y%..Tm, In memoriam Johannis Rotte c De Steilendamse sciiaatspret ging iielaas niet door. Windturbine te Goedereede voigende week vrijdag in gebruii( V isser Hs-hWr^ Landbouwvoorman Luteijn in Goedereede Citroen- Hesselink 2250 - AUTO - TIP HcmmunMf Garage KNÖPS B.V. beeldplatenspeler VAN DER VELDE Automobielbedrijf Jac. de Gast Wol voor Rode Kruis Nieuw erkerk: 't Haventje gaat weer draaien Toyota's en iVlercedes GARAGE Jaarvergadering der S. G. P.-kiesvereniging De waterstanden tegenwoordig en in de toel(omst op liet Voll(eral( en de Krammer AUTO-SCHADE No. 5170 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Dirksland, 01877-1357 BEELDPLATEN hebben wij ruim gesorteerd in voorraad De KWALITEIT hiervan kunnen wij U demonstreren op de uit voorraad leverbare die wij bij U instelleren voor met 3 jaar volledige GARANTIE STORM en REGEN PEUGEOT TALBOT Al Kasta Tel. MIDI tobedrijf njelaan 41-43 01870 - 3094 3HLHARN1S Contributie Rode Kruis 10 daagse bejaardenreis naar Zwitserland OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten 55e Jaargang VRIJDAG 18 FEBRUARI 1983 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijii Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mnx Bij contract speciaal tarief. Maandagmidag 14 februari overleed plotseling op 59-jarige leeftijd, de heer Johannis Rotte uit Nieuwerkerk. De heer Rotte was o.a. méér dan tien jaar „plaatselijk korrespondent" van dit blad „Eilanden-Nieuws". Dit werk had hij overgenomen van zijn zoon, nadat deze theologie ging studerea Op enthousiaste en punktuele wijze heeft hij de plaatselijke berichtgeving voor dit Duivelandse dorp verzorgd. De heer Rotte was iemand, die wist waarover hij melding kon maken. Als autochtone Nieuwerkerkerk had hij 26 jaren lang, bijgestaan door zijn echtgenote, een eigen bakkerij-kruideniersbedrijf aan de Kerkring. Voorheen was zijn vader daarin werkzaam. Johannis Rotte onderscheidde zich door zijn talrijke sociale kontakten. In de dorpssamenleving was hij o.m. aktief in de Middenstandsvereniging. Ook op politiek terrein bewoog hij zich. Zo was hij een flink aantal jaren voorzitter van de Anti-Revolutionaire Partij-Kiesvereniging ,Duivelartd", en later tot op heden van de regionale kiesvereniging van het C.D.A. In zijn „vak" was hij een „vakman" met eigen accenten. In 1975 beëindigde hij het aloude familiebedrijf, en vond werk in een plaatselijk grootwinkelbedrijf Als „persman" had hij een scherpe kijk voor al wat plaats vond. De laatste jaren vooral greep hij steeds meer de pen, om artikelen te schrijven met 'n terugblikkend karakter, aangaande het dorpsleven. Laatstelijk publiceerde hij nog zijn „water snoodherinneringen" in „Eilanden-Nieuws". Kort na de „ramp" van 195 3bij de wederopbouw van het dorp, zijn bedrijf, maar ook van het kerkelijk erf (Gereformeerde Kerk aan de Ooststraat, Nieuwerkerk), werd hij ouderling. Met name dit pastoraal bezig-zijn had zijn grote voorliefde, en daarin kon hij de weg van zijn hart volgen. (Hij was achter-kleinzoon van de bekende Kruis-gezinde-predikant Pieter Siemense te Oosteriand). Momenteel was hij voor de vijfde periode ouderiing, en praeses van de kerkeraad. Enkele weken geleden nog, mocht hij de zojuist bevestigde nieuwe predikant, drs. H. ten Hove van Bruinisse-Nieuwerkerk-Oosteriand hartelijk verwelkomen. Ook aan de vervulling van de ontstane predikanten-vakature mocht hij zijn royale inzet verlenen. Met het verscheiden van deze „mannen-broeder" is een markante en trouwe „werker in de wijngaard" weggevallen. Naast droefheid daarover mag er ook veel dankbaarheid zijn voor zijn óp-bouwend werk in de Gemeente des Heeren Wie hem persoonlijk heeft gekend, zal weten welk een gedreven mens, die het vele werk nóóit uit de weg ging, is heengegaaa Zijn grote liefde tot kinderen was opmerkelijk. Hij-zelf mag en kan het best getypeerd worden door de bijbel woorden uit Spreuken 308: Geef mij het brood mijns bescheiden deels".Dat stond hoog in zijn levensvaandel! Aan zijn hartewens „liever te staan aan den drempel van het huis mijns Gods, dan verblijven.... duizend dagen