Bouwvakkers opgelet Brandweerkorps Ouddori vierde 35 jarig bestaan GESLOTEN Omloop van Menheersa snel gelopen van Goedereede, Havenhoofd en Oostdijk E. H. B. O.- examen te Sommelsdijk Werkbezoek Staatssecr. Ploeg uitgesteld 21 mei Nationale Chauffeurswedstrijd in Ouddorp Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Medewerking op Koninginnedag Li'S)-if^^ Jeugdsolistenconcours Landelijke Fietsdag 1983 Projekt Nangili-Ouddorp Jaarvergadering „Protestants Nederland" Uw huis verkopen TAMBOER Aangepaste Kerkdienst Donderdag 5 mei 55e Jaargang No. 5190 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELMARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Nu eens niet de snelsten, maar de laatsten die binnenkwamen. Zó snel als op deze Koninginnedag is de achtste editie van de jaarlijkse Omloop van Menheerse, een atletiek- en trimevenement georganiseerd door de volleybal vereniging Intermezzo, nog nooit gelopea De winnaar van vorig jaar, S. Blom uit Haamstede liet er ook nu geen gras over groeien, ging er als een haas vandoor om na 21.09 minuten als eerste bij de Olympiahal te finishen, een minuiut sneller dan vorig jaar. Sinds vorig jaar is ook de atletiekvereniging Flakkee bij de organisatie betrokken. Dit feit en waarschijnlijk ook het mooie weer lokten 69 deelnemers naar de start bij de Olympiahal om kwart over elf, een record aantal. Na 200 meter werd het deelnemersveld al uit elkaar gerukt en ontspon zich een strijd tussen Schouwen en Flakkee. Winnaar werd S. Blom uit Haamstede met 21.09 min,tweede C. Groen in 2130 min., derde K. Reinhoud uit Serooskerke met 21.54 min., en vierde de eerste volleyballer/atleet. Piet Dijkgraaf uit Sommelsdijk. Voor het eerst werd gebruik gemaakt van elektronische tijdwaarneming met behulp van een computer. De fmishapparatuur was op de kleedkamers van de sporthal geplaatst Het mooie weer trok ook een flink aantal prestatielopers naar de sporthal. 174 deelnemers gingen om kwart over twaalf van start, hun bijdrage leverend aan wat weer een geslaagd evenement genoemd mag worden. Evenals vorig jaar komt de plaatselijke vertegenwoordiger van de Bouw- en Houtbond F.N.V. in Goedereede om U in de gelegenheid te stellen, L[w vakantiebonnen in te leveren en wel op vrijdagavond 6 mei van 19.00 tot 21.00 uur in verenigingsgebouw „Oostdam" in Goedereede. Tot ziens Op zaterdag 7 mei wordt in het ver enigingsgebouw Melishof' te Melissant het jaarlijkse jeugdsolistenconcours ge- houdea Het belooft deze keer een bij zondere gebeurtenis te worden, omdat het de 20e keer is, dat het plaats vindt Een flink aantal deelnemers zal deze dag tonen, wat ze op het te bespelen instru ment presteren. Er is deze keer ook weer een grote verscheidenheid in instrumen ten en dat maakt het concours interessan ter. Er zijn ook weer prachtige prijzen te ver dienen, maar dan moeten er wel flink wat punten behaald worden. Johan van Broekhoven, die vorig jaar de wisselbeker won, zal wel proberen die te behouden. Voor de juryleden de heren Klip en Schenkel zal het geen eenvoudige taak zijn alle muzikale prestaties te beoordelea s Avonds om acht uur zullen ter gelegen heid van het jubileum oud-winnaars van het concours optreden o.a. Martin Mans, Marijke? van der Wekke-de Vos, Marjo Knöps en Paul Vermeeren, Alice Wag- ner-de Vlugt Elise Mierop, Anton Wol- fert Hugo Verweij en Piet Westhoeve. 