eiiahdeii-iiieuws Jaarvergadering „Schuttevaer" te Oude Tonge NIEUWS uit de kerken bij de Rabobank Rabobank Q Op z'n flakkees gezeit: „Oal wat waanselijk is" Uw huis verkopen TAMBOER Nog geen fusie in 't zicht. Een jachthaven te Stad kwam als een verrassing. In memoriam Willem van de Klippe Drukkerij^2\iX. dfi Waal |Uw huis verkopen TAMBOER Hulppostkantoor in het Dienstencentrum van Middelliarnis 2e blad DINSDAG 4 JANUARI 1983 No. 5157 De afdeling Goeree-Overflakkee van de Koninklijke Schippersvereni- ging „Schuttevaer" gaat voorlopig nog niet fuseren. Dat bleek j.l. woensdag 29 december op de jaarvergadering die ditmaal in het Ver enigingsgebouw aan de Schoolstraat te Oude Tonge werd gehouden. De belangstelling was groter dan vorig jaar, nu 34 aanwezigen, en de geringere opkomst dan b.v. 10 of 15 jaar geleden was voor de voorzitter Mr. L. J. den Hollander uit Middelharnis aanleiding om een fusie met een naburige afdeling ter discussie te stellen. Daar kwam echter niets van in, want de afdeling blijft het liefst zelfstandig en zo'n middag ter vergadering aanwezig blijken de leden bepaald nog „niet monddood". Er werd, meer dan vorig jaar, met gloed en verve over alles en nog wat gesproken. En hieruit blijkt ook „de Macht van het Kleine". Verlamming in de economie De voorzitter sprak over de verlamming in de economie, die ook aan de schippers niet voorbij gaat. Verder trok de mede deling van schipper C. J. Struik van Stad aan 't Haringvliet, dat er een jachthaven te Stad zal komen de nodige belangstelling. Met een ogenblik stilte werden de over leden leden herdacht en het lid van het hoofdbestuur schipper W. van de Klippe uit Drimmelen, die deze middag werd begraven. De leden van de afdeling Goeree-Over flakkee die heengingen zijn: de oud-schip- pers W. V. d. Vliet te Dordrecht, vroeger varende op de „Luctor"; J. v. d. Gijzen te Middelharnis, beursmeester en vroeger penningmeester van de afdeling; H. San- difort uit Ouddorp, bevrachter en vroeger varende op de „Hoop op Zegen" en de heer H. D. Hartog sr. te Oude Tonge, oud- penningmeester en vader van de tegen woordige penningmeester. „Zij allen heb ben hun beste krachten aan de vereniging gegeven", aldus mr. Den Hollander. J. van Zetten 55 jaar lid Mr. L. J. den Hollander sprak een harte lijk welkom op de 86e afdelingsvergade ring. Bijzonder tot de heer J. van Zetten, voorheen aan boord van de ,,Jozina" die 55 jaar lid os van de afdeling. „Ik geniet altijd van uw verhalen als u met me meerijd naar deze samenkomsten en wij zeggen u hartelijk dank voor het vele werk voor de afdeling gedaan", aldus de voor zitter. „Ik hoop het nog lang te doen, maar...." aldus de heer Van Zetten, die bij dit gezegde zijn leeftijd in aanmerking nam. ,,Toen ik naar Oude Tonge reed straalde de zon. Een weerbeeld dat eigenlijk niet zo past bij de economische situatie waarin ons land zich bevind. Alle kerstversierin gen kunnen niet wegnemen dat de toe stand verre van rooskleurig is." „De verlamming in de economie treft zeker ook de schipperij. Zie het week blad „Schuttevaer" er maar op na," zo vervolgde mr. Den Hollander zyn toe spraak. „Het is niet geheel terecht om te schrijven dat de binnenvaart de hand in eigen boezem moet steken." De sloopregeling wordt wel als een bepaalde uitkomst gezien, maar veel oude en oudere schepen zijn al gesloopt