qSri/rr Da's merkwaardig nu witlofwortelen rooien LOM school ,,het Kompas" door burg. van Welsenis vao M'harnis officieel geopend Visser OUEBOLLENDAG I Garage KNÖPS BV. J Herv. Ooitgensplaat krijgt weer predikant Citroen-Hesselink Raadslid fantaseert en insinueert Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Jac. de Gast Poging tot diefstal auto's I Onze SHOWROOM ENGELS JEUGDKOOR BEZOEKT MIDDELHARNIS 55 e Jaargang No. 5176 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Dirksland, 01877 - 1357 Ingezonden: AUTOMOBIELBEDRIJF Korteweegje 41-45, Dirksland Telef. 01877-1122 Dealer van OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 t is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend I LANGEWEG113 TEL. 01870-2222—MIDDELHARNIS Nèt op tijd PEUGEOT TALBOT A utobedrijf POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 VRIJDAG U MAART 1983 ABONNEMENTSPRIJS 11PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Gisteren donderdagmorgen heeft kand. K. van Meijeren te Katwijk het op hem uitgebrachte beroep naar Ooitgens plaat aangenomen. De kerkeraad ziet daarmee het 11e in de vacaturetijd uit gebrachte beroep gehonoreerd, 10 be roepen werden op eden predikant-, het 11 e op kand. van Meijeren uitgebracht. De vacature ontstond op 23 augustus 1981 toen ds. van Bennekom naar Scher- penzeel (Gld.) vertrok. Kand. van Meijeren is in Wageningen geboren. Hij studeerde theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; hij is 24 jaar en gehuwd. Gedurende \Vi jaar was kand. van Meijeren vicaris te Katwijk aan Zee bij resp. ds. H. Visser voorheen te Nieuwe Tonge) en ds. C. van SHedrecht( eerder te Oude Tonge). HERKINGEN Door de zendingskrans ,.De hand aan de ploeg" te Herkingen worden er op dinsdag 15 maart weer oliebollen gebakken. U kunt ze afhalen bij de snackbar van Hoger- werf. De mogelijkheid om ze per telefoon te bestellen bestaat ook, dit kunt u doen op nummer 01876- 575. Mevr. van Eek van het C.D.A. heeft in de laatstgehouden gemeenteraadsverga dering van Middelhamis op een naar mijn mening inférieure wijze haar gram ge haald. Met een geheel misplaatst betoog trachtte zij sentimentele gevoelens los te maken. Ik doel hierbij op de kwestie rond mijn aanvraag voor een bouwvergunning ten behoeve van een verruiming van de be staande garage nabij mijn woonhuis aan de Hobbemastraat, hoek Donkereweg te Middelhamis. Het moet toch ook mevr. van Eek vol komen duidelijk geweest zijn dat de gron den van mijn verweer tegen de afwijzing van mijn vergunningaanvraag geheel te recht en legaal waren. Immers zij vocht die gronden niet aan. Integendeel! Wat zij echter wel deed is aan te merken als een emotionele, ja zelfs schampere reaktie. Na diverse onterechte verwijten aan het adres van de oude raad respectievelijk de heer Koppelaar en een aantal boute be weringen, waaraan ik in dit bestek maar voorbij ga, probeert mevr. van Eek mij in een kwaad daglicht te stellen. Zo schildert zij mij af als iemand die zijn buren, het bejaarde echtpaar Bom, het leven zuur maakt door een garage te willen vergroten, teneinde deze geschikt te doen zijn voor „zelfs de grootste amerikaanse slee". Ik wijs er nadmkkelijk op dat de be - staande garage zo krap is dat mijn Opel- Kadett caravan, een auto van bescheiden afmetingen, er nauwelijks in past Bij dagelijkse stalling in de garage, hetgeen noodzakelijk is in verband met waarde volle bedrijfsgoederen, blijft slechts aan de voor- en achterzijde, alsmede aan weerszijden, enkele centimeters ruimte over. Het