BijHuisvlijthuisv. d. Kamp introduktie nieuw boek over poppenmaken Poppen BouwvandeDirkslandse Sporthal is begonnen Vakantiebonnen „Bouw" Groot Oranjeconcert met Barendreclits en organist Everhart Zwart LANDBOUW: VVV Midden Flakkee voortaan VVV Flakkee Concert met blokfluit, orgel en clavecimbel Sommelsdijk: Uw huis verkopen TAMBOER Zaterdag 7 mei in Ned. Herv. Dorps kerk te Oud-Beijerland: P.V. „De Luchtbodé Bladz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 6 MEI 1983 Zaterdag 14 mei a.s. tijdens de Havendag in Middelharnis en Som melsdijk, zal Olga van der Most haar nieuwste boek op het gebied van poppenmaken introduceren bij Huisvlijthuis „v. d. Kamp" aan de Dubbele Ring te Sommelsdijk. Te vens zullen er door haar zelf ge maakte poppen geëxposeerd wor den en zal zij demonstreren hoe je zelf poppen kunt maken met zelf- hardende klei. Olga van der Most heeft al heel wat op het gebied van poppenmaken gepresteerd, en geniet grote bekendheid in binnen en buitenland. Samen met haar man heeft zij reeds een aantal boekjes geschreven over het pop penmaken (allemaal uitgegeven bij uit geverij Cantecleer): - „Poppen in de maak" geeft de basale techniek weer en uitermate geschikt voor de beginner. - „Pierrot in uitvoering" bespreekt het maken van karakterpoppen. - „Poppen in patroon" gaat dieper op de technieken en mogelijkheden van het maken van poppen met zelfhardende klei ia - „Poppen in klederdracht" o.a poppen in originele kostuums van rond het IJsselmeer. Olga is regelmatig te zien in het televisie programma „Studio Vrij", waarin zij haar laatste ontwikkelingen komt tonen en tal van tips geeft. In het kader „HoUand- Amerika 200", is zij met een aantal andere Nederlandse kunstenaars naar Amerika geweest Bij het nieuwste boek van het echtpaar Van der Most, „Poppen in historisch kostuum", werden zij geïnspireerd door onze rijke vaderlandse historie; 12 nieuwe poppen van zelftiardende klei met schitte rende kostuums uit allerlei perioden. Dit mooi uitgevoerde boek met tal van foto's (grotendeels in kleur) en tekeningen geeft komplete aanwijzingen en patronen voor het maken van deze kostuums; van het strenge Spaanse ruiterkostuum uit 1530 en het wufte Rubenskostuum uit 1630 tot en met de nostalgische jurkjes van Laura Ashley en de extravagante discomode van nu. Een stukje geschiede nis over de gewoonte en gebruiken uit vroeger tijden wordt de lezer daarbij niet onthouden. In dit boek beschrijven de auteurs een, door hen ontwikkelde, nieuwe techniek namelijk poppen met een draadskelet waardoor de poppen, zonder enige steun, kunnen staan of in een bepaalde houding kunnen worden neergezet Huisvlijthuis „v. d. Kamp", de handen- arbeidzaak waar het door Cantecleer uit gegeven nieuwe boek van het echtpaar Van der Most wordt geïntroduceerd is gevestigd in de Ring te Sommelsdijk. In tegenstelling tot wat men zou ver wachten in zo'n klein dorpje heeft dit winkeltje een grote verscheidenheid aan handenarbeidmateriaal; van kraaltjes tot spinnewielen, van boetseren tot hout- snijden, van figuurzaagmateriaal tot kunst schildersmateriaal, van spulletjes voor het kantklossen tot spulletjes voor het poppen maken en nog veel meer. Voor degenen met wat meer vrije tijd zeker de moeite waard om eens doorheen te lopen. Zaterdag 14 mei a.s. zijn er van 's morgens 10 tot 's avonds 10 allerlei aktiviteiten in de dorpen Sommelsdijk en Middelharnis (beiden vallende onder de gemeente Middelharnis) zoals: Geranium- markt met o.a. demonstratie schaapsche- ren, hoefbeslage.a., Gratis toegang tot het Streekmuseum, Rondvaart oude beurt- schepen. Poppentheater, Demonstratie