EIIIVI1DEI1-rilEUW5 Dikke anderhalf miljoen gevoteerd voor nieuw Ver. gebouw Oude Tonge Spektakel bij Provinciale Zeeuwse Kampioenschappen Groenendijk Heuvings haardstee Straks geboorte kaartjes nodig Citerium der Azen Raad Oostflakkee: A.S. vrijdag carillonconcert te Goedereede Uw huis verkopen TAMBOER No. 5207 Investerings- en dekkingsplan 1983 Duivennieuws: fe Fietsenspecialist Sommelsdijk TeL 01870 - 2430 2e Blad DINSDAG 5 JULI 1983 Meerdere Oostflakkeese burgers zal misschien de schrik om 't hart slaan wanneer ze lezen dat de gemeenteraad in zijn vergadering van j.l. donderdagavond één miljoen vijf honderd vijf duizend en twee honderd guldens neertelde voor de bouw van een nieuw Verenigingsgebouw in Oude Tonge-, maar te hunner geruststelling zij gezegd dat het met de financiële consequenties mee zal vallen.! De raad besloot de helft van het te investeren bedrag uit de reserves te putten waarmee het jaarlijks exploitatietekort de 92.000,niet zal overschrijden en dat alleen wanneer het nieuwe gebouw slechts minimaal zou worden gebruikt. Bij een frequenter gebruik zal het exploitatieverlies aanzienlijk minder kunnen zijn en de raad aarzelde dan ook niet, akkoord te gaan met het door het College gedane voorstel, ook al werd het de raad duidelijk dat deze stap door een tweede en zelfs een derde zal dienen te worden gevolgd. Tenslotte kan niet alles in één Vereni gingsgebouw en weth. P. v. d. Ree was in zijn beantwoording best bereid dat met een aansprekend voorbeeld te illustreren. Het mag niet gebeuren dat de muziek in de ene ruimte repeteert terwijl in de ruimte daarnaast de stilte van een bibliotheek behoort te heersen. Vandaar dat het Col lege de raad een „integraal accomodatie- beleid" voorstelde wat inhoudt dat er los van het nieuwe Verenigingsgebouw nog gezocht wordt naar twee andere ruimten, de een voor de muziek, peuterspeelzaal en bibliotheek, de ander voor een permanent onderkomen voor het sociaal-cultureel werk, welke Stichting een tijdelijk onder komen heeft in het gebouw van de korfbal vereniging „Korvo". Muziek, peuterspeel zaal en bibliotheek kunnen in één gebouw omdat ze elkaar niet belasten en elkaar qua tijd opvolgen. Het college filosofeert in dat verband over de mogelijkheid tot aankoop en verbouw van de R.K.-school. Enige suggesties over een onderkomen voor de Stichting Soc. Cultureel werk opperde het College in dit stadium nog niet. Over de zogeheten fase 2 en fase 3 nam dhr. C. L. M. de Wit (CDA) een wat weifelachtige houding aan en hij bena drukte dat wat zijn fractie betreft instem ming met fase 1 (bouw nieuw verenigings gebouw) niet bij voorbaat instemming met de andere fases inhoudt. Ook dhr. J. van Dam SGP) verklaarde niet alleen met de volgende-, maar ook met fase één „wat moeite" te hebben. ,,Het is een mooi plan waaraan misschien wel behoefte bestaat" geloofde dhr. van Dam maar dat nam zijn bedenkingen niet weg. Hij meende dat het Verenigingsgebouw in de sfeer van de commercie wordt getrokken waarom hij zich afvroeg of het de taak van de ge meente is om zo'n de horeca beconcur rerend gebouw met gemeenschapsgeld te bouwen en te exploiteren. Van PvdA zijde had men duidelijk min der bedenkingen, integendeel. Dhr. Barn- hard vond eigenlijk dat er al te veel woorden aan besteed zijn en hij volstond ermee zijn grote instemming te betuigen, óók met de door het College genoemde en z.i. alleszins logische fasering. „Wat na- iefvond hij het van de overigen om het één los van het ander te willen zien. M.b.t. het beheer van het nieuwe gebouw pleitte dhr. Bamhard ervoor een beheerslichaam in het leven te roepen. Dat laatste zal zo bleek uit de beantwoording van weth. v. d. Ree moeilijk zijn omdat de Stichting LOS ook de tegenwoordige sporthal be heert met welke accomodatie het nieuwe Verenigingsgebouw