Mededeling In Holland staan veel zulke huizen... PAASVOORDEEL Bloemenhuis „Margriet" Brandweerwedstrijd „nieuwe stijl" in Den Bommel Twee Nieuwe Tongse scholieren naar wedstrijd in Caïro bij Bloemenhuis „MARGRIET' Substral bladglans q. Leuke paasmandjes q Branilje in Chin. Rest. „Rose Garden" Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Wonderroos van Jericho o j-q 2 Kaaps viooltjes voor 2,50 5*:|l/^ Twee zenders uit de lucht PAASWIJDING Groen van Prinsterersciiüol IVliddelliarnis Erwtensüepal(tie geslaagd Borstvoeding natuurlijk Baggeren In troebel water Verg. „Gehandicaptenzorg van de Ger. Gemeenten" Deze week: 55 e Jaargang DINSDAG 29 MAART 1983 No. 5181 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (0r870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS ƒ11,— PER KWARTAAL ADVERILNTIEPRUS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Uitgaande van de Regionale Brand weer Zuidelük Zuid-Holland is af gelopen zaterdag door een 11-tal corpsen afkomstig uit de Hoekse Waard, de Alblasserwaard, en Goe- ree Overflakkee, voor het eerst deel genomen aan een brandweerwedstryd die opgezet was met vuur en rook. De wedstrijden nieuwe stijl die dit jaar als proef gehouden zullen worden wijken behooriijk af ten opzichte van het nog bestaande systeem. De bezetting van een autospuit bestaat uit 6 man waarvan 5 man voorzien moe ten zijn van persluchtapparatuur, tevens dienen alle berichten per portofoon te geschieden. De bevelvoerder beschikt over een portofoon en de pompbediener. De communicatie is als volgt. Bevelvoer der geeft bericht door aan de pompbedien de inzake de brand, klein, middel of groot, enz. pompbediende geeft dit via de mobi lofoon door aan de regionale alarmcen trale. OOSTFLAKKEE De politie groep Oostflakkee is zaterdag in samenwerking met de PTT opsporings dienst opgetreden tegen een tweetal il legale radiozenders. Ze werden beiden uit de lucht gehaald, radio „Titanic" uit Oude Tonge en „Amanda" uit Ooltgens- plaat De apparatuur van beiden, resp. ter waarde van 1.000,— en 2.000,— werd in beslag genomen. Een ander facet binnen dit nieuwe sys teem is dat, als het aanvalsmateriaal in een aanvalsbak vanaf het voertuig wordt overgebracht naar het brandobject. Hiermee wordt bereikt een nog snellere inzet en een meer gericht efficiënter wer ken. De gehele dag was er veel belang stelling, aangezien dit de eerste wedstrijd in de Provincie Zuid Holland was. De uitslag was als volgt: 1. Dordrecht230,42 2. G.E.B223,29 3. Sliedrecht219,23 4. Zwijndrecht215,83 5. H. I. Ambacht214,87 6. Oude Tonge210,17 7. Langerak203,71 8. Ooltgensplaat203,53 9. Jonker en Stans202,50 10. Molenaarsgraaf/Brandwijk...l91,38 11Penn en Bauduin180,46 Het bestuur van het Chr. Flakkees Man nenkoor wil door middel van dit bericht aan iedereen bekend maken dat het man nenkoor vanaf 5 april a. s. IEDERE WEEK gaat repeteren. Tijd: dinsdagavond van 8.00- lO.OOuur, Plaats: LHNO-school Jul. van Stolberglaan Middelhamis Een groepje leerlingen van de Oranje Nassaasch&cl te Nieuwe Tonge heeft al eerder de krant gehaald door uit te blinken in kennis van de verkeersregels, maar Anton van der Velde en Jacob Jan Dogterom spannen tot dusver de kroon. Zaterdag eindigden ze als 's lands besten op de landelijke selectie-wedstrijd in Almère. Ze gaan in mei naar het Egyptische Caïro! De wedstrijd vond plaats in het Nationaal Veiligheids Centrum in Almère en bestond uit zowel een praktisch (per fiets) als een theoretisch gedeelte. Aan de wedstrijd werd deelgenomen door schoolteams die op de eerste plaats waren geëindigd tijdens plaatselijke en regionale voorselecties. Door als besten te eindigen gaan de Nieuwe Tongse scholieren naar Caïro om daar op 25 mei deel te nemen aan de Jeugdverkeerswedstrijden Coupe Scolaire. Er is ook een wedstrijd voor jeugdige bromfietsers tot deelname waarin twee jongens uit Wijk en Aalburg zich hebben geklasseerd. Er zal in Caïro door deelnemers uit twintig landen worden gekampt. Ook dan zal de wedstrijd bestaan uit een theoretisch en praktische verkeerstest en een behendigheidsproef. De jongens zullen worden vergezeld door enkele leden van het Hoofdbestuur van Veilig Verkeer Nederland en wellicht één van de vaders. Hoe ze het er ook af zullen brengen, ze hebben nu al een pracht prestatie geleverd!! Maandagmorgen zaten ze weer in de schoolbanken, vooraan Anton v. d. Velde, achter hem Jacob Jan Dogterom en staand de (jarige!) reserve Annette