Zand/oliesubstantie zal waarschijnlijk worden gezeefd Ziekenhuis Dirksland krijgt al volgend jaar voorproeve van grotere uitbreiding ouddorp: Pony's holden voor de brandweerwagen uit Reisje vanuit Ooltgensplaat Goerees' burgemeester verhuist naar Ouddorp Bij Foto Blankers Middelharnis alle camera^ s gestolen Concoursnieuws Vooruif Woonhuis in Middelharnis afgebrand Goedereede: Ophalen oud papier [Uw huis verkopen TAMBOER Krantendieven DINSDAG 22 JUNI 1982 No. 5102 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS ƒ11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Een of meerdere dieven hebben in de nacht van zondag op maandag uit de fotozaalc van foto Blanicers aan de Hobbemastraat letterlijk al le camera's, verrekijkers, filmca mera's, fllmprojectoren en flits lampen gestolen. De soms vrij kost bare artikelen stonden uitgestald in een drietal vitrines waarvan de die ven de sleutels hebben gevonden waardoor ze ze zonder braak kon den openen. De inbraak moet even na middernacht gepleegd zija De buren hebben omstreeks die tijd rumoer gehoord maar bij een vluchtige inspectie hebben ze geen onraad ontdekt Dat gebeurde pas toen het gister morgen licht was; in een achterraam bleek een rond gat te zijn gesneden via welk het raampje kon worden geopend waarna de toegang tot de winkel open lag. Kennelijk op hun gemak hebben de dieven uit gezocht wat van hun gading was. Slechts enkele minder dure cameraatjes hebben ze achtergelaten. Ze hebben ook de kassa geopend maar de tweehonderd gulden wisselgeld hebben ze ongemoeid gelaten. Dhr. Blankers prijst het nog gelukkig dat zijn dure ateliercamera's niet zijn mee genomen zodat zijn portretfotograifïe door kan gaan. Ook de aanwezige foto's zijn niet beschadigd en al het klantenwerk is onaangetast geblevea Het bedrijfis tegen diefstal verzekerd. De schade wordt ge schat op 15.000,— Goedereede heeft de twijfelachtige eer om van het ca. 30.000 m^ zand/olie mengsel die op de stranden van Scheveningen t/m Schouwen Duiveland zijn verzameld de overgrote portie, ca. 20,000 m^ op eigen strand te hebben. In het zoeken naar een mogelijkheid om van die boven de hoogwaterlijn opgeslagen substantie af te komen wordt een zeefmethode met de apparatuur van de Ned. Ballast My als vrijwel de enig financieel haalbare niethode overwogen en dan nog zal het ca. 1.5 miljoen kosten. Voor een groot deel worden die kosten ook veroorzaakt door het transport van de 3000 ton olieresten die uit de 20.000 m^ substantie zullen resteren. Het scheiden van de zand/oliemassa lijkt dan nauwelijks moelijkheden te geven, de apparatuur heeft tenslotte getoond te werken, maar de afvoer van de te vernietigen olieresten is ook nu nog problematisch temeer omdat nog niet duidelijk is waar de vernietiging ervan zal kunnen plaats vinden. Overigens nemen B en W van Goedereede zich voor eerst een duidelijke betalingsgarantie van de ver zekeringsmaatschappij te vragen vooraleer de raad om een kapitaal krediet van 1.5 miljoen zal worden gevraagd. OUDE TONGE Het Fanfarekorps „Vooruit" uit Oude Tonge behaalde op het concours te Ede op zaterdag 19 juni een tweede prijs. Het aantal punten voor het Verplichte werk Theme Varie van Willy Hautvast was 13 6 pnt Voor het vrije nummer Suite Pictu rale van P. Stalmeier 138 pnt Een totaal van 174 punten. Dit alles o.l. v. de dirigent L. Bogert Redenen genoeg om voor het nieuwe seizoen er eens flink positief aan te gaan werken, met de kans op een hopelijk eerste prijs. Na het concourswerk heeft de Fanfare nog een concert verzorgt te Doesburg wegens het 90 jarig jubileum van deze Doesburgse muziekvereniging. Verder valt te melden dat de bevolking van Oude Tonge heeft gegeven aan de Anjeraktie een machtig mooi bedrag van 985,52 een verhoging van 350% ten opzichte van 1981Elke collectant en elke gulle gever hartelijk dank. De renovatie van het ziekenhuis te Dirksland en daarmee in eerste instantie de uitbreiding met 50 bedden staat bij het Ministerie op de planning voor 1985-, maar om dat de ruimtenood ten hoogste ge stegen is zal al volgend jaar een uitbreiding met 16 a 20 bedden worden toegestaan. Goed nieuws was dat op de gisteravond gehou den voorlichtingsavond waarop de Bouwcommissie en de genodigden (uit de verzorgende kring) elkaar over en weer informatie toespeel den. Die wisselwerking werd door de bestuurderen op byzondere prijs gesteld. De genodigden bleken graag mee te denken over de toekomst van het zieken huis dat aan de vooravond van een ri goureuze aanpassing staat Een investe ring van 