I St. Joris I Kapperszaak 1 Visser Stellendamse reddingsboot „de Zeemanspot' druk met het bergen van jachten voor 50-jarige VVV te Ouddorp EMGO besteedt groot deel aardgaswinst aan aansluiting onrendabele percelen Orgelconcert I IIPMMMIMMMMMWMMI-....J» Herman van Vliet Garage KNÖPS B.V. Grote zoekaktie naar vermiste surfer Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen-Hesselink Automobielbedrijf Jac. de Gast Nieuwe Kerk Middelburg Onze SHOWROOM POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur(alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 Verkoop na 17.00 uur: 3. Koppenaal, 01870 - 2561 C. Breen, 01878 - 2496 1662 In de nacht van woensdag op donderdag heeft van middernacht tot 06.00 uur 's morgens een zoekaktie plaats gehad naar een vermiste surfer, van de man was bekend dat hij 's middags vanaf het strand van Rockanje was vertrokken. Toen hij niet terugkwam werd 's avonds alarm geslagen. Aan de zoekaktie werd deelgenomen door de reddingsboten van Hoek van Holland en Stellendam, resp. de ,,Kon. Juliana" en de „Zeemanspot", voorts twee marinevaartuigen, een vaartuig van de Rijkshavendienst en een Belgische heli kopter langs het strand van Ouddorp heeft de politie met de Landrover gepatrouil leerd. Om 6 uur 's morgens kon de zoek aktie worden gestaakt toen het bericht doorkwam dat de surfer, eeen 23 jarige jongeman uit Oud Beijerland op eigen kracht het strand had bereikt. Na ca. 5 km te hebben gelopen bereikte hij het brugwachtershuisje bij de Haring- vlietsluizen van waaruit hij de nog goede afloop meldde. De jongeman verklaarde 's middags door de ebstroom te zijn meegetrokken. Toen eenmaal bleek dat hij de kust niet meer kon bereiken was hij i.v.m. grote ver moeidheid op zijn plank gaan liggen en had zó de nacht doorgebracht. Hij had de zoekaktie gezien maar er was geen enkel middel beschikbaar om de aandacht op zich te vestigen. I Elders in dit blad is een adver- tentie geplaatst waarin „de kap- I per van Sommelsdijk" zijn va- I kantie aankondigt. Omdat ech- ter die voorgenomen vakantie I NIET door kan gaan dient de advertentie als niet geplaatst te I worden beschouwd. PEUGEOT TALBOT Autobedrijf Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS C Voordelig koeihoudenj Dirksland, 01877 - 1357 De berging van ,,de Windbreker", maandagavond op Ouddorps strand. De Stellendamse reddingsboot „de Zeemanspot" heeft het vorig weekend druk gehad met het te hulp snellen van gestrande jachten. Alleen op zaterdagavond werd driemaal hulp verleend; twee jachten werden vlot getrokken waaronder dat van de Middelharnisse huisarts dokter Wieringa maar één jacht zonk kort nadat de drie opvarenden van boord waren gehaald. Het was de toen heersende mist die de pleziervaarders parten speelde. De eerste die op het noodkanaal een „mayday" uitzond was het jacht „de witte raaf' uit Dordrecht. Het was op de zgn. „Bollen" ten zuid-westen van de Maasvlakte omhoog gelopen. Het lukte „de Zeemanspot" het onfortuinlijke jacht vlot te trekken. Met het jacht op sleeptouw op weg naar Stellendam klonk andermaal een noodoproep, nu afkomstig van dokter Wieringa die met zijn jacht „Gay-Gannet" vast was gevaren op het Ouddorpse strand. Het lukte „de Zeemanspof' ook dit jacht vlot te trekken. Het derde jacht dat een noodoproep uitzond, „de Windbreker" uit Voorburg is echter gezonken. Nadat de reddingsboot de drie opvarenden aan boord had genomen werd nog getracht het jacht d.m.v. pompen drijvende te houden maar het mocht niet meer baten. Maandagavond werd het geborgen door een Stellendams bedrijf dat daarvoor een krachtige trekker en een Atlas inzette. Leden van de Ouddorpse reddingsbrigade hadden om de berging mogelijk te maken banden om het jachtje aangebracht. Eerder hadden ze op verzoek van de eigenaar o.a. de masten en een aantal waardevolle zaken geborgen. Er is o.a. een kompas van het gestrande jacht gestolen, maar de eigenaar heeft bij de politie daarvan tot dusver geen aangifte gedaan. Bij de berging bleek het jacht overigens dermate beschadigd dat het als verloren moet worden beschouwd. De „Zeemanspof' voer zondagochtend weer uit voor het jacht ,,rep en roer" uit Lelystad dat op de Ooster terecht was gekomen. Het werd vlot getrokken en naar Stellendam gesleept. Maandagochtend assisteerde de reddingsboot de gamalenkotter SL 22 toen die met een warm gelopen schroefas kampte. Degouden" V.V.V. te Ouddorp het 50-jarig jubileum werd vorigjaar gevierd heeft dezer dagen alsnog een fraai geschenk gekregen dat inmiddels een plaats heeft gekregen in het kantoor/bestuurskamer van het kantoor aan de Hofdijksweg. Het is een fraai schilderij waarop een strandtafereel wordt uitgebeeld. Geen hoogzomerimpressie met zongenieters maar een vóór- of nazomersbeeld waarop de sportvissers het strand weer in bezit hebben genomen. Rechts staat de vuurtoren afgebeeld, een markant herkenningspunt ook voor de vele gasten die Ouddorp jaarlijks telt. Het schilderij, olieverf op linnen, meet 1.40 x LOO mtr. Het is gemaakt door mevr. Mullum uit Ouddorp, vrijwel dagelijks bezoekster van het strand. Het zijn de leden van de Ondernemersvereniging Ouddorp die het schilderij hebben