De Stadse jeugd wil wél een jachthaven..! Predikbeurten Abonneert U op Eilanden-Nieuws Rode Kruis herdenkt Watersnood Ramp Eerste steenlegging HOKKENSHOW Studie-avond RPF Vermindering suil(erbietenarsenaal Dam- en Schaakver. „Ontspanning^' te Ouddorp Drumband en oud papier SPARTA NIEUWS OPEN JEUGDWERK Het profiel van uw autoband: botsing of geen botsing SCHAKEN „DE ZWARTE PION" Sint Annaland helpt Polen Sportbootje door garnalenkotter overvaren in Middelhamis' raad MEDISCHE DIENSTEN Bladz. 2 .EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 14 JANUARI 1983 De Stadse jeugd heeft met een eigen actie protest aangetekend tegen de enquête die vorige week in Stad aan 't Haringvliet gehouden is m.b.t de Jachthaven-plannen. „De jeugd werd bij die enquête niet betrokken en we voelen ons dan ook miskend!" laten de jongeren in een schrijven weten. Tegenover die grief stellen ze dat daarentegen wél bij ruim honderd huizen waar bejaarden wonen om een handtekening tegen de haven werd gevraagd. De jeugd zat na het bekend worden van de uitslag van de „volwassenen" enquête niet stil en besloot tot een eigen actie. Er waren zelfs twee groepen die dat deden met als resultaat dat woensdagavond, na sluiting van de informatie avond met B en W zie verslag voorpagina) aan wethouder L. C. Kievit een pakket met 115 handtekeningen vóór de komst van een Jachthaven werd overhandigd. In het enquêteformulier van de Stadse jeugd wordt erop gewezen dat Stad slaapt en vergrijst en dat er dientengevolge maar weinig gebeurt In een jachthaven ziet de jeugd een schone kans om wat meer leven in de Stadse brouwerij te brengen. Ze vragen zich dan ook af wie van de raadsleden mede wenst door te slapen of wie het nieuwe perspectief te baat neemt. De jeugd veegt vervolgens de vloer aan met een aantal argumenten die in de volwassenen-enquête tegen de komst van een jachthaven pleiten. Dat er ordeverstoringen plaats zouden vinden wimpelt de jeugd af met te verwijzen naar o.a. Herkingen, Middelhamis en Den Bommel waar van ordeverstoring door de aanwezigheid van de jachthaven geen enkele sprake is. Dat een aantal jachteigenaren een tweede huis in Stad zou willen hebben wijst de jeugd ook af omdat die mogelijkheid er alleen maar is voor economisch gebondenen. De vrees voor horecafaciliteiten nemen ze weinig serieus met de verwijzing dat er vroeger op Stad zelfs drie cafe's waren. Kwalijk vindt de jeugd het dat er zoveel adheasie aan de volwassenen enquête werd betuigd terwijl bij eerdere gelegenheden vaststelling van Streek- en Haringvlietplan geen enkel protest werd gehoord. Concluderend stelt de jeugd vast dat zij het jachthavenplan positief heeft ontvangen. Ze wijzen erop dat er in de toekomst steeds meer vrije tijd beschikbaar zal komen. „Wij vinden het niet correct zo zegt de jeugd dat wij worden betutteld door een groep ouderea Wij willen op een positieve wijze bij de jachthavenplannen betrokken worden en we wensen dat er ook naar ons wordt geluisterd! zo zegt de jeugd die aankondigt terdege te gaan letten op de handelingen van de raadsleden. DEN HAAG Het Nederlandse Rode Kruis zal pp 1 februari as. een bijeenkomst houden ter herdenking van de Watersnood Ramp in 1953. Daarbij wordt niet alleen ingegaan op de inzet door het Rode Kruis 30 jaar geleden, maar ook op de nieuwe plaats van het Rode Kruis in de rampenbestrij ding in de toekomst, na de aanvaarding van de regeringsopdracht daartoe. Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prinses Margriet der Neder landen hebben toegezegd deze herdenking bij te wonen. De bijeenkomst vindt plaats in de Gast- huiskerk te Zierikzee en vangt aan om 13.30 uur. Als sprekers zullen hierin optreden de heer A. vanEmden, oud-Directeur Gene raal van het Nederlandse Rode Kruis en de heer J. J. van der Weel, lid van het Dagelijks Bestuur van het Nederlandse Rode Kruis en voorzitter van de Stuur groep Rode Kruis Korps. Na afloop van de herdenkingsbijeen komst in de Gasthuiskerk zal in het Stad huis van Zierikzee een fototentoonstelling worden geopend SOMMELSDIJK Oud papier De restauratiecommissie van de Herv. Gemeente hoopt morgen, zaterdag 15 januari weer oud papier op te halen in het oude gedeelte van het dorp. Men wordt gevraagd het tijdig, gebundeld, gereed te zetten. OUDDORP Ter gelegenheid van de legging van de eerste steen voor het verenigingsgebouw aan de Preekhillaan te Ouddorp nodigt de bouwcommissie der Ned Herv. Ge meente te Ouddorp de schooljeugd uit om op zaterdag 15 januari 1983 tussen 10.00 en 11.30 uur een steen te vermetselen aan het verenigingsgebouw. Na afloop van de steenlegging is er gelegenheid om een kleine versnapering te nuttigea Van de steenlegging zal te zijner tijd aan de deel nemer een herinnering worden verstrekt De deelnemers dienen daartoe hun naam en adres op te geven in de bouwkeet Voorts is een ieder welkom om van dit heuglijk feit getuige te zija Tijdens deze bijeenkomst zal in de bouwkeet gelegen heid worden geboden om een vrijwillige bijdrage te verstrekken aan de kerkvoog dij. De opbrengst zal worden gestort in het fonds aflossing lening MIDDELHARNIS- SOMMELSDIJK Verslag van de hokkenshow van P. V. de Reisduif die werd gehouden op 7 en 8 januari in de Finse Barak te Sommelsdijk Beide avonden was er een geweldige op komst van duivenliefhebbers en andere belangstellenden. Hierdoor kan de ver eniging terugzien op een zeer geslaagde show. De 176 ingezette duiven werden gekeurd door de heer C. Vroegindeweij uit Middelhamis. De hoogste eer was voor de Gebr. Kie viet, zij wonnen tevens de prijs voor de schoonste oude doffer. Goede tweede werd M. A. van Nimwegen, behalve dit had hij de schoonste oude, en de schoon ste jonge duivin. J. Groenendijk eindigde op de derde plaats. Vierde werd L. Wie laard, vijfde C. Vroegindeweij. D. K. Kievit had de schoonste jonge doffer. Zaterdagavond was de trekking van de grote verloting De prijzen vielen op de nu volgende lotnummers: 1093 -0428 - 0609 -0372-0731-0191-0542-0523-0917 - 0421 - 0300. Verder willen bestuur en leden de mid denstand en ondernemers bedanken die hun medewerking aan deze show gaven. Ook de schenkers van bonnen voor eieren en jonge duiven hartelijk dank. MIDDELHARNIS Zaterdag 15 januari hopen we weer een vaste avond te houden. We willen dan een Bingo-avond houden. Ook deze avond zijn er weer hele mooie prijzen te winnen. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom vanaf 19.15 uur in „de Hoeksteen". Kom ook, wie weet ben jij ook wel één van de gelukkige prijswinnaars. Tot ziens GOEDEREEDE De kiesvereniging RPF Goedereede be legt op D.V. 18 januari as. een studie avond in het verenigingsgebouw Oost dam", Jongkoenstraat Goedereede. Inleider is de heer M. Koster uit Stellen- dam met als onderwerp: „Waarom stem ik RPF?" Leden en andere belangstellenden zijn van harte welkom op deze avond Aanvang 20.00 uur. OOLTGENSPLAAT Beroepen Door de kerkeraad van de Herv. Gemeente is een beroep uit gebracht op ds. M. Goudriaan te Ouder kerk a/d IJssel. Ds. Goudriaan ontving ook een beroep naar Wekerom en Tholea SINT ANNALAND Uienveiling van dinsdag 11 januari 1983 Uiea maat veertig opwaarts Klasse twee N.L.: 14,40 - 15,60 Uienprijs per honderd kilogram. Aan voer. 130 ton. De E.E.G. zal, dank zij de overvloedige oogsten in de jaren 1981 of 1982, moeten overgaan tot inkrimpjing van de met suiker bieten beteelde oppervlakte en ook Ne derland zal daaraan zijn bijdrage moeten leveren Vorig jaar bedroeg het Neder landse suikerbietenareaal 133.973 ha en was de overschot aan suiker (de z.g C- suiker) ruim 260.000 ton. Deze C-suiker brengt als zij op de we reldmarkt wordt afgezet niet meer dan 45,per ton op. Het areaal 1982 was 2.77%, men streeftvoor 1983 nu naar een daling met plm. 7% of afgerond op 125.000 ha En daarbij is men dan uitgegaan van een gemiddelde opbrengst over de laatste 10 of de laatste 5 jaren, zo 1983 opnieuw een record opbrengst opleveren, dan is ook dat nog teveel. Nederland mag volgens de E.E.G.