en daar komt toch ook een eind aan of een zekere beperking die ook de gehele situatie niet oplost. Ook het aantal leden loopt bijSchutte vaer" terug, een teken dat het aantal schippers minder wordt en hierin zag de voorzitter ook een teken van achteruit gang. De situatie van vroeger kan men niet vergelijken met die van tegenwoordig. Alles is totaal anders geworden. Zie maar naar het aantal havens op Flakkee dat geheel niet meer voor de beroepsvaart wordt gebruikt en dit is slechts binnen enkele jaren ontstaan. Alleen de familieband brengt nog schip pers naar de thuishavens, maar het ver voer van produkten is bijna totaal ver dwenen. Levensvatbaarheid? Welke rol gaat de afdeling in de toekomst spelen. Heeft deze nog levensvatbaarheid of moet men gaan samenvoegen met an dere afdelingen in de buurt? aldus mr. Den Hollander, die deze zaak ter discussie stelde na de pauze en hiermede zijn toe spraak afsloot. De notulen van de 85e ledenvergadering werden goedgekeurd, terwijl de secretaris een opsomming gaf van de werkzaam heden betreffende de afdeling, speciaal over de voorstellen die op de vorige ver gadering zijn gesteld. Schipper H. Visscher van de „Fabenja" gaf een toelichting aan de hand van enkele kaartjes over de vaarweg van de Water weg, de verkeerspost Hoek van Holland. Het ging over de radarverkeersbegelei- ding en ook over de Westerschelde. Deze kaarten kunnen verhelderend wer ken en bij voorkomende gevallen worden geraadpleegd. Daar schipper Alb. ter Steege van de „Condor" niet op de laatste algemene vergadering te Groningen is geweest la hij een verslag voor, gemaakt door schip per M. de Korte uit Oude Tonge. Dit uitgebreide relaas werd onder dank voorde goede weergave aldus vastgesteld. Hetzelfde verslag werd in dichtvorm nogmaals herhaald. Het iS gemaakt door mevrouw Lies Veen-Westerbeek van de „Hoop op Zegen". Het nam wel enige tijd in beslag, maar de leden waren van me ning dat er tijd genoeg was en uit waarde ring voor de dichteres ging Albert van start. Beide verslagen kregen een dank baar applaus. Deze dichteres uit Dor drecht bleek nog een „oude liefde" te zijn van de heer Ter Steege en daarom ,,dit gedicht" werd er eenparig geroepen door zijn kollega's. De penningmeester de heer H. D. Har tog deed verslag van beheer waaruit bleek dat de afdeling bepaald niet op zwart zaad zit. Er werd zelfs nog een beetje winst gemaakt. Daar er geen bestuursleden af tredend waren kwam dit punt te vervallen. Namens de kascommissie bestaande uit de heren R. J. van Zanten van de Dank baarheid" en H. V. d. Vliet van de „Brio", deed eerstgenoemde verslag en adviseer de tot goedkeuring met dank aan de pen ningmeester. Na de pauze kwamen de voorstellen voor de aanstaande algemene vergadering ter tafel. Het ging over havengelden, boeien, verlichting, sluizen, bruggen, enz. Meer sluiswachters Het gebeurt bij sommige sluizen dat tussen de middag de brug- en sluiswach ters weggaan om te eten en de schippers kunnen maar wachten. Zo ook bij Hoog kerk waar men vrijdags avonds na 5 uur tot 's maandagsmorgens 7.30 uur alleen op aanvraag enkele uren kan schutten. Wie het niet weet, kan blijven liggen, met alle gevolgen van dien, aldus schipper J. van Zanten van de „Dankbaarheid". Het gaat ons veel geld kosten en het is wel zaak dat men de uren weet dat er geschut kan worden. Ook