Hondetrouw Vijf gewonden bij autobotsing Fortuinweg IVIelissant zuidelijk om Ouddorp opengesteld WINSTVOORU! Geldig t/m 30 juni 1983 Ramoco b.v. I GEMEENTE GOEDEREEDE Auto's opengebroken ZANGUITVOERING Welkomstvlaggen gestolen School-projekt over de verre naaste Uw huis verkopen TAMBOER Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Nadrukkelijk pleit om voltooiing van ook de laatste schakel Renault-dealer voor Goeree-Overjlakkee Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond I Kavels te koop voor de bouw van (premie) woningen i stad aan 't Haringvliet Telefoon 01871 - 1662 DINSDAG 28 JUNI 1983 No. 5205 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Voor inwoners van c.q. economiscn gebondenen aan de gemeente Goede- S reede is de mogelijkheid aanwezig tot het kopen van bouwgrond ten behoeve S van(premie A of B) woningen te Ouddorp en te Stellendam. Tevens bestaat deze mogelijkheid voor hen die niet meer aan het arbeidsproces deelnemen S zoals gepensioneerden. De bouw van de woningen geschiedt door bouwbedrijf gebr. van den Nieuwendijk b.v. te Stellendam. 1 Te Ouddorp: S a. Premie A-woningen: H Aan de Pretoriuslaan en de Diependorst zijn nog een drietal kavels, S S waaronder een hoekwoning, beschikbaar. De kosten inclusief grond zijn S voor een hoekwoning plm. 135.000,en een tussenwoning/123.000,1 Wanneer uw belastbaar inkomen over 1982 beneden de 29.500,ligt S ontvangt u het lejaar aan premie/8.400,Afhankelijk, van uw inkomen S 1 wordt de aanvangspremie verlaagd totdat uw belastbaar inkomen 41.500,wordt, alsdan ontvangt u nog/ 4.500,premie. S M Zeer gunstige Projelct financiering is mogelijk. S b. Premie B-woningen: Aan de Diependorst worden een 4-tal woningen gebouwd van het type 2 S onder één kap. Voor een drietal van deze woningen is het mogelijk om in S aanmerking te komen voor premie B, mits uw belastbaar inkomen niet 1 g meer dan 70.000,bedraagt. De grond en bouwkosten variëren van I plm. 153.000,—tot en met plm. 155.000,—inclusief garage. 1 Te Stellendam: 1 g In het kader van de premie A-regeling zullen daar een viertal woningen I worden gebouwd. De kosten hiervan zijn plm. 133.000,voor een i hoekwoning en plm. 125.000,voor een tussenwoning. Ten aanzien van de premie geldt hetzelfde als voor de premie A-woningen te Ouddorp. g Inlichtingen kunt u tijdens kantooruren verkrijgen ter gemeente-secretarie i afd. Algemene Zaken, telefoon 01879 - 1500 of bij voornoemd bouwbedrijf, i I 01879-1739. 1 Aanmelding kan geschieden tot uiteriijk 15 juli 1983. Toewijzing geschiedt in 1 S volgorde van ontvangst iiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii DIRKSLAND Op vrijdag 1 juli 's avonds om 8 uur hoopt het zan^oor Onder Ons" een zanguurtje te houden, met medewerking van het dameskoor „De Lofstem" uitDen Bommel en het jeugdkoor „Cantate Do mino" uit Middelhamis, onder leiding van dirigent P. Wessels. Belangstellenden uit Dirksland en omgeving zijn hartelijk wel kom in de conversatiezaal van „Vroon- lande". OUDDORP De vriendelijke geste van de Ouddorpse VW om de toeristen aan de grens van het dorp met de WV vlag en de vlaggen van een aantal landen te verwelkomen wordt kennelijk niet door iedereen gewaardeerd. Het is al voor de derde keer dat de vlaggen zijn meegenomen eri er bestaat nauwelijks hoop dat de dundoeken, die per stuk honderden guldens kosten, nog zullen worden teruggevonden. MIDDELHARNIS De leerlingen van de chr. kleuterschool Prinses Marijke en van de Groen van Prinstererschool hebben vorige week ge werkt aan het project Onze verre, arme naaste. Morgenavond (woensdag 29 jimi) is er in het gebouw aan de Emmalaan een ten toonstelling van alle werkstukken die door de kinderen van beide scholen werden gemaakt U bent er van harte welkom tussen half zeven en half negen. OUDDORP Terwijl mevr. Schotman-de Vries uit Dirksland verleden week op Ouddorps strand met haar bouvier „Zorro" een duik in het zilte na| dook dacht het trouwe dier waar schijnlijk dat zijn bazin in moeilijk heden verkeerde. Met grote slagen was Zorro snel bij haar en sleepte haar naar het strand. Hierbij ging het badpak aan flarden. Door het moedige ingrijpen van Zorro hield mevr. Schotman een grote blauwe plek aan haar bovenarm over. Zorro heeft geen standje-, maar zelfs een extra kluif gekregen OUDDORP - Heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. Koster van Klaaswaal. MELIS SANT - woensdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Rotterdam-Z. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. M. Golverdingen van 's Gravenzande. OUDE TONGE-donderdagavond7.30 uur ds. H. Ligtenberg. Het rügedrag van de automobilist G. van A. uit Melissant die zater dag na-middag vanaf de Kraaije- nissedijk (vanaf Melissant de Ie weg links na boerderij Kort) de Fortuinweg opreed op het moment dat daarop verkeer naderde, heeft geleid tot een botsing waarbij 5 personen gewond raakten en twee auto's totall loss werden gereden. Toen van A. rechtsaf sloeg raakte hij op de kruising in conflict met de uit de richting Stellendam naderende Austin Cooper, bestuurd door de jongeman J. M. van Kerk uit Kinderdijk, met als passagiere mej. L. Boon uit Alblasser- dam. Hun kleine wagentje kwam door de botsing op de linkerweghelft terecht om daar frontaal te botsen met de Re nault 18 waarin wethouder L. C. Kievit uit Middelhamis samen met zijn echt genote en dochter richting Ouddorp reed. Beide wagens maakten een slag om hun as. Vooral de kleine Austin was zó beschadigd dat de brandweer van Dirksland er met de daarvoor beschik bare gereedschappen aan te pas moest komen om de bestuurder uit het wrak te bevrijden. Het dak van het wagentje werd daartoe verwijderd. De jongeman werd met een gecompliceerde linker bovenbeen breuk en zijn vriendin met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd. Ook de fam. Kievit werd per ambu lance naar het ziekenhuis vervoerd. Dhr. Kievit bleek een gebroken enkel te heb ben opgelopen, zijn vrouw enkele ge broken ribben terwijl de dochter een scheurtje in het bekken had; zij kon echter nog zaterdagavond naar haar thuis in „Refugium" terugkeren. Dhr. en mevr. Kievit bleven het week-end in het ziekenhuis, maar wanneer compli caties zijn uitgebleven zullen ze nu wellicht thuis zijn. Boven: de wagen uit Kinderdijk, onder die van de fam. Kievit. Lang verbeide route Aan de lang verbeide-, en daarom feestelijke opening van de zuide lijke rondweg bij Ouddorp is vrij dagmiddag een glimmend gepoetste stoomwals uit 1924 te pas gekomen, riet slakkengangetje dat werd voort gebracht was symbolisch voor het tempo waarmee dit begeerde weg gedeelte tot stand kwam (sinds 1970 maar nu, aan 't eind van die ambtelijke rit liet de machinist de stoomfluit bevrijdend blazen. De drie „opstappers" Ir. Wegner van Rijkswaterstaat, Gedeputeerde Jan sen en burg. van Velzen van Goede- reede werden daardoor in een fikse stoomwolk gehuld maar niets kon de pret nu nog drukken. De weg ging open en in welk gebied wordt dat nog na gezegd In een bijeenkomst vooraften gemeente- huize had burg. van Velzen daar al op gezinspeeld en had hij Rijkswaterstaat en GS zijn dank betuigd voor het feit dat het ondanks „alle moeilijke financiële om standigheden" tóch nog goed was ge komen, óók al moest dhr. van Velzen dan ook met spijt constateren dat er nog een schakel ontbreekt; de verbinding vanaf Stellendam, waar het viaduct al jaren gereed ligt, via een deels buitendijkse tracering naar het thans geopend nieuwe weggedeelte. Pas dan zal de noord-zuid route voltooid zijn wat ook perspectieven opent voor een snelle verbinding voor het openbaar vervoer via de Brouwersdam en straks de Oosterscheldedam naar Middel burg. Dhr. van Velzen herinnerde eraan dat de aangelegde dammen het bieden van een wegverbinding tussen de eilanden tot se cundaire taak hebben maar het was Goe- rees' gemeentebestuur zélf geweest dat maatregelen nam toen de Overheid ver stek liet gaan in de aanleg van een ver binding tussen Haringvlietdam en Brou wersdam. Gemeente en Waterschap leg den in 1970 de Rondweg om Ouddorp aan die mede door de toename van het verkeer al snel overbelast raakte. Wanneer het gemeentebestuur niet zo voortvarend zou zijn geweest zou de aanleg van het thans in gebruik genomen stuk Dammenweg al veel eerder „absolute noodzaak" zijn ge weest en dhr. van Velzen zag het uitstel dat de Overheid zich kon permitteren als „wrange vrucht" van het voortvarend ge meentelijk beleid... Zand erover en welgemoed stapte burge meester van Velzen samen Ir. Wegner, Hoofdingenieur directeur van Rijkswater staat in de