EIUVriDEn-IIIEUWS Door iepziekte aangetaste bomen worden met wortel en tak gerooid En wat voor een spruit Annette Dames- en Meisjeshoeden Heuvings haardstee Oud-wethouder Adr. de Vos overleden Nieuw schip voor Deltawerken Bejaardenmiddag Z.C. „De Gooye" handhaaft positie Uw huis verkopen TAMBOER Raad Goedereede: Fanfare-orkest „De Hoop" start blokfluitgroep Officiële openingsdag van IVIanege „de Biauwkous" uit Nieuwe Tonge No. 5231 Geen open-haard hout Toestemming voor verkooppunt Verkeersoplossing Molenkade gekocht Bouwval De spruitkoolplanten die dhr. C. Broere uit Middelhamis in z'n tuin had geplant waren alle soortgelijk, maar met deproduktie is het anders gesteld. Terwijl de andere planten zoals mocht worden verwacht hun spruiten produceren groeide er op een van de planten een reuze spruit, terwijl zich aan de stengel ook wel spruiten vormen. Misschien mag de 2,2 kilo zware kolos de naam „spruit" niet hebben, maar 't is evenmin een spitskool of een witte kool. Dhr. Broere houdt het er maar op met een merkwaardige kruising van die drie kool soorten te maken te hebben. Op de foto is ter vergelijk naast de spruit een luciferdoosje neergelegd. Kom kijken en passen onze enorme kollektie in de nieuwste modellen en kleuren en in betaalbare prijzen 2e Blad DINSDAG 27 SEPTEMBER 1983 Tal van door iepziekte aangetaste bomen in het Goereese zullen binnen kort met wortel en tak worden uitgeroeid en tegelijk ter brandstapel worden gevoerd. Geen prespectief derhalve voor de open-haard bezitters omdat alleen directe afvoer en verbranding een verdere verspreiding kan voorkomen van de ziekte die een ware aanslag op het bomenbestand pleegt. College en raad hebben er hun zorgen over en in de donderdag avond gehouden vergadering stelde de raad een krediet van 48.000, beschikbaar voor het rooien van de aangetaste bomen en het aanbrengen van nieuwe inplant, die niet alleen uit iepen maar ook uit andere boomsoorten als eisen en beuken zal bestaan. Het voorstel maakte duidelijk dat de kosten van het rooien voor rekening van Staatsbosbeheer komen, welke dienst daartoe een aannemer heeft ingeschakeld. Nadat de bomen zijn gekapt zullen door de gemeente (op gemeentekosten, ook bij particulieren) de stronken en de wortel- resten worden verwijderd. Particulieren die aangetaste bomen op hun terrein heb ben worden gevraagd dat bij de gemeente te melden; de bomen zullen gratis door Staatsbosbeheer worden gekapt en ver wijderd waarna de gemeente voor het verwijderen van de rest en de nieuwe inplant zal zorgen. De raad stemde graag met het „totaal plan" in en drong op een grondige aanpak aan, hoe spijtig dat het ook is dat hier en daar kaalslag zal moeten worden gepleegd waardoor het landelijk karakter wordt aangetast. „Nu planten is belangrijk voor de toe komst", zo zagmevr. Hoogenraad vooruit Hoezeer dhr. Grinwis (D'66) ook de open-haard bezitters een portie hout zou gunnen, hij pleitte er tóch voor te voor komen dat het gerooide hout wordt mee genomen om, liggend achter schuurtjes e.d. opnieuw een bron van besmetting voor die nieuwe omgeving te vormen. „Als dat zou gebeuren gaat heel Ouddorp er door de iepziekte aan!" waarschuwde dhr. Grinwis. Uit het antwoord van burg. van Velzen bleek dat de open-haard bezitters weinig kans zullen krijgen. Staatsbosbeheer heeft een aannemer bedankt omdat die aan burgers aangetast hout had meegegeven en zover zal de nieuwe aannemer het zeker niet laten komen. De diverse vragen werden door weth. Visser beantwoord en hij bevestigde evenzeer dat er nauwlettend op wordt toegezien dat de bestrijding grondig wordt aangepakt. Goedereede is een van de zwaarst door de iepziekte getroffen gebieden. Dringend is daarom de oproep aan particulieren aangetaste bomen te melden. Wat de meerderheid van de