Den Hertog diepvriesspecialiteiten scliuwt de grote inspanning niet 't Vergaan van de „Bouwina" Automobielbedrijf Jac. de Gast Grote OPRUIMING bij Annette MANTELS V, 1 59,~ 1 BETALEN Met je handen uit de voeten Orgelconcours te Oude Tonge Japonnen 2 halen Schoenen, pantoffels en laarzen voor Slechts ENKELE TIENTJES Burg. Bos sloeg eerste paal voor nieuwe uitbreiding. Grijsoordse Schetsen: |Uw huis verkopen TAMBOER Recordjaar voor kampeerboerderijen niet afgeprijsd 20 /o KORTING Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS" DINSDAG 11 JANUARI 1983 Niet dat het nieuw was dat er een uitbreiding op stapel staat den Hertog diepvriesspecialiteiten heeft er tenslotte al meer beleefd maar het feit dat een nieuwe uitbreiding werd gemarkeerd met een eerste paal maakte vrijdagmorgen de ge beurtenis wat uniek. Het was burge meester Bos die tot het plegen van die officiële handeling was genood en hij deed dat wélgemotiveerd, temeer omdat hem dat de schone kans bood eens te verklaren hoe zeer de Gemeente ingenomen is met de aanwezigheid van het werkver- schaffende en schone bedrijf bin nen de gemeente. Ook was het de gelegenheid dhr. den Hertog te complimenteren met de voortreffe lijke gang van zaken en de expansie die tot ver buiten 's lands grenzen strekt Op de verpakkingen staan de namen van het product en de gebruikte grondstoffen alweer in vijf verschillende talen gedrukt want de puddingen en baveroises en de overheerlijke ij staarten worden naar Frans, Duits, Engels en zelfs Arabisch sprekende landen verscheept! Menig Ara bier in Saoedi-Arabië heeft de smaak van den Hertog's specialiteiten te pakken en dat zijn lieden naar 't culinaire hart van Willem den Hertog die er evenzo zéér van weet te genieten, wetend dat alleen 't beste van 't beste zijn fabriek binnenkomt en na verwerking weer verlaat Behalve een culinair hart heeft dhr. den Hertog een hart dat met dankbaarheid vervuld is over alle zakelijke voorspoed, wetend dat die niet door eigen kracht-, maar door 's Heeren zegen verkregen is. Het siert dhr. den Hertog daar geen ge heim van te maken en dat tegenover-, én samen met zijn personeel te belijdea In dat licht is ook de nieuwe kapitale inves tering aangedurfd voor de nieuwe vries- bewaarcel met een inhoud van 8000 ku bieke meter, in aanbouw achter het bedrijf aan de Oosthavendijk. Behalve die princi piële onderbouw van het bedrijf krijgt de nieuwe vriesbewaarcel een stevige onder grond van 290 heipalen van zo'n twaalf meter lang bij het slaan waarvan vrijdag morgen burg. Bos werd betrokken. Het te bouwen complex zal in een later stadium uitgebreid worden met nog een fabriek en een kantoorruimte. Het bedrijf sprankelt van de energie die dhr. den Hertog kennelijk afreageert op de vloerbedekking onder zijn kantoorstoel vanwaaraf hij zijn vele zakelijke gesprek ken voert Het bedrijf heeft een enorme vlucht genomen en daar wordt door lei ding en personeel keihard voor gewerkt Een „volle dochter" is inmiddels het bedrijfbeau frère" zwager) door zwager Dinat Struijk en het oorspronkelijke be drijfden Hertog specialiteiten op de West- havendijk. De drie bedrijven die zich o.a. ook bezig houden met de vervaardiging van soepen, pizza's en die zich met cate ring (het compleet culinair verzorgen van recepties en diners) hebben zich een grote plaats verworven. „Moge het U onder de zegen van de Allerhoogste gegeven zijn tot een nog verdere uitbouw van het bedrijf te komen" zo wenste burg. Bos vrijdagmorgen, na