Toerisme: Bloemencorso Rijnsburg op 7 augustus JAPANS Uienzaadi C. REMUS i Predikbeurten lJ Van groot belang De toerist brengt geld in iiet iaatje Repareren en oppompen in één keer Rijksdienst voor het fietsverkeer gewenst Verloren en gevonden Onmisbaar boek voor iedere fletser „Ud wind Is mijn vrind'' Handelmij. Oud-inwoner overleden Nederlander maakt veel gebruik van zijn flets Fietsen op zwarte markt in Peking Zien wat achter je gebeurt MEDISCHE DIENSTEN Uw huis verkop TAMBOER >en?| P.V. „de Luchtbode'' Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRUDAG 30 JULI 1982 Meestal associeert men plezierige zaken zoals amusement, sport, eten en drinken of toerisme niet meteen met serieuze bezigheden. Toch vei^ schaffen deze zaken miljoenen mensen hun dagelyks brood en be tekenen ze voor vele economie'én een bron van inkomsten die steeds grotere vormen aanneemt Laten we het toerisme eens onder de loep nemen. De Europese Commissie in Brus sel gaf onlangs statistieken uit die aan toonden dat uitgaven in de toeristen-sec tor zo'n 7% uitmaken van de totale ver bruikersuitgaven in de EG of ongeveer 4% van het Bruto Binnenlands Produkt van de tien EG-landea Natuurlijk is toerisme niet voor elk land even belangrijk maar voor sommige lan den vertegenwoordigt het soms 20% van hun inkomsten in buitenlandse valuta; voor deze landen is toerisme van evenveel belang als de traditionele industrieën zo als staal en auto's. Door het toenemend belang van toe risme nam de Europese Commissie het besluit de Tien op te roepen een gezamen lijk programma op te stellen dat de ont wikkeling van het toerisme in Europa moet stimuleren. In een mededeling aan de Raad wordt er de nadruk op gelegd dat het toerisme zich moet uitbreiden maar geen schade mag toebrengen aan het mi- Deu of het bouwkundig of culturele erfdeel van Europa. In het verleden is het maar al te vaak voorgekomen dat zeer indruk wekkende schatten werden beschadigd doordat er geen toezicht werd gehouden op de toeristische exploitatie. Deskundigen van de Commissie stellen een hele reeks van EG-maatregelen voor die het toerisme moeten stimuleren. Som mige van deze maatregelen worden al bestudeerd of uitgewerkt Deze willen de afhandeling van formaliteiten aan de grens vereenvoudigen, de prijzen van vliegreizen verlagen en gezondheidszorg en sociale zekerheidsprocedures in de EG standaardiseren zodat toeristen ook in de buurlanden gedekt zijn. Daarnaast zou den het Sociale, het Regionale en het Landbouwfonds van de EG ook bepaalde toeristische ontwikkelingsprojecten kun nen financieren zoals de aanleg van we gen, de aanleg van vervoersinfrastructuur en de opleiding van personeel. Toerisme zou een alternatieve economische activi teit kuimen worden die werk verschaft in landbouw- en industriegebieden die het slachtoffer zijn geworden van de recessie. Het regent de laatste jaren hulpmiddelen, die het ongemak van lekke banden voor fietsers zo klein mogelijk willen maken. Zo wordt nu door Holt Lloyd in Weesp „Repa-band" in de handel gebracht; een produkt dat in een spuitbus wordt geleverd en een dubbele werking heeft Wie een lekke band krijgt, zet de slang van de spjiitbus op het ventiel en laat zo lucht in de lekke band lopea Met de lucht wordt meteen een gat-dichtende substantie in de band gespoten. Duidelijk iets voor pech onderweg, als je dan tenminste de spuit bus bij je hebt INGEZONDEN: De commentator van een Sovjet-pers bureau waarschuwde ons, dat „de plaat sing van 48 nieuwe Amerikaanse kern- raketten in een klein land als Nederland, en dat gericht op de Sovjet Unie en haar bondgenoten", fatale gevolgen voor onze veiligheid zou kunnen hebben, want Nederland zou in een nucleair conflict totaal „van de kaart geveegd kunnen worden". Woorden, der overweging waard, dat spreekt vanzelf En dan vraag je je af. komen we er mee klaar om hierop te reageren