Waterschap Goeree-Overfiakkee nam afscheid van technicus/tacticus H. Stuurman ^Vj Aantal diefstallen opgelost Avond met rijschoolhouders Het werd een wat te nadrukkell|k stop Abonneert U op „Eüanden-nieuws' Snertwandelingen in Oostvoorne Programma fotoclub „de Rarekiek" Ct^i-4^^ Sommelsdijk: Goedereede in '82 met 42 zielen gegroeid Sportcursus Algemene Basis Opleiding (A.B.O.) Verzoekplatenprogramma „Van U wil ik zingen" Uw huis verkopen TAMBOER 55e Jaargang DINSDAG 11 JANUARI 1983 No. 5159 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijii Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS II PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. OUDDORP Met de aanhouding van een aantal jon gens uit Ouddorp en een 21 jarige Rotter dammer heeft de politie een aantal in braken en diefstallen op kunnen lossen. Zo bekende een 18 jarige jongeman de inbraak in de O.L.S. school „de West hoek" in de nacht van 14-15 oktober waarbij hij een pick-up met boxen weg nam. Samen met een 21-jarige Rotter dammer bleek deze knaap ook de inbraak op 25/26 september in garage Pesch te hebben gepleegd waarbij o.a. auto-acces soires en gereedschappen werden weg genomen, samen, inclusief de schade, een waarde van 2.000,Dit bedrag alsook de waarde van de gestolen pick-up en boxen zal door de daders dienen te worden terugbetaald. Dat geldt ook voor de 2.845,die de gestolen brommer van Martien Pijl waard was; de brommer, nog maar enkele maan den oud, werd weggenomen vanaf het clubhuis van de Schietvereniging. Twee Ouddorpers van 17 en 18 jaar werden daarvoor aangehouden. De bromfiets was al gedemonteerd en de onderdelen waren al vervreemd. De diefstal van de brommer was gepleegd op 9 oktober. De daders hadden eerder ook al een brommer ge stolen en voor de onderdelen gesloopt Een 16-jarige jongeman tenslotte werd aangehouden terzake de diefstal van een bromfietsstuur en enkele kratten bier. De jongeman had op 24 juli ook een valse brandmelding gedaaa EXTRA KERKDIENSTEN GER. GEMEENTEN OUDE TONGE- woensdagavond7.30 uur ds. T. M. van Dijk, Rotterdam- Alexanderpolder. BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. STAD AAN 'T HARINGVLIET: A. J. VAN RUMPT, MOLENDIJK85,3243AL,TELEFOON01871-1553 -i- In het nummer van j.l. vrijdag was een bericht opgenomen over de door een drie tal rijschoolhouders te organiseren prak tijk- en theorie-avond, vrijdag 14 januari a s.s avonds om 8 uur in de Victoriahal te Dirksland. Deelnemende rijschoolhouders zijn Fun en Kievit uit Middelhamis en Bruggeman uit Dirksland en niet zoals we ons verschreven uit Nieuwe Tonge. De chauffeur van de gesloten vrachtwagen die gistermorgen kennelijk wat te snel de kruising met de Oost- en Westkrakeelstraat naderde is hardhandig op het feit gedrukt dat aldaar een stopbord een tijdige stop gebiedt De chauffeur had dat verzuimd waarna zijn wagen van een juist passerende vrachtwagen combinatie van de fa. van Rumpt zo'n gevoelige klap op de neus kreeg dat de wagen een kwart slag draaide en met een gehavend front klem kwam te zitten tussen de daar staande lichtmast Om uit die beklemming los te komen was het zelfs nodig het rechtervoorwiel te demonteren. Pas toen lukte het de wagen los te krijgen en af te voeren. Gelukkig bleef de chauffeur ongedeerd en dat mocht een klein mirakeltje heten In samenwerking met een zestal res taurants brengt de WV Oostvoorne voor wandelaars een nieuwe mogelijkheid om Oostvoorne in de winter eens te ont dekken. Op zaterdag 15 januari en daarna op zaterdag 12 februari en 12 maart wordt een snertwqndeling georganiseerd. Steeds worden 2 fraaie routes uitgezet, een van ca 5 km en een van ca 10 km. Inclusief een kop snert zijn de deelname kosten 4,p.p. Op de aangegeven dagen kan steeds tussen 10.00 en 12.00 uur gestart worden vanaf het WV-kantoor Oostvoorne aan de Stationsweg. Is het niet een aantrekkelijk idee om er eens, samen of alleen, op uit te trekken door bossen, duin of langs de zee zo midden in de winter Informatie WV Oostvoorne, telefoon 01815 - 2749. Het inwonertal van de gemeente Goede reede is in 1982 met 42 zielen toe genomen totper31 decemberj.l. een totaal van 10267. Per 1 januari waren het er 10225 (samengestelduit5161 mannen en 5064 vrouwen). Het geboorte-over schot (het positief verschijnsel tussen het aantal overlijdens en het aantal geboor ten) bedraagt 54, het aantal vertrokkenen 12 waaruit de netto groei met 42 zielen resulteert De Stichting Sportraad Middelhamis organiseert in de maanden febmari t/ra mei in 1983 weer een zgn. A.B.O.