de succesvolle eerste paai-slag dhr. den Her tog toe. Hij bleek een voortreffelijk gast heer hoe kon het anders bij welke gelegenheid dhr. den Hertog (met zijn 37 jaren op één na de oudste van het hele personeelsbes.tand nog eens herinnerde aan zijn beginperiode op Flakkee: als kaasboertje op de markt in Sommelsdijk waar zijn vrouw zo gaarne kaas kwam kopen. Daar is 't allemaal begonnen Het karwei is gedaan; burg. Bos en dhr. den Hertog verlaten de heiplaats. (HGJB-Project '83) Het is binnen de HGJB een goede ge woonte een project te voeren om de jon geren van de gemeente te helpen bij hun inzet op het terrein van zending en/of dia- konaat Deze keer is de keus gevallen op het diakonaat, m.a werelddiakonaat Be sloten is de aandacht te richten op het vluchtelingenprobleem. In goed overleg met de Commissie We relddiakonaat van onze kerk een afdeling van de Generale Diakonale Raad) is het project ,,Umgurgui'' gekozen. Umgurgur is een vluchtelingennederzetting in Soe dan vlakbij de grens van Ethiopië. Er wonen ongeveer 8000 Eritreeërs, die van wege een langdurige oorlog vanuit Ethio pië (Eritrea) naar Soedan vluchten. We kelijks komen er nieuwe vluchtelingen bij! Drs. J. van Doggenaar van de Com missie Werelddiakonaat heeft Soedan be zocht en heeft voor ons kontakt gelegd met de Zweedse predikant ds. B. Holmgren. Hij is de man die namens de kerken het werk in een aantal vluchtelingenneder- zettingen (waaronder Umgurgur) coördi neert Uit de contacten met hem is gebleken, dat er veel hulp nodig is: geestelijke hulp, medische hulp, sociale hulp, onderwijs kundige hulp. In deze hulpverlening gaan Woord en daad samea Ds. Holmgren ziet het als zijn roeping om, ingaande op de nood van de gevluchte Eritreeërs, op een praktische wijze handen en voeten te geven aan het Zoals reeds eerder gepubliceerd, zal er D.V. op zaterdag 19 februari a.s. voorde 3 e maal een orgelconcours voor amateurs gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge. Het concours, dat wederom georgani seerd wordt door de Stichting Kerkcon- certen Goeree Overflakkee i.s.m. de Ver eniging van Orgelvrienden, staat open voor amateur-organisten (alle leeftijden) die woonachtig zijn op Goeree Over flakkee of Schouwen-Duiveland. Als verplicht werk moet ten gehore ge bracht worden drie variaties naar keuze van de partita „Ach wie nichtig, ach wie flüchtig" van Georg Böhm, of drie va riaties naar keuze van de partita „Jesu meine Freude" van Rinck. Naast dit ver plichte werk dient elke deelnemer ook een vrij werk te spelea Om een en ander voor te bereiden krijgt iedere deelnemer studie tijd toegewezen op het orgel in de kerk, in de week voorafgaande aan het concours (vooqaarsvakantie). De drie beste deel nemers, die geselecteerd worden door een vakkundige jury (Bram Beekman en Piet Wiersma) mogen 's avonds, samen met de juryleden een concert geven op het fraaie Frobeniusorgel. Die selectie zal zaterdags de hele dag plaats vinden, terwijl de kerk dan ook voor het publiek geopend zal zijn. Het inschrijfgeld bedraagt 20,In schrijfformulieren en event verdere in lichtingen zijn verkrijgbaar bij: ing. T. C. van Dieren, Berkenhof 14, 3241 BA Middelhamis, tel. 01870 - 3537. Als uiterste inzenddatum geldt woens dag 26 januari a.s. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag De maandelijkse bejaardenmiddag in „Elthato" zal gehouden worden woens dag 12 januari om 2.30 uur. THOLEN Bisamratten In de maand december werden er op Tholen door de ambtenaar Faunabeheer, de heer J. Meijll 19 bisam ratten gevangen en op Sint Philipsland 8. Gezien de geringe activiteiten van deze dieren, geen slechte vangst 't Kleine ventje Hansje werd door Baukje gevonden op de Bommelse slikkea Daar stonden ze opgebaard om door de familie herkend te worden: Vader en moeder van Beusekom de visser, ome Gert de Visser 16 jaar, D aafje en Ria en 't kleine Hansje. Naast en bij elkander werden ze in één graf gelegd slachtoffers van de zee. De dominee sprak naar aanleiding van de Openbaring van Johannis. Zalig zijn de doden die in den Heere sterven. Ja, zegt de Geest; opdat zij rusten mogen van hunnen arbeid. De zee gaf de doden die in haar waren, maar eens zal de zee er niet meer zijn. Noch de dood, noch rouw, noch moeite of verdriet want dan zal God alle tranen van hunne ogen afwissen. Dit schippersgezin zal hier onder ons rusten tot de Dag der opstanding. Dan zal ook dit graf geopend worden en zij zullen de Heeriijkheid Gods ziea Gezamelijk zong men: Gelijk het gras is ons kortstondig leven. Onder het gelui der doodsklokken veriiet men de begraafplaats. Van kinderen beroofd moesten de ouders ondersteund worden. Wankelend onder het enorme verdriet en de ellende van het verlies van zo veel dierbaren. Vader Beusekom huilde tegenover de burgemeester „Ik zei hem nog wegvaren, ik had z'n spaargeld aan boord gebracht voor aflossing en rente, wie had dat kunnen denkea'" Toch hoorde de burgemeester daar van op. Er was niets gevonden: noch geld noch sieraden, en hij besloot daar een onderzoek naar in te stellen. Nu zijn er oude, gewoonten, oude zeden van ouder op ouder, van geslacht op geslacht; maar doorkruist door de Nederlandse wet Het is een recht, een recht van vroeger tijden dat iedere jongen plukken mag, wanneer hij hooi ziet rijden. De jongens van Lochem plukken zo van de binnenrijdende voeren hooi, dat ze de laarzen ontdekken van de onder 't hooi verborgen Spaanse soldaten, waardoor de overval mislukte. En, kijk toen in Ouddorp een schip strandde met wijn geladen dronk heel Ouddorp spaanse port en Flakkee nog jaren daarna. Eén voorwaarde gold het schip moest door de bemanning verlaten zijn, daarom blijft een kapitein tott laatst toe aan boord. Maar de wet zegt alles wat de zee aanbrengt moet ingeleverd worden bij de standvoogd, wordt het later in opbod verkocht, is de helft voor de vinder, min onkosten. Omdat ze liever 't hele ei hadden als een halve werd door de jutters alles voorlopig in de duinen gerold en met een laagje zand bedekt Het is een avontuurlijk en spannend beroep. Altijd: „wat zou er anspoele". Vooral de deklasten van de Canadese en Noorse houtboten, kwamen gebundeld aandrijven. Maar men vond ook de lichamen van hea de mariniers en piloten van de Amerikanen; die ver van huis omkwamen in de strijd voor onze vrijheid. Dan werden ook hun persoonlijke eigendommen, porfeteuille met foto's van vrouw en kinderen, zakboekje en legernummer, wel goed bezorgd en doorgegeven aan het Intern Rode Kruis. Door onwetendheid zijn de eigendommen van de fam. van Beusekom enkele maanden kwijt geweest; wat de betrokkenen 9 maanden gevangenisstraf kostte; want toen oordeelde men nog: gerechtigheid verhoogt een volk maar de zonde is een schandvlek der natiën. Maar het recht struikelt op de straten. In Kiev (Rusland) kan men als vrouw middernacht ongehinderd over straat, probeer het hier liever niet getuigenis van het Evangelie onder hea Hij hoopt, dat wij 200.000,voor zijn