Ziekenhuis D'iand nam node afsciieid van Geneesii.-Dir. Dr. den Hengst Predil(beurten De laatste week van de GRANDIOZE OPRUIMING bij Foto Hameeteman Inbrekers op heterdaad betrapt Garage v. d. Velde 45.00 5.95 179.- In de laatste week van een grandioze opruiming kunt U eclit nog voordeel behalen Miniset van manou.../ 195,-" ®IVIercedes-Benz Steroccasions 01870 - 4466 Enkele toppers: Kleine elektronenflitser Nissin EF 20 SANKYO XL FILMCAMERA MINOLTA XG-M PALLAS FILMPROJECTOR Bladz. 2 Sprekers Raad Oostflakkee benoemde nieuwe gemeente-secretaris H. W. de Vries te Aalsmeer volgt J. L. Vetter op ^P^ Mercedes-Benz (yAj Service Zondag 30 januari 1983 Onze gehele kollektie nu tegen weggeefprijzen bij de grootste speciaalzaak van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duivelandü WERELDMERKEN TEGEN DE ALLERLAAGSTE PRIJZEN! Dagelijks nieuwe l(oopjes en liortingen van 10-20-30-40 en zelfs boven de 50% zijn geen uitzonderingen Projectietafels Projectlescherni 1Q Rn Ui'vcrsele 19.DU diamagazijnen ROX Bij400 ASA film op 4 meter instellen op diafragma 8 |p cn OpruimingsprijsI t.uU van 890.- 900- Voor topkwaliteit, goede service en voordelige prijzen: uit de grootste manou-kollektie van de eilanden. U zult verbaasd zijn over het aantal eethoeken, fauteuils, banken, kasten, kleinmeubelen, enz. Op Perzische tapijten, Marokkaanse berbers en machinale karpetten geven wij nu tot 50 PROCENT KORTING OP VLOERKLEDEN. Dat wil dus zeggen dat U nu een echte Pers kunt kopen voor DE HELFT VAN DE PRIJS Een echte Pers.... altijd mooi en blijvend waardevast Speciale opruimingsprijs voor a.s. week: Grote manou draaifauteuil f Q 7 c naar keuze uit rib of gebloemde stoff Off Oj^ V^^ oosterse tapijten. ,EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 28 JANUARI 1983 Niet dat hij er zelf prat op zou gaan maar het waren woensdagmiddag anderen die de scheidende Geneesheer-directeur van het Ziekenhuis te Dirksland hebben laten weten hoezeer hij met vlag en wimpel is geslaagd in de vervulling van de opdracht die hij tien jaar geleden aanvaardde. Dat gebeurde bij herhaling op de in „Onder de Wiek" gehouden afscheids receptie waar dokter W. den Hengst en zijn gezin door vele collegae, vrienden en relaties werd omgeven, waar hij goede woorden en geschenken ontving en waar hem na de inspanningen van de voorbije tien jaar voor de toekomst alle goeds en bovenal Gods zegen werd toegewenst De sprekers waren veelvuldig maar in de krampachtigheid en daaromdes te over- woorden van burg. H. Bos voorzitter van het ziekenhuisbestuur bleek de teneur van alle beschouwingen ten volle vervat verbazing en aanvankelijke spra keloosheid om het genomen besluit tot vervroegde uittreding maar bovenal een gevoel van hoge waardering voor de ma nier waarop dokter den Hengst de leiding had genomen: „op Uw eigen, bescheiden en innemende wijze waardoor U een plaats innam in de harten van wie met U in aanraking kwamen!" zo complimenteerde hem dhr. Bos. Burg. Bos achtte het de verdienste van dokter den Hengst te zijn de toenmalige onvrede plaats te hebben doen maken voor een werksfeer waarin alle geledingen in het ziekenhuis zich weer gingen welbevinden; zeer tot opluchting van het bestuur dat zich immer voor de gang van zaken in het ziekenhuis verant woordelijk weet Te groter bleek's voorzitters waardering voor de manier waarop dokter den Hengst bij de Overheid begrip heeft gekweekt voor de grote plaats van het ziekenhuis voor Goeree Overflakkee en na het voort bestaan óók de uitbreiding heeft veilig kunnen stellen en dat zo verwonderde zich dhr. Bos in een tijd waarin zieken huisbedden moeten worden prijsgegeven. „Een wónder is het en zeker niét in de profane betekenis van het woord", liet dhr. Bos daarop volgen, wetend uit welke Bron dokter den Hengst zijn motivatie tot een zo voortreffelijke taakvervulling heeft mogen putten, wetend afhankelijk te zijn van de Drieënige God Wiens Naam hij niet schroomde te belijden, wars van MELISSANT Gereformeerde Kerk Ds. J. Hage van Stad aan 't Haringvliet wordt consulent van de Gereformeerde Kerk van Melissant Op zondag 30 ja nuari a.s. is er na de morgendienst voor ieder, onder het genot van een kop koffie, gelegenheid om met de familie Hage ken nis te maken. Ds. Hage is als consulent de opvolger van ds. van der Waal van Mid- delhamis. Na een moedig gedragen lijden is toch nog rustig en kalm ontslapen onze lieve moeder, behuwd-, groot-, over- en betovergrootmoeder MAARTJE REDERT weduwe van Jan 't Mannetje in de ouderdom van ruim 95 jaar. Zij die haar gekend hebben, zullen beseffen wat wij in haar verliezen. Namens de fam. 