Drumband, Volksspelen, Vuurwerk Olga van der Most zal zaterdag 14 mei a.s. van 9.30 uur tot 14.30 uur bij Huisvlijthuis „v. d. Kamp" aanwezig zijn om te laten zien hoe je poppen kunt maken m.b.v. DARWI-klei en om haar nieuwe boek „Poppen in historisch kostuum" te signeren. Woensdag 23 maart is de eerste hebben, gebruik maken van de adviezen paal geslagen voor de nieuwe sport- van Sportfondsen-Nederland N.V. hal in Dirksland. De sporthal wordt De sporthal krijgt de afmetingen 42 x 22 gebouwd aan de Hondsgalgeweg x 7 met de mogelijkheid de hal dm. v. een naast het bestaande zwembad. Met scheidingswand te verdelen in een 1/3 en het slaan van de eerste paal is het ^^"2/3 gedeelte. .p In de sporthal komt uiteraard een ruime plan, realiseren van een multifunk- voorziening voor gymnastiek. tionele sport-voorziening, van ge- De indelingen van de velden zullen als meente Dirksland in de laatste fase volgt worden: gekomen. Zaalvoetbal1 baan Badminton5 banen Al tijdens de gemeenteraadsvergadering Basketbal1 baan van 21 mei 1981, werd er een raads- Volleybal3 banen commissie ad hoc gevormd met de taak te Zaalhockey1 baan onderzoeken welke sportvoorziening het Tennis1 baan meest wenselijk is voor Dirksland. De voor tafeltennis is er de ruimte voor 16 commissie kwam na een zorgvuldig on- tafels. derzoek tot de conclusie dat een multi- ftinktionele sporthal gebouwd aan het be- Bovendien bestaaterde mogelijkheid om staande zwembad „de Gooye" het meest ^"erlei andere festiviteiten zoals beurzen, wenselijk is en bovendien financieel haal- concerten enz. te organiseren. De tnbune Ij^gj. zal aan ongeveer 150 mensen plaats kun- In de raadsvergadering november 1981, "^n bieden. Met deze sporthal zullen de ging de gemeenteraad akkoord met de scholen van Dirksland eindelijk weer een voorstellen van de commissie ad hoc en 6°^^^ gyninastiekyoorziening tot hun be- werden direkt de nodige raadsbesluiten schikking hebben. Ook de sportvereniging genomen en een projectgroep opgericht "^"Jê^" '"^^f T aktiviteiten De projectgroep kreegde taak in opdracht ^[frder te ontplooien en bestaat er natuur van de gemeente de bouw van de sporthal ^en goede mogelijkheid om nieuwe te realiseren verenigingen op te richten. Het ligt in het De projectgroep heeft na het maken van voornemen dat de sporthal 1 oktober in een programma van eisen tenslotte bouw- gebruik zal worden genomen. De officiële bedrijf Vaessen uit Vught de opdracht openmg zal midden november plaats gegeven de sporthal te bouwen onder vinden. voorwaarden dat zoveel mogelijk de on- De tarieven zijn, behoudens goedkeuring deraannemers uit Dirksland of de direkte gemeente, vastgesteld op: omgeving moeten komea verenigingen uit de De sporthal zal straks één geheel vormen gemeente Dirksland. 45,— per uur met het zwembad. In het tussengedeelte verenigingen van buiten komt een centrale hal en een buffet Hoe- de gemeente55,per uur wel gemeente Dirksland wel de eigenaar Voor incidentele festiviteiten zullen de van de sporthal blijft, gaat de gehele tarieven nog nader worden bepaald, accomodatie geëxploiteerd worden door .,.,.