Verbeteringsplan én kosten Winkelcentrum „d'n diek" goed ontvangen II ilick V isser c iWEio ukkig, delentebodenzijneral..! Zangavond te Dirksland Op Ouddorps strand grote vis aangespoeld Garage KNÖPS B.V. Mercètfes-fffihz 190/190 E hmhreéMse Geref. Kerk Mellssant Citroen-H€sselink Middelharnis: Ondernemers betalen via baatbelasting mee. OPEN JEUGDWERK Lezing restauratie toren van Goedereede Gift voor Somi Girls AUTO-SCHADE VAN DERAHELDE L.P. van doelenconcertea 1982 VRIJDAG 21 JANUARI 1983 No. 5162 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS ƒ11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Wanneer alles volgens de planning verloopt zal in mei a.s. begonner worden met de verbeteringsplannen voor het winkelcentrum Westdijk- Zandpad te Middelharnis. Woensdagavond kregen de middenstanders uit het „plangebied", strekkend van Kievit Warmte te Sommelsdijk tot aan de v.m. slagerij van de fam. van Markenstein op de Kaai te Middelharnis, vanuit de begeleidingscommissie tekst en uitleg over de nadere inhoud van het plan en de portie kosten die op hun rekening zal komen. Dat viel de dames en heren trouwens reuze mee Het plangebied dat de eigennaam „d'n diek" zal krijgen bevat 94 grote, kleine en middelgrote zaken die voor meebetaling in de vorm van een aanslag baatbelasting in aanmerking komen. Van de totaalkosten van het plan 1,8 miljoen zullen die 94 ondernemers 580.000,bij moeten dragen. De Gemeente subsidieert met 5 ton en Economische Zaken heeft een subsidiebedrag van 720.000,toe gezegd De ondernemers kregen de toezegging dat de baatbelasting niet langer dan 10 jaar zal vs/orden geheven. Als heffings grondslag is het aantal vierkante meters bedrijfsruimte van elke bouwlaag geno- mea Samen hebben de 94 ondernemers 24600 m^ (15300 begane grond en 9300 kelder en etageruimte) voor welke laatste overigens een lagere aanslag wordt be rekend. De baatbelasting per m^ kon aldus worden vastgesteld op 4,34 per jaar. De tienjarige baatbelasting zal ook kunnen worden afgekocht met een bedrag van 29,10 per m^ en een gedeeltelijke afkoop zal tot de mogelijkheden gaan behoren. Vanuit de begeleidingscommissie werd met optimisme over de kansen van het verbeteringsplan gesproken. „Het gaat nu zéker doori" is de stellige overtuiging en de aanwezigen werd nog eens in vogel vlucht verteld wat er allemaal te gebeuren staat Verbetering/vernieuwing van de be strating en het verwijderen van hinderlijke stoepen. Dat zal ook een betere afvoer van het regenwater mogelijk maken. Er zal naar worden gestreefd de straat op één niveau te brengen zodat de zaken ge makkelijker voor rolstoelers te bereiken zullen zijn. Ook de toegangen tot het winkelcentrum zullen worden verfraaid, het centrum zelf zal aantrekkelijker wor den gemaakt en er zal nieuwe meer sfeer rijke verlichting worden aangebracht Af gezien wordt van een gedeeltelijke over kapping waarvan eerder sprake is ge weest In het kader van het verbeterings plan hoort o.a. ook aanpassing van het schoolplein van de school die binnen af zienbare tijd leegkomt en de verbetering van de taluds van de Zandpad-dijk. Er komen ook fietsenstallingea Er zal ook naar gestreefd worden een duidelijke relatie te leggen tussen het winkelcentrum en de Kaai en daarmee ook met de haven en de charmes van die omgeving. Vooral geldt dat voor de toe risten voor wie men zich nog „vriende lijker" op wil gaan stellen. Het bestuur van de Middenstandsver. deed althans een beroep op haar leden om in het zomer seizoen, in de maanden juli en augustus de zaken in de middagpauze open te houden