-overeenkomsten in Brussel 872.000 ton suiker produceren, namelijk 690.000 ton A-suiker en 182.000 ton B- suiker. De suikerfabrieken zullen zich inspan nen om aan de landbouwers een prijs van 90,per ton bieten uit te betalen en noodgedwongen is dat 10% minder dan vorig jaar. Daarbij speelt ook de opbrengst van de bijproducten een rol. De pulpprijs is uit het oogpunt van de fabriek gezien goed, die van melasse is ronduit slecht Ook het feit dat de Nederlandse suiker op de binnenlandse markt, wordt becon curreerd door suiker uit België en Frank rijk, die goedkoper wordt aangeboden dan de Nederlandse minimumprijs is natuur lijk niet bevorderlijk om de resultaten van de Nederlandse suikerfabrieken te stimu- lerea De prijsverhoging van de suikerfabrie ken to.v. de verhoging van de producten van landbouwprijzen, bedraagt inE.E.G.- verband 4%, mar door de sterke Neder landse gulden, resulteert de verhoging voor de Nederlandse boer in maar 1 {1%, omdat monetaire aftrekken op de 4% verhoging worden toegepast Bij regen, sneeuw of ijzel kan het profiel van autobanden vaak bepalend zijn of een auto al dan niet in de juiste koers blijft, aldus de Vereniging voor de Banden branche in Nederland (VACO). Uit onderzoek bij de gespecialiseerde bandenservicebedrijven blijkt dat bij bijna de helft van alle personenauto's bij een of meerdere banden de profieldiepte te wen sen overlaat Onder winterse omstandig heden kan dit snel tot ongelukken leiden. Bandenslijtage kan worden veroorzaakt door te veel of te weinig spanning, door onbalans, door verkeerde sporing, maar óók door defekte schokdempers of defekte remdelea Tijdige controle bij een ge specialiseerd bandenservicebedrijf kan veel ellende voorkomea aldus de VACO. De profieldiepte van een nieuwe auto band is 8 nun, tot 6 mm blijft de koers vastheid optimaal, tot 4 mm redelijk goed, tot 2 mm nog toelaatbaar, daarna gevaar lijk. Bij controles van ANWB, WN en VACCX specialisten worden autobanden met minder dan 2 mm profiel afgekeurd. Koffie-ochtend in het Diekhuus De peuterspeelzaal ,,de Driewieler" ge vestigd in het Diekhuus, Kerkepad 1, Middelhamis, organiseert een koffie uur op dinsdagmorgen 18 januari van 9 uur tot half elf Het is de bedoeling om onder genot van een kopje koffie u eens kennis te laten maken met de peuterspeelzaal. Ook kan men gelijk uw peuter opgeven, er is een lange wachtlijst Degene die belang stelling heeft is van harte welkom op dinsdagmorgen 18 januari van 9 uur tot 10 uur Kerkepad 1Middelhamis. Uitslagen van 10 januari 1983: Dammen: J. Moerkerk - A. van Huizenaf gebr. K. Tanis - mej. K. Tanis2-0 G. Tanis - C. Mierop2-0 L. Moerkerk - H. Tanis0-2 A. Meijer - J. Bakelaar2-0 J. ten Hove - C. Akershoek0-2 J. Visbeen - P. van Dam1-1 Schaken: T. Draper - K. v. d WendeVi - '/4 C. Wassenaar - M. Breen1-0 N. A. L. van Doom-J. Grinwis0-1 C. Orgers - E. Santifort1-0 F. den Boer- P. Breve0-1 J. van Huizen - J. Meijer1-0 Uitslagen schaken „de Zwarte Pion" é.A. 10 januari 1983. 1 e afdeling: afgebroken partyen W. Markwat- C. J. Smit0-1 A. W. Peeman - M. Verohne1-0 A. Robijn - G. de Jager0-1 C. J. Smit- W. Markwat1-0 C. J. Smit - M. V. d Waal1-0 2e afdeling: C. Littel - N. van Bracht0-1 A. Visser - R. Faasse0-1 C. V. d Groef- C. Groenendijk O -1 P. van Zijp - C. Bakelaar0-1 P. Lesuis - J. Noordijk1-0 J. Minnaar - J. Smallegange1-0 E. Nijman - E. Bernard1-0 C. Poortvliet - J. Verohne1-0 „Jeugdafdeling", groep 1: J. Duininck - D. Baker1-0 F. Nijman - H. v. d. Marel0-1 M. Osterthun - A. van Oost0-1 J. V. d Wulp - N. V. d ValkI - O Groep 2 F. Duininck - K. v. d. Sluys1-0 E. Broere - I. van Nimwegen0-1 M. de Ruiter - H. Schellevis0-1 Laddercompetitie: M. v. d. Waal - J. Boeter0-1 OOLTGENSPLAAT Door diverse omstandigheden is het voor het „Burgemeester W. M. van der Harst Tamboer en Trompetterkorps" helaas on doenlijk geworden