geïntegreerd zal wor den. Overigens drong de wethouder er op aan het een niet van het ander los te zien; het is tenslotte een gemeentelijke taak te zorgen voor een goede accomodatie waar in de verenigingen e.a. zich aan de be volking kunnen presenteren en waarin ze hun activiteiten kunnen ontplooiien. Dat er van enige concurrentie sprake zou zijn wilde er bij dhr. v. d. Ree niet in; in Oude Tonge meende hij geen enkele particuliere voorziening aanwezig waarin de Vereni gingen terecht zouden kunnen. De raad besloot het gevraagde krediet te verlenen, daarvan 50% uit de re serves te putten en in te stemmen met het voorgestelde integrale accomodatie- beleid. De CDA en SGP fractie deden dat laatste onder voorbehoud. Met een post Onvoorziene voor 1983 die op z'n gunstigst 140.000,groot zal zijn kunnen weliswaar geen grote spron gen worden gemaakt maar aan het in- vesterings- en dekkingsplan 1983 kon toch nog inhoud worden gegeven door enkele uit te voeren kapitaalswerken ge heel of gedeeltelijk uit gevormde reserves te financieren. De raadsvoorz. drs. de Vos wilde overigens de schijn van potverteren voorkomen; het College vindt het putten uit de reserves verantwoord omdat be paalde investeringen best eerder hadden mogen worden gedaan.... Voor de votering van de in het plan genoemde kredieten zullen t.z.t nog apar te voorstellen volgen en met name de heren Moerenhout (CDA) en de beide leden van de SGP fractie wensten dat aan te tekenen, met name ook wanneer het b.v. gaat om de gesuggereerde aanleg van een fietscrossbaan a 25.000,in Ooltgens- plaat. Dat zou gemakkelijk een precedent kunnen scheppen met als gevolg dat ook door anderen in andere dorpen naar der gelijke voorzieningen zal worden ge vraagd. Ook dhr. C. L. M. de Wit wilde zich in dit stadium niet aan de volledige inhoud van de nota binden en hij tekende aan de te volgen voorstellen op hun uitvoerbaarheid te zullen toetsen. Tóch zou de voorzitter de instemming van de raad graag kunnen uitleggen als een taakstelling aan het College met nadere voorstellen te komen en de raad mag die dan ook tegemoet zien. Hij vond dhr. G. W. J. Poortvliet (PvdA) aan zijn zijde want ook deze nam stelling tegen de „vrij blijvendheid" die sommigen uit de raad zich permitteerden: „wanneer we straks de vakanties achter ons hebben is 1983 al bijna om. Als we dan nóg eens moeten wegen en overwegen gebeurt er dit jaar net niks meer!" waarschuwde dhr. Poortvliet. Hij vond het daarentegen een heel goede zaak als met aanwending van reserves zodat de burger niet méér belast wordt werken zullen worden uitgevoerd waar door ook de werkloosheid in de gemeente wat kan worden teruggedrongen. De raad ging met het plan akkoord, niemand maakte van zijn bedenkingen nog een halszaak. Deze vergadering waren niet aanwezig dhr. L. Hokke (CDA) en O. de Goeij (WD). Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een pracht modellenboek voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij Bij tijdige bestelling snel gereed. Langeweg 13 - Sommelsdijk A.s. vrijdagavond zal het tweede zomer- concert op Goerees' carillon worden ge houden. Beiaardier Chis Bos verzorgt dan van 19.30 tot20.30 uur— hetvolgende programma: 1KlokkenspelsuiteJulius Röntgen a. HetSnekerKlokspel (1855-1932) b. Advocaten en procureuren c. Ik voer laatst uit Hollandt d. De lustige boer e. Rondo 2. a. Oze wieze wozeKinderliedjes b. Als hier een pot met bonen staat 3. SarabandaJacob van Eijck met variaties (1646) 4. a. Jan PierewietNederlandse b. Riepe riepe garste volksliedjes c. Driekusman 5. a. Noch dagh noch nacht.... eeuwse Hollandse b. Passepied dansen 6. Allegro, sarabandeG. F. Handel engigeuuitSuiteinG (1685-1759) 7. ImprovisatieChris Bos op „Greensleeves" HERKINGEN Oud papier Morgen, woensdag, zal weer oud papier worden opgehaald door en