EHAIIDEn-niEUWS S.G.P. Nieuws uit de kerken Rabobank Q Weet u een veiliger plaats voor 'n 155 pk krachtbron? grote zangavond Paardendag tijdens Landbouw '82 op donderdag 1 juli Lijst Clubkampioen Zwarte Pion Volvo 244Turbo. RABOBANK AAN DELANGEWEG NODIGT ÜÜIT VOOR HET OPEN HGIS! Interessant zowel voor ingewijde als leek. |Uw huis verkopen TAMBOER ii; t ii i 1 k I p- i^ No. 5096 Gemeente Mïddelharnis Doelbewust Prijsbewust Stem bewust J. H. Koppelaar VERTREKTIJDEN BUS Opbrengst collecte Vrijdagmiddag 4 juni a.s. heropent burgemeester L.J. van Weisenis ons uitgebreide en gemoderniseerde hoofdkantoor aan de Langeweg 54 te A^ddelharnis. Om u in de gelegenheid te stellen eens een kijkje te nemen, houden wij 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur, alsmede zaterdag 5 juni van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur Open Huis! Onder het genot van een drankje en een hapje kunt u alles op uw gemak bezichtigen. Geen bankzaken op 4 juni! In verband met de feestelijkheden rondom de heropening kunt u vrijdag 4 juni a.s. in al onze kantoren te Middelharnis, Melissant, Herkingen en Sommelsdijk niet terecht voor het verrichten van bankzaken. Bovendien wordt de avondzitting verschoven naar donderdag 3 juni van 18.00 - 20.00 uur! Middelharnis Openbare hoorzitting Schelpdiercultures k 4 1^^ Het spectaculaire van de Volvo 244 Turbo is met het feit dat u sport- vi/agens royaal het nakijken geeft (0-100 in 8.7 sec, top ruim 200 km/u) maar het feit dat u de auto onder alle omstandigheden volledig onder controle hebt. De wegligging, de wendbaarheid, het acceleratievermogen, Aan alles merkt u dat de Volvo 244 Turbo gebouwd is om snel en vooral comfortabel te rijden. Want de Volvo 244 Turbo is volledig berekend op het extra vermogen van de turbocharger die de 2 liter krachtbron de prestaties geeft van een 3 liter motor. Dat kunt u zelf vaststellen tijdens een enerverende proefrit. Karels Autoservice, Langeweg 30, Nieuwe Tonge, tel. 01875-22 22. Chr. Urker VisserskoorCrescendo" 3 e blad VRIJDAG 28 MEI 1982 Het paard heeft als onmisbare schakel in het boerenbedrijf zijn plaats allang moe ten afstaan aan de tractor. Toch zijn de edele viervoeters nog steeds een wezenlijk onderdeel in de landbouwwereld. Van daar dat de organisatoren van „Landbouw '82", een manifestatie waar de land- en tuinbouw in ons land zich zal presenteren (van 29 juni tot en met 3 juli op terreinen van Flevohof), een aparte paardendag in het totale programma hebben opgenomen. Het paardengebeuren zal zich afspelen op donderdag 1 juli. De organisator van deze dag, de stichting „Hippische Manifestatie IJsselmeerpol- ders '82", heeft gemeend er een zo genaamde aangeklede paardendag" van te moeten maken. Daardoor kan zowel de ingewijde paardenliefhebber als de leek aan zijn of haar trekken komen. Het programma is dan ook op beide groepen afgestemd. Tijdens het ochtendprogramma zullen de keuringen van het Warmbloedpaarden- stamboek Nederland (WPN) centraal staan en dan met name voor de afdeling Zuiderzeeland (Flevoland en Noordoost polder) die haar jaarlijkse keuring ter gelegenheid van Landbouw '82" naar Flevohofterreinen gaat verplaatsen. De morgenkeuringen zijn voorkeuringen. De prijswirmaars worden 's middags bekend gemaakt als de beste paarden in de ver schillende rubrieken nog eens aan een kritisch oog worden onderworpen door de keurmeesters. Naast deze keuringen vinden in het mor genprogramma de voorwedstrijden van het ringsteken plaats. Een folkloristisch gebeuren waarvoor uit Noord-Holland een groep ouderwetse boerenwagens, ge trokken door paarden en als passagiers in klederdracht gestoken personen, over komt De finale van de ringsteekwed strijden zal tijdens het middagprogramma worden gehouden. Dat middagprogramma is een combina tie van show, demonstraties met wed strijdelement, wedstrijden en keuringen. 