Kees Kievit winnaar jeugdprijs Onderling Solisten Concours „Sempre Crescendo" Ramoco b.v. Wie weet naam voor dagverblijf? Gem. secr. Vetter schaart zich in de rij van oud gedienden Bloemen zijn onderweg Renault- show 6 en 7 mei Ouddorp i,s> -45r Middelhamis - Sommelsdijk: Uw huis verkopen TAMBOER Oostflakkee: I I Borstvoeding Natuurlijk Renault-dealer 55e Jaargang No. 5188 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Mooi resultaat PTT-brandweer Verkoop zendingskrans J. Soeteman schaakkampioen te Ouddorp OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Vereniging „de Christenvrouw" afd. Middelhamis-Sommelsdijk Extra kerkdiensten Ger. Gem. Nader bericht volgt Ook 's raads waardering Dankwoord Nog reeks gelukwensen Dankwoord DINSDAG 26 APRIL 1983 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. ro. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Zaterdag j.l. werd in „de Notenkraker" alweer het derde Onderling Solisten Con cours van de Kon. fanfare „Sempre Cres cendo" gehoudea Vanaf's middags half twee tot's avonds half zes werd door de diverse solisten gemusiceerd en beoordeelden de jury leden, de heren Willem Vernooys en Jaap Jongejan, de ongeveer 25 deelnemers op hun muzikale kunnen. De deelnemers werden op werkelijk voor treffelijke wijze begeleid door de con courspianiste, mevr. L. Stokman-de Graaf, die de diverse pianopartijen voor haar rekening had genomen. Sempre's Onderling Solisten Concours werd drie jaar geleden voor het eerst gehouden, met de bedoeling om de jeugd leden te stimuleren in hun muzikale hobby. Destijds werd dan ook,een wisseltrofee beschikbaar gesteld door de nestor van Sempre, Gerrit van Lente, speciaal be doeld voor de beste jeugd-prestatie. Deze wisseltrofee werd eerder door Martin Schellevis (1981) en Ron Braber (1982) gewonnen. Dit jaar kreeg Kees(je) Kievit de fel begeerde beker uit handen van Gerrit van Lente, alsmede een bijbehorende beker, welke mag worden behouden. Deze laat ste beker werd beschikbaar gesteld door de Sempre Ontspaimings Kommissie SOK) en werd overhandigd door Pim van Lint. Met het werk „The Return" van Hart- mann behaalde Kees Kievit dus het hoog- Zaterdag 23 april j.l. werden de pro vinciale brandweerwedstrijden klasse II zonder perslucht in Woerden gehouden. De bedrijfsbrandweer van de PTT Mid delhamis behaalde hier een Ie prijs. Het totaal aantal punten bedroeg 47054. Per verrichte handeling een waardering van 8,51. De 2e plaats was voor Zuid Beyerland 440'/2 punt; 3 e werd het korps van Brielle met 433 puntea Door dit resultaat van de PTT is de ploeg gerechtigd om deel te nemen aan de ge westelijke selectie wedstrijden te Venray op zaterdag 4 juni a.s. OOLTGENSPLAAT Wij herinneren u nog even aan de ver koop van gemaakte en gekregen goederen opD.V. woensdag 27 april (dus morgen), te houden door de Zendingskrans Mar tha" van de Geref. Gemeente in het Verenigingsgebouw ,,Elthato". De ope ningstijden zijn van 14.30 tot 17.00 uuren van 19.00 tot 21.00 uur. Er is weer veel keus en de opbrengst is geheel ten bate van de zending. Gaat zelf een kijkje nemen, u bent van harte welkom. Nu de bouw van het dagverblijf voor jongeren aan de Steeneweg te Middelhamis volgens schema ver loopt wil de opdrachtgever, de Stichting dagverblijven Goeree Overfakkee ook aan de naamgeving voor het gebouw gaan denken. De Stichting zou het op prijs stellen wanneer daartoe uit de bevolking suggesties zouden worden gedaan. Onze lezers worden daarom op geroepen een of meerdere namen te bedenken die tekenend zijn voor de doelstelling van de Stichting, over dag een thuis te zijn voor met name geestelijk gehandicapte jongeren. Suggesties kunnen worden gezon den aan de secretaris van de