't Zal bijzonder interessant zijn deze oud-deelnemers na zoveel jaren weer eens aan het werk te zien. Na dit optreden vindt de prijsuitreiking plaats. Het concours begint 's middags om half twee.s Morgens is er tussen 10 uur en 12 uur gelegenheid tot inspelen op orgel of piano. We hopen op een grote publieke belang stelling! PREDIKBEURTEN ZEELAND BRUINISSE - Oud Ger. Gem. maan dagavond 9 mei 19.30 uur ds. A. P. van der Meer van Kinderdijk. SINT MAARTENSDIJK Bouwvergunning voor Waterschap De gemeente Sint Philipsland heeft aan het Waterschap Tholen een bouwvergun ning afgegeven voor de bouw van een nieuw poldergemaal in de Oude Polder, waar het komt te staan naast de bestaande uitwateringssluis aan de Abr. Wisseweg. Het gemaal gaat dienen als vervanging van drie bestaande uitwateringssluizen. THOLEN Werkloosheid iets verminderd Het aantal werkloze mannen op Tholen en Sint Philipsland verminderde van 829 naar 781 en bij de vrouwen was dat van 234 naar 222. Het werkloosheidspercentage op Tholen en Sint Philipsland is nu bij mannen 20,5% en bij vrouwen 21,1%. STAVENISSE Aanbesteding Aannemer L. W. Rozemond was bij de aanbesteding voor een verbouwing en uitbreiding van de aula bij de begraafplaats aan de F. M. Boo gaardsweg te Sint Annaland de laagste inschrijver met een som van 47.500, De koelinstallatie wordt geleverd en ge plaatst door firma Van der Harst uit Tholen voor 10.500,— OOLTGENSPLAAT Postkantoor op 5 mei gesloten Op donderdag 5 mei bevrijdingsdag) is het postkantoor te Ooltgensplaat de ge hele dag gesloten. Er wordt wel een be stelling uitgevoerd en van 8 tot 9 uur is het kantoor geopend voor de postbushouders om hun correspondentie af te halen. Ook in Goeree: De WV-Ouddorp heeft dit jaar evenals vorig jaar weer een startpunt voor de 10e Landelijke Fietsdag op zaterdag 7 mei a s. Het hoofddoel van deze Landelijke Fiets dag is het in belangstelling brengen van de fiets als recreatiemiddel en het nevendoel isdm.v. een bestemming van een deel van de opbrengst recreatieve voorzieningen voor gehandicapten en te creëeren. Er is geen prestatie-element aan ver bonden, maar wel is het mogelijk om op de kontrolepost een rebus in te vullen, waar voor een groot aantal prijzen beschikbaar zijn gesteld. Alle deelnemers die op deze dag vóór 15.00 uur binnen zijn, maken kans op een prijs. De routebeschrijving, welke tevens als deelnamebewijs dient is verkrijgbaar op het VVV-kantoor te Ouddorp, Hofdijks weg 30a, vanaf hedea De kosten be dragen 3,per persooa Het landelijke vertreksein zal om 9.00 uur via de Tros op Hilversum II te horen zijn vanaf het ANWB-hoofdkantoor in Den Haag. Om de route in de Gemeente Goede reede te fietsen moet men starten vanaf het WV-kantoor, waar een vertrekstempel wordt afgegeven en waar men tevens bij aankomst de Landelijke Fietsdag-speld en jaarhanger ontvangt Meii kan starten van 9.00 - 13.00 uur, maar men dient wel vóór 17.00 uur op het VW-kantoor terug te zija De molens welke U vindt in de routebeschrijving zijn allen op deze dag te bezichtigea In het kader van het 100-jarig bestaan van de ANWB zal bij vertrek aan iedere deelnemer een attentie verstrekt worden. Tevens ontvangt U bij vertrek voor de Landelijke Fietsdag 1983 in het VVV- kantoor een folder voor de foto-wedstrijd „Hart voor je Hart", uitgeschreven door de Nederlandse Hartstichting alsmede gratis foldermateriaal en stickers welke verstrekt worden door de Nederlandse Hartstichting afd Ouddorp. Wees spor tief en stap allen op zaterdag 7 mei a.s. op de fiets en geniet van de mooie natuur in uw gemeente. Geen ongeval maar feest was het woens dagavond 27 april 1983 te Sommelsdijk bij de vereniging E. Pluribus-Unum. Voor de eerste maal in haar bestaan als E.H.B.O.