2 Zo zullen de jeugdkampioenschapskeu ringen van het WPN (1 en 2-jarige paar den) worden afgewerkt terwijl tevens de dagkampioenschapskeuring van het WPN plaats heeft Maar ook de keuring van WPN-rijpaarden „onder den zadel" is de moeite van het vermelden waard. De beste paarden die in deze keuring naar voren komen gaan naar de nationale kam pioenschappen. Een pure paardenshow is het optreden van een aantal trekpaarden uit Brabant Deze koudbloeds zullen laten zien v/at voor kracht zij kunnen ontwikkelen als een toom van dergelijke kolossen zich schrap zet Verder is er een rassendefilé en zal men kennis kunnen nemen van de ver schillende aanspanningen die er mogelijk zijn. In het kader van de demonstraties met wedstrijdelement passen de twee spannen tuigpony' s waarbij het gaat om de gang en de vierspannen pony's waarbij de wendbaarheid van de combinatie bepa lend zal zijn voor de uitslag. NED. HERV. KERK Beroepen te: Vreeswijk, toezegging, H. Veldhuizen te Alblasserdam. Soest (bui tengewone wijkgemeente), toezegging, J. H. Gijsbertsen te Gouda. Aangenomen naan Den Ham, W. G. Sormenberg te Langerak; Everdingen, H. Schipaanboord te Uitwijk. Bedankt voon Ridderkerk, C. Oorschot te Stellendam; Bodegraven, H. Harkema te Brakel; Ooltgensplaat J. Vos te Nij- kerk. Afscheid ds. J. v. d. Haar van Houten: 10 jaar in Houten en ruim 40 jaar. predi kant in de Hervormde Kerk vormden het einde van de ambtsperiode van ds. J. v. d. Haar. Op dinsdag 18 mei nam hij in een speciale dienst afscheid met als tekstver zen Colossenzen 1:12 t/m 14. De preek gaf de driedeling aan uit deze verzen n.l: - de bekwaammakende genade, die we allen nodig hebben; - de trekkende liefde van God, Die ons uit de duisternis verlost; - en de vergevende ontferming, die moge lijk is door het bloed van Zijn Zoon Jezus Christus. Na de prediking waren de gebruikelijke toespraken en maakten velen van de gele- geiüieid gebruik dominee en zijn echtge note de hand te drukken. Ds. J. v. d. Haar diende achtereenvolgens de gemeenten van Poederoyen (1941), Kamperveen (1945), Neerlangbroek (1948), Wad- dinxveen (1951), St Maartensdijk (1958), Achterberg (1966) en vanaf 22 mei 1972 de gemeente van Houten! Dr. G. Bos nam 16 mei afscheid van Zeist Na een ambtsperiode van 5 jaar nam ds. G. Bos afscheid in de Oude Kerk van de Oude Nieuwe Kerkwijk met een tekst uit Johannes 4 42. Over een paar wekwn hoopt dr. Bos intrede te doen in zijn nieuwe gemeente Urk. GEREF. KERKEN Beroepen te: Schamegoutum, ca. Bo- zum, drs. J. G. Majoor, kand. aldaar; Haastrecht (tegelijk als docent Gods dienst en maatschappijleer te Schoonho ven) drs. G. J. Smink te Barendrecht; Hattem als docent levensbeschouwelijke vorming Chr. Lerarenopleiding te Zwol le) drs. E. P. Bosma te Hattem; Wormer, E. S. Schmidt kand. te Amsterdam; Vol- lenhove en Kraggenbrug, B. H. Baakman, kand. te Bovensmilde. Aangenomen naar Winterswijk, drs. G. J. Schotanus te Nottuln; Schamegou tum ca. Bozum, drs. J. G. Majoor, kand. aldaar, Wormer E. S. Schmidt kand. te Amsterdam; Haastrecht (tevens leraar Godsdienst en maatschappijleer te Schoonhoven) drs. G. J. Smink te Baren drecht Vollenhove en Kraggenbrug B. H. Baakman, kand. te Bovensmilde. Bedankt voon Middelstum, Holwerd en Zwartsluis drs. J. Korff te Niezijl. Beroepbaarstelling: E. S. Schmidt Hasebroekstraat 103, Amsterdam. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Nijmegen R. ter Beek, kand. te Kampen; Leek- Roden (2e pred. plaats) W. Scherff te Zutphen. Aangenomen naan Garrelsweer(i.s.m. Ten Post) drs. A. de Ruiter te Aduard; IJmuiden H. J. Messelink te Lutten. Bedankt voon Alphen a/d Rijn, Grams- bergen, Marknesse en Nagele, Sigers- woude - Friese Palen en Wijnjewoude en voor Surhuisterveen en Opende, drs. A. de Ruiter te Aduard; Vollenhove - Ka- doelen (2e pred. plaats) H. W. van Eg- mond te Haulerwijk. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Deventer J. Jonkman te Almelo; Bussum R. Kok te Damwoude; Noordeloos B. de Romph te Vlaardingen. Aangenomen naan Aalten G. van der Groep te Sigerswoude - De Wilp. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te: Heerde H. J. van den Kwast te Drenten. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voon GoudaA. Moerkerken te Nieuw-Beijerland; Arnhem J. S. van der Net te Utrecht Scheveningen K Boo gaard te Leiden; Groningen R. Katten- bergte Lelystad; Tricht-GeldermalsenD. Hakkenberg te Lisse. Aangenomen naan Slikkerveer J. Driessen te Moerkapelle. Vereniging „de Christenvrouw" afdeling Middelharnis. De vertrektijden van de bus voor het reisje op D.V. 3 juni a.s. zijn als volgt geregeld: Sommelsdijk - Brandweerkazerne Koningirmelaan8.00 uur Samaritaan8.05 uur Middelharnis-Muziektent8.00 uur Dienstencentrum8.05 uur Den Bommel-N.H. Kerk... 8.15 uur Oude Tonge - Busstation 8.15 uur Een belangrijk onderdeel van het middag programma wordt ook de wedstrijd in het kader van de nationale springcompetitie voor vijfjarige paarden. Onder auspiciën van de Nederlandse Hippische Sportbond en in samenwerking met de basisorgani saties worden er op een twintigtal plaatsen in het land voorwedstrijden gehouden. De springwedstrijd tijdens „Landbouw '82" zal eveneens bepalend zijn voor deze landelijke springwedstrijd. De aankomen de springpaarden zullen worden bereden door bekende Nederlandse topruiters. Gedurende de vijf dagen dat,,Landbouw '82" wordt gehouden zal in een speciaal paarden-paviljoen een permanente ten toonstelling worden gehouden. Naast in formatie- en verkoopstands kan men daar terecht om een aantal toppaarden uit de Nederlandse fokkerij te bewonderen. En dat is met name bedoeld om de Neder landse paardenfokkerij nog eens extra in de schijnwerpers te plaatsen en de belang stelling voor het fokken van paarden te vergroten. NIEUWE TONGE De collecte voor de drankbestrijding heeft in Nieuwe Tonge het mooie bedrag van/816,60 opgebracht De opbrengsten van vorige jaren zijn hiermee ruimschoots overschreden. Alle gevers en geefsters en vooral de collectanten heel hartelijk dank. M. Verolme voor de 8e maal (in successie) Met llVi uit 22 bleef M. Verolme ruim voor op nr. 2 W. Peeman (15) en het verwonderlijke daarbij is dat de winnaar, bescheiden als ie is, zichzelf „minder" acht dan b.v. spelers als Boeter, de gebr. de Jager en Peeman! Hoe dat zo? Wei, Verolme is net als dr. E uwe een bijzonder ijverig schaker, kent zijn openingen op een duimpje, kent ook het middenspel en eindspel zeer goed en streeft slechts naar „kleine voordeeltjes", die hij als geen ander weet om te bouwen tot een ge wonnen stelling. Dan - vindt hij - is het geen kunst om een winstkombinatie ten uitvoer te brengen! IJverig, ja zéér ijverig, want Verolme is behalve een Ie klas clubschaker ook nog probleemoplosser, correspondentieschaker, schaakleraar en leider van de jeugdafd. van de Zwarte Pion. En tenslotte neemt deze duizend poot schaakexamens af in samenwerking met KNSB. Dat hij een oude rot in het vak als G. de Jager in benauwdheid weet te brengen daarvan getuige onderstaande partij