Stich ting, dhr. Veldhuis, Berkenlaan 4, 3241 BC Middelhamis, tel. 4518 of 2947. J.l. vrijdagmiddag heeft men stil gestaan bij het bereiken van het hoogste punt in de bouw. De aan nemer ligt enkele weken voorop het schema. Er wordt naar gestreefd het dagverblijf per 1 oktober te openen. Inmiddels is het hoofd van het dagverblijf dhr. P. van Wensen benoemd. Hij treedt per 1 juli a. s. in functie. Dhr. van Wensen is mo menteel onderwijzer aan de Eleos- school te Sommelsdijk. ste aantal punten in.de jeugdafdeling, nl. 108 punten met lof der jury. De volledige uitslag in de jeugd-afdeling was: Filip den Eerzamen, 3e jeugd, 88 pnt, 2e pr.; Alexander Barendse, 3e jeugd, 98 pnt, Ie pr.; Mark v. d. Boogert, 2ejeugd, 89 pnt, 2e pr.; Joost van Welsenis, 2e jeugd, 90'/2 pnt, 2e pr.; Francois Wisse, 2e jeug4 89 pnt, 2e pr.; Peter Barendse, 1 e jeugd, 97'/2 pnt; 1 e pr.; Jürgen Aarden, 1 e jeugd, 87^2 pnt, 2e pr.; Kees Kievit, 1 e jeugd, 108 pnt; Ie pr. met lof; Kees Jacobs, Ie jeugd, 96 pnt; Ie pr.; Inge Couwenberg, Ie jeugd, 96 pnt, Ie pr.; MarliesvanLente,uitm.jeugd,99 pnt, Ie pr.; Wilco Grootenboer, uitm. jeugd, 97'/2 pnt, 1 e pr.; Martin Schellevis, uitm. jeugd, 991/2 pnt, lepr. Naast de jeugd waren er ook nog senior leden, die deelnamen aan dit Solisten Concours. De uitslag bij deze wat meer ervaren muzikanten was als volgt Inge Couwenberg en Leen van Lente, 1 e afdeling, 99'/2 pnt, 2e prijs; Kees Kievit Will Driesse, Martin Schellevis en Pim van Lint, Ie afdeling, 97 pnt, Ie prijs; Richard van Lente en Jan van Lente, uit muntend, 96 pnt, 1 e prijs; Wim van Lente en Wilco Buskop, ere afd., lOOYi pnt, Ie prijs; Cor Simonse, ere afd., 97 pnt, Ie prijs; Leen van Lente, Wim van Lente en Pim Schrijver, ere afd., 102 pnt, Ie prijs; Ron Braber en Wil van Vliet ere afd, 10854 pnt; 1 e prijs met lof; Pim Schrijver, superieure afd., 98'/2 pnt, Ie prijs; Arie Noordijk, superieure afd., 111 pnt, Ie prijs met lol; Ron Braber, superieure afd., 104'/2 pnt, Ie prijs. De presentatie en het concourssekreta- riaat was in handen van Eveline van Lint van Kassei. In de rij van oud gedienden die de gemeente Oostflakkee rijk is-, een oud burgemeester, een oud dir. Ge meentewerken en een oud gemeente ontvanger-, heeft zich nu ook dhr. J. L. Vetter als oud gemeentesecretaris geschaard. Vrijdagavond werd af scheid genomen van dhr. Vetter die een jaar vervroegd de ambtelijke dienst verlaat Niet omdat het hem aan arbeidsvreugd zou hebben ont broken maar aan zijn besluit ligt een „medische vingerwijzing" ten grond slag. Zinspelend op de naam van de burgemeester, C. de Vos (een echt Plaatse naam) grapte dhr. Vetter dat er heel wat Corren de Vos zijn maar dat er in heel bestuurlijk Zuid Hol land maar één Jan Vetter is waarom het geboden is op die ene heel zuinig te zijn....! Meerdere sprekers maak ten dhr. Vetter duidelijk dat hij ter secretarie metterdaad gemist zal wor den; wederkerig verklaarde dhr. Vet ter eenzelfde verwachting te hebben; ook hij zal zijn werk en medewerkers missen.... Desniettemin had dhr. Vetter gemeend het besluit te moeten nemen eenjaar van de VUT regeling gebmik te makea Vorig jaar werd hij „monitor-patient" wat hem gebood verder van grote inspanningen af te zien. „Ik hoop nu in de gelegenheid te komen om to.v. mijn vrouw, mijn kin deren en m' n heerlijke kleinkinderen nog veel goed te kunnen maken en ik bied me graag aan om „met behoud van m'n uit kering voor hen nog enig onbetaald over- Voor de eerste maal in de geschiedenis van het bestaan van de dam- en schaak vereniging „Ontspanning" te Ouddorp werd de heer J. Soeteman schaakkam pioen seizoen 1982 - 1983. Na jaren in de top te hebben mee gedraaid vele malen tweede en derde wist hij