-cursus te Middelhamis. Een A.B.O.-opleiding: Algemene Basis Opleiding Sport is een voorbereidende opleiding voor een funktie bij het sport- technische kader. Deze cursus is bestemd voor iedereen, die binnen een sportvereni ging leiding aan sportlieden wil geven. De cursus is algemeen, niet gebonden aan een bepaalde tak van sport Elke vervolgopleiding in een bepaalde sport stelt als eis, dat de A.B.O.-cursus met goed gevolg is doorlopen. Vanuit de sport- praktijk zullen vele onderwerpen aan de orde komen, met als hoofdonderwerpen; „Leiding geven" en „Sportgezondheids- leer". Vooral ook door onderlinge ge- dachtenwisseling van sporters die ver schillende sporten beoefenen wordt veel geleerd. De A.B.O.-cursus wordt gegeven in 10 wekelijkse avonden van elk drie uren. De kosten bedragen 70,per persoon. De minimumleeftijd voor deelname aan deze opleiding is 16 jaar. Het aantal deelnemers bedraagt minimaal 15 en ma ximaal 20. De cursus wordt gehouden in een van de lokalen van de Rijksscholen- gemeenschap. Nadere informatie en oi> geven voor deelname, uiterlijk voor 15 febmari 1983 bij C. Strater, tel. 01878 - 1495. Na 24 dienstjaren waarin hij het predicaat „zeer actief' verdiende, heeft dhr. H. Stuurman, hoofd van de Technische Dienst van het Wa terschap Goeree-Overflakkee j.l. vrijdag afscheid genomen uit de actieve dienst Dhr. Stuurman be sloot gebruik te maken van de mo gelijkheid tot vervroegde uittreding en niemand die hem dat-, na zoveel jaren van volledige inzet en grote verantwoordelijkheid euvel duid de; integendeel werd hem van harte vergund op de welverdiende lauwe ren te gaan rusten. Temeer gold dat omdat vanuit de eigen dienst een opvolger kon worden benoemd op grond van wiens kwaliteiten mag worden vastgesteld dat de Stuur man weliswaar vertrekt maar dat de technische dienst zeker niet stuur loos achter zal blijven. Dhr. Stuur man gaf het roer van zijn dienst dan ook in vertrouwen over aan zijn opvolger dhr. L. Verolme. Waardering was er te over voor dhr. Stuurman, samen met zijn echtgenote en gezin vorstelijk ontvangen in de aula van de Technische School, omringd door ette lijke honderden belangstellendea Dat deed deugd, ook aan dijkgraaf Joh. Koert omdat hij wist namens die honderden te spreken toen hij de scheidende heer Stuur man alle waardering toekende voor de manier waarop hij in dienst van en namens het Waterschap had gefunctioneerd „U was niet alleen technicus maar ook (en misschien wel bovenal) tacticus!" prees hem dhr. Koert hem waarderend om zijn grote technische kennis en zijn tact bij evt problemen waarom dhr. Koert dhr. Stuur man als de Henry Kissinger van het Waterschap wilde zien Het was zo schilderde dhr. Koert een enerverende periode geweest waarin dhr. Stuurman aan het Waterschap ver bonden was geweest Aanvankelijk had het Schap alleen dijken in beheer, de wegen kwamen daar vervolgens bij; in 1973 volgde een polderconcentratie en in 1974 kreeg het Waterschap de zorg voor de waterkwaliteit opgedragea Recentelijk was het de concentratie van de Polder Goeree met het Waterschap Flakkee, de teruggave van het waterkwaliteitsbeheer aan het Zuiveringsschap terwijl dhr. Stuur man ook deel had aan alle voorbereidende besprekingen om te komen tot de ruil- verkaveUng „Flakkee". „Het was zo constateerde dhr. Koert een periode waarin men het hoofd koel diende te houden waarom