't Mannetje 27 januari 1983 „de Vliedberg", Hoge Pad 2, 3253 BJ Ouddorp Correspondentie-adres: A. 't Mannetje, Kerkstraat 16, 3252 AX Goedereede Gelegenheid tot condoleren: zater dag en maandag van 19.00 tot 20:30 uur in de aula van „de Vlied- berg", (ingang to. parkeerplaats). Geen bloemen De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op dinsdag 1 februari as. om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Goedereede. De rouwdienst die gehouden zal worden in de kerkzaal van „de Vliedberg", zal aanvangen 13.00 uur. Vertrek van „de Vliedberg" 13.45 uur. om om tuigender. „Moge de Heere God U in uw verdere leven met Zijn goedheid kronen" zo wenste dhr. Bos de fam. den Hengst tenslotte toe. Als „stoffelijk blijk" werd een historische (d.d. 1570) kaart aan geboden. Gesproken werd door dokter Boot na mens het afscheidscomité, directrice Zr. van Dommelen, dhr. Voltman namens de externe leden van het bouwteam, dokter van de Wulp namens de HDG, dokter Roelofs namens Hemesseroord, dr. Hoo- genboom als voorzitter van de medische staf waarna tenslotte het woord was aan de scheidende dokter den Hengst In dat dankwoord gaf dokter den Hengst zeker geen voedsel aan de voorstelling dat het allemaal vlekkeloos was verlopen, graag erkende hij het werk weliswaar zo goed mogelijk-, maar anderzijds ook met tekortkomingen te hebben gedaan, dat alles in de wetenschap dat de bouwlieden tevergeefs arbeiden zo het God niet is Die het huis bouwt Dokter den Hengst er kende zeker ook nog heel weinig te hebben geweten van de intramurale zorg toen hij tien jaar geleden zijn Gorkumse huis artsenpraktijk verliet en het Geneesheer directeurschap op zich nam van het zie kenhuis, het Rusthuis en de Stichting HDG (welke laatste tot februari 1975). De tien jaren waarin hij aan het ziekenhuis verbonden is geweest waren enerverende en rijke jaren die dokter den Hengst niet anders wenste te besluiten dan in grote dankbaarheid jegens God Die heeft ge geven wat Hij beloofde. In verwondering STELLENDAM Dankzij de oplettendheid van twee wachtmeesters van de Groep Goedereede zijn in de nacht van dinsdag op woensdag drie inbrekers op heterdaad betrapt Ze waren gedrieën binnengedrongen in een van de kantoren van Maaskant Machine fabriek op de Deltahaven. Het drietal twee broers en een kennis uit Vlaardingen had het op de kluis gemunt waarin geld aanwezig werd verondersteld. De vlam waarmee ze de. kluis te lijf waren gegaan verraadde hun aanwezigheid aan de sur- veilerende agenten die hen dan ook met getrokken vuurwapen sommeerden zich zonder verzet over te geven. Het drietal heeft derhalve de inhoud van de kluis niet aanschouwd maar het zou toch op een teleurstelling zijn uitgelopea De inhoud bestond alleen uit scheepstekeningen.... Met droefheid geven wij kennis dat uit ons midden is weggenomen onze lieve tante, mevrouw A. TROOST-DOORNHEIM Wij zullen haar in liefde blijven gedenken. K. V. d. Spaan-Troost R. A. V. d. Spaan Ria en Paul Barend en Hanneke Kees en Petra Paula MeHssant 25 januari 1983 Bemhardstraat 19 Dokteren mevr. den Hengst bekijken met belangstelling de prent die hen juist door burg. Bos (r) is aangeboden. om die onbegrepen trouw besloot dokter den Hengst zijn loopbaan met dank aan het bestuur voor het genoten vertrouwen en jegens vele anderen voor de ervaren samenwerking, 's Avonds werd van het personeel afscheid genomen en ook de spontaniteit die daar heerste heeft de fam. den Hengstplezierigoverrompeld.! De heer J. L. Vetter gaat per 1 mei de gemeentedienst van Oostflakicee verlaten. Op die datum wordt hij 64 jaar en derhalve neemt de heer Vetter de mogelijkheid van vervroegde uittreding waar. Na 48 dienst jaren, waarvan 30 jaar als secretaris (vanaf 1953 van Ooltgensplaat en vanaf 1966 van Oostflakkee) heeft hij op 9 december 1982 van de Raad op zijn verzoek eervol ontslag ontvangen. Raadszitting van 13 minuten Het is aan de Raad om een nieuwe secretaris te benoemen, in tegenstelling tot de overige ambtenaren die door B en W worden aan gesteld In een openbare Raadsvergadering van j.l. donderdagavond 27 januari kwam als enige agendapunt deze benoeming aan de orde. In overleg met de fractievoorzitters van de diverse partijen en met een personeelscommissie, die in deze procedure zeer nauw betrokken zijn ge weest bij de vaststelling van de profielschets, de advertentie en bij de selectie van de kandidaten, is een procedure opgesteld om tot vervulling van de vacature te komen. Een medewerker van het bureau O.D.R.P. van de Veren. Neder landse Gemeenten (V.N.G.) is opgetreden als adviseur tijdens de procedure. 