De politie was loerend aanwezig Visser Lenteleed ^i-H"^I Reeks diefstallen in Middelharnis Donderdag 19 mei Henk de Vijfde te Herl(ingen geboren Garage KNÖPS B.V. f I Inwoners Gemeente Goedereede opgelet Citroen-Hesselink Bejaardenreisje C.V.B. Automobielbedrijf Jac. de Gast I GEMEENTE GOEDEREEDE f numPTSTAL Blijdschap in defam. Kagchelland: Middelharnis: Twee bestuurders verwond bij botsing AUTO-SCHADE Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond |iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH I Bouw Premie-A woningen te Ouddorp iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Dirksland, 01877 - 1357 RUMPTSTAD B.V. C VOORJAARSKRANT J PEUGEOT TALBOT Autobedrijf Korteweegje 41-45, Dirksland, tel. 01877-1122. Dealer voor Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten en REPARATIE van gelaagde autoruiten 55e Jaargang No. 5196 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank; Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GER-EFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. 1 Het Bouwbedrijf Gebrs. van den Nieuwendijk is voornemens in de tweede helft van ditjaar een aanvang te maken met de bouw van een elftal Premie-A woningen te Ouddorp. Van rijkswege worden onder bepaalde waarborgen aan de kopers S van deze woningen financiële bijdragen verleend, variërend van 8.400,tot 5 4.500,per jaar. De hoogste bijdrage wordt toegekend bij een belastbaar 5 inkomen tot 29.500,De laagste bijdrage wordt verleend bij een belastbaar g inkomen van 41.500,of meer. Indien het belastbaar inkomen 70.000, S bedraagt wordt geen bijdrage meer verleend. De te bouwen woningen zijn van hetzelfde type als onlangs aan de Diependorst gereed zijn gekomen. De koopsom van de woningen inclusief grond varieert van I 123.000,— tot 135.000,— zulks afhankelijk van de grootte van het bouwperceel en het feit of sprake is van een hoekwoning of tussenwoning. s Inmiddels zijn een aantal woningen toegewezen aan personen die staan vermeld E op de lijst van woningzoekenden voor de kern Ouddorp. Na deze eerste verdeling S zijn nog een aantal woningen beschikbaar voor belangstellenden die niet als 5 woningzoekende voor Ouddorp staan ingeschreven. Laatstgenoemden zijn dan ook in de gelegenheid zich als gegadigde aan te melden. Betrokkenen dienen echter wel inwoners der gemeente c.q. economisch gebonden aan de gemeente Goedereede te zijn. 1 Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Tramlijnweg 2 te Goedereede, tel. 01879 - 1500 of s eerdergenoemd bouwbedrijf, Langeweg 3 te Stellendam, tel. 01879 - 1739. Gegadigden zijn in de gelegenheid zich aan te melden tot uiterlijk 8 juni 1983. 5 1 Toewijzing van de woningen zal geschieden in volgorde van ontvangst van de aanmeldingen. S MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De vertrektijden van ons reisje op dins dag 31 mei zijn als volgt Sommelsdijk: Kantongerecht7.30 hoekDorpsweg-Princesselaan.7.35 Middelharnis: Muziektent7.35 Dienstencentrum7.40 Langeweg - hoek Julianaweg 7.45 -gazonmaaiers nüNDA -generatoren -pompen-frezen CROWN - luchtkussenmaaler KARCHER -hogedrukreinigers K0N6SKILDE -lucHtverhltters L.V. Poldersèdijk 1a Stad aan het Haringvliet Tc». o1o71-1202 De politie te Middelharnis wordt de laatste tijd weer geconfronteerd met een reeks diefstallen. In Sommelsdijk werd uit de auto van dhr. Z. een onbekende hoeveelheid benzine gestolen. Uit een in Nieuwe Tonge gepar keerd staande wagen werd een brand blusser en een cassetterecorder