dit seizoen de titel in de wacht te slepen. Met nog één ronde te spelen tegen de heer Draper en een afgebroken partij tegen dezelfde speler moest 1 punt worden behaald. De afgebroken partij stond de heer Soeteman verloren, zodat hij de nog te spelen moest winnea De heren J. Grinwis, M. Breen en K. v. d. Wende hadden elk 10 punten en waren uitgespeeld. De heer Soeteman had op dat moment 9'/2 punt Met zwart trok de heer Soeteman tegen Draper ten strijde. Een fel aanvallende Draper kreeg enig voordeel doordat hij de heer Soeteman een dubbelpion wist te bezorgea Het voordeel ebde weg en de heer Soeteman wist langzamerhand het initiatief tot zich te trekken. Twee sterke pionnen in het centrum rukten op. Laat in de avond werd ook deze partij afgebroken, doch de heer Draper had een verkeerde Koningszet gedaan. Hierdoor kon de heer Soeteman de kwaliteit winnen. Deze par tij werd hedenavond uitgespeeld. Na en kele zetten gaf de heer Draper zich ge wonnen. Hiermede werd de heer Soete man schaakkampioen. De eerste afgebro ken partij werd ook nog uitgespeeld. Hoe wel deze voor de heer Soeteman verloren ging speelde dit geen rol meer. De titel was behaald en dat was het belangrijkste. De heer Soeteman had de titel al eerder kunnen veroveren, indien hij niet onnodig had verloren tegen de heren Breen en Grinwis en een gewonnen partij (twee pionnen voor) tegen de heer van Doom in remise zag eindigen. Bij de dammers werd de heer KI. Tanis kampioen. Nadat de heer Visbeen enkele jaren in successie het kampioenschap wist te prolongeren, moest hij dit jaar de titel afstaan aan de heer Tanis. Laatstgenoem de is overigens al eerder damkampioen geweest De heer Visbeen eindigde als tweede. Ea B ca C3 i\<o a a a Op D.V. donderdag 28 april houdt de vereniging ,,de Christenvrouw'", afdeling Middelharnis-Sommelsdijk haar vergade ring in „de Hoeksteen", Ring 13 te Mid delhamis. Spreker op deze avond is ds. J. Pronk uit Rijsoord, die zal spreken over: „(Jeugd)- ciiiufnuülL'it' Aanvang 19.45 uur. Belangstellenden /ijn hartelijk welkom HERKINGEN Aktie t.b.v. het onderhoudsfonds van de Ned. Herv. Kerk: Wegens de grote belangstelling( waar we geweldig blij mee zijn) waren we zaterdag j.l. al snel door de voorraad heen. We willen nog deze week graag in die straten langs komea waar we niet geweest zijn. U kunt ons verwachten en nogmaals hartelijk aanbevolea OUDDORP- woensdagavond 7.30 uur ds. M. Golverdingen van 's Gravea MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk van Middelburg-Z. (voorbereiding H.A.) MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag) wordt weer oud pa pier opgehaald Wik u het s.v.p. goed gebundeld gereed zetten? Op dinsdag 3 mei zal de tweede avond van de moedergroep van de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk plaats vinden. Het onderwerp voor deze avond zal zijn: Rond het kraambed. Hoe en wanneer wordt de baby voor het eerst aangelegd. Hoe vaak moet de baby gevoed worden enz. Ook wordt er gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen bij eventuele proble men. Op deze avond zal er ook een dia serie vertoond worden. ledere aanstaande of zogende moeder die belangstelling heeft kan zich opgeven bij Lianne Steenhof, tel. 01878- 2511. De avond begint om 8 uur. werk te verrichten" gaf dhr. Vetter te kennen. Hij bracht Gode dank voor de ontvangen gezondheid en de lust het werk zo lang te hebben mogen doea Ruim dertig jaar was hij Gemeentesecretaris (vanl februari 195 3) maar al vanaf 1953 is hij in de gemeentelijk ambtelijke dienst werkzaam geweest Te zijner ere werd vrijdagavond een bij zondere raadsvergadering gehouden waar in de raad gelegenheid kreeg zijn ge voelens jegens de scheidende secretaris