de Lionsclub Goeree Overflakkee bestaat vol gend jaar lOjaar. Zoals bekend exploiteert deze stichting een drietal vakantiewoningen twee op de Klepperstee in Ouddorp en de derde woning op Aqua Delta in Bruinisse die volledig zijn aangepast voor rolstoelgebruikers. Ondanks de steeds stijgende exploitatiekosten blijft de stich ting er naar streven om gehandicapten een goede en vooral betaalbare vakantiemogelijkheid te bieden. Door de voortdurende inspanningen van eerder genoemde Lionsclub alsmede andere instellingen op het eiland zoals o.a. de chauffeursvereniging Flakkee en de Flakkeese voet balclubs is het nog steeds mogelijk geweest de woningen aan gezinnen en groepen met gehandicapten te verhuren voor ca. 300,per week. Dat hiermee in een behoefte wordt voorzien moge blijken uit het feit dat de drie woningen het afgelopen seizoen ongeveer 75 weken verhuurd zijn geweest. Het Stichtingsbestuur hoopt uiteraard dat op 7 oktober a.s. veel oprechte liefhebbers van harmonie deze veelbelovende avond in de Technische School zullen meemaken. :^i^if,^^if,if,if,i(,i^i^^:^c(,if,if,if,if.if,i^^if,if,^iS,^if,tS,{(,if,if,i(,if.{f.{f.^^if.i(> Kado's en huishoudelijk artikelen Onze garantie 1 voor UW prijsvoordeel Westdijk 49, tel. 2213 Ook 's maandags geopend MIDDELHARNIS Nu ook voor Drog. Reform. Foto Quelle MIDDELHARNIS Tel. 01870- 2441 PLAATSELIJK NIEUWS OOLTGENSPLAAT Vrijdagavond werd de gemeente in op schudding gebracht door eenige brood dronken mosselschippers. Al spoedig werd hun door de politie aangezegd zich naar boord te begeven, welk verzoek ech ter met scheldwoorden en uitdagingen beantwoord werd; zoo zelfs dat de politie zich genoodzaakt zag om van de wapens gebruik te maken en de belhamels met een sabel uiteenjoeg. Ds. J. Verweij te Overzande (Zeeland) heeft het beroep bij de Ned. Herv. Kerk aangenomen. DEN BOMMEL In deze gemeente deed zich een geval van Cholera Aziatica voor met doodelijke af loop. Als bewijs van zeldzame groeikracht kan dienen, dat de landbouwer A. J. niet minder dan een hectare aardappels rooide van een Putsche Roede dat is tegen 600 hectare per bunder. NIEUWE TONGE Door de manslidmaten der Ned. Herv. Kerk zijn tot leden van het kiescollege herbenoemd: H. v. d. Broek, D. v. d. Kreeke en benoemd K. Kievit in de plaats van K. Niekerk. HERKINGEN De fairbank is voor de suikerpeen heden in gebruik. Zoowel weegbrug als weger- schijnen aan de gestelde eischen ten volle te beantwoorden, door alle boeren op 2 na wordt er gebruik van gemaakt, terwijl het niet gebruiken dier twee in meer persoon lijke aangelegenheden moet gezocht wor den. GOEDEREEDE De gemeenterekening over 1892 is door de raad vastgesteld, ontvangst 15.054.16 Uitgaaf/ 14.260.495 Alzo een goed slot van/793,665. DIRKSLAND Tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren G. Bosschieter en P. van Dongen en gekozen de heeren M. van Eek en H. den Hoog lander. STAD AAN 'T HARINGVLIET De straatverlichting is voor deze winter aangenoemen door J. de Leeuw voor /90,— De vrouw van S. B. had het ongeluk in het Spui te vallen. Gelukkig werd dit door haar man bemerkt die dan ook het geluk had haar te redden. ADVERTENTIËN Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van mijn geliefde