Goerees' raad nam kennis van verdiepingswerk Goereese Gat Zwemdiploma^s uitgereikt in zwembad ^^De SingeK' V isser J. J. PIKAART (ÜDgll I Garage KNÖPS B.V. Da BiVIW 524 Turbo Diesei A.J.vanRumpt TERCELCROORVAN RUINTE, PERFEKTVANZIT. Citroen-Hessetink Honda gazonmaaiers Automobielbedrijf Jac. de Gast Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Zand wel degelijk geschikt voor strandophoging Ooltgensplaat: f Onze SHOWROOM ^mmm Evangelisatiedagen No. 5214 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS ƒ11,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Die leden van Goerees' gemeente bestuur die niet elders een vakantie genieten maar hun eigen woonst' daarvoor verkiezen, hebben woens dagmiddag tóch een middagje uit beleefd, compleet met belegde broodjes en een verkoelende fris drank. Warempel kozen ze nog 't zeegat ook en passerende water sporter-s zullen zich wel hebben af gevraagd welke bestemming de zee kiezende sleper „QUO VADIS" met zo'n gemêleerd gezelschap aan boord dan wel hebben mocht! Het leek allemaal ter ontspanning, maar de excursie naar de verdie- pingswerkzaamheden van het Goe reese Gat zoals die door het gezel schap werd gemaakt was wel dege lijk ook ter lering. Loco burge meester L. Visser die aan het hoofd van het gezelschap ging had boven dien heel belangrüke informatie.! Nog slechts sinds enkele uren beschikte dhr. Visser over een voor Goedereede zéér importante bevinding van Ir. Lieven- se te Breda, Goerees' raadgever in water staatkundige zaken. Aan de hand van getrokken monsters van het gewonnen zand is Ir. Lievense tot de zekerheid gekomen dat dat zand „zeer geschikf moet worden geacht om te kuimen dienen voor de periodieke verhoging van het strand bij hetFlaauwe Werk! Eerder heeft Rijkswaterstaat die geschiktheid ontkend omdat het zand te fijnkorrelig zou zijn. Door Rijkswaterstaat is inmiddels een ontgrondingsverguiming gevraagd 'voor een gebied voor de Brouwersdam maar met de brief van Ir. Lievense in de hand zal vanwege het Gemeentebestuur daar krachtig bezwaar tegen worden gemaakt Nu het zand uit het Goereese Gat wél geschikt bevonden is ligt het aldus Goerees' gemeentebestuur veel méér voor de b,-'- dat het nodige zand dan uit de vaargeul wordt gehaald terwille van een nog verdere verdieping dan de 4.50 a 4.60 meter die nu wordt nagestreefd. De visserij zou daar méér mee gediend zijn omdat voor meerdere schepen een diepte van 4.50 mtr. nog nauwelijks voldoende zal zijn en tóch heeft Goedereede al bijna een half miljoen op tafel gelegd om zo diep te komen. Waimeer bovendien de ander half miljoen kubieke meters zand voor de strandsuppletie uit de geul zouden worden gehaald dan zouden gemeente bestuur en vissers voor tal vanjaren uit de zorgen zijn Aan boord van de sleephopperzuiger „Lyra" van Joh. Boele b.v., Krimpen a.d. Lek, maakten de raadsleden kennis met het thans gevolgde systeem. De „Lyra" en haar zusterschip „Mira" die samen aan het werk zijn mogen dan kolossale sche pen zijn met een lengte van 95 meter, hun zuigmond heeft tot veler verbazing geen grotere breedte dan één meter! Het be tekent dat beide schepen keer op keer de 4 km lange geul af en aan varen om in de breedte niet meer dan een meter-, en in de diepte gemiddeld zo'n tien centimeter te vorderen. Bovendien is de geul zo ondiep dat alleen bij hoog water gezogen kan worden omdat de apparatuur van de be laden zuigers anders schade oploopt Toch neemt dhr. Boele, die mede aan boord was, aan dat het karwei over zo'n drie weken geklaard zal zijn. Het resultaat van elke ronde wordt door een waarnemer van Rijkswaterstaat vastgesteld en van de zijde van RWS zal ook het eindresultaat worden beoordeeld. De fa. Boele heeft in een goede op levering overigens alle vertrouwen. Wel iswaar hebben zich nu