I Visser Het schonen van Goeree's strand wordt zaak van een miljoen Kinderarts van Loo gewaardeerd als echte vrind van 't zieice Icind'' c D Garage KNÖPS B.V. I Opnamestop Verzorgingshuis „De Goede Ree" Homeoemon Citroen-Hesselink hidbiPecMse Onze SHOWROOM X Bij zilveren jubileum: Raad in spoedeisende vergadering bijeen. Clubrecord „de Gooye eindelijk onder de minuut 54e Jaargang '^<4!:_^.--<y VRUDAG 1§ JUNI 1982 No. 5101 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend t LANGEWEG 113 TEL. 01870-2222-MIDDELHARNIS In verbemd met de op handen zijnde renovatie zal de direktie van genoemd verzorgingshuis tot nader order een opnamestop dienen te hanteren. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 OOLTGENSPLAAT Verkozen: In de Geref. Kerk is in de vacature van de heer J. J. v. d. Gaag tot ouderling verkozen, de heer A. de Jong. OOLTGENSPLAAT Beroepen: Door de kerkeraad van de hervormde gemeente is een beroep uitgebracht op ds. D. C. Floor te We kerom (Gld.) PEUGEOT TALBOT Autobedrijf Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS DIRKSLAND Nu daartoe al vele pogingen te hebben aangewend gelukte het Johan Langbroek tijdens onderlinge wedstrijden van de Z.C. „De Gooye" te Dirksland, gehou den op zaterdag 12 juni j.l., het club record op de 100 m. vrije slag onder de minuutgrens te brengen. Het oude record stond al op zijn naam met een tijd van 1.00.1, het werd nu verbeterd tot 59,8 sec. Er werden nog drie andere clubrecords verbeterd, namelijk op de 100 m. school slag tot 1.29.8 (oud 1.32.8) door Inge Schafer en op de 100 m. vrije slag dames tot 1.10.5 (was 1.11.5) doorGiselaScha- fer die ook nog de 100 m. vlinderslag op 1.26.4 bracht (was 1.30.2). Voor het eerst doen tijdens de deze week te houden Kringkampioenschappen in Rotterdam ook zwemmers en zwemsters van- „De Gooye" mee. Dat zijn: Mare Nederlof op de 100 m. rugslag, 100 m. vrije slag en 100 m. schoolslag Wanda Jongejan, Hellen Soldaat op de 100 m. schoolslag en Theo-Jan Tanis en Martin JeHer op de 100 m. vrije slag. Andrea Kardux kon vanwege een ge kneusde arm helaas niet meedoen op de 100 m. schoolslag en 100 m. rugslag. Het gaat dus nog steeds goed mei. „De Gooye" en de leden zijn vol goede moed voor het tweede gedeelte van de Z.R.O.- cömpetitie dat in september verder gaat Met het verwijderen van de olie brij die zondag en maandag op de stranden van Scheveningen tot en met Schouwen is terecht gekomen zullen niet zomaar enkele-, maar naar moet worden aangenomen ve le miljoenen gemoeid zijn. Die ver onderstelling werd dinsdagavond door burg. van Velzen van Goede- reede uitgesproken ten overstaan van de gemeenteraad die in spoed eisende vergadering bijeen geroe pen was. De raad werd gevraagd voor het schonen van het strand een krediet van 310.000,— beschik baar te stellen; naar het zich laat aanzien is dat nog slechts een frac tie van de werkelijk te maken kos ten. Afvoer van de verzamelde zand/oiiemassa zal naar moet worden aangenomen in Goede- reede het bedrag in de richting van een miljoen stuwen. Dinsdagavond was overigens nog niet duidelijk waar de smurrie heengebracht zou kunnen worden. Een vanuit het Pro vinciehuis opererende Technische Over legcommissie zou een en ander in de loop van de week coördineren. Er zou al het mogelijke gedaan worden nog deze week niet alleen alle stranden schoon te hebben maar ook het