-^'^r Insluiper steekt op politieman in Havendag Middelharnis bracht veel volk op de been Ramoco b.v. Concours VERKOPING \ü^iië&mm ROMMELMARKT Rommel en Ambachtenmarkt Best verzorgde vis Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Duitse zwemmers in Goedereede Schutter van Raak de Roos naar Wereldkampioenschappen Oud-inwoner W. Slobbe overleden Expositie in „Vroonlande" wordt woensdag geopend Bejaardenreisje naar Volendamen Marken Brandweer Sommelsdijk opnieuw in de prijzen Uw huis verkopen TAMBOER Suikerbietenzaad nog maar ten dele gezaaid Plantenexcursie Kleistee Comm. Vrolijk op 30 mei in Goedereede Schar en tong in de zeearmen S5e Jaargang No. 5194 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond K. Hanneet;eman sch aakkampioen van Steilendann De zaterdag in Middelharnis gehouden havendag heeft, mede dankzij het voortreffelijke weer, veel mensen naar Middelharnis en Sommelsdijk getrokken. II GTL v.a. 19.300,— Stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1662 Tel. 01870 - 2561 Tel. 01878 - 2496 Dirksland: OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijic Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS ƒ11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Leo Mierop uit Ouddorp die al vele Nederlandse titels en rekords op zijn naam heeft staan heeft tijdens de Euro pese kampioenschappen in Dortmund (W.Dld.) een dusdanig resultaat geboekt dat er ook een uitnodiging volgde voor de Wereldkampioenschappen in Insbruck (O.). Tijdens de Europese kampioen schappen met 56 deelnemers uit 22 lan den plaatste Leo zich op een 35 ste plaats met scores van achtereenvolgens 95-96- 96-95-95-90 jammer van deze laatste serie had deze b.v. ook 94 geweest dan was de 25 ste plaats bereikt, overigens is het niet zo verwonderlijk als men weet dat de laatste serie meestal geschoten wordt nadat er al 2 uur in uiterste concentratie op de baan geschoten is, staande, wat heel wat van de schutter eist Om al vast wat training en ervaring op te doen wordt er eerst nog een interland tegeri België verschoten. OOLTGENSPLAAT Op vrijdag 13 mei, vier dagen voor zijn 46 ste verjaardag overleed vrij plotseling, de heer Wouter Slobbe, echtgenoot van mevrouw H. M. Slobbe-Prast, wonende Dennenweg23,6881 KA Velp(Gld.)Als beroep had de heer Slobbe eerst een huisartsen-praktijk en werd later contro lerend geneesheer. De overledene is de tweede zoon van de oud-burgemeester van Ooltgensplaat en mevrouw C. Slobbe- V. d. Erve. Wonende te Ooltgensplaat gedurende de ambtsperiode van 1938 tot 1947. Op woensdag 18 mei om 13.00 uur zal er een rouwdienst gehouden worden in de Gereformeerde Kerk aan de Parkstraat 3 te Velp, waarna aansluitend de cre matieplechtigheid zal plaats vinden in het Crematorium te Dierenaula 1om 14.00 uur. De heer en mevrouw W. Slobbe-Prast hebben twee kinderen, beide jongens. OUDDORP Opbrengst collecte De in de week van 2-8 mei gehouden collecte tb.v. het Astmafonds heeft in Ouddorp 2.573,75 opgebracht. De col lectanten worden hartelijk bedankt voor hun spontane medewerking en de gevers voor hun goede gave. DIRKSLAND In tegenstelling van het bericht in het j.l. vrijdagnummer wordt de expositie van wandkleden en keramiek in ,,Vroonlan- de" te Dirksland NIET heden dinsdag avond geopend, maar morgen, woensdag 18 mei om 20.00 uur, waarbij een ieder welkom is. GOEDEREEDE Op zaterdag 21 mei a.s. zal Goedereede haar poorten weer openen voor de jaar lijkse rommel- c.q. ambachtenmarkt ten bate van de restauratie van het kerk gebouw van de Néd. Herv. Kerk. Voor het rommelmarktgedeelte zijn bij zonder aardige spullen aanwezig, zoals enkele antieke lampen, een naaimachine tafeltje 80 jaar oud, enkele meubel- stukjes uit grootmoeders tijd, leuk koper- werk, veel boeken en platen en talloze andere voorwerpea voor elk wat wils. Tevens is er de afdeling oude ambachten met o.a. profielknippen, mandenmaken, glasblazen, weven, plateel bakken, spin nen en let op; van 11.00 -12.00 uur en van 14.30 - 15.30 uur Schaapscheren. Bijzondere