welke op 7 december 1981 werd gespeeld in de huish. comp. Zwarte Pion. „Positioneel smulwerk". Wit G. de Jager; Zwart M. Verolme. Geweigerd Wolga Gambiet. De vaste commissie voor de visserij uit de Tweede Kamer der Staten-Generaal is voornemens op donderdag 10 juni 1982, te 10.00 uur, in de Schepelzaal van het Tweede-Kamergebouw, Binnenhof 7 te 's-Gravenhage, een openbare hoorzitting te houden over het regeringsbeleid ten aanzien van schelpdiercultures. Deel neming is alleen mogelijk voor organisa ties en instellingen, die zich hiertoe uiter lijk tien dagen tevoren schriftelijk hebben gemeld bij de griffier van de commissie, mr. L. C. vanderKnoop, Binnenhof IA te 's-Gravenhage. Een tijdschema voor de vergadering wordt een week tevoren aan de woord voerders toegezonden en is voorts op telefonische aanvraag (070 - 614911) verkrijgbaar bij de afdeling Voorlichting der Kamer. 1d2 - d4 Pg8 - f6 2. Pgl - f3 g7- g6 3. c2 - c4 c7-c5 4. d4 - d5 b7 - b5!? Via een soort „Ben Oni" is nu het be ruchte Wolga Gambiet ontstaan.... d. w.z. als wit het aanneemt wat meestal wél wordt gedaan. 5. b2 - b3 Lf8 - g7 Verolme kent zijn pappenheimers; de Ja ger speelt niet graag op pionwinst in de opening. Maar nu wordt straks Lg7 bere sterk 6. Lel - b2 b5 xc4(!) 7. b3 X c4 Dd8 - b6 8. Ddl - c2 0-0 9. g2 - g3 d7- d6 0. Pbl - d2 Lc8 - f5 Goed gezien; e4 faalt op Pxe4; Lxg7, Pxd2, Dxd2, Kxg7 of; e4, Pxe4, Pxe4, Db2, Dxb2, Lxb2 met p-winst ll.Dc2-b3 Pb8-d7 12. Db3xb6 Pd7xb6 13. Pf3-h4? Lf5-d7 Verolme geeft Lg2 als sterker aan. 14. e2-e4 Pb6 - a4! 15. Lb2 x f6 Lg7 x f6 Geforceerd; men zie: Lel, Pxe4 enz. 16. Tal - bl Ta8 - b8 17. Lfl-d3 Pa4-b2 18. Kei - e2 Tb8 - b6 De strijd richt zich geheel op de Dame vleugel. Zwart wint door druk op de open b-lijn. Stijl? (Botwinnik lijkt mij). 19. Ld3-c2 Tf8-b8 20. Ph4 - g2 Lf6 - c3! (pion c4) 21.Pg2-e3 a7-a5 Het lijkt allemaal vanzelf te gaan, maar dat is slechts schijn. Met elke zwarte zet wordt de onmacht van wit aangetoond. Welliswaar geen „Tallistisch" vuurwerk, maar 1 e klas vakmanschap. Op deze wijze won Euwe o.a. van Aljechin. 22. Thl - cl Lc3 - g7!?! ....commentaar V: „Om straks beter te kunnen springen....!?" Een mysterieuze zet die ook nog als „kat en muis" werkt Zo'n zet kan een „onder drukte" tot wanhoop brengen. Wat zit er achter? Pb2 x dl Het enige; Kxdl?, Lb2 of Txb6, ¥c2,+ Lg7 - b2 a5- a4! a4 - a3! (zie diagram) Tb6 X b3-l-!! Een fraai schijnoffer....? óf de KROON op het positionele vakwerk; een winst combinatie die het karwei keurig afmaakt Zwart kan net zo goed opgeven. Er volgde nog: 23. Pe3 - dl 24. Lc2 X dl 24 25. Tel - c2 26. Ke2 - d3 27. Pd2 - b3? 27 28. a2 X b3 Tb8 X b3+ 29. Kd3 - d2 a3- a2 30. Tbl - al Lb2 X al 3l.Tc2 xa2 Tb3 - h2+\ Wit blijft bij inferieure stelling een vol stuk achter en geeft derhalve als ,,heer" op, want wit heeft de slechte loper en zwart het loperpaar. J. C. H. .x^"^--. 1 Stelling na de 27e v. .wit Pb3? (Ook zonder PbS? staat wit slecht en met de rug tegen de muur). Woord en Daad „Goeree en Overflakkee" organiseert op: D.V. zaterdag 19 juni in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis. Voor u zingt het Meindert Kramer, m.m.v.: Klaas Bakker Lammy de Bruin Willem de Vries Henk van Putten o.l.v bariton: sopraan: tenor: orgel: Aanvang: 18.30 uur. Kerk open: 17.45 uur. Programma, dat tevens plaatsbewijs is kost u 7,50. Verkoop programma's begint op D.V. 5 juni. U leest volgende week in dit blad, waar plaats bewijzen verkrijgbaar zijn. De opbrengst is ten bate van Woord en Daad, ter bestrijding van lepra. Het comité

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1982 | | pagina 9