Politie c 5 i" '^11 P w^ i Geluk bij een ongeluk Liefhebbers kunnen weer sabbelen op echte Plaatse brokken Visser loerend aanwezig gg Garage KNÖPS B.V. Citroen-Hesseilnk hwhreétüse Rode Kruis inzamelingscampagne van 6 tot 18 juni Zangavond RectiHcatie PTT geeft Rode Kruis zegels uit Onze SHOWROOM Bruikleenregeling van PTT-telecommunicatie voor gehandicapten Initiatief van bakker Visseren: Borstvoeding natuurlijk Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Ingezonden: Naschrift Oud-inwoner overleden VOORJAARSKRANT Nieuw klubgebouw O.F.B, in gebruii( rf.^4 Ét y+2~f is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend KOMT ER WEER AAN. BOORDEVOL VOORDEEL^ en INFORMATIE. AUTOMOBIELBEDRIJF Jac. de Gast Korteweegje 41-45, Dirksland Telef. 01877-1122 Dealer van Dirksland, 01877-1357 Autobedrijf POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS ƒ11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Naar aanleiding van het artikel in uw krant van 27 mei j.l. en het ingezonden stuk met het daarbij geplaatste naschrift meen ik als mentor te moeten reageren. Allereerst wil ik vermelden, dat de schrijver van het artikel mij persoonlijk niet heeft benaderd en naar mijn mening heeft gevraagd. Bij een gesprek na het verschijnen van het eerste artikel ver klaarde de schrijver de mentor zelfs in het geheel niet te kennen. De manier van optreden van de politie ambtenaar op de foto en haar collega wordt door mij in het geheel niet afgewe zen. Door hun werkwijze (overigens onjuist beschreven in het artikel) waren zij inderdaad opbouwend bezig door het be vorderen van de verkeersveiligheid. Zij gaan er namelijk vanuit, dat als men éénmaal leergeld betaald heeft door het krijgen van een waarschuwing of een proces-verbaal men een volgende keer niet met een flinke snelheid een stop- kruising oprijdt of een andere overtreding begaat. Verder wil ik niet onvermeld laten, dat de personen die door de politieambtenaren in overtreding werden bevonden door hen direct aangesproken werden op hun ge drag. Waarom werd de politieambtenaar niet door de schrijver aangesproken op het naar zijn mening verkeerde gedrag? Jammer is het, dat de gevoelens van ontevredenheid genoemd in het naschrift alle zonder enige grond worden toege schreven aan de wachtmeesters van de opvangeenheid, omdat het jonge politie mensen betrof. Dit kan ook niet anders, want de politiedienst in Middelharnis wordt uitsluitend verricht door jonge poli tiemensen. Ook kan ik nog vermelden, dat zelfs de jonge collega's van de opvangeenheid hun werk (op geheel Goeree en Overflakkee en dus ook in Dirksland) niet beschouwen als een sport om zoveel mogelijk bonnen te maken en op iedere slak zout te leggen. Integendeel zij weten, dat zij een moeilijk beroep hebben gekozen, waarin zij kun nen rekenen op kritiek, maar is het teveel gevraagd, dat de kritiek op een correcte wijze wordt geuit? De mentor van de opvangeenheid, G. Boender Had dhr. Boender nu maar waar kuimen maken dat „alle gevoelens van ontevre denheid zonder enige grond zijn", dan zou snel het boetekleed ons sieren. De aan wezigheid van die gevoelens wordt kenne lijk geaccepteerd en de enige ontkenning is dat de opvanggroep daar debet aan zou zijn. Het recht van de twijfel is aan hem, maar als hier een punt komt te staan is het geschrevene zonder zin gebleven. Levend temidden van de Middelharnisse gemeen schap en daarin het ongenoegen beluisterd hebbend houden we vol dat onder ons gevoelens van onbehagen niet vóór hoe ven te komen, sterker nog, we hebben politie om die te voorkómen. Die, en geen andere boodschap hebben we