raad betreft mag dhr. M. G. Hameeteman op zijn perceel aan de Havenweg een verkoop punt hebben van accessoires van caravans en surfplanken. Uitdrukkelijk hield de raad de verkoop van caravans buiten die toestemming omdat dhr. Hameeteman voor de verkoop van dergelijke „volumi neuze artikelen naar het industrieterrein wordt verwezen. Eerder was dhr. Hamee teman door het College geweigerd de raad herziening van het bestemmingsplan voor te stellen, tegen welke beslissing dhr. Hameeteman thans bij de raad in beroep was gekomen. Bij de meerderheid van de raad vond stichting van zo'n verkoop/servicepunt geen enkel bezwaar, integendeel werd het gezien als service aan de toerist die nu voor de aankoop van dergelijke onder delen nog naar een andere gemeente-, of zelfs ander eiland moet. Dhr. Hameete man is voornemens in het aldaar gelegen bosje een ruimte te stichten waarin de accessoires verkocht kunnen worden, een kantoorruimte en een ruimte voor het geven van lessen in het waterskieën. De meerderheid van de raad vond het best, temeer omdat blijkens de waar neming van dhr. van Oosterom het be wuste bosje verkankerd is en toch nodig opgeknapt zou moeten worden, iets waar in de plannen van dhr. Hameeteman blij ken te voorzien. „Heel plezierig dat de meerderheid van de raad meedenkt met de burger", liet dhr. Hans Grinwis zich ontglippen waarbij de voorz. hem op een tegenaktie trakteerde: „de raad moet maar niet te hoog denken van de door hemzelf vastgestelde bestem mingsplannen; dat zijn dan niet meer dan prachtige kaarten die ons jaarlijks enkele tonnen kosten", legde de voorz. de raad voor. Hij maande voorts de raad niet te vergeten dat de genoemde burgers ook buurlieden hebben die beschermd dienen te worden, een bescherming die hen in de bestemmingsplannen geboden wordt... Alleen de SGP fractie en dhr. van Gurp bleken zich vóór ongegrondverklaring van het bezwaarschrift uit te spreken. „Ter- wille van die bescherming", liet dhr. vap Gurp weten. Voor het oostelijk deel van de Molen kade, bij het bedrijf van de fa. Jansen is een verbetering van de verkeersafwikke ling aanstaande, nu de raad van dhr. D. de Jager de vroegere vismijn aankocht. Tot dusver vormt de molen een sta-in-de-weg voor de vrachtwagens die bij de fa. Jansen laden. De wagens, gekomen uit de noorde lijke richting kunnen niet onder de molen- omloop door en evenmin kunnen ze bij de fa. Jansen keren zodat ze de honderden meters Molenkade weer achteruit rijdend terug moeten. Door aankoop en sloop van de oude vismijn zal er een Weg achterom de molen worden gelegd. De raad vond het een uitstekende oplossing die voor de bewoners van de Molenkade veel overlast zal wegnemen. Voor de verharding van het terrein werd een krediet van 36.000,beschikbaar gesteld. De oude vismijn werd voor 35.000,aan- Het pand Zuid Zijde Haven 17 te Goede reede blijkt in een zeer bouwvallige staat van onderhoud te verkeren. Omwonenden hebben de gemeente op de onhoudbare situatie daarvan gewezen en de gemeente heeft dhr. v. d. Houten verzocht die voor zieningen te treffen die nodig zijn om gevaar, schade en hinder voor de om geving zoveel mogelijk te beperken. In- plaats van daaraan gevolg te geven is dhr. V. d. Houten bij de raad in beroep. Omdat het beroep ook te laat werd ontvangen werd het niet ontvankelijk verklaard. Getracht zal worden alsnog met dhr. v. d. Houten tot een minnelijke schikking te komen. OOLTGENSPLAAT In het ziekenhuis te Dirksland, waar in hij j.l. zaterdag werd opgenomen, overleed doriderdagmorgen 22 sep tember 1983, de heer Adrianus de Vos. De overledene heeft vele funk- ties bekleed. Hij was een verdediger van de democratie, speciaal als ge meenteraadslid en als wethouder van zijn dorp en was daardoor bij zijn kiezers en we mogen wel zeggen bij