- j Stichting Zwembad Dirksland. Stichting Voor inlichtingen over de verhuur en Zwembad Dirksland zal, evenals de com- andere zaken kunt u terecht inzwenibad missie ad hoc en de projectgroep gedaan "^e Gooye of telefomschOl877 -1664. Op woensdag 20 april 1983 is in Middel harnis een algemene ledenvergadering ge houden van de VVV. Eén van de agenda punten was het omzetten van de naam van de vereniging van VVV Midden-Flakkee in VVV Flakkee. Dit is mogelijk nu de middenstand en andere particulieren uit Oostflakkee en Dirksland aansluiting hebben gekregen bij de in Middelharnis begonnen VVV. De gemeentebesturen van Oostflakkee en Dirksland zullen de WV Flakkee financieel steunen. Om diensten te kunnen verlenen aan inwoners van Flakkee en aan vakantie gangers is een breed draagvlak onmisbaar. In zijn openingswoord sprak voorzitter L. Vroegindeweij de verwachting uit dat het ledenaantal van 138 nog zou kunnen uit- groeiea In het jaar dat de VW nu werkt hebben velen de weg naar het in het reisburo Buijsse aan het Zandpad te Middelharnis gevestigde kantoor gevondea Niet alleen toeristen die om een informatie vroegea De verkoop van VW-geschenkenbonnen b.v. loopt erg goed. De bon kan nu bij 46 middenstandsbedrijven besteed worden. De mogelijkheid om via het VVV-kantoor plaats te bespreken in theaters elders is een uitkomst gebleken. Niemand hoeft meer naar Rotterdam om daar na lang wachten te horen te krijgen dat de zaal is uitverkocht De VVV houdt zich ook bezig met het maken van evenementenlijstea Het is jammer dat er maar weinig verenigingen van de mogelijkheid gebruik maken om publiciteit voor hun activiteiten te krijgen. Zeker als bedacht wordt dat de evene- Alle bouwvakkers kunnen hun boekjes inleveren bij de P.V.-ers van S.F.B, te: MIDDELHARNIS- bij A. Thuns, Bea- trixlaan 24 op maandag 9 en dinsdag 10 mei van 7 tot 9 uur nam.; MELISSANT- bij J. P. Breea in „Me lishof' op dinsdag 10 en woensdag 11 mei van 7 tot 9 uur nam.; OOLTGENSPLAAT- bij C. v. d. Welle, Boomgaardpad 12 op vrijdag 6 mei van 7 tot 9 uur nam. en zaterdag 7 mei van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur nam.; DEN BOMMEL - bij Joh. van Dam, Prinsessenstraat 35, op dinsdag 10 mei van 7 tot 8 uur nam.; ACHTHUIZEN - bij W. Buijs, Bom- melsedijk74 op zaterdag 14 mei van 10 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur nam. en maandag 16 en dinsdag 17 mei van 7 tot 9 uur nam.; OUDE TONGE - bij J. Both, Emma- straat 37 op zaterdag 7 mei van 9 tot 11.30 uur voorra; NIEUWE TONGE - bij H. Hoogstrate, Kerkstraat 20 op maandag 9 en dinsdag 10 mei van 6 tot 9 uur naia; DIRKSLAND- bij J. v. d. Groef, Deur- loo 5 op vrijdag 13 mei van 7 tot 9 uur nam. en zaterdag 14 mei van 2 tot 5 uur nam.; OUDDORP- bij H. van Splunder, Die- pendorst 11 op maandag 9, dinsdag 10 woensdag 11 en vrijdag 13 mei van 7 tot 9 uur nam. en zaterdag 14 mei van 2 tot 4 uur nam.; GOEDEREEDE - in het Verenigings gebouw „Oostdam" op vrijdag 6 mei van 7 tot 9 uur nam.; STELLENDAM - bij P. L. Hoekman, W. de Jagerstraat 6 op maandag 9 en dinsdag 10 mei van 7 tot 9 uur nam. mentenlijsten ook naar de provinciale WV doorgezonden worden om er pro vinciaal bekendheid aan te kunnen geven en om als het om grotere evenementen gaat doorgezonden te worden naar de landelijke overkoepelende organisatie. Op deze manier kan het belang van de vereniging gediend zijn en wordt ook be reikt dat Flakkee bekendheid krijgt In 1983 wil de VW komen tot het maken van steunpunten in de gemeenten Dirks land en Oostflakkee. Voor verdere promo ting van het eiland zal een folder gemaakt worden. De lopende activiteiten worden bij dit alles natuurlijk niet vergeten en zullen verder uitgebouwd worden. De vernieuwde VW Flakkee blijft kan toor houden aan het adres Zandpad 54 te Middelharnis tel. 01870 - 4870); ook het sekretariaat blijft ongewijzigd Marktveld 6 te Sommelsdijk (tel. 01870 - 2322). NCRV's„U alleen. Uloven Wij" vanuit Dirl(sland Op zondag 12 juni a. s. zendt de NCRV- radio een aflevering uit van het religieuze muziekprogramma „U alleen, U loven wij", waarvoor de opnamen gemaakt wer den in de Ned. Hervormde Kerk te Dirks land. Deze