over willen brengen. Niet om gezagsondermijnend (ja heus, 't is ons verweten!) bezig te zijn, maar bij wijze van signalering waartoe een krant steeds gehouden is. Het heeft overi gens een golf van reakties opgeroepen. Uit zowel de positieve als de negatieve zullen we lering trekken, in hope dat ook de politie die bereidheid heeft. Het zij hiermee gezegd; diskussie ge ëindigd. Redaktie Van maandag 6 tot en met zaterdag 18 juni zal de jaarlijkse inzamelingscampag ne van het Ned. Rode Kruis gehouden worden. Het hoofdbestuur heeft met financiële problemen te kampen, omreden de diverse taken veel omvattend zijn en er een intensief beroep wordt gedaan door vele landen en volken. De sympathie en geefbereidheid van de Nederlandse be volking ten opzichte van het Rode Kruis is groot, daarom wordt ook dit jaar op uw aller steun gerekend als de kollektanten bij u langs komen. MELISSANT Op D.V. 9 juni geeft het kinderkoor „Lenteklokjes" te Melissant, met mede werking van het kinderkoor „Jong en Blij" te Klaaswaal een zangavond. Deze avond wordt gehouden in het verenigingsgebouw „Melishof' te Melissant. Aanvang 19.30 uur. Toegang gratis. Iedereen is van harte welkom. OOLTGENSPLAAT Van zaterdag op zondagnach j.l. over leed op de leeftijd van 72 jaar in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam, de heer Dingeman Leendert Hobbel Azn., onge huwd, wonende Galileistraat te Rotter dam. Donderdag had aldaar de begrafenis plaats. OOLTGENSPLAAT In het verslag van de intrede van ds. K. van Meijeren j.l. dinsdag is een storende zetfout geslopen. Onder de tussenkop „Heilsfeiten", staat onder dé 10e regel „Zou Christus wel komen". Maar Petrus sprak het anders. Hij verachtte Hem, enz. Dit moet vanzelf zijn: Hij verwachtte Hem. OOLTGENSPLAAT De voetbalvereniging O.F.B, gaat een nieuw klubgebouw in gebruik nemen. De officiële opening zal op 10 juni a.s. om 19.30 uur plaats hebben door drs. C. M. de Vos, burgemeester van Oostflakkee. Hierna zal het bestuur een receptie hou den. Het gebouw staat in het sportcom plex aan de Weesmolenstraat. ||^J22||g2l||Lj? gs f^ ca, eajta ca ca gi OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 1 De Nederlandse PTT geeft op 30 augus tus 1983 een serie van vier Rode Kruis- zegels met bijslag uit. De zegels zullen tevens in een boekje verkrijgbaar zijn. Het thema van de serie is: „Het recht op hulp en bescherming". De zegel van 50 -|- 25 cent heeft als onderwerp: De vier Conventies van Ge neve en de Aanvullende Protocollen. De zegel is uitgevoerd in de kleuren rood, blauw, zwart en grijs. Op de zegel vna 60 -|- 20 cent worde enke Op de zegel van 60 20 cent worden enkele grondbeginselen van het Rode Kruis genoemd: menslievendheid, onaf hankelijkheid en onpartijdigheid. De kleu ren van deze zegel zijn rood, grijs en zwart. De zegel van 65 -|- 25 cent, die is uitgevoerd in de kleuren lila, blauw, rood en zwart, is gewijd aan het Medisch Sociaal Werk. De zegel van 70 30 cent heeft als opdruk ,,Voor Vrede". Deze zegel is uit gevoerd in de kleuren rood, grijs en zwart. De postzegels zijn ontworpen door Jan van Toorn uit Amsterdam. LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Alle prijzen exclusief 3 jaar volledige garantie. Bij ons toch de zekerheid van 3 JAAR VOLLEDIGE, GARANTIE mogelijk voor aBe idui Imid Vmgeilu.g3-Middelhamis-TeLÜI87ü-25l8 Voor ernstig fysiek gehandicapten die bij het gebruik van de telefoon zijn aange wezen op een aantal hulpmiddelen en deze niet via allerlei bestaande subsidie kanalen ter beschikking kunnen krijgen, bestaat per 1 juli 1983 de mogelijkheid apparatuur van PTT in bruikleen