de gehele bevolking een gewaardeerde inwoner. Zijn verdiensten werden dan ook beloond met een Koninklijke Onderscheiding, de eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau in goud. Levensloop Van zijn jeugd af aan werkzaam in de landbouw diende de heer De Vos ook de gemeente waarin hij geboren werd op velerlei terrein. Op 3 september 1946 ging hij daadwerkelijk in de politiek en werd gekozen als raadslid voor de PvdA, eerst in de gemeente Ooltgensplaat en na de samenvoeging op 1 januari 1966 in de Raad van Oostflakkee. Op 25 februari 1949 werd de heer De Vos gekozen als wethouder. Hij legde met de nieuwe Raad in september 1974 deze funktie neer en is derhalve dus ruim 28 jaar raadslid, waar van 25 jaar wethouder geweest. Hij werk te met de burgemeesters P. W. Hordijk en W. M. van der Harst Zijn manier van samenwerking was volgens beide heren altijd heel goed te noemen. Ook hebben zich met zijn partij enige strubbelingen voorgedaan, waardoor de heer De Vos zelf met een lijst is uitgekomen wat zelfs twee zetels opleverde. Met Koninginnedag 30 april 1973 kreeg de heer De Vos uit handen van burge meester W. M. van der Harst de hier boven genoemde onderscheiding. De bur gemeester vertelde toen ten zijne huize, dat de heer De Vos in zijn 27-jarige loopbaan (op die datum) van de 729 raadsvergaderingen drie keer verzuimde en op de B en W-vergaderingen slechts één keer niet aanwezig kon zijn wegens het overlijden van zijn vrouw. De heer Van der Harst zei toen ook, dat de heer De Vos zich altijd een waardige vertegenwoor diger van de democratie heeft getoond. Hij deed zijn werk met hartstocht en nauw gezet Groene Kruis Van de vele andere funkties noemen we het voorzitterschap van de Stichting Ver. gebouw „'t Centrum". Hij was mede oprichter in 1962. Ook was de overledene voorzitter van de Coöp. Kolenbond „Al gemeen Belang" en van diverse Sociale commissies en instellingen; penningmees ter van de afd. Ooltgensplaat van „Het Groene Kruis". Het verwezenlijken van een nieuw wijkgebouw aan de Lindenlaan is mede door zijn doorzettingsvermogen tot stand gekomen. Namens de gemeente Oostflakkee had de heer De Vos ook zitting in de besturen van diverse Nuts bedrijven. Behalve in Het Groene Kruis en de Kolenbond, waarin de heer De Vos nog zitting in het bestuur had, heeft hij de andere funkties langer of korter neer gelegd, ook mede door zijn gezondheid. Na zijn aftreden bezocht hij als toe schouwer de raadsvergaderingen en was hij ook aanwezig bij het afscheid van burgemeester Van derHarst de installatie van burgemeester drs. C. M. de Vos en het afscheid van gemeente-secretaris, de heer J. L. Vetter. Een persoonlijk door hemzelf opgemaakte rede werd door een ander en de laatste keer door bode de heer C. Kik voorgelezen. Het getuigde van zijn sterk medeleven met alles wat de gemeente Oostflakkee en speciaal zijn geboortedorp Ooltgensplaat aanging. De begrafenis heeft gisteren, maandag 26 september, plaats gehad. DitjaarhooptFanfare-orkest„deHoop" uit Stellendam het heuglijke feit te her denken, dat haar jeugdorkest vijf jaar bestaat Er is in die vijfjaar een prachtig jeugdorkest gegroeid, dat zelfstandig con certavonden verzorgt. Steeds weer mel den nieuwe leden zich aan. Bij de op leiding vallen er echter nog al eens jongens en meisjes af, omdat het tegelijkertijd leren blazen en leren muziek lezen in de praktijk erg moeilijk blijkt Daarom heeft men het plan opgevat een blokfluitgroep op te richten. Het is de bedoeling, dat in deze groep jonge kin deren vanaf 6 jaar geplaatst worden die zich dan eigen kunnen maken met het muziek lezen en het bespelen van de blok fluit Dit alles onder deskundige leiding. Na enige jaren te hebben geblokfluit gaan ze dan automatisch over op een blaas instrument en worden