werk bij elkaar brengen. Projectavonden I. v.m. het project worden door het Prov. Centrum van de HGJB avonden georga niseerd waarop meer informatie over het project gegeven wordt Een klankbeeld wordt vertoond, werkvormen en verwer kingen uit Bouwstof en Tijdschrift worden beoefend en met elkaar wordt naar aktie- mogelijkheden gezocht Het bezoeken van zo'n avond betekent een goede start voor de plaatselijke aktie. De projectavonden worden gehouden in: - Hardinxveld-Giessendam: Herv. Centrum, Talmastraat, op D.V. 19 januari. - Gouda: Aula „de Driestar", Ronsse- weg, op D.V. 26 januari. De avonden beginnen om 19.30 uur. U bent van harte welkom Voor meer informatie: Prov. Centrum van de HGJB in Zuid-Holland, tel. 01823 - 3990. OOLTGENSPLAAT - Kerkelijke huwelijksbevestiging- Vrijdag 14 januari om 14.45 uur zal in de hervormde kerk de huwelijksbevestiging plaats hebben van Nico Kamp, Voor straat 11 en Atie Kagchelland, Meidoom- straat 19, beiden alhier, door drs. E. F. Vergunst te Slikkerveer. POORTVLIET Oud-burgemeester W. J. van Doorn overleden Tijdens zijn bezoekk aan zijn jagers vrienden, die de laatste dag van het jaar aan het jagen waren is de heer W. J. van Doom onwel geworden en ten huize van zijn zoon overleden. De heer van Doom werd 26 september 1918 te Ter- neuzen geboren. Van 4 april 1952 was hij burgemeester van Poortvliet Per 1 april 1972 werd hij benoemd tot burgemeester van Kamerik-Zegveld Na een aantal ja ren nam hij om gezondheidsredenen ont slag en ging in Oud Vossemeer wonen. Daar hij reeds 40 dienstjaren had werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer van Doom was ook rent meester van de Ambachtsheerlijkheid van Oud- en Nieuw Vossemeer en bekleedde nog vele andere functies. De begrafenis vond plaats op 5 januari te Poortvliet Uit een representatieve steekproef is de Stichting Vrije Recreatie (SVR) gebleken dat vorig jaar naar schatting 105.000 Nederlanders en buitenlanders hun va kantie of vrije weekeinden doorbrachten op een mini-camping van de SVR of een boerderij. Dat is vergeleken met het jaar daarvoor (48.000 kampeerders) een mi me verdubbeling. Vooral tijdens de va kantiemaanden was er een extra toeloop, méér zelfs dan werd verwacht Op de SVR-mini-campings in de Randstad was vele weken sprake van 100% bezetting. Opvallend was de toegenomen belang - stelling uit het buitenland, vooral uit Duitsland en België, maar ook uit Frank rijk en zelfs Scandinavië. In aantal steeg het buitenlandse aandeel in de SVR-sta tistiek met bijna 450%. Vooral het tent- kamperen nam enorm toe. Veel scholen, jeugdverenigingen e.d. richtten vorig jaar op SVR-mini-campings een vakantie kamp in. Andere jeugdgroepen kozen het SVR-bivak voor bijv. educatieve week einden. De prijsopbouw van Saab is minstens zo doordacht zo'n klasse. Want uiteraard mag u zich verheugen op de als de wagen zelf. Een exemplaar van dit fameuze merk, veiligheid en het komfort, 't gunstig benzineverbruik en de inklusief alle kenmerken en eigenschappen die Saab zo'n bij- hoge inruilwaarde, die Saab u te bieden heeft, zondere auto maken, staat al voor u klaar vanaf f 27.900,- Saab rijden is een bijzondere ervaring. Een proefrit (inkl. B.T.W.). Inderdaad, buitengemeen scherp geprijsd voor zal u dat bewijzen. Korteweegje 41-45 DIRKSLAND Tel. 01877 - 1122 Zandpad 90 MIDDELHARNIS Telefoon 01870 - 2431 Al ^'anaf f27.900,- bent u de trotse eigenaar \an Vi Saab. ANNETTE

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 2