,,Pas als er een ramp gebeurd is weten we of 't een goed plan was!" Rumptstad B.V. DulvennJeuws te Ouddorp Rabobank fS Bedankt Lionsclub Stichting ouderen eiland Tholen timmert hard aan de weg voor praathuisjes Algemene vergadering van de Rabobank Sint Annaland: Rampenplan voor Gem. Dirksland: Schillenboer krijgt in Dirksland alle kans Grote Kerk Dordrecht herhaalt open dag nUMPTSTAB Ons bedrijfis iv.m. een personeelsreis Uitslag Etalagewedstrijd ter gelegenheid van de Havendag 1983 Maaskant ook in Vlissingen SchaakkampioensGhap Goeree-Overflakkee '83 Overeenstemming tussen palingvissers, sportvissers en oesterkwekers in liet Grevelingenmeer Bladz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 31 MEI 1983 Het is verbazend te ervaren hoe vindingrijk een gemeenteraad lean zijn als het over rampen en de bestrijding deszelfs gevolgen gaat.,! Donderdag avond hield de raad van Dirlcsland zich bezig met de vaststelling van het gemeentelijli Rampenplan tot het bezit waarvan de Overheid overigens elke gemeente heeft gedrongen. Niet dat het om een gedetailleerd hulpplan ging; het Rampenplan belicht de hoofdzaken waarna de te volgen bestrijdingsplannen de handelingen van de verschillende disciplines (brandweer, reg. B.B., medische hulpverlening e.a.) voor zullen schrijven. Met de vaststelling van het Rampenplan gaf Dirkslands raad gehoor aan het besef dat bij geval van ramp of calamiteit de bestrijding van de gevolgen ervan niet zomaar aan het toeval mag worden overgelaten. Dhr. van Prooijen kwam ook niet over de streep toen burg. Bos meedeelde dat het „Onverantwoord zou dat zijn zo leg den B en W de raad voor tegenover de bevolking waaronder naar verwachting meer slachtoffers dan nodig en onver mijdelijk zouden vallen én onverantwoord tegenover het personeel van de diensten die onvoorbereid en ongeoefend te zware risico's zouden moeten trotseren". Het zal dan ook de bedoeling zijn dat de ver schillende hulpverlenende organisaties straks aan de hand van de bestrijdings plannen gericht zullen oefenen. Ook zal telkenjare het bestrijdingsplan kritisch worden bekeken en waar nodig worden aangepast. De bevolking zal aan de hand van een folder worden voorgelicht hoe ze bij het plaats vinden van calamiteiten te handelen heeft. Dhr. van Nieuwenhuijzen (VVD) wist een en ander te relativeren: „Pas als er een ramp is gebeurd weten we of het een goed plan was". Garantie geldlening tb.v. Verzorgingshuis Om ooit tot de bouw van het gewenste Verzorgingshuis te komen heeft de Stich ting Verzorgingshuis bejaarden al enkele tonnen aan voorbereidingskosten moeten maken, zoals het kopen van de boerderij op de plaats waarvan het verzorgingshuis aan de Philipshoofjesweg/Poldersweegje gebouwd wordt en het maken van een bouwplan. De Stichting vroeg de Ge meente thans garant te willen staan wan neer zij ter financiering van de gemaakte kosten een geldlening van 450.000, gaat sluiten. De raad stemde er mee in, minus dhr. van Prooijen (PvdA) die zijn besluit niet op een aantal onzekerheden wenste te baseren. Nu instemmen met de gevraagde garantie betekent zijns inziens straks ja zeggen wanneer gevraagd wordt garant te staan bij lening van de bouwsom die zo'n 9 miljoen zal bedragen. „Nu akkoord gaan betekent het hoofd in de strop steken en de ervaring leert dat dat dikwijls heel nare gevolgen heeft", ver