Ruilverkaveling „de Stelle" Fluzifilm terecht Politie loerend aanwezig Commissaris Mr. Vrolijl( bracht onder meest ideale omstandiglieden werl(bezoel( aan Goedereede overleden Kinderkoor Apollo Ds. G. MouwteTholen Groot drumband en majoretten festival te Middelhamis Toeristische fietsroute Vrolijk'* geopend L^S) - Cj^T Groot schoolkorfbal-toernooi in IVliddelliarnis eerste prijs op concours te Harmeien lUw huis verkopen I TAMBOER 55e Jaargang No. 5197 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (Ö1870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. De aanleg of verbetering van dammen in de Ruilverkaveling „de Stelle" zal dit jaar worden uitgevoerd. Als basis hiervoor dient het dammenplan, zoals dit samen met het Plan van Toedeling ter visie heeft gelegen. Alleen deze dammen worden vanwege de Ruil verkaveling aangelegd of gehandhaafd. OP TE RUIMEN DAMMEN De dammen die niet op genoemd dammenplan voorkomen zullen worden opgeruimd. Alleen als hiervoor vergunning van het Waterschap Goeree- Overflakkee wordt verkregen kunnen extra bestaande dammen worden gehandhaafd. Een en ander zoals het Waterschap het afgelopen jaar heeft bekend gemaakt. Bij de wegbeheerder dient ook vergunning te worden gevraagd als dit een andere instantie is dan het Waterschap, Om opruiming van bestaande dammen te voorkomen stelt de Plaatselijke Commissie U tot 10 juni 1983 in de gelegenheid vergunning aan te vragen bij het „Waterschap Goeree-Over- flakkee", (Postbus 67, 3240 AB Middelhamis) en de wegbeheerder. De Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling „De Stelle", T de voorzitter, L. Visser, de secretaris. Mevr. T. M. Draper-de Graaf. eooeeoeeeeeoQoooceoeooocoecoooocoeocoooooeooQooosooos Op de leeftijd van 65 jaar overleed maan dagmorgen ds. G. Mouw, predikant van de Ger. Gemeente te Tholen. De gezond heidstoestand van ds. Mouw liet de laatste tijd reeds veel te wensen over, maar gisteren kwam toch nog vrij onverwacht het einde. Ds. Mouw werd geboren op 3 april 1918 en werd in 1964 kandidaat aan de Theol. School. Zijn eerste gemeente werd Mid delhamis, die hij in 1967 verwisselde met Oudemirdum. In 1967 vertrok hij naar Genemuiden terwijl hij de gemeente van Tholen diende vanaf 24 maart 1976. De begrafenis zal D. V. vrijdag 3 juni a.s. plaats vinden te Tholen, vanuit het kerk gebouw der Ger. Gemeente aldaar. De rouwdienst vangt aan om 13.00 uur. Het adres van de fam. Mouw is Burg. v. d. Hoevenstraat 5, 4691 BK Tholen. De Fluzi film die zoek was geraakt is weer terecht! Aan de documentaire die werd gemaakt in 1964 tg.v. de ontsluiting van het eiland (Fluzi: flak- kee uit zijn isolement) werd grote waarde gehecht waarom in het Ge meenteblad een oproep werd geplaatst om achter de verblijfplaats van de film te komea Zeer tot verblijding van het dag. gemeentebestuur heeft iemand daarop gereageerd zodat de film weer terecht en zelfs voor vertoning beschikbaar is. Korfbalnieuw s: Zaterdag 4 juni organiseert Good-Luck weer het jaarlijkse schoolkorfbaltoer- nooi op de velden aan de Heuvelweg. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur. In totaal spelen er 37 ploegen mee, waaronder voor het eerst enkele ploegen uit het voortgezet onderwijs. Zaterdag 11 juni is er opnieuw een toer nooi, dan spelen de adspiranten en pu pillen, dit toernooi begint om 10.00 uur. De deelnemende ploegen komen uit: Roosendaal, Oude Tonge, Mijnsheeren- land, Zwijndrecht, Hellevoetsluis en Mid delhamis. Het kinderkoor „Jong ApoUo" uit Nieu we Tonge, nam zaterdag 28 mei deel aan een zangconcours te Harmeleh onder lei ding van mevr. N. Bmggeman-de Bonte. Een daverend applaus van een