Overtocht was ook voor de winnende Prodent geen makje Ciir. Scholengemeenscliap LHNO/IHNO wordt in Middeiiiarnis geconcentreerd Visser Garage KNÖPS B.V. 9 e cursus Hart- Reanimatie Gratis surfplank proberen Citroen- Hesselink GEMEENTE OOSTFLAKKEE Zeilrace Rotterdam - New York: Dia's en videoband van Verkeerswedstrijd AUTO-SCHADE Ontbijtkoek voor de peuterspeelzaal Het Dienstencentrum is de hele zomer open POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS ƒ11,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Belangrijk bericht voor de inwoners van Den Bommel en Zuidzijde Op dinsdag 29 juni 1982 zullen alle telefoonverbindingen in Den Bommel en Zuidzijde tijdelijk verbroken zijn in verband met het verleggen van kabels aan de Molendijk. Van 's morgens 8.00 uur tot 9.00 uur zal in het geheel geen telefoonverkeer mogelijk zijn, zowel binnen de woonplaats, als daarbuiten. Na 9.00 uur worden successievelijk de verbindingen weer hersteld. Voor brandmeldingen, melding van ongevallen of andere uiterst dringende meldingen zal op de Kade een radio-verbindingswagen aanwezig zija De Rijkspolitie zal met een surveillancewagen in en om het dorp aanwezig zijn om in voorkomende gevallen assistentie te verlenea Burgemeester en Wethouders van Oostflakkee, de secretaris, de burgemeester, J. L. Vetter. drs. C. M. de Vos. Van de drié'flakkeese bemannings leden van de „Prodenfhet 12.30 meter lange zeiljacht waarmee de Transatlantic race Rotterdam-New York werd gewonnen is er één, de Middelharnisser Bert Visser, weer thuis. Zaterdag vloog hij terug om gisteren zyn werk bij Rykswater- staat weer op te vatten. Heel mis schien zal dhr. Visser volgende week nog een vliegretour New York nemen om daar de huldiging van schipper en bemanning van de „Prodent" mee te maken; hij zou het althans betreuren wanneer hij dat hoogtepunt aan zich voorbü zou moeten laten gaan. Wie de spaimende race mede gevolgd heeft zal zich herinneren dat er over de „Prodent"' van schipper Dirk Nauta en kele weken lang geen enkel bericht binnen kwam. Het thuisfront, ook dat van de drie flakkeese bemanningsleden Godert Wie- ringa, Vincent de Vries en Bert Visser maakte zich daar de nodige zorg over maar nu het allemaal achter de rug is en wederzijds al weer contacten zijn geweest is duidelijk geworden dat dat stilzwijgen niet vanuit een nonchalance van de vaar- ders is voortgekomen. Onderweg hebben zij aan enkele passerende koopvaardij schepen gevraagd hun positie door te seinen maar in ons land is geen van die berichten opgevangen. Aangenomen dat de koopvaarders ze wel doorgeseind heb ben zijn ze kennelijk vanuit Engeland waar ze moeten zijn ontvangen niet verder doorgegeven. Gelukkig bleek het waar dat „geen bericht goed bericht" betekent en de „Prodent" stevende stilzwijgend op de zege af. De race begon op Hemelvaartsdag en voor de „Prodent" eindigde die 24 dagen later op zaterdagavond 12 juni om 20.45 uur, het tijdstip waarop ze finishten bij het Ambrose light-platform waar ze trouwens een enorme teleurstelling moesten ver werken. De bemanning van dat platform Uchtte hen verkeerd in over de eerdere aankomst van „De Stad Rotterdam". Ze vergistten zich in een dag en de bemanning van de „Prodenf' liet op slag alle hoop op een overwinning varen. Het bericht dat ze wel degelijk gewonnen hadden werd N.B. door de schipper van „De Stad Rotter dam", Sjoerd Nauta, zélf aan boord van de „Prodent" gebracht toen die in de vroege zondagmorgen ten anker was ge gaan. Overigens is de zege van de „Pro dent" op „De Stad Rotterdam" niet al te nadrukkelijk geweest de „Prodent" had niet meer dan 1.45 uur over.... Bert Visser, met wie we over de zo geslaagde tocht spraken, bevestigt dat het weer soms bar en