wegge- nomea Ingebroken werd in het woonhuis van de fam. O. aan de Molenweg te Middel harnis. D.m.v. braak kwam de dief bin nen; er wordt ca 160,gemist Bij een aan de Molenweg gevestigd transport bedrijf werd getracht het kantoor binnen te komen maar dat is bij een poging ge bleven. In de nacht van woensdag op donderdag werd weer ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging „Flakkee" in de van Pallandtpolder. Er werd voor enkele honderden guldens aan sigaretten, koffie en snoepgoed mee- genomea Ervan uitgaand dat er op de jol nog op gewezen wordt dat het dragen van het politie-uniform enige waardigheid verondersteltvrezen we dat de vrl. wachtmeester die we zaterdagmorgen in Middelharnis aan 't werk zagen, die waardevolle les heeft gemist Even stiekum als ze zich had verscholen hebben we haar op de kiek gezet en zó verdiept was ze in haar bezigheid haar interpretatie van opbouwend bezig zijn) dat ze het niet eens heeft gemerkt! Meerdere medeburgers met ons vonden het stuitend te zien hoe aldaar de politiedienst gezicht werd gegeven. Zij en hij, beiden jeugdig en deel uitmakend van de opvanggroep hadden een val opgezet voor automobilisten die niet stopten voor het stopbord bij de schooltrap. Verscholen achter een vitrine nam ze dat waar en zondaars werden doorgeseind naar de mnl. collega die dan prompt vanachter de bushalte opdook, gereed om de rekening te vereffenen. Verbaliseerden die bezwaar zouden maken tegen deze wijze van opsporing zouden voor de kantonrechter de ambtsedig verbalisant tegenover zich vinden die zelfs met een beroep op God Almachtig zijn/haar gelijk zou stavea Een betere zaak waardig, naar het ons lijkt Kwalijk ook wanneer nog jeugdige) agenten, kennelijk bij gebrek aan nuttiger bezigheid, tot zo'n bedenksel komen en daar met kennelijke graagte uitvoering aan geven. Als burgemeester van Welsenis zijn gemeente een vriendelijker gezicht wil geven dat beluisterden we toch in een van zijn beschouwingen? dan mag hij als Hoofd van de politie de jongelui van de opvanggroep wel gauw duidelijk maken dat ze zijn ideaal niet weinig in de weg staan. Hij zou ze kunnen zeggen dat een dergelijk gedoe in politie- uniform in Middelharnis niet op prijs wordt gesteld. Het is een weinig aangename gedachte datje in de vriendeUjke" gemeente Middelharnis vanachter heggen en steggen door de politie begluurd kan worden. Een opvanggroep behoort zich niet te ontpoppen als een soort bezettende macht die over je komt. 't Zou zoveel schoner zijn als ze geleerd werden mee te leven met de gemeenschap waarin (niet waarover) ze worden geplaatst Alleen dan zullen er karaktervolle opvolgers gekweekt worden van de ouderen die wel op veler achting hebben mogen steunen. We vonden dat dat eens hardop gezegd moest worden. Gelukkig hebben we inmiddels begrepen dat een gedrag als bovenstaand door de mentor van de opvanggroep en anderen wordt afgewezen. Over een aantal maanden zal Middelharnis trouwens van de aanwezigheid van de opvanggroep verschoond zijn. m^^^^^mi^^^^^^^^i^mi^^^i^^mm^^^i^ti^'i^i^K^mmÊ^mÊ^^^m^m^^tK^ Mooi nieuws was het voor de fam. Kagchelland te Herkingen dat bij Henk en Marja Kagchelland-Hogerwerf, Zweosplein 5, als bekroning van hun vorig jaar gesloten huwelijk de eersteling in aantocht was en iedereen haastte zich te verklaren geen voorkeur te hebben van welke kunne de baby zou zijn, maar toch.... Men wist al 4 Henken Kagchelland aanwezig en 't zou best kunnen, zo werd gespeculeerd, dat de 5 e spoedig