nadrukkelijker dan voorheen wat drempels gevormd maar zó De datnes en heren hadden alle belangstelling voor de werking van de zuiger. daar al sprake van blijft zullen de toppen daarvan toch dieper liggen dan de af gesproken 4.50 meter. Op de brug van de „Lyra" waar schipper de Jongh uit Willemstad resideerde nam het gezelschap kennis van de veelheid van apparatuur, ook die welke de bodem in beeld brengt Een veelheid van vragen werd op de deskundigen afgevuurd en met name is het ook dhr. de Wit (Visserij- belangen) geweest die zich langdurig met dhr. Boele heeft onderhouden. Men was er ook getuige van dat een vracht zand van zo'n 1300 m' buiten de geul werd gelost vanwaar het wordt verondersteld zee- waarts te spoelen. Het was voor de 10 raadsleden die aan de excursie deelnamen een bijzonder leer zame middag. „Aan de raadstafel waar we de beslissingen hebben genomen had den we er geen notie van hoe het in zijn werk zou gaan" erkende weth. Visser in zijn dankwoord tot dhr. Boele, kapt de Jongh en de kok die de voorraad fris dranken aanvulde met een wat krachtiger oorlam. „Een geluk dat ik twee oren heb!" merkte een raadslid op en uitgerekend hij zal ook wensen dat in Den Haag met twee oren wordt geluisterd naar het voor Goe- ree zo belangrijke bericht dat het zand „zéér geschikt" moet worden geacht. Het Goereese Gat kan dan ook nog heel wat dieper, als er maar geluisterd wordt'" Enkele van de deelnemers aan de excursie. V.l.n.r. John de Wit (Visserijbelangen) dhr. Ton Boele, L. X. den Hollander (VVD) en B. Noorthoek en A. de Jong (SGP). Met A en Bkunje nog niet de Noordzee overzwemmen „Denk er om jongelui, met je zwemdiploma A en B kun je nog niet de Noordzee over zwemmen. Het is nog maar het eerste begin van een reeks diploma's die er te behalen zijn en daarom is blijven oefenen een grote noodzaak". Deze vermaning en aansporing, volgende op een felicitatie, sprak de heer L. Tom zaterdagmorgen in het Zwembad „De Singel" te Ooltgensplaat, toen hij samen met de heer Jan van Seters uit Den Bommel namens de K.N.Z.B. van een grote groep het zwemexamen had af genomen. De geslaagden Zes groepen deden examen, allereerst A en B, vervolgens C (dat ook wordt aan geduid als zwemvaardigheidsdiploma I), D (of II), E (of III) en F (of IV). Voor diploma A slaagden: Laura van Wijnen; Peter Remis Jzn.; Lenny van Drongelen Ld.; Cornelia Bom Ld.; Mi chel Sannes; Alice van Gemert en Ruby van Gemert(beiden uit Rotterdam); Mar- ga Huizer Wd.. en Armemarie van Dam Cd. Voor diploma B: Bart Duim Azn.; Erik Braber C.Wzn.; Miranda Visseren; Corina Beijer Ld.; Corine de Vos Dd.; Izaak van Drongelen Jzn.; Arnold v. d. Brink; Arnoud Dullemond Jzn.; Peter De heer Tom uit Goedereede had mede namens zijn kollega nog enkele opmer kingen. De A-kandidaatjes zwemmen nog te veel met hun ogen dicht „Op de fiets doe je dat toch ook niet?" „Maar het is slechts je eerste begin van een heleboel dat je nog moet leren en je zult er wel achter komen wat er allemaal nog moet gebeuren en dat is in de eerste plaats.... blijven oefenen", aldus nog steeds de heer Tom, die voor de B-kandidaten dezelfde wijze lessen gaf en ook waarschuwde datje met B ook niet alles kan: ook niet het hele bad overzwemmen want dat kan ook gevaar lijk zijn". OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 THOLEN Beroep aangenomen Ds. Tanis uit Wageningen heeft het beroep naar de Ge reformeerde Gemeente te Tholen aan genomen. Waarschijnlijk zal hij in sep tember zijn intrede doen. Dirksland, 01877 - 1357 Kreeft Dzn.; Arjo Duim Azn.; Janet Ver- olme; Petra Braber Jd.; Leon Snaauw Jzn.; Addy Bakker, Peter Kagchelland Azn.; Janet Huijer Jd.; Jolanda Rossen; Hans Huijer Jzn.; Sandra van Drongelen Jd.; Albert Leijdens A.Pzn.; Willempje Korteweg Ad.; Jaap de Vos Pzn. en Martine