te krijgen. De regeling geldt voor een viertal appa raten, te weten: een druktoetskiesset ter vervanging van de kiesschijf, een luid- sprekend 'telefoontoestel, een telefoon hoorn die een ontvangen signaal kan ver sterken en een telefoonhoorn die het uit gezonden signaal versterkt. De regeling geldt ook voor ernstig ge handicapten die al in het bezit zijn van één of meer van deze hulpmiddelen en daar voor een maandabonnement betalen. PTT is van mening dat iedereen in principe gebruik moet kunnen maken van de PTT-diensten en dat eventuele bar rières moeten worden weggenomen. Daar om zijn een aantal hulpmiddelen ontwik keld voor gehandicapten, die tegen een zo voordelig mogelijk tarief beschikbaar worden gesteld. Een aantal van deze hulpmiddelen, waarvan de kosten boven een bepaalde normbedrag uitkomen, kunnen worden gefinancierd met subsidies op grond van de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet, de Algemene Burgelijke Pensioenwet, of hiervoor in de plaats komende regelingen. De per 1 juli a.s. ingaande bruikleenrege ling is bedoeld voor mensen die niet voor deze subsidies in aanmerking komen, of voor hulpmiddelen die onder het norm bedrag vallen. De voorrij- en installatiekosten worden wel door PTT in rekening gebracht, maar er wordt geen abonnement geheven. De regeling is alleen van toepassing als de handicap zodanig is dat de telefoon niet of nagenoeg niet zonder hulpmiddel kan worden gebruikt. Gehandicapten die van de bruikleenmogelijkheid gebruik willen maken, kunnen daartoe een verzoek rich ten tot de directeur van het telefoondistrikt waar zij onder vallen. NIEUWE TONGE - Gisteravond om 9 uur reed vertegenwoordiger Joop Goed- bloed van Zevenbergen naar z'n woning in Achthuizen. Het zicht was erg slecht en de driftig zwiepende ruitewissers kon den de waterstroom nauwelijks aan. Plot seling, in een flauwe bocht, begon de wa gen te slippen. Joop zag een paar knoes tige knotwilgen op zich afkomen, ont koppelde bliksemsnel en gaf flink tegen stuur. Dat hielp maar kon toch niet ver hinderen dat de wagen 2 meter lager op het talud belandde.Joop was niet bescha digd, z'n auto des te meer. Op een steen worp afstand lag een boerderij waar hij besloot om hulp te vragen. De boer gaf aan onze pechvogel het enigjuiste advies; Bel Karels Autoschade in Nieuwe Tonge. En dat deed Joop. Binnen 20 minuten was Karels ter plekke en hing de auto in de takels. Weer een half uur later zat Joop thuis bij moeders achter een stevige hartversterker. Hij was uitgeput maar Karels had al z'n zorgen overgenomen, regelde de verzekering en gaf hem een leenwagen mee. Een geluk bij een on geluk dat ik meteen Karels belde dacht Joop vlak voordat hij tenslotte in een diepe slaap viel. KARELS AUTOSCHADE Langeweg 30 - Tel. 01875 -1396 Nieuwe Tonge Wie er óók de smaak van te pakken heeft gekregen, zal mét ons vermoe den dat menig Plaatse huisvrouw er stiekum, tussen duim en wijsvinger, „nog eentje" tot zich neemt als man liefwég - en de kinderen naar school zijn! Gelukkig voor de goede gang van zaken is het niet de slijter-, maar Echte bakker Jan Visseren die die verleiding heeft opgeroepen door de échte originele Plaatse brokken te gaan bakken zoals de daardoor be faamd geworden Hansje de Ruiter vroeger zo verdienstelijk heeft ge daan. Het recept leek met hem te zijn vergaan maar dankzij neef Jo de Ruiter kwam het tóch weer boven water en werd het aan Jan Visseren ter beschikking gesteld. „Ze smaeke net as vroeger", zeggen zy die de brokken van „Hansje" hebben ge kend en nu die van Jan hebben geproefd Aanleiding tot de glorieuze come back van