over andere sluizen waren er klach- te en de vergadering wenste meer perso neel, die continu de zaak gaan beheren. Mensen zijn er genoeg. „Of anders alle bruggen maar opzij", riep iemand uit de zaal. Oud-schipper M. de Korte had enkele vaartechnische feiten en het creëren van meer meergelegenheid te Vianen en Rot terdam-Europoort (Gulf), terwijl de heer J. van Zanten hierbij ook de Hartelsluis noemde. Daar is geen plekje voor de partikuliere schipper", verzuchtte Van Zanten. Bij de Rozenburgsluis zou er wel een plekje zijn, aldus schipper C. Kik van de „Famiki". De autoriteiten zullen hierop worden gewezen. Jachthaven te Stad Voor Stad aan 's Haringvliet zouden er plannen bestaan om bij de bestaande gemeentehaven een grote jachthaven aan te leggen. Om te beginnen voor 250 tot 300 scheepjes, met zelfs een uitbreiding tot 500 ligplaatsen. Schipper C. J. Struik bracht deze aangelegenheid ter vergade ring. Een oud-schipper te Den Bommel zou daarvoor geïnteresseerd zijn en bin nenkort zou dit plan in de raadsvergade ring van Middelharnis in behandeling komen. Als schipper Struik goed was geïnfor meerd dan zou deze nieuwe haven langs de gorzen een inloop krijgen via de be staande haven. Hij had hiertegen zijn bedenkingen. Hij zou liever een nieuwe of eigen ingang bij deze jachthaven zien gecreëerd. Het varen door de bestaande haven naar deze nieuwe haven zag de heer Struik bepaald niet zitten en hij vreesde dat het moeilijkheden o pzou leveren. Niemand van de leden was hiervan op de hoogte en de voorzitter mr. Den Hollan der was van mening dat deze plannen toch ter inzage zullen worden gelegd, waarbij men bezwaren kan indienen als deze er zijn. „Wij houden deze zaak in de gaten en zullen gaan vernemen wat de plannen zijn." Zo'n haven is b.v. voor de middenstand ook van belang, zo werd ter vergadering opgemerkt, waarbij weer anderen van mening waren dat het alleen voordeel heeft voor een „patattent" en mogelijk een bistro. Hoe het ook zij, de woorden van schipper Struik waren van dien aard, dat schipper Alb. ter Steege opmerkte dat hij geloofde dat zijn kollega ook gauw een jacht zal hebben. Deze woorden zorgden voor grote hilariteit, waarna de heer Struik zich verweerde door te zeggen „als dat zo was dan hoorde je mij niet over een jachthaven". Voor alle bruggen een naam Schipper Alb. ter Steege kwam met het voorstel om aan rijk, provincie en gemeen ten te verzoeken alle bruggen in hun gebied van een naam te voorzien. En dan Grote belangstelling bij de begrafenis Op de vergadering van de afdeling Goeree-Overflakkee van de K.S. V. „Schuttevaer" deelde de voor zitter mr. L. J. den Hollander mede, dat juist op dit moment van samen komst het lid van het hoofdbestuur, de heer Willem van de Klippe te Drimmelen .verd begraven. Hij overleed op 24 december op 59- jarige leeftijd in het ziekenhuis te Goes. In de sluis te Wemeldinge werd hij enige weken geleden door een hartinfarkt getroffen op zijn schip „Spes Secunda". Een dag voor Kerst kwam onverwacht het einde. Voor zijn vrouw en kinderen betekent dit verscheiden een ont zaggelijk verlies. Wij betuigen langs deze weg hen gaarne onze oprechte deelneming. De heer Van de Klippe, geboren te Bruinisse, was vanaf 18 april 1960 lid van het hoofdbestuur. Voor „Schuttevaer" heeft hij ontzettend veel werk verzet. Hij had grote kennis van