attracties voor de jeugd zijn: rondrit met oude brandweerauto en een tochtje door de Goereese Haven met een boot van de Ouddorpse Reddingsbrigade. Verder is er een aantal kinderspelen. De inwendige mens kan er versterkt worden door het genot van allerlei soorten zeebanket (o.a. gebakken schol en tong, nieuwe haring en broodje garnaal). Visserijambachten als knopen, splitsen, netten boeten en garnalen pellen kunt U bewonderen. Kortom een bezoek aan de markt is zeker de moeite waard en U kunt Uw uitstapje combineren met een bezoek aan het Goe reese Torenmuseum en de, oude koren molen. De markt duur tvan 9.30 uur tot 17.00 uur. Hartelijk welkom in Goedereede op zaterdag 21 mei Schaakvereniging Stellendam kan dit jaar een nieuwe kampioen bij de senioren begroetea Na 3 jaar lukte het K. Hameete- man om de hegemonie van A. Roon te doorbreken. Bij de jeugd wist Jan van Gurp het jeugdkampioenschap wederom op zijn naam te schrijvea Eerder dit jaar won Anton Gebuis overduidelijk het be- ginnerstoernooi van de Stellendamse ver eniging. Eindstand S.V. „Stellendam" 1ste afdeling 1982/1983: 1. K. Hameeteman16 punten (uit 21 ronden) 2. A. Roon15 punten 3. R. van Dongen14 punten 4. L. Koese13 punten 5. A. Bolleman\2Vi punten 6. K. van AstWVi punten 7. H. Maagdenberg en P vfl»- Rhee9Vi punten 9. H. van Oostenbrugge en W. van Rossum9>Vi punten 11. F. de Boer5 punten (uit 11) 12. D. Hameeteman 3% punten 13. K.Tanis Eindstand S.V. „Stellendam" 2de afdeling 1982/1983: 1Jan van Gurp2VA punten (uit 24 ronden) 2. Leo de Geus20'/2 punten 3. Kees v/d Nieuwendijk 19^2 punten 4. Jacco van Dam en Arie van Gurp17'/2 punten 6. Jan van Dam16'/2 punten 7. Jouke van Gosliga10 punten 8. Wilfred Hameeteman,8 punten 9 Martin van Lenten7'/2 punten 10. Aernold van Gosliga6 punten 11. Roland Egberts5^2 punten 12. Peter Troost en Theo van Lenten 3 punten NIEUWE TONGE D. V. zaterdag 21 mei is er een rommel markt op het schoolplein van de Chr. Lagere School (Oranje Nassauschool). Er zijn vele dingen te koop. Er is ook een koffietent tb.v. „Woord en Daad". De andere opbrengst is voor de school. De tijden zijn van9.30 tot 14.30 uur. Na 14.30 uur verkoop bij opbod. Bent U er ook? Onder de door drs. H. Eversdijk, voor zitter van de vaste Tweede Kamerkom missie voor de Visserij, namens het Pro ductschap voor V.-producten uitgereikte prijzen voor de best verzorgde zee vis en verse haring aangevoerd in 1982, was ook weer een prijs voor de G.O. 28 van de rederij C. Tanis en Zonen te Goedereede. Voor rederij Tanis is dit reeds het vijfde blauwe bord, (de prijs die in de loop der jaren in ontvangst mocht worden ge nomen). Stuurman van Dam van het winnende vaartuig kreeg een plaquette. STAD AAN 'T HARINGVLIET Dinsdag 24 mei a.s.; vertrek 8 uur (Tref punt) van daaruit gaan we koffie drinken in het Brugrestaurant via IJ tunnel naar Volendam voor de broodmaaltijd en dan naar Marken. Via Soestdijk enz. naar hotel Spaander, van daaruit naar Houten waar het diner ons wacht. Deze geheel verzorgde reis kost 48,50. Opgeven voor 19 mei bij: J. C. Arens- man, Vrouwtjesweg 15, Stad aan 't Ha ringvliet, tel. 01871 - 1617. STELLENDAM In de nacht van donderdag op vrijdag om 02.00 uur is een 20-jarige insluiper, een in Stellendam wonende Rijksgenoot, bij een inbraak in de Chr. Mavo „het Spectrum" door de politie op heterdaad betrapt De politie postte sinds een aantal nachten in het schoolgebouw dat bij herhaling door inbraak werd geplaagd. Laatstelijk was daaruit een kostbare video installatie ont vreemd. Donderdagnacht werd het posten met succes bekroond en kon de insluiper in de kraag worden gevat Toen de politie hem evenwel aan wilde houden stak hij met een knipmes toe. Opperwachtmeester Bijl werd driemaal met het mes geraakt, éénmaal stuitte dat op het borstbeen en vervolgens kreeg hij nog twee steken in zijn arm die hij ter bescherming voor de hartstreek hield. Samen met een collega wist Opper Bijl de knaap te overmeesteren en in de boeien te slaan. Hij is ingesloten en wordt verhoord