vonden plaats op woensdag middag 4 mei jl. De resultaten daarvan zijn op 12 juni) te beluisteren van 810 tot 8.40 uur via Hilversum 2. Medewerking aan dit NCRV-radiopro- gramma verlenen: - het Interkerkelijk Jeugdkoor „Looft nu de Heer" uit Middelharnis o.l.v. Peter Wessels - Mieke Braakman, fluit - Philip Fey, hobo - Renee Bosch, gamba en cello - Marinus Verhage, clavecimbel. Het programma „U alleen, U loven wij" wordt geproduceerd door Philip Fey en Margriet van de Meent OUDDORP Uitslag P.V. „de Trekvogels" Uitslag Strombeek, los 8.40 uur, z. o. wind, deelname 517 duivea Comb. Kieviet 1, 2, 44, 47, 60, 98,104, 127; P. Mierop: 3, 7, 25, 39, 57, 64, 70, 74,81, 86,113,117,119,121,125; Joh. Grinwis: 4,1138, 52, 56, 71, 75, 80; A. Klija 5,49,76,110,118; T. v. d. Bofc 6, 8,14, 53, 58,90, 93,120; H. Grinwis: 9, 41, 46, 109, 114, 122; J. C. van Werk- hovea 10,16,18,22, 26, 28,33, 34,69, 97,108,112; L. Dorsmaa 12,20,21,30, 31, 85, 87,106,107; B. Dorsmaa 13; P. Moerkerke: 15, 42; Comb. Tijl: 17, 27, 37,40,43,48,124; Comb. S H: 19,92, 101, 126; C. Nonnemaa 23, 66, 68, 83, 84, 115; K. Meijer 24, 65, 72, 79, 99; Comb. Cees -I- Miep: 29, 5155, 67, 73, 89, 91, 129; Comb. K. enB.: 32, 36, 50, 54, 103; J. Kapteija 35, 45, 78, 82, 95, 116; A. Melissant 59; H. Kleija 61; A. Knape: 62; J. A. Willemse: 63, 88, 100, 128; G. van 't Geloof: 77, 111; C. M. Grinwis: 94,102,105,123; Comb. R en J.: 96. Het laatste concert in de serie van zes Muziekkamerconcerten seizoen 1982 - 1983 vindt plaats op D.V. zaterdag 14 mei a.s. in de Muziekkamer aan de Kool weg 11 te Ouddorp. Dan spelen Archie Arnold, blokfluit en Piet Westhoeve, or gel en clavecimbel. Het clavecimbel, wat deze avond bespeelt wordt, is vervaardigt door Matthijs Mijnders uit Stellendam. Het programma vermeldt Barokmuziek uit diverse landen en periodes. Van Fres- cobaldi een Canzona, twee Sonates van Telemann, terwijl de Engelse Barok ver tegenwoordigt is met werken van Par- cham en Topham, dit alles voor blokfluit en orgel/clavecimbel. Voor orgelsolo staan werken van o.a Zipoli en Telemann op het programma. Archie Arnold studeerde aan het Rotter dams Conservatorium hoofdvak blokfluit bij Lilian Lagaay en Thera de Clerck. In 1980 behaalde hij het Einddiploma Con servatorium voor blokfluit Hij speciali seerde zich in vooral oude blaasinstru menten, welke ook op deze avond bespeelt zullen wordea Archie Arnold is docent blokfluit aan de Muziekschool te Ro- ckanje. Het concert begint om 20.00 uur. Toe gang, inclusief programma en consumptie in de pauze is 7,50 (plaatsbespreken is gewenst tel. 01878 - 2764 of 2484). Op hemelvaartdag Zeehengelconcours in Ouddorp Op Hemelvaartdag, volgende week don derdag, wordt in Ouddorp het 17e Inter nationale Zeehengelconcours gehouden. De wedstrijd begint om elf uur, tevoren kan worden ingeschreven in café-rest „Meulblok", van 9 tot 10.00 uur a 6,— per persoon. De wedstrijd eindigt's mid dags om 2 uur. Deelnemers kunnen hun auto's parkeren op het parkeerterrein aan het Grevelingenmeer (nabij de Punt). Ter afsluiting van de verschillende herden- kingsplechtigheden en oranjefeestelijkheden wordt op zaterdagavond 7 mei as. een groot Oranjeconcert georganiseerd in de Ned. Herv. Dorpskerk van Oud-Beijeriand onder het motto „ORANJE-concertklanken uit de Dorpskerk". Aan dit concert waarin zang en orgel centraal zullen staan, wordt medewerking verleend door het in de Hoekse Waard zo bekende Chr. Mannenkoor „De Verenigde Zangers" uit Ba- rendrecht (Barendrechts Mannenkoor) o.l.v. Anne Posthumus. Het orgel zal bespeeld worden door Everhart Zwart „De Verenigde Zangers" Het Chr. Mannenkoor „De