geleek dhr. van Prooijen, er voorts op wijzend dat de gemeente Dirksland nog meerdere financiële verplichtingen wach ten, zoals tengevolge van de bouw van de sporthal en straks het nieuwe gemeente huis. Vooraleer er geen meerdere duide lijkheid is over het exploitatieresultaat wenste dhr. van Prooijen dan ook niet aan de gevraagde garantstelling mee te werken. In verband met de komende restauratie van de Grote Kerk te Dordrecht is er op 21 meij.l. een open dag gehouden. Gezien de grote belangstelling wordt een derge lijke dag herhaald op zaterdag 4 juni a.s. De kerk zal geopend zijn van 9.00 tot 16.00 uur. Bezoekers worden op verzoek rondge leid en krijgen zo een indruk van de monumentale kerk. Op geregelde tijden wordt door de organist Arie Keijzer het orgel bespeeld. Velen hebben van de ge legenheid gebruik gemaakt de speeltafel te bezichtigen tijdens het orgelspel. Ook op de tweede dag zal hiervoor gelegenheid zijn. Deze mogelijkheid bestaat ook voor de beiaard. De beiaardier Jaap van derEnde, geeft demonstraties op de beiaard en be zoekers zijn in de gelegenheid om te luiden. Hoogtepunt tijdens deze beiaard- demonstraties is het handluiden van de grote klokken om 12.00 en 15.30 uur. In de kerk is een maquette van een kerkdak opgesteld. Bezoekers kunnen symbolisch een lei op het kerkdak slaan. De opbrengst van deze aktie is bestemd voor het restauratiefonds. Dit geldt ook voor de verkoop van oor konden. Bij een gift voor de restauratie van minimaal ƒ5,- ontvangt men een fraaie oorkonde die ter plaatse op naam wordt gezet en genummerd. Tevens zijn in de kerk allerlei artikelen te koop, zoals: boeken, platen, etsen, hand doeken, lepeltjes e.d. waarvan de op brengst ook bestemd is voor het restaura tiefonds. De open dag wordt om 16.00 besloten met een korte vesperdienst waarin zal voorgaan ds. J. A. van der Meide uit Boekelo, die tot aan zijn emeritaat de Hervormde Gemeente van Dordrecht heeft gediend en zich voor de Grote Kerk zo zeer heeft ingezet. Dat de Grote Kerk niet alleen een Dordtse aangelegenheid is, blijkt uit de vele bezoekers uit het gehele land en de vele buitenlanders die een bezoek brengen aan de kerk en hun waardering uitspreken over het gebouw. De Werkgroep Behoud Grote Kerk hoopt dat op 4 juni a.s. zeer velen de gelegenheid zullen aangrijpen om de kerk te leren kennen op een manier die op gewone bezoekdagen, wanneer de kerk geopend is van dinsdag t/m zaterdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur, niet mogelijk is. huis, met 75 bedden, gemakkelijk en zon der problemen vol zal komen gezien de lijst waarover de indicatiecommissie be schikt, gevuld met 120 gegadigden. De meeste bewoners zullen de huur (ƒ3200,- per mnd. voor een éénpersoonskamer, 4500,- voor een tweepersoonsapparte ment) niet zelf kunnen betalen maar daar voor een beroep moeten doen op de „rege len van de Bijstandwet" al lieten sommi gen uit de raad daarbij de vrees gelden wat er gebeuren zal wanneer er metterdaad aan de Bijstandsnormen zal 'worden ge sleuteld. „Als dat zou gebeuren zou dat niet een specifiek Dirkslands probleem zijn", stel de de voorzitter daar tegenover waarmee hij bedoelde te zeggen dat de plannen onder die vrees niet mogen lijden. De voorzitter vond het daarentegen bij zonder positief dat de toezichthoudende kring Provincie en de Prov. dir. Volks