de enig échte Plaatse brok was een welhaast smachtend verzoek van een van onze lezers in onze weke lijkse vragenrubriek. Het lukte de vraagstelster niet de witte Plaatse brok te evenaren en de vragenrubriek leek haar nog het enige middel om achter de waarheid van die zoete lekkernij te komen. Pas toen dhr. Jo de Ruiter ingreep werd het geheim ontsluierd en kon dhr. Visseren zijn krachten met de taaie en gloeiend hete substantie me ten. Woensdag hield hij open dag waarop hij de produktie van de Plaatse brok aanschouwelijk voorstelde. De vele belangstellenden hebben hem zien sjouwen dat het een aard had... De taaie, hete substantie moet, zoals dat heetgetrokken" worden waarbij niet alleen de handeling-, maar ook de duur daarvan van 't grootste belang is om het maaksel niet jammerlijk te doen mislukken. Dhr. Visseren heeft in de muur van de bakkerij een haak beves tigd die bij de verwerking uitstekende diensten bleek te verrichten maar nóg was 't haasten om de lange slierten tijdig op te vangen en weer aan de substantie toe te voegen. „Je ziet ze witter worre!" was het waarderende commentaar van de da mes die in de bakkerij aanwezig waren en dhr. Visseren was kennelijk de enige die dóórhad hoe die smetteloos witte kleur tot stand kwam. Nog even in De dames, mevr. Van Dam-Kievit en Kobus-Jordaan, voor wie de Plaatse brokken vele herinneringen oproepen, hebben het bevestigd: „Ze smaken net als vroeger". Dhr. Visseren in gevecht met de taaie suikersubstantie. De suiker de enig geschikte is in Nederland trouwens niet te koop. lange staven gerold en met het mes gescheiden en de brokken waren ge reed voor een smakelijke consumptie. Ooltgensplaat heeft haar specifieke lekkernij terug. Graag zou dhr. Visseren in het bezit komen van een origineel doosje waarin bakker de Ruiter destijds de brokken verkocht. De belangstelling gaat voor al ook uit naar het wikkel want van precies zo'n wikkel wil dhr. Visseren zijn brokken voorzien. Alleen de prijs zal een andere zijn al meent dhr. Vis seren die tot 2,50 te kunnen beper ken. En wie getuige is geweest van de krachtsinspanning en de zorgvuldig heid waarmee de brokken met de hand worden gewrocht zal het ermee eens zijn dat die prijs een billijke is. Wie ze geproefd heeft zal de prijs geen zorg meer zijn; die kóópt ze voortaan Tijdens de „open dag" vierde de fam. Visseren ook de ingebruikname van ee nieuw gedeelte aan de bakkerij. Vroe ger werd dat deel als woonhuis ge bruikt aan welk verleden voortaan een wandtegel zal herinneren. De tekst erop slaat op de 5-jarige zoon Arjan die ook voor de onthulling vorg droeg: „dat ik hier ben geboren vergeet ik niet. Maar of ik bakker word dat weet ik niet". De tegel droeg de datum in mei 1983 waarom de Ie juni gemakshalve 32 mei werd genoemd. De „open dag" werd een groot succes, de oudste be zoeker was waarschijnlijk de 89-jarige oud-Platenaar Anth. Mans. Speciaal om nog eens ec echte Plaatse brokken te zien maken liet hij zich vanuit de „Goede Ree" te Sommelsdijk naar de Plaat rijden. Ook hij vond ze voor treffelijk! Op dinsdagavond 7 juni is er weer een praatavond van de moedergroep bij Lian- ne Steenhof, tel. 01878 - 2511. Op deze avond zullen problemen ter sprake komen die zich kunnen voordoen bij het geven van borstvoeding. Natuurlijk is er ook gelegenheid tot het stellen van vragen en het uitwisselen van ervaringen. Willen alle vrouwen, ook zij die reeds een of meerdere avonden bijgewoond hebben, zich zo spoedig mogelijk telefonisch op geven? Bij te grote drukte wordt een extra avond georganiseerd. Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1