echtgenoote JACOMIJNTJE HAMEETEMAN betuig ik, ook namens kinderen, behuwd- en kleinkinderen mijnen oprechten dank. G. L. Warnaer Dirksland, 20 september 1893 Wilt gij een heerlijke pittige sigaar rooken, vraag dan de merken: Laplanta en EI- millionar die ontegenzeggelijk de beste sigaar is die in de handel gebracht is. Verkrijgbaar bij de voornaamste winke lier, ook verkrijgbaar bij W. Boekhoven. Vervaardigd uit minium nicotine tabak ken. J. VIS Cz. - Sommelsdijk Handel in alle mogelijke ijzerwaren en machineriën. Stroosnijders verkrijgbaar.v.a./ 20,- Wortel en bietensnijders----v.a./ 25,- Boonenbrekersv.a. 32,- Voorts de echte Singer naaimachines HANG 26 Joh's Boer voorheen A. Boer, Rotterdam; meubel en spiegelmagazijn, Hang 26. Uitgebreide keuze eigengemaakte meube len. Stroostoelen (6 stuks)v.a. 7,50 Linnenkasten, gebloemd hout, en van binnen gepolitoerde deuren.v.a./ 30,- Spiegels met frontons en Fransch glasv.a. 30,- BURGERLIJKE STAND MELISSANT GEBOBEN: Elia d.v. P. G. vanDamme en J. Rooy - Adrianus z.v. M. Molenaar en L. V. d. Sluis - Hubrecht z.v. P. Guldemeester en P. van Prooijen - Jan netje d.v. J. Oorbeek en B. van Beek. ONDEBTBOUWD: Joh. Roodzant, 29 jaar en L. SieUng, 20 jaar. GEHUWD: Com. Stolk en E. Visbeen- KI. Mijnders en P. Botii. MIDDELHARNIS GEBOBEN; Joostz.v. PieterBoeterenN. Witvliet- Elisabeth d.v. Simon Verhage en A. C. Smit- Johanna d.v. W. C. van Zetten en K. v. d. Wende. ONDEBTBOUWD: Arie van Assen, 26 jaar en L. Hartman, 27 jaar. OVEBLEDEN: Dirk de Korte, 31 jaar, echtgenoot van D. Springvloed. SOMMELSDIJK GEBOBEN: Johanna H. d.v. Jan Gideon en K. Lodder. DEN BOMMEL GEBOBEN: Ruth z.v. J. Bakelaar en A. Verkerke - Kommertje z.v. E. Berkhof en N. de Gast - Kaatje d.v. W. van Maas tricht en C. Bakker. NIEUWE TONGE GEBOREN: Leentje d.v. Joh. Timmeren A. Gebraad. OOLTGENSPLAAT GEBOBEN: Johannus z.v. Jacob Korte weg en L. J. van Gurp - Lambrecht z.v. Jacob Buscop en M. Kaslander-Jannetje d.v. Leen v. d. Berg en J. Raap. Publikatie van het Streek Museum Goeree - Overflakkee Kerkstraat Sommelsdijk A. J. K. MIDDELHARNIS Hallo jongens en meisjes. Op D.V. 3 oktober gaan onze clubs weer van start. We hopen jullie allemaal weer te ontmoeten en ook veel nieuwe gezichten te zien. Wat gaan we doen dit jaar? Natuurlijk beginnen we met een bijbel verhaal. Wat we na de pauze gaan doen houden we nog even geheim. We ver klappen alleen dat we weer veel handen arbeid gaan doen. Waar?!!! Verenigingsgebouw „De Hoek steen" en 't Jeugdhonk. Graag tot ziens en breng gerust een vriendje of vriendinnetje mee. De peuterspeelzaal „De driewieler" or ganiseert op zaterdag 8 oktober van 10.00 - 11.30 uur een kinderkledingbeurs van O t/m 12 jaar in het Diekhuus, Kerkepad 1, Middelharnis, naast de supermarkt 4=6. Er is geen opvang voor de kinderen, de peuterspeelzaal is dan gesloten. Inleveren van winterkleding kan geschie den op vrijdag 7 oktober, 's morgens van 9.00 tot 10.30 en 's avonds van 19.00 tot 20.00 uur in het Diekhuus. Er wordt alleen winterkleding, pantoffels en gymschoenen verkocht, niet toege staan is ondergoed, sokken, schoenen en versleten kleren, alle kleding moet heel en schoon zijn. Afhalen van niet verkochte kleding is op maandag 10 oktober