Burgemeester Van Welsenis heropende Rabobank aan Langeweg te Middelharnis In Middelliarnis: oproep voor een tweejarige Uitslag raadsverkiezingen op Goeree Overflakkee Visser I X Garage KNÖPS B.V. l hiubrechtse christen democratisch appèl in de Gemeente Oostflakkee dankt zijn kiezers ï^tfCr 4 en 5 juni Open Huis X Onze SHOWROOM Citroen-Hesselink Uitslag etalagewedstrijd Scheepsherkenning 5. VRUDAG^ No. 5097 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 31 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. voor het vertrouwen, dat het ook in zijn nieuwevormalsÉÉNCDA kreeg. Misschien zou ook U in onze partij willen meepraten. Dat kan. Als U zich nu opgeeft, dan is er ook voor U alle mogelijkheid I Het adres van de sekretaris: Nb ANUKIBw Eisenhowerlaan 40,3255 VB Oude Tonge, tel. 01874 -1874 Vandaag, vrijdagmiddag 4 juni vond om 14.30 uur de heropening plaats van liet uitgebreide en ge moderniseerde bankgebouw van de Rabobank aan de Langeweg 54 in Middelharnis. De openingscere monie werd verricht door burge meester L. J. van Welsenis van Middelharnis, die o.a. enkele do natiecheques zal verzilveren. Om een ieder in de gelegenheid te stel len eens een kijkje te nemen in het vernieuwde bankgebouw wordt 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur en zaterdag 5 juni van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur Open Huis gehouden. Ontwikkeling van de bank De Rabobank te Middelharnis werd in 1901 opgericht In 1974 werd een fusie aangegaan met de banken in MeUssant en Herkingen. Behalve over het hoofdkantoor aan de Langeweg 54 beschikt de bank ook over kantoren aan de Doetinchemsestraat 58 in Middelhamis, Beatrixlaan 12 in Me Ussant, Peuterdijk 2 in Herkingen en Specht 18 te Sommelsdijk. Bovendien wordt regelmatig zitting ge houden in de Inrichting voor geestelijk gehandicapten Hemesseroord in Middel hamis, alsmede in het Rusthuis „De Goe de Ree" en het Verpleeghuis „de Sama ritaan" in Sommelsdijk. Vooral in de afgelopen jaren heeft de bank een voorspoedige ontwikkeling on dergaan. Niet alleen de balans- en spaar- cijfers groeiden vanjaar tot jaar, hetgeen eind vorig jaar resulteerde in een balans totaal van 148,4 miljoen en een spaar tegoed van 99 miljoen, ook het diensten pakket werd aaimierkelijk uitgebreid. Dit had tot gevolg, dat tevens de werkzaam heden toenamen en om de cliënten toch een optimale service te kuimen verlenen, werd het personeelsbestand in de af gelopen 10 jaar van 13 op 43 gebracht Directeur van de bank is de heer H. R. de Kreij. Uitbreiding en modernisering De verheugende groei van de bank, waardoor een gebrek aan mimte ontstond en de veranderde opvattingen over de wijze van bankieren in de afgelopen jaren, maakten een verbouwing noodzakelijk. Nadat op 2 oktober 1978 het besluit tot de verbouwing was genomen, werd in sep tember 1981 met de werkzaamheden ge start Voor het ontwerp zorgde het Architec- •tenburo Gestel uit Middelhamis. Terwijl Boeter B.V. uit Middelhamis als hoofd aannemer optrad, werkten verder aan de verbouwing mee de firma's De Wachter B.V. (centrale verwarming en aircondi tioning). Van Wezel Electra B.V. (elec- tra), J. P. de Jong B.V. (loodgieter). De Vogel B.V, (schilderwerk) en Van Zielst B.V. en J. C. Campfens en Wijnhoff B.V. (stoffering). Persoonlijk contact verbeterd Het kenmerkende van de verbouwing is ongetwijfeld de afstemming van het in terieur op de adviesfunctie van de bank. Door de zogenaamde „open" balies voor de diverse bankdiensten wordt o.a. het persoonlijke contact tussen cliënt en per soneel aanzienlijk verbeterd. Ondanks alle „openheid" is aan de vei ligheid toch wel de nodige aandacht be steed, door o.a. een buizenpost-installatie. Via de snelkas kan bijna zonder wacht tijden-contant geld worden opgenomen van privereveningen. Aan de „open" balies kunnen de cliënten ook zitten om één en ander eens mstig te bespreken. Voor een gesprek zijn ook meerdere spreekkarae>-s aanwezig. De nachtkluis is vernieuwd en heeft thans een automaat die lege cassettes retourneert In de kelder bevinden zich een kantine en een kluis. Cliënten die voor hun safeloket in de kluis moeten zijn, kunnen gebmik- maken van een liftinstallatie. Voor automobiUsten zijn bij het bank gebouw ongeveer 15 parkeerplaatsen aan wezig. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 SINT MAARTENSDIJK Uitvoering van werk zonder ver gunning: De economische politierechter te Middelburg veroordeelde metselaar C. J. G. tot een boete van 500,omdat hij een aannemersbedrijf uitoefende zonder de vereiste vergunning. G. heeft ver gunning voor zijn metselbedrijf, maar voerde ook andere werkzaamheden uit G. ontkende, dat hij ook timmer- en lood- gieterswerk heeft verricht De rechter trok dat in twijfel omdat G. een pand ter waarde van 160.000,heeft gebouwd, waarvan de rekening metselwerk niet zo hoog kan zijn geweest THOLEN Het schip was te groot In september vorig jaar viste A. P. B. met een schip van iets meer dan 70 brt waarin een motor stond van 500 pk, binnen de 12 mijlszone. Zijn verdediger, mr. K. Flos, verklaarde dat het schip inmiddels is omgebouwd en dat er een kleinere motor in was geplaatst De officier van justitie eiste een boete van 2500,De economische poUtierechter hield rekening met de omstandigheden en veroordeelde B. tot een boete van 1500,— 10e Ouddorpse Avonddriedaagse De Sportvereniging „de Kriekel" houdt op dinsdag 15woensdag 16 en donderdag 17 juni haar 10e avonddriedaagse. Start iedere avond om 7 uur bij Café de Meul- blok. Molenweg 1 te Ouddorp. Inschrij ven vanaf half 7. Inschrijfgeld/4,p.p. Tot ziens en veel wandelplezier. is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS 1 OOSTFLAKKEE Installatie nieuwe burgemeester Op zaterdag 5 juni des nam. 2 uur zal in een bijzondere vergadering van de Raad der gemeente Oostflakkee, te houden in de Sporthal te Oude Tonge, de heer drs. C. M. de Vos worden geïnstalleerd als burge meester van de gemeente Oostflakkee. 's Avonds vanaf 7.30 uur is er in ge noemde sporthal voor een ieder gelegen heid om met de nieuwe burgemeester en zijn gezin kennis te maken. Zie verder de advertentie in dit nummer. MELIS SANT Predikbeurten Ger. Kerk a.s. zondag: 9.30 uur dhr. W. A. J. Baart en 19.00 uur ds. Vogelaar, Herv. pred. te Geervliet OOLTGENSPLAAT Verkiezing voor ouderling: In de vacature van de heer J. J. v. d. Gaag, zijn in de Geref. Kerk voor ouderling de volgende kandidaten gesteld, de heren A. de Jong en F. H. de Ronde. Verkiezing zal plaats hebben a.s. zondag na de avond dienst OOLTGENSPLAAT Extra kerkdienst: Voor de Geref Gemeente zal op dinsdag 8 juni a.s. voorgaan ds. J. Koster te Klaaswaal. Aanvang 7.30 uur nam. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK P,V. „de Reisduif' Uitslag P.V. „de Reisduif' dd. 29 mei 1982. Een wedvlucht vanuit Corbeil. In concours 149 duiven. Afstand 377 km. Gebr. Kieviet 1, 3, 6, 7, 9, 17, 20; A. Human: 2; L. Wielaard: 4; C. Looij: 5,28, 33; C. Vroegindeweij: 8, 11, 14, 15, 24, 37; A. de Gans: 10, 21,25,26, 27, 34; P. V. d. Boogert 12; J. Vis van Heemst 13, 16, 22, 23, 30, 31, 32; M. A. van Nim- wegsr.: 18, 35, 36; J. Groenendijk 19; A. Meiaard: 29. Dirksland, 01877 - 1357 Wijziging in rooster gym. ver. M'harnis - S'dijk Met ingang van 1 juni is het lesrooster van de meisjes gewijzigd. Alle groepen die hieronder genoemd worden gaan dus met ingang van 1 juni trainen op de volgende uren. Het rooster gaat er als volgt uitzien: Meisjes 7 - 9 jaar, woensdag 5 tot 6 uur. Meisjes 10-11 uur woensdag 6 tot 7 uur. Meisjes 