huisvesting het Dirkslandse voorne men aanmoedigen. Het is n.l. de bedoeling het verzorgingshuis in de zgn. „vrije sec tor" te bouwen inplaats van zoals te doen gebruikelijk in de premie sector. Het be tekent weliswaar dat de premie gederfd wordt maar het gemis daarvan lijkt te kunnen worden vergoed voor de thans nog matige rentevoet en de eveneens nog ma tige bouwprijzen. De financiële opzet is door de toezichthoudende instanties als reëel ervaren en van die zijde is dan ook alle medewerking te verwachten. Overigens wordt de realiteit niet uit het oog verloren. Geconfronteerd met de toch weer stijgende rente en de wellicht weer aantrekkende bouwkosten erkende burg. Bos dat er een tijd zou kunnen komen waarin tóch nog moet worden afgehaakt al zou dat bijzonder spijtig zijn na al aan zienlijke voorbereidingskosten te hebben moeten maken. Een dergelijk risico is overigens niet uit te sluiten; slecht door niets te doen wordt alle geldelijke risico uitgesloten en niets doen zou het enige alternatief zijn. De raad minus van Prooyen gaf dan ook zijn medewerking. Wel bestaat het gevaar dat voor eens en voor altijd de boot wordt gemist en de voorz. burg. Bos pleitte ervoor dat te voorkomen. Temeer annu leerde de voorz. de raad om door te gaan omdat er op hoger niveau in Den Haag nog steeds voor wordt geknokt de premie wél toe te kennen. Oud papier premie De raad besloot in te stemmen met het voorstel van het college tot verlenging van de subsidieverlening op het ophalen van oud papier. De raad geeft aan de vereni gingen die zich daarmee bezig houden graag een premie van 40,per ton en dat is heel wat voordeliger dan dat het met de reinigingsdienst meegegeven zou moe ten worden; die wijze van afvoer kost tenslotte 120,per ton. Verondersteld mag worden dat dit jaar weer 200 ton oud papier opgehaald zal worden waarom de raad een subsidie van 8000,beschik baar stelde. B en W hadden bij de toelichting aan getekend dat er onderzoekingen gaande zijn op welke wijze noodzakelijke bezuini gingen in de begroting kunnen worden gerealiseerd. Het bevreemdde dhr. Ko ningswoud dat dat juist bij een voordelige transactie als bovenstaande ter sprake wordt gebracht want z.i. is de gemeente alleen maar gebaat met bestendiging van de regeling. Het bleek niet altijd opgeld te doen, zoals weth. van Rossum duidelijk maakte. Wan neer Goeree Overflakkee er niet aan ont komt met ingang van volgend jaar zijn huisvuil door de Afvalverwerking Rijn mond te laten verwerken dan treedt een andere betalingsregeling in. De gemeen ten betalen dan niet meer per aangeboden tonnage maar per inwoner vanaf welk moment het geven van een premie voor het ophalen van oud papier niet meer voor de hand ligt. Er wordt echter met kracht van argumenten geprobeerd de verwijzing naar de AVR ongedaan te maken. In 't geval dat dat lukt leek het dhr. van Prooyen tijd worden de tonnages nog verder omlaag te brengen door tevoren ook andere stoffen apart te houden, zoals schillen.... ,,Als u belangstelling hebt krijgt u zo een schilboeren-vergunning!" bood burg. Bos hem aan, maar dhr. van Prooyen zag geen mogelijkheid daartoe omdat hij niet in 't bezit is van een daartoe noodzakelijke hulp, een paard. Het was wat ludiek bedoeld maar ook in ernst verklaarde de voorz. elk initiatief tot herwinning van grondstoffen te willen ondersteunen. POORTVLIET