van 10.00 - 10.30 uur en dan vindt de verrekening plaats, 20% van de opbrengst is bestemd voor nieuw speelgoed in de peuterspeelzaal. In november is het de bedoeling om nog een speelgoedbeurs en kinderen en baby- artikelen te houden. Op vrijdag 14 oktober 1983 or ganiseert de zwemvereniging „de Gooye" in samenwerking met de direktie en bedrijfsleiding van het zwembad „de Gooye" beide uit Dirksland een plaatselijke school zwemsport-ontmoeting. Dit evene ment wordt gehouden onder auspi ciën van de Kon. Ned. Zwem Bond, afdeling R.E.S.-zaken van de kring Rotterdam en Omstreken. In 1981 werd een aanvang gemaakt met de organisatie van plaatselijke school- sportprojekten. In tegenstelling tot de re gionale schoolsport-ontmoetingen treedt hierbij een Kon. Ned. Zwem. Bond-ver eniging als organiserende instantie op; bij deze schoolzwemsport-ontmoeting is dat de zwemvereniging ,,de Gooye" te Dirks land, begeleid door de kringkommissie RE. S.-zaken (Rekreatief Elementair Schoolzwemmen). De organiserende instantie bepaalt in nauw overleg met de kringkommissie RE.S.-zaken een doelgroep. Deze doel groep bestaat bovengenoemde instantie's aangevuld met enkele rekreatie-zwem- leidsters. Deze groep gaat vervolgens aan het werk voor het plaatselijk projekt, en voor deze dag in Dirksland is door de doelgroep een spelmorgen samengesteld wat zal bestaan uit 3 onderdelen. Deze onderdelen bevatten een opdracht van spelen in het zwembad, een opdracht van spelen in de sporthal, en een kreatief gedeelte tot afsluiting. Voor deze morgen is door de doelgroep bewust gekozen voor een thema. Gezien de ligging van de gemeente Dirksland is het thema geworden, met de naam „de Zee". Gehoopt wordt door middel van deze schoolzwemsport-ontmoeting een grote groep kinderen te bereiken, die nog geen nauwe relatie met het zwemmen heeft. Uiteraard bieden deze ontmoetingen te vens voldoende mogelijkheden voor kin deren die regelmatig zwemmen. Het programma is zodanig opgebouwd, dat alle deelnemende kinderen met zoveel mogelijk alle facetten van het zwemmen kunnen kennis maken. Het water biedt zeer ruime mogelijkheden. Om een goede aansluiting met het school- zwemonderwijs te verkrijgen is besloten voor deze schoolzwemsport-ontmoeting uitsluitend de 4e en 5 e klassen van het basis onderwijs uit te nodigen. Deze uitnodigingen zijn aan de volgende scholen verzonden, gemeente Dirksland: de openbare lagere Wilhelmina-school, Beatrixlaan 13 P.C. lagere school Prins Maurits, Irenelaan 13 gemeente Herkingen: P.C. Johan Friso-school, Deltastraat 13 gemeente Melissant: de openbare lagere Prins Willem Alexander-school, Julianaweg 4 de School met de Bijbel, Beatrixlaan 6 Alle deelnemende kinderen moeten in het bezit zijn van het A-diploma van de Kon. Ned. Zwem Bond of het A-diploma van het Ministerie van Onderwijs. Het belooft voor ieder kind een groots waterfestijn te worden, een gezellig sport programma en een leuke kreatieve op dracht voor elke ploeg, waarin zwemmen, spelplezier en ontmoeting centraal komen te staan. Vanzelfsprekend zijn toeschouwers, moeders en vaders, ooms en tantes, kort weg alle belangstellenden van harte wel kom. VERVOLGVERHAAL Roman uit het oude Drente door Joh. Hidding G. F. Callenbach