omdat de praktijk heeft geleerd dat de toeristen wanneer ze de winkels ge sloten vinden in de auto stappen en naar een andere plaats verdwijnea Van bestuiuszijde werd ook een pro gramma van aktiviteiten voor het komend jaar meegedeeld. O.a. zijn dat de tradi tionele braderieën op 15, 22 en 29 juli en op 5 en 12 augustus. In Maart wordt de reeks activiiciccn begonnen met pony- rijden op Westdijk en Zandpad op 5 maart, het uitdelen van voorjaarsbloemen op 2 april en een Havendag op 14 mei. Op 4 juni een Majorettenshow tg.v. het 10- jarig bestaan van de Somi Girls, de brade rieën in juli en augustus gevolgd door een Franse week van 13/17 september. Op 15 oktober nog een Speldag met groot-for maat spelen waarna alweer de Sint Nico- laas- en de Kerstdrukte naderen. Dat alles naar wordt gehoopt tegen het decor van het grote verbeteringswerk dat als het daadwerkelijk in Mei begint tegen het eind van het jaar gereed zou kunnen zijn. Het winkelcentrum „d'n diek" (een naam die werd voorgesteld door kapper Bert Krijger) zal zich dan met trots kunnen presenteren. DOD^CBDcECBDDÜCFaDDI Het vignet evenals het verbeteringsplan ontworpen door architectenburo Ad Gestel waaronder het winkelcentrum gepresenteerd gaat worden. PEUGEOT TALBOT Au tobedrijf NIEUWE TONGE Zaterdag 22 januari hopen we weer een vaste avond te houden. We willen dan een spelavond houdea Iedereen vanaf 14 jaar is van harte welkom in „Elim". We beginnen om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Breng gerust je vriend of vriendin mee. We hopen met elkaar een gezellige avond te hebben. ^^t ^j^^, Afscheid van het waterschap Gistermidag is in hotel „Duinzicht" te Ouddorp door het Waterschap Goeree Overflakkee afscheid genomen van een drietal medewerkers, tw. van: - mevrouwA. P. Campfens-vanAssente Ouddorp, aan wie op haar verzoek met ingang van 1 januari 1983 eervol ont slag is verleend na een diensttijd van ruim zes jaar, - de heer D. Troost Nieuwstraat 19 te Goedereede, die in verband met het gebruik van de V. U. T.- regeling na ruim 19 jaar de waterschapsdienst per 21 december 1982 heeft verlaten; - de heer Fr. van der Laan, De Tuinen 27 te Goedereede, die eveneens gebruik maaktvandeV.U.T.-regelingenper25 januari 1983 het waterschap na een diensttijd van 19 jaar en 2 maanden zal verlaten. EIGEN reparatiedienst VOOR; video, kleur- en zwart/wit televisie - Hifi stereo-, radio-, opname en weergave apparatuur - afwas-, was-, droog-, koel- en vriesapparaten - kleine electrische apparaten. Landelijk erkend electrotechnisch installateur vooraOe zéherheUit op donderdag 27 januari a. s. organiseert „De Motte" voor leden en belangstellen den een lezing in „de Doelen", Sint Joris Doelstraatte Sommelsdijk. De heer Bese mer, restauratie-architekt zal komen spre ken over de restauratie van de toren van Goedereede. De lezing, als eerste in een reeks van vier, zal met dia's worden verlucht De toegang is gratis. Aanvang 20.00 uur. De Motte MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De Somi Girls en drumband bestaan dit jaar tien jaar. Door het Anjerfonds is een bedrag ten geschenke gekregen van 1250,voor het aanschaffen van mu ziekinstrumenten. Er zal een dankbaar gebruik van worden gemaakt De jaarlijkse uitvoering zal plaats vinden op 28 januari in de aula van de Technische School te Middelhamis. Zaal open om 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. Intree 1,50 per persoon. Het orkest de „Bies- bos" uit Dordrecht zal het geheel begelei den. AUTOMOBIELBEDRIJF Jac. de Gast Korteweegje 41-45, Dirksland Telef. 