DE NIEUWE MAZDA 626 Jac. de Gast „Verblijfsrecreatieve ontwikkeling" bij IVIelissant lijkt twijfelachtig Vandalisme Viswinkel,, Dolfijn" in IVliddeliiarnis' winl(eicentrum DE HERBOORTE VAN UW BAKKER...? ZZIZZIGEBOORTE VAN EEN LEGENDEC Verkoping ten bate van de Restauratie Tweede trailerhelling aan Brouwersdam in aantocht Twee verloofden dood; ander levensgevaarlijk gewond Uitvoering DOS ilQfiiimiuui Informatiemiddag Film de Schuilplaats in Goedereede A utomobielbedrijf Verenigingen in actie voor viering 700 jaar Grijsoord BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. Beroepsvisser veroordeeld KAPSTER-SUCCES Uw huis verkopen TAMBOER Muziekuitvoering E.IVI.M. 55 e Jaargang 7r-r:, :;^P,. DINSDAG 25 JANUARI 1983 No. 5163 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. De nieuwe Mazda 626 reeds nu bij ons te zien: Korteweegje 41-45 DIRKSLAND Tel. 01877 - 1122 STAD AAN 'T HARINGVLIET Op D.V. vrijdag 28 januari as. zal een verkoopdag voor het restauratiefonds van de Herv. Kerk worden gehouden in het verenigingsgebouw aan de Voorstraat, vanaf 2.30 uur. Er zijn prachtige handwerken te koop, evenals advokaat, oliebollen en bloemen. Voorts is er een enveloppestand en voor de kinderen een grabbelton. Er zijn vele mooie prijzen te winnen. Ieder is hartelijk welkom. Raad Goedereede: De lang gekoesterde wens van de Zee- hengelsportver. Zuid-West-Nederland- de aanleg van een tweede trailerhelling aan de Brouwersdam-, zal spoedig in vervulling kunnen gaan als tenminste Goerees' gemeenteraad in zijn vergade ring van donderdagmiddag akkoord gaat met het voorstel van het College de aanleg met een bedrag van 160.000, vóór te financieren. B en W onderscl.iijven de noodzaak van de aanleg omdat de thans aanwezige hel- Ung al bijzonder druk gebruikt wordt Vooral bij opkomend ongunstig weer zijn erproblemen voor de sportvissers om tij dig aan land te kunnen komen. In de aanlegkosten die op 160.000, worden geraamd wordt door CRM 75% betaald De Provincie neemt een portie van 15% voor zijn rekening waarna de Zeehengelsportver. nog 10% zal moeten betalea B en W stellen de raad voor de 160.000,^ voor te financieren. De Pro vincie heeft reeds zijn 15% betaald, CRM zal naar wordt verwacht spoedig volgen en met de Zeehengelsportver. zal een over eenkomst m.b.t de financiering en het beheer en onderhoud worden gesloten. Het Comité 700 jaar Grijsoord dat het feest voorbereidt dat in juni 1984 gevierd staat te worden i.v.m. het 700 jarig be staan Grijsoord, waarop Oude Tonge is ontstaan heeft de plaatselijke Vereni gingen aangeschreven met een oproep tot samenwerking aan het bedenken en op stellen van een programma. Het comité is er zich van bewust dat aller samenwerking nodig zal zijn voor de organisatie van een feest dat kans van slagen heeft. Aan de Verenigingen wordt dan ook gevraagd of ze aan de verschillende evenementen mee willen doen overigens zonder daarom trent verplichtingen aan te gaan voorts of ze ideeën aan willen dragen, of ze vervolgens een contactpersoon aan willen wijzen en of er wellicht suggesties zijn om er ook andere bij te betrekkea Stellig zullen ook ideeën van ons lezerspubliek welkoxn zijn. De leden van het comité zijn: P. Brinkman, Lincolnplein 11 C. de Koning, Lusthof 7 M. A. Korbijn, Kolfweg 25 A. A. Quist, Kerkstraat 1 Mevr. C. C. van Strien, Dabbestraat 14 Mevr. W. C. Westra-de Jong, Kerkring 24 R. A. Winkels, Mariniersweg 85 J. Wisse, Trumanstraat 17 Mevr. C. de Wit-Heestermans, Ouüciandsedijk 9 Let vrijdag a.s. op onze advertentie! WARME BAKKER Stationsweg 15, Ouddorp. Weliswaar wordt Dirkslands' ge meenteraad in de a.s. donderdag avond te houden raadsvergadering voorgesteld tot yaststelling van het ontwerp-bestemmingsplan „Baar- schootse kreek" te Melissant; ver wezenlijking van het plan lijkt min der voor de hand te liggen.... In het in 1981 verschenen ontwerp streek plan Zuid Holland Zuid is de ver blijfsrecreatieve aanduiding voor het betreffende gebied niet overge nomen. Een protest daartegen van