de scheepvaart en was een van de aktiefste bestuursleden. De heer Van de Klippe was voor „Schuttevaer" veel onderweg, nam alle rapporten door en bezocht ver schillende vergaderingen. Hij was een vriendelijk innemend mens op wie nooit tevergeefs een beroep werd gedaan. De familie Van de Klippe heeft als waladres: Stationsweg 7, 4924 BN Drimmelen (N.Br.). Te Oud- Drimmelen is hij woensdag 29 de cember onder zeer grote belangstel ling begraven. Onder de meer dan 200 aanwezigen bevonden zich het gehele hoofdbestuur en leden van diverse afdelingen van „zijn" Ko ninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer". goed zichtbaar, wat vooral gemakkelijk zal zijn bij mist. Vroeger hadden de brug gen ook overal namen, denk maar aan de kleine Wilhelminabrug over de haven van Sommelsdijk. Hij had hiervoor alle brug gen op het oog, zowel grote als kleine. De vergadering vond dit een heel goed voorstel en ondersteunde de woorden van schipper Ter Steege. Het is rnogelijk voor de weggebruikers ook leuk om te weten welke brug men passeerd. Bij de Leuvehaven te Rotterdam hebben de bewoners last van de schippers die zelf stroom opwekken. Daar liggen soms 100 tot 150 schepen. Schipper J. de Mik van hetm.s. „Gazelle" stelde voor om voor de schippers kastjes te maken met een elek trische installatie waaruit de schippers via een stekker stroom kan betrekken. Op andere plaatsen, b.v. te Middelharnis si zoiets al aanwezig. Niet uitvaren? Een parlevinker uit Tholeii mag van zonsondergang tot zonsopgang niet uitva ren op de Eendracht. Is dat te verbieden, was een vraag van A. de Wachter aan boord van „Dimar W." Zal worden on derzocht. Oud-schipper J. Mandemaker uit Her- kingen wenste meer verlichting bij ver schillende meergelegenheden, o.a. bij Lemmer, Grouw, Spakenburg en Nich- tevecht. De wegverlichting is daar formidabel en voor de scheepvaart erbarmelijk slecht. Een beetje minder licht op de wegen en wat meer licht op deze aanlegplaatsen zou een goede oplossing zijn, aldus de heer Mandemaker. De vragen kwmen ook los toen oud- schipper J. van Zetten een ligplaats te Middelharnis aansneed. Het gebeurt wel- eens dat er jachten liggen afgemeerd met daarnaast een binnenschip, waarvan de varenden niet gemakkelijk aan de wal kunnen komen. In de discussie mengden ziel} de schippers C. J. Struik, Joop Vis ser, M. de Korte e.a. De aanwezige ha venmeester J. Boogaard gaf een toelich ting. Volgens hem komt het weinig voor, maar bij een redelijkverzoek aan de jach- tenschippers en de havenmeester is daar best een goede oplossing voor te vinden. Als men netjes vraagt om te verhalen komt het best in orde. Mans genoeg Over het balletje dat de voorzitter had opgeworpen om eventueel te fuseren, kwamen in de rondvraag de tongen los. De leden zagen dit nog niet zitten. De afdeling is nog „mans genoeg", volgens de vergadering. Schipper J. Keijzer van de „Jura" had een voorstel om met nieuwjaar onder een borreltje collega's te bewegen lid van Schuttevaer" te worden. ,,Ik begin er vanavond al mee en allemaal één nieuw lid aanbrengen en we zijn een sterke groep", aldus de heer Keijzer. Ook zal worden geprobeerd om de Jachtvereniging van Flakkee lid van Schuttevaer" te maken. Oude Tonge is dat al. Er zal een folder naar de Water sportverenigingen worden gezonden, die NED. HERV. KERK Beroepen te: Gouda J. Smit te Hilver sum; Wekerom M. Goudriaan te Ouder kerk a/d IJssel. Toegelaten tot de Evangeliebediening en beroepbaar gesteld (part-time regio N.O.