elders".... mocht hij levenderwijs persoonlijk gestalte geven. Zó mocht hij voor- en voortgaan van „kracht tot kracht", en afgelopen maandag wérkelijk „verschijnen voor God in Sion!" Uit Genade nu, zoals hij ook tijdens zijn leven, mens en bakker mocht zijn bij de Gratie Gods De voorzitter van het K.N.L.C. (Kon. Ned. Landbouw comité) Ir. D. Luteijn komt 21 februari a. s.s avonds om 8 uur in het Verenigingsgebouw „Oostdam" spre ken over de actuele landbouw in binnen- en buitenland, de E.E.G. en dergelijke op uitnodiging van de 3 flakkeese landbouw organisaties. Tevens zal op deze avond informatie verstrekt worden betreffende de stand van zaken en ontwikkelingen van de 3 ruilverkavelingen op Goeree Over- flakkee, tw. de Stelle, Flakkee en Oud- dorp-West (nog in aanvraag). Er zal gelegenheid zijn met de spreker van gedachten te wisselen. De leden van de 3 FLO's worden verwacht; ook niet- leden zijn welkom. GOEDEREEDE Na enkele weken te hebben stil gelegen hopen wij a.s. zaterdag 19 februari D.V. weer te beginnen met de klub 't Haventje. Zaterdag hoopt de familie Versteeg dia' s te draaien over Roemenië. We nodigen de jongeren vanaf 12 jaar uit om 19.30 uur aanwezig te zijn in het Instuifgebouw achter de brandweergarage te Goedereede. Nieuwe gezichten zijn natuurlijk van harte welkom Eisen in uw eigenbelang en dat van de uwen, extra aandacht voor uw auto. Laat ze nazien die remmen, banden, accu maar ook de motor en de carrosserie (TECTYL). Wij maken gratis rapport met kosten begroting. Ook kunt u inruilen voor prachtige occasions of nieuwe Sommelsdijk, tel. 01870 -4466 Dorpsweg 28 - 34 De jaarvergadering der S.G.P.-kiesver- eniging te Stellendam zal op D.V. vrijdag 25 februari a.s. in het Hervormd Vereni gingsgebouw „de Rank" gehouden wor den. Aanvang 19.30 uur. Naast de gebruikelijke agendapunten zal burgemeester G. van Velzen een jaar overzicht geven van het gemeentebeleid. Het slotwoord zal gesproken worden door de weleerw. heer Van Herk. De windturbine die vorige week werd geplaatst bij de waterzuiverings installatie te Goedereede we besteedden er in het nummer van j.l. vrijdag al aandacht aan zal volgende week vrijdag 25 februari, 's morgens om 11 uur officieel in gebruik worden genomen. De windturbine zal in de eerstkomende twee jaar antwoord moeten geven in hoeverre het financieel verantwoord of zelfs aantrekkelijk is bij installaties als afvalwater-zuiveringsinrichtingen eigen energie op te wekken. Het Zuiverings schap Hollandse Eilanden en Waarden dat de proef weet wordt daarin financieel gesteund door het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en door de Stichting STORA, (Toegepast Onderzoek Reiniging Afvalwater). De foto laat een moment in de opbouw zien toen de turbine met ccn roterdiameter van 16 meter omhoog werd gehesen. De Steilendamse baan mocht niet betreden worden en dat was hoe spijtig ook heel begrijpelijk Het bestuur van de ijsclub te Stellendam heeft dinsdagavond voor een uitermate moeilijke keus gestaan. De ijsbaan lag er zo op 't oog fantastisch bij en de avond tevoren was er aanleiding geweest om de blijde mare te verspreiden dat de ijsbaan woensdagmiddag om 2 uur feestelijk zou worden geopend, edoch.! De vorst kwakkelde maar wat aan terwijl ze voor een goede ijsbaan heel wat strenger had moeten zijn en zo kwam het dat de bestuurderen moesten beslissen dat de ijsbaan gesloten bleef. Woensdagmorgen werd met een geluidswagen door de Steilendamse straten getrokken om het teleurstellende bericht verder te verspreiden. De burgemeester die de baan zou openen werd vriendelijk afgezegd, kortom, 't was gedaan met de pret voor er nog maar sprake van pret was geweest Niettemin waren er enkele tientallen schaatsliefhebbers naar de baan gekomen, maar het bordje dat de baan niet zonder toestemming van het bestuur mocht betreden worden hield hen van het ijs. De man die namens de ijsclub de wacht hield werd niet door iedereen begrepen al was het heel duidelijk te zien dat het ijs uitermate zwak en broos was. In Middelhamis werd de baan wel geopend maar daar hebben de schaatsers toch weinig