geboren stond te worden. Het bleef een verborgen geheim totdat de boreling zich meldde op de avond van donderdag 19 mei. De jonge vader kon het wel apetrots van de daken roepen.... een zóón, Henk de Vijfde....! I met zijn Uirkslandse bruid, een woning kon vinden. „We kwamen samen naar Herkingen en nou heet half Herkingen haast Kagchelland", zegt mevr. Kagchel land heel gelukkig en dan mag je best wat overdrijven De derde generatie wordt vertegenwoor- Woensdagavond troffen de vijf Henken elkaar, de oudste waardig de tekenen van ouderdom dragend, de jongste als een wolkje slapend in steeds weer andere armen waarboven gezegd werd dat' ie toch zo mooi en lief is en we zouden het niet graag ontkennen. „Als 't een echt Kag- chellandje is hei'je d'r geen kind an!" is moeder Marja al door de oudere generatie verzekerd en Henkje de Vijfde legde daar vredig getuigenis van af Niet dat hij elke inspanrrming nog zou schuwen; „met de derde dag kwam-ie al overeind.!" werd verzekerd door de jonge vader die 't echt zélf heeft gezien. Op de foto ziet U de vijf Henken, de een de anders vader. Int midden, met de baby op schoot de oudste Henk Kagchelland, 87 jaar, geboren in de Langstraat en thans wonend in het verzorgingshuis „Ebbe en Vloed" te Oude Tonge. Hij is derhalve de bet-overgrootvader van de jonggeborene. Naast hem, op de foto rechts, zijn zoon Henk Kagchelland (62) uit Herkingen, de 2e generatie. Dhr. Kagchelland werd in de Langstraat geboren maar sinds kort na de oorlog is hij Herkenaar waar hij .getrouwd ca a ai ta OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Zondag had op de Dirkslandsedijk nabij boerderij „de Halve Maan" een botsing plaats tussen twee elkaar naderende per sonenauto's, bestuurd door dhr. J. Q. uit Ouddorp en L. J. Z. uit Middelhamis. Het ongeluk gebeurde toen dhr. Z. af remde waardoor hij op de linkerbaan terecht kwam. Beide bestuurders werden in het ziekenhuis behandeld aan de op gelopen verwondingen. Beide auto's raak ten totaal-loss. Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS digd door de 40-jarige Henk Kagchelland, beheerder van hetHerkingense bejaarden centrum en daarom veler goede bekende. Hij is nu opa geworden en hij vindt het daarom terecht dat hij in het bejaarden huis zit Geheel links zien we de trotse vader Henk Kagchelland, 20 jaar, de 4e ge neratie, gelukkig getrouwd met de 20- jarige Maija Hogerwerf, eveneens een Herkmgense. £n 't nog heel kleine Hen- kie....? Bijna 8,5 pond en mooie blauwe ogen. „Net als alle Kagchellandjes" wordt uit de familiekring verzekerd. We hebben de jongeling mede namens u een goede toekomst toegewenst Aan goe de zorg zal het hem zeker niet ontbreken' Het was of alle bloemen treurden. Wanneer ze blij hun hoofdjes beurden, de zon de blaadjes streelde, teer kwam kort daarop de regen weer. Komt van de oogst nog iets tot stand? Het diep doorweekte polderland dat 't zaad nog niet ontvangen kon, het schreeuwt om warmte, droogte, zon. Verslagen staal het fluitekruid, als 'een beroofde lentebruid. De tere witte sluiers druipen, dan kan de vrees ons hart besluipen. Keert dan de Schepper niet het leed? Hij die toch alles ziet en weet Of wil Hij ons met rampspoed slaan omdat wij eigen wegen gaan? O Schepper, leer ons toch Uw wegen, wij hebben niet verdiend Uw zegen. Doe niet naar dat wij waardig zijn, geef ons weer warmte, zonneschijn. LANERTA Voor al uw LANGEWEG 113-TEL. 01870-2222—MIDDELHARNIS 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1