verzamelde afgevoerd te hebben. In Goerees' geval roept dat nogal wat problemen op, zo liet burg. van Vel zen de raad weten. I. V. m. het absolute verbod met dergelijke stoffen door het waterwingebied te rijden zal ook de oliebrij die op de Kwade Hoek verzameld werd helemaal via de vuur toren vertransporteerd moeten wordea Nabij het Flaauwe Werk is het strand moeilijk berijdbaar en het is daarom niet uitgesloten dat er een afvoerweg geïmpro viseerd moet worden met alle kosten van dien. Bleef dinsdagavond ook nog de vraag waar opslag of vernietiging ervan plaats zou kunnen vinden. De A. V.R (Af val Verwerking Rijnmond) is daar tech nisch toe in staat maar berekent 410, per ton, terwijl de capaciteit ook haar grenzen kent Op Goerees' strand werd de afgeschepte laag zand op depots gelegd. Tevoren was een bodem van folie gelegd maar een spoedige verwijdering is gewenst omdat een wat uitzonderlijk hoog tij de massa weer zou kunnen verspreiden. De raad bleek onder druk van de om standighedenhet badseizoen staat vlak voor de deur bereid de gevraagde 310.000,te voteren al heerste in elk van de fracties de vraag wanneer deze voorfinanciering door de verzekering ver effend zal worden. Volgens dhr. de Jong (SGP) zou de raad er verstandig aan doen gelijk maar een rechtsprocedure te be ginnen. Burg. van Velzen meende evenwel dat daar vooralsnog geen aanleiding toe bestaat Wanneer dat er wel van zou moeten komen in het geval de Verzeke ringsmaatschappij de verantwoordelijk heid af zou wijzen, is het beter dat in collectief verband te doen. De eerder genoemde Technische Commissie zal ook de schadeclaims van de diverse gemeen ten bundelen. De Engelse Verzekeraar, in Nederland vertegenwoordigd door Hudig en Veder b. v. te Rotterdam heeft overigens de claim van Rijkswaterstaat al geaccepteerd. RW.S. heeft enkele dagen lang met een oliebestrijdingsvaartuig olie uit zee op gezogen maar heeft dat tengevolge van het verslechterende weer halverwege moeten staken. Die olie is afkomstig van de Griek se tanker „Katina", die bij een aanvaring met een ankerketting een scheur opliep en de olie verloor. Bij het schonen van de stranden wordt om de kilometer een monster genomen dat met een proces verbaal van de pohtie wordt bekrachtigd. Aan de hand van de bemonstering kan de'herkomst van de olie worden vastgesteld en derhalve door de verzekering niet worden ontkend. Ook al zullen alle kosten worden ver goed dan nog hebben de kustgemeenten een les geleerd. In gevallen dat de ver vuiler onbekend zou blijven zou de ge meente een eigen risico van/100.000, hebben. Pas wanneer de reiniging dat bedrag te boven gaat mag op de hulp van C.RM. worden gerekend. Overigens is die eigen bijdrage van een ton in het onderhavige geval, wanneer de vervuiler wel kan worden aangewezen, niet van toepassing. Door dhr. Nijdam (PvdA) werd ge vraagd naar de mogelijkheid dat particu lieren (houders van strandpaviljoens b.v.) bij de gemeente schade zouden claimen. Burg. van Velzen ontkende die mogelijk heid; ook schadeclaims van derden zullen bij de verzekeringsmaatschappij gedepo neerd dienen te worden. Nog meer Van dhr. J. L. Padmos (CDA) was de vraag of er wellicht nog een nieuwe olie- laag verwacht moet worden. Dè raadsvoorz. achtte dat niet helemaal denkbeeldig. Vanuit een inspectie heli copter is j.l. maandag in zee voor de kust van Goeree nog olie