-Friesland) H. A. Oosterveld-van Aken, It Roster 8,9132 LT Engwierdum. Bedankt voor: Lopik J. P. Nap te Neerlangbroek; Ooltgensplaat en Tholen A. Visser te Nieuwland (Z.H.) en Ooster- wijk. GEREF. KERKEN Beroepen te: Sint Anna-Parochie G. Bilker, ziekenhuispredikant te Dokkum. Aangenomen naar: Nieuwolda-Wol dendorp dr. F. H. van Meyenfeldt te Hilversum. NED. HERV. KERK Intrede ds. Buddingh te Nederhe- mert: Op woensdag 22 december be vestigde ds. J. P. Verkade te Elspeet ds. D. Buddingh, gekomen van Scherpenisse, als predikant van de Herv. Gemeente te Nederhemert. De tekstwoorden waren ge nomen uit Lukas 1 vers 76 en 77. Ds. Buddingh preekte intrede uit het vervolg van dit hoofdstuk n.l. Lukas 1 vers 78 t/m 80. Toespraken waren er van Burg. Kort van Kerkwijk, consulent ds. van Trigt en ouderling van Oyen. Ds. Buddingh werd toegezongen ps. 119 3. Ds. D. Oskam nam afscheid van Bergambacht: Op Tweede Kerstdag nam ds. D. Oskam officieel afscheid als hulp in het pastoraat van de Nederlandse Hervormde gemeente van Bergambacht. Als tekst voor deze dienst had ds. ge nomen: Lukas 2 29 en 30: „Nu laat Gij, Heere Uw dienstknecht gaat in vrede naar Uw Woord; want mijn ogen hebben Uw zaligheid gezien". Ds. A. W. v. d. Plas sprak de scheidende predikant toe, waarna hem Ps. 121 4 werd toege zongen. Gedurende een 18 jaar heeft ds. pastorale arbeid verricht in Bergambacht. 50 jaar predikant: Ds. J. W. van Bar- neveld, herv. emeritus predikant te Nun- speet hoopt op D.V. 8 januari 1983 50 jaar predikant te zijn. Op 15 september 1908 werd ds. Van Barneveld geboren te Veenendaal; zijn studie volgde hij te Utrecht. In 1933 werd hij predikant te Wamsveld. Achtereenvolgens stond hij in de volgende gemeenten: Zuidwolde (Dr.) (1936), Streefkerk (1939), Vriezenveen (1942), Woerden (1946), Den Haag 1948) en Nunspeet van 1962 tot aan zijn emeritering 15 september 1973. Ds. was o.a. voorzitter van de Chr. Nat School, Chr. Maatschappelijk werk en praeses van de Centrale kerkeraad. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Hoogkerk H. de Vries te Hattem. Aangenomen naar: Zuidhorn H. J. Begeman te Bunschoten; Neerlandia (Al berta, Canada) A. de Jager te Anna P aulo wna-E nkhuiz én Drukwerk nodig SOMMELSDIJK kan het U leveren ook vorig jaar naar de gemeentebesturen is gegaan. De heer J. van Zanten sprak over een overeenkomst met de Jachtclub te Oude Tonge: 50% voor de schippers, 50% voor de jachten. Maar tijdens de graanoogst is die 50% voor de beroepsvaart te weinig, de kade is dan te kort. Gevraagd zal worden aan de Jachtver eniging meer ruimte te geven tijdens deze oogst. Goed overleg De voorzitter van de Jachtclub, de heer H. D. H. de Vin was op de vergadering aanwezig. Hij ging op deze zaak nader in en beloofde in goed overleg met de schip pers samen te werken. Er moet een oplos sing voor zijn en als u mij even in deze benadert kan er een bespreking hierom trent plaats vinden, aldus de heer de Vin. „Ik doe mijn best"; waarvoor vraagsteller de heer de Vin bedankte. Momenteel liggen er maar drie schepen in Oude Tonge, maar als er nu meer waren was er geen plaats. Kan er in deze twee weken geen regeling worden gemaakt in die vier of vijf