met uit drukkingen als: „chantage", „grove in menging?" Te ontkennen valt niet dat Rusland tweemaal dienstbaar is geweest om mee te werken aan de val van een dictator (Napoleon, Hitler). Ook hebben wij met Rusland nooit oorlog te voeren gehad. Is het verantwoord om nu raketten in die richting op te stellen? Het antwoord zal luiden: maar ziet u dan niet de enorme bedreiging die er van het Oosten uitgaat? Waar zouden religie en cultuur blijven bij Oosterse overmacht? Met die vraag en met dat gevaar hebben wij terdege te. rekenen! Evenwel, het gaat er nu om of onze blik niet te éénzijdig is ingesteld. Mag ik hier herinneren aan de watersnood van 1953 (bijna 30 jaren geleden!) Er was toen ook al wel een angst voor de dreiging uit het Oosten aanwezig, docht het onheil kwam, totaal onverwacht, uit het Westen! Zou in dat gebeuren niet mede een vinger wijzing geweest zijn; „Nederland, let niet alleen op het Oosten!" Men kan zich immers, zoals dat heet, „blind staren!" In feite is het in Nederland over het algemeen zo, en misschien wel in het verdere Westen ook, dat men vatbaar schijnt te zijn voor de volgende starre gedachtenconstructie: Zeg géén kwaad van Rome, zeg géén woord van Moskou. Daar ligt nu het gevaar in Dat eerste vermelde beduidt onze onder gang, want het is in strijd met onze histo rische opkomst En als bovendien Synodes het gezag van de Bijbel „met algemene stemmen" twij- felbaar gaan maken, en Gods Naam ver achtelijk uit een „troonrede" wordt ge weerd? Niet alleen Moskou is god-loos, er was en er is voor ons Nederland reden tot bekering, ware het nog maar als eens in Ninevé Woerden ds. v. d. Kooij „Als je een auto koopt, weet je dat die auto goedgekeurd is door de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Je kunt echter op praktisch elke straathoek een fiets kopen. Ik zou daarom ook wel iets zien in een rijksdienst voor het fietsverkeer". Aldus directeur S. van der Velde van de fietsenfabriek Rivel in Surhuisterveen, tij dens de aanbieding van een reuzenfiets, speciaal gebouwd voor iemand met een lengte van 2,17 meter. „Fietsenfabrikan- ten, die een goed kwaliteitsprodukt fabri ceren zouden dit door middel van een certificaat moeten kunnen tonen aan het publieL Dit certificaat zou door de over heid verstrekt moeten worden. De over heid is overigens wel met fietsenfabri- kanten in gesprek om te komen tot het bepalen van uniforme sterktes voor het frame, ketting, balhoofd en wat dies meer zij". Op zaterdag 7 augustus is het een groot bloemenfeest in Leiden en omgeving, want dan rijdt weer het bekende Rijns- burgse bloemencorso. Het programma rond dit corsogebeuren ziet er als volgt uit Vrydag 6 augustus: Mogelijkheid tot het bezichtigen van de praalwagens'in de grote klimaat- geregelde ruimte van de Bloemenvei ling „Flora" in Rijnsburg. De toe gangsprijs is 4,Kinderen en 65+- ers betalen 2,50 Zaterdag 7 augustus: Van 09.00 uur tot 11.30 uur kan men de wagens nog steeds in de veiling bezichtigen. Om 12.00 uur vertrekt de stoet vanuit Rijnsburg en rijdt via Oegstgeest naar en door Leiden. Na een pauze in de Groenoordhallen ver trekt het corso om circa 19.00 uur richting Noordwijk, waar de corso- wagens op de boulevard worden op gesteld. De praalwagens staan dit jaar in het teken van „Bloemen in het spel". Spellet jes als domino, monopoly, stratego, scha ken, scrable en roulette zijn uitbundig uitgedeeld 'in bloemen. Het spreekt van zelf dat zomerbloemen hierin een hoofdrol spelen. Per wagen worden zo'n 10 a 15.000 bloemen verwerkt De grote corso- wagens worden afgewisseld door kunst zinnig versierde personenauto's. Ook dit jaar zullen muziek- en majorettencorpsen niet ontbreken. MIDDELHARNIS Verloren: Paars windjack maatong. 