ten bate van de Pr. Joh. Frisoschool. Men wordt vriende lijk gevraagd het aan te bieden papier vanaf half zes gereed te hebben. Fam. C. Dubbeld zegevierde op Nationaal Pau Vrijdag 24 juni werden in Pau 1135 Nederlandse duiven gelost met een Noor denwind, tussen Angouleme en Parijs kregen de duiven te kampen met zware onweersbuien welke gepaard gingen met zware windstoten, vele duiven werden toen door de onweerstoring en windstoten naar Oostelijke richting gedreven wat de fam. C. Dubbeld hoogst waarschijnlijk de Nat. zege heeft gekost, deze is nu gevallen langs de grens tussen Limburg en Duits land. De fam. C. Dubbeld die op deze wed- vlucht met twee duiven deelnam wist zich met deze twee duiven in de kop van de Nationale uitslag te plaatsen. Op zaterdagmiddag om 15.51 uur arri veerde de eerste duif de NL 80-5 30622 en was hierbij de 14e gemelde duif van Nederland, een geweldige prestatie. Juist voor het invallen van de nacht arriveerde de tweede duif van deze in Nederland zo langzamerhand wel bekende duiven- fam.; het was de NL 76-122632 die om 21.49 uur door de reeds ingevallen duis ternis z'n hok wist te bereiken en z'n baas begroette, het feest was compleet, twee duiven mee, twee duiven thuis, en dan alle twee bij de eerste 70 geklasseerden van geheel Nederland. Zeker is ook vermeldenswaard dat de fam. Dubbeld de eerste liefhebbers waren die er zaterdag 2 thuis hadden van deze zware marathon, een vlucht waarbij de Pyrineën bedwongen moeten worden al vorens men koers uit kan zetten naar Nederland, dus een vlucht waarbij men alleen met zeer goede duiven kan deel nemen, dat deze twee duiven van de fam. Dubbeld zich kunnen meten met de aller- sterksten is bij deze wel bewezen. De duiven die gekweekt zijn in het we reldberoemde kweekhok van de Gebr. Vroegindewei uit Middelhamis zijn alle bei afkomstig uit de lijn van de beroemde gouden Crack, duiven die huizen op de hokken van deze gebr. die deze duiven al vele goede nazaten geleverd hebben die in de kampioenstijl weten te vliegenis onder alle duivenliefhebbers wel bekend, maar dat er met deze vogels zulke enorme prestaties op deze bijzonder zware fond vluchten geleverd worden strekt zowel de Gebr. Vroegindewey als kwekers van de ze duiven, en de fam. Dubbeld als ver zorgers en spelers van deze duiven tot ere. J. W. S. op 23 juli In Domburg Tijdens de Provinciale Zeeuwse Kampioenschappen, georganiseerd door de Landelijke Ryvereniging „Oranjezon", op zaterdag 23 juli in Domburg valt er voor de toeschou wers weer veel te beleven. Behalve het gebruikelijke wedstrijdpro gramma in de diverse klassen zorgt Oranjezon, evenals vijf en tien jaar geleden, voor een serie show-ach- tige programma-onderdelen, waar aan niet alleen de liefhebbers, maar ook het grote publiek nog lang goe de herinneringen zullen overhou den. De bedoeling van de organiserende ver eniging is, naast een perfect kampioen schap, een lans te breken voor de paarde- sport in zijn algemeenheid. Zo liet zij in 1977, als eerste in Neder land, de bezoekers kennismaken met een polowedstrijd. Het middagprogramma 1983 begint om 13.30 uur en biedt onderdelen als vier spanrijden door de familie Chardon, een unieke demonstratie met een twaalfspan, een optreden van de Rijdende Artillerie (kompleet met kanongebulder) en een parade met medewerking van de Zeeuwse Koorschool. De goede bedoelingen van Oranjezon worden onderstreept door de sympathieke toegangsprijs van 3, Vader en zoon Chardon; specialisten vierspannen Voor 'n beetje paardeliefhebber spreekt de naam Chardon boekdelen. Vader, zoon en helpers mogen gerekend worden tot de wereldtop in het vierspanrijden. IJsbrand Chardon (jr.) behaalde tijdens de laatste wereldkampioenschappen, die werden gehouden in de bosrijke omgeving van het Veluwse Apeldoorn, het brons. Tijdens het