tot uitdrukking te brengen. Daar alle frac ties werd daar graag gevolg aan gegeven, vooropgegaan door de raadsvoorz. burg. drs. C. M. de Vos die overigens het aml> telijk functioneren van dhr. Vetter niet langer dan elf maanden van nabij heeft meegemaakt voldoende toch om zijn „lo yale medewerking" te hebben ervaren en bij dhr. Vetter iets van twijfel over het genomen besluit te hebben geproefd Door dhr. de Vos werd dhr. Vetter ge tekend als de man met de langste staat van dienst van alle huidige medewerkers bij de gemeente Oostflakkee en diens rechts- voorgangers Ooltgensplaat, Den Bommel en Oude Tonge voor welke verdienste hem bij zijn 40-jarig jubileum de zilveren gemeentepenning was toegekend. Nu, na zelfs 48 dienstjaren vergeleek dhr. de Vos de scheidende secretaris met de laatste der Mohikanea! Terugbladerend in het gemeente-archief was dhr. de Vos ge bleken dat de eerste brief van dhr. Vetter van 2 november 1937 dateert houdende het verzoek hem ,,zo mogelijk" enige vergoeding toe te kennen in de vorm van schrijfloon voor werkzaamheden welke door hem ter secretarie werden verricht Het werd 112,50 per jaar en 37,50 voor overwerk. Het was het karig betaalde begin van een langdurige loopbaan voor de vervulling waarvan dhr. Vetter thans veel waardering oogstte. Drs. de Vos deed dat met grote instemming waarbij hij ook de veelheid van functies die door dhr. Vetter zijn bekleed niet onvermeld liet Spr. constateerde dat de scheidende sec retaris goed heeft voldaan aan de taak omschrijving in de Gemeentewet die zegt dat de Secretaris de raad, B en W, de burgemeester en de commissies in alles wat het hen opgedragen bestuur betreft behulpzaam zal zijn. Burg. de Vos meende dan ook vast te mogen stellen dat in de voorbije 48 jaar Oostflakkee en dhr. Vetter met elkaar zijn vergroeid en dat het voortaan gaan van een eigen weg ontkoppelingsverschijn selen met zich mee zal brengen, voor dhr. Vetter zowel als voor de Gemeente die veelvuldig gebruik heeft gemaakt van ook dhr. Vetters grote historische kennis van feiten en besluiten. Dhr. de Vos prees er dhr. Vetter om zich steeds uiterst be scheiden te hebben opgesteld maar niet te hebben geschroomd nu en dan ook de waarschuwende vinger te hebben op gestoken. ,,Ik zal die waarschuwende vin ger missen.!" verzekerde hem burg. de Vos, besluitend met een hartelijk dank woord voor het steeds verleende dienst betoon en de hartelijke wens dat het echtpaar Vetter een fijne tijd tegemoet zal gaan. Drs. de Vos kon namens het Ge meentebestuur de heer Vetter de Gouden Gemeentepenning overhandigen, een on derscheiding die slechts één keer eerder is toegekend. Ook de gemeenteraad liet een vrijwel eensluidende waardering horen over de man die hen tot vraagbaak was geweest; die weliswaar altijd links van de voorzitter had gezeten maar die niettemin rechts stemde zonder ooit van een politieke voor keur blijk te hebben gegevea De woorden waarmee de fractie voorzitters van hem afscheid namen waren soms diep persoon lijk getoonzet Te meer werden ze door dhr. Vetter op prijs gesteld, zo zou hij in zijn latere beantwoording laten blijken. Dhr. G. W. J. Poortvliet (PvdA) waar deerde dhr. Vetter als de man die altijd -, maar nooit opvallend aanwezig was ge- weesta en die steeds had geprobeerd de problemen die er waren te relativeren en zo mogelijk te vereenvoudigen. Na dhr. Vetter dank te hebben gezegd voor het luisterende oor dat hij steeds geboden had wanneer er tb.v. de juiste uitvoering van het raadslidmaatschap waren geweest be sloot dhr. Poortvliet het echtpaar Vetter een goede tijd met veel levensvreugde toe te wensen. Ook dhr. J. van Dam (SGP) sprak dhr. Vetter met veel waardering toe, zeker ook omdat