Dirkslandse zijde heeft daar tot op heden niets aan veranderd. In de toelichting op het voorstel spreekt het college over die gang van zaken dan ook zijn ,,hoge verbazing" uit Een ver blijfsrecreatieve ontwikkeling voor het be treffende gebied tussen Molendijk en de Maannezeese Gorsdijk in de polder Roxenisse is eigenlijk al sinds 1973 in bespreking. In dat jaar werd door de gemeente een bestemmingsplan opgesteld waarin die bestemming werd geregeld. Weliswaar diende het omvangrijke pro ject op aandringen van de Prov. Plano logische Commissie tot een geringer pro portie te worden teruggebracht maar er resteerde in de herziening van het Streek plan Zuid Holland Zuid d.d. 1980 toch altijd nog een locatie met de omschrijving „Concentratie verblijfsrecreatie, opnieuw te ontwikkelen" op welke aanwijzing doorgeborduurd leek te kunnen worden. Verbazing daarom bij het College dat in het ontwerp Streekplan de recreatieve bestemming is verdwenen en het College constateert dan ook wat grimmig dat die ommezwaai nauwelijks als een zorgvuldig en consequent planologisch beleid van de Provincie kan worden aangemerkt B en W willen daarom desniettemin doorgaan met de plannen temeer omdat op basis van eerder goed vinden gesprekken en onder handelingen zijn gevoerd met betrokkenen ter verdere invulling van het plangebied en er door architect en stedebouwkundige reeds aanzienlijke kosten zijn gemaakt Het plan dat de raad ter vaststelling krijgt aangeboden omvat een beperkt aantal zomerhuizen (ca. 200) waarvan in de eerste fase slechts SO a 90 zullen worden gerealiseerd. Bovendien is centraal in het plangebied een mogelijkheid voor een passantencamping van ca. 1,5 ha op genomen. Het complex dat op loopaf stand van het dorp Melissant ligt, bevat geen kampwinkel. Als gevolg hiervan zijn de recreanten voor al hun benodigdheden aangewezen op de winkels in Melissant, waardoor het (winkel)voorzieningenni veau zal kunnen worden gehandhaafd of misschien zelfs iets worden verbeterd. Door zoveel mogelijk aan te sluiten op de bebouwing van de kern Melissant wordt het open landschap zo weinig mogelijk aangetast Ten aanzien van de ontwikkehng van het gebied is uitgegaan van een tweedeling. In eerste instantie wordt het oostelijk deel van het plangebied ontwikkeld waarbij ge dacht is aan een 80 a 90 zomerwoningen met de daarbij behorende voorzieningen zoals parkeerterrein, speelterrein, beheer derskantoor e.d. Dit plangedeelte is dan ook gedetailleerd bestemd. Het westelijk van de ontsluitingsweg gelegen gebied, dat in een later stadium zal worden ontwikkeld en 110 a 120 zomerhuizen omvat, is niet gedetailleerd bestemd maar heeft een door het college uit te werken bestemming gekregen. Tegen het plan zijn een vijftal bezwaar schriften ingediend, B en W stellen de raad voor ze alle ongegrond te verklaren. MIDDELHARNIS DIRKSLAND Jan Vroegindeweij (27) uit Sommels dijk, schilder bij de Woningbouwver. en het meisje met wie hij sinds kerst verloofd was,"de 19-jarige Loes Mijnders uitDirks- land, studerend voor kleuterleidster heb ben zaterdagavond ca. half twaalf de dood gevonden toen ze op het fietspad richting Dirksland, even voorbij de Achterweg te Sommelsdijk met hun brommer in botsing kwamen met een brommer die hen uit de richting Dirksland tegerhoet kwam. De berijder daarvan, de 17-jarige John Ver hoef uit Nieuwe Tonge is in zorgwekken de toestand in het Dijkzigtziekenhuis op genomen. Het verloofde stel was op weg naar Dirksland na een groot deel van de avond in Sommelsdijk in familiekring te hebben doorgebracht De ander was aanwezig geweest op een disco-avond in de Dirks landse Victoriahal. Hij reed op de brom mer van een vriend die zich i.v.m. drank gebruik in een taxi thuis liet brengea Taxi en brommer reden gelijk op, een van de inzittenden van de taxi heeft in het proces verbaal bevestigd dat de snelheid van de brommer rond de 90 km per uur heeft gelegen. Nadat de elkaar tegemoetko mende brommers elkaar hadden ge schampt vloog de een tegen een