ontroerd publiek werd nog eens bekrachtigd door de uitslag van de jury. Met een puntental van 343 behaalden zij een eerste prijs in de afdeling jeugd. Deze waardering was een opsomming van het aantal punten wat toegekend werd door 3 juryleden met voor elk liedje 7 rubrieken. Er werden 2 liedjes gezongen. Derhalve kunnen er 420 punten behaald worden. Een eerste prijs wordt toegekend wanneer men 300 punten of meer be haald. Een mooie eerste prijs dus, waarbij de cijferlijst hoofdzakelijk achten en ne gens bevat Een goede prestatie als men bedenkt dat de leeftijd van de kinderen varieert van 6 tot 13 jaar. Maar ook dat dit alles in 3 weken tijd moest worden ingestudeerd omdat daarvóór alle repetitie's besteed werden aan de succes volle musical die eind april werd opgevoerd. Na het spannende moment van het con cours werd nog een bezoek gebracht aan het pretpark Drie Vliet, waar de kinderen zich konden ontspannen met de diverse attrakties. Omstreeks half zeven arriveerden zij weer in Nieuwe Tonge waar zij feestelijk werden ingehaald door de Alpen Kapel van de gelijknamige muziekvereniging, welke een lied speelden wat de kinderen ook op het repertoire hebben en dus mee konden zingen. Al met al weer een succesvolle dag welke de vereniging positief beïnvloed Zij knn- nen nog steeds leden gebruiken. Vanaf zes jaar zijn de kinderen welkom op de repe tities welke worden gehouden op donder dag van 4 tot 5 uur. OOLTGENSPLAAT - Vergadering Vrouwenvereniging- Woensdag 1 juni nam. 7.30 uur komt de Herv. Vrouwenvereniging in vergadering bijeen in „Elthato". OOLTGENSPLAAT Aanvulling verslag intrede ds. van Meijeren Aan de lijst van aanwezigen moet nog worden toegevoegd kand. A. van Herk te Stellendam. Op zaterdag 4 juni a s. zal weer een groot drumband- en majorette festival worden gehoudea Dit festival wordt weer georga niseerd door alle drumbands, majoretten- en muziekkorpsen van Goeree-Overflak- kee. Dit jaarlijks terugkerend evenement staat dit jaar in het teken van het tienjarig bestaan van het Sommelsdijkse drum- en majorettekorps „SOMI GIRLS EN BOYS" en heeft als doel de drumbands, majorettenkorpsen, show en muziekkorp sen in de regio Goeree-Overflakkee, dich ter bij elkaar te brengen en tot een eens gezinde samenwerking te komen. Alle verenigingen zullen hun individuele show ten uitvoer brengen, met als inter mezzo de drumband van Hemesseroord, „DE ROFFELS". Het geheel wordt afgesloten met een finale waarbij alle deelnemende eenheden zich op het showterrein zullen formeren. Het totaal aantal deelnemers ligt tussen de 400 en 450 personea Bij 75% hiervan ligt de leeftijd tussen de 10 en 20 jaar. Voornamelijk jeugd dus, welke de toe komst vormt voor de verenigingen. Niet alleen de 100% inzet van de deel nemers, organisatoren, weersomstandig heden enz. Maar zeker U als publiek moeten bijdragen tot het welslagen van deze dag Er wordt zaterdag 4 juni op het trainings veld bij de Sporthal in Middelhamis op veler belangstelling gerekend. Deelnemende verenigingen zijn: ApoUo - Nieuwe Tonge; Vooruit - Oude Tonge; Somi Girls - Sommelsdijk; Buirg. V. d. Harst Tamb. en tromp, korps- Ooltgensplaat; De Roffels - Hemesseroord; Avec Spirit - Ouddorp; Sempre Crescendo - Middelhamis; Amicitia - Dirksland; Jong Leven - Stellendam. Aanvang 14.30 uur, entree volwassenen 2,50, 65+ en kinderen beneden 10 jaar ƒ1,00 OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Ingezonden: Hiermede verzoek ik U onderstaand te plaatsen aangaande Uw artikel in de krant van d.d. 27 mei 1983, no. 5196 over de „loerende politie". Ik ben het beslist oneens met Uw boven aangehaald artikel. De taak van de politie