Auto in beslag genomen Bij een door de rijkspolitie gehouden verkeers controle werd een auto van een inwoner van Poortvliet uit het verkeer genomen, omdat er teveel gebreken waren. De auto wordt door de technische verkeersinspec- tie nader onderzocht. Lieve Vrouwepoldersedijk la Tel. 01871-1202 3243 LA STAD AAN 't HARINGVLIET De stichting welzijn voor ouderen Eiland Tholen heeft zich in 1982 uitvoerig ge bogen overpraathuisjes voor bejaarden op het eiland. In Scherpenisse werd een dergelijke voorziening gebouwd en medio november geopend. Verder werd aan ouderen in Sint Maartensdijk naar hun mening gevraagd over de gewenste plaats en inrichting van een praathuisje in de Smalstad. In de aanbiedingsbrief bij de begroting 1983 van de gemeente Tholen stond op de lijst van uit te voeren kapi- taalswerken, waarvoor nog geen krediet was verleend, de bouw van huisjes in Poortvliet, Sint Annaland en Stavenisse. Na gesprekken met ouderen uitPoortvliet bleek evenwel dat er geen behoefte aan een praathuisje in dat dorp was. Het is daar namelijk niet gebruikelijk dat oudere mensen elkaar dagelijks op straat ont moeten. Wel trekken enkele ouderen bij goed weer naar de dijk. Omdat zij dit alleen bij mooi weer doen, blijkt een praat huisje in Poortvliet overbodig. De stich ting voert nog steeds gesprekken over ont moetingsplaatsen met bejaarden in Stave nisse, Sint Annaland en Oud Vossemeer. Een en ander vermeldt het jaarverslag 1982 van de stichting. Het schrijven geeft een uitgebreide weergave van hetgeen zoal in het vorig jaar werd uitgevoerd. Daarbij behoort ook het werk van de plaatselijke commissies welzijn voor ouderen. In Tholen werd in 1982 zo'n commissie opgericht. De leden daarvan bespraken onder meer: het ontbreken van voldoende zitbanken in het dorp en de onduidelijke en onveilige wegsituaties. De kwestie van zitbanken, verzoeken om het opknappen van moeilijk begaanbare voet paden en verandering in de groenvoorzie ning in de burgemeester Van Vrijberghse- straat werden bij de gemeente aanhangig gemaakt. De gemeente verbeterde op mondeling verzoek de ontluchting van het praathuisje in Tholen. Verpleegtehuis Prettig vinden de samenstellers van het verslag het feit, dat er ministeriële toe stemming verleend is om op Tholen een verpleegtehuis op te richten. Met behulp van een twintigtal vrijwilligers had de stichting de mening van de ouderen op Tholen hier over gepeild. „We hopen dat het onderzoeksrapport tot de beslissing heeft bijgedragen", aldus het verslag. Bij de werkzaamheden van de stichting be hoorde in 1982 ook het bevorderen en overleg tussen ouderenorganisaties. Ne gen keer kwamen verschillende mensen van bejaardenoorden bijeen om de knel punten te bespreken, zoals de bezuini gingen in de verpleegafdeling Ten Anker in het stadje Tholen. MIDDELHARNIS Ie prijs: Alies Verstraten, Oranje Nas- saulaan 21a, Zeist 2e prijs: T. Moerenhout, Beatrixstraat 12, Oude Tonge. 