Verenigde Zangers" werd opgericht in 1937 en ging met 25 enthousiaste mannen van start o.l.v. dirigent Van Noort Nu, ruim 45 jaar later, is daar een koor uit voortgekomen van niet minder dan ruim 140 leden, één van de grootste mannenkoren van ons land. Er is heel veel verandert in de loop der jaren. Zo staat het koor inmiddels al weer zo'n 5 jaar o.l.v. Anne Posthumus. Arme Posthumus is een man met een rijke ervaring. Hij was tot voor kort dirigent van het Chr. Residentie Mannenkoor uit Den Haag. Daarnaast had hij de leiding over de Marinierskapel, De Limburgse Jagers en diverse andere korea Hij treedt ook regelmatig op als klank regisseur bij diverse plaatopnamen. Tot voor enkele weken was hij Majoor bij de Dienst Welzijnszorg van de Landmacht Landelijk geniet het koor hoe langer hoe meer bekendheid. Zo had zij de laatste tijd onder andere concerten in Monster, Leer dam, Zaandam, Ridderkerk en niet in de laatste plaats als één van de hoogte- puntea het Doelenjubileumconcert in no vember 1982. Samen met de Mariniers kapel, waarbij ruim 2.000 mensen aan wezig warea Ook in de Hoekse Waard trad het koor regelmatig op. Vermeldenswaardig hierbij is het Bevrijdingsconcert in mei 1981 in een overvolle Ned. Herv. KerkteHeinen- oord. Het repertoir bestaat voornamelijk uit geeestelijke muziek, waaronder ook di verse negro-spirituals. Naast klassieke werkea vinden ook een voudig in het gehoor liggende liederen een vaste plaats op de concertprogramma's. De veelzijdigheid zal ook tijdens het Oranjeconcert op 7 mei as. in de Dorps kerk van Oud-Beijerland zijn waar te nemen. Er is dan ook voor een boeiend en gevarieerd koorprogramma gekozen met liederen als: „Hee? Die onze Vadei", „Nearer my God to Thee", „My Lord what a morning" en het overbekende „The Lily of the Valley". Daarnaast worden ook verschillende va derlandse liederen vertolkt met o.a „Wilt heden nu treden". Tot het koorprogram ma behoort ook het lied „Voices of Peace" met tekst en muziek van Anne Post humus. Het stuk zal voor het eerst worden uitgevoerd. SINT ANNALAND Koninklijk zilver voor bakker Piet Gaakeer uit de Voorstr. Vorig jaar stopte Pieter Gaakeer uit Sint Annaland op 70-jarige leeftijd zijn bak- kersbedrijf aan de Voorstraat in Sint Anna land. Aan het in weer en wind bezorgen van brood en boodschappen (kruideniers waren), ook in de afgelegen polders, kwam een eind. Als blijk van waardering kwam burgemeester E. Baerends van Tholen hem vrijdag 29 april de ere-me- daille in zilver, behorende bij de Orde van Oranje Nassau opspeldea De burge meester was blij, dat de Oranjezon dit jaar ook voor de familie Gaakeer straalde. Hij herinnerde eraan dat bakker Gaakeer als zodanig niet minder dan 58 jaar werk zaam was. Telg uit een gezin van 13 kinderen moest hij in een moeilijke tijd alles van de grond af opbouwen. „De jongeren van vandaag kunnen zich niet voorstellen hoe dat toen ging. U moest 3,50 per week betalen om in het bakkers vak actief te zijn", vertelde burgemeester Baerends. Hij vond, dat Gaakeer de men sen in de volle zin van het woord service heeft verleend Aanvankelijk op de bak- fiets, later met de auto trok hij steeds de polders in. „U bent één van de mensen, die niet gauw op de voorgrond staan. Een maa die zijn plicht deed en voor de samenleving steeds op pad was. U be hoorde tot de werkers, die we niet missen kunnen", aldus burgemeester Baerends. Hij voegde eraan toe, dat Gaakeer alom bekend stond als een goede bakker. De uitreiking van de koninklijke onderschei ding vond plaats ten huize van de familie Gaakeer in de Voorstraat in Sint Anna land. De koorzang zal worden afgewisseld