hij de kunst had verstaan de men sen altijd opgewekt tegemoet te treden. Voor het secretariepersoneel liet dhr. van Dam gelden dat dhr. Vetter altijd naast-, maar niet boven hen heeft willen staan, wars van uiterlijk vertoon en met belang stelling voor de mens. Dhr. van Dam wist bij dhr. Vetter geen zelfverheffing-, maar eerder verootmoediging aanwezig. De meest opvallende eigenschap van dhr. Vetter was onopvallend te zijn, zo kenschetste hem dhr. O. de Goeij VVD). „Uw fluisterend gesproken inbreng in de raad werd hardop nagezegd door de voor zitter die dan om zijn scherpzinnigheid werd bewonderd", grapte dhr. de Goeij, dhr. Vetter waarderend om zijn „mens vriendelijke" aanpak en zijn steeds ge bleken eerlijkheid. „U kwam met de oor log, werd secretaris met de ramp maar we hopen dat u nu samen een echt goede tijd tegemoet gaat!" zo besloot dhr. de Goeij. Uit persoonlijke waarneming kon dhr. C. L. M. de Wit (CDA) vaststellen dat dhr. Vetter in de raad weliswaar een nood gedwongen zwijgend persoon was ge weest maar dat hij in de vergaderingen van B en W wel degelijk zijn inbreng had gehad; de verhouding in het College was er zelfs een van ongedwongenheid en van vriendschap geweest Dhr. de Wit waar deerde dhr. Vetter om zijn integriteit die hij steeds tegenover ieder had laten geldea Na hem en zijn echtgenote Gods zegen voor de toekomst te hebben toegewenst bood hij dhr. Vetter namens de raad een lamp aan. In zijn dankwoord liet dhr. Vetter zijn grote dank aan God praevaleren omdat Hij het is geweest die hem een langdurige gezondheid en de lust tot werken heeft gegeven. Toen hij vorig jaar problemen met het hart kreeg en „monitorpatiënt" werd rijpte de gedachte om vervroegd uit te treden: ,,het zou noch in het belang van mezelf, van de gemeente of van mijn gezin zijn geweest aan dat medisch signaal geen gehoor te geven" zo verwoordde dhr. Vetter zijn besluit Na zoveel gehoorde waardering sprak hij daarover zijn erkentelijkheid uit daarbij wel vaststellend dat het werk niet anders kon worden gedaan dan dank zij de in spanning van alle medewerkenden. „Als er niet juist wordt samengewerkt zijn de bedrijfsresultaten navenant!" zo was de stelregel van dhr. Vetter die hij steeds had gehanteerd. Terugziend op het begin van zijn ambtelijke loopbaan stelde hij meteen glimlach vast dat zijn aanstelling zelfs om „persoonlijke onmisbaarheid" was ge weest a raison van 400,per jaar. Nog goed stond het dhr. Vetter in het geheugen dat het Provinciaal bestuur die wedde te laag vond waarna de raad besloot er 401,van te maken. De samenvoeging van gemeenten was door dhr. Vetter als een soort ramp periode ervaren omdat er toen onwaar schijnlijk veel werk moest worden gedaan maar zoals in alle perioden had dhr. Vetter ook in die tijd niet anders dan 's raads eersten dienaar willen zija zoals Thor- becke dat in de Gemeentewet voorge schreven heeft Sprekend over zijn func tioneren in de raad verklaarde hij de dis cussies zeker te zullen missen maar met de overige oud-functionarissen in wier rij hij zich thans aansloot de activiteiten van de raad met belangstelling te zullen blijven volgen. „Laat dat een stimulans zijn om het beter te doen dan die oud functiona rissen, het belang van de gemeente Oost flakkee zal daarmee zijn gediend!" zo besloot dhr. Vetter waarna door burg. de Vos de officiële raadsvergadering werd besloten. Meerderen dienden zich vervolgens nog aan om dhr. en mevr. Vetter voor hun „volgende levensfase" de beste wensen mee te geven onder dankzegging voor de goede verhouding die er steeds was ge weest Dat deed dhr. K. Schroevers als wnd. gem. secretaris. „Als we zien welke eisen er aan opvolger zijn gesteld dan i hebben we u kennelijk