3 e prijs: Cobie van Splunter, Steeneweg 11, Middelhamis. Uit de oplossingen met voldoende goede antwoorden zijn de volgende troostprijzen getrokken: Mevr. A. van Leersum, Ratelaar 15, Melissant; Mevr. J. M. Nieuwland-Ki&- vit, Rembrandtlaan 156, Middelhamis; J. Verstraten, Rottenburgseweg84, Middel hamis; J. Neels, Bouwdijk 32, Melissant; F. W. van Leersum, Ratelaar 15, Me lissant; Mevr. A. van Splunter, Steeneweg 11, Middelharnis; J. H. Lodder, Gla- diolenstraat 47, Sommelsdijk; M. Pie- terse. Zandpad 160, Middelhamis; J. Pie- terse, J. van Stolberglaan 29, Middel hamis; Mevr. Kom, Burg. Overdorpstraat 36, Nieuwe Tonge; J. de Blok, A. J. de Graafstraat 4, Sommelsdijk; Mevr. E. Neels-Stolk, Bouwdijk 32, Melissant; Mevr. J. Verstraten-van Dongen, Oranje Nassaulaan 21 a, Zeist; Mevr. M. L. Bos- ma, Nijenstein 8, Dordrecht; E. Bosma, Nijenstein 8, Dordrecht; Herma Rietdijk, St Jorisdoelstraat 12, Sommelsdijk; M. C. vanBroekhoven-Stolk, Langeweg20a, Middelharnis; Dhr. van Broekhoven, Langeweg 20a, Middelhamis; J. Neels, Fabiusstraat 2, Melissant; J. Neels-van de Bok, Fabiusstraat 2, Melissant; Mevr. H. A. Groenendijk-van Dijk, Julianaweg 16, Mehssant; Wilma Meyer, Tureluur 15, Sommelsdijk; D. Vroegindewey, Lan geweg 1Ooltgensplaat; J. Vroegindewey, Ds. Montijnstraat 9, Sommelsdijk; Fran- cien van Broekhoven, Langeweg 20a, Middelhamis; P. Bakker, Irenestraat 15, Middelhamis; A. Bakker-Stolk, Irene straat 15, Middelhamis; A. Peeman, Hyar cintenstraat 10, Sommelsdijk; Annie v. d. Boogert, Enkele Ring 15, Sommelsdijk; Anita van Broekhoven, Langeweg 20a, Middelharnis; Mevr. A. Verstraten-Stolk, Rottenburgseweg 84, Middelhamis; A. Vermaat-Vis, Dubbele Ring 24, Som melsdijk; H. de Voogd-Vis, Vingerling51, Middelhamis; A. de Graaff, Geldersedijk 30, Dirksland; E. Couwenberg, Dirk Bos straat 5, Middelhamis; Matthias Buysse, Voorstraat 27, Middelharnis; Mevr. T. Sala, W-Achterweg 27, Middelhamis; Jaap Bakelaar, Eendrachtstraat 20, Mid delhamis; Mevr. C. Rietveld-Vroeginde- Uitslag P.V. „de Reisduif' Sommelsdijk Op zaterdag 28 mei werd een wedvlucht vanuit het Franse stadje Compiegne ver vlogen met een gemiddelde rfstand van 277 km. De duiven zijn na de lossing, die om 10.00 uur plaats vond, in een gebied met veel slecht weer en regen terecht ge komen waardoor het concours een traag verloop had. Vele duivenliefhebbers hadden gezien het koude en natte weer van de afgelopen week, en de grote octractie vlucht van Orleans die komende week op het pro gramma staat hun favorieten thuis ge laten, dit heeft er tevens toe bijgedragen dat het aantal duiven op deze wedvlucht zeer beperkt was; van de 168 duiven die door de leden van de Vereniging zijn verzonden wist om 13.17 uur de 144360 van dhr. C. Polder als eerste zijn hok te bereiken, deze duif is ook een van de eersten van heel het Eiland. Ook dhr. W. de Vos heeft een prachtige uitslag op dit concours gemaakt, deze lief hebber wist zich met 4 duiven bij de eerste tien te classeren, zodat het woord Nadoen hier zeker op z'n plaats is. De laatste prijsduif arriveerde om 14.32 uur op z'n basis. De uitslag: C. Polden 1, 10, 23, 28, 30, 32; A. Sarelse: 2,13,29, 38,41; H. de Vos: 3,7, 12,17,26,31,33,36,40; W. de Vos: 4,6, 8,9,16,24, 34,37; M. de Blok: 5,20,21, 25, 27; E. Groenendijk 11; J. Jongejan: 14; R. Kievit 15,22,35,42; B. v. d. Doel: 18, 39; Gebr. van Driet 19. Donderdagavond inmanden voor Or leans. Uitslag P.V. „de Snelpost" Dirksland Wedvlucht vanaf Compiegne, 28 mei 1983, los om 10.00 uurmetZ.Z.W. wind, aantal duiven: 258. Aankomst eerste duif 13.20.58; aankomst laatste duif 14.37.01. Gebr. Laurens: 12,7,1134,36,37,43, 48,61; B. vanEs: 3,6,10,23,31,42,49, 55, 56,58; J. C. Roodzant 4,20, 26,51, 60; Joh. Koppelman: 5,25,29; L. Arends- man: 