i Massamarkt informatiekrant Weigemeende woorden bij opening van geïntegreerde Katii. Sciiool te Oude Tonge 1 "J '1 Het ziekenhuis in caice en cliocola Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Studievereniging Abonnement 1983 |Uw huis verkopen TAMBOER Postzegel voor lOO-jarige ANWB Expositie van teiceningen en etsen in bibliotheel( IVliddelharnis Voorbereiding volleybalvereniging Vrijdag 4 februari grandioze van de üotaai vernieuv\/de Massamarkt: Weer lnbraal( in cantine 55 e Jaargang DINSDAG 1 FEBRUARI 1983 No. 5165 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijlc Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Chef-kok Jan du Pree, kok Peet Zoon en onderhoudstimmerman Cor de Bruin van het Ziekenhuis te Dirksland hebben zich vorige week heel bijzonder ingespannen om de scheidende geneesheer-directeur dokter den Hengst een origineel cadeau aan te bieden: een maquette van het ziekenhuis van cake, chocola, marsepein en schuim in een schaal van 1 op 220. Ze bereidden dokter den Hengst een bijzondere verrassing toen ze er 's avonds op het afscheidsfeest in „Onder de Wiek" mee verschenen. Tevoren hadden ze de breedte van de deur gemeten en met een breedte van 87 cm. en een lengte van 1.40 meter kon het met enige inspanning binnen worden gebracht, waar het te pronk werd gezet. Behalve enkele rozenperkjes waarvoor echte roosjes werden gebruikt, het anker is de tuin en in echt brandende lampjes op de palen van het toegangshek is de hele maquette eetbaar. De hoofd gebouwen zijn van cake met als dakbedekking chocolade of marsepein, al naar gelang dat met de kleur beter overeen kwam. E r werd zelfs een bakblik gemaakt met een schuine bodem om de dakhelling te imiteren. Het idee rees destijds bij de chefkok maar gedrieën hebben ze geweten wat een inspanning de uitvoering heeft gekost Er werd gewerkt met de echte bouwtekeningen vanwaaraf de grootte werd vastgesteld. Omdat het product vers moest worden aangeboden konden de verschillende onderdelen niet lang tevoren worden klaar gemaakt en moest het mep"t^ werk in een beperkte periode gebeuren; ze besteedde er elk 34 veelal nachtelijke uren aan. Zó consequent ging men tewerk dat mens nachts naar buiten ging om de plaats van bossages en bomen zo nauwkeurig mogelijk vast te stellen. Zelfs werd eraan gedacht de palen van het toegangshek van batterij verlichting te voorzien en aldus werd het een fantastisch werkstukmet als ingredieënten o.a. 150 eieren dat in de diepvries is opgeslagen om binnenkort naar een door de fam. den Hengst aangewezen bestemming te worden gebracht. Ramp-herdenkings tentoonstelling in M'harnis Vanavond om half acht begint in de Openbare lagere school aan het Beneden Zandpad een rampherdenkingsexpositie beginnen. O.a. wordt een film vertoond die destijds van het rampgebeuren en de periode direct daarna werd gemaakt door de Boomsma' s; er zijn voorts kunstwerken te zien die ten bate van de rampslacht offers werden gemaakt; de oud-dienst- kringleider van de Prov. Waterstaat dhr. Ing. H. Kuiper houdt een korte lezing en uit het gemeente-archief zullen tal van documenten e. a te zien zijn. Op 1 maart 1983 geeft de PTT een bijzondere postzegel van 70 cent uit ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond ANWB. Het ontwerp van de zegel werd verzorgd door René van Kaalte en Hans Kruit uit Den Haag, die de thema's recreatie, toe risme, bewegwijzering en hulpverlening afgebeeld hebben. De zegel is uitgevoerd in de kleuren: geel, rood, blauw, groen en grijs. Daartoe aangezocht door de Cul turele Kring „de Welle" te Middel- harnis zal tekenaar Jaap Reedijk uit Sommelsdijk een twaalftal werkstukken exposeren in de Ge meenschapsbibliotheek te Middel- harnis. De expositie is er vanaf heden aanwezig. De Culturele Kring zal tijdens de duur van de expositie een schriftelijke enquête houdea De bezoekers zullen o.a. worden gevraagd naar welke soort werken hun voorkeur uitgaat, of ze het op prijs zouden stellen wanneer er vaker exposities zou den worden gehouden, ook wordt hen een beoordeling van het geëxposeerde werk gevraagd, voorts hoe ze de gevraagde prijzen beoordelen en de bestuurderen van de Culturele Kring zijn ook benieuwd naar de mate waarin de presentatie van de geboden werken