aangeboden. Een inzameling onder hen leverde een geldbedrag op waarvoor de bestelling keurig kon worden uitgevoerd. De bewoners van zo'n duizend percelen op Goeree Overflakkee moeten veertien jaar na de komst van het aardgas op het eiland met lede ogen aanzien dat ze van deze voorziening nog steeds verstoken zijn! Zij vertegenwoordigen de categorie „onrendabele" tot „super-onrendabele" aansluitingen van aansluiting waarvan tot dusver om financiële redenen moest worden afgezien. Dankzij een besluit van de Raad van Commissa rissen en de Instemming van de vergadering van vertegenwoordigers de aandeelhouders gloort voor de categorie „onrendabelen" de van waarschijnlijkheid dat een aansluiting tóch tegemoet kan worden gezien. Dat perspectief wordt geboden dankzij de winst die de Emgo sinds nog maar enkele jaren op de levering van aardgas maakt. In de jaren daarvóór moes ten alle zeilen worden bijgezet om quitte te spelen, omdat in de beginjaren veel werd geïnvesteerd in o.a. de aanleg van aan- voerleidingen waar die nog niet aanwezig waren (westelijk van Dirksland) en de vervanging van de al wél aanwezige giet ijzeren leidingen in leidingen van slagvast pvc. Ook die vervanging vergde een kapi tale investering maar wél had het tot resultaat dat het lek-verlies er aanzienlijk door terugliep en dat de veiligheid er niet weinig mee was gediend. Het vervangings proces heeft tot 1980 geduurd; sindsdien is er sprake van een jaarlijkse winst die pas vorigjaar écht interessant zou worden.... De Emgo bestuurderen bogen zich toen over de vraag wat er met de winst zou moeten gebeuren. In de statuten is het uitkeren van winst aan de aandeelhouders (de 4 gemeenten) niet geregeld en omdat de prijsontwikkeling van het aardgas te ongewis is besloot men ook niet over te gaan tot het terugbetalen aan de ver bruiker omdat wanneer eenmaal dat prin cipe zou worden gehuldigd bij de ver bruiker óók zou moeten aangeklopt wan neer het onverhoopt in eenjaar zou tegen vallen. De bestuurderen kwamen overeen dat alle winst boven de 250.000,per jaar zal worden besteed aan de aansluiting van onrendabele percelen. Normaliter kost een aansluiting de Emgo 1.500, maar besloten werd aan elke onrendabele aansluiting zelfs 6.000,ten koste te leggen. Om alle percelen van gas te voor zien extreme gevallen daargelaten zal er 8,5 miljoen nodig zijn maar het is onvoorspelbaar of het zover zal kunnen komen.... Waar het wél zover zal komen zijn de onrendabele gebieden als de Westduin weg en omgeving te Ouddorp en de Buurt schap Battenoord, resp. 35 en 21 per celen. In de Westduinweg is de transport leiding vrijwel gelegd en is inmiddels gebleken dat de belangstelling om aan te sluiten verheugend groot is. Emgo direc teur la Fleur schat het zeker op 90%. Van degenen in het onrendabele gebied die aansluiten wordt een klein extraatje ge vraagd; kost een aansluiting gewoonlijk 315,aansluiters in het onrendabele gebied betalen 475Voorts worden ze nog geconfronteerd met de aanleg bin nenshuis en de aanpassing c.q. aanschaf van gasapparaten. De transportleiding naar Battenoord is aangelegd op 600 meter na. De Emgo maakte gebruik van de sleuf die ten be hoeve van de waterleiding werd gegraven. Na de vakanties zullen de adressen op Battenoord worden geënquêteerd over de vraag in hoeverre daar voor aansluiting belangstelling bestaat. Het is de bedoeling van de Emgo met de aansluiting van onrendabele gebieden door te gaan mits de winst maar bestendigd blijft. Er wordt momenteel gewerkt aan de voorbereiding In de serie zomeravond-concerten die in de Nieuwe Kerk te Middelburg worden georganiseerd, zal op dinsdag 19 juli een concert worden gegeven door de bekende organist Herman van Vliet uit Bode graven. Het programma voor deze avond luidt: Hymne ps. 75, J. Zwart; Concerto in Es, J. S. Bach; Aria met variaties ,,The har monious blacksmith", G. F. Handel; In Paradisum, Th. Dubois; Fantasia pour Ie verset „Judex Crederis", A. Boëlly; Sym phonic syncretique; Prélude uit symph. I, Pastorale uit symph. 2; Menuette uit symph. 3; Andanta cantabile uit symph. 4 en Toccata uit symph. 5, Ch. M. Widor, Herman van Vliet besluit met een koraal- finale. Aanvang 20.00 uur. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 van de aansluiting van een tiental percelen langs de Eendrachtsdijk te Stellendam. Hoezeer de Emgo ook zou willen; het is een illusie dat letterlijk alle percelen aan gesloten kunnen worden. Die schijnbare onmogelijkheid geldt voor (te) verafgele gen percelen vooral wanneer ze geen deel van een concentratie uitmaken. Een trans portleiding kost ca. 70,per strekkende meter. Men kan zelf berekenen hoeveel meters er in de per aansluiting beschik bare 6.000,gaan; de rest zou door de aanvrager zélf moeten worden bijgepast. Wie daartoe bereid is kan bij de Emgo een aanvrage indienen.... is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend LANGEWEG 113 - TEL. 01870 2222 MIDDELHARNIS '-<^t.^^<L^^'^^-'<-^^(-^^ - Korteweegje 41 -45, Dirksland, tel. 01877-1122. Dealer voor Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten «Sri*.: -™«» Jubileumgeschenk ca o a q C3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1