30 miljoen in de eerste fase, een nieuw beddenhuis van 150 bedden dat eind 1987 gereed zou kunnen zijn, samen met de uitbreiding van de poliklinieken, het laboratorium, gevolgd door een nog eens 20 miljoen kostende vernieuwing van de operatie-afdeling, de röntgenafdeling, de apotheek, de acbninistratieve ruimten en de ruimtes voor de civiele- en tech nische dienst gereed aan het eind van de tachtiger jaren. Dan zal het gehele, in 1934 gestichte ziekenhuis gerenoveerd en op de meest moderne leest geschoeid zijn en dat-, zo stipuleerde bêstuursvoorz. burg. H. Bos terwijl het voortbestaan zo kort geleden nog aan een zijden draad had gehangen. De zaken waarop het ziekenhuis prat mag gaan een maximale bezettings graad en een minimale verpleegduur leggen echter een bijna niet meer verant woorde belasting op de verpleegdienst en burg. Bos achtte het een wonder dat de verpleegdienst nog niet onder de druk bezweken is. ,,Daar zijn we zo zei dhr. Bos Gode dankbaar vOor". Aldus illustreerde dhr. Bos de noodzaak van de op handen zijnde „gigantische" operatie, de groei van 100 naar 150 bedden. De directeur geneesheer dr. den Hengst architect Ad Gestel en dhr. Voltman van de hoofdafdeling planontwikkeling en bouw bestuursbureau „de open Ankh", beijverden zich de toehoorders een indruk te geven in de tijdverslindende procedure die gevolgd moet worden en die naar mate het Advies College Ziekenhuisvoor zieningen tijd nodig heeft van 5 tot 12 a 13 De resten van de schuur en stallen. Bij een felle brand is in de nacht van zondag op maandag de schuur van kinderboerderij/manege „La Hacienda" bij het bungalowpark „de Toekomst" vrijwel geheel uitgebrand. De eigenaar heeft nog tijdig de pony's de vrijheid kunnen geven zodat er geen dieren verbrand zijn. Een vijftal pony's heeft daarna een vrij spectaculaire tocht gemaakt toen ze in deBokweg schrokken van de naderende brandweerauto. De dieren keerden abrupt om en bleven anderhalve kilometer lang vóór de brandweerwagen uithollen totdat ze weer vlak bij de brand rechtdoor holden waar de brandweer iets linksaf moest buigen. Pas toen, op dat laatste stukje had de bluswagen vrij baan. Weliswaar ging de schuur verloren maar het aangrenzende woonhuis kon behouden worden. De technische recherche heeft naar de oorzaak van de brand een onderzoek ingesteld. jaar in beslag zou kuimen nemen. In het onderhavige geval lijkt medio dit jaar op de goedkeuring van het program van eisen te mogen worden gerekend zodat in 1985 met de bouw begonnen zal kunnen wor den. Ietwat tragisch misschien voor de bouw teamleden die er zoveel energie in stop pen, maar him werk sprak maar tot wei- niger verbeelding, zoals uit de gehouden forumdiscussie bleek. Op het forum van deskundigen Werden andersoortige vra gen gericht meer gericht op het straks functioneren van het ziekenhuis „nieuwe stijl" dat overigens altijd als het eigen Dirkslandse ziekenhuis herkenbaar en aanspreekbaar zal blijven. Zo werd gevraagd naar de mogelijkheid een tandartsenkamer in te richten en een mogelijkheid te scheppen tot zij het eenvoudige kaakchirurgie. Daaraan wordt gedacht en evenzo aan logies- mogelijkheid voor ouders van opgenomen kinderen en voor familieleden van ernstig zieken. In de nieuwe centrale hal, die in de toekomst weer als vanouds vanaf de Stationsweg bereikbaar zal worden, zal een toko worden ingericht en wellicht komt er ook een bloemenstand zoals men die ook in ziekenhuizen elders aantreft Het zal niet mogelijk zijn een aantal zgn. Paaz bedden.te hebben voor de opvang van psychiatrische patiënten al wordt de wenselijkheid van zo'n opvang in de regio zeker wel onderkend. Mogelijk kan in de toekomst samen met de Hoekse Waard hieraan wat worden gedaan. In de nieuwe opzet zal ook gedacht worden aan een kamer voor de vrijwillige hulpverleensters en zelfs voor de moeders die hun babies willen voeden. Er wordt zo werd vanuit het bouwteam toegezegd bijzonder nauwgezet te werk gegaan zodat men later niet voor onaangename verrassingen zal komen te staan. Zo werd de suggestie van dhr. L. Visser, te zorgen voor een landingsplaats voor een heli copter heel serieus genomen en de mo gelijkheid zal worden bestudeerd. Zaken waren er die nog om een antwoord vragen maar er waren ook gegevens waar over men zich verheugen kan, zoals een nog redelijke verpleegprijs die met ca. 400,per dag ook in de nieuwe opzet redelijk zal kunnen blijven. Onplezierig voor de patiënten-, maar plezierig voor de exploitatie van het zie kenhuis is de bezettingsgraad van ca 105%, een