128; rode plas tic jas (jogging); portemonnee met inh. geld en Rabo-baiücpas; bruine etui met sleutels; bos sleutels +10 aan een ring; bos sleutels; gouden kinderarmbandje met naam „CORA"; armband met opschrift JAAP; bankbiljet; beige paraplu; bos sleutels, drie sleutels in rood etui; donker blauw gebreid peutervestje; bril in zwarte brillenkoker, giropas; twee sleutels, 1 sleutel van Ford; sportzeil, rood voor kano; bikinibroekje blauw/geel; zilver armbandje, 2 strengs; donkerblauw da mesvestje met witte biesjes merk: bleyle; zilveren armband naam: JAAP; blauw sportbroekje; giropasje; bankbiljet; 1 gou den antieke smalle ring met 1 diamant van 4 mm.; visvest kleur groen en div. vissers spullen en vergunningen en visakte; slaap zak; plastic tasje: inh. overhemd en sok ken, bruin lederen mapje inh. rijbewijs, kentekenbewijs, groene kaart en jeugd herbergpas; 10 a 15 eurocheques; oor knopje met diamantje; lakentje van kin derwagen (wit geborduurd); één gouden trouwring met gravering 13 - 05 - 1977, 21-07-75, ERNA; leesbril donker montuur, 20 betaalkaarten; bruine dames portemonnee, inh. giropas, geld, ook bel- gisch geld, donorkaart, witte letters op buitenkant „CV"; legergroen werkjasje maat 58/60; twee bankbiljetten; horloge met wijzerplaat (duikerstype) met zwarte band. Gevonden: Groen boxkleedje; groene portemonnee inh. bonnetje HEMA; trui, merk rose maat 52/54; armbandje zilver met naam WILMA; blauwe helm; sleutel met plaat je; blauw grijze fietstas; zilveren broche met rode steen; autosleutel Volvo; waar devolle papieren F. Solak; huissleutel Italiaans; papagaai grijze roodstaart; bankbiljetten; twee sleutels; bankbiljet; drie bankbiljetten. Nationaal plan voor fietspaden off rivierbruggen Door de ANWB is een nota opgesteld met een voorstel Voor een Nationaal plan fietspaden op rivierbruggen. Gezien de prioriteit die wordt toegekend aan het be vorderen van het fietsverkeer en het feit dat de situatie voor fietsers vaak verre van ideaal is, meent de ANWB dat de grote rivierbruggen en spoorwegbruggen voor fietsverkeer geschikt moeten worden ge maakt zodat fietsers over korte, veilige verbindingen over rivieren en kanalen kunnen beschikken. In de nota noemt de ANWB een twintigtal bruggen, die hier voor zeker in aanmerking komen. Flets met aanbangwagentje mag op fietspad Fietsen met aanhangwagentjes mogen voortaan gebruik maken van fietspaden. Dit heeft de minister van Verkeer en Waterstaat meegedeeld aan de ANWB, die vorig jaar een voorstel deed om het bestaande voorschrift op dit gebied te wijzigen, gezien het sterk toegenomen gebruik van fietsaanhangers. De totale breedte van het wagentje mag inclusief de bagage echter niet groter zijn dat vijfen zeventig centimeter, terwijl een begren zing op tachtig centimeter wordt over wogen. CROSSFIETS IS STERK IN OI^TWIKKELING Fietscrossen is een sport die in veel landen snel populair aan het worden is. Dat zie je ook aan het .aanbod van cross fietsen. Dit aanbod wordt niet alleen steeds breder, maar de crossfiets is duide lijk in ontwikkeling. Er ontstaan vooral in Amerika, de bakermat van deze fiets- sport nieuwe modellen, die ook ander gebruik goed mogelijk maken. Zo zijn er nu ook steeds meer crossfietsen voor volwassenen, met een grotere wielmaat Dat is noodzakelijk geworden omdat zij die het fietscrossen als jeugdsport hebben leren genieten, er mee willen doorgaan als zij de twintig gepasseerd zijn. Reeds een aantal jaren was er in Neder land onder de titel „Fietsverzorging" een boekje op de markt, dat voorlichting gaf over fietsonderhoud en het zelf verrichten van eenvoudige reparaties. Een onbetwis te bestseller op dit gebied. Dit boekje is nu een boek geworden, want de zojuist ver schenen zevende druk is uitgebreid tot maar hefst 256 dichtbedrukte pagina's. Het is dan ook qua inhoud een geheel nieuw boek geworden onder de oude titel; de meest uitgebreide handleiding voor onderhoud en reparaties. Een „fietslei- ding" en oimiisbaar voor iedere fietser, die zelf wat