Bruggeman. De leerlingen van de Groen van Prinste- rerschool hopen op donderdag 31 maart samen met hun ouders en belangstellen den een paaswijding te houden in de Nederlandse Hervormde Kerk te Middel hamis. Deze samenkomst wordt uitge zonden via de kerktelefoons van de Her vormde Kerk en de Chr. Geref Kerk. In het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente wordt een kerkdienst gehou den, zodat de kerktelefoon van dit gebouw niet gekoppeld wordt aan die van de Her vormde Kerk Aanvang 19.00 uur; kerk open 18.30 uur. U bent van harte welkom. De erwtensoepaktie georganiseerd door de Kommissie Kerkorgel Samaritaan is een groot sukses geworden: er is bijna tienduizend liter erwtensoep verkocht De kommissie wil iedereen die meege werkt heeft aan het bereiden, het rond brengen, het verkopen en het nuttigen van de soep hartelijk bedankea Het nuttigen was trouwens een groot genoegen want de kwaliteit van de erwtensoep bleek erg goed. Een kompliment voor de keuken van „de Samaritaan!" Inmiddels kijkt de kommissie al verder naar de volgende aktie. Dat wordt een manifestatie in de Nederlands Hervormde Kerk te Middelhamis op D.V. 7 mei 1983, alwaar enige koren o.a. het Oud- dorpse koor „Met hart en stem" onder leiding van de heer P. Westhoeve en het koor uit Middelhamis „Christelijke Ora toriumvereniging" onder leiding van de heer R. Verhage) zullen konserteren. Instmmentale medewerking zal worden verleend door de trompettisten H. Kom en H. Mackloet Het belooft een grandioze avond te worden en de kommissie hoopt uiteraard op een grote opkomst en een stampvolle kerk. Veel vrouwen die in verwachting zijn willen hun baby graag borstvoeding gaan geven. Je zou denken dat dat de natuur lijkste zaak van de wereld is, maar het gebeurt vaak dat het niet allemaal meteen van een leien dakje gaat Als het niet snel lukt met de borstvoeding komt vaak de fles te voorschija Vroeger werd de kunst van het zelf voeden van moeder op dochter door gegeven. Maar die tijd is helaas voorbij. Bij wie kun je nu met je vragen terecht? Een groep enthousiaste moeders richtte in 1978 de „Vereniging Borstvoeding Na tuurlijk" op. Zij wilden helpen bij het oplossen van problemen die zich soms voordoen. Het werk binnen de vereniging wordt door vrijwilligers gedaaa Op verschillende manieren wordt voor zien in de behoefte aan informatie over borstvoeding. Moedergroepen Hier komen aanstaande en voedende moeders bij elkaar om over borstvoeding te praten. De avonden worden geleid door moeders die zelf hun kinderen gevoed hebben en een cursus bij de vereniging gevolgd hebben. Er zijn moedergroepen in heel Nederland. Ook in Ouddorp bestaat sinds december 1982 een moedergroep bij Lianne Steen- hof, tel. 01878-2511. Telefonische hulpdienst Je kunt even met iemand praten die je steunt bij twijfel en bemoedigt bij pro blemen. Folders De vereniging probeert door het ver spreiden van folders zoveel mogelijk ge- interesseerden, zowel moeders als wer kers in de gezondheidszorg, bewust te maken van de verschillende aspekten van borstvoeding. Bibliotheek Alle leden van de vereniging kunnen gebruik maken van de boeken en artikelen van de vereniging. Praatjes De vereniging geeft informatie aan art sen, verloskundigen, wijkverpleegkundi gen, kraamverzorgsters en ouders. De moedergroep in Ouddorp wordt ge houden op iedere eerste dinsdagavond van de maand, We beginnen weer op dinsdag avond 5 april om 8 uur. Onderwerp voor de eerste avond Waar om borstvoeding? Hierin komt het ver schil in samenstelling tussen borst- en kunstvoeding ter sprake. Hoe kan men zich op het geven van borstvoeding voor bereiden. Wilt U zich van te voren even tele fonisch opgeven? 01878 - 2511. Ingezonden: Voor de vierde keer in twee jaar loopt het Haringvlietwater (ons drinkwater) gevaar verontreinigd te worden door het storten van baggerspecie waarin zich zware meta len en chemische verbindingen bevinden die een groot gevaar vormen voor de volksgezondheid. De verontmste bevolking van ons eiland heeft reeds drie maal het ongewenste havenslib kunnen weren door via een massaal protest te voorkomen dat dit gevaarlijke materiaal wordt gebmikt voor respectievelijk: a) een kunstmatig eiland voor de kust van Middelhamis; b) de ophoging van het eiland Tiengemeten en c) het opvullen van de ca 35 m diepe put voot het havenhoofd van Middelhamis. Nu sluipt het gevaar vanuit het stroom opwaarts gelegen industriegebied naar ons toe. Geheel