N.V. Nijkerk ----- 52 ------------------------------------ Die roep richtte haar gedachten op tot een grote helderheid.... Eén enkel afgrijselijk moment.... De waarheid beukte in haar hoofd.... Toen werd dat hoofd dof en gevoelloos als haar benen.... De man riep de verschrikkelijke tijding, dat Egbert en Albert beiden verdronken waren.... Waar is ze nu?.... Er dringt wat tot haar door, maar het komt door een zware sche mering, door een ruisende wand.... Wat is er nu met haar?....Krachteloos zijn haar hersens. Ze is zo moe.... zo vreselijk moe.... „Marchien!" Als wezenloos hoort zij de stem en bijna niet begrijpend kijkt zij naar de gestalte, die zich over haar heen buigt. Albert.... Albert?.... Wat is.... Hij is verdronken.... „Marchien!.... Och, Marchien toch...." Een verrassende levensdrift schokt door haar heen. Albert!.... Albert! Het is Al bert! Hij staat voor de bedstee en heeft zich over haar heen gebogen. Zijn hand ligt op haar hoofd.... Haar hand glijdt over zijn haren.... Het is de waarheid, ja, het moet de waarheid zijn! Ja ja! Ja, het is Albert!.... „O Albert...." Steunend zegt ze zijn naam. Maar meteen, gejaagd: „Egbert' Egbert! Waar is Egbert, Albert?...." „Och Marchien.... stil nou...." Een gebaar van zijn hand, dat haar kal meren moet... Maar achter zijn gestalte stijgt de ontsteltenis, de barre nood.... „Albert... Waar is hij? Is hij...." Ze hijgt... „Is hij.... verdronken?...." Strak staat de spanning.... Wijd zijn haar ogen.... „Albert!" De stem van Stina klinkt in de schemering van het vertrek, zacht vermanend, maar zonder overtuiging: „Ie moet een betien bedaard wezen, Marchien...." Albert zwijgt... Nu dringt het tot haar door.... Een nieuwe, mateloze vermoeidheid komt over haar.... Het is, alsof ze zinkt... „Albert?...." vraagt ze nog, mat, zwak.... alsof ze kreunt... Hij antwoordt niet. maar hij maakt een beweging, klein en toch zo ontzaglijk, omdat daarmee alles bevestigd is.... Hij heeft geknikt... En daarmee wordt de schemering weer zwart.... Pas na de middag van de volgende dag hoort zij, hoe het gebeurd is. Zij ligt stil in de bedstee. Albert vertelt met doffe stem. Stina, die schuchter op een afstand staat, ziet, hoe zij bij het luisteren geluidloos schreit. Een mateloze beklemming hangt in het triestgeworden vertrek. De wind gaat even door de bomen. Albert vertelt vermoeid. Marchien snikt wild opeens, tomeloos.... Als Stina nader treedt en water geeft, bemerkt zij, dat ook Albert schreit. Zwijgend, met strak gezicht, gaat zij door de somberheid, die over het huis gekomen is. Het was het touw, dat Albert vastge grepen heeft en dat hij in zijn bezwijming voor Egbert hield. Piet Huiing had het uitgeworpen, hij was Albert achterna ge komen, het water in, en hij zag, hoe ook Albert verzonk.... Hij wist hem terug te sleuren uit de grijpende kolk, waarin Eg- bert verdwenen was.... de geheimzinnige poel, waarover door het volk vaak huive rend gesproken was, waar men vaak voor gewaarschuwd had met diepe ernst.... De uitbundige, onnadenkendejongen was ver zwolgen.... Men droeg lampen en touwen over de heide aan. Roelof en meerdere jonge ke rels traden naar voren uit het geschokte volk. Zij ontdeden zich van hun kleren, bonden zich