boom, berijder Verhoef liep daarbij ernstig hoofdletsel op; zijn toestand is zorg wekkend. Loes Mijnders werd van de brommer van haar verloofde afgeworpen en werd op de auto-rijbaan door een auto aangereden; zij overleed kort daarna. Haar verloofde was op slag dood ge weest Het gebeurde heeft alom grote indruk en verslagenheid teweeg gebracht Woensdag worden de beide slachtoffers begravea MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag)avond wordt weer oud papier opgehaald. Wilt u het s.v.p. goed gebundeld klaar zetten? OOLTGENSPLAAT— De jaarlijkse uitvoering van de gymnastiekvereniging „D.O.S. belooft ook dit jaar weer een bijzondere avond te worden. Deze uit voering vindt plaats op vrijdag 4 februari as. in de sportzaal „D'n Boagerd" te Ooltgensplaat en begint om 19.30 uur. Het programma laat u weer vele facetten van het gymnastiek-gebeuren zien, zoals: toestelturnen, vrije oefening, volksdan sen, ritmische- en jazzgymnastiek. D e avond wordt besloten met de bekende grote verloting. Een ieder is hartelijk wel kom. (Uit de nieuwsbrief van deEmgo) In toenemende mate wordt het be drijf geconfronteerd met vandalis me. Gebeurde het voorheen wel eens dat de jeugd het voorzien had op een lampje van de openbare verlichting en dat probeerde uit te gooien ofte schieten, thans blijkt dit een soort hobby te worden. De vraag rijst of hierbij alleen jeugd betrokken is. Het bekladden en beplakken van verdeel- en sectiekasten en het slo pen van waarschuwingsborden van transformatorstations wordt een bezigheid die steeds meer in trek komt maar die tenslotte ten laste komt van de verbruiker. Wel moet gesteld worden dat dit soort activiteiten vaak een buurt gebonden karakter heeft Afgezien van de schade en de kos ten welke het gevolg hiervan zijn, wordt kennelijk weinig nagedacht over het ongerief dat de bevolking in het algemeen hierdoor onder vindt OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Informatiemiddag over diverse vormen van hulp aan zelfstandig wonende ouderen in het Diensten centrum (Middelharnis) op 28 ja nuari a.s. Aanvang 14.00 uur. In onze winterserie informatieprogram ma' s, volgt deze succesvolle middag rond het Erfrecht op. Nu komt, zoals men dat wel zegt, de bejaardenhulp aan de orde. Uit een klein onderzoekje is gebleken dat vele ouderen niet meer, of nog niet op d e hoogte zijn van hoe het daar nou mee zit, en op welke wijze deze hulp werkt, wat de kosten zijn, enz. Deze middag besteden wij aandacht aan: wat is maatschappelijk werk wat is de dagbehandeling bij ,,de Sa maritaan wat is het Welfarewerk van het Rode Kruis wat is Gezinsverzorging - bejaarden hulp wat is de vrijwilligershulp Graag Gedaan Op verschillende wijze wordt U bekend gemaakt met deze vormen van hulp en kunt U na inleiding, toespraak of filmpje/ diaserie, met Uw vragen bij de spreker (ster) terecht Zijn Uw vragen te per soonlijk dan kan u via een naamloos briefje eveneens Uw vragen bekend ma ken. Ook voorafgaand aan dit programma kunt u uw vragen al per post sturen aan de Stichting Bejaardenwerk, Doetinchemse- straat27, 3241 AA Middelhamis. ZetU dan bovenaan de brief over welk onder werp, en wij sturen die dan alvast aan de sprekei(ster) door. Heeft u vervoer nodig? Belt U even vroegtijdig? 01870- 3366. STAD AAN 'T HARINGVLIET; A. J. VAN RUMPT, MOLENDIJK85,3243AL,TELEFOON01871-1553 „Vis op uw dis...! het is een re clameslogan die dhr. en mevr. Vroegindeweij-Veenstra voortaan van harte zullen onderschrijven en méér dan dat. Ze zullen in hun nieuwe zaak, Vishandel „Dolfijn" op het Zandpad te Middelharnis hun verse en gebakken vis en de zelfgemaakte vissalades zó appe tijtelijk uitstallen dat ze wel als verse broodjes over de toonbank moéten gaan In de Dolfijn" vindt de visliefhebber een veelheid van vissoorten die naar be lieven vers uit de koel-vitrine of warm gebakken meegenomen kunnen worden. Grage bijters mogen hun warme visje ook binnen opeten terwijl ze hun ogen laten dwalen over de andere smakelijkheden en door het interieur dat