aan zijn fiets wil sleutelen en hierover het naadje van de kous wil weten. Daarbij is dit boek verrassend up to date, want alle nieuwe technische snuQes zijn verwerkt „Fietsverzorging" kan door overmaking van 14,50 en dat is een belachelijk lage prijs voor wat geboden wordt— oppostgirorekening nr. 234567 worden aangevraagd bij de stichting: fiets! te Amsterdam. Boekbespreking: Al in eerdere recensies liebben we onze bewondering uitgesproken over de klas se van de reeks Watersportboeken van Uitgeverü Hollandia b.v. te Baarn; een waardering die we zeker ook willen laten gelden voor de jongste uitgave die vooral de wat ervaren windsurfers aan zal spreken: „de Wind is myn Vrind". De „wat meer ervaren" surfers zullen de titel van het boek al gelijk kunnen beamen en de instructieve inhoud met belang stelling op zich in laten werken. De in houd, rijk geïllustreerd met tekeningen en pracht kleurenfoto's dient ertoe om de hobby optimaal te kunnen beleven, ook op die winderige momenten waarop minder geroutineerden het niet zouden wagen van wal te steken. De schrijver en de profes sionals wier kennis en ervaring hij via het boek aan anderen overdraagt heeft daar duidelijk minder moeite mee; hij gaat met een stijve bries de zee op....! Overigens handelt hij neit waaghalzerig, integendeel, tegen die bravour wordt in het boek meermalen nadrukkelijk gewaar schuwd. Schrijver is Ken Winner, een van de mensen uit de internationale windsurf- wereld, iemand die derhalve weet waar over hij het heeft als hij b.v. een hoofdstuk wijdt aan het gedrag van de golven, naast die vele hoofdstukken over alle technieken en uitrustingstukken, het wedstrijdsurfen en het branding- en golfsurfen. De duidelijke informatie zal de surf- enthousiasten zeker aanspreken want er is het hele boek door een routinier aan het woord die de fijnste kneepjes van het surfen kent en aan wie geen omstandig heid meer vreemd is. Er staan foto's in van heel moeilijke manoeuvres maar warempel ook in waar bij de surfer al surfend kennelijk heel ontspannen met de rug tegen z' n zeil leunt, de armen rustend over elkaar. Het blijkt de „back tot back" stand, een van de vele die in het boek beschreven worden. Wanneer U en binnenkort een surfer qua veelzijdigheid „uit ziet springen" dan is dat wellicht iemand die zich dit fraaie nieuwe boek heeft aangeschaft en de in houd ervan helemaal begrepen heeft DINTELOORD Tel. 01672- 2654- 2510 OOLTGENSPLAAT Zondagmorgen 25 juli overleed op de leeftijd van 86 jaar in het Verzorgings tehuis „Ebbe en Vloed" te Oude Tonge, mevrouw Lena van Putten-Troost, vroe ger wonende te Rotterdam. De begrafenis heeft plaats gehad donderdag 29 juli des nam. 2 uur te Ooltgensplaat Uit een recent onderzoek van het NIPO over het gebruik van de fiets, is naar voren gekomen dat ruim de helft van de in Nederland aanwezige fietsen vrijwel da gelijks wordt gebruikt, dat wil zeggen gemiddeld vier of vijfmaal per week. Dat bevestigt dat wij een land van fiet sers zijn. In vergelijking met andere lan den is Nederland niet alleen het met fietsen dichtst bezette land op ruim veertien miljoen inwoners zijn ruim elf miljoen fietsen in particuUer bezit maar ook dat bij ons de fiets het meest frequent wordt gebruikt Die frequentie is relatief wat minder bij alleenstaanden en bij oude ren, terwijl jonge mensen en zij die be horen tot grote gezinnen vrij vaak op de fiets stappen, met welk doel dan ook. Ongeveer vijf procent van de in Nederland aanwezig fietsen wordt zelden of nooit gebruikt Uit het genoemde NIPO-onder zoek blijkt verder dat een kwart van alle fietsen uitsluitend gebruikt wordt voor gewoon, alledaags vervoer, zoals van en naar het werk of naar school gaan, om boodschappen te doen, enzovoort Eén op de drie fietsen wordt alleen in de vrije tijd gebruikt en eveneens één op de drie fietsen wordt zowel voor dagelijkse verplaat