die beslist niet gegchikt was om rustig naar een pensioen toe te leven!" Wél bleek uit de opsomming van boven staande markante punten hoezeer dhr. Stuurman door de praktijk was gevormd. Dat was overigens al van kracht voor hij bij het Waterschap in dienst kwam. Im mers was het de ramp van 1953 geweest die hem in dienst van de Provinciale Waterstaatnaar Flakkee had gevoerd, slechts enkele dagen na de ramp waarna dhr. Stuurman werd betrokken bij de te plegen inventarisatie en de daarop ge volgde bouw van sluizen op het eiland. Het maakte hem tot groot kenner van alle kunstwerken en dijken waarom later tij dens de bijeenkomst de suggestie werd gedaan dat hij een vervolg zou schrijven op de inventarisatie van Texeira de Mat- tos, nog voor de oorlog vastgelegd terwijl er nadien enorm veel veranderd is Dhr. Koert besloot zijn waarderende woorden met een nadrukkelijk woord van dank, ook voor de begeleiding die hij als jong Dijkgraaf van dhr. Stuurman had ontvangen, 't was goed geweest en voor dhr. Koert was er dan ook alle aanleiding om met genoegen op de periode van samenwerken terug te ziea Hij bood dhr. Stuurman een mooie barometer en een enveloppe met inhoud aan. Mevr. Koert had mevr. Stuurman met een prachtig draagboeket bloemen ontvangen. Het zou deze middag zeker niet aan sprekers ontbreken. De rij werd geopend door oud dijkgraaf Ir. J. B. Mijs die dhr. Stuurman als steeds tevoren met „Stuur" aansprak en hem, na woorden van grote waardering, een ingelijste oude geogra fische kaart aanbood, 't Was voor Stuur een bijzonder welkom geschenk Opvolger L. Verolme tekende in zijn af scheidswoord tot dhr. Stuurman hoe deze destijds was gearriveerd op een zwaar geteisterd eiland terwijl hij nu afscheid mag nemen en op een goed beschermd eiland met in goede staat verkerende Wa- terstaatswerken. Al het gedane werk over ziend sprak dhr Verolme er zijn be wondering over uit dat alles te hebben begeleid maar het ook met dikwijls beperkte middelen in goede staat van onderhoud te hebben gehouden. Stellig was dhr. Verolme ervan overtuigd dat dhr. Stuurman het ophanden zijnde grote werk, de ruilverkaveling „in de luwte" zal blij ven volgen. Van dhr. Verohne was ten slotte de suggestie dat dhr. Stuurman, georiënteerd en wel ter penne als hij is, een vervolg zou schrijven op het inmiddels historisch geworden werk van Texeira de Mattos. Secretaris-Rentmeester dhr. W. H. Ver heul sloot zich gaarne bij alle waardering en gelukwensen aan en dhr. Verheul kon het weten, zelfs had hij dhr. Stuurman destijds geanimeerd naar de vacature te solliciteren! Dhr. Verheul vond het goed te kunnen zeggen dat zich tijdens het lange dienstverband van dhr. Stuurman alle ver anderingen ten spijt weinig strubbelingen hebben voorgedaan, mede dankzij de goe de verstandhouding die er tussen tech nische- en administratieve diensten heeft bestaan. Mede namens zijn medewerkers bood dhr. Verheul de scheidende heer Stuurman met alle waardering ook het boek „Molens van Zuid Holland" aan. Tenslotte sprak dhr. Verheul ook enkele woorden ter verwelkoming van dhr. Ve^r- olme als opvolger van dhr. Stuurman. Vervolgens werd het woord gevoerd door dhr. Nelemans namens de Personeelsver en door burg. van Welsenis van Middel hamis die in de heer Stuurman een zeer verdienstelijk burger herkende omdat hij o. a. functies bekleedt bij de Woningbouw vereniging „Middelhamis" (hij is daarvan voorzitter) terwijl hij o.a ook bestuurslid is van de Technische School. „Het is erg belangrijk voor een gemeenschap mensen te helpen die zich deze opoffering willen getroosten" sprak dhr. van Welsenis waarderend in de richting van dhr. Stuur man. Had dhr. van Welsenis mede na mens de gemeente Dirksland gesproken, Oostflakkee werd vertegenwoordigd door burg. drs. de Vos, gevolgd door dhr. Westdorp namens de Provinciale Water staat dhr Smits namens de Dienst Land inrichting, dhr de Wit namens de Tech nische Dienst van de Gem. Middelhamis