middagprogramma in Dom burg verzorgen de Chardons een tweetal programma-onderdelen. Direkt al bij de opening om 13.30 uur geven zij een demonstratie vierspanrijden met een marathon-achtig karakter. Daar bij spelen voornamelijk een rol het in de hand staan van een paard, de wendbaar heid en de gehoorzaamheid. Om niet alleen de kenner optimaal aan zijn trekken te laten komen, maar ook de „toevallige" bezoeker, wordt er recht streeks vanaf de bok commentaar gegeven met behulp van een draadloze microfoon. Unieke demonstratie twaalfspan Dat vader en zoon Chardon niets te ver gaat, bewijst wel de demonstratie met een twaalfspan. Dit optreden van een dozijn paarden met een lengte van zo'n 25 meter is dermate spectaculair, dat het terecht tot het laatst zal worden bewaard. Het rijden met een twaalfspan vergt zo ongeveer alles op alle fronten van koetsier en grooms helpers) en wordt om die reden nog maar hoogst zelden beoefend. Rijdende artillerie met een nostalgische show Niet minder spectaculair mag het op treden van de 11 e afdeling Rijdende Ar tillerie uit Schaarsbergen (bij Arnhem) heten. Dit korps, ook wel bekend als „De Gele Rijders", werd in 1793 opgericht op uitdrukkelijk verzoek van Prins Willem V. De toenmalige vorst achtte het nood zakelijk te beschikken over snel verplaats bare artillerie waarvoor uiteraard slechts paarden in aanmerking kwamen. In de lange rij van veldtochten en -slagen, waarbij de Rijdende Artillerie werd in gezet komt ook Zeeland voor. Tijdens de Spaanse veldtocht landden de Engelsen in Zeeland. De compagnie werd ingezet en trok daartoe bij Woensdrecht de Schelde over. In 1940 verdween het paard uit de or ganisatie van het Korps, maar vond daar in het midden van de jaren '60 opnieuw een eervolle plaats terug. Momenteel verzorgt de 11 e afdeling van het Korps in binnen- en buitenland per fecte shows. Het mag ook best een indrukwekkend schouwspel heten, wanneer negen man te paard de ring binnen davert. Niet alleen gehuld in historische kledij, maar boven dien voorzien van een zwaar kanon met kruitwagen. Het instelling brengen en het afvuren van het kanon, mag in dit verband letterlijk „deklap op de vuurpijl" worden genoemd. Parade met medewerking van de Zeeuwse koorschool Ook de, op zich altijd al, indrukwek kende parade van alle deelnemende com binaties aan het kampioenschap, krijgt een extra dimensie. Dit onderdeel zal op unieke wijze wor den afgewerkt met muzikale omlijsting van de Zeeuwse Koorschool uit Goes. Het koor onder leiding van de heer E. Heijblok geniet grote bekendheid door de bijzonder gedegen wijze waarop onder wijs en muziek worden gecombineerd in een totale levenshouding. Om de muzikale inspanningen zo op- timaal mogelijk tot hun recht te laten komen, treedt het koor op vanaf een verrijdbaar podium, voorzien van een ach terwand en luifel. Daverende trekpaardenrace Op het programma staat bovendien nog een trekpaarden- of zogenaamde „Belgen race". Deze race wordt gehouden met de indrukwekkende Belgische paarden uit het' zogenaamde koudbloedras. Het Zeeuwse trekpaard of wel het Bel gische paard behoren samen met de Cly- desdaker tot een der grootste soorteit binnen het koudbloedras. Toch dankt dit paard zijn bekendheid veel meer aan zijn enorme omvang dan aan zijn schofthoogte. Een race met een aantal van deze paar den is dan ook keer op keer weer een gigantisch schouwspel. Schownummers goed gelardeerd met wedstrijdonderdelen Om het publiek tussen de attracties door „even op adem te laten komen", zullen tijdens de middaguren verder nog enkele onderdelen uit het kampioenschapspro gramma worden verreden. Ook hier mag het beste verwacht wor den, want uit de lichtere klassen zullen alleen de combinaties die de ochtenduren ongeschonden doorkwamen 's middags terugkeren. Op het programma staat