12 -15 jaar woensdag 7 tot 8 uur. Meisjesb selektie dinsdag half 7 tothalf 8 Meisjes a selektie, dinsdag half 8 tot half 9. De overige lessen zijn ongewijzigd. Wilt U eens een les meedraaien dan bent U van harte welkom, voor inlichtingen kunt U bellen tel. 2243, 3473, 3718. MIDDELHARNIS Onderstaand de uitslag van de in Mid delharnis gehouden etalagewedstrijd Scheepsherkenning: 1 e prijs: Leonard de Visser, Hoflaan 59, Middelharnis; 2e prijs: Arjan v. d. Waal, Kon. JuUana- weg 7, Middelhamis; 3 e prijs: Tamara v. d. Mey, Gelijn Cor- nelissenstraat 6, Middelhamis. De troostprijs ging naan J. M, Kemner, Langeweg 146, Middel hamis; J. Campfens-Both, Pr. Beatrix laan 4, Middelharnis; Tamara v. d. Mey, Gel. Comelissenstraat 6, Middelhamis; Francien van Broekhoven, Langeweg 20a, Middelhamis, A. v. d. Waal, Arjan V. d. Waal, Annelieke v. d. Waal en E. v. d. Waal-v. d. Linde, Kon, Julianaweg 7, Middelharnis; M. A. M. Campfens-Ja- cobs, Zandpad 36, Middelhamis, A. van Steermis, Rottenburgseweg 198, Middel harnis, J. van Markensteyn, Kade 13, Middelharnis, Herma Rietdijk, St Joris Doelstraat 10, Sommelsdijk, Adriënne Peeman, Hyacinthstraat 10, Sommels dijk, mevr. M. A. Feller-de Snoo, de Tuinen 9, Goedereede enP. Feller, mevr. Groenendijk-Melissant Duinroosplein 3, Goedereede; Peter Zandburg en Jan Zandburg, Vissersstraat II, Ouddorp; Tun Hoek, Maart Hoek en Dick Hoek, Kelderweg 16, Ouddorp; Krijn Sperling, Hazersweg 79, Ouddorp; mevr. v. d. Klooster, Kelderweg 6, Ouddorp; mevr. Melissant-v. d. Klooster, W. Melissant Co Melissant en Peter Melissant Kelder weg 13b, Ouddorp, Piet Grinwis, Mar grietweg 3, Ouddorp. De tweejarige Mariëlle de Looze uit de Ringstraat te Sommelsdijk heeft woensdag ook op haar manier wezen stemmen. De hummel had een oproepingskaart gekregen en woensdagmorgen trok ze met pa en ma naar het stembureau in „de Samaritaan" te Sommelsdijk. Bij het verwijsbordje naar het stembureau poseerde ze even voor de fotograaf terwijl haar gezichtje één en al verbazing uitdrukt Wat moest ze nou met zo'n papier waar niet eens een mooi plaatje op stond? Waar zij dan ook voor stemde? Gauw weer naar buiten en lekker bij mamma achter op de fiets, in de stralende zon die kennelijk ook vele volwassenen buiten het stemlokaal heeft gehouden. De bevolking van Goeree Overflakkee is woensdag redelijk trouw ter stembus gegaan, trouwer althans dan in een aantal landelijke ge meenten waar het opkomstpercentage maar net de 50 passeerde; in Goedereede kwam zelfs 82%, in Dirksland 76,5%, in Middelharnis 73,48% en in Oostflakkee 74,7%. Het meest opvallende in de uitslag is het verlies van 2 PvdA zetels (in Middelharnis en in Goedereede) en van eveneens 2 CDA zetels, in Dirksland en Middelharnis. D'66 die in drie van de 4 gemeenten meedong heeft; alleen in Goedereede een zetel behaald. Onderstaand per gemeente een indruk van de ver kiezingsuitslag. Goedereede In de hal van het Gemeentehuis te Goe dereede heeft een grote groep belangstel lenden de uitslag van de verkiezingen afgewacht Toen die eemnaal bekend was bleek de raad „verrijkt?" met maar liefst drie ééimiansfracties, te weten Visserij- belangen, de R.P.F. en D'66 waarvan lijsttrekker Hans Grinwis het enige D'66 raadslid op Goeree Overflakkee werd. Dhr. Grinwis heeft zich bijzonder veel inspanning getroost om de aandacht op zijn partij te vestigen, anderen die het heel wat kalmer aan deden zijn er ook gekomen en daar ligt voor dhr. Grinwis misschien een boodschap in. De SGP heeft zich weliswaar gestabili seerd maar to.v. de vorige raadsverkie zing kreeg ze toch enkele honderden stem men minder. D at moet ook gezegd van het CDA dat met drie zetels temgkomt maar to.v. de vorige raadsverkiezing 170 stem men minder behaalde. De WD komt weer met