singen als voor de recreatie of sportbeoe fening gebruikt In de leeftijdsgroep van dertig tot veertig jaar komen het meest mensen voor, die de fiets alleen in de vrije tijd gebruiken. Bij personen boven de vijfenvijftig jaar en ook bij die uit de hoogste irJkcmenscategorie gooit de fiets hoge ogen als recreatief vervoermiddel. Het overgrote deel van de fietsen, dat wil zeggen negen van de tien fietsen, wordt door de bezitters na gebruik binnen ge stald. Het merendeel stalt zijn fiets in garage, schuur of andere berging. Onge veer vijf procent neemt zijn fiets mee in huis om hem daar te stallen en het gaat dan doorgaans om dure racefietsen of super- lichte sportfietsen. Zondag 1 augustus 1982 OUDDORP - Herv. Gem. 9.00, 11.00 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen- Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uur ds. G. Olthof en 18.30 uur uur ds. M. van Krimpen, Dordrecht- Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Smink. GOEDEREEDE- Herv. Gem. Vereni gingsgebouw „Oostdam": 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. T. W. van Bennekom, Scherpenzeel; mnd extra koll. kerkvoogdij. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. B. J. van Vreeswijk, Zetten; extra koll. vrije zitplaatsen - Ger. Kerk 9.00 uur drs. M. van Krim pen, Dordrecht (voorbereiding Heilig Avondmaal) en 18.30 uur ds. G. Olt hof, Emmen, MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. D. G. van Hoeven, Andel en 18.00 uur ds. G. C. de Jong; extra koll. vrije zitplaatsen- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. G. J. Smink, Baren- drecht DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Goudzwaard en 18.00 uur ds. D. Dekker; 2e koll. onderhoud kerk gebouw- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur kand. C. v. d. Berg, Wekerom - Ger. Gem. 10.00 uur lezen en 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 1 &.00 uur ds. W. Wesüand, Putten; mnd. koll. diakonie- Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dhr. B. J. E. de Blank, Dordrecht DE SAMARITAAN - 10.15 uur ds. M. van der Linden. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. W. van Gorsel; extra koll. Bondscentrum HGJB-Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur Prof F. C. van Gennep, Leiden- Chr. Ger. Kerk 9.30 uur lezen en 15.00 uur ds. P. Beekhuis, Rotterdam - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg- Ger. Kerk 10.30 uur ds. M. van Krimpen, Dordrecht en 17.00 uur ds. D. Goudswaard, Dirksland. Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. C. v. d. Berg en 14.30 uur lezen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. R Veldman, koUekte vrije zitplaatsen-Ger. Gem. lO.CX) en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager, v.m be diening Heilige Doop; extra kollekte kerk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. de Jong en 18.00 uur ds. H. Jongebreur, extra maandelijkse koUekte - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Lam en 18.00 uur ds. K. Schipper- Ger. Kerk 10.00 uur lezen en 18.00 uur ds. J. Noordhof, em pred. te 's-Gravenpolder: OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Kooien, Us- selstein; extra kollekte kerk - Ger. Gem 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker Jr LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Langerak, Lopikerkapel. SIRJANSLAND-Herv. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. Chr. v. d. Valk. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Oud Ger. Gem. 3 x lezen- Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen. SINT ANNALAND - Herv. Gem 10.00 uur ds. M. D. Geuze en 18.00 uur ds. A. B. Gysouw van Sint Philips- land- Ger. Gem. 9.30,14.