01877-1122 Dealer van In de Geref Kerk van Melissant zullen a.s. zondag de beide diensten, om half 10 en om 5 uur worden geleid door ds. Joh. Jellema uit Achterveld. Ds. de Glind is geestelijk verzorger van het kinderop vangtehuis de Rudolfstichting. Na de morgendienst zal er gelegenheid zijn na der van het werk van ds. de Glind en van de Rudolfstichting kennis te nemea Vorig jaar organiseerde de Geref Kerk een bazar ten bate van genoemd tehuis. Van de opbrengst zullen bijbels worden ge kocht die aan de kinderen ten geschenke worden gegeven wanneer ze op eigen benen kunnen staan en het tehuis kunnen verlaten. De middagdienst zal handelen over het thema „Kerk en Israël". Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS 1 Jawel.., de lenteboden zijn al volop aanwezig en dat geeft de burger goede moed op het naderend voorjaar. Bij de fam. H. Bakker (oud Dirkslander) te Rockanje vertoonde zich i vorige week zomaar plots een kloek met tien kuikentjes, in Goedereede zagen we dezer dagen de sneeuwklokjes bloeien en vanuit manége Oostmoer" te Stad aan 't Haringvliet I werd ons de blijde geboorte van drie lammetjes gemeld. Een ervan ziet u op de foto, met nog 1 wat achterdocht bekeken door de tweejarige Annebeth v. d. Kamp uit Sommelsdijk. D.V. zaterdag 29 januari hoopt zang vereniging „Soli Deo Gloria" een zang avond te houden in de kerk der Ger. Gemeente te Dirksland. Deze avond, die geopend wordt door de weleerwaarde heer ds. A. Hoogerland, zal worden afgewisseld met samenzang en koorzang. Medewerkende koren zijn: Gemengd koor „Canticum" uit Zwijndrecht o.Lv. J. van Blijderveen Gemengd koor „Crescendo" uit Tholen o.l.v. J. Melse Gemengd koor „Soli Deo Gloria" uit Dirksland o.Lv. H. H. D. Struik Mannenkoor „Walchers Mannenkoor" uit Vlissingen o.l.v. J. P. de Ridder. Onze organist Martin Mans zal een orgelimprovisatie houden over Psalm 108 met aansluitende samenzang. Tijdens deze samenzang zal een collecte De nieuwe in onze showroom OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 worden gehouden waarvan de opbrengst zal zijn voor de Afghaanse vluchtelingen, welke actie wordt ondersteund in het R. D. De aanvang is 19.30 uur. Allen hartelijk welkom op deze zang avond. Het ca 370 leden tellende koor „Deo Cantemus" en „Credo Singers" (ca 200 leden) zullen zeer binnenkort een plaat uitbrengen van het traditionele kerst concert in de Doelen te Rotterdam van j.l. december. MEDEWERKENDEN: Femmy v. d. Weg- sopraan Reinata Heemskerk - alt Marcel Beekman - jongenssopraan Wayne Negrini - bas-bariton Loek V. d. Leeden - piano Jan van Weelden - orgel Het geheel met orkestbegeleiding Arie Pronk - dirigent U kunt deze Lp. bestellen door over making van 24,25 (incl. porti) op giro 39.047.052 tav. Alg. Adj. „Deo Cante mus" te Rotterdam met vermelding van „Doelen '82". Voor informatie teL 01806 - 19293 (na 18.00 uur). Dirksland, 01877-1357 De Noord-wester storm, gepaard met zware hagelbuien, bracht de vis op het strand. Tijdens de Noord-wester storm die zich eerder deze week liet gelden is op Ouddorps strand, ter hoogte van de vuurtoren eenplm. 4 meter langepotvisachtige vis aangespoeld. Het dier was dood aangetroffen. Gistermiddag zijn deskundigen van het Rijksmuseum voor Natuurkundige Historie te Leiden op het strand geweest om de vis nader te determineren. Een eerste veronderstelling is dat de vis een Beloena zou zijn. ■N y \- Kasta Tel. MIDI njelaan 41-43 DI870- 3094 DELHARNIS Vingei liiig 3 - Middelharnis - Tel. 01870-2518 AUTOBEDRIJF ca ca C3 a C3 Cl «3 EJ ca CS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1