daarna in het jeugd orkest van „De Hoop" geplaatst. Nog weer later zullen ze het senior-orkest komen versterken. In andere plaatsen, vooral in de Hoekse Waard, blijkt dit geweldig te functioneren. Het grote voordeel van dit systeem is, naast een opleiding in fasen, het feit dat de jonge blokfluiters regelmatig uitvoe ringen zullen geven tijdens concertavon den van de Fanfare. De kinderen hebben zo steeds iets om naar uit te kijken, het geen de studiezin zeer bevordert Ouders en kinderen die wel iets voelen voor bovenstaande, worden verzocht o op woensdag 28 september a.s. om half acht naar het Haegse Huus te komen. Het programma voor die woensdag luidt 1Optreden jeugdorkest De Hoop (19.30 uur- 20.15 uur). 2. Toespraak dhr. Stolk, dirigent, tot ouders en kinderen 3. Inschrijven blokfluiters en nadere uit leg. De toegang is uiteraard gratis. Bestuur „De Hoop" Aan de miljoenen kostende vloot van vreemdsoortige schepen die nodig zijn om de Deltawerken uit te voeren bij de Oos- terschelde dichting, is alsjongste aanwinst de Trias toegevoegd. De Trias is een groot ponton van 105 x 23'/2 meter, met daarop een enorme kraan op rupsbanden. De kraan (met een lange schuifarm) moet grote stenen van 300 kilo tot 15 ton, alsmede asfaltzakken en beton blokken op zijn preciese plaats deponeren. De kraan is van Duitse makelijk omdat men in Nederland geen ondervinding heeft met het bouwen van een dergelijke 5 80 ton wegende kolos. Ook het leggen van asfaltzakken rond de pas geplaatste peilers behoort tot de taak van de Trias, die gebouwd is door de scheepswerf Boele in Bolnes. De Trias kost plm. 8 miljoen gulden. MIDDELHARNIS Op donderdagmiddag 29 september om 14.30 uur organiseert de contactcommis sie weer een bejaardenmiddag in de Ger. Kerk Hieraan werken mee het bejaarden koor „Avondklanken" o.l.v. Gerrit Zoon en de declamatie wordt verzorgd door mevr. Kommers. Verder is er samenzang in de oude berijming onder begeleiding van onze organist dhr. L. Barendrecht In de pauze zal er weer koffie en cake geserveerd worden. Voor vervoer kunt u bellen de nummers 4162 of 3597. In de voorlaatste wedstrijd in de B- afdeling van de Z.R.O.-competitie zijn in het klassement geen noemenswaardige wijzigingen opgetreden. Z.C. „De Gooye" uit Dirksland werd tijdens deze wedstrijd, gehouden op 17 september te Dordrecht zesde en hand haafde daarmee de vijfde plaats in het algemeen klassement(er nemen 8 ploegen aan deel). Er waren ook weer enkele ereplaatsen voor,,De Gooye". Wanda Jongejanwerd 3e op de 100 meter rugslf' meisjes onder 12 jaar, in een tijd van 1.24.9. Op het zelfde onderdeel bij de jongens werd Men- no Kiela eveneens derde in een tijd van 1.28.0. Op de 4e 100 meter vrijeslag estafette voor meisjes onder 14 jaar werd de ploeg van ,,De Gooye" 2e in een tijd van 5.05.9. De jongens deden het op datzelfde onderdeel nog beter en be haalden dus de eerste plaats in een tijd van 4.44.0. De herenploeg op de 4x 100 m. Nadat de openingsdag van Manege „de Blauwkous" te Battenoord door regen en storm op zaterdag 3 september moest worden uitgesteld, werd op zaterdag 23 september met onderlinge wedstrijden de „bak" officieel in gebruik gesteld. Dit keer niet door 't weer geplaagd, verliepen de westrijden tot ieders ge noegen. De paarden en grote pony's streden, onder het wakend oog en deskundig oog van hun instructeur de heer P. Bakelaar, een aardappelrace en springwedstrijden. De uitslagen waren als volgt Ie prijs Edith Jacobs, 2e werd Jolanda Prins, 3e Anja Jordaan, 4e Jolanda Bij- loo, 5e Mieke Balde, 6e CaroUen v. d. Doel, 7e Lilian Staneker, 8e Liesbeth Hagoort, 9e Ada de Jong. De kleine pony's en Shetlanders streden hun aardappelrace met de volgende af loop: Ie werd Liesbeth de Jong, 2e Susan Luynenburg en 3e Eelco Kabos. De wis- selbeker van de eerste prijs werd ter be schikking gesteld door de heer Jaap Smit uit Nieuwe Tonge. Wij kunnen op deze dag terug zien als een welgeslaagde en sportieve start van een fijne vereniging. vrij estafette bereikte ook een tweede plaats met een tijd van 4.02.6. De stand is thans als volgt: 1De Geul, 12.806,4pnt, 2. Merwede, 12.885.1 pnt, 3. V.Z.C.