genoegen aan beleefd. Verreweg de meesten zakten erdoor en gingen met natte voeten naar huis. Vooral het niet echt enkele etmalen stevig door zal vriezen zal er weinig schaatsvreugde voor de liefhebbers zijn weggelegd. Korteweegje 41-45, Dirksland, tel. 01877-1122. Dealer voor Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten Zoals vrij algemeen bekend variëren de waterstanden ten noorden van de Volkerakdam, dus op het HoUandsch Diep-Haringvliet in de regel maar wei nig, omdat de eb- en vloedbeweging daar gering is. Ten zuiden van de Volke rakdam is er echter een groot verschil tussen eb en vloed tengevolge van de nog open Oosterscjielde. Deltawerken Ter informatie volgen hier nog eens de waterstanden zoals die nu voorkomen, en na het voltooien van de Deltawerken Zo is ter hoogte van Dintelsas gewoon hoog water nu N.A.P. -I- 2.17 m. en gewoon laagwater N.A.P. - 2.00 m. Een verschil van 4.17 m.! Het hoogste hoogwater wat één keer is gerejgistreerd is N.A.P. -I- 4.55 m. en het laagste laagwater N.A.P. - 3.00 m. In de tweede helft van de tachtiger jaren wanneer de Deltawerken gereed zijn zal het Volkerak, alsmede de Krammer deel gaan uitmaken van het z.g. Zoommeer, dat reikt tot aan Bergen op Zoom. Stabiel Op dit meer, dus ook op het Volkerak en de Krammer zal het peil dan vrij stabiel zijn en zullen eb en vloed er niet langer meer voorkomen. Het streefpeil ligt tussen N.A.P. 0.25 m. en N.A.P. - 0.25 m. De verwachte hoogste waterstand is N.A.P. -I- 0.75 m. en de laagste stand N.A.P. - 1.00 m. De meest voorkomende waterstand zal dus schommelen rond N.A.P., derhalve een verlaging van ruim 2 m. van het hoogwater en een verhoging van 2 m. van het laagwater wat zich momenteel voor doet. Ooitgensplaat-Achthuizen-Langstraat Ongeveer halfdecember 1982 hebben de leden van de afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Rode Kruis een accept-girokaart ontvangen voor de betaling van de contri butie over 1983. Tot op heden hebben een groot aantal leden hun contributie overgemaakt, maar er is ook een gedeelte die aan deze oproep nog geen gehoor hebben gegeven. Daarom een vriendelijk verzoek van het bestuur en speciaal van de penningmeester aan die leden die hun contributie nog niet hebben overgemaakt dit alsnog via de ontvangen accept-girokaart per giro of bank te vol doen. Bij voorbaat hiervoor heel hartelijk dank. Van 23 juni tot 2 juli hopen we weer een bejaardenreis te maken. Vanaf diverse opstapplaatsen gaan we naar Emmel- hausen (Did.) voor de overnachting. De tweede dag naar het hotel in Giswil Zw.) via Bazel en Luzem. Vele excursies o.a. Interlaken, Grindenwald, Berner Ober- land, Jungfrau enz. Alle kamers douche en toilet Een luxe bus is voor ons beschik baar o. a. met toiet etc. Voor nadere inlichtingen; J. C. Arens- man. Vrouwtjesweg 15, Stad aan 't Ha ringvliet, tel. 01871 - 1617. OOLTGENSPLAAT Beroepen Door de kerkeraad van de hervormde gemeente is een beroep uitgebracht op kandidaat K. van Meijeren te Katwijk aan Zee. Aktie erwtensoep De akties voor een kerkorgel in ,,de Samaritaan", waarbij de eerste start zal zijn de verkoop van erwtensoep, is voor Ooltgensplaat, Langstraat en Achthuizen gepland op maandag 21 februari as. Zie voor nadere bijzonderheden elders in dit nummer. B ^o ea OOLTGENSPLAAT De dames die regelmatig de bejaarden middagen in het Verenigingsgebouw ,,'t Centrum" bezoeken zijn druk bezig met het maken van dekens. Deze dekens zijn bestemd voor het Rode Kruis die daar een groot afzetgebied voor heeft Het werk loopt prima, maar er is één bezwaar en dat is een tekort aan wol waarvan men deze dekens maakt Daarom een vriendelijk verzoek aan al len die soms bollen of resten wol hebben liggen, of u dit af wil staan voor het hierboven omschreven doel. U kunt deze wol bezorgen bij mevrouw J. van der Perk-van Duyn, Kerksingel 8 te Ooltgensplaat, telefoon 01873 - 1949. Mevrouw Van der Perk is ook graag bereid het bij u thuis af te komen halen. Dan graag even een berichtje of een telefoontje. Bij voorbaat heel hartelijk dank. LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1