behalve de laatste selectie bestgaande rijpony, klasse zwaar, waarin het gaat om het kampioen schap van Zeeland. Organisatie op uitstekend niveau De organiserende vereniging „Oranje zon", heeft in het verleden al meerdere malen bewezen over een gedegen or ganisatietalent te beschikken. De leden van het organisatiecomité voor het a.s. festijn zijn nog altijd dezelfde die tekenden voor de evenementen 5 en 10 jaar geleden. Van welk gehalte de organisatie is, blijkt niet alleen uit het daverende non-stop programma, maar tevens uit een belang rijk aantal andere zaken. Het comité van aanbeveling toont een keur Zeeuwse prominenten waaronder de heer dr. C. Boertien en de burgemeesters van de gemeenten Domburg en Veere. Verder wist de rijvereniging zich te ver zekeren van een aantal degelijke'sponsors, waaronder de gezamenlijke Rabobanken in Zeeland en Goeree-Overflakkee. Mede dankzij de sponsorinbreng, kon de toegangsprijs voor het publiek op het bijzonder aantrekkelijke niveau van/ 3, worden vastgesteld. Voorts mag worden vermeld dat het evenement zich zal afspelen op een terrein van 8 hectare, dat door middel van brug gen aan elkaar zal worden gekoppeld. l^:^^.l^^.^.4.^l^^.l^^^.^^.^.^.!^lt.^.4.^^l^4.l^4.>^^.>^4■^■****4■4-*'^*'^'*■^■'^'^■'t■>^'^'^'*■*'^^■*****'^**'*■**'^****** VERVOLGVERHAAL Roman uit het oude Drente door Joh. Hidding G. F. Callenbach N.V. Nijkerk ----- 28 ----------------------------------------- „Nou, zulks is bedroefd", beaamt Albert, terwijl hij als vanzelf nogmaals het on bekende meisje opneemt, dat nu met Wil- lempien begint te praten. Het is een heel verschil, die twee. Willem- pien praat druk, net als haar moeder, wat rabbelig haast, wat ruw, terwijl het andere meisje zich zo rustig uitdrukt. Een aan trekkelijke rust is er over al haar doen.... Als hij dat heeft vastgesteld, bedenkt hij, dat zijn kijken in die richting zijn tante kan opvallen. Maar achter het meisje is ge lukkig het raam, waardoor de onbewolkte lucht te zien is.... „'t Is zo heider', merkthij op,wij konden wel eens wat vorst kriegen". „Dan kun wij de scheuvels(= schaatsen) weer opzoeken", zegt het onbekende meis je, terwijl ze opstaat om heen te gaan. „Wou j" nou al weer weg. Marchien?"" vraagt tante. „Ja, ik moet weer an "t werk"". ,,Zo druk?" ,,Ze is bang, dat ze ook gast kriegt, net as wij", grapt Willempien. ,,Zo is 't En as dan alles op de kop staat..." ,,Dat wordt te gek, ja", stemt Albert vrolijk toe. „Ie blieft hier vannacht toch, Albert?" vraagt zijn tante. ,,Nou.... heb ie een bedde over?" „Jawel, jong!" roept Willempien. „En anders ga ie maar naar onze buren, naar Benning, die bint geriefelijk genoeg,, is 't niet, Marchien?" Wisse! Maar dan mag ik tenminste wel an't werk", zegt Marchien olijk, terwijl ze de deur uitgaat „En strooi maar „Welkom'" onder de tafel!" roept Willempien haar nog na. ,,Dat kent ze, jong!" vervolgt ze tegen Albert. ,,Ik ken geen wicht, dat zo mooi zand strooien kan. zulke mooie figuren en letters! Boetengewoon!"" ,,Ja, dat is geweldig!" bevestigt tante. ,,Zo ja! Woont ze hier naast? 'k Heb haar nooit eerder zien", „Dat zal wel", zegt tante. „Ze woont hier nog niet lang. Ze bint hier met de Meilied kommen, op "t ouderlijke spul. Ze woon den eerst in Flintelo. Marchien is vaak bij ons Willempien". „"n Heel aardig wicht, jong!" zegt Wil lempien plagerig. Op dat ogenblik komen haar vader en haar broer de keuken in en al spoedig zijn die met Albert in druk gesprek over paarden. Daarachter ziet Albert ech ter, half bewust, de vreemde, vreugdige kalmte van Marchien. En eenmaal nog ziet hij haarzelf, als ze over het ouderlijke erf loopt, om brandstof te halen uit de zodenschuur. ,,Ze maakt al een bedde voor je klaar, jong!" roept Willempien uitgelaten. „Ie slaapt in 't zuddenschuurtien!" Tante, in de bedstee, lacht