-vereniging deden de cursisten examen. Aan de opleiding en het examen werkte respectievelijk mee dhr. Zoon, arts te Dirksland, dhr. v. d. Peppel, arts te Middelhamis, mevr. G. Brandt-Logmans en mevr. L. de Looze-Knops, beide kader- instructrice. De volgende personen zijn geslaagd: Mevr. Blok-Slinger, mevr Kievit mevr Ch. Nakchedie, mej. L. de Klerk, mej. N. Groenendijk, dhr. A. Knops, dhr. W. Drooger, mevr. L. Drooger, dhr. G. Roze mond, mej. T. Kieviet mevr. S. de Bonte, meyr S. de Bonte, mevr Hoogzand, mej. B. Groenendijk, dhr. J. ten Hage. OOSTFLAKKEE Gemeentekantoren op 5 mei gesloten De gemeente-secretarie, de kantoren van Sociale Zaken en de Technische Dienst te Ooltgensplaat zijn op donderdag 5 mei (bevrijdingsdag) gesloten. DIRKSLAND Gemeentesecretarie gesloten Op donderdag 5 mei (Bevrijdingsdag) is de gemeentesecretarie en de dienst ge meentewerken de gehele dag gesloten. Op D.V. zaterdag 7 mei hopen wij weer oud papier en lorren op te halen voor bovenstaand projekt Tevens kleding die u niet meer draagt of die te klein is ge worden, is welkom. Wilt u er wel even een kaartje aan doen „Kleding" of „lorren"? Alles wat u weer hebt voor de zending wilt u dat weer voor half negen aan de weg zetten, aan de kant waarlangs u het huis vuil neerzet? Wie ook weer mee wil helpen is die morgen weer van harte welkom „vele handen maken licht werk". Wij vertrek ken om half negen van de Duinkerkerweg 6 Opbrengst deze maand: Oud papier631, Giften177,95 Kleding en lorren190, Totaal998^ Oude .Stand14086,65 Nieuwe stand15085,60 Alle spaarders en ook degenen die mee geholpen hebben met ophalen, worden weer hartelijk dank gezegd voor hun mee- deleven met de zending. De zendingscommissie van Ouddorp Het werkbezoek dat Staatssecreta ris A. Ploeg van Landbouw mor gen, woensdag 4 mei aan Flakkee zou brengen is tot nader vast te stellen datum uitgesteld. De aaa wezigheid van dhr. Ploeg wordt woensdag gewenst in de Tweede Kamer Hij zou te gast geweest zijn van de Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling „Flakkee". Op het programma stond o.m. een be zoek aan de bedrijven van de gebr. van Alphen te Nieuwe Tonge en de gebr Kagchellandte Ooltgensplaat Op zaterdag 21 mei zal in Ouddorp, op het grote parkeerterrein aan het eind van de Oosterweg de Nationale chauffeurswedstrijd 1983 worden ge houden. De organisatie van dit evene ment dat alom uit het land grote belangstelling zal trekken berust bij de chauffeursvereniging „Flakkee" die daarmee een extra cachet geeft aan de viering van haar 20-jarig jubi leum. De vrijdagavond daarvoor wordt een amusementsprogramma geboden, in een grote feesttent op het wedstrijdterreia Vader Abraham komt er met zijn show, voorts is er een Belgisch orkest genodigd en zal het zangduo Frank en Mirella zingen. Vrijdagmiddag hopen bovengenoemden op te treden van half 4 tot half 5 voor de minder validen en 65 plussers van Goeree Overflakkee. Belangstellenden kunnen gratis entree- kaarten aanvragen bij dhr P. v. d. Gijze,' Vingerling49, Middelhamis, tel. 01870- 1885. De belangstellender!, voor wie evt vervoer kan worden geregeld zullen die middag om half 3 door de chauffeurs vereniging met koffie en gebak worden ontvangen. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 OUDDORP- woensdagavond 7.30 uur ds. W. Hage van Kruiningea MELIS SANT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Koster van Klaaswaal NIEUWE TONGE - Heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. J. van Eckeveld van Zeist OUDE TONGE- donderdagavond7.30 uur ds. H. Ligtenberg. STAD AAN 'T HARINGVLIET- He den (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. W. Verweij van Ridderkerk. OOLTGENSPLAAT- donderdagavond 7.