wordt zienderogen steeds zwaarder, bo vendien is het nodig zodagni op te treden omdat wanneer mensen een (politie)-uni form zien, ze erg punctueel trachten te zijn. Echter ook het, in Uw artikel ge noemde, stopbord staat er niet voor niets en bij overtreding van dit gebod dient gestraft te worden. Wanneer de overtreder een fout erkend en zodoende zijn proces verbaal accepteert behoeft het vriendelijk gezicht van de gemeente daar niet minder vriendelijk van te worden; m.i. wel als tengevolge van zo'n overtreding persoon lijke ongelukken gebeuren. Aannemend dat de kritiek, gevoerd in het artikel door de mentor geleverd werd, ben ik daar zeer verontwaardigd over. Deze mentor valt zijn eigen mensen af en ver geet daarbij waar hij zelf mee begonnen is. Bovendien lijkt het mij juist erg zinvol wanneer zo'n opvanggroep in je gemeente geplaatst wordt, want per slot van reke ning is de praktijk wel wat anders dan de theorie. Is het ook niet zo dat de Bijbel tekst en uitleg geeft m.ht het naleven van de gedragsregels? Hartelijk dank voor het plaatsen en ho- penlijk in de toekomst weer een Nieuws blad Lp.v. Opruiblad Naschrift- Een ingezonden als het bovenstaande hebben we gevreesd, niet echter omdat die bemoeienis uit lezerskring ons minder welgevallig zou zijn, integendeel. Onze bedenking ertegen stoelt meer op de wat overtrokken inhoud ervan, de mentor wordt verdacht, de Bijbel wordt er bij gehaald en Eilanden Nieuws wordt op éér; lijn gesteld met een opmi-blad. Wat wij signaleerden was alleen maar de druppel die voor ons de emmer deed overlopen en Tijdens het gisteren door hem ge brachte werkbezoek aan de gemeente Goedereede heeft de Commissaris van de Koningin Mr. M. Vrolijk tij dens een zonovergoten fietstocht ook enkele „buiten-bestuurlijke" waarne mingen kunnen verrichten. Toen hij uit het groene lover van de fraai be groeide Stellingweg tevoorschijnschijn peddelde kreeg de Commissaris een onbelemmerde blik op zowel de sa menstelling als de kraakhelderheid van de lingerie van een degelijk platte- landsgezin en dat was een detail dat als toegift op het welgevulde pro gramma kon worden gezien. De fiets tocht vormde daar overigens een be langrijk onderdeel van en zowel de Commissaris als mevr. Vrolijk toon den daarbij een grote inzet omdat de fietstocht deel uitmaakte van de offi ciële ingebruikname van een toeristi sche Fietsroute met een totale lengte van maar liefst 41 kilometer. Achteraf bezien prees dhr. Vrolijk het dat hij in maart j.l. het werkbezoek af had moeten zeggen omdat de griep hem te machtig was geworden. Toen goot het pijpestelen en stonden voor hem de knie laarzen gereed; nu was het een tweewieler en was het fraai voorjaarsweer waarin hij en de overige genodigden zich eindelijk eens konden koesteren. Dhr. Vrolijk voeg de die goeie uren toe aan de vele uren die hij al tot genoegen in Goedereede heeft doorgebracht tijdens o. a. twee eer dere werkbezoeken „Zelfs de raadsver gaderingen waren genoeglijk", liet hij de raad weten na afloop van de 's morgens gehouden bespreking met de raad. „Ga zo verder en verlies het optimisme niet...!" adviseerde hij de raad na de bespreking waarin hij kennis had genomen van een veelheid van verlangens die de Com missaris niet vermocht te vervullen hoe zeer hij het de raad en Goedereede ook gegund zou hebben. Overigens verliep de bespreking in een prima harmonie; zelfs werd er een toast uitgebracht..., op de huidige provincie Zuid Holland....! dhr. Tieleman zou dat alleen maar be grijpen wanneer ook in Dirksland een opvanggroep gestationeerd zou zijn. De jongelui gaan er,,fris tegenaan" en plegen op elk slakje zout te