vast aan de touwen en waad den door het water. Sommigen tastten naar de diepte, terwijl anderen de lichten hieven. En rillend hoorde menigeen de geluiden van de verduisterde moordpoel, het doffe geklotst tegen de lichamen der zoekenden. De minderende maan kwam huiveringwekkend rood omhoog boven de heuvels met de graven, die aan de over zijde lagen. Een verontruste vogel zwenk te telkens over met onheilspellend ge roep.... Men vond het kind, toen het reeds nacht geworden was. Hendrik Huiing haalde hem uit de diepte en reikte hem hijgend over aan Roelof, de knecht Roelof poog de vergeefs het brok weg te slikken, dat zich vastzette in zijn keel. Hij droeg het kleine, levenloze lichaam naar de kant. twee mannen droegen lampen aan zijn zijde. Zo naderden ze het saamgetroepte volk, dat mompelde maar dat zweeg, toen Roelof met zijn verslapte vracht dichtbij gekomen was. Het was zeer stil, toen Egbert in de heide werd gelegd, daar, waar hij afgevaren was.... Die afreis was voorgoed geweest, hij keerde niet terug.... Men had geluisterd aan zijn hart, maar het stond stil. Zijn lichaam lag daar, onder het licht der lampen, en verslagen zag men het aan. Men nam hem opnieuw op en droeg hem langs de mulle weg naar huis. En een klein aantal dagen later werd hij naar het kerkhof gebracht, waar ook zijn grootvader lag. En evenals na diens dood bleef de stilte heersen in het oude huis wellicht langer nog dan toen.... Zijn vaders handen hebben hem niet kun nen grijpen maar de machtige handen van zijn Vader in de hemel hielden hem vast, hieven hem op, brachten hem veilig thuis.... Want het was een schaapje van Zijn grote kudde, omdat het gewassen was in het bloed van Zijn Zoon.... Marchien gelooft dit met grote zekerheid. Ja, denkt zij vaak, als de leegte haar pijnigt, dit is toch wel de grote troost. „Heere", bidt zij soms in stille uren, „geef, dat ik dat voor ogen houd". Want dat is moeilijk. Het gemis is zo groot Nu komt hij niet meer binnen- draven, hijgend vertellend wwat voor moois hij ontdekt heeft.... Nu zit hij niet meer gespannen te luisteren bij de schouw, als zij aan Zwaantien vertelt^ wat op de tegels staat afgebeeld. Wat kon hij dan genieten. Maar zij bedenkt, dat het toch maar een armelijk genot geweest moet zijn, vergeleken bij het onzegbaar heer lijke, waarvan hij deelgenoot zal wezen.... Zij denkt daar dikwijls over na, als zij stil voor het raam zit en uitziet over het zomerse land. Zij zit daar veel, want zij is moe en zwak geworden na die verschrik kelijke avond, en maar heel langzaam keert haar kracht terug. Zij zit er in de dagen door de week en als het Zondag is. Zij ziet Albert het pad afgaan naar de kerk. Even kijkt hij opzij. Hij glimlacht maar om zijn mond heeft zich de droefheid gegroefd. Zij ziet het wel. Zij weet ook, dat er meer is.... Er is verbittering in zijn hart.... Zij heeft het wel gemerkt, meerdere malen. Hij heeft het er zwaarder mee dan zij. Hij mort tegen de Heere, Die Egbert weg genomen heeft... Maar ik dan? denkt zij daarna. (wordt vervolgd) I 'TJv' 'Vfv' '^f T» "V T ^ifi^^j^j^i^if^.ifififififififif,^ififi^4.if,f>f4.jfjf,fi^^if^4.jfifit.i^if4-**'f******4-**'^****¥******4-¥-'f^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 5