om regelmatig oud pa pier op te halen. We vinden het spijtig want de opbrengst er van gaf onze kas regelmatig een finan ciële injectie. Toch kunt u ons blijven helpen, want zoals velen bekend is, staat op het terrein bij dhr. J. J. Mooyaart, Stoofstraat alhier een grote container, die graag gevuld wil worden; liefst zo hoog en zo vol mogelijk Daarom als u, uw buren, familie of ken nissen oud papier heeft kunt u elkaar helpen om het er even te brengen, waar voor wij u dan zeer erkentelijk zijn! Mocht u thuis zelf een redelijke hoeveel heid papier willen verzamelen b. v. met uw buren, dat kan ook, dan kan dat papier bij u worden opgehaald als u dat even laat weten bij een van onderstaande adressea Jan Duim, Pr. Hendrikstraat 46, tel. 2129 of 2720; dhr. A. de Bonte, Brandewijn straat 11, tel. 2386; dhr. C. W. J. Geerts, Voorstraat 3, tel. 1214. U begrijpt het uw oud papier is altijd welkom, het blijft uit de vuilniszak en u dient een goede zaak uw plaatselijke mu ziekband! Bij voorbaat onze dank MELISSANT Praatgroep-zuigalingenkursus De kruisvereniging organiseert op zes maandagavonden een praatgroep-zuige- lingenkursus, leeftijdsgroep 0-12 maan den. Wij starten op 7 februari a.s. Kosten 12,50 Graag zo spoedig mogelijk opgeven op maandag, woensdag en vrijdag tussen 12.00 en 13.00 uur in het wijkgebouw te Melissant telefoon 01877 - 1234. OOLTGENSPLAAT - Kantoorhouder PTT J. L Kom mat pensioen - Mevrouw J. de Graaf-Breen."opvolgster De kantoorhouder Posterijen-Telegrafie en Telefonie van het kantoor Ooltgens- plaat, de heer J. L. Kom gaat met ingang van 1 maart a.s. met pensioen. Met ingang van dezelfde datum is in zijn plaats be noemd mevrouw J. de Graaf-Breen, thans wonende te Capelle a/d IJssel. OOLTGENSPLAAT Geslaagd voor Ir. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor ingenieur vliegtuigbouw, met als hoofdvak stabiliteit en digitale be sturing, de heer A(rjan) J. Hobbel A.Lza SINT ANNALAND Polen maakt een moeilijke tijd door. De dagelijkse voedselvoorziening kampt met grote problemen Lange rijen mensen voor lege winkels. Aan de meest eenvoudige produkten is gebrek Op vele plaatsen in ons land zijn de handen ineen geslagen om voedseltransporten naar Polen te sturen. Vorigjaar december gebeurde dat ook met zeer groot succes vanuit Tholea Ook in Sint Annaland wil men iets voor Polen doen en wel op twee dagen, namelijk op zaterdag 15 en op zondag 16 januari a.s. Op zaterdag 15 januari komt er in Sint Annaland een vrachtwagencombinatie van Schot Transport uit Tholen, die een rondgang zal maken door geheel Sint Annaland. Deze wagen zal graag het volgende van de diverse bewoners ont vangen: koffie, thee, cacao, peulvrachten, suiker, vet boter, pakjes soep, vlees, vis- conserven, zeep (poeder), tandpasta, cho colade/hagelslag, meelprodukten, rijst en macaroni. Alles houdbaar verpakt, niet in glas. Ook kleding en schoeisel is welkom! De zending gaat naar drie plaatsen en wel naar. Rzepin, Sulechow en Gadkowwiel- ke. Zaterdag 15 januari vindt de op- haaldag plaats tussen 10.00 uur en 13.00 uur. Op zondag zal in de Nederlandse Her vormde Kerk te Sint Annaland de derde collecte eveneens voor de nood in Polen bestemd wordea Ongetwijfeld zal men in Sint Annaland voor dit goede doel erg veel over hebbea Zaterdag 8 januari is in Melissant een assistenten 2 opleiding van start gegaaa Slechts één Spartaan, Aimelies Traas, kwam voor deze kursus in aanmerking De overige Spartanen die in december voor assisten 1 slaagden zijn wat leeftijd betreft nog te jong om deze vervolgkursus te doea Op 15 januari a.s. begint in Hellevoet- sluis een jurycursus voor beoordeling springwedstrijden. Op de zaterdagen van 9.00-12.30 uur( 15/1,22/1,5/2,12/2 en eksamen op 19/2) met als docent de heer H. Moor, zullen ook enige Spartanen deze jurybijeenkomsten bezoeken. Diezelfde zaterdag is er voor de meisjes van 8-10 jaar weer een rayontraining 0.1.V. de heer S. Garst Van 9.30 -11.30 uur zullen 4 Spartanen in de Gymzaal te Nieuwe Tonge deze ekstra training be zoeken. Vertrek vanaf de Olympiahal om 9.15 uur. Zaterdag 29 januari zijn er in het Akra- gon te Rotterdam R.T.B.