8, 17, 38, 39, 41, 52, 59; H. Klink: 9,12,18,27,28, 35; Joh. Doom: 13,21, 22,62; B. v. d. Kroon: 14,44,47; L. Tijl: 15, 25, 33, 40, 54; D. Klootwijk: 16, 46; Comb, de Vogel: 30, 45, 57; J. K. Hoek- man: 50, 64, 65. Uitslag P.V. „de Trekvogels" Ouddorp Vrij concours 22 mei 1983 van de Trek vogels te Ouddorp vanuit Corbeil, 378 km. Gelost om 6.30 uur, westelijke wind, 150 duiven, 1ste duif, 11.30 uur. P.Mierop: 1,4,15,20,23,29,30,31,32, 35; H. Kleijn: 2, 11, 13, 18, 24; J. A. Willemse: 3,5,7,9,22,26,37; Comb. S. H.: 6,19, 21; Comb. Cees enMiep: 8, 10,14,17,28,33; T.v.d. Bok; 12,16,34, 36, 38; P. van Est 25,27. Hierdoor roept de Coöperatieve Raiffeisenbank „Ouddorp" B.A. Inaar leden op tot het bijwonen van de algemene vergadering die gehouden wordt op donderdag 16 juni 1983 om 20.00 uur in de bovenzaal van het verenigingsgebouw, Stationsweg 3 te Ouddorp. Verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 1 982 Verkiezing leden Bestuuren Raad van Toezicht Mededelingen en rondvraag. De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1982 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. Het Bestuur. wey, V. Epenstraat 38, Rotterdam-Alex- anderpolder, Ankie Otte, Gen. Snijders straat 29, Nieuwe Tonge; L Schwaan- huyses. Voorstraat 31Middelhamis; D. Smit-Vogelaar, Wilgenlaan 47, Middel harnis; B. Tamboer, Eendrachtstraat 31, Middelharnis; Marleen Verduin, Rubens plein 21, Middelhamis; Peter Taaie, Schoolstraat 46, Middelhamis; Mariska Mijnders, Vissersstraat66, Middelharnis; Elza Lobbezoo, Schoolstraat 24, Middel harnis; Maqa Kndps, Meidoomstraat 8, Middelhamis; P. Prins, Berkenlaan 34, Middelhamis; J. Vroegindeweij, School straat 44, Middelhamis. De winnaars van de troostprijzen kunnen deze afhalen bij: Kreativiteitswinkel Di- neke van Katwijk, Westdijk 58, Middel hamis. Namens alle rolstoelgehandicapten har telijk dank voor de prettige dag die wij met een reisje door de Biesbosch mochten meemakea Voor mij een zeer groot wonder, er is toch nog naastenliefde. Mevr. J. Vlot-Kloet Ooltgensplaat DIRKSLAND Opbrengst kollekte De kollekte tb.v. de Epilepsiebestrijding heeft opgebracht 1.512,05. Allen, die hebben meegewerkt om tot dit resultaat te komen, heel hartelijk dank Het is nu zeker dat er een vestiging komt van Maaskant machinefabrieken b.v. te Bminisse-Stellendam in het havengebied van Vlissingen, ten behoeve van de Noord- zeekotters uit Vlissingen, Amemuiden, Breskens, Kortgene en de Belgische kust. Het contract tussen Maaskant Vlissin gen b.v. in oprichting en Het Havenschap Vlissingen werd dezer dagen getekend. Maaskant krijgt de beschikking over een terrein aan de Vlissingse binnenhaven en hoopt dat over twee jaar te hebben uit gebreid tot 7000 m^ Ook zal er een dok in Vlissingen worden gevestigd. Het toernooi om het Schaakkam- pioenschap van Goeree-Overflakkee 1983 is vlot van start gegaan. Liefst 38 spelers doen aan dit toernooi mee. Na zeven ronden, de laatste op 4 juli a.s., zullen we weten wie de bekers hebben veroverd, die de Rabobank Middel harnis beschikbaar heeft gesteld. De jongste deelnemer aan het toemooi, Leo de Geus uit Stellendam opende het toemooi door de eerste zet te verrichten aan het bord van de regerende kampioen, G. de Jager uit Middelhamis. Verrassend was de remise die de jeug dige L. HoUeman uit Oude Tonge wist te behalen