twee zetels terag maar de PvdA kreeg een enorme dreun te verwerken. T.o.v. de vorige verkiezingen is deze Par tij in stemmental achteraitgehold en de derde raadszetel die in 1978 werd behaald zal dan ook ingeleverd gaan worden. Van de drie nieuwkomers Visserijbelangen, RPF en D'66 haalden Visserijbelangen (aanhang voor een deel uit CDA en SGP) en D'66 royaal de kiesdeler die op 392 gesteld was. De RPF haalde dat met 367 stemmen niet maar drie-kwart van de kies deler was voldoende voor een plaats aan de raadstafel. Voorkeurstemmen In de CDA fractie zullen zitting gaan nemen weth. Visser, dhr. van Oosterom en niet de derde man op de lijst dhr., Job Bezuijen. Hij werd voorbijgestreefd door het zittende raadslid dhr. J. L. Padmos die als nr. 5 op de lijst stond. Op hem werden een kleine driehonderd voorkeurstemmen uitgebracht Toen burg. van Velzen verscheen werd hij vanuit de wachtenden gevraagd of een gemeente met een gemeenteraad van 15 leden, bestaand uit maar liefst 7 ver schillende fracties niet moeilijk bestuur baar zal zijn, zei hij laconiek over de hoofden van de verkozenen: „....dat ligt helemaal aan u mijne heren.!" Dirksland Grote spaiming ook in „de Schakel" te Dirksland waar het hoofdstembureau was gevestigd. Voor het CDA was het een pijnlijke ervaring een zetel te moeten afstaan, van 4 komen ze op 3. Men weet het goeddeels aan het mededingen door de RPF die een kleine tweehonderd stemmen haalde die voor de helft van het CDA afkomstig zijn, de andere helft welUcht van de SGP. Zelf redde de RPF het overigens niet ze kwam net 19 stemmen tekort Grote winnaar werd de VVD. Aan de raadstafel krijgt dhr. J. L. Poortvliet gezelschap van dhr. J. A. van Nieuwen- huyzen. De PvdA handhaaft haar vier zetels en met de winst van de WD moet geconstateerd worden dat Dirkslands raad een mk naar links gekregen heeft Middelharnis De PvdA heeft in Middelhamis haar eerste plaats qua stemmen- en zeteltal af moeten staan aan de SGP die nu de grootste Middelhamisse raadspartij is ge worden met onveranderd 4 zetels. De PvdA moet een zetel inleveren en komt in september met 3 zetels temg, geen wonder ook als men beziet dat deze partij to.v. de raadsverkiezingen in 1978 een kleine zeshonderd stemmen minder kreeg. Lijst Hoogzand lijkt daar een portie van in ontvangst genomen te hebben want to.v. de vorige raadsverkiezing kreeg hij royaal tweehonderd stemmen meer. Voor lijst Hoogzand dan ook de eerste te verdelen restzetel zodat deze partij (nu één zetel) in september met twee zetels temgkomt Het CDa betreurt ook het verlies van één van de drie zetels, geofferd aan de RPF. T.o.v. de verkiezing in 1978 haalde het CDA 340 stemmen minder, op de RPF zijn er 529 uitgebracht een duidelijke aderlating derhalve voor het CDA waamit de RPF lijsttrekker dhr. G. C- Joppe overigens afkomstig is. In Middelhamis is de lijst Voomitstrevend Dorpsbelang met de hak ken over de sloot gekomen. Rianter kwam de RPF erover met maar één stem te weinig om de kiesdeler van 530 te halen. In 't geheel niet aan bod kwam D'66 van Autobedrijf Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS Vakantiegeluid vooraOe zétterhetdl lijsttrekker dhr. Niks, 't werd ook niks met deze partij waarop in totaal 130 stemmen jwerden uitgebracht Oostflakkee Over Oostflakkee valt het minst te zeg gen. Er vonden daar geen grote ver schuivingen plaats en de samenstelling van de raad blijft dan ook ongewijzigd. Dhr. Knukkel die er met D'66 zijn entree had willen maken werd met 215 stemmen over 't hoofd gezien. Voor een duidelijk overzicht over de verkiezingsuitslag raadplege men het over zicht aan de binnenzijde van dit blad. CDA G9 a a Q_C3 C3 a o VlNGtRLlNG 3-MIDDELHARNIS-TEL 01870-2518

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 1