altijd ondergewaar- deerd" stelde dhr. Schroevers was cy- i nisch vast dhr. Vetter namens velen van het personeel duidelijk makend zijn ver- trek te betreurea „50% vindt het eigenlijk wel tijd dat u weggaat 45% zou willen dat 1 Burg. drs. de Vos heeft dhr. Vetter juist de gouden gemeentepenning overhandigd u nog een jaartje aanbleef en 5% zal het worst wezen!" grapte dhr. Schroevers, dhr. Vetter.ten besluite toewensen dat hij nog vele jaren van een welverdiende rust zal mogen genieten. Namens het perso neel bood hij hem een enveloppe met inhoud aan. Oud burgemeester W. M. v. d. Harst bleef zeker niet achter toen het op het uiten van waardering aankwam, „temeei'' zei hij, „omdat wij enkele tientallen jaren samen de gemeente hebben bestuurd.!" Overigens begreep dhr. v. d. Harst dat die opstelling wat pedant zou klinken, „maar" zei hij:alles waarover wij het samen eens waren kwam op de agenda van B en W. Burgemeester en wethouders wikten en wogen, de raadsleden wrikten en bogen maar in feite veranderde er niet veel. Met veel genoegen kon dhr. v. d. Harst aan de jaren van goede samenwerking terug denken waaruit zelfs een vriendschaps band is overgebleven. Spr. bood dhr. Vetter een vriendschapsboek aan waarin 150 van zijn goede bekenden hun visie op de scheidende secretaris hebben neer geschreven. „Goede vriend, moge Gods zegen u rijkelijk bestralen en begeleiden gedurende nog vele gelukkige jaren" zo besloot dhr. v. d. Harst zijn afscheids woorden. Goerees' gemeentesecretaris dhr. A. J. Vogelaar volgde met een gelukwens na mens de secretarissenkring Goeree Over- flakkee en de Hoekse Waard. Spr. wenste zijn collega, wiens aller achting en waar dering hij overbracht samen met zijn echtgenote een Elim om te rusten toe. Hij bood namens de collega's dhr. Vetter een geschenkenbon en namens de gemeente Goedereede een vispakket aan. Vervol gens waren het nog gemeentebode Kik die een gelukwens van oud weth. de Vos voorlas, dhr. M. Heijkoop namens de afd. Goeree Overflakkee van de Ned. Bond van gem. ambtenaren, adjudant Ozinga en tenslotte burg. P. W. Hordijk die de scheidende secretaris hun welgemeende wensen toevoegden. Oud burgemeester Hordijk haalde in 't kort herinneringen op aan de rampdagen van 1953 toen zowel de burg. als de secretaris zich bijzondere inspanningen hadden getroost in de waarneming van de taak van de toen non-actieve gemeente raad. Dhr. Hordijk kon ervan getuigen dat de secretarisbenoeming van dhr. Vetter een juiste is geweest Sprekend over de opvolging van dhr. Vetter constateerde dhr. Hordijk dat weliswaar nieuwe be zems schoon plegen te vegen maar dat de oude bezems de gaatjes wetea Het was hem duidelijk geworden dat de gemeente heeft geprofiteerd van de kennis van zaken van dhr. Vetter en nu voor hem een nieuwe levensperiode aanbreekt wenste hij hem en zijn vrouw van harte toe aan die nieuwe periode een rijke inhoud te kunnen geven. Ten tweede malen was het dankwoord aan dhr. Vetter. Daarin o.a teruggaand aan de periode waarin de gemeente arm lastig was geweest en tot zgn. art 12 gemeente was gedaald verklaarde dhr. Vetter dat het stellig gemakkelijker is scriba van een art. 31 Gemeente-, dan secretaris van een art 12 gemeente te zija Dhr. Vetter vergat niet zijn echtgenote te danken voor de opoffering die ook zij zich heeft getroost om hem de gelegenheid te geven het secretarisschap goed te ver vullen. „Ik hoop het nog goed te kunnen maken" zei hij, doelend op de vele avon den waarin mevr. Vetter alleen is geweest „Met alle goede herinneringen voor ogen leg ik thans mijn functie neer!" zo besloot dhr. Vetter de avond en daarmee zijn lange, verdienstelijke loopbaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1