Dhr. Stuurman (l) wordt door dijkgraaf Koert een geschenk en een enveloppe met inhoud aangeboden. en de Nutsbedrijven, dhr. J. J. C. la Fleur namens de Woningbouwver. en tenslotte dhr. P. Ch. Noordermeer als voorzitter van de Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling „Flakkee". „We hebben u leren kennen en waarderen als een kundig man en graag waren we met u in de uitvoering gedoken!" liet dhr. Noorder meer weten, dhr. Stuurman overigens graag een welverdiende rast guimend. „We zullen ons best doen „Uw gebied", Flakkee goed in te richten!" beloofde dhr. Noordermeer. Dankwoord Toen dhr Stuurman tenslotte na zoveel gehoorde loftuitingen een dankwoord zou spreken haastte hij zich vast te stellen dat het allemaal wat overtrokken was ge weest „Als 't al zo geweest zou zijn liet hij fijntjes weten dan ben ik kennelijk te laag betaald in welk geval ik het restant nog wel tegemoetzie...." nodigde hij! Dhr. Stuurman leek overigens niet op 10 mille te kijken of hij moet al heel zeker zijn geweest van zijn zaak toen hij burg. de Vos van Oostflakkee uitdaagde diens veron- derstelUng hard te maken dat de sluis in Ooltgensplaat wat verzakt zou zija „Tien duizend gulden als U dat aan kunt tonen" zo daagde hij Oostflakkees' eerste burger uit Voorts sprak dhr. Stuurman desniet temin woorden van dank aan alle sprekers die aan de goede contacten hadden her innerd, 't Waren woorden die door dhr Stuurman konden worden onderschreven en het drakte dan ook zijn spijt uit niet meer bij de uitvoering van de ophanden zijnde werken betrokken te zijn. Ook met de heren aannemers waren in het verleden uitstekende contacten en aan hen allen zal dhr Stuurman goede herinneringen be waren. Zijn opvolger wenste hij veel ar beidsvreugd waarom hij dhr. Verolme waarschuwde voor een te grote ijver die hem boven 't hoofd zou groeien. In de foyer werd dhr. Stuurman door velen de hand gedmkt THOLEN Bevolkingscijfer boven de 19.000 Bij het verloop van de bevolking op Tho- len bedroeg het aantal inwoners op 1 januari 1982 9450 mannen en 9508 vrou wen. Er werden vorig jaar 152 jongens geboren en 150 meisjes. 104 mannen en 84 vrouwen kwamen te overlijden. Bij de verhuizingen kwamen er 311 maimen en 314 vrouwen in Tholen wonen, 297 man nen en 315 vrouwen vertrokken naar elders. Het totaal inwoners per 1 januari 1983 bedroeg 19085. Er werden 116 huwelij ken gesloten en er werden 28 echtschei dingen ingeschrevea OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 MIDDELHARNIS De eerstvolgende uitzending van het verzoekplatenprogramma „Van U wil ik zingen", voor de kerktelefoonluisteraars van de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis, zal worden uitgezonden op D.V. 14 ja nuari 1983 om 20.00 uur. U heeft dus nog de gelegenheid om uw verzoekjes in te dienen bij de fam. van Hoom, tel. 5693. MIDDELHARNIS Het eerste pro gramma-onderdeel van fotoclub „de Rare kiek" van dit jaar zit er irmiiddels weer op. Op 3 januari was er een nieuwjaarsinstuif met tevens de verkiezing van de beste foto en dia van het jaar 1982. De jurering was in handen van de voorzitter van de foto club Zwijndrecht de heer Gerrit Joppe, die uit een flinke voorraad fotowerk ten slotte Theo Mastenbroek bij de afdeling foto's en Joep Luyckx bij de dia's de hoogste eer gunde. Voor januari en februari staan de vol gende programma-onderdelen te wachten: Vrijdag 14 januari: Eigen werk Maandag 24 januari: Werkavond kleur, tevens retoucheren Vrijdag 28 januari: Werkgroep Vlak en lijn presenteert werk van de laatste fototochten Maandag 7 februari: Algemene Le denvergadering Vrijdag 11 februari: Eigen werk Vrijdag 25 februari: Spreker Alle bijeenkomsten zijn in het clubhuis. Kerkstraat 7, Sommelsdijk en beginnen om 20.30 uur Belangstellenden zijn wel kom. Inlichtingen, tel. 01870 - 3100 of 5515. Wij nodigen u graag uit voor een kennismaking met de nieuwe BMW 3-serie, ca f^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 1