Museum in voormalig raadliuis Prettige vakantie: DE VAKANTIE SERVia Automobielbearijj Ouddorp i V. A.G voor voordelig en vertrouwd vakmanschap perkplanten :1 garage aan de Melkweg ;;1 garage aan het Marshof HOGCHEM p jonge herdershond V.W. bestelwagen LTZ8 1958 Ps. 713a 1983 A. van Splunter en K. van Splunter-van Koppen Gisteren werd in Ouddorp de volgende folder verspreid: Zoals velen van u wel vi^eten, kwam in de loop van 1982 het voormalig gemeentehuis van Ouddorp leeg te staaa Enkele inwoners vatten toen het plan op om in een gedeelte van dit pand een museum in te richten waarin oude voorwerpen uit Ouddorp en omgeving een plaats zouden kunnen krijgen. Inmiddels is een stichting gevormd, die het plan verder heeft uitgewerkt Om het te kunnen verwezenlijken zijn natuurlijk ook financiële middelen noodzakelijk. Het stichtingsbestuur was daarom ook buitengewoon blij dat het gemeentebestuur in de laatstgehouden gemeenteraads vergadering besloot de stichting een subsidie te verlenea Maar alleen daarmee zijn we er nog niet' Om een aantrekkelijk museum in te kunnen richten hebben wij ook uw hulp dringend nodig. Er moeten in een museum natuurlijk een aantal voorwerpen uit vroeger tijd tentoongesteld kunnen worden. Misschien heeft u nog wel iets wat al jaren in de schuur of in een hoekje op zolder staat We denken hier bijv. aan voorwerpen die vroeger in de landbouw of visserij gebruikt werdea Nu kan het de plaats krijgen waar het al jaren recht op had. Denkt u vooral niet te gauw dat een bepaald voorwerp toch niets is voor het museum. Alle gebruiksvoorwerpen uit vroeger tijd zijn welkom. Onze aandacht gaat vooral uit naar het inrichten van een ouderwetse Ouddorpse kamer. Om het er zo echt mogelijk uit te laten zien, zijn een aantal materialen nodig. Misschien heeft u nog wel een rood-zwart gestreept vloerkleed, een sleekachel, een petroleumlamp, oude meubels of andere voorwerpen uit grootmoeders tijd. Ook dingen betreffende de klederdracht zijn van harte welkom. Wilt u iets geven, dan kunt u dat kenbaar maken door het invullen van het onderstaande strookje. U kunt dit inleveren bij een van de stichtingsleden of op een andere manier kontakt met hen opnemen. Als u een bepaald voorwerp liever niet schenkt, dan kunt u het ook in bruikleen geven. Het blijft dan altijd uw eigendom. U zult begrijpen dat voor het inrichten, uitbreiden en in stand houden van een museum geld nodig is. Wordt daarom donateur voor minimaal 15,Als u liever geen donateur wilt worden, dan is een gift vanzelfsprekend ook van harte welkom. De vakantietijd breekt aan. Tijd van onbezorgde ontspanning. Maar voor de meeste auto's is de vakantie echter de vuurproef. Reden genoeg om uw auto vóór u ermee op vakantie gaat even goed te laten controleren door onze vakmensen. Zij kijken hem helemaal voor u na. Met de modernste feilloze apparatuur. Zij controleren de accu, ontsteking, carburateur-afstelling, V-riem, koelsysteem, uitlaat, kop- - peling, remmen, schokbrekers, banden, veriichting, J ruitewissers, trekhaak/contactdoos. Eventuele afstel- W lingen worden voor u verricht. U krijgt advies over mee te nemen reserve-onderdelen en desgewenst een dealer- lijst van uw vakantieland. Zodat u straks onbezorgd op vakantie kunt gaan. En uw vakantieplezier niet wordt verstoord door ver velende verrassingen. En dat ,j^^^ /^T^ voor slechts ƒ60,- ^^^n |^^wl (^M^j Altijd doen dus! ^m^ ^^/f0^ \i±y Mr. Iman Caustraat 29 STELLENDAM Tel. 01879-1100-1593 Wij hopen op veel spontane reakties. Dan zal het mogelijk zijn het museum reeds dit zomer seizoen voor het publiek open te stellea Wilt u misschien nog wat vragen? De stichtingsleden zijn altijd bereid u in lichtingen te gevea /?