boos is geweest Een windkracht die de tien passeerde en gol ven waarvan de hoogte op zo'n vijftien meter mag worden geschat Het was een enorme belevenis voor de flakkeeërs die geen van drieën oceaanervaring hadden. Overigens is het moreel aan boord uit stekend gebleven en is men vant begin tot eind van de gedachte bezield geweest de race te moeten winnen. Het zware weer, het overkomende water, de klamheid en vooral de kou heeft het goede humeur weliswaar zwaar op de proef gesteld maar geen moment is men ondergedompeld geweest in een depressieve stemiriing. Wel werd er op sommige momenten over gefilosofeerd wat de mens beweegt zich in een avontuur als een zeilrace te storten. Die vraag diende zich met name aan wanneer het weer eens spannend was geweest en soms was het dat heel na drukkelijk; „we hebben wel eens ge dacht... daar winnen we 't niet vanf" bekent Bert Visser als hij terugziet op het natuurgeweld waarin ze zich bevonden hebben. De ervaring lic^i"; bij de flakkeeërs wel een enorme bewondering gewekt voor de vroegere zeilvaarders die met nog vrij primitieve schepen en zeker primitieve hulpmiddelen zelfs Kaap Hoorn rondden en Bert Visser weet nu zeker dat dat niets met romantiek te maken moet hebben gehad, 't Was gewoon een ongelijke strijd voor het bestaan die door de zeelui dik wijls ook verloren werd. Na de betrekke lijke ontberingen die pok de bemaiming van de „Prodentf' geleden heeft dagen lang was de temperatuur 2 a 3 graden en gedurende de hele tocht is de bemanning niet uit de kleren geweest wachtte hen op de dagen na de aankomst een sympa thieke ontvangst door de leden van de Jachtclub Larchmond die best bewonde ring hadden voor de prestatie van de hollanders. Overigens zijn nog twee van de tien deelnemers die op Hemelvaarts dag vertrokken nog onderweg.... A.S. donderdag 1 juU zal een lid van het Koninklijk Huis, misschien zelfs Konin gin Beatrix aan de winnende schipper en bemanning de trofee uitreiken. Die plech tigheid vormt de kroon op een prestatie die bewondering afdwingt voor de manier waarop ze beleefd en geleverd werd. Flakkee mag daar ook een beetje trots op zijn omdat de drie flakkeeërs bijna de helft van de bemanning (7 koppen) uitmaakten. Ook zij hebben eelt op de handen gekregen en om de 4 uur hun wacht gelopen. Godert WieriHga heeft zijn best gedaan van de tocht een pracht film op 16 mm te maken en wellicht zal er in 't komend seizoen gelegenheid bestaan die film te zien. Daar komen stellig ook de dolfijnen en bruinvissen op voor die de „Prodenf' vergezelden en men zal dan ook kunhen zien dat er met het tafelbestek wat ge ïmproviseerd moest wordea Een van de bemanningsleden heeft dat al. per on geluk voor een groot deel over boord gekiept... NIEUWE TONGE Van de diverse keren dat zesde klassers van de Oranje Nassauschool meegedaan hebben aan een resp. landelijke Benelux- en Internationale Verkeerswedstrijd zijn zowel dia's als laatstelijk in Crailo een videoband gemaakt Dia's en band wor den a.s. maandagavond om 8 uur ver toond in „Ons Dorpshuis". Ieder die voor de vertoning belangstelling heeft is op die avond hartelijk welkom. Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS f^Met Hifi-stereo op vakantiej Unieke draagbare Hi-Fi Stereo- set 2 X 15 watt de componenten kunnen zowel losstaand als samengebouwd worden gebruikt OOLTGENSPLAAT De Peuterspeelzaal „OUeke BoUeke" te Ooltgensplaat mag zich in een groeiende belangstelling verheugen. Er wordt door bestuur en leiding enthousiast gewerkt met het gevolg dat de uitbreiding wel enige problemen geven die men tracht te over winnen. Aan ruimte in het oude gymnastieklo kaal aan het Weespad is er geen gebrek, ook niet aan leiding, maar.... het speel materiaal