leggen. Een man, driemaal zo oud als zij wordt als een kind teruggestuurd om een verkeersbord nader te lezen, ach wat Auto links geparkeerd zoals dat in die straat moet? akkoord, maar de neus in de verkeerde richting; bon, kassa! Vliegtuigbandenonverslijt- baar onder een bandenwagen; de op vanggroep houdt het gerij staande omdat elk profiel ontbreekt Een middenstander die voor vervoer steeds zijn auto voor de deur heeft gooit ze bijna met kop en kont buiten omdat ze hem lastig blijven vallen enzovoort enzovoort Op het moment dat we dan zien dat ze er werkelijk „sport" van maken zoveel mogelijk bonnen te ver zamelen dan slaan ook bij ons de stoppen door en durven ook wij jegens hen wel eens met een schrikeffect te werken, zoals zij dat met bonnen plegen te doen. En dat kost ze niet eens 35, Overigens weten we inmiddels dat ook in hogere kring wordt beseft dat de dmk van een opvanggroep op een zo beperkte be volkingsconcentratie te groot is. Zeker niet op Zeeland want de Com missaris vindt het maar niks dat meer deren uit de raad bij een evt tweedeling van de Provincie liever naar Zeeland zouden worden toegevoegd. Het lijkt er echter steeds minder op dat het die gang zal gaan ook al heeft de Minister van Binnenlandse Zaken de wens van de Flak- keese meerderheid serieus genomen. Het provinciaal bestuur zal er zich stevig tegen verzetten omdat het niet gediend is van een dergelijke uitverkoop" van provin ciaal grondgebied. „Bij het evenwichtig samenstellen van een nieuwe provincie kan een deel als het uwe een belangrijk deel zomaar niet in de uitverkoop worden gegooid", was 's commissaris' opvatting waarin hij zich gesteund weet door de meerderheid van het Provinciaal bestuur. Dhr. Vrolijk heeft de raad op zijn vele vragen geen enkele toezegging kunnen doen. „Die zou ook van betrekkelijke waarde en alleen van persoonlijke betekenis" zijn hield hij de raad diploma tiek voor maar desniettemin hadden de heren er behoefte aan de Commissaris hun verlangens te etaleren. Die hadden o. a. betrekking op de bevaarbaarheid van het Goereese Gat en de daarmee samen hangende werkgelegenheid in de visserij, het afvalstoffenplan, de werkloosheidsbe strijding, het slufterdam-project de water winning in het Kleistee-gebied waarvan de vergunning per 1 september a.s. af loopt De Rijksweg tussen Stellendam en Ouddorp kwam ter sprake en met de meeste nadruk werd bij de Commissaris gevraagd zich ervoor in te zetten dat er in Ouddorp in het bestemmingsplan „Oude- land en Oude Nieuwland" nog een zestal woningen zouden kunnen worden ge bouwd. Dhr. van Oosterom (CDA) had zelfs even de illusie gehad dat de Commis saris bij wijze van verrassing de raad van een afgifte van een vergunning in kennis zou stellen, maar de werkelijkheid was een geheel andere. De Provinciaal plano logische Commissie die een en ander heeft bestudeerd zal het College van GS tot het onthouden van goedkeuring adviserea De mededeling werd als „zeer teleur stellend" ervaren. Desniettemin aan het eind van de bijeen komst voor de Commissaris een tinnen bord met het gemeentewapen als blijvend aandenken aan de Gemeente Goedereede nu hij spoedig zijn laatste dienstjaar gaat beginnen en het traditionele vispakket bij de ontvangst waarvan de Commissaris blij constateerde dat de bevaarbaarheid van het Goereese Gat dat tenminste niet in de weg heeft gestaan. Fietsroute Vrolijk geopend Het middagprogramma speelde zich voor een groot deel in de buitenlucht af Door twee Ouddorpse fietsenverhuurbe- drijven waren voor het gemeentehuis glim mend gepoetste rijwielen gereed gezet en het gezelschap ging tegen twee uur wel gemoed in 't zadel