waargenomen. Het is derhalve niet onmogelijk dat er nog een nieuwe portie op het strand geworpen zal worden. De eerder genoemde Tech Commissie heeft bedongen dat de getroffen stranden Kinderarts dokter J. van Loo, al weer 25 jaar aan het ziekenhuis verbonden, heeft dinsdagmiddag de niet aflatende zorg voor zijn patientjes even aan anderen over moeten laten. In „Onder de Wiek" werd hem een feestelijk intermezzo bereid en werd de sympathieke dok ter bedolven onder bloemen, ge schenken en vooral ook vele goede en welgemeende woorden waarmee Dirksland, 01877 - 1357 donderdag gisteren schoon zouden zijn. Om dat te bereiken mocht medio deze week meer materieel worden ingezet In Ouddorp werkten o.a. met fa. v. d. Broek uit Stellendam ook bedrijven uit Oude Tonge en Zuidland. Het was voor de vordering van het werk een gunstige bijkomstigheid dat de tempe ratuur aanvankelijk vrij laag was. Naar mate die zoals dinsdagmiddag steeg werd de oliemassa dunner en moeilijker grijpbaar. Het werk heeft trouwens nogal wat belangstelling. Sommige strandbe- zoekers ontzien het niet om zich vlakbij de oliedrap te installeren waarbij ze kennelijk genieten van de teerlucht en van het kabaal van de machines. Iedereen gaat tenslotte met teer aan de schoenen huiswaarts. Om zelfs ook de kleinste restjes weg te werken wordt een laagje van het hoger gelegen strand in de richting van de branding geduwd in de hoop dat het dan spoedig door een nieuw zandlaagje zal zijn bedekt Het College van B en W heeft van de raad een compliment gekregen voor het snelle handelen. Ook de V. V. V. heeft van die waardering blijk gegeven. ^m^M$mi^^ 4iiii88iSs*^^'lSS De opgeschepte massa werd op Ouddorps strand op depots verzameld om vandaar naar elders te worden gebracht. Waarheen is ook thans nog niet duidelijk. Stellig vele flakkeese vaders en moe ders in zullen kunnen stemmen. Ze werden gesproken vanuit het Zie kenhuisbestuur en de kring van col lega's; alle vanuit een bewondering en waardering voor de dokter, de collega en voor velen de vriend. Jan van Loo Burg. Bos sprak in zijn gelukwens na mens het Bestuur dan ook liever van een 25 jarige „verbondenheid" dan van een wat afstandelijker „jubileren" en als Be stuursvoorzitter wist dhr. Bos hoezeer ook dokter van Loo nog immer wordt aan gegrepen en ontroerd door de aanbhk van het zieke kind. Hoezeer dokter van Loo zich bij zijn patientjes en hun ouders betrokken voelt illustreerde dhr. Bos door te herinneren aan die intieme momenten waarin dokter van Loo de ouders moest bekennen geen hulp meer te kunnen bie den en nog slechts te kunnen bidden voor het zieke kind. „Dat typeert uw plaats en de manier waarop u hebt meegeleefd en meegeleden", zo waardeerde burg. Bos, dokter van Loo dankend voor het feit het ziekenhuis steeds trouw te zijn gebleven al zijn er stellig ook moeilijke periodes ge weest De dank van het Bestuur werd onderstreept met de aanbieding van een imposant boekwerk. Gevoelvolle en waarderende woorden werden ook gesproken door dokter de Jager uit Nieuwe Tonge, als voorz. van de kring Goeree Overflakkee van de Kon. Ned. Mij. tot bevordering der Genees kunst Uit eigen waarneming wist dokter de Jager van dokter van Loo's volledige inzet en grote zorgvuldigheid, van zijn nauwgezetheid en zijn bezorgdheid over het lot van de kinderen die ook voor de ouders hartverwarmend is. „In jouw han den werd de