- Rayonwedstrij den voor tumers en turnsters. Ons Rayon Goeree Overflakkee wil daarvoor ook graag een damesploeg (vanaf 15 jaar) afvaardigen. Spartaan Jeanet van Ant werpen is voor deelname opgegeven. Bij voldoende deelname kan er in fe bruari weer een ABC-kursus (Algemene Basis Opleiding) van start gaan. Sparta Hygiëa hoopt dat ook hiervoor zich, bij de verenigingsleiding of de heer Strater, eni ge Spartanen zullen opgeven. Zondag 16 januari 1983 OUDDORP- Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Woensdag 19 januari: 19.00 uur ds. W. J. op'tHof- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur drs. T. M. Gil huis en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord- Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. M. C. Malipaard, Pemis. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. M. Aangeenbrag, voor bereiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur kand. van Wijk, Nederhemert STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Klok en 18.00 uur ds. P. de Jager; extra koUekte kerkvoogdij - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord en 17.00 uur drs. T. M. Gilhuis. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m. bevestiging ambtsdrager, extra koliek- te vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M. Hiensch, Baren- drecht DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Dekker en 18.00 uur ds. M. van der Linden; 2e kollekte: Expl. Onder de Wiek- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uureerw. hr. A. H. Veldhuizen- Ger. Gem. 10.00 uur lezen en 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kraijmer, H.C. zondag 15; extra kollekte kerkvoogdij - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Cossée, Rotterdam. DE SAMARITAAN - 10.15 uur ds. H. Jongebreur. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. G. C. de Jong, H.C. zondag 52, vr. en antw. 127; extra kollekte reparatie verwar ming- Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg- Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. A. v. d Waal (bediening Heilig Avond maal)- Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. C. Kleija NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom; extra kollekte kerkeraadsfonds- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezea OUDE TONGE- Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. de Jager en 18.00 uur ds. W. H. van Kooten, Hillegersberg; extra kol lekte NBG - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. van Laar, Oegstgeest en 18.00 uur ds. G. C. Klok, H.C. zondag 16a; extra kollekte restauratiefonds- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. J. Hage. DEN BOMMEL- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 en 16.00 uur dhr. A. v. d Schee, Spijkenisse. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. M. B. van den Akker, Boven-Hardinxveld en 18.00 uur ds. M. Aangeenbrag; extra kollekte quo tum - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur student Ir. M. Burggraaf, Rotterdam - Ger. Kerk9.30 uur ds. J. H. Becker Jr. en 18.00 uur ds. H. Speelman, Krab- bendijke. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. D. Oskam, Spijk - Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen - Oud Ger. Gem. 3 x lezen. NIEUWERKERK - Herv. Gem. 10.00 uur drs. Alb. v. d Ban - Ger. Kerk (N'kerk - O'land) 10.00 uur ds. L. Weerman, Harderwijk en 17.00 uur drs. A. ten Hove, bediening Heilige Doop- Ger. Gem. 9.30 en 15.30 uur ds. M. J. van Gelder- v/h Ger. Gem. in Ned 9.45 en 15.30 uur leesdienst Commissie verzorgende beroepen regio Flal(kee en omstreken D.V. 10 febraari hoopt dr. Folmer te spreken over Alternatieve Geneeswijzen Deze vergadering wordt gehouden in het verenigingsgebouw „Rehoboth" van de Ger. Gem. te Dirksland. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Er liggen voor de Schouwse kust bij tijd en wijle zoveel sportvisboten, dat je ze moeilijk mis kan varen en ze ankeren soms midden in de vaargeul. Dit was het verweer van schipper A. Sinke van de gamalenkotter YE 138, die deze week terecht stond voor het feit dat hij op 1 september 1981 inhetzeehondea gat een sportvisbootje had overvaren, waardoor de twee opvarenden te water raakten, waarvan een al bewusteloos was toen hij werd opgepikt De officier van justitie Mr. J. van Ma rion, had zeer veel waardering voor het snelle optreden van schipper Sinke, waar door voorkomen werd, dat de te water geraakte sportvissers verdronken, maar hij kon niet door de vingers zien dat het bootje, terwijl er een uitstekend zicht was, door een uitstaande gamalenkor tot zin ken werd gebracht, met de fatale gevolgen Zijn eis was dan ook 2.000,boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand De overvaren sportvissers waren even min dankbaar voor het uiteindelijk goed afgelopen avontuur. Tegen schipper Sinke loopt een' schadevergoedingseis van 10.000,— Het nieuwe vrouwelijke PvdA raadslid in Middelhamis' gemeen teraad Rietje Mouw moge in wóórd progressief zijn-, in daad blijkt ze zich nogal conservatief te gedragen Waar immers vindt je nog een vrouw die naar een bijeenkomst haar breiseltje meebrengt zoals mevr. Mouw dat doet als ze ter ver gadering komt? Dat novum heeft kennelijk ook de notulist van een van de raadscommissies verbaasd, een verbazing die hij in zijn terag- blik aldus verwoordde: „....mevrouw Mouw, haar breisel terzijde leggend.... enz." 't Is nét WoUemientje, zei een van de toe hoorders toen ze op de begrotings vergadering van j.l. donderdag weer de breipennen hanteerde. Over de aard van het werkstuk bleef men vooralsnog in 't ongewisse. van zaterdag 15 januari tot maandag 17 januari 1983 ARTSEN Middelhamis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Kempen, tel. 2710. Dokter van Kempen is woensdag as. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant* van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter R P. Boot tel. 01877-1227, b.g.& 1291. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter R P. van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter W. Wesü-a, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Janssen, tel. 01871 - 1306. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Visser, tel. 01874 - 2091 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441 L. Tjebbes, Middelhamis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam - Melissant: Dienst heeft zr. de Vlieger, tel. 01878 - 1321. Middelhamis - Sommelsdijk: van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Verolme, tel. 01870 - 3758. Nieuwe Tonge - Oude tonge - Herkingen - Dirksland: van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Vijf- huizen, tel. 01870 - 5398. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: Dienst heeft zr. van Dam, tel. 01873 - 1510. HULP MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" SPREEKUREN OUDE TONGE: Julianastraat 9, 01874- 1515. ma, di, wo, do, vr. van 9.00-10.00 uur, ma, wo, vr. van 12.30 - 13.00 uur. MELISSANT: Plein 1, 01877 - 1592. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur. OUDDORP: Molentienden 6, 01878 - 1810. ma, di, wo, do, vr. van 9.00-10.00 uur, SOMMELSDIJK: St Joris Doel- straat 32, 01870 - 5305. ma, di, wo, do, vr. 9.00 - 10.00 uur. WEEKENDDIENST in geestelijke of sociale nood: Geheve in het weekend 01874 - 1515 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag Xjm vrijdag 8.45 - 10.00 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelhamis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentram. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873- 1968 of033-620244 ■N^^^Ni 0^^\U^ ^*^t a«^^^^>i^N^Nri

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 2