voorbijgaand aan de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne (van kracht sinds 1 mei 1982) en zonder de vereiste vergunning op grond van de Wet Verontreiniging Oppervlaktewater is het Industrie en Havenschap Moerdijk voomemens de vaargeul in het Hollans Diep uit te baggeren tot 9.40 m -NAP. Hierbij komt ca 415.000 m' baggerspecie vrij, wat ondermeer zal worden opge diept in de omgeving van het UNISER terrein. Het bedrijf dat er van „verdacht" wordt jarenlang illegaal voor de volksge zondheid uiterst gevaarlijke stoffen in het Hollands Diep geloosd te hebben. Helaas hebben deskundigen moeten vaststellen dat de bodem van het Hollands Diep onaanvaardbaar verontreinigd is. Het Havenschap wil de vrijkomende, baggerspecie storten ten oosten van Nu- mandorp bij de Schuringse haven. Een ieder kan zich voorstellen dat door het beroeren van de bodem de gevaarlijke verontreinigingen in het water terecht zul len komen, water dat van levensbelang is voor Goeree-Overflakkee en Midden Zeeland. Volgens het Havenschap is er geen tijd om de wettelijk voorgeschreven procedures ter bescherming van ons milieu te doorlopen, en Rijkswaterstaat heeft op grond van bijzondere omstandig heden ni. ekonomisch belang toestem ming verleend voor onderhoudswerkzaam heden van een veel kleinere omvang. Deze toestemming werd ondermeer ver leend op grond van bodemmonsters, die echter stroomopwaarts van UNISER genomen werden. Het werk dat thans binnen 60 dagen wordt opgedragen is veel omvangrijker en helaas is gezien de ligging van UNISER de bemonstering niet representatief voor de kwaliteit van deze baggerspecie. Het is van het grootste belang voor onze leef omgeving om protest aan te tekenen tegen de wijze waarop het Havenschap van Moerdijk de wet ter bescherming van ons milieu naast zich neerlegt en op onaan- vaarrdbare wijze omspringt met ons le venswater. ing. J. M. Kemner Langeweg 146 3241 KB Middelhamis tel. 3737 raadslid fractie Hoogzand MH MIDDELHARNIS Toen de werkster gistermorgen kwart voor 9 het Chia Restaurant „Rose Gar den" aan de Doetinchemsestraat binnen wilde gaan werd ze daarvan weerhouden door een dichte rook die het restaurant vulde. Ze sloeg direkt alarm waarop de brandweer in drie minuten reageerde. Met twee hogedrukstralen werd de smeu lende brand bedwongea Die was uit gebroken achter het afhaal-buffet, bij de electriciteitsleidingea De aanwezigheid van een brandwerend plafond heeft het verder uitslaan van de brand voorkomen. De brandschade is dan ook niet groot; maar kwalijker is de rookschade waarvan in de loop van de week alle sporen zullen moeten worden uitgewist MIDDELHARNIS Op D.V. zaterdag 2 april 1983 belegt bovengenoemde vereniging een informa tiemiddag in de kerk van de Ger. Ge meente te Middelhamis, Chr. de Vries- laan 40. Deze middag is bedoeld voor de gehandicapten, de ouders/verzorgers van lichamelijk en/of verstandelijk gehandi capte kinderen en ook voor andere belang stellenden om samen na te gaan op welke wijze in de regio Goeree Overflakkee afdelingsaktiviteiten gestalte kunnen ver- krijgea Ontvangst met koffie tussen 14.00 en 14.15 uur. Aanvangstijd van de vergade ring om 14.30 uur. In Holland staat niet zomaar één-, maar staan gelukkig nog heel wat van deze huizen waaruit de garderobe wordt gelucht wanneer het voorjaarsweer dat even toelaat We namen het kiekje in Herkingen waar de ongetwijfeld propere bewoonster van dit huis de kleding aan het bovenraam had gehangen. Ze zal dat overigens niet met een gerust hart hebben gedaan want elk ogenblik kon weer een nieuwe bui zich laten gelden en dan moest er snel opgetreden kunnen worden. Goede Vrijdagdiensten MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Rotterdamh C. (bev. ambtsdragers). STAD AAN 'T HARINGVLEIT- don derdagavond 7.30 uur ds. W. Hage van Kminingen. HERKINGEN - donderdagavond 7.00 uur ds. H. Ligtenberg. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 HERKINGEN Oud papier Morgen, woensdag wordt, vanaf 's avonds 6 uur weer oud papier opgehaald door- en ten bate van de Pr. Joh. Frisoschool. Men wordt verzocht het tijdig gereed te zettea voor schone en glanzende bladeren van5,95 voor HTj^lU voor maar j U voor aantrekkelijke prijzenal vanaf «f y v U Alléén zaterdag 2 april: Voor elke klant een leuk Paasgeschenk zolang de voorraad strekt. Raadhuisstraat 6a OUDDORP Tel. 01878 - 2323 ca a *\J^ et a

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1