wordt gewaardeerd. Wanneer het aan hén ligt zal de wijze van presentatie geen hoog cijfer scoren. Kunst hoort thuis in een artotheek vinden zij waarom hun streven dan ook op het be schikbaar komen van zo'n artotheek ge richt is. In een artotheek worden kunst werken geëxposeerd die daar door het publiek bekeken en geleend kunnen wor den. Momenteel al zijn er een aantal flakkeese kunstminners die vanuit een artotheek elders (Dordrecht o.a.) regel matig kunstwerken betrekken maar de Culturele Kring wil hen graag die moge lijkheid dicht bij huis bieden. Het is dan ook de hartewens om tz.t. in de nieuwe bibliotheek zo'n ruimte in te kunnen rich-~ ten. Na de expositie van werk van Reedijk zijn er nog een zevental exposities ge pland. SINT ANNALAND Nu de nieuwe sportzaal haar voltooiing nadert, komt er ook meer ruimte voor de sportbeoefening. De sportvereniging „L'Esperance" in Sint Annaland is daar om bezig met het oprichten van een vol leybalvereniging. Tien jaar geleden was er in Sint Annaland al zo'n voUeybalploeg, maar deze moest wegens tanende belang stelling worden opgeheven. Maar thans is de animo voor de voUeybalsport drastisch toegenomen. ,,Onze vereniging draait met zo'n zestig leden, aldus Jos van Dijke van l'Esperance. Daarom wordt de gymnas- tiekzaal aan de Bierensstraat te klein om deze sport naar behoren uit te oefenen. Daarom is men in deze zaal gestopt en gaan de volleyballiefhebbers naar het Thoolse Meulvliet, waar wel voldoende ruimte voor deze sport is. Met de nieuwe sportzaal in zicht is ook de belangstelling voor de voUeybalsport in Sint Annaland toegenomen. Vijf Sint Annalanders spe len bij Veronica en men verwacht dat de helft van het ledenbestand zeer zeker aan de voUeybalsport zal meedoen. Men heeft al een paar keer aan tournooien mee gedaan en op Koninginnedag zelf buiten- toumooien georganiseerd. Er zijn bij de Nevobo informaties ingewonnen en ad vies gevraagd om in het najaar aan de officiële competitie te kunnen meedoen. De nieuwe sportzaal zal voldoende ruimte bieden om volleybal te beoefenen. Van onze correspondent 1 e jaargang no. 7 Let U op onze heropeningsfolder, i i met onze zeer voordelige feestaanbiedingen De blijdschap met het bezit van de nieuwe geïntegreerde school heeft vrijdagmiddag afgestraald van alle betrokkenen zeker óók de kinderen! die aanwezig waren bij de feestelijke opening van de nieuwe Katholieke lagere school „de Nobelaer" met onder éèn dak de vernieuwde kleuter school „'t Kwetternest" aan de Julianastraat te Oude Tonge. Het schoolvolkje zong het hoogste feestlied waarna de ouderen zich in de gemeenschapsruimte verzamelden om duidelijk te maken hoezeer men met de nieuwe verworvenheid ingenomen is. Aan het hoofd van de lagere school dhr. P. J. van Dijk was de eer geweest het schoolgebouw te openen, door hem als de vervolmaking van een sprookje ervaren .j.. het sociaal-maatschappelijk gebeuren wat vooral in de dorpse omstandigheden van grote betekenis is. Het zal voorts zaak zijn „Er was eens...." zo begon dhr. vanDijk nu eens niet tegen de kinderen-, maar tegen zijn volwassen gehoor aan 't sprook je dat begon met de constatering dat er in Oude Tonge voor de kabouters en de elfjes toch maar een heel armetierig oud pa leisje" had bestaan waarvan in 1978 werd vastgesteld dat het aan vervanging toe was. Plannen voor een nieuw paleis wer den geboren maar er kwam een boze wolf die het tijdperk van bezuinigen uitriep maar desniettemin kon vorig jaar april de eerste paal worden geslagen en was thans het ogenblik van de feestelijke opening aangebroken. Dhr. van Dijk roemde de voorspoedige bouw onder de leiding van zeer kundige ontwerpers, opzichters en bouwers en dhr. van Dijk strooide dan ook van harte met welverdiende complimen ten aan o.a. dhr. Oele, voorz. van de bouwcommissie, dhr. Versnel, de bouw kundig opzichter en de bouwers van de fa Kroon uit Den Bommel. Nu het bouw kundige werk geleverd is nam dhr. van Dijk zich voor samen met zijn team daad werkelijk gestalte te gaan geven aan de nu mogelijk geworden integratie. De Inspectrice mevr. Maan haakte daar graag op in al benadrukte ze dat het zeker geen gemakkelijke opdracht betekent Een goede samenwerking tussen alle be trokkenen waartoe ook de ouders behoren