directie Zuid Holland en Ge deputeerde Th. F. J. Jansen op de bok om met de wals de weg te openen. Kleurige ballonnen gingen de lucht in en de om standers en genodigden applaudiseerden, sommigen van hen duidelijk opgelucht. De bewoners van de Oosterweg die er een kijkje kwamen nemen hebben het verkeer dat deze route voortaan zal nemen jaren lang vlak voor hun deuren voorbij zien snellen of op drukke zondagavonden stap voets voorbij zien gaan. Ook werd deze route voor het vervoer van gevaarlijke stoffen gebruikt en 't zal velen tot blijd schap zijn dat aan die periode een eind is gekomen zonder dat zich grote ongeluk ken hebben voorgedaan. Bovendien is de thans gereedgekomen route 5 km korter. Voor Provincie en Rijk die elk een ge deelte van de weg voor hun rekening hebben genomen kost het nieuwe gedeelte 8 miljoen. Om budgettaire redenen werd de feitelijke aanleg gefaseerd in 3,5 jaar, zo werd door Ir. Wegner teruggezien. Het was ook Ir. Wegner die een blik gaf in het vele overleg dat was gepleegd o.a. ter inpassing in structuurschema's, streek plan en bestemmingsplan waarbij dhr. Wegner ook het weten dat ook de aanleg van het laatste stuk Dammenweg wacht op de bevindingen van een nieuwe project nota in het kader van het Structuurschema Verkeer en Vervoer. Een positiever ant woord vermocht Ir. Wegner niet te geven op 's burgemeesters indringende vraag om een spoedige aanleg van dat laatste ge deelte. Zich bepalend bij wat wél tot stand kwam wenste Ir. Wegner alle betrokkenen daarmee geluk zowel ook als met het feit dat het „Pootje" nogjuist voor de vakantie- drukte gereed was gekomen. „Door een prettige samenwerking is een goed stuk werk geleverd dat in zijn vorm en in passing in het landschap mij persoonlijk erg aanspreekt!" zo besloot Ir. Wegner. De weg voert inderdaad door een prach tig landschap. Na de Ouddorpse haven te zijn gepasseerd ziet men al gauw de Greve- lingen van welk uitzicht gehoopt mag worden dat het de automobilisten niet teveel afleidt. De weg heeft niet meer dan twee rijstroken en verwacht wordt dat er pittige snelheden gereden zullen worden. Sommigen houden ook hun hart vast als ze bedenken dat het op beide kruisingen (viersprongen) gemakkelijk fout kan gaan. Niet alleen de wegsituatie-, ook de voor rangssituatie is er veranderd waarop met grote borden wordt gewezen. Overigens zijn beide kruisingen voldoende over zichtelijk en wanneer ieder zich aan de regels houdt en goed uitkijkt behoeven er geen ongelukken te gebeuren. Het is dan ook het advies van de Rijkspolitie heel goed op te letten, een advies dat trouwens De opening is geiclaard, de wals verdwijnt terwijl V. n. r. de heren van Velzen, Jansen en Wegner naar de bus terugwandelen. ca C3 ca a o OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 OUDDORP Weer is de politie geconfronteerd met diefstal uit geparkeerd staande auto's. Drie auto's werden op het terrein nabij het strand opengebroken en o.m. een fototoestel, een cassetterecorder en che ques werden ontvreemd. niet alleen maar op deze situatie van toe passing is. Na twaalf jaar is „het" er, het „Pootje" van Ouddorp, gegroeid uit een dik dossier waarin ten Provinciehuize de voorgeschie denis wordt bewaard. „Het was als een soort kwartetspel tussen de drie betrokke nen, Rijk, Provincie en Gemeente", zo constateerde Gedeputeerde Jansen. Het was bij dat kwartetten gegaan om het verzamelen van plannen, van financieën, van gronden en wat de een niet had bleek de ander te bezitten. Toen de kaarten tenslotte op tafel kwamen lag er een zeer bevredigend concept, geprofileerd door aannemingsbedrijf Bezuijen te Ouddorp" zo zag dhr. Jansen met instemming terug. De medewerking van de Provincie was gaarne verleend en 't deed hem deugd dat er van een goede samenwerking sprake was geweest. Spr. wenste de gemeente Goedereede dan ook succes met de wegen structuur, de betrokken overheden wenste hij kracht en moed om de verkeers- en vervoersproblemen op te lossen en de wegenbouwers wenste hij continuïteit met de arbeid. 0% (nul) rente gedurende 12 mnd. 8% rente gedurende 24 of 36 mnd. over het toe te betalen bedrag bij aankoop van een Renault 5 of 9. Vert. J. Koppenaal, tel. 01870 -2561 Vert. C. Breen, tel. 01878 - 2496

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1