kindergeneeskunde tot een kunst", zo waardeerde hem dokter de Jager, een waardering die hij ook toepaste op de manier waarop dokter van Loo ook met de huisartsen meeleeft. Over de „dubbelfunctie" van dokter van Loo, die immers zowel de klinische als de sociale pediatrie (kindergeneeskunde) uit oefent werd met hoge waardering ge sproken door dhr. de Moor als medisch directeur van de Prov. Kruisvereniging Zuid Holland en de Prov. kinderarts Dr. Voorhoeve. Laatstgenoemde achtte zo'n dubbelfunctie uniek en enig in de hele provincie en wellicht oök daar buiten. Directeur Geneesheer dokter den Hengst bracht namens de directie een hartelijk dankwoord over voor de wijze waarop dokter van Loo het zieke kind van het eiland met alle mogelijke inzet heeft gediend, nu al 30.000 uren lang waarin dhr. van Loo vrijwel altijd bereikbaar was, dag en nacht Met veel waardering „beschouwde" dokter den Hengst dokter van Loo's loop baan en zijn opstellingjegens de patientjes en hun ouders met wie hij een hecht driemanschap weet te vormen. Bewonde ring Uet dr. den Hengst ook gelden voor het zichzelf kunnen wegcijferen, een kunst die evenals de geneeskunst door dr. van Loo wordt verstaan en bedreven. Na het in 't Utrechts dialect te hebben gehad over de samen doorgebrachte studietijd kwam dr. den Hengst tot de vaststelling dat de mens zijn jaren doorbrengt als een Dokter van Loo; 25 jaar kinderarts aan het ziekenhuis te Dirksland I en 25 jaar Districtskinderarts. I Natuurlijk wordt bij zo'n gelegenheid I ook de kleintjes de hand gedrukt. I gedachte, zoals Ps. 90 dat verhaalt Na dokter van Loo met nadruk te hebben verzekerd heel veel voor Flakkee te heb ben betekend gaf hij hem voorde toekomst graag de bede mee uit diezelfde psalm: „En de lieflijkheid des Heeren, onzes Gods, zij over ons; en bevestig Gij het werk onzer handen over ons, ja, het werk onzer handen, bevestig dat". Nadat namens de medische staf door dokter Hoogenboom was gesproken was het laatste woord aan de jubilaris zelf Dokter van Loo zag daarin terug op de beginjaren in het Dirkslandse ziekeiüiuis waarin wiegjes tot in de badkamer stonden en soms 4 babies in één grote couveuse lagen. De baby uit de badkamer werd soms teruggevonden in de armen van een 60 a70 jarige....! Dokter van Loo zag ook op de enorme vooruitgang die in de ge neeskunst is geboekt en hij achtte het een groot voorrecht juist in deze periode de praktijk te mogen bedrijven. Spr. hoefde er ter illustratie alleen maar aan te herinneren dat in het begin van deze eeuw de zuigelingensterfte nog 50% bedroeg en dat ziekten als difterie, pokken en tb.c. nauwelijks meer voorkomen. 't Was dokter van Loo goed ook de „sociale" kindergeneeskunde te mogen bedrijven en alle energie te kunnen geven aan ook het psychisch welzijn van de patiënten waaraan in deze tijd waarin elk individu op zichzelf door deze wereld lijkt te dwarrelen juist zo'n behoefte is. „Dit feestzo besloot dokter van Loo hebt U voor mij tot een heerlijk feest gemaakt Vriendelijk dank ervoor en we hopen doordouwend verder te gaan". OOK VOOR VADERS KOMT DEZE WEEK DE „PLUSKRANT NATUURLIJK MET DEZELFDE SERVICE» EN GARANTIE* ALS U VAN ONS GEWEND BENT. 3 jaar volledige GARANTIE op alle duurzame artikelen boven de 500, votrraBe zdterhetd! ca es C3 yi VINGÊRLiNG 3-VHDDELHARMS-TEL 01870-2518

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1