heel professioneel is ingericht Een handel uit Scheveningen, specifiek gericht op de aankleding van viszaken heeft het allemaal keurig ver zorgd. De professionele bakoven is van een zo grote afzuiger voorzien dat het overig deel van het winkelcentrum of zelfs maar de eigen winkel op een vis-bak-lucht worden vergast De afgezogen lucht wordt eerst grondig gefilterd en van geur ontdaan vooraleer het restant in de buitenlucht terecht komt Ondernemer Gijs Vroegindeweij heeft vele jaren in de horeca gezeten waarom velen hem kennen als Gijs Patat 't Is nu Gijs Vis geworden, een handel die hem zeker ook aanspreekt Vroeger was hij dikwijls te vinden bij vishandelaar Piet Tamboer en ook nadien heeft Vroeginde weij de nodige kennis vergaard. Mevr. Veenstra komt oorspronkelijk uit een vis sersfamilie en beiden zijn met veel ambitie de zaak gestart Ze kozen een plaats op de dijk omdat ze daar het gemis aan een viswinkel hadden geconstateerd. Door ve len zijn ze vrijdagmorgen, aan de straat met de nieuwe stap geluk gewenst Jeugdklub 't Haventje, die doorgaans zaterdagavondklubs organiseert voor de jongeren van onder de 16 jaar, wil zater dag 29 januari haar aandacht besteden aan de jongeren die 16 jaar of ouder zija Ze wil dit doen door het organiseren van een filmavond, die aanvangt om half acht 's avonds. De plaats is in het Instuif- gebouw achter de brandweergarage in Goedereede. De toegang is 1,50 per persooa De film van deze avond is de Schuil plaats van Corrie ten Boom. De naam Corrie ten Boom is voor velen een begrip geworden. Opgegroeid in Haarlem, uit gelovige ouders werd ze al vrij spoedig gekonfronteerd met de ver volging van Joden in de Tweede Wereld oorlog. Samen met haar zuster besloot ze haar huis open te stellen als onderduikadres om zo deze mensen te helpea De ontdekking hiervan had tot gevolg dat Corrie en haar zuster met vele andere op transport wer den gesteld naar het concentratiekamp Ravensbruck in Duitsland. Te midden van de verschrikkingen die ze hier mee maakt ervaart ze toch Gods liefde en bescherming. In 1944 komt ze vrij „door een admini stratieve fout" en nadien heeft ze in meer dan zestig landen getuigd van Gods lei ding en zorg zoals ze dat zelf aan de lijve heeft ervaren. Corrie ten Boom schreef vele boeken, waarin ze haar ervaringen en belevenissen opgetekend heeft, wat voor velen tot grote kracht en steun is geweest De film „Hiding place" schuilplaats) is dan ook in de eerste plaats niet bedoeld als oorlogsverhaal, maar wil naar voren bren gen dat er hoop en toekomst is temidden van hopeloze omstandigheden. Corrie ten Boom iheeft dit duidelijk ervaren en wil het graag doorgeven aan anderen. Dus iedereen uit Goedereede en daar buiten wordt zaterdagavond verwacht De Yersekse visser A. Sinke, van de YE 138 werd veroordeeld tot 1.000,— boete, voor het feit dat hij in het zee hondengat (voor de kust van Schouwen) op 1 september 1981, een sportvisbootje overvoer, waardoor het zonk, gelukkig zonder ernstige gevolgen voor de be manning, die daarbij wel te waren raakte. De eis was/2.000,— MIDDELHARNIS Beroepen Ds. H. Ligtenberg, pred. der Ger. Gemeente, ontving een beroep naar de gemeente van Zwolle. MIDDELHARNIS Marleen de Jager, de derde generatie uit de kappersfamilie de Jager heeft getoond uit het goede hout te zijn gesneden. Op het Zuid-Holland festival in het Europahotel in Scheveningen behaalde zij, bij de föhn- wedstrijden de 2e prijs. Aangezien zij nog maar 2 maanden in de vakopleiding zit mag dit een bijzondere goede prestatie genoemd worden. DEN BOMMEL De Muziekvereniging E.M.M. (Een dracht Maakt Macht) houdta.s. vrijdag om 8 uur in „Bommelstee" haar jaarlijkse winteruitvoering. De zaal gaat om half acht open. Medewerking wordt verleend door de drumband en het majoretten- peloton. Het geheel staat onder leiding van dirigent G. Zweerus. ca E3 a G3 ^Bi e e3 a Wi| nodigen u graag uit voor een kennismaking met de nieuwe BMW-3-sene ^^^0^^f^^^^^Ê^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1