met twee solistea de tenor Gerrit v. d. Heiden en de bariton Joop Frickus. Kortora u zult kunnen luisteren naar een koor wat op een hoog muzikaal peil staat onder leiding van een bekwame dirigent Everhart Zwart De muzikale begeleiding zal in handen zijn van de organist Everhart Zwart, zoon van Willem Hendrik Zwart (organist van het beroemde „Hinsz"-orgel in de Boven kerk te Kampen) en kleinzoon van de overbekende Jan Zwart Deze talentvolle, jonge organist(25 jaar) ontving zijn eerste piano- en orgellessen van zijn vader. Gedurende zijn middel bare schoolopleiding ver\'olgde hij deze studie bij Feike Asma in Maassluis. Na een met goed gevolg afgelegd toelatings examen werd hij toegelaten als student aan het Conservatorium waar hij o.l.v. de Rotterdamse musicus André Verwoerd zich voorbereid op het eindexamen. In 1979 werd Everhard Zwart benoemd als organist van de Bergsingelkerk te Rot terdam, alwaar hij als vaste organist van o.a. samenzangavonden bekendheid ver wierf. Naast zijn werk als organist is hij ook aktief als koordirigent; koren in Rot terdam en Zwijridrecht staan onder zijn leiding. Tijdens het Oranjeconcert zal hij op het „Van Oeckelen/Pels"-orgel ook enkele goed in het gehoor liggende orgel solo's voor zijn rekening nemen, geheel afgestemd op het karakter van dit concert (o.a Variaties over „Merck toch hoe sterck"). Naast de liederen van het koor, zal hij ook de samenzang begeleiden. Voor deze samenzang is ruim plaats ge maakt op het programma, omdat het 't doel van de organisatiecommissie is, dat vele ouderen en jongeren aanwezig zijn en mee-musiceren in verbondenheid met God, Nederland en Oranje. Het concert wordt afgesloten met een orgelfantasie over het „Wilhelmus" ge volgd door het samen zingen van dit ons Volkslied De toegangsprijs voor deze speciale or gel- en zangavond is voor deze gelegen heid uitermate laag gehouden, nl. 3,-— Het programmaboekje is bij deze prijs inbegrepen. De aanvang is 20.00 uur en de kerk deuren gaan om 19.30 uur open. MELISSANT Opbrengst kollekte De kollekte tb.v. de Ned. Hart Stich ting heeft opgebracht 1.801,30 Allen, die hebben meegewerkt om tot dit resul taat te komen, heel hartelijk dank HERKINGEN Uitslag wedvlucht Strombeek dd 30 april 1983,297 duiven, los om 8.40 uur, zwak ke z.o. wind, afstand 91 km. C. Vreeswijk 1,2,11,13, 36,42,59,64, 69; Ph. Logmans: 3,9,10,12,28,33,37, 45,46,49,51, 52,61,63; J. den Boen 4, 20,26,31,32,35,53,54; C. Logmans: 5, 68; A. Molenaar 6,7,71J. Molenaar 8, 48,67; D. Kievit en Za: 14; L Kievit 15, 17,19, 38,47; H. Kamerling: 16,22, 34, 40,56,66,70,74; A. het Jonk: 18,30,41; A. Volaart 21,25,39,73; M. Huizen 23; H. Kievit 24, 27, 29, 58, 60, 62; C. Auperlee: 43, 44, 55, 57, 65; H. v. d Ochtend 50; Gebr. Volaart 72, 75. SINT ANNALAND Uienveiling van dinsdag 3 mei 1983 Uien, maat veertig/opwaarts. Klasse twee N.L.: 15,30 - 17,00. Uienprijs per honderd kilogram. Aanvoert- zestig ton. MET MELK MEER MANS Het Europees Parlement geeft de leden van zijn commissies in Brussel voortaan in plaats van een glaasje water een glaasje melk op vergaderingea Een poging om het melkoverschot kwijt te raken en de consument het goede voorbeeld te geven. Elke dag wordt er per commissie zo'n 12 liter melk geleverd. Aangezien er ver schillende commissies tegelijkertijd kun nen vergaderen, kan het voorkomen dat er dagelijks meer dan 60 liter melk ge consumeerd wordt Nu beginnen sommige leden van de landbouwcommissie van het Europees Pariement al warm te lopen om het wijn- overschot in de Gemeenschap ook op deze manier aan te pakkea... ?9

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 10