in hoeverre hij ook voor vorige diefstallen verantwoordelijk is. Vandaag is de jonge man voorgeleid voor de Officier van Jus titie. Zaterdag j.l. werden de eerste provin ciale brandweerwedstrijden nieuwe stijl in Zuid-Holland gespeeld, de wedstrijden waren verdeeld over twee plaatsen, in Heinenoord werd op twee banen gespeeld en in Yerseke op één baan, op de baan in Yerseke speelden ook de Flakkeese ploe gen van Ouddorp en Sommelsdijk mee. In deze nieuwe klasse wordt gespeeld met 6 brandwachten voorheen 9) wat een andere opzet geeft aan de werkzaamheden en persoonlijk zwaarder is. De wedstrijd in Yerseke werd gespeeld op een scheepswerf waar brand was ont staan tijdens snijwerkzaamheden, waar bij de snijbrander had vlam gevat, zaak was dan ook eerst deze apparatuur te ver wijderen en daarna het slachtoffer af te voerea De burgemeester van Reimerswaal, waarbij Yerseke hoort, maakte aan het eind van de dag in de brandweerkazerne de uitslag bekend. Op de baan was gespeeld door vier Zeeuwse en elf Zuid-Holjandse ploegen, 15e en laatste werd de bedrijfsbrandweer van U.K.F, staal uit Pemis met 419 punten, vierde werd de brandweer van Ouddorp met 492 punten en eerste werd de brandweer van Sommelsdijk met 547 punten. De ploegen die op de eerste, tweede en derde plaats eindigden waaronder dus ook Sommelsdijk zullen op 18 juni in Uden (N.B.) deelnemen aan de gewestelijke wedstrijden. HERKINGEN KoUekte Astmafonds De kollekte tb.v. het Astmafonds heeft opgebracht 954,Allen, die hebben meegewerkt om tot dit resultaat te komen, heel hartelijk dank. In de eerste week van mei was in Neder land nog slechts 1/3 van de suikerbieten gezaaid. Op de zandgronden was toen hier en daar al 90% bereikt, maar in het Zuid westelijk kleigebied nog geen 20%. De IJsselmeerpolders hebben rond 35% van de bieten in de grond, de noordelijke klei-gebieden van 15 tot 20%. De gemiddelde zaaidatum was in 1966 2 9 april, een later datum is sinds 195 4 niet meer voorgekomen. Het jaar 1970 bracht een gemiddelde zaaidatum van 23 april, men had toen nog een redelijk gewas. Het jaar 1983 gaat een nieuw treurig record vestigen. Niet alleen in Nederland is de bieten- uitzaai vertraagd door de weersomstan digheden. In België is er in de leemstreek al betrekkelijk veel gezaaid, maar in Vlaan deren nog bijna niets. Frankrijkmeldt25 a 30%, Denemarken 40 a 50% en Enge land 60%. Het verst is men in Duitsland waar ruim 80% van het zaad in de grond zit, maar wel laat gezaaid in de week van 18 tot 23 april. Een kijkje richting Vingeriing Sommelsdijk lokte 's morgens velen met de op de Voorstraat gehouden geraniummarkt Wie had verwacht dat zich een bonte bloemenzee zou presenteren kwam wat bedrogen uit maar kennelijk heeft het nauwelijks gehinderd dat de kramen <net andere handel dan die van de geraniums in veelheid overtroffen. Het was niettemin gezellig druk in Sommelsdijk. 's Middags verplaatste de belangstelling zich naar Middelharnis, naar Zandpad, Westdijk en Vingeriing. Ook langs Middelharnis' haven waren kraampjes met koopwaar opgesteld en het zijn er meerdere duizenden geweest die zich die gezelligheid hebben laten welgevallen en genoegelijk, gekoesterd door de zon langs haven en jachten slenterdea De dag werd besloten met een pracht vuurwerk dat door duizenden is bewonderd. I op 19,6 (90 km.) De L.R.P.C. „de Sasruiters" houden 23 mei wedstrijden met 3 andere vereni gingen op eigen terrein met kantine aan het eind van de Westhavendijk. OUDDORP- woensdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. W. Hage van Kruiningen. STAD AAN 'T HARINGVLIET- don derdagavond 7.30 uur student B. v. d. Heiden, Dordrecht NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. OUDE TONGE- donderdagavond 7.30 uur ds. H. Paul van Vlissingea OOLTGENSPLAAT- heden (dinsdag) avond7.