om een gedeelte van twaalf kilometer af te leggen. De tocht voerde achter het Havenhoofd langs, via de Stellingweg naar de Oost dijk en vervolgens via een deel van de Hofdijksweg via de Middeldijk naar Goe- ree temg. Temg in de raadzaal werd door meerderen de grote toeristische waarde van de aanwezigheid van een dergelijke fietsroute onderstreept Dat deed als eerste burgemeester van Velzen. De aanwezigheid van de fiets- Mr. Vrolijk (l) en burg. van Velzen gingen aan kop van het peleton. route toeristisch van groot belang deed hem temeer deugd omdat de fietsers nauwelijks nog met ander verkeer te ma ken hebben omdat de fietsroute voor namelijk door rastige gebieden en zelfs prachtige natuurgebieden voert De vast stelling van de route en het verkrijgen van de grond, vooral Jangc het Havenkanaal, had heel wat voeten in de aarde gehad maar te groter was 's burgemeesters er kentelijkheid jegens de Provinciale Wa terstaat en de ANWB die elk op hun terrein hun waardevolle inbreng hadden gegeven. „De beschikbaarheid van de route is een kwaliteitsverbetering voor de recreatie zoals de Recreatienota dat graag heeft gewild", aldus dhr. van Velzea Ook de Commissaris verklaarde de tocht „met veel opgewektheid te hebben aan gevangen" en 't ware hem lief geweest als hij nog enige tijd door had kunnen pedde len. Zo'n ontspannende tocht gunde hij graag ieder ander en 't was dan ook 's commissaris' hoop dat velen van Flakkee en elders er gebmik van zullen maken. „Als gezonde Zuidhollanders op de fiets door Goeree!" was zijn devies, waarmee iemand als de waarnemend directeur van de ANWB Ir. J. Barkhof van harte in kon stemmen Dhr. Barkhof was temeer ver heugd over het beschikbaar komen van de nieuwe, bijzonder interessante route, om dat op dergelijke voorzieningen steeds meer bezuinigd moet worden. „Terwijl het fietsen hand over hand toeneemt komt het scheppen van adequate voorzieningen steeds meer.onder druk te staan" ver klaarde dhr. Barkhof met spijt Het deed hem daarom temeer deugd dat de Goeree route er tegen die verdrukking in tóch gekomen was en hij wenste de gemeente daar dan ook van harte geluk mee. „Het is een van de mogelijkheden het binnenlands toerisme te stimuleren!" tekende dhr. Barkhof aan; „u bewijst er vele toeristen uit binnen en buitenland een geweldige dienst mee!" Spr. bood zowel de Commis saris als de burgemeester het herdenkings- boek „Een eeuw wijzer" van de 100- jarige AN'^VB aan. Ook de V.V.V. Ook de plaatselijke VVV liet bij monde van haar voorz. dhr. J. C. Komtebedde niet na zijn blijdschap over het totstand komen van de route bekend te maken. „Ouddorp heeft ca. 4000 recreatiever blijven waarvan steeds meer bezoekers hun fiets meebrengen", zo deelde hij uit ervaring mee waarom hij zijn blijdschap over de aanwezigheid van de fraaie en afwisselende fietsroute niet onder stoelen of banken stak Bij het VVV kantoor is a 2,een kaart verkrijgbaar waarop de gehele route staat aangegeven. In de sliert fietsers had ook weth. Visser zijn rondje meegedraaid en dat zeer van harte. Wetend van sommiger aanvanke lijke tegenzin en tegenwerking, ook aan de milverkaveling in het kader waarvan het tóch nog in orde kwam, was dhr. Visser thans bijzonder blij met de route waarmee alle rustzoekers zullen zijn gebaat „We zijn er blij mee de route op deze Vrolijke wijze te hebben kunnen openen" zei hij met verwijzing naar de familienaam van de Commissaris. Het was een werkbezoek waarop door ieder met groot genoegen kan worden teruggezien. DAMMEN I iTi i*f 11*!*» iTi iTi iTi iVi iVi iVi iVi i*f 1 «Tl *tr VI I I I |a B s a c3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1