zo uitbundig, dat de onderlaag kraakt van haar schok ken. Het wordt een plezierige dag en een plezierige avond. Alleen spijt het Albert, dat Marchien nog niet even komt binnen wippen. Maar hij weet beter raad: Als hij de andere dag vertrekt, zegt hij tegen Willempien, dat er natuurlijk weer op haar komst gerekend wordt, in Sprok kelmaand. „Kiek eens an", zegt Willempien. „Ik kan wel oet spinnen kommen. Ik zou ook met Marchien naar Brummelo". „Nou, ik zou zeggen, kom ook maar samen bij ons". „As 't Marchien net zo goed toe liekt as mij, dan komme wij!" Ze komen. Op een goeie dag in Spin stermaand. Daar staan die twee spinsters uit Elp in Heuvings keu ken. „Dag, oom Egbert'" „Willempien! Nog goed dapper, wicht? Mooi zo. En dat is Marchien, hè?" „Ja, dat is Marchien Benning". Egbert drukt de hand van Willempiens vriendin. Albert komt binnen en begroet de meisjes ook, vraagt of ze koud zijn. Nee, helemaal niet Ze zijn warm van de wandeling. Maar de voeten dan, vraagt Stina. Heb ben ze die niet koud? Willempien niet, nee. Nee? Marchien dan Ja? Nou, dan krijgt ze een stoof ,,D'r is mooi glad vuur voor een koóltien", zegt Stina. O, Annechien zorgt er al voor. Goed, dan zal Stina voor koffie zorgen. Annechien zet de stoof voor Marchien neer. Marchien gaat zich de voeten war men. Albert ziet even toe. Als Marchien hem aankijkt, beginnen ze beiden wat te lachen. „Dat was een hele tippel, hè?" zegt hij maar gauw. „Wij tippelt wel eens wiedei^', zegt Wil- lempiea „Ja, wij hebt ook al hen Fhntelo west", vertelt Marchien. „Hen een nicht van mij...." „Ja, maar o", valt Willempien in, „wat was mij dat daar wat! Wat een rotten- klooster, dat hoes! 't Was zuver riskant, om daar met je goeie goed naar toe te gaan.Marchiens nicht zees avonds, wij moesten de kleren maar metnemen op bedde, want as wij ze op de stoel legden, was 't niet vertrouwd om de rotten". „Ha, foi toch!" zegt Stina met afkeer. „Dan is 't hier niet zo slim?" lacht Mar chien. „Ie kunt de boel hier wel op de stoel leggen, hoor!" verzekert Egbert „Onze rotten bint niet zo dik, dat heur je kleren past'" Die middag gaat Stina, in gezelschap van de beide spinsters, een aantal meisjes voor de avond uitnodigen. „Wou j' er op oet?" vraagt Albert als ze naar buiten treden. „Ja jong", zegt Willempien, „wij wilt de wichter hier bij langs". „Verzoek ie de jonges ook?" „Allemaal!" zegt Willempien. „Dan heb ie vanavond niet veel kans!" Ze is deksels rad met de mond, denkt Albert Voor een keer is dat wel aardig, maar op den duur zou het hem niet bevallen. Nee, dan Marchien! Dat is een wicht, aan wie hij bijzonder veel aardig heid heeft, in wie hij bijzonder veel moois ziet... Van de eerste keer af aan.... Ja, toen hij haar aantrof in het huis van zijn oom, toen was er dadelijk iets, dat trok.... Ze is zo vriendelijk. Maar sullig is ze niet' En kattig evenmin. Tenminste, zoals hij dat bekijkt... En ze kan zo genoeglijk lachen. Wondermooi.... Hij ziet de meis jes na en denkt aan de avond, aan de spinnerij, die op handen is. Hij lacht, als hij de drie het schaaphok van Kamping ziet binnengaan. Daar spoken ze natuurlijk het een of ander uit, zoals dat de gewoonte is met spinsters.... Het duurt even, dan komen ze weer te voorschijn, lachend en opgewonden pra tend. Ze gaan het wegje op naar Krumpels huis en roepen wat tegen Krumpels Jan, die haar net tegenkomt De stemmen klinken luid door de stille lucht Kort daarop hoort Albert, dat Piet Huiing wat tegen Jan Krumpel roept over de spinsters van Eg- bert Heuving. „Ja jong, allebei oet Elp, geloof ik'" roept Jan. „Nou, ie vertelt mij morgen maar eens, hoe 't vanavond gaan is!" zegt Piet alsof hij zelf niet bij de jongens hoort... „Ja, dat is best! Ouwe mensen blieft geern op de hoogte, he?" (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 5