gaat na realisering van de ver bouwing om een garage van algemeen ge- bmikelijke afmetingen, zoals die ook door de woningbouwverenigingen op Goeree- Overflakkee g€ ouwd worden. Ér is voorts geen sprakt van dat door de uitbreiding van de garage het naastgelegen perceel van de fam. Bom niet meer zou voldoen aan de technische bepalingen van de bouwverordening. Niets abnormaals dus. De fam. Bom wordt dan ook geenszins onevenredig in haar belang geschaad. Mevr. van Eek maakt het nog bonter als ze insinueert dat reeds jaren geleden met voorbedachte rade coniferen door mij zijn geplant met het oogmerk de fam. Bom het uitzicht te ontnemea Ik vind deze op merking werkelijk beneden peil en een G.D.A. raadslid onwaardig. Het typeert Witloftrekker Leen van Prooijen uit Dirksland had het tot voor kort ook niet kunnen geloven dat hij in maart in het open veld witlofworte len zou rooien maar tóch is hij er al twee weken druk mee...! Terwijl hij met een aantal helpers op het land bezig was zullen meerdere passan ten over de Provinciale weg bij Melissant zich hebben afge vraagd wat er nou, begin maart nota bene, te rooien valt De witlofwortelen hadden eigenlijk al Vorig najaar gerooid moeten zijn maar de eigenaar heeft door omstandigheden daar geen gelegenheid toe gehad. Op de bij zonder zware grond (45% afslibbaar) hadden ze in het najaar nog machinaal gerooid kunnen worden maar die kans is voorbijgegaan. De grond was nu zo voch tig dat er aan machinaal rooien niet meer te denken viel. Dhr. van Prooijen kreeg de wortelen aangeboden met de consequen tie dat ze met de hand aan de zware grond ontworsteld moesten worden. Een korte verkenning leerde dat de grond inderdaad „als lijm" is en dat het rooien een heel zware klus zou worden. Meerderen met wie dhr. van Prooijen vorige week begon hebben inmiddels af moeten haken tengevolge van pijnlijke knieën en gekneusde polsen omdat aan elke wortel stevig getrokken moest wor den. Inmiddels zijn ze emit, de naar schatting 40 ton wortelen, weliswaar een halfjaar te laat maar desniettemin nog goed bmikbaar. Het rooien ervan in een tijd dat er eerder aan planten en zaaien wordt gedacht baarde wel enig opzien.! Op Goeree Overflakkee is dinsdagavond tot tweemaal toe getracht een auto te ont vreemden. Het mislukte in Melissant waar getracht werd er vandoor te gaan in de BMW van dhr. A. Stmijk uit Sommels dijk. Wel lukte het in Den Bommel waar vanaf de sportzaal de Golf van mevr. Oosterling uit Middelhamis werd weg- genomea De wagen werd echter op de Rijksweg teruggevonden. OUDE TONGE - dinsdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg, bev. ambts dragers. OOLTGENSPLAAT - dinsdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland. de zwakte van het betoog van mevr. van Eek. Dat dit soort argumentatie gelukkig niet overtuigt, is duidelijk gebleken. Met uitzondering van mevr. van Eck's fractie genoot, tilde geen der overige raadsleden zwaar aan de geopperde bedenkingen, die planologisch niet steekhoudend waren. Ten slotte betreur ik het langs deze weg te moeten reageren op de uitlatingen van mevr. van Eek. Zij heeft namelijk haar positie als raadslid „gebmikt" om de vermeende belangen van de fam. Bom zeer uitgebreid te etaleren in een open bare raadsvergadering en speelt mij ver volgens de zwarte Piet toe. Met dank aan de redaktie van Eilanden- Nieuws voor plaatsing van mijn reaktie. W. P. Verolme J.zn. Middelhamis. In maart witlofworlelen rooien; 't was heel uniek. ta ea ca (3^^ ca a Bij de werkstukken was er een dat