Duim Jd. Diploma C(zwemvaardigheidl): Wen dy den Exter, Lenny Pipping Jd.; Mischa Lindeman; Leon Moelker; Leendert Mei jer H.Mzn.; André Kreeft Czn.; Richard Sannes; Marjan Groenendijk Ld.; Ronnie Bakker, Pedro van Rossum P.Hzn.; René de Bonte Wzn.; Klaas Kreeft Dzn. en Danielle Hooijmans (Fort „Prins Frede- rik"). Diploma D (II): Don Postma. Diploma E (III): Basti Poortvliet en Titia van Gurp Jd. Diploma F (IV): mevrouw van Gurp- de Ruiter, Conny van Dam Jd.; Marco Meijer H.Mzn.; Anja Braber F.Hd. en Rianne Poortvliet Enkele kandidaten werden afgewezen. Verder voor reddingsdiploma's In de zes afdelingen zijn er 53 geslaagd en zij werden door de heer Tom gefelici teerd mede namens de K.N.Z.B. en van diploma en sticker voorzien. Óver het behalen van de „hogere di ploma's" moest de heer Tom met enig leed vaststellen dat hiervoor enkele kandi daten zijn gezakt „Dat is jammer. Ver geet niet dat er wel wat moeite voor gedaan moet worden om het gewenste resultaat te bereiken. Je kan zomaar niet het diploma bij de supermarkt uit de diep vries gaan halen", aldus de heer Tom. Voor de hoogste afdeling van de ge slaagden wees spreker op het diploma voor de reddingsbrigade een onderneming waarbij men zeer nuttig werk kan doen. Voor de badjuffrouw Marjo van Mourik- de Graaff, die de lessen heeft gegeven en ook de diploma's uitreikte en de kassiëre mevrouw N. van Putten-Maliepaard was er voor de aardigheid een bouquet bloe men. De heren Tom en Van Seters kregen een fles mee naar huis. De mogelijkheid be staat dat omstreeks het laatst van augus tus nogmaals een examen zal worden af genomen. Er was zaterdagmorgen veel belang stelling in en rondom „De Singel", het was schitterend weer voor dit werk. We hebben het weleens anders meegemaakt met een te lage temperatuur. Honda frezen Accu's en banden, speciale prijzen Valpadana kniktrekkers, Valpadana frees en werktuigen Dirkdoensweg 32 OUDDORP - 01878 - 1721 (Muziek wordt onsterfelijk Korteweegje 41-45, Dirksland, tel. 01877-1122. Dealer voor Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten RENAULT-dealer voor Verkoop -f Service 01871-1662 Verkoop na 17.00 uur: J. Koppenaal, 01870 Breen, 01878 2561 2496 -^ PEUGEOT TALBOT <- Au Kasta Tel. MIDI 'tobedrijf njelaan 41-43 01870- 3094 3ELHARNIS is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend I LANGEWEG113 TEL. 01870-2222 MIDDELHARNIS nu in onze showroom. Test hem zelf. P^^^JW I lil II ca a ca ■^^EH B3 C3 C3 ia C» C3 t3 n COMPACT y X STAD AAN 'T HARINGVUET Telefoon 01871 - 1553 Even als voorafgaande jaren zullen er weer evangelisatiedagen worden gehouden op het terrein aan de Eisenhowerlaan te Oude Tonge. Dit jaar zullen de activiteiten over een aantal dagen worden gespreid nl. van vrijdagmiddag 19 augustus tot maandag 22 augustus. Het thema voor deze dagen is „Brood". We doen weer allerlei spelletjes afgewisseld door Bijbel vertellingen, creatief, beginnend op vrijdag middag rond 13.30 uur. Zaterdagmiddag om 14.00 uur weer de bekende zeskamp waar deze keer ook de oudere jongeren aan mee kunnen doen. Zaterdagavond is er een koffiebar aan deze avond werken mee het „Groot Nieuws" koor uit Stad aan het Haringvliet en de evange list Jan Verspuy. Zondagavond na kerktijd, zo rond 20.30 uur kunnen er door belangstellen den een aantal bekende geestelijke liederen worden gezongen begeleid door gitaar en dwars fluit Iedere inwoner is welkom hier. De gehele maandag van 09.00 tot 16.00 uur is weer voor de kinderen voor spel, pannekoeken, lunch, etc. Dit alles is voor kinderen tussen 4 en 12 jaar en de ouders en belangstellenden zijn van harte uitgenodigd. Bij slecht weer is er een aangepast programma. Dat binnen in het gebouw aan de Kolfweg plaats zal vinden. Tot ziens.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1