-2, 13.009,2 pnt, 4. Strijen, 13.078,2 pnt en 5. De Gooye, 13.284,1 pnt Zandpad 90 MIDDELHARNIS Tel. 01870 - 2431 VERVOLGVERHAAL Roman uit het oude Drente door Joh. Hidding G. F. Callenbach N.V. Nijkerk 51 ---------------------------------------- Hij heeft een stevige stok in de hand. Kijk, daar gaat hij ploeterend, deinend! Op getogen roept hij naar Kornelis, die aan de kant staat Kornelis kijkt ernstig. Hij ziet zijn vriendje daar voortgaan door het grijze water van de plas. Het Wilpenwater.... Wat heeft men daar van verteld? Wat wordt daar van gezegd? Dat het in 't midden grondeloos diep is.... Een wezeboom, die je er rechtop in zet, gaat er onder.... Daar voel je geen bodem meer.... Een huivering gaat door hem heen.... Hij roept maar Egbert slaat er geen acht op. Die beweegt zich wild en vrolijk door het water. Hij plonst met zijn stok. Hij is maar voor een deel te zien. „Egbert! Denk er om! 't Is diep!" Hoort hij het niet? Zelf schreeuwt hij verrukt over het water terug. Hij is zo uitgelaten, hij heeft zo'n uitbundige schik! Straks moet Kornelis ook eens.... Wat is dat nu?.... Kornelis staart ver schrikt... Schiet de stok weg? Of... Eg- bert is helemaal verdwenen.... Hij is on dergegaan.... Het water golft hevig.... Daar is Egbert weer.... een eind van het schip.... Zijn handen grijpen.... Zijn stem klinkt wild.... een noodkreet... Kornelis staat als verstard aan de kant. En Egbert zinkt weer weg.... En het water wordt stil.... Geen hand meer en geen stem.... Grijs en gesloten ligt de plas onder de avondlucht. Een wulp zwenkt over met een droeve roep. Grondeloos diep.... Een woeste trilling doortrekt de kleine jongen, die als ver steend aan de kant heeft gestaan.... Als een vervolgde schiet hij weg, radeloos.... Piet Huiing wil juist gaan kijken, waar zijn jongen blijft als die komt binnenstormen. Hij hijgt en trilt en de klanken, die hij happend uitstoot zijn onverstaanbaar. Zijn ogen staan wild.... Dan.... dan begint het tot Piet door te dringen.... De ogen en de rillingen van de jongen vullen diens klanken aan.... „Wat?" schreeuwt hij verbijsterd. „Ja ja!" Ontzet stormt Piet de baander uit de zandweg af, die naarde veldplas voert. Bij de heg van zijn tuintje staat Albert Heu- ving, hij rookt bedaard zijn pijp met een schok ziet hij op. Piet schreeuwt tegen hem: „Egbert ligt in 't Wilpenwater!" Een moment staat hij onbeweeglijk van schrik dan breekt hij zich dwars door een zwakke plek in de heg, ijlt naar de heide.... Piet Huiing is de baander van Krumpel ingeschoten, hij grijpt een touw, een ach- terreep, rent weer weg, roept nog tegen Jan Krumpel dat Egbert Heuving in 't Wilpenwater ligt. Achter hem ontstaat een geroezemoes van stemmen. Voor hem uit rent Albert Heuving, op kousenvoeten. Zijn klompen liggen midden op de weg. Is ooit die weg zo lang geweest? Albert rent langs de walletjes en daarna door het open veld, door de heide. Hij hoort kreten, maar hij verneemt dat het de roep van een wulp is, die over de heide zeilt... Grijs en onbewogen ligt de plas in de heuvelring. Er drijft wat donkers: de hek ken waarmee Egbert gevaren heeft.... Hij- zels is weggezonken.... Het is, alsof hij weggezógen is.... de diepte in.... Wild stormt Albert vooruit De gewassen, die op die plaats aan de oever groeien, ruisen heftig, als hij er doorheen snelt Hij plonst door het water. Naarde hekken!.... Daarginds, daar ergens moet hij zijn.... Met