is een eerste vereiste om tot het gestelde doel te komen, door mevr. Maan om schreven als het deel uit gaan maken van samen het schoolwerkplan te ontwikkelen en onder één dak gestalte te geven voor de kinderen van 4 tot 12 jaar bij welk bezig zijn mevr. Maan de school nog vele vreug devolle jaren toewenste. Hoe feestelijk 't gebeuren ook. Rector Traas van de Rijksscholengemeenschap te Middelhamis mede sprekend na mens ,,de Molenwiek" en de LTS verheelde niet de realiteit aan te wijzen waarin het bezuinigen en afslanken ge blazen is, wat betekent dat met minder middelen een grotere inspanning geleverd zal moeten worden. ,,De echo van de periode waarin de school meer en meer op het kind gericht moest zijn zal ons weer verwijzen naar het aanleren van nuttige en concrete vaardigheden", aldus dhr. Traas; ,,de kinderen zullen daarmee ge wapend weer moeten vechten voor hiin toekomst Overleven zal in de komende periode weer een gevolg zijn van grote inspanning". Dhr. Traas wenste de school alle succes toe bij het inspelen op die nieuwe situatie, waarna hij besloot met een hartelijk compliment voor de tot dus ver gebleken kwaliteit van het gegeven onderwijs. Oostflakkees' wethouder van Onderwijs dhr. v. d. Ree verklaarde zich eveneens vol vertrouwen dat het onderwij steam de inhoudelijke aspecten van het vernieu- Dhr. van Dijk krijgt de sleutel aangeboden door de oudste en de jongste kleuter, resp. Jurie Gouweloos en Remco Tuns. wingsbeleid best aan zal kunnen en groter was zijn zorg dan ook om het facUiteiten- beleid zoals de Overheid dat voert Dhr. v. d. Ree verklaarde zich er groot voor stander van dat alle kinderen gelijke kan sen krijgen waarbij hij met spijt aan moest tekenen dat er situaties zijn (ook gemeentelijk) waarin dat niet mogelijk is. Het waren woorden die met name aan de Inspectrice waren gericht Achtereenvolgens werd gesproken door de architect trots als hij was op het geleverde werk, ontdaan van franje maar degelijk van kwaliteit dhr. Oele, dhr. Kroon en opzichter Versnel die alle ge hoorde loftuitingen afdeed met de ver klaring alleen maar zijn werk te hebben gedaan.... „Wij hebben de verpakking gemaakt, aan om er nu inhoud aan te geven...!" zo legde hij het schoolteam voor. Het was tenslotte dhr. H. F. Braber, de voorzitter van het Schoolbestuur, die de rij van sprekers besloot met een hartelijk dankwoord aan allen, die in welke positie en vanaf welke plaats ook aan de wording van de nieuwe 5 klassige school hadden meegewerkt ,,De kracht zit evenwel niet in het fraaie gebouw maar in het team!" benadrukte dhr. Braber met overtuiging waarom hij hen dan ook alle goeds toe wenste in de vervuUing van de taak, ge stalte te geven aan de integratie van het onderwijs. Wetend dat dat zeker zal luk ken verklaarde dhr. Braber nu al trots te zijn op de school-, op het team en op het Hoofd van de school Het openingslied kwam er vlotjes uit. MELIS SANT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Baayens van Aagtekerke. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. H. Paul van Vlissingea STAD AAN 'T HARINGVLIET- don derdagavond 7.30 uur dhr. B. v. d. Heiden van Dordrecht DIERENBESCHERMING Door de politie te Oude Tonge werd j.l. vrijdag een vrij jonge bouvier opgevangen en bij fam. v. d. Berg gebracht Deze hond (teef) heeft geen gecoupeerde oren en draagt als halsband een ijzeren ketting. Inl. 01877- 1232. DIRKSLAND De Studievereniging der S.G.P. ver gadert D. V. woensdag 2 februari in ,,Re- hoboth". Aanvang half 8. Inleider is dhr. H. van Rossum A.C.zn. over „Japanse economie". Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Het abonnement voor 1983 ad. 44,kan worden overgemaakt op onze postrekening nr. 16.79.30 of op onze bankrekening nr. 34.20.01.108. ,Adm. EILANDEN-NIEUWS OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 NIEUWE TONGE Weer heeft de cantine van de voetbal vereniging N.T.V.V. ongenood bezoek gehad. Zaterdag moest worden vastge steld dat inbrekers door de achterdeur binnen gekomen weer eens hun slag hadden geslagen. Weer is de stereoinstal latie verdwenen, voorts werden het voet- balspel, de kassa en een partij sigaretten meegenomen. HEROPENING 0f( ca C3 ca C3 es C3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1