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven. OOLTGENSPLAAT „Burgemeester W. M. van der Harst" Tamboer en Trompetterkorps Onder de verwarmende stralen van het „Oranjezoimetje" zijn op 30 april, ook alhier diverse feestelijke activiteiten geor ganiseerd en gehouden, waarbij genoemd muziekkorps luister bij zette voor oog en oor. Door de medewerking, in welke vorm dan ook, door jong en oud, is het 'n zeer geslaagde dag geworden. Ook in het bij zonder de goede samenwerking met het aktieve kader van het Oranjevereniging- bestuur, de Voetbalvereniging, de Plaat selijke Middenstand e. a zijn ons van groot nut geweest Met u allen is 30 april een fijne dag geweest Hartelijk dank voor alles. Tijdens de verloting zijn op de volgende nummers prijzen gevallen: Respectieve lijk: Nr. 0351 (Ie prijs); Nr. 0122; Nr 0202; Nr. 0128; Nr 1491; Nr 0650; Nr 1023; Nr. 0453. Prijzen zijn e.v.t af te halen bij A. de Bonte, Brandewijnstraat 11, alhier, tel. 01873-2386. Ook voor inUchtingea Bevelvoerder J. van Koppen Koninklijk onderscheiden I Dej.l. vrijdagavond gehouden Jaar vergadering van de Ouddorpse brand weer is een waar evenement geworden waarop zelfs Koninklijk Zilver heeft gestraald! Het werd meegebracht door burgemeester van Velzen die samen met Weth. Visser en gem. sec retaris Vogelaar de vergadering en jubileumavond bijwoonde. De Zil veren Ere-medaille werd uitgereikt aan bevelvoerder J. van Koppen Czn, die na een voorbeeldige staat van dienst sinds de oprichting in 1948 eind dit jaar om leeftijdsredenen ont slag zal moeten nemen.... 28 februari 1948 is de datum waarop de bluseenheid Ouddorp formeel gestalte kreeg.'Stimulator daarvan was de toea malig burgemeester J. A. Kleijnenbergdie getuige zijnd van een blusaktie van de plichtbrandweer samen met dhr C. v. d Bok de overtuiging was toegedaan dat het zó niet langer kon. De slangen die werden gebruikt waren lek als een vergiet en daarom met lappen omwondea Dhr. v. d Bok kreeg de burgemeester warm voor het idee van een vrijwillige brandweer; animo bleek er genoeg te zija...! Dhr V. d Bok was een van de leiders van de Jongelingsvereniging en uit dat ver band werden de leden voor de brandweer gerecruteerd. Ze zouden kort daarna col lectief als lid van de Jongelingsvereniging worden geweerd omdat ze hun mede werking hadden verleend aan het houden van een bazar die voor de nieuwe brand weervereniging 1.750,opbracht zo als dhr. V. d. Bok zich herinnerde. Hij was een van hen die nadat burg. van Velzen dat had gedaan de brandweer gelukwenste en voor de toekomst alle goeds toedacht zij het ook dat dhr. van Velzen daarbij wat kanttekening moest plaatsea verband houdend met de bezuiniging die ook de Gemeente toe zal moeten passen. Hij deelde daarom mee dat de bezetting van de Ouddorpse ploeg zal worden af geslankt niet d.m. V. ontslagen maar door een natuurlijk verloop. De huidige be zetting is te groot wat thans temeer geldt omdat elk van de leden i.v.m. het in te voeren stil alarm van een kostbare „pie per" zal moeten worden voorziea Waa neer leden afvloeien zullen hun plaatsen niet door nieuwe leden worden aangevuld. Overigens zal men er van Gemeentewege zeker rekening mee houden dat Ouddorp twee wagens moet bemannen en dat het een uitgestiekt werkgebied met veel re creatieterreinen heeft Illustratief is dan ook dat Ouddorps brandweer vorig 25 maal uitrukte, de ploeg van Goedereede 5 en pok de Stellendamse ploeg 5 keen De Ouddorpse ploeg kreeg dan ook 's burge meesters waardering voor haar paraatheid die in de praktijk en op wedstrijden steeds wordt verbeterd Ook thans kon de burge meester weer een aantal diploma's „tech- Tijdens de jaarvergadering van de Ver eniging „Protestants Nederiand", welke T>.V. zal worden gehouden zaterdag 14 mei a. s. in één der gemeenschapszalen van „de Driestar" aan de Ronsseweg557 te Gouda, hoopt ds. W. Dekker, Her vormd predikant te Rotterdam-Delfsha- ven, te spreken over het onderwerp,, Zien