tegen diezelfde De Jager. Ook de overwinning van de niet veel oudere (dan HoUeman) Johan du Pree uit Den Bom mel op A. Bolleman, één van de sterkste spelers van Stellendam, mag verrassend genoemd worden. Verder wonnen alle „favorieten", waar bij de sterke tegenstand die Jan van Gurp en Kees v. d. Nieuwendijk boden aan resp. W. Sparreboom en J. de Glopper, niet onvermeld mag blijven. Op ons eiland is kennelijk volop jeugdig schaaktalent aanwezig Uitslagen eerste ronde, gespeeld te Stellendam op 24 mei 1983: C. G. van Ast-M. L v. d. WaalO -1 C. Bakelaar - J. C. Hollander 1 - O F. de Boer - J. Boeter0-1 Leo de Geus - J. van 't Geloof O -1 J. B. H. d. Glopper-C. v/d Nieuwendijk. 1-0 L. Holleman - G. de JagerVi-Vi P. Holleman - J. Minnaar1-0 L. Koese - W. I. Peeman0-1 J. de Korte - A. DouwVi-Vi M. J. Maagdenburg-RenèFaasse.O -1 Joh. du Pree - A. Bolleman1-0 E. P. van Rhee - G. de Jong0-1 A. Roon - J. Noordijk1-0 C. J. Smit - H. T. Post1-0 W. Sparreboom-Jan van Gurp1-0 M.Verolme-R.J. van Dongen1-0 A. Visser - Joh. Soeteman1-0 K. W. Wijnands-T. C. vanProoijen---- Vi-Vi A. van Maurik-C. Poortvlietuitgest De veronderstelling, dat de maandag j.l. gehouden vergadering van gebruikers van het Grevelingenmeer niet zouden komen om een nieuw werkplan te bespreken, bleek van elke grens ontbloot, de paling- vissers waren met drie personen vertegen woordigd. Namens de overheidsinstanties waren aanwezig de heren van der Meer (toe komstig opvolger van ir. T. J. Tienstra, directeur visserijen), Holstein (Kustvisse rij) en Bouquet (binnenvisserij). De vergadering stond onder leiding van de heer H. van Overveld, voorzitter Delta federatie Sportvisserij terwijl de here P. J. Verwijs en J. Cornelisse, de Vervoex vertegenwoordigen. Verder van Dijk en Brouwer als ambtenaren Visserij inspec tie. De verontreiniging van de oesterperce len door de z.g. zijkers, een zich snel vermenigvuldigende vertegenwoordiger van de Grevelingen fauna, was aanleiding tot het verzoek van VERVOEX, om uit breiding van de oestergrond. Gedacht werd aan een opschuiving van de be staande percelen, waarbij men de ondiepe kant van de percelen wilde behouden, maar voor de diepere gedeelten compen satie, door naastliggende grond te gaan exploiteren. Dit voorstel stuitte op verzet van de palingvissers, maar ook van de zijde van de Overheidsvertegenwoordigers. Het be zwaar van de palingvissers was dat daar door met zeegras begroeide gedeelten zou den worden ingenomen, waarin juist veel paling huist en aast Het na enige bespreking tot stand ko mende compromis luidde als volgt: De oesterkwekers ontruimen dat ge deelte van hun percelen waarop veel zij kers voorkomen en dat het diepe gedeelte van hun gronden betreft (tot op zes meter water). Zij worden daarvoor gecompen seerd door percelen op een andere plaats met een diepte van twee meter. De totale aan de oesterkwekers van Vervoex uit gegeven oppervlakte blijft 150 HA. De palingvissers mogen oesterbroed opvan gen op totaal 30 ha, maar ook zij mogen het diepe gedeelte van hun perceel in leveren. Beide partijen zullen de te ont- mimen gedeelten schoon vissen, zes boten van de Vervoexleden, een van de paling vissers ieder op zijn eigen gedeelte. Ook de voor beide gereserveerde nieuwe grond wordt gezuiverd. vrijdag 3 juni GESLOTEN

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 6