een parlementariër die op het vervoer van de kinderen had willen bezuinigen, achter de tralies plaatste. Een lokaal vol genodigden heeft zich j.l. woensdagmiddag bijzonder ingenomen getoond met de opening van de overigens al in augustus begonnen LOM school in Mid delhamis, maar te vreugdevoller nog is de aanwezigheid van deze school voor de kinderen die het daar gegeven „buitengewone" on- ut;i'wijs behoeven. De jeugd had zijn vreugd dan ook geuit in ge maakte werkstukken en vlijtig ge schreven brieQes waarin ze hun geluk verwoordden, mét zelfs een waarschuwing aan Minister Deet- man af te blijven van het buiten gewoon onderwijs. In de gehouden toespraken, zo ook in de openings speech van burgemeester van Wel senis, ging het om het kind dat dankzij het geboden onderwijs tot een gelukkig lid van de maatschap pij gemaakt kan worden De voorzitter van de Bestuurscommis sie dhr. L. C. Kievit sprak in zijn wel komstwoord dan ook zijn grote waarde ring uit over het feit dat vorig jaar een duidelijke wil tot samenwerking was ge bleken waardoor de school als samen werkingsschool gesticht kon worden. ,,Het was een samenwerkingsschool of géén school.!" zo herinnerde dhr. Kievit aan de spanning die er aanvankelijk was geweest toen voorstanders van christelijk- en voor standers van openbaar onderwijs aan vankelijk elk een LOM school van eigen identiteit verlangden. Toen die voorwaar de zich opdrong had het tussen de beide partijen toch nog „geklikt" zo zag dhr. Kievit met instemming temg om met eenzelfde instemming te mogen constate ren dat de realisering mede dankzij de krachtige stimulans van de Inspecteur zelfs niet sneller gekund had! „Verbazingwekkend!" bleek burg. van Welsenis de snelheid van handelen te hebben gevonden, inmiddels bekend ge worden met de veelsoortigheid van op vattingen die op Goeree Overflakkee heersen ook ten opzichte van de identiteit van het onderwijs. Dhr. van Welsenis verklaarde zich dan ook dankbaar dat het tot de stichting van de school gekomen was, juist in een tijd waarin alom be zuinigingen worden uitgeroepen en de kranten en het Binnenhof bol staan van protesten daartegen. ,,Men wist van de ernstige behoefte die er was maar ook door een ernstige wil is deze school tot stand gekomen!" bevestigde dhr. van Wel senis, daarin hulde brengend aan hen die voldoende doorzettingsvermogen hadden getoond om de school van de grond te krijgen, alle aanwezige „hobbels" en de hobbels die zich nog zouden aandienen ten spijt Zijn dankbaarheid uitte dhr. van Welsenis voorts in de richting van de ouders van de leerlingen en van de leer krachten van de basisscholen nu ze hun vertrouwen in de nieuwe LOM school hebben doen blijken tengevolge waarvan het aantal leerlingen hoger is dan „in de stoutste dromen kon worden verwacht". Een uitdaging temeer aan bestuur en leer krachten om het vertrouwen niet te be schamen om met toewijding en inzet de belangen van het hen toevertrouwde kind te dienea „Moge de samenwerkingsgedachte niet alleen slaan op de grondslag-, maar zeker op het wezen van de school van toepassing zijn", zo besloot dhr. van Welsenis zijn openingstoespraak. LOM inspecteur dhr. Jonker liet in zijn gelukwens nog eens weten dat nog net op tijd de handen ineen waren geslagen en hij wenste Goeree Overflakkee dan ook alle geluk met het bezit van een school waarop de kinderen die dat onderwijs behoeven de juiste hulp wordt geboden, waar ze plezier in schoolgaan krijgen en waar ze weer vertrouwen in hun toekomst krijgen. „Als dat hier geboden wordt dan zal de koers van ,,het kompas" een goeie zija'" stelde dhr. Jonker vast Namens de Ver. voor Openbaar Onder wijs werd een gelukwens gesproken door de voorz, van déze Ver. dhr. J. C. Eve- raers. Dhr. Everaers wist op de LOM school de wil om te slagen duidelijk aan wezig en met voldoening zag hij temg op de inbreng die hij namens de V.