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst OOSTERLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Ommering uit Baarn en 18.00 uur kand. A. van der Ploeg, Goes - Ger. Kerk Gezamelijke diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in de kerk aldaar- Ger. Gem. 10.00 en 14.30 uur leesdiensten en 18.30 uur ds. P. Hon- koop uit Kampen - Oud Ger. Gem 9.30,14.30 en 18.30 uur leesdiensten. BRUINISSE - Oud Ger. Gem. donder dagavond 5 augustus om 19.30 uur ds. M. Pronk van Dordrecht Voor een tweedehands fiets betaal je op de zwarte markt in Peking ongeveer het dubbele van watje in de winkel voor een nieuwe fiets moet neertellen. Oorzaak hiervan is de grote schaarste aan fietsea De tien miljoen inwoners van de Chinese hoofdstad beschikken samen over drie miljoen fietsen. De totale jaarproduktie van de Chinese fietsenfabrieken is on geveer dertien miljoen stuks. Het is vechten om een fiets. Het is voor een fietser belangrijk om te zien wat achter je gebeurt, zodat je daar rekening mee kunt houdeiL Daarom wor den fietsen ook wel voorzien van een achteruitkijkspiegeltje aan het stuur. Om dit systeem te verbeteren en goed toepas baar te maken op superlichte sp<^rtfietsen is in Amerika een bolle spiegel ont wikkeld, gemaakt van lichtgewicht poly- carbonaat, die zonder moeite en zonder hinder te veroorzaken op de rem-grepen kan worden gemonteerd. van zaterdag 31 juli tot maandag 2 augustus 1982 ARTSEN Middelbarnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. J. Wieringa, tel. 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter Boot, tel. 01877 - 1227, b.g.g. 1291. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter P. J. Bulthuis, tel. 01879- 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel.01874- 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts van Overbeeke, tel. 01877 - 1457 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. P. Schilder, tel. 01874- 2441. WUKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam - Melissant Dienst heeft zr. de Vlieger, tel. 01878 - 1321. Middelharnis - Sommelsdyk: van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Eygenraam, tel. 01870 - 4804. Nieuwe Tonge - Oude Tonge - Herkingen - Dirksland: van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. van Lenten, tel. 01876 - 224, b.g.g. 01877 - 2496. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat Dienst heeft zr. Bakelaar, tel. 01873 - 1819. HULP MAATSCHAPPELUK WERK „Goeree - Overflakkee" S PREEKUREN OUDE TONGE: Julianastraat 9, 01874 - 1515. ma, di, wo, vr. van 9.00 - 10.00 uur, ma, do, vr. van 9.00 - 10.00 uur. MELISSANT: Plein 1, 01877 - 1592. ma, di, wo, do, vr. van 9.00-10.00 uur. OUDDORP: Molentienden 6, 01878 - 1810. ma, di, wo, vr. van 9.00 - 10.00 uur, do. van 13.00-13.30 uur. SOMMELSDUK: St Joris Doel- straat 32, 01870 - 5305. ma, di, do, vr. 9.00 - 10.00 uur. Weekenddienst in geestelijke of sociale nood: Tel. 01874 - 1515 Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur Maandag t/m vrijdag 8.45 - 10.00 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00-17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873 - 1968 of 033 - 620244 HERKINGEN Uitslag wedvlucht Corbeil 24 juli, 91 duiven, los om 6.40 uur. N.O. wind, afstand 371 km. P. H. Logmans: 1, 3, 11, 13, 21, 22; A. Molenaar. 2,4,7,23; J. Molenaar. 5,18; J. den Boer 6,8,14,15,19; H. Kievit 9; H. V. d. Ochtend: 10; C. Logmans: 12,16; M. Huizen 17, 20. Uitslag St Quentin 24 juli, 375 jonge duiven, los om 7.00 uur, afstand 215 km. l- ¥°^^^^^- 32, 33, 70; J. Kievit 2 9 22, 26, 36, 45, 50; H. Kievit 3, 35, 37, 51, 53,63, 67, 75; J. den Boen 4,46, 49,60,62,74; P. H. Logmans: 5,7,8,10, 1,12,13,15,16,17,20,23,24,25, 30, ih ^h 5^' 56' 65,68; C. Auperlee: 6, 29, 39, 52; H. v. d. Ochtend" 18; a! Molenaan 19, 47, 69; J. A. Veldhuizen: 21, 57; A. het Jonk 27; R. de Geus: 28, 66; gebn Volaart 34, 38, 41, 43, 59, 71, 72; C. Logmans: 40, 44, 58, 61; H. Kamerling: 42; D. Kievit en Zn.: 73.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 2