is niet toereikend en doelmatig. Bestuur en leiding hebben daarom een plan in elkaar gezet om hieraan iets te doen. Door de enige Plaatse bakker wordt er dinsdag 29 juni een hele berg ontbijtkoek gefabriceerd van een prima kwaliteit De ze ontbijtkoek zal op genoemde dinsdag avond te koop worden aangeboden. Vanaf 6 uur komen de dames van het bestuur en de leiding bij u langs om één of meer van deze koeken om te zetten in klinkende munt Van de netto-opbrengst wil men dan o.a. nieuwe fietsjes (driewielertjes) kopen en nog wat ander speelgoed. Wij zouden zo zeggen stelt de dames (en vanzelf de peuters) niet teleur. Aangifte Dan is er nog iets. Vanaf heden kunnen weer nieuwe peuters worden aangemeld op de leeftijd vanaf 2 jaar. Naast de grote ruimte binnen in het gebouw beschikt men ook over een buitenspeelplaats en der halve is er plaats genoeg. Opgave of aangifte (het is maar net zoals u het wil noemen) kan geschieden bij mevrouw Gerda Visseren-van der Laan, Dorpsdijk 6, telefoon 01873-2429. Dus beste mensen met z'n allen aaa de zoetekoek. Dirksland, 01877 - 1357 Stichting Hulp aan Polen vanuit Goeree-Overfiaidcee In Nieuwe Tonge organiseerden Anita van Oostende en Jan van der Valk een rommelmarkt Na een dagenlange voorbereiding kon den zij op Koninginnedag hun spullen te koop aanbieden. Aan belangstelling heeft het hun zeker niet ontbroken op die dag. Veel mensen waren op de been en rond de kerkgracht was het een drukte van belang. Zo konden Jan en Anita, geholpen door familie, vrienden en kennissen het schitte rende bedrag van 390,— bij elkaar brengea Via de heer J. van Alphen uit Nieuwe Tonge zorgden zij er voor dat hun geld bij de Stichting Hulp aan Polen vanuit Goe- ree-Overflaldcee terecht kwam. Een prach tig resultaat Het bestuur van de stichting is erg blij met dit initiatief en bedankt deze jongelui heel hartelijk voor hun inzet Misschien dat er anderen zijn die hun voorbeeld willen volgen. Trouwens, het Poolse volk steunen hoeft niet persé via een aktie te gaan. U kunt ook een bedrag overmaken op het rekening nummer van de stichting. Hier volgt het Stichting Hulp aan Polen vanuit G-O, A.B.N. Stellendam: rek. 50.51.10.172 of op postrekening 267886 tav. A.B.N, te Brielle, wegens 50.51.10.172. Hartelijk dank Het gebouw van de Chr. Landbouw-Huishoudschool „de Vroon" te Dirksland. De Christelijke Scholengemeenschap LHNO/IHNO, in 1973 ontstaan door een fusie van de Chr. VGLO te Middelhamis en de Chr. Landbouwhuishoudschool „de Vroon" te Dirksland zal zo spoedig mogelijk op één locatie in Middelhamis worden geconcentreerd. Tot dusver wordt nog gebmik gemaakt van de school gebouwen in Middelhamis en Dirksland, maar het schoolbestuur onderhandelt momenteel over de verkoop van het laatstgenoemde, in 1962 gestichte schoolgebouw aan de Vroonweg te Dirksland, waar momenteel nog 50 a 60 leerlingen onderwijs krijgen. De nu op handen zijnde concentratie was overigens al bij het fusiebesluit van 1973 overeengekomen; ook de Inspectie heeft er nadien op aangedrongen maar er werd tot dusver geen koper gevonden. Nu de verkoop wel zijn beslag lijkt te gaan krijgen kan aangenomen worden dat sluiting van de school op handen is, al zal dat waarschijnlijk niet eerder dan in het nieuwe (kalender)jaar zijn beslag krijgen. Op de grond die nog zal worden vrijgemaakt door de Herv. Exodusgemeente (die een nieuw kerkgebouw gaat betrekken) zullen een aantal noodlokalen worden geplaatst, vlak achter het bestaande schoolgebouw, de vroegere christelijke en openbare ulo-scholen. De school in Dirksland beschikt over 4 lokalen terwijl daar ook de administratie- en directiemimte is ondergebracht Vrienden van de Hartstichting afdeling Middelhamis Voor de 9 e en laatste keer