wij nog Engelen om ons heen?" {Ow&x és praktische beleving van het bestaan van God in onze tijd). Deze bijeenkomst onder leiding van ds. J. Kraima, voorzitter van het hoofdbe stuur van de vereniging, begint om 14.30 uur (half drie nam.) en is voor belang stellenden vrij toegankelijk. De plaats van samenkomst— „DeDrie- stai^' ligt enkele minuten gaans vanaf station Gouda. SOMMELSDIJK Zondag 15 mei a. s. is er in de kerk van de Hervormde,,Exodus" Gemeente eenaaa gepaste kerkdienst waarin gehoorgestoor den en horenden met elkaar de dienst zullen beleven. Dhr. H. A. Landman uit Rotterdam zal deze dienst leidea U wordt allen hartelijk uitgenodigd deze dienst bij te wonea Aanvang kerkdienst 10 uur. Plaats: Dorpsweg 97, Sommelsdijk. Bevelvoerder J. van Koppen, onderscheiden met Koninklijk Zilver. nische hulpverlening" uitreiken aan P. Breur, W. C. Grinwis, J. J. Moerkerke en C. S. van Poortvliet Een insigne voor het 10-jarig lidmaatschap ging naar de heren T. Akershoek, T. Bezuijen en J. C. van Koppen; voor twintig jaar trouwe dienst werd dhr D. Flikweert onderscheiden. Voor 35 jaar dhr J. van Koppen L.zn. (commandant van de brandweer Goede reede) en tenslotte voor een evenlange staat van dienst dhr. J. van Koppen Czn., bevelvoerder van de Ouddorpse ploeg. Met hem had de burgemeester evenwel een ander appeltje te schillen....! Voor hem was er Koninklijk Zilver....! Vanaf de oprichting was dhr van Kop pen onafgebroken lid geweest en dhr van Velzen waardeerde het zeer in hem niet op het laagste trapje te zijn blijven staan maar zijn kennis- en daarmee zijn plaats te hebben verhoogd. In mei 1966 werd dhr van Koppen brandmeester Ic klasse, in april 1970 adjunct hoofdbrandmeester, na vanaf 1 mei 1966 te zijn belast met het bevelvoerderschap van de Ouddorpse ploeg. Met waardering stelde dhr van Velzen Vast hoezeer dhr van Koppen erin is geslaagd de manschappen steeds te mo tiveren waardoor het bereikte hogere plan kon worden bestendigd „We zijn als gemeente dan ook trots op u....!" zo ver zekerde burgemeester van Velzen het korps en zijn bevelvoerder Dhr van Koppen sprak een hartelijk dankwoord uit voor de verkregen onder scheiding. Hij erkende daarin het werk zeker niet alleen te hebben gedaaa eigea lijk zou de Onderscheiding in 25 stukjes geknipt moeten kunnen worden" waar mee hij bedoelde te zeggen dat elk van de manschappen er een stukje van heeft verdiend. Gelukwensen werden vervolgens uit gesproken door de commandant J. van Koppen L.za, de oud-bevelvoerderC. v. d Bok terwijl oud-burgemeester Kleijnea burg korps en bevelvoerder een telefo nische gelukwens deed toekomen. zijn WIJ J Autobedrijf A. J. V. Rumpt Autobedrijf Ramoco b.v. Stad aan 't Haringvliet Open dag en tentoonstelling van Fotoclub „de Rarekiek" Zaterdag 7 mei is een drukke dag voor Fotoclub „De Rarekiek". Om 11.30 uur wordt in „de Samaritaan" te Sommels dijk een tentoonstelling geopend van foto werk van de clubleden, 's Middags is er in het clubgebouw. Kerkstraat 7 te Som melsdijk weer een open dag. Voor be langstellenden zal dan enkele malen een diaserie gedraaid worden, die „Flakkee" als onderwerp heeft Vorig jaar september was de eerste open dag, toen in het kader van het 25-jarig bestaan van de club. Er werd toen foto werk getoond van en door de leden. Door de behooriijke belangstelling toen is besloten dit wat vaker te doen. Daar de club enige enthousiaste diamakers telt die ook op Flakkee menig plaatje schieten, is besloten dit keer dia's te vertonen met Flakkee als onderwerp. De presentaties zijn om 13.30, 14,45 en 16.00 uur Be langstellenden zijn van harte welkom. a B a E3 q o a C3 I 4- w

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1