percentage dat niet anders bereikt kan worden dan door het aan wenden van reservebedden. Heel positief daarentegen is de relatief korte verpleeg duur, gemiddeld minder dan 10 dagen en een opname coëfficiënt van 8,2 per 100 inwoners, een percentage dat landelijk 10 bedraagt Vannacht is het woonhuis van de fam. P. Borsje aan de Achterweg te Middelhamis volkomen afgebrand. Het gezin was overi gens niet thuis, het verbleef in haar chalet in Zwitserland. Van de woning zijn alleen de gevels overeind gebleven. De brand weer van Middelhamis riep assistentie van de ploeg van Sommelsdijk omdat er gevaar bestond dat de brand naar de schuren aan de overzijde van de Achter weg zou overslaan. Het bedrijfspand dat achter de verbrande woning ligt (de v.m. drukkerij van Pas en Co) bleef vrijwel ongedeerd. Op maandag 28 juni a.s. wordt door de plaatselijke commissie Bejaardenwerk in Ooltgensplaat een middagreisje georgani seerd naar de fam. Schiltmans te Den Bosch. Deze firma heeft een uitgebreide sortering op het gebied van handenarbeid. De prijs voor deze busreis is plm. 5, aftiankeljk van het aantal mensen. Ieder een die belangstelling heeft,-ongeacht de leeftijd, kan zich in verbinding stellen met mevr. van Rossum, Berkenlaan 7, Oolt gensplaat tel. 01873 - 1512, en/of Stich ting Bejaardenwerk Oostflakkee, Den Bommel, tel. 01871 - 1545, of mevr. Vervloei, Slikdijk 24, Ooltgensplaat In de rechterwoning zal tiet burgemeestersgezin zijn intrek nemen. ïn zijn vergadering van a.s. donderdagavond zal Goerees' gemeenteraad worden voorgesteld de aanwijzing tot ambts woning van de woning Voorstraat 94 te Stellendam in te trekken. Burgemeester van Velzen die de woning sinds 1972 met zijn gezin heeft bewoond heeft n.l. een eigen woning in Ouddorp aangekocht die hij eind juli hoopt te betrekken. Het betreft de woning Beatrixweg 34, met de bouw waarvan in 1976 is begonnen door de inmiddels gefailleerde Bouwmy Delf en Schieland. De woning is slechts een aantal jaren bewoond geweest Het burgemeestersgezin heeft steeds tot genoegen in de ambtswoning gewoond maar nu 2 van de 5 kinderen zijn getrouwd is de ambtswoning te groot geworden. Daarenboven moet een ambtswoning met 12% van de wedde worden betaald en dat doet menig burgemeester besluiten zich een eigen woning aan te schaffen. Burg. van Velzen heeft de raad eerder, in een besloten vergadering, van zijn voornemen op de hoogte gesteld. De raad heeft kennelijk geen enkele moeite met het besluit temeer omdat het exploitatie-overzicht over de voorbije jaren geen positief resultaat laat zien. Uit de gemeente is overigens reeds belangstelling voor aankoop van de ambtswoning getoond. B en W beraden zich nog over de wijze van verkoop van de woning; zij stellen zich voor met de betreffende gegadigde de onder handelingen te openen. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 MELISSANT Morgen (woensdag)avond wordt weer oud papier opgehaald tb;V. het restaura tiefonds van de N.H. Kerk. Wilt u het papier s. v.p. goed gebundeld gereed zetten s.v.p. EXTRA KERKDIENSTEN GER. GEMEENTEN OUDDORP- woensdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland. MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Rotterdam- C. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. OUDDORP A.& laterdag fietsen kijkdag Wie in de afgelopen weken zijn of haar fiets is kwijtgeraakt kennelijk door dief stal, doet er verstandig aan a.s. zaterdag gebruik te maken van de fietsenkijkdag op het politiebureau, van 's middags een tot drie uur. Misschien vindt U daar Uw gestolen karretje terug. MIDDELHARNIS Een bewoner van het Zandpad -^ en misschien meerderen met hem! heeft zaterdagmorgen toen hij zijn ochtendblad uit de bus wilde pakken moeten ervaren dat de krant vanaf de buitenkant werd weggetrokken. Twee knapen fietsten er mee weg en de teleurgestelde man had het nakijken; de jongens verdwenen met zijn krant die hij ook die ochtend graag gelezen had. Ook enkele weken geleden was hij al hetzelfde overkomen en die ervaringen wettigen de vraag of een dergelijke kran tendiefstal niet méér voorkomt vooral vanaf die adressen waar de bezorger de krant niet helemaal in de brievenbus deed verdwijnen. Wie regelmatig zijn krant mist zou er goed aan doen dat aan de politie door te gevea Het signalement van de knapen is vrij nauwkeurig bekend. Het zou kuimen zijn dat ze de krant mee naar huis nemen maar het is ook mogelijk dat ze die elders te gelde maken. ca £3 ca 13 ca ca ca C3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1