16 kandidaten Na oproep hebben zich 16 kandidaten ge meld, waarvan er 6 voor nadere kennismaking zijn uitgenodigd. Na gesprek werden 4 kan didaten (weer in gezamelijk overleg) geselec teerd voor een psychologisch onderzoek en een bezoek aan de werkplek. Op grond van de resultaten van de hier beschreven sollicitatieprocedure en de op gestelde profielschets, legden Burgemeesteren wethouders de Raad de volgende aanbeveling voor 1. H. W. de Vries te Aalsmeer, 2. C. Oversier te Lisse. Rechtse fracties kozen de heer Oversier Vóór dat de Raad in openbare zitting overging had men een uur in gesloten zitting vergaderd. Om 8 uur ging de fractie van het CD. A. eerst nog tien minuten in beraad, waardoor de open^ bare vergadering om 8.10 uur begon. Burgemeester drs. C. M. de Vos kondigde de korte agenda aan als een heel belangrijk punt, al. de benoeming van een nieuwe gemeente secretaris. Alvorens tot stemming werd over gegaan kregen we van vier fractievoorzitters een stemverklaring te horen. Het volle pond De heer C. L. M. de Wit (CD. A.) zei in het kort dat zijn fractie toch de heer Oversier zou steunen als de beste man op deze plaats. De heer O. A. de Goey (V. V.D.) sprak zijn waardering uit over de goede procedure die is gevolgd waardoor de kandidaten het volle pond hebben gekregen. Hij vond het juist dat ook het personeel hierbij is ingeschakeld. „Het be langrijkste punt in deze zaak is", aldus de heer de Goey, „hoe sluit de kandidaat aan bij de profielschets die is opgesteld en bij de wijze waarbij iedereen betrokken is geweest Er is aangedrongen op een manager op de secretarie die zich en waarbij iedereen zich kon vinden, waarbij iedereen kon meedenkea Naar onze mening voldoet de heer de Vries aan deze eisen", aldus spreker. Overigens vond de heer de Goey het een -moeilijke zaak, het zou gemakkelijk zijn als alles in kilo's kon worden uitgedrukt Laatste loodjes Namens de P. v.dA. sprak de heer G. fV. J. Poortvliet waarderende woorden over de ge voerde procedure en sloot zich bij de vorige spreker aan. „De Gemeentewet geeft aan dat de aanbeveling twee personen moet vermelden voor de man of vrouw die op de plaats van de heer Vetter zal komen. Genoemde Wet geeft richtlijnen van de taak en de echte regeltjes die bepaald moeten worden", aldus de heer Poort- vliet „Maar" zo ging hij verder, ,,de laatste loodjes wegen het zwaarst om een concensus te vinden waaruit B en W een afweging moet 01870 - 4466 OUDDORP- Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur eerw. hr. G. Meuleman. Woens dag 2 februari: 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Bijl, Heinenoord en 17.00 uur ds. A. J. J. vanNoord- Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. v. d. Dool, Rotterdam. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. G. C. de Jong en 18.30 uur ds. M. Aangeenbrug; Ie koUekte kerkeraadsfonds. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. van Herk en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; diakonie- koUekte jeugdwerk eigen gemeente. Dinsdag 1 februari: 19.30 uur ds. M. B. van den Akker, Hardinxveld-Gies- sendam; koUekte nood in Polen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. vanNoord en 17.00 uur ds. P. BijL MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra mnd. kollekte kerkvoogdij- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Dekkeren 18.00 uur ds. M. van der Linden; 2e kollekte onderhoud kerkgebouw - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN- Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur kand. A. van Herk; extra koU. Werelddiakonaat project GZB - Ger. Gem. 10.00 uur lezen en 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmer en 18.00 uur ds. D. Scheepmaker, Dinteloord; extra kol lekte kerkvoogdij - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Bierman, Breda. DE SAMARITAAN - 10.15 uur ds. J. T. Cazander. MIDDELHARNIS- Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. G. C. de Jong, H.C. zondag 52, vraag en antwoord 128 en 129; extra kollekte chr. belangen- Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. de Jong, Rotterdam- Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. v. d. Waal en 17.00 uur ds. R Stutvoet- Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. B. Gratz. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, v.m. bediening Heilige Doop; extra kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager, extra kollek te kerk. Dinsdag 1 februari: 19.00 uur ds. P. de Jager, herdenking ramp - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Klok, H.C. zondag 16b; extra maan delijkse kollekte- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uurlezen-Ger. Kerk 10.00 uur dienst en 18.00 uur dhr. A. v. d. Schee. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten, Hilligers- berg en 18.00 uur ds. A. Vos Ger. Kerk 10.00 uur dhr. van Drunen en 16.00 uur dhr. R Hartkamp. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur drs. E. F. Vergunst, Slikker veer, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. J. T. Cazander, extra kollekte pastoriefonds - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J. H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen - Oud Ger. Gem. 3 x lezen. NIEUWERKERK - Herv. Gem./Ger. Kerk 10.00 uÜr gezamelijke dienst waarin zal voorgaan drs. Alb. v. d. Baa In de prediking zal worden stil gestaan bij de watersnoodramp van 1 februari 1953 en bij de februari kollek te van het Werelddiakonaat De dienst wordt gehouden in de kerk aan de Ooststraat maken om de enige verantwoordelijke persoon te vinden die de Raad zich voorstelt We horen dat er geen eensgezinde stemverklaring is. Maar een man van levensvreugde, een man die verantwoording kan doen plaats vinden dach ten wij gevonden te hebben in de persoon van de heer de Vries" aldus de heer Poortvliet Vraag om aller steun Tenslotte was het de heer J. H. van Dam (S.G.P.) die opmerkte respect te hebben voor de procedure en de moeilijkheid bij de kandi daatstelling. Voor het goed functioneren preva leerde spreker de tweede kandidaat boven de eerste. Hierna volgde stemming. Er werden 13 steith men uitgebracht 7 voor de heer de Vries en 6 voor de heer Oversier, zodat de eerst genoemde kandidaat per 1 mei werd benoemd. „Bij voorbaat spijt het mij dat de heer de Vries fiist alle stemmen heejigekregen", aldus burgemeester de Vos. „Dat neemt niet weg om aan dezes heren-stemmers te vragen de heer de Vries alle steun te geven in zijn ambtswerk". Wij zijn wat dat betreft goede verliezers en wij zullen graag de heer de Vries onze steun geven bijzijn werk", aldusde heerC. L. M. de Wit De heerJ. H. van Dam sloot zich hierbij aan. Na dertien minuten vergaderen sloot de burgemeester deze Raadsvergadering. de heerC. Oversier te Lisse is afkomstig uit Oude Tonge en een zoon van de heer L. Oversier, verslaggever E.N. Wij zijn er één uit een keten van 15 speciaalzaken, vandaar bij ons nu vanaf „Perlux" van 79.- nu 2 X 50 nu voor. met 1 o X 50 universele o Q Q C magazijnen, nu voor.t 3.3u XL - 320 S - Supertronic Prachtige geluidsfilmcamera met 3 x zoomlens, XL-uitvoering. Motorische zoom, macro-instelling 5 cm. Zeer moderne vormgeving en lichtgewicht Opnamesnelheid 18 bid. p. sec. enkelbeeld tegenlichtcompensatie-knop. Automatische be- lichtingsregeüng, tevens handinstelling mogelijk. Zeer constante snelheid d.m.v. IC techniek. Op klapbare handgreep, batterijtester. Aansluiting voor telescopische richtmicrofoon. NUfc 33. Compacte kleinbeeldreflex met veel mogelijkheden. Eenvoudig door de automatische, elektronische bestu ring. Automatische belichtingsrege ling met diafragma-voorkeuze, hand instelling is ook mogelijk. Unieke tip- toets-ontspanknop. Elektromagneti sche ontspansysteem. Reflexzoeker met matglas, instelwig en micropris ma's. LED-indicatie over sluitertijd, onder- of overbelichting, en flits- gereed signaal. Elektronische zelf ontspanner met LED controle-sig naal. Aansluiting voor Auto Winter G. Met Minolta MD 2/50 mm, STUNTPRIJS van 948,- voor dubbel single en super 8 NU OPRUIMINGSPRIJS Ouddorp, Weststraat 35. Tel. 01878-1612 Filiaal Renesse printshop: Ouddorp, filiaal Molenweg 4. Tel. 01878-2120 Hogezoom 172. Telefoon 01116-2400 Oostdijk 1-5, sommelsdijk, telefoon 01870 - 2569

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 2