^y^ -^^=^f^=T^\^ IZE Dhr. Mevr. Straat Woonplaats: Tel.: D stelt beschikbaar* D wordt donateur* voor een bedrag van hokje aankruisen s.v.p.) Oud papier en lorren voor projekt Nangili - Ouddorp FAMILIEBERICHTEN OpD.V. zaterdag 4 juni hopen onze geliefde ouders de dag te herdeiJcen dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Dat de Heere hen nog lang voor elkaar en ons mag sparen, is de wens van hun kinderen Rogier Jolanda Caroline Arnold Wij hopen dit in de familiekring te vieren. Sommelsdijk, mei 1983 Voorstraat 37 Heden overleed, tot onze grote droefheid, onze geliefde groot- en overgrootvader JOHANNES NOBEL sinds 25 mei 1971 weduwnaar van Leentje Evegroen in de leeftijd van 91 jaar en 4 maanden. Ouddorp: M. C. Bakelaar-den Ouden W. J. Bakelaar Corrie Jaco Johan Leo 27 mei 1983 Correspondentie-adres: Mevr. J. Vonk-Nobel, van Ruysdaelstraat 23, Krimpen ad. IJssel De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op woensdag 1 juni a.s. op de alg. begraafplaats te Gouderak tussen 13.00 en 14.00 uur. Vertrek van het vergaderlokaal der Oud Ger. Gem. om 11.45 uur te Krimpen ad. IJssel. Diep bedroefd, maar dankbaar voor wat God ons in haar geschonken heeft, geven wij U kennis van het overlijden van onze lieve en zeer zorgzame moeder, behuwdmoeder, groot- en overgrootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante JANNETJE WOUTERINA BREUR Sedert 26 februari 1920 weduwe van Adrianus Knops in de gezegende ouderdom van ruim 95 jaar. Dirksland: L. van der Heijden-Knops D. van der Heijden Leidschendam: J. Knops D. W. Knops-Polak Dirksland: L. Mulder-Knops C. Mulder Nieuwe Tonge: M. Knops 's-Hertogenbosch: C. Knops M. Knops-Campfens kleinh en achterkleinkinderen 30 mei 1983 Kerkring 5, 3244 AH Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren: donderdag 2 juni van 15.00 -17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur aan het woonhuis. De begrafenis is bepaald D.V. op vrijdag 3 juni as. des nam. 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge vanuit het Hervormd verenigings gebouw „Elim", Zuiddijk 19, waar vooraf de rouw dienst wordt gehouden welke begint om 1315 uur. Geen bloemen Heden nam de Heere uit onze familiekring weg onze lieve zuster, behuwdzuster en tante JANNETJE WOUTERINA BREUR weduwe van Adrianus Knops in de gezegende ouderdom van 95 jaar. familie Breur Nieuwe Tonge, 30 mei 1983 Alles heeft een bestemde tijd. Er is een tijd om geboren te worden en er is een tijd om te sterven. (Prediker 3) Hedenmorgen behaagde het de Heere, in het ver zorgingshuis „De Vliedberg" tot onze diepe droef heid, zacht en kalm van onze zijde weg te nemen, mijn innig geliefde vrouw, onze zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante MARTHA KNÖPS echtgenote van Jacob Slis in de gezegende ouderdom van 87 jaar. Ouddorp: J. Slis Dirksland M. P., van der Groef-Slis P. C. van der Groef M. Slis J. Slis-Baart Nunspeet H. Lokhorst klein- en achterkleinkinderen 29 mei 1983 „DeVliedberg", HogePad2, 3253 BJ Ouddorp Correspondentie-adres: P. C. van der Groef, Berkehof 15, 3247 XA Dirksland Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7 tot 8.30 uur en na de begrafenis in de aula van „De Vliedberg", Hoge Pad 2 te Ouddorp. (Ingang tegenover de parkeerplaats). De begrafenis zal D. V. plaats vinden op woensdag 1 juni a.s. des nam. 2 uur op de Algemene Begraaf plaats te Dirksland. Zij die de overledene de laatste eer willen bewijzen worden verzocht om 1 uur aanwezig te zijn in de kapel van „De Vliedberg" voor het bijwonen van de rouwdienst Vertrek vanaf „De Vliedberg" om 1.45 uur. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde oma MARTHA KNÖPS echtgenote van Jacob Slis in de ouderdom van 87 jaar. Dirksland: N. H. v. d. Groef S. L. V. d. Groef-Buth Diana en Aat N Piet J. V. d. Groef H. V. d. Groef-Jordaan Piet Jolanda Dirksland: M. Slis Monique R. SUs E. Slis-Brands Jeroen Spijkenisse: W. v. d. Maas-v. d. Wende A. C. V. d. Maas Arco Capelle ad. IJssel: M. Lokhorst Lindy Wendy Dirksland: R Lokhorst R Lokhorst-de Boed Jan Jeroen Amsterdam; A. Veldheer-Lokhorst R Veldheer Jennifer Cheran Rotterdam: J. Stotijn-Lokhorst P. Stotijn Denise Kimberley Ouddorp, 29 mei 1983 Heden is tot onze diepe droefheid, na een geduldig lijden, van ons heengegaan onze geliefde zuster en schoonzuster MARTHA KNÖPS echtgenote van J. Slis in de leeftijd van 87 jaar. Dirksland: C. van Dijk-Knöps J. L. van Dijk J. Knöps-Struik J. J. Knöps-Rietveld Dirksland, 29 mei 1983 Uw V.A.G dealer voor Volkswagen en Audi: a i 11 7**/* J. van Geest Heden is tot onze diepe droefheid uit onze familie kring weggenomen onze lieve broer, zwager en oom, de heer JACOB TIMMER weduwnaar van Jannetje van Erkel in de ouderdom van 76 jaar. Nieuwe Tonge: P. Timmer C. Timmer-Felsbourg M. Timmer D. D. Slinger L. W. Timmer L. A. Timmer-Knaape A. Visbeen-Timmer K. Visbeen neven en nichten Nieuwe Tonge, 26 mei 1983 DANKBETUIGING Daar Jacobine uit het ziekenhuis is thuisgekomen, willen wij allen dank zeggen voor de belangstelling voor en na de geboorte. Inzonderheid de doktoren en het verplegend perso neel van het ziekenhuis, wier werk door God gezegend mocht worden. fam. W. Tanis Ouddorp, mei 1983 Koolweg 34 Spruiten-, brocolie-, tomaten-, komkommers-, meloenen-, prei-, koolplanten in 10 soorten Grote sortering teveel om op te noemen. Voor uw gazon: mosdoder, kunstmest met onkruidbestrijdingsmiddel graszaad, graszoden, compost Bloemisterij- Tuincentrum Vroonweg 23 DIRKSLAND Tel. 01877 - 1354 - 1390 TE KOOP C. v. d. Bok Molentienden 93 OUDDORP Tel. 01878 - 2580 (na 19.00 uur) TE KOOP Km.stand 98.000 Bouwjaar 1976 2.750 Tel. 01877 - 1354- 1390 TE HUUR AANGEBODEN: Inlichtingen Woningbouw Vereniging „Samen- werking. Oude Tonge. Tel. 01874 -1516 of 1628. OUDDORP Op D.V. 4 juni hopen wij weer oud papier en lorren op te halen, tevens uw kleding die u op wilt ruimen zijn bij ons van harte welkom. Alles wat u weer heeft voor de zending zet dat voor half negen aan de weg, waar u het huisvuil neerzet Even een kaartje er aan lorren of kleding wie mee wil helpen is ook weer welkom op deze morgen, wij vertrekken om half ne- gea Opbrengst Oud papier1050,— Lorren en kleding140, GiftJ.V150,— Via Joke Voortman1000,— Rommelmarktje64,80 2404,80 De stand is nu geworden 17.490,40 't Is deze maand een prachtig bedrag geworden, alle gevers en spaarders, maar ook in het bijzonder deze keer de ophalers die maar even 21 ton oud papier moesten verwerken, ook jullie hartelijk dank om ook 's middags nog mee te willen helpen om het oud papier van de weg te krijgea Via Mej. Joke Voortman is binnenge komen een bedrag van 1000,van ver schillende zendingsmiddagen- en avon den, die zij gehouden heeft voor bejaarden en verenigingen op Flakkee en daarbuiten. Ook de 2 jongens die hun pinkstervakantie besteden aan een Rommehnarktje, ook jullie hartelijk dank om zo je vakantie te besteden voor de zending.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 4