dit seizoen werd er een cursus hart-reanimatie en mond- op mond-beademing gegevea De ze cursus werd georganiseerd door de vrienden van de Hartstichting afdeling Middelhamis. De cursus werd gegeven door de heer K. Kamphuis, veiT)leegkun- dige A wonende te Dirksland. We starten in september weer met een nieuwe cursus. Als u belangstelling heeft, kunt u zich opgeven bij de volgende adressen: mevr. C. Kroos-Vijfliuizen, Marietjespad 21, Middelhamis, tel. 01870 - 4849 of de heer L. Dijkgraaf, Pr. Beatrixlaan 5, Middel hamis, tel. 01870-3311. Zoals u misschien weet bedragen de kosten van deze cursus 25 De geslaagden zyn: Mevr. M. van Amerongen-Molenaar, Sommelsdijk de heer J. Duim, Oolt gensplaat mej. J. Hameeteman, Mid delhamis mevr. M. Kreemer-Kmider, Sommelsdijk mevr. J. T. v. d. Nieu- wendijk-Verbiest Sommelsdijkmej. R v. d. Nieuwendijk, Sommelsdijk mevr. A. M. Okker-de Kleuver, Sommelsdijk mevr. C. A. L. van Oost-de Korte, Mid delhamis mej. A; van Oudenaren, Mid delhamis mevr. J. Slui-Vis, Sommels dijk mej. J. Slui, Sommelsdijk mej. N. Slui, Sommelsdijk de heer A. P. Tuinenburg, Middelhamis mej. C. Vroegindeweij, Middelhamis mevr. A. Wolters-Bal, Sommelsdijk mej. R van Zanten, Middelhamis de heerH. Mul der, Middelhamis. Per abuis is de vorige keer verzuimd te vermelden dat mevr. A. Mastenbroek- Boogerman, Sommelsdijk ook tot de ge slaagden behoorde. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Beroepingswerk Ger. Gem. Door een drietal gemeenten op Flakkee werd een beroep uitgebracht op een der kandidaten. Door de gemeenten Ouddorp en Herkingen werd beroepen kand. C. J. Meeuse te Ridderkerk; de gemeente Me lissant bracht een beroep uit op kand. G. Mouw te Elspeet Natuurlijk gaan wij wel met vakantie, maar dat houdt niet in dat de deur gesloten moet zijn, want niet iedereen gaat tegelijk op vakantie Onze vrijweillige medewerk(st)ers zor gen ervoor dat alles gewoon door kan gaan. Bepaalde aktiviteiten houden wel een vakantieperiode, zoals het zangkoor, bloemschikken, volksdansen en gymnas tiek. Ook oudere vakantiegangers zijn van harte welkom. Van 12 juli tot 20 augustus is iedere middag de deur los en houden wij „open sociëteit" voor vaste klanten en gasten. Het zangkoor begint weer op: 10 augus tus (elke week); de bloemschik-ochtenden op: 24 augustus (14-dagen); volksdansen en gymnastiek op: 26 augustus (elke week); de handenarbeid weer op: 29 juli ('s avonds, elke week); de koffie-ochtend op: 31 augustus (14-dagen). Tot ziens dan en een fijne vaKantietijd toegewenst. In het weekend, o.a. zaterdagmorgen vanaf 10 uur, biedt Kneteman b. v. te Den Bommel aan hen die graag eens met het surfen kennis maken gelegenheid gratis zo'n surfplank te proberen. Die gelegen heid is er op het strand bij de Haringvliet- brag aan Willemstadse zijde. Er bijn bij dit gratis evenement instruc teurs aanwezig voor het geveii van instmo- tie en het verstrekken van inlichtingen, terwijl ze ook assistentie zullen verlenen bij het proefzeilen. Wie tevoren inlichtingen zou willen: het telefoonnummer van de fa. Kneteman is 01871 - 1752. STAD AAN 'T HARINGVLIET Verkoop van schoolspullen Zaterdag 26 juni a.s. houdt de Chr. Nat School, Molendijk 41 te Stad aan 't Ha ringvliet tussen 10.00 en 12.00 uur al gehele verkoop. Er worden tafels, stoelt jes, lees- en leerboekjes, borden, lampen, landkaarten enz. tegen zeer lage prijzen te koop aangebodea De nieuwe school is al weer twee maan den in gebraik genomen, dus alles wat in de oude school staat moet weg. Het is zeker de moeite waard om te komen kijken. U komt toch ook PEUGEOT TALBOT Autobedrijf Tel. 01870- 3094 MIDDELHARNIS ^^«i*^ a ca o cj a M Kastanjelaan 41-43

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1