Ö.O. in de stichting van de school had kunnen geven: „de gehouden vergaderingen zijn tot dus ver eerlijk en openhartig getoonzet ge- weesf'zo liet dhr. Everaers met vol doening weten. Namens de VOO bood hij de school een sjoelbak aaa In een zelfde majeur liet ook dhr. G. C. Joppe zich namens de Ver. voor Chr. Speciaal Onderwijs op Goeree Overflak kee uit Ook dhr. Joppe dacht temg aan de goede sfeer waarin de besprekingen waren gehouden; hij hoopte dan ook dat dit bestendigd zal blijven. Weliswaar zitten wij niet op dezelfde stoelen maar beiden hebben we het belang van het kind op het oog", wist dhr. Joppe. Ook hij bood de school enkele spelen aan. De grote blijdschap met de aanwezig heid van de school uit de Ouderkring \verd verwoord door mevr. Mol als voorzitster van de ouderraad. „De samenwerkings school is er wat moeizaam gekomen maar zij die eraan gewerkt hebben kunnen temg- zien op iets goeds", zo complimenteerde hen mevr. Mol, namens alle ouders daar haar erkentelijkheid over uitsprekend. „De problemen die wij soms met onze kinderen hadden zijn hier al goeddeels opgelost", zo stelde ze waarderend vast Mevr. Mol hoopte van harte dat het onderwijs in zijn algemeenheid maar ze ker het speciaal onderwijs niet door be zuinigingen getroffen zal worden. Ze wen ste het schoolteam geluk met de nieuwe school waarin zij nu al een onmetelijk begrip en een evengrote inzet hadden getoond. De door de ouders aangeboden fotocopieerapparatuur is al sinds de ope ning van de school in goed gebmik. Tenslotte was het dhr. Blanke, de leider van de school, die dankte voor de vele goede wensen. Dhr. Blanke onderstreepte de constatering dat het waar is dat de school voor' Goeree Overflakkee in een grote behoefte voorziet De onderschei dene letters waamitde naam,.kompas" is Burg. van Welsenis heeft juist de symbolische openingshandeling, de onthulling van de naam, gepleegd. samengesteld werden door dhr. Blanlce in verband gebracht met de activiteiten op en de doelstelling van de school. Dhr. Blanke kon besluiten met de verzekering dat het goede voor het aan de school toevertrouw de kind zal worden gezocht en dat door bestuur en onderwijzersteam zal worden samengewerkt aan één doel; het kind te maken tot eeli gelukkig lid van de maat schappij. Op vrijdag 15 april a.s. zal er een bij zonder concert plaats vinden in de aula van Technische School te Midelhamis. Het in Engeland bekende Staffordshire County Youth Choir zal op uitnodiging van het Mannenkoor „Ons Koor" en culturele kring ,,De Welle" hier concer teren. Dit 60 leden tellende jeugdkoor in de leeftijd van 14 tot 20 jaar geniet in Enge land grote bekendheid. Het treedt er op voor radio en T. V. en heeft optredens in de Royal Albert Hall en de Royal Festival Hall te Londen. Het Mannenkoor ,,Ons Koor" geeft ook zijn medewerking aan dit concert, hoewel het grootste gedeelte van de avond gevuld zal worden door de Engelse gasten. Het bezoeken van dit concert zal zeer zeker de moeite waard zijn, daarom nu alvast wat gegevens. Verdere gegevens omtrent kaartverkoop volgen later in deze krant. i Kastanjelaan 41-43 Tel. 0J870 - 3094 MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1