jachten even weg te halen om meer plaats te krijgen voor de kerst mishouders, aldus een vraag van schipper H. van Vliet van de „Brio". Dat zal de heer de Vin ook in overweging nemen. Tot slot reikte de voorzitter aan schip per A. Kik de bekende Schuttevaer-kop en schotel uit, daar hij 30 jaar lid van de afdeling is. Uiteraard met de hartelijke gelukwensen. Volgend jaar (1983) is de Algemene Vergadering te Rotterdam, de afdeling die dan 100 jaar zal bestaan. Als afgevaardigden werden gekozen de voorzitter, de penningmeester en de schip pers Alb. ter Steege, H. Visscher, alsmede ook de secretaris de heer J. M. van Zanten. Met de beste wensen voor 1983 sloot mr. Den Hollander deze levendige en toch getuiimeerde vergadering, waarin bijna iedereen zijn zegje" deed, dikwijls met pittige opmerkingen die applaus tot gevolg hadden. m.i.v. 1-1-1983 Zilvervloot-Spaarrekening6V4% (was 7^4%) CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Opperdoes H. H. Klomp te Zwaagwesteinde. Tweetal te: Doesburg G. Bijkerk te Enschede-Oost en A. W. Drecholer te Haarlem-Noord. Bedankt voor: Zeist J. Brons te Urk; Aldergrove (B.C., Canada) H. H. Klomp te Zwaagwesteinde; Delft A. v. d. Veer te Zwolle. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Uddel J. Karens te Op- heusden; Kapelle-Biezelinge en Leerdam R. Boogaard te Leiden; Norwich (Ont., Canada) J. J. Tanis te Wageningen; Ter- wolde-De Vecht P. Honkoop te Kampen; Rilland-Bath en Waarde J. J. van Ecke- veld te Zeist; Meliskerke Chr. v. d. Poel te Yerseke; .Boskoop J. van Haaren te Amersfoort. Bedankt voor: Woerden J. J. van Eckeveld te Zeist; Katwijk J. Mijnders te Veenendaal; Hamilton (Ontario, Cana da) en voor Moerkapelle D. Hakkenberg te Lisse; Nijkerk A. Moerkerken te Nieuw Beijerland; Poortugaal Chr. v. d. Poel te Yerseke. Bevestiging en intrede ds. C. Harinck te Oostkapelle: Na een vakaturetijd van slechts 1 jaar ontving Oostkapelle op 22 december weer een eigen herder en leraar, in de persoon van ds. C. Harinck. Het in de bevestigingsdienst, geleid door zijn broer, ds. F. Harinck, was de prediking van Johannes de Doper n.a.v. 1:76en77. In de avonddienst preekte ds. C. Harinck uit Johannes 1 vers 3. Toespraken waren er door burgemeester A. Diepenhorst, ds. A. C. denHollander(plaatselijkekerken), ds. J. Baayens (classis en part. synode) en oud. A. Maljaars. Ds. Harinck werd toe gezongen ps. 119 9. (voorlopig) elke donderdagmorgen 9.30 -11.00 Naar aanleiding van vragen van ouderen in de buurt van het dienstencentrum heeft de Stichting bejaardenwerk kontakt ge zocht met de P.T.T. over het houden van een PTT-uurtje voor de omwonende ouderen, en in het bijzonder tijdens de wintermaanden. U moet weten dat het tegenwoordig een hele wandeling is naar de Langeweg om 'even een strippenkaart of postzegeltje te halen. De direktie van het postkantoor wil de eerstkomende maanden een proef hier mee doen en eens bekijken hoeveel men sen gebruik van dit hulpkantoor gaan maken. Uiteraard moet zij goede feiten hebben om dit voor de toekomst zo verder te kunnen handhaven, en ligt het een beetje aan U of dit tot succes kan uitgroeien of niet. Vanaf de 2 e week in januari (10 - 16) wordt wekelijks iedere donderdagmorgen in de rekreatiezaal van het dienstencen trum, tussen 09.30 uur en 11.00 uur hulppostkantoor gehoudea Korsemisse is weer achter