geweld waadt hij door de plas. Het water klotst van zijn razende bewegingen. Hij ploetert, slaat... Hoog spatten de druppels op. Naarde hekken!.... Ze rijzen voor zijn ogen.... het water stijgt langs zijn lichaam.... het komt aan zijn schouders.... aan zijn hoofd..Maar het zal hem de weg niet versperren! Hij stóót zich vooruit, bezeten door één wanhopige wil. Hij moet! Hij moet!.... De jongen.... Daar, voor hem.... Woest breekt hij de weer stand van het water maar plotseling golft het in zijn mond.... Hij slikt spuwt, worstelt verder.... Daar, voor hem uit drijven de hekken.... Daar moet hij zijn! Hij moet! Hij móét vooruit! De jongen.... Het is niet ver meer.... Achter hem klinkt een schreeuw. Hij stoort er zich niet aan hij moet vooruit! Radeloos vecht hij.... slingert.... slikt slikt... Het water zwalpt, alles wordt zwart.... Verder! Verder!.... Hij valt... maar kreunend, wankelend, richt hij zich nog op.... Hij worstelt nóg.... en stort terug.... Vertwijfelt slaan zijn handen door het water, door de duisternis, waarin hij duizelend ten onder gaat.... Wat is dat daar? Wat grijpt hij daar?.... Egbert?.... Egbert.... Fel klauwen zijn vingers zich nog vast... Maar hij heeft geen kracht meer om zich op te richten.... Alles ruist... alles is zwart... en er zijn geen gedachten meer.... Hij zinkt... Marchien zit in de keuken voor het raam. Tegenover haar zat Zwaantien, die op getogen vertelde, dat ze zo'n plezier had den gehad bij de plas. En dat de mannen nog gezongen hadden ook, omdat Roelof trakteerde. Marchien glimlachte. En even rtioest ze terugdenken aan haar eigen jeugd, toen zij ook ging kijken, als de schapen gewassen werden, bij haar geboortedorp. Zij zag haar broer nog bezig.... Ze had de familie in een hele tijd niet gezien, maar het zou nu gauw gebeuren. Ze waren van plan om er een dag met de linnenwagen heen te gaan. Naar Elp. Een dag uit gasten! Zij en Albert, en Egbert en Zwaantien.... Haar moeder zou zich vast verwonderen over het wicht dat zo gegroeid was,... Het kon een mooie dag worden.... „Ze hadden allemaal zo'n wil, moe", praatte Zwaantien. „Ja, dat zal wel", antwoordde ze werk tuiglijk, want haar gedachten waren reeds naar haar ouderlijk huis gereisd. „Kiek eens wat loopt ze daar hard!" zei Zwaantien ineens. „Ze roept ook wat over ons Egbert!...." Meteen was Marchiens aandacht weer terug. Ze zag het volk, rennend en roe pend, en ze verstond de naam.... Ze schrok hevig. Er moest een ongeluk ge beurd zijn.... Haar hart sloeg plotseling snel en zwaar. Ze vloog de deur uit. Er was iets ergs gebeurd.... Zij stormde naar buiten en verstond de onheilsroep: Egbert lag in de plas! Egbert lag in het Wilpenwater!.... Het Wilpenwater daar moest een kolk in zijn.... Dat had ze wel eens gehoord.... Op vreemde, krachteloze benen haastte ze zich de weg af naar de heide. Voor haar rende men roepend voort. Zij bleef achter, anderen snelden haar hijgend voorbij. Haar hijgen werd moeizaam, zij moest stilstaan, maar toch verzette ze haar ge voelloze voeten.... Ze greep zich vast aan een kromme berk en kreunde. Ze vloog al weer verder, alsof ze voortgeslagen werd. De mateloze angst drééf haar, drééf haar vooruit naar de plas.... Links van haar braken drie jongkerels onstuimig door de bramenranken, sneden een kleine krom ming af, renden voor haar uit Een luid geroep klonk door de avond. Achter haar zwol geroezemoes aan. Er was ook ge ruis.... aan alle kanten.... Ineens sloegen haar handen op het harde zand, bonsde haar hoofd tegen de weg.... Het was, alsof ze draaide.... Ze richtte zich weer op, haar knieën knikten, waren haast krachteloos. Een vrouwenstem riep haar naam.... „Marchien!.... Marchien!" Toen riep een man van de kant van de ^^^^^■- (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 5