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's Gravenpolder. MELISSANT D.V. zaterdag 21 mei a.s. wordt in de vergaderzaal van de Ger. Gemeente aan de Beatrixlaan een verkoping gehouden als afronding van de aktie „Voor alle volken te verstaan". De verkoopuren zijn van 10.00 - 12.00 uur. Naast vele zelf gemaakte artikelen, kunt u een keus ma ken uit boeken en platen en gebruikte kleine spulletjes (Geen rommel). Alle opbrengst is voor Bijbelvertaling en ver spreiding. Ieder is hartelijk welkom. OUDDORP Op zaterdag 21 mei a.s. organiseert de Vereniging voor Natuur- en Landschaps bescherming Goeree Overflakkee voor haar leden, en voor hen die geïnteresseerd zijn om lid te worden, een plantenexcursie in het natuurgebied „De Kleistee" te Ouddorp. De Kleistee ligt op de overgang van de cultuurgronden naar de oude zandgron den, zodat een grote variatie aan planten waargenomen kan worden. Het gebied is eigendom van de Watermaatschappij en wordt beheerd door de Stichting het Zuid Hollands Landschap. De heer W. Blok land van het ZHL zal de excursie leiden. Gestart wordt om 10.00 uur, vanaf de Dijkstelweg(bij Huize Kia Ora, nr. 19) te Ouddorp. Gedurende de Pinksterdagen zullen zo'n 45 duitse zwemmers en zwemsters uit Obemkirchen(W. Duitsland) te gast zijn in Ouddorp, Stellendam en Goedereede. Dit alles op uitnodiging van Z.C. „de Stelle" uit Stellendam en de Ouddorpse Reddingsbrigade. Het is alweer voor het derde achtereen volgende jaar dat leden van S.V. Obem- kirchen en leden van D.L.RG. (Deut- sches Lebensrettungs Geselchaft) afd. Oberenkirchen te gast zijn op Goeree. Er is dan ook een goede vriendschaps band ontstaan (ook privé) tussen Obem- kirhcen en „de Stelle" en de O.RB. Want ook de Nederlandse zwemmers zijn al enkele malen in Obernkirchen te gast geweest De Duitse zwemmers en zwemsters zul len vrijdagavond 20 mei a.s. ontvangen worden in het rest van „Delta Expo" waarna zij zullen worden ondergebracht bij gastgezinnen op Goeree. Er wacht hen een druk programma met o.m. een bezoek aan de Deltawerken, Haringvlietsluizeri, een zwemwedstrijd te Stellendam tussen S.V Obernkirchen - D.L.RG. en Z.C. „de Stelle" - O.B.R op zaterdag 21 mei, aanvang 16.45 uur. Ook zullen zij geruime tijd vertoeven op het strand bij de O.RB. met (bij goed weer) een kampvuur op het strand. Dit intemationale ontmoetingsweekend zal worden afgesloten op maandag 23 mei. Dan zullen de Duitse gasten weer terugkeren naar het Schaumburgeriand, de landstreek van Obernkirchen. De Commissaris der Koningin, Mr. M. Vrolijk is voornemens op maan dag 30 mei een werkbezoek aan de gemeente Goedereede te brengen. De Commissaris had al eerder willen ko men maar hij moest, op de Nationale boomplantdag in het kader waarvan voor hem de schop gereed stond, door griep afzeggen. Na 's morgens een gesprek met B en W en de leden van de gemeenteraad te heb ben gehad stapt de commissaris 's mid dags op de fiets om de gereedgekomen fietsroute, beginnend bij de nieuwe brug te Goedereede richting Havenhoofd te rij den. Het betreft de zgn. „Goeree route" met een lengte van 10 km. deel uitmakend van de toeristische fietsroute die een to tale lengte van 41 km. heeft Om voor het gezelschap voldoende fiet sen beschikbaar te hebben zal gebruik worden gemaakt van een plaatselijk fiet- senverhuurbedrijf De officiële opening van de route zal niet te velde, maar terug in de raadzaal plaats vinden. In de eerste week van mei heeft een ware invasie van tong en schar in de Ooster- schelde plaats gevondea Het zijn niet alleen grote tongen die door paaidrift gedreven richting Bergen op Zoom de Oosterschelde opzwemmen, ook jonge tong zwemt mee en veel schar. En van dit laatste profiteren de henge laars. Het is vooral schar van vier jaar oud. En dan de haring, ook dit zoekt in grote scholen de Oosterschelde op, vooral in de weervisserij bij Bergen op Zoom vangt men ze, terwijl die weervisserij bedoeld is voor de ansjovis. Maar wel een bewijs, dat de Noordzee weer „bol" staat van de haring. Het is vooral de oplopende watertem peratuur, waardoor schar en tong de zee gaten binnen trekken. Ook gepen worden in groot aantal in de Oosterschelde ge vangen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1