de riL Wat is t'r gefeest, wat is t'r gezonge, mar wat is t'r weinig verwacht As je oak om je heen kiekt in je luustert, dan zei je: Waer wordt t'r op gewacht? Onder één van de preken dezer daegen zei 'n domenee: Het gaat niet goed met moeder aarde, nee, het gaat ook niet goed en toch hollen wie maar door.... en wat doen we Dien domenee had geliek, want wat doe m'n? Dat vraeg je dan in 't tied van de verwachting, as oalles ziengt van: Vrede op aarde, in van de mensen een welbehagen. Overal volle zaele in kaarken, tot te nok gevuld, 'k Wazze nog in een sporthal waer méér as drie duzend maansen in konne, tot twéémal toe hélemaele vol in mar zienge van: Vrede en heil wordt gebracht, Aan 'n wereld verloren in schuld, Gods belofte wordt heerlijk vervuld in mit 'n groate uuthael: Amen Gode zei d'eer. In wat hoar je dan, zoemar, zongder pauze, dur achteran: Een spreker of voordracht kunstenaar komt op het podium in zeit Ja.... ja, dat kunnen wij als mensen van deze tijd niet meer geloven. E en enkeling misschien, maar nuchter bekijkend, zeg je: Een mooi sprookje voor de kinderen, naar de glinsterende boom opkijkend. Maar wij, die met beide benen op de grond staan, weten wel beter. Wij zijn meer realistisch en zeggen, wat hebben wij voor 'n toekomst (Als er nog één is). Honderd duizenden werklozen, gesloten fabrieken, half af gewerkte bouwwerken en alleen nog geld voor wapens, de economie is totaal vervallen. Om de toestand van drugs, misdaad en verkrachting niet te noemen. En daarom, lieve mensen, laeten we eten en drinken en vrolijk zijn. Want de toekomst moeten we daer maar maken zo als ons die lief is. As je zukke diengene dan in éénen aesem hoart mit het voorgaende, dan worde d'r wel koud van in zei je: D'n domenee heit geliek: Het gae niet goed mit moeder aerde. Oal dien geestelijken aaremoe, waer mot 't op uutloape. Modde m'n dan zoa 1983 in, wat 'n waereld, wat 'n waereld Daer kan je van ieze in weet.... Zoe zalle m'n d'r noait uutkomme. De koeke mag op weze in de kas leeg in beroaide beurzen, maeke beroaide hoan, dat is zoe. Mar as je dan om je heen kiekt dan is het nog welvaert.... Oalles koapt in maekt in breekt wat'n wil. Oalles blienkt in glinstert as te kersboam, je zou 't t'r benauwd van kriege. As je niet wist Dat te koeke hélemaele niet op was, die raekt niet op.... noait, net zoe min as het kruukje van de weduwe van Sarfat As je daer mar an vast houdt, dan weetje van de verwachting in het heil, dat Christus is gebore, as te Verlosser van 'n waereld verlore in schuld. Dat staet as 'n pael boven waeter. Oak al niep je soms je handen in mekaore in zeit, waer gaene m'n tochiheen Welnoe, as m'n die zekerheid mar vasthouwe in niet bie de pakken neer gae zitte mit 'n: Kom fan, kom fan. Nee, mee waarke, m'n binne niaansen mit verantwoording, doet t'r wat an In het vertrouwen in de geboorte van Christus het deur geve an je buurman, van neffen de deure mar oak van guntervoare in doet tat mit woord in daed. Hei wat over vo mekoare Alléén zoe kanne m'n mit het Kind van Bethlehem 1983 ingaen, mit een zekere toekomst Ik wou mar zage